Castricum betrekt inwoners meer bij politiek Toneelvereniging Rossenbacker 100 jaar! Motie over de Zanderij vindt instemming gemeenteraad VOC schip De Geldermalsen Greet Blokker neemt afscheid van gemeenteraad Gewijzigde opzet plan De Wonerij krijgt instemming raad Doelstellingennota Buiten Gewoon Castricum gereed Labyrint helpt bij rouw CASTRICUM - Op 28 oktober start, bij voldoende deelname, een groep voor jong volwassenen die te maken hebben met rouw in Castricum. Je kunt er samen met lotgenoten over praten en herkenning vinden bij elkaar. Zes tot acht bijeenkomsten, om de veertien dagen op donderdag tussen 19.00 en 21.15, uur. Kosten 2,50 per avond. Bel Nel Groen, maatschappelijk werkster, 0251-657956 of Marri Huisman, thera peute, tel. 0251-657160. Eerste gasten van de raad enthousiast over bijwonen raadsvergadering CASTRICUM - De gemeente Castricum heeft tijdens de raadsverga dering van 30 september drie inwoners de gelegenheid gegeven om een kijkje te nemen achter de schermen van de raadsvergadering. Het project, getiteld 'Gast van de Raad', is onder andere bedoeld om inwoners kennis te laten maken met de lokale politiek en om een indruk te geven van de besluitvorming in de gemeente. De heren J. Vrijburg, D. de Bruin en F. Tromp gingen graag in op de uitnodiging, hoewel allen met ver schillende motieven. 'Nieuwsgierig heid','interesse in de politiek' en 'willen weten wie de gezichten zijn die de besluiten voor ons nemen' waren hier slechts enkele voorbeelden van. Het motief van de gemeente was duide lijk; de afstand tot de burger verkleinen en politiek bij de burgers brengen. Of, zoals de gastheren van deze avond John Hommes (PvdA) en Wim Swart (CDA) het zo mooi brachten: „Nu is politiek heel afstandelijk. Wij als raad vergade ren, soms zitten er mensen in de zaal die luisteren, soms staat er een verslagje in de krant. Maar of de mensen het echt snappen? Zijn wij als raad wel duide lijk? Of praten wij politieke wartaal? Door het project Gast van de Raad (proefperiode een halfjaar, red.) willen wij inzicht krijgen hoe wij over komen naar de burger." Daarom kregen aan het einde van de avond de heren ook een evaluatieformulier mee. Om aan te geven wat er wel duidelijk is, en wat er eventueel beter kan. Het project is ove rigens niet door de gemeente Castricum bedacht. 'Gasten van de Raad' loopt al in meerdere gemeenten. De deelnemers aan deze projecten waren erg enthousi ast over de opzet. Om ook de inwoners van de gemeente Castricum kennis te laten maken met het lokale besluitvor mingsproces, is in juni 2004 door de werkgroep Dualisme en Bestuurlijke Vernieuwing besloten het project Gast van de Raad in Castricum een kans te geven. De drie 'eerste gasten' kregen voor het begin van de raadsvergadering alle raadstukken toegestuurd. „Wat een pak papier", was het eerste antwoord dat John Hommes op zijn vraag kreeg of er voor de vergadering al 'opmerkingen' waren. „Dat kunnen jullie toch nooit allemaal lezen voor zo'n vergadering?", was de wedervraag die meneer De Bruin hem stelde. Gelukkig voor de raadsleden wordt al deze informatie eerst in commissievergaderingen Raadsleden Wim Swart (geheel links) en John Hommes (midden) tonen de heren J. Vrijburg, D. de Bruin en F. Tromp de raadszaal (foto UKP) stellen over het hoe en waarom beslis singen werden genomen, en verklaarde 'politieke spelletjes' behandeld, zodat de inhoud van de meeste stukken al redelijk bekend is. Bovendien staat alle vergaarde infor matie om een besluit te kunnen nemen wel vermeld in de raadstukken, maar is deze ook in een 'eindconclusie' samen gevat. Ook burgemeester Emmens-Knol heet te de gasten hartelijk welkom. „Hoewel de overgang van het monisme naar hét dualisme in 2002 een moeilijke stap geweest is (bij het monisme was de raad de baas en de wethouders profileerden de partij, bij het dualisme stelt de raad kaders hoe het beleid gevoerd wordt en laat dit het college uitvoeren, de raad heeft dus slechts een controlerende functie) is dit een duidelijke verbete ring", liet zij weten. „In het geval van de evaluatie van het horecabeleid, zoals deze vanavond op de agenda staat, is de interactie met omwonenden, politie, horecaondernemers, brandweer, raad sleden prima geweest. Wij moeten af van 'Hoe hebben ze dat nu weer voor ons kunnen beslissen'. Wij willen de wensen honoreren vapuit