Actie Schoen levert prachtige resultaten op Lezing rond handlezen in Bibliotheek Heiloo De ontmoeting in de Noorder Geestkerk 1 Heiloo krijgt dierenparadijs 41 Nieuwe plek, nieuwe kleur, nieuwe sfeer! Once Again open op nieuwe plek Duizend en een banden Auto en Bandencentrum Heemskerk Sports Factory, niet zomaar een sportzaak Kinderdagverblijf de Kwekkerij gaat ook zonnig het najaar in! mededeling UITKIJKPOST - 29 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 08 HEILOO - Maandag werden in de Bibliotheek Heiloo de prijswinnaars bekend gemaakt van de actie Schoen. Deze actie is een initiatief van de Verkeersouders Heiloo, met als uit gangspunt: Laat je zien in het Verkeer. Heel veel kinderen hadden ontzettend hun best gedaan op het maken van een schoen die ze veilig naar school zou kunnen brengen. De resultaten waren dan ook prachtig. In de bibliotheek zijn alle werkstukken tot volgende week woensdag te bewonderen op de kin derafdeling. Dus niet alleen de schoe nen die de voorselectie hebben gehaald, maar ook de overige schoe nen, tekeningen, een schilderij en een ZevenMijlsLaars die kinderen van de bovenbouw van de basisscholen heb ben gemaakt. Wethouder Opdam reik te de prijzen uit en was onder de indruk van de fantasie en de creati viteit van alle kinderen. De winnaars waren: De hoofdprijs: (een opvallende rug zak), uit de groepen 7/8 werd gewon nen door Yoran Dekker van de Zuidwester met zijn opwindbare Kip/Loopschoen. Uit de groepen 6 werd Lian Molenaar van de Willibrord als winnaar gekozen met de Overstekende Schoen. Van de groepen 5 was Veerle Brans van de Zuidwester de beste met haar Skate schoen. De tweede prijs was een veiligheids lampje voorzien van clip, een reflectie- stickervel en een fun reflector. Uit de groepen 7/8 won Lisa van de Werff van de Willibrord met een zeer ingenieus gemaakte Vliegende Tapijtschoen. Tijmen de Vries uit groep 6 van de Meander had een Vliegschoen gemaakt met vleugels en een echte propellor. Van de groepen 5 was Ghislaine van de Berg van de Springschans de winnaar met de Gele Schoolartikelenlaars met Pen. De derde prijs was een klemband met verlichting voor om de arm. Van de groepen 7/8 was Iris Rijs van de Zuidwester met de Kunstschoenen het beste. Lotte Mars uit groep 6 van dé Elckerlyc had een soort Marokkaanse schoen gemaakt met een verlichte kaars op de punt, en Thimo Dekker en Mitchel Hansen van de Zuidwester waren de beste van de groepen 5 met hun Zonnebloemschoen. De overige kinderen die de voorselectie hebben gehaald mochten kiezen uit een fun reflector of een reflectie-stickervel. Volgende actie Op maandag 4 en dinsdag 5 oktober wordt de volgende actie van de Verkeersouders Heiloo gehouden. In het vrachtwagenproject zal een vracht wagen worden geparkeerd bij het gemeentehuis. De groepen 7 en 8 van alle scholen krijgen die dagen inzicht in het probleem van de dode hoek, het beperkte zicht van een vrachtwagen chauffeur, door de dode hoek en de risico's die je daardoor loopt als fietser. Niet alleen kinderen kunnen hiermee te maken krijgen, ook volwassen fiet sers zijn zich vaak'niet van bewust van hun kwetsbaarheid. Door middel van een diapresentatie in de vrachtwagen zelf en een cameraopstelling vanaf de bestuursdersplaats wordt een en ander duidelijk gemaakt. ut m Lotte Mars kreeg voor haar 'Marokkaanse' schoen een prijs uitgereikt door wethouder Opdam, (foto: UKP) IJsplezier op de ijsbaan Wie helpt Oud Heiloo aan foto's en verhalen? HEILOO - De vereniging Oud Heiloo is al weer volop bezig met de volgende tentoonstelling, die de