I v^-tNTf n en wonen urgerzaken iti ededelingen 6 oktober a.s. DIERENDAG in het Beestenboetje van 13,00 tot 17.00 uur erk in uitvoering Leerlingen voor leerlingen op de Europese Dag van de Talen Benefiet golfwedstrijd voor Hospice Alkmaar UITKIJKPOST - 29 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 6 êMi I O4 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo vervolg van pagina 4 ctad en (raads) commissies Gemeenteraadsvergadering De gemeenteraad vergadert maandag 4 oktober a.s. in de raadzaal van het gemeente huis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1AgendavaststeHing 2. Inspreekrecht 3. a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie sprekers over hamer stukken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5. Vaststelling notulen raadsvergadering van 6 september 2004 Hamerstukken 6. Vaststellen van de rémtegratieverorde- ning in het kader van de Wet werk en bijstand (Wwb) 7. Vaststellen van de afstemmingsverorde ning in het kader van de Wet werk en bijstand (Wwb) 8. Vaststellen van de verordening boete Wet inburgering nieuwkomers (WIN) 9. Vaststellen van de verordening tege moetkoming kosten kinderopvang 10. Vaststellen van de eerste partiële herzie ning van het bestemmingsplan Zuid-Oost m voor de laatste 15 te ontwikkelen bouwkavels Bespreekstukken 11. Vaststellen eenmalige bijdrage Bijzon dere Bijstand voor chronisch zieken, gehandicapten en ouderen 12. Instemmen met de planologische proce dure voor de voorgenomen bouw van een landschapswoning hoek Hoogeweg/Kapellaan (artikel 19, lid 1 Wet Ruimtelijke Ordening) 13. Instemmen met kredietaanvraag herschikking H.S.V.-terrein lijdelijke vestiging Stichting Keer op Keer op het perceel Industrie terrein Oosterzij 17 (art. 17 Wet R.O.) Het bestuur van de Stichting Keer op Keer heeft een verzoek ingediend om het bedrijfs pand op het perceel Industrieterrein Oosterzij 17 voorlopig voor haar werkzaamheden te mogen gebruiken. Dit behelst het verzamelen van beschikbaar gestelde 2e hands goederen, het opslaan, verwerken en verkopen ervan. Met de opbrengst wordt de Stichting in staat gesteld charitatieve doelstellingen (onder steuningsprojecten) te verwezenlijken. Momenteel is de Stichting nog gevestigd in het voormalige pand van de heer Ranzijn op het perceel Stationsweg 89, dat binnenkort zal worden gesloopt. Het college van burge meester en wethouders is voornemens om op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruim telijke Ordening voor een mstandhoudingstermijn van maximaal 5 jaar vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan 'Industrieterrein Oosterzij', dat detailhandel op het bedrijventerrein uitsluit. Ter inzage Het verzoek van het bestuur van de Stichting Keer op Keer ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 30 september 2004 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks- afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 utm www.heiloo.nl balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om aan bovenvermeld verzoek vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. E J. Potgieterweg 40 - vergroten woning dakopbouw [reg.nr. 2004/0244] Kennemerstraatweg 464 - veranderen gezondheidszorggebouw, paviljoen Cornelius, in 39 koopappartementen [reg.nr. 2004/0326] Tuinenhof 23 - vergroten woning en garage [reg.nr. 2004/0016] Vennewatersweg 2 b - vergroten bedrijfsge bouw met 3 wasboxen [reg.nr. 2004/0238] Westerweg 51c- veranderen woning [reg.nr. 2004/0322] Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66 Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 22 september 2004 Geboorten MilaA., d.v. J.S. de Jager en M.A. Kaashoek