deze groepen en daarmee gaan wij aan de slag. Dat is de kracht van het dualisme." Na de introductie begaven de gasten zich naar de raadszaal, waar Bert Visser, hoofd bestuur en management onder steuning de honneurs voor de raadsle den waarnam. Hij zorgde er de hele avond voor dat de heren vragen konden de eventuele binnen de vergadering. Het werd echter een rustige avond voor alle betrokke nen, omdat de raad het ditmaal bijzon der eens was met elkaar. Na afloop kon den de drie gasten dan ook niet anders concluderen dat de vergadering in Castricum 'zeer ordelijk' was verlopen en er 'respect was voor eikaars opvat tingen'. Verder vonden de genodigden (beleggingsadviseur, plaatsvervangend statengriffier en gepensioneerd) dat de politici zich bijzonder hadden ingespan nen er een leerzame avond van te maken. Om de afstand tussen de bur gers te verkleinen gaf men tevens aan dat de vergaderingen van de raad mis schien via de website of radio te volgen moesten zijn. Ook zouden burgers evt. mee kunnen beslissen over bepaalde besluiten via internet als het aan de gasten lag. Aanmelden Elke maand wordt een aantal willekeu rige inwoners uitgenodigd om als Gast van de raad aanwezig te zijn bij een openbare raadsvergadering. Als u belangstelling heeft kunt zichzelf hier voor aanmelden. U kunt bellen met Vera Hornstra (medewerker griffie), tel. 0251-661277. Mailen kan ook: ver- ahornstra@castricum.nl. Geef in uw e- mail aan: naam, adres, woonplaats (kern), tel. en e-mailadres. adverteren WWW CASTRICUM - Tijdens de gemeente raadsvergadering van 30 september heeft raadslid Greet Blokker (PvdA) afscheid genomen van de raad. Mevrouw Blokker is sinds circa een jaar ook lid van de Provinciale Staten, maar de combinatie van de beide werkzaam heden is haar te zwaar gebleken. De plaats van Greet Blokker in de gemeen teraad is ingenomen door Peter Verduin. Blokker is 8 jaar raadslid in Akersloot geweest, alvorens de CAL- gemeente fuseerde en de gemeente Castricum ontstond. Burgemeester Emmens-Knol noemde haar een bevlo gen bestuurder, in positieve zin. Monumentenzorg is altijd een stok paardje van de voormalig wethoudster geweest. Tevens was Greet Blokker een groot voorstander van meer vrouwen in de politiek. „In dat opzicht", zo grapte de burgemeester, „is het apart dat uw opvolger juist een man is...". Uit naam van de gemeente overhandigde zij een fraai boeket bloemen en een boek over monumentenzorg. Wil Maréchal noem de het 'ietwat overdreven' dat mevr. Blokker jarenlang in een rode auto bleef rijden, maar had verder slechts lovende woorden voor haar PvdA-collega, die zelf aangaf graag een aanspreekpunt voor de gemeente te blijven. New Combo's night in de Vredeburg LIMMEN - Na het geweldige optreden van de Schoorlse Bigband in september met de zangeres Ilonka Hogendijk, nu weer eens iets heel anders. Jazz Session Club Vredeburg te Limmen presen teert zondag 10 oktober om 16.00 uur New Combo's night, die nu voor de tweede keer plaats vindt. Twee orkesten met een totaal verschillende stijl zullen het podium betreden. Het eerste is een viermans combo, genaamd Humph uit de Zaanstreek. Humph is een buitengewone groep, want ze spelen vooral nummers van de in 1982 gestorven pianist Thelonius Monk. Alleen heeft dit kwartet geen pianist. De bezetting: Ditmer Weertman - altsax, Herman te Loo - tenor- en sopraansax Joop Slager - contrabas, Dirk van Leijden - slagwerk. Dit is natuurlijk een heel vreemde bezetting voor een orkest, dat nummers van de wereldberoemde Monk speelt. De composities worden nogal vrijmoe dig geïnterpreteerd, maar met de beide goede saxofonisten en een zeer strakke ritmesectie wordt een hoog niveau bereikt, met onvermoede wendingen en tempowisselingen. Opwindende muziek dus. Het tweede orkest heet Loos Alarm en komt uit het Haarlemse. Het is een wat groter geheel met een vijfmans ritme sectie en een blazersgroep. De band, onder leiding van Tony Nahar die alle arrangementen heeft gemaakt, speelt een scala van Jazz, Blues en Bossanummers. Tony was vroeger een professioneel drummer, maar op het conservatorium deed hij piano, en dus is hij nu pianist-arrangeur. Loos Alarm is een orkest dat improviseren hoog in het vaandel heeft staan, waarbij de muzikanten veel vrijheid krijgen. Dat een aantal leden van dit orkest ook met de sessie mee zal gaan doen, lijkt wel zeker. De toegang blijft gratis, maar u kunt lid worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel/fax. 072-5053414 e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. Iederwijs Limmen LIMMEN - Op 12 oktober houdt Iederwijs Limmen een open informatie avond. Iederwijs Limmen is een school voor kinderen tussen de 4 en 18 jaar. Op Iederwijs en Voortgezet Iederwijs kun nen kinderen de lesstof van het regulie re onderwijs leren, met daarnaast alle ruimte voor andere interessante vakge bieden en onderwerpen, afhankelijk van de belangstelling van de leerlingen. De avond bestaat uit een introductie in het Iederwijs concept en een rondleiding door de school. Daarnaast is er de mogelijkheid om vragen te stellen en te spreken met de begeleiders van Iederwijs Limmen en met ouders van kinderen van de school. Het programma begint om 19.30 en duurt tot ca. 21.45 uur. Opgave vooraf is niet nodig. U vindt Iederwijs Limmen aan de Oosterzijweg 8, te Limmen, tel. 072-5071830. Onrust bewoners de Cameren wellicht opgelost LIMMEN - In het kader van het park plan Limmen, waarin de bouwplannen van De Wonerij en Bouwfonds aan de Lage Weide, Meidoornlaan en Vredenburglaan zijn opgenomen, is na een aparte informatieavond van de Wonerij einge beroering ontstaan bij de huidige bewoners van de Cameren en de bijbehorende aanleunwoningen over de suggestie die gewekt is dat men 'tijdelijk' zou moeten verhuizen naar wellicht Akersloot of Castricum. In reactie op deze onrust is op initiatief van de afdeling VROM overleg gevoerd met de firma Driessen en de Wonerij over de mogelijkheden van tij delijke huisvesting aan de Dopheide in Limmen. De firma Driessen lijkt bereid mee te werken aan het in gebruik geven van hun perceel. De juiste proce dures hiervoor dienen nog doorlopen te worden en financiële afspraken moe ten nog gemaakt worden, maar met deze tijdelijke oplossing lijkt het 'gedwongen verhuizen' probleem opgelost te kunnen worden. De gemeènteraad van Limmen heeft op 20 december 2001 het parkconcept vastgesteld. Dit besluit omvat de ruim telijke inrichting van het gebied gele gen tussen de Van Alkemadelaan, Vredeburglaan en de Meidoornlaan in Limmen. Bouwfonds Wonen en Woningstichting De Wonerij dienden vervolgens bouwplannen in. Het plan van Bouwfonds behelst de bouw van 32 appartementen verdeeld over vier gebouwen in drie lagen met verdiept parkeren onder de gebouwen. De gebouwen bevinden zich aan de Vredenburglaan en de Meidoornlaan. Het plan van De Wonerij gaat uit van de bouw van twee appartementenge- bouwen. Het eerste gebouw staat op de hoek van de Meidoornlaan en de Lage Weide en omvat 26 huurappartemen- ten. Het gebouw bestaat uit drie woon lagen met verdiept parkeren onder het gebouw. Het tweede gebouw staat aan de Lage Weide en omvat 37 koopap partementen in vier woonlagen met verdiept parkeren onder het gebouw. Op 18 mei 2004 is een informatie- en inspraakavond gehouden. Daarnaast zijn de omwonenden schriftelijk op de hoogte gebracht van de plannen. Gedurende vier weken kon men inspreken op de bouwplannen. Spiegelen appartementen De Wonerij De discussie met de omwonenden heeft zich geconcentreerd rond het gebouw met de huurappartementen van De Wonerij. Een groot aantal 'buren' ziet het gebouw liever gespiegeld worden. Dit is besproken met de Wonerij en is stedenbouwkundig beoordeeld. De Wonerij kan instemmen met de spiege ling aangezien op deze wijze vier extra Greet Blokker neemt afscheid van de gemeenteraad, (foto UKP) CASTRICUM - Afgelopen donderdag was de raad van de gemeente Castricum bijeen. Op de agenda stond onder meer de evaluatie van het horecabeleid, ver ordening Wet Kinderopvang en de afwijzing van het bezwaarschrift omtrent een planschadeverzoek. Niet op de agenda, maar wellicht een van de belangrijkste punten van de avond, bracht de motie van GroenLinks en GDB omtrent de discussie over De Zanderij. De gemeente Castricum wil in de toekomst graag dit open gebied tus sen de gemeentegrens en de duinen vrij houden voor bebouwing, de Provincie voelt hier niets voor en wijst de Zanderij aan als uitsluitingsgebied. In de nota van Buiten Gewoon Castricum valt te lezen dat als Castricum het huidige voorzieningenni veau op peil wil houden de gemeente licht zal moeten groeien (qua aantal inwoners) richting het jaar 2030. Dat zou zo'n 2400 woningen moeten opleve ren