dit jaar 80-jarige Ijsbaan van Heiloo tot onderwerp heeft. De vraag is nu: wie heeft er nog (oude) foto's, artikelen en/of verhalen over hoe het was, misschien heeft uzelfs wel foto's die gemaakt zijn toen Sjoukje Dijkstra hier op de ijsbaan een demonstratie gaf. Ook zou het bijvoor beeld erg leuk zijn als mensen nog in het bezig zouden zijn van een privé- filmpje of een echte schaatsstok. Misschien heeft u wel dingen waarvan u denkt dat ze geschikt zouden zijn voor deze tentoonstelling, dan wil Oud Heiloo dit graag van u lenen. Natuurlijk krijgt u uw spullen weer terug. U kunt hierover contact opnemen met Marja de Groot, Wilgenlaan 8, Heiloo, tel. 072-5330656. HEILOO - Op maandag 11 oktober, om 20.00 uur houdt de Bibliotheek Heiloo de tweede van drie lezingen rond het thema Spiritualiteit. De lezin gen worden verzorgd door Paula Adelaar en Arij de Jong. Zij zijn de lei ders van de School voor magnetiseren en ontwikkeling van hogere vermo gens. Deze tweede avond zal het thema Handlezen centraal staan. Ons levens verhaal is te lezen in onze handen. Zo kan men door de hand te 'lezen' een totaalbeeld krijgen van karaktereigen schappen en mogelijkheden. De rech terhand laat de mentale kant van de mens zien, die zich vooral maatschap pelijk toont, de linkerhand de emotio nele kant van de mens, die zich meer privé openbaart. Ook de invloed van ouders op het eigen functioneren is te zien. Zelfs opgelopen (en eventueel niet verwerkte traumata) zijn zicht baar. Deze avond uitleg over de gehei men van de hand! De derde lezing worden gehouden op maandag 25 oktober. Dan zal worden ingegaan op het thema 'Dromen'. Toegangskaarten voor deze lezingen zijn verkrijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo a 3,50 (leden van de Biblio theek) en 5,- voor niet leden. Meer informatie en reserveringen: Biblio theek Heiloo, tel. 072-5330670, e-mail bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl. Cursussen Nivon Heiloo HEILOO - Nivon Heiloo zal bij vol doende opgaven een extra basiscursus Mandala-Tekenen onder leiding van docente Marjorie van der Grijn starten. Deze cursus zal plaatsvinden in het Open Huis in Heiloo (boven het win kelcentrum 't Loo), eenmaal in de veer tien dagen op vrijdagmorgen, 12 lessen. De cursuskosten bedragen E 69,- exclu sief een les/werkmap; Nivonleden genieten reductie. Het woord mandala komt uit het Sanskriet en betekent cir kel. De cirkel is een oeroud symbool. Bij het tekenen in de cirkel, vanuit het midden naar de rand of vrijuit binnen de cirkel, komt er een creatief proces op gang. Het is een vrije manier van tekenen en kleuren: al tekenend en kleurend ontstaat er iets heel persoon lijks. Tekentalent of -ervaring is niet nodig, een mandala wordt altijd leuk! Info/opgave: Reina Mulder, tel. 072- 5333127, Daisy Groenland tel.072- 5330088 of Lineke Muller tel.072- 5334576 Cursus Zonnekindpoppen Het Nivon Heiloo start bij voldoende cursisten op maandagavond een (basis)cursus Zonnekindpoppen onder leiding van docente Trudy Bolleman. Deze cursus vindt plaats in het Open Huis te Heiloovan 20.1)0 tot 22.00 uur, 10 lessen, eenmaal in de veertien dagen. Kosten cursus exclusief materi aal E 58,- Nivonleden krijgen reductie. U maakt in deze cursus 4 poppen van natuurlijke materialen maken; voor het wiegekind, voor de peuter, kleuter en het schoolkind. Van een lappopje tot aan een ledematenpop. Voor alle mate rialen wordt gezorgd, zodat u direct aan de slag kunt gaan. Het materialenpak- ket kost 38,50. Voor inlichtingen of opgave: Reina Mulder, tel. 072- 5333127, Daisy Groenland tel. 072- 5330088 of Lineke Muller, tel. 072- 5334576. Dialezing Auvergne gaat niet door Door omstandigheden kan de dialezing over de Auvergne door de heer Drs. Wim de Vries, geoloog, op vrijdag avond 1 oktober in het Open Huis niet doorgaan. Deze avond zal op een later tijdstip plaatsvinden. Houd de Uitkijkpost in de gaten. Via de Gezelschapsbank samen naar het museum HEILOO - De Gezelschapsbank (een initiatief van de Stichting Ouderen werk Heiloo) biedt geïnteresseerden vanaf 55 jaar de mogelijkheid nieuwe mensen te leren kennen met het doel samen leuke activiteiten te onderne men of bijvoorbeeld op vakantie te gaan. De Gezelschapsbank is voor meerdere personen op zoek naar men sen (m/v) om leuke uitstapjes mee te maken, zoals onder andere het bezoe ken van musea. Wilt u dit ook graag? Informeer dan eens vrijblijvend bij Monique van Ling, coördinator Gezelschapsbank, hoe u in contact kunt komen met een mogelijk geschikte kandidaat. Indien u één of meerdere personen zoekt om andere activiteiten mee te ondernemen kunt u ook bij de Gezelschapsbank terecht. Iedere don derdagmorgen kunt u tussen 10.30 en 11.30 uur zonder afspraak langskomen bij het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Telefonisch kunt u de Gezelschapsbank bereiken onder num mer 072-5331297. Meer informatie via www.ouderenwerkheiloo.nl. Kunst met een grote 'K' op de Willibrordschool HEILOO - De maand september stond in het teken van Kunst op de Willibrordschool. Onder leiding van kunstenares Nynke van Amersfoort zijn alle kinderen, van kleuter Tot en met groep 8, op een zeer creatieve manier bezig geweest. Nynke van Amersfoort werkt voornamelijk met papier en textiel, dit in de breedste zin van het woord. Ook maakt zij zelf dra den op een spinnewiel en gebruikt hier bij allerlei materialen zoals cadeaulint, koperdraad, vlas, wol, elektriciteits draad en nog veel meer. De kinderen mochten hier ook mee aan de slag en mochten zelf draden twijnen. Met deze draden, stoffen, papieren, takken, verf en nog veel meer maakten de kinderen prachtige objec ten en groepswerken. Afgelopen don derdag was alles klaar om een zeer gevarieëerde tentoonstelling in te rich ten, tezamen mét prachtige kunstwer ken van Nynke van Amersfoort zelf. Deze tentoonstelling werd zeer druk bezocht door alle ouders,opa's en oma's en andere belangstellenden. Inbraak zomerwoningen HEILOO - In de nacht van maandag op dinsdag 21 september werd ingebro ken in een 6-tal bungalows in een park aan de Groeneweg. In de meeste geval len kwam men in de woningen door het op grove wijze vernielen van sloten in de deur (Bulgaarse methode). In een aantal gevallen bleef het bij een poging. Daarnaast miste een aantal bewoners geld en sieraden. Gezien het tijdstip eiï de wijze waarop werd ingebroken is het niet ondenkbeeldig dat deze inbraken zijn gepleegd door dezelfde dader(s). HEILOO - In het weekend van 1,2 en 3 oktober is beeldend kunstenares Ludy Feyen uit Leiden te gast in het atelier van Peter Huijzer in de Noorder Geest te Heiloo. Zij legt zich vooral toe op installaties in de natuur met gebruik van natuurlijke materialen. In de Noorder Geest plaatst ze buiten en binnen beel den die een relatie aangaan met de omgeving. In de ruimtes binnen het gebouw heeft ze te maken met de schil derijen en tekeningen van Peter Huijzer. Hoe deze ontmoeting gaat uit pakken is voor ieder een open avontuur. Voor het publiek is het restultaat hier van te zien op vrijdag 1, zaterdag 2 en zondag 3 oktober van 11.00 tot 17.00 uur. De Noorder geest is gevestigd in de voormalige gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat 9. Henk Scholten en 'zijn meiden' in de spiksplinternieuwe zaak(foto:MSP) Bloembinderij Henk Scholten is verhuisd HEILOO - Bloembinderij Henk Scholten aan de Stationsweg is ver huisd. Vanaf dinsdag 28 september is hij gevestigd aan dezelfde Stations weg, maar op nummer 138. In gebouw De Egelantier, naast de RABO-bank. Hoewel men voor deze nieuwe stek slechts het spoor over hoeft te steken, is het een wereld van verschil. Nieuwe huisstijl De verhuizing hing al 8 jaar in de lucht in verband met nieuwbouw aan de Stationsweg. Het is dan ook de bedoeling dat Scholten twee jaar in de nieuwe winkel blijft. Daarna zal hij op zijn oude adres in de nieuwbouw terugkeren. Dit alles is reden geweest voor Henk, zijn gezin en zijn perso neel om het gezicht van de zaak eens flink op te frissen. En fris wordt het! In de nieuwe huis stijl voert de kleur groen de boven toon. Daarnaast valt direct op hoe ruim de winkel is. Verder zijn er ver rijdbare tafels met planten, potten, vazen en accessoires, een amfi-opstel- ling van bloemen aan de zijwand en een aantal bindtafels. Alles heel open gehouden, want „we hebben geen geheimen." Zoon Jesse, zelf grafisch ontwerper, heeft het totale concept bedacht. Natuurlijk in samenspraak met zijn ouders. Ook het personeel (Mariska, Judith en Elma) is zeer te spreken over de nieuwe uitdaging. „We heb ben er heel veel zin in en hebben er erg naar toe geleefd." Klantenpas Vol trots toont Henk zijn nieuwe pand: „Het is erg leuk dat dit gebouw de Egelantier heet. Want dat betekent wilde roos en ik ben nou juist bekend om mijn rozen. Ik heb dagelijks 7 soorten staan." De roos komt ook weer terug in de huisstijl en de gloednieuwe klanten pas van bloembinderij Scholten. Met de klantenpas (ook weer frisgroen van kleur met roos en het welbeken de vignet)kunnen de klanten punten sparen en met de spaarpunten artike len uit de winkel kopen. Tevens geeft de pas recht op aantrekkelijke kortin gen. Artikelen met een groene prijs- sticker zijn goed voor een korting die wel tot €10,- kan oplopen! Vraagt u er dus naar bij bloembinderij Henk Scholten. Nieuw is ook de website: www.bloemenheiloo.nl en de moge lijkheid van e-mailen:info@bloemen- heiloo.nl. Openingstijden, kwaliteit en de ser vice die men gewend is bij Henk Scholten blijven uiteraard hetzelfde! HEILOO - Op zaterdag 2 oktober opent Once Again haar deur op een nieuwe locatie aan de Heerenweg 252 in Heiloo. Een volledig nieuw jasje waarbij de klantwensen maximaal zijn ingevuld. Van 11.00 tot 17.00 uur bent u van harte welkom voor een hapje en een drankje. En bij aankoop vanaf 10,- of meer krijgt u van 2 tot en met 9 oktober een aardig presentje. Bijna vier jaar geleden zijn Jolande en Kitty met Once Again begonnen vanuit een garagebox via de markt naar een heuse winkel aan de Stationsweg. En wat voor een win kel... de meest gezellige winkel waar je ontspannen kan kijken en passen onder het genot van een kopje koffie zonder opdringerige verkoopsters om je heen. En terwijl moeder winkelt kan de kleine lekker spelen in het kinderhoekje. De winkel op de nieu we locatie heeft een metamorfose ondergaan en zal meer dan ooit gericht zijn op de in- en verkoop van merkkleding zoals Cucci, Gaultier, Pauw, Goddes DKNY e.d. Het is een mooie, frisse winkel geworden met veel licht en een aangename sfeer. Ook beschikt Once Again nu overeen aantal eigen parkeerplaatsen voor de deur. Tevens zijn er nu twee ruime paskamers en meer spiegels in de winkel. Ook afrekenen wordt voor de klant makkelijker; u kunt nu ook pin nen. Uniek in de 2e handsmode en specifiek voor Once Again zijn de hippe handgemaakt creaties van ont werpster Inge de Lange uit Heiloo. Dit is tweedehands in een zeer aparte vorm. Tevens ontwerpt zij sieraden (ook voor kinderen). Kunt u moeilijk afscheid nemen van de oude winkel aan de Stationsweg 86? Geen nood, want vanaf 5 oktober kunt u daar die gehele maand nog op de dinsdagen en donderdagen van 11.00 tot 15.00 uur genieten van een geweldige opheffingsuitverkoop. Alle kleding mag weg vanaf 1 euro tot maximaal 5 euro per stuk. Kom wel snel want op is op. De openingstij dens en het telefoonnummer blijven ongewijzigd. Maandag 13.30 tot 16.30 uur; dinsdag tot en met vrijdag 10.00 tot 12.00 uur en 13.30 tot 16.30 uur en zaterdag 13.00 tot 16.00 uur, tel. 072- 5340867. Zie ook www.onceagain.nl. HEILOO - Op dierendag, maandag 4 oktober, opent Rentenaar Dieren paradijs in Heiloo een nieuwe winkel. Het boegbeeld van Rentenaar, een opvallende papegaai, zal de gevel gaan sieren van het onlangs gerenoveerde pand aan de Heerenweg 162, tegeno ver het NS-station. Rentenaar, die in de regio Zaanstad al een vertrouwde naam heeft, gaat de opening in Heiloo met allerlei acties omkleden. De hele maand oktober wordt er iedere week een ander diergroep-actie gehouden. Acties met onder andere gratis hon denvoer, fikse kortingen en een kleur- wedstrijd. Iedere deelnemer krijgt een prijsje en daarnaast worden er nog drie hoofdprijzen gekozen. Met de vele activiteiten waaronder zelfs gratis voeracties, hoopt Rentenaar kennis te maken met alle dierenliefhebbers in Heiloo en omstreken. Rentenaar ervaart dat veel dierenbezitters be hoefte hebben aan een goed advies over aanschaf en verzorging. „Goede vakkennis en net dat beetje meer per soonlijke betrokkenheid, dat is onze kracht. Ook hebben we naast een enorme sortering dierenartikelen, pro bate middeltjes in huis als ontworm- middelen, dieëtvoer, vitaminerijke producten en verantwoorde speeltjes die huisdieren gezond houden." Een goede afstemming met dierenart sen, de dierenambulance, alsook het dierenasiel vindt Rentenaar minstens zo belangrijk. Daarnaast laat het Dierenparadijs 'vaste klanten' regel matig profiteren van extra voordeel met een actiefolder. Zo doet Rentenaar er alles aan om de naam 'dierenparadijs' waardig te zijn. De locatie biedt bezoekers van buiten Heiloo voldoende parkeerruimte. Indien zij met de trein komen stappen zij praktisch voor de deur van Rentenaar op de Heerenweg uit. Meer informatie en deelnameformulieren. Aan de Ambachtsring 7i te Heems kerk is het Auto en Bandencentrum Heemskerk van start gegaan. Het is een filiaal van het Auto en Bandencentrum Alkmaar van eige naar E Destombes. Wij zijn specialist in banden nieuw en gebruikt tevens leveren wij sportvelgen voor elke type auto. Wat de banden betreft zijn wij de goedkoopste in de IJmond, vertelt filiaalleider R. De Kruif, de verkoop van gebruikte banden loopt via leveranciers die met vrachtwagens volgeladen met gebruiktebanden door Nederland toeren. Op ieder moment zijn zij door middel van mobile telefoon te bereiken en vin den er al rijdend transacties plaats over de gevraagde band, prijs en afle veringsplaats. Waar de gebruikte ban den vandaan komen? Uit Duitsland voornamelijk, daar zijn de keuringsei sen veel strenger dan in Nederland. In Nederland moet het profiel van de band 1.6 mm zijn, in Duitsland daar- integen 4.0 mm dat scheelt nogal wat! Vandaar dat al die afgekeurde Duitse banden hier terecht komen. Naast het monteren en balanceren van banden kan men ook terecht bij Auto en Bandencentrum Heemskerk voor kleine onderhoudsbeurt olie, oliefil ters, bougies of remmen en diverse kleine reparaties. Wij zijn geopend dagelijks van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.00 tot en met 16.00 uur. Auto en Bandencentrum Heems kerk is gevestigd aan de Ambachts ring 7i Industrieterrein de Hout wegen, Heemskerk, tel. 0251-234346. Met ons heeft u direct een band! HEILOO - Het is allemaal nog hart stikke nieuw en nog niet helemaal af, maar het oogt al zeer veelbelovend. Sports Factory, aan de Westerweg 291 in Heiloo, is namelijk niet zomaar een- winkel voor sportartikelen. Martin de Koning en Mathijs de Vries runnen de zaak. Daarnaast houden tweemaal per week de fysiotherapeuten Marion Zuiderwijk en Jo Anne van Yperen praktijk in een aparte ruimte in de winkel. „Dat maakt meteen duidelijk dat wij niet 'zomaar' een sportzaak hebben", aldus Martin. „De mogelijkheid om je te laten behandelen door de fysiothe rapeut, past helemaal in onze filosofie. Namelijk dat de klant weer koning moet zijn, dat aandacht voor de klant en zijn persoonlijke wensen en eigen schappen weer voorop moeten staan. Wij verkopen geen schoen zonder eerst uitgebreid te hebben overlegd met de klant. Hoe gaat de schoen worden gebruikt, wat is de sportieve achtergrond van de klant, wat zijn sterke en vooral zijn zwakke lichame lijke punten en wat wil men. Verder wordt de schoen aan de voet getest door middel van het maken van een videoanalyse van de voor en achter kant van de voet, terwijl de aanstaan de eigenaar van de schoen op een loopbaan loopt. Ook wordt er buiten een tuintje aangelegd waar de schoe nen eveneens kunnen worden uitge probeerd." Maar het belangrijkst is dat de klant na twee a drie weken terugkomt met de schoen, waarna samen met Martin of Mathijs wordt besproken of en hoe de schoen bevalt. „Overigens is deze manier van begeleiding juist heel geschikt voor de onervaren (hard) lopers. Onze ervaring is dat ervaren lopers hun lichaam goed kennen en dus vaak zelf het beste weten welk product ze nodig hebben om optimaal te presteren. Beginnende sporters, of mensen die eerder recreatief sporten dan fanatiek, lopen grotere kans op blessures wanneer ze het verkeerde materiaal gebruiken. Deze mensen hebben veel baat bij een deskundig en uitgebreid advies." Sports Factory heeft filialen in Amsterdam, Alkmaar, Schoorl en Zandvoort en nu ook in Heiloo. De zaken hebben zes productgroepen: voetbal, tennis, indoor, running, wan delsport en golf Heiloo biedt daarbij als enige filiaal de extra mogelijkheid tot fysiotherapie. Daarnaast zullen straks in Heiloo sportclinics gegeven worden, en presentaties met medische onderwerpen, en voedings- en pro- ductinfo. Ook worden vanuit Heiloo wandelcursussen gegeven zoals Nordic Walking, een wandelvorm waarbij gebruik wordt gemaakt van speciale wandelstokken. „We merken dat veel mensen het leuk vinden om te wandelen, maar niet zomaar de dui nen inlopen om een eind te lopen. Wij organiseren voor hen wandeltochten in groepen waarbij meteen informatie wordt gegeven over bijvoorbeeld technieken materiaal. Het blijkt dat mensen die begeleiding erg waarde ren." Martin is sportpodoloog. Dat houdt in dat hij zich intensief bezighoudt met de 'sportende voet'. „Toen ik nog bij Helderman Sport in Beverwijk werk te, was ik al zeer geïnteresseerd in de wandel- en hardloopsporten. Podolo- gie was een logisch vervolg, waardoor Martin nu een deskundige op sport- schoengebied genoemd mag worden, waarvan er maar zo'n tien in Nederland zijn op datzelfde niveau. Verder wordt het personeel voor alle filialen door Martin opgeleid. „Ook dat is een belangrijk aspect van Sports Factory", legt Martin uit. „Te veel sportzaken hebben personeel dat vaak niet goed op de hoogte is van de producten die er worden verkocht." Bij de Sports Factory kan de klant dus van A tot Z terecht. Van advies tot aanschaf van het juiste product tot aan nazorg in de vorm van een evalu atie van het gekochte product, en van een videoanalyse tot aan een behan deling bij de fysiotherapeut." Niet zo maar een sportzaak dus. Ga gerust eens kijken bij Sports Factory aan de Westerweg 291. Sports Factory is voorlopig bereikbaar op 06- 51314053, tijdens de openingstijden, van 9.30 tot 17.30 uur. Mathijs en Martin van Sports Factory, (foto: UKP) Kinderdagverblijf Kits Oonlie Boerderijdag HEILOO - Afgelopen zondag was het dan zover. De boerderijdag van Kinderdagverblijf Kits Oonlie. De kinderen en de leidsters zijn er weken mee bezig geweest: hanentooien maken, beplakken en beschilderen en natuurlijk boerderij liedjes leren. De organisatie, bestaande uit de ouder- commissie van Kinderdagverblijf Kits Oonüe en het Team van Kits Oonlie, keken de laatste dagen voor het feest angstvallig naar het weerbericht. Het zou toch niet gaan regenen hè? Het was gelukkig droog en in de loop Van de ochtend konden zelfs de jassen uit omdat het zonnetje lekker begon te schijnen. De dag was georganiseerd op de Hoeve Nijenburg van de familie Bos in Heiloo. Bij aankomst kregen alle kinderen een T shirt met hun naam erop en een deelnamekaart. Er was meteen al groot plezier want er liepen geiten, kippen en hanen los maar ook de paarden waren meteen van de partij. Het hoogtepunt van de dag was toch wel het paardrijden; er was een Shetlander en een pony. Om de kinderen nog meer op de dieren te laten lijken konden ze geschminkt worden, op die manier konden de kin deren zich helemaal inleven. In de pauze kwamen alle kinderen even bij, met een lekker drankje en een over heerlijke liga. Ook was er het verhaal van het varken, de kinderen luister den aandachtig toe hoe het varken een dag op de boerderij beleefde en dan weer vermoeid naar bed ging. Bij het konijnenspel mochten de kinde ren in kleine teams estafette lopen met een wortel, wie het hardst kon rennen won de race. Voor de wat gro tere kinderen was er het spel met het schaap, dit was een memorie spel met allemaal boerderij dieren. Rond 12 uur was het feest voorbij. De dagen beginnen alweer korter te worden en het weer alweer wat onbe stendiger maar ondanks dat gaan de leidsters en de kinderen van de Kwekkerij zoveel mogelijk naar bui ten. Als ze de speelplaats uit kunnen tekenen nemen de leidsters de kinde ren lekker mee op pad naar het vlak bij gelegen Heilooerbos. Straks lekker met z'n allen schoppen door de blade ren en misschien zit er eerdaags nog een picknick in. De Kwekkerij is een jong kinderdagverblijf op de rand van Heüoo en Alkmaar. Een klein kinder dag verblijf die een huiselijke sfeer uitstraalt. De groep van maximaal 10 kinderen in de leeftijd van 6 weken tot 4 jaar staat onder begeleiding van jonge enthousiaste leidsters. Regelmaat en vaste gewoontes staan hoog in het vaandel om de kinderen een vertrouwde omgeving te bieden. Zoekt u nog een plekje voor uw kind je kom dan een keer vrijblijvend kij ken op het kinderdagverblijf de Kwekkerij aan de Westerweg 21D te Heiloo (Blockhovepark). Of bekijk de; website www.de-kwekkerij.nl. Sportflitsen van de Ijsbaan Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8