Elders geboren Tosca, d.v. F. Haafkens en M.F. Martino Avila Milan, z.v. F.H.L. van Genne en B.Y. Andersson Marlon R.F., d.v. R. de Bruin en M.M. van Eeden Huwelijken/ geregistreerde partnerschappen P.CA Bruin en I.M.M. de Lange M.D. Glass en NAM. Terheggen O. Roodbal en M.C. Bakker R.M. Kuijper en A.M. Doodeman Huwelijksaangiften/ aangiften geregistreerd partnerschap C. van den Kommer en M. de Bruijckere Overleden H.P.T. Smits ev van Raaij A. Tavenier ev Stokreef M. Roskam wv Leutscher Elders overleden J.A. op de Weegh Afsluiting Raadhuisplein Op maandag 4 en dinsdag 5 oktober a.s. wordt het tweejaarlijkse vrachtwagenproject georganiseerd door de verkeersouders van de basisscholen in Heiloo. Het doel is de kinderen van de groepen 7 en 8 van de basis scholen inzicht te geven in de gevaren die vrachtwagens in het verkeer met zich mee kunnen brengen. Dit wordt gedaan met behulp van een tot leslokaal omgebouwde vrachtwagen. De vrachtwagen komt voor het gemeentehuis te staan. Daarom is het Raad huisplein direct voor het gemeentehuis op 4 en 5 oktober afgesloten voor verkeer. Meer informatie Voor meer informatie kimt u contact opnemen met de heer P. Bakker van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 63. Verklaring omtrent het gedrag De Wet op de justitiële documentatie is in november 2002 gewijzigd in de Wet justitiële gegevens. In deze wet is ook de regeling opgenomen voor de Verklaring omtrent het gedrag (VOG). De nieuwe aanvraagprocedure voor de Verklaring omtrent het gedrag is vanaf 1 april 2004 van kracht. Hoe kunt u deze verklaring aanvragen? Een aanvraag tot afgifte van deze verklaring kan gedaan worden bij de publieksbalie Bur gerzaken op het gemeentehuis. Daartoe dient een volledig ingevuld aanvraagformulier ingeleverd te worden. Degene die een Verkla ring omtrent het gedrag van iemand wil hebben, veelal de - aanstaande - werkgever, beschikt over dit formulier of kan dit aan vragen bij het Centraal Orgaan Verklaring omtrent het Gedrag (COVOG). Vooral de vermelding van het doel is een belangrijk onderdeel van de aanvraag. De kosten voor aanvraag van een Verklaring omtrent het gedrag bedragen 29,50 en dit dient te worden betaald bij inlevering van het aanvraagformulier op het gemeentehuis. De gemeente neemt de aanvraag in ont vangst en zendt de gegevens vervolgens (digitaal) naar het Ministerie van Justitie. Een beslissing volgt binnen vier weken na ont vangst van de aanvraag. De Verklaring omtrent het gedrag wordt vervolgens toege zonden door het Ministerie van Justitie. Als de beslissing negatief is, wordt altijd eerst schriftelijk het voornemen tot weigeren ken baar gemaakt. Ingevolge de bepalingen van de Algemene Wet bestuursrecht kan daar tegen bezwaar worden gemaakt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met medewerkers van het Centraal Orgaan Verklaring omtrent het Gedrag (COVOG), Postbus 16115,2500 BC Den Haag, telefoon-nummer (070) 370 72 34 of e-mail: frontdesk.dbz@ininjus.nl U kunt met vragen ook terecht bij medewer kers van de afdeling Publiekszaken op het gemeentehuis, geopend maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 67 22. Sirenes maandelijks getest Sinds maandag 1 september 2003 worden weer elke eerste maandag van de maand om 12.00 uur 's middags de sirenes in Nederland getest. Die test is nodig om na te gaan of de apparatuur nog goed werkt. De gemeente, de eigenaar van de sirene, zou dat ook op een ander willekeurig tijdstip kunnen doen. Alleen: dan zou u ervan kunnen schrikken. U zou dan kunnen denken dat er iets ernstigs aan de hand is. Want als de sirene gaat, is er iets ernstigs aan de hand. De sirene heeft u iets te vertellen Als de sirene gaat is dat een waarschuwing: er is iets aan de hand! Wat? Het kan van alles zijn. Gevaarlijke stoffen die vrijkomen bij een brand, een zwaar omgeval, een dreigende overstroming.In elk geval heeft die sirene u iets te vertellen. Ga daarom naar binnen en zet radio of tv op de lokale zender en wacht verdere instructies af. Maar soms gaan rampen zo snel dat de sirene te laat komt: als er een vliegtuig neerstort, of als zich een grote explosie voordoet. Dan is het kwaad al geschied en heeft een sirene weinig zin meer. Tenzij u gewaarschuwd moet worden voor de gevolgen van zo'n ramp: giftige stoffen die dreigen vrij te komen, of nog meer explosiegevaar. Ook dan vertelt uw lokale radio- of tv-zender u wat er precies aan de hand is. En welke maatregelen u verder moet nemen. De test van de sirenes herinnert u er ook aan dat u moet weten wat u moet doen als de sirene gaat. U kunt dat lezen op de gele kaart in de gemeentegids (na pagina 64): 'Weet wat je moet doen als de sirene gaat'. Bij u in de buurt Er staan zo'n 3800 sirenes door heel Neder land. Ze worden allemaal bediend door de lokale overheid. Dat wil zeggen: de sirene bij u in de buurt gaat alleen als u ergens voor gewaarschuwd moet worden. Woont u in Heiloo en er gebeurt een ramp in Zeeland, dan zal de sirene bij uinde buurt zwijgen. Meer informatie U kunt lezen wat u moet doen als de sirene gaat op de gele kaart in de gemeentegids (na pagina 64). Voor meer informatie of vragen kunt u contact opnemen met de veiligheids coördinator van de gemeente Heiloo, mevrouw P. van der Last, tel. (072) 535 66 44. Afsluiting Raadhuisplein Op maandag 4 en dinsdag 5 oktober a.s. georganiseerd door de verkeersouders van de basisscholen in Heiloo. Het doel is de kin deren van de groepen 7 en 8 van de basisscholen inzicht te geven in de gevaren die vrachtwagens in het verkeer met zich mee kunnen brengen. Dit wordt gedaan met behulp van een tot leslokaal omgebouwde vrachtwagen. De vrachtwagen komt voor het gemeentehuis te staan. Daarom is het Raad huisplein direct voor het gemeentehuis op 4 en 5 oktober afgesloten voor verkeer. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Bakker van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072)535 67 63. Verleende coUectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de voor het houden van een collecte in de volgende periode. - St. NKGG, Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten voor de periode van 26 sep tember t/m 2 oktober a.s. van Dieren voor de periode van 3 t/m 9 oktober a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Het Zevenhuizen 36 - plaatsen berging [reg.nr. 2004/0227] Kennemerstraatweg 265 - vergroten garage /berging [reg.nr. 2003/0398] Korbeellaan 4 - plaatsen carport [reg.nr. 2004/0073] Middelhof 25 - vergroten woning (erker en luifel voorgevel) [reg.nr. 2004/0176] Westerweg 235 - bouwen woning [reg.nr. 2003/0370] Westerweg 235 - slopen woning [reg.nr. 2003/0376] Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over een van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Tijdelijke afsluiting fietspad Ter Coulsterlaan. Burgemeester en wethouders van Heiloo verlenen toestemming voor het plaatsen van kraampjes aan de Ter Coulsterlaan in het 6 oktober van 11.00 tot 16.00 uur. Dit op grond van artikel 2.1.5.1. van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Het gedeelte van het fietspad Ter Coulster laan, gelegen pal ten noorden van het dierenparkje in het Gemeentebos en tussen de Kennemerstraatweg en het fietspad rich ting Van Doomstraat/Breedelaan wordt met dranghekken afgesloten. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 68. Verwijderen klimop van de muur rondom de Witte Kerk In de week van 4 oktober 2004 start de firma A. de Winter - Combi Groen in opdracht van de gemeente Heiloo met het verwijderen van de klimop van de muur van de Witte Kerk. Meer informatie Voor vragen of opmerkingen kunt u contact Ruimte, telefoonnummer (072) - 536 68 68. 0 Dierendag in het gemeentebos bij 't Beestenboetje Woensdag 6 oktober 2004 vieren we van 13.00 tot 17.00 uur dierendag in het 't Bees tenboetje aan de Ter Coulsterlaan. Programma Op het programma staan de volgende activi teiten: een echte roofvogelshow door een valke nier! gezichten van kinderen schminken een tekening kleuren op de foto met een echte roofvogel op je arm of met een knuffelkonijn met de cavia's en konijnen uit 't Beesten boetje. Geen honden A.Ü.B. In verband met de aanwezigheid van roofvo gels vragen wij u om uw hond thuis te laten. Tijdelijke afsluiting fietspad Het fietspad Ter Coulsterlaan tussen de Hee- renweg en de Kennemerstraatweg wordt van 13.00 tot 17.00 uur afgesloten voor al het fietsverkeer. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. 1 HEILOO - Vrijdag 24 september werd de jaarlijks terugkerende Europese Dag van de Talen gevierd. Deze dag gingen 625 leerlingen van 14 tweetalige scholen terug naar hun oude basis school (zo'n 200 in totaal) om daar een korte les Engels te geven, in het kader van: Leerlingen onderwijzen leerlin gen! In Heiloo werd les gegegeven op de Springschans, de Meander, de Zuid wester en de Radboudschool, door leerlingen van het OSG Willem Blaeu uit Alkmaar, een zogenoemde tto- school, oftewel tweetalige school. De tto-leerlingen Mandy en Milou gaven de groep 7/8 van de Radboud school een les Engels, die zij samen met hun mentoren en vakdocenten hadden voorbereid. De leerlingen van de Radboudschool deden goed mee en luisterden uitstekend naar hun tijde lijke juffen, (foto: UKP) Overhandiging van de cheque aan stichting Hospice (foto: Sjaak Vrieling/LC Audiovisuals) HEILOO - Op zondag 26 september werd op Golfbaan Oosterzij in Heiloo een benefiet golfwedstrijd gehouden waarbij de opbrengst geheel ten goede kwam aan Stichting Hospice in Alkmaar. De wedstrijd werd georgani seerd door de Soroptimistenclub Alkmaar en Omstreken, een serviceor ganisatie bestaande uit vrouwen en gericht onder andere op fondsenwer ving voor lokale en regionale projecten. Hospice Alkmaar biedt gastvrijheid, begeleiding, verzorging en een plaats waar mensen die ongeneeslijk ziek zijn zich voor kunnen bereiden op hun ster ven. Hoewel de weersverwachting er niet al te best uit zag, konden de 60 deelnemers de 18 holes zonder regen uitlopen. Zelfs de zon liet zich af en toe zien en de door de organisatie uitge reikte regenjacks behoefden niet te worden gebruikt. De deelnemers lever den een sportieve strijd. Tijdens de wed strijd werden diverse traktaties aange boden en na afloop konden de deelne mers in het clubhuis genieten van een goed verzorgd buffet. De totale opbrengst van de benefiet golfwedstrijd bedroeg 4.000 en werd door Anneke Stevens en Gerda Bastiaanse symbo lisch overhandigd aan stichting Hospice Alkmaar. Dankzij de medewerking van vele sponsors kon de organisatie terug zien op een geslaagd evenement. CDA-fractie info-uur HEILOO - Op dinsdag 28 september houdt de CDA-fractie info-uur. Wanneer u een zaak, die u ter harte gaat, met hen wilt bespreken, dan kan dat vanaf 19.30 uur in het gemeente huis. Graag van tevoren even bericht naar: Elly Beens, tel.5338208 of e-mail: ellybeens@quicknet.nl. Heiloo contact m vw.q mm;'fi W'W" m W y I I- P: m%'Mrn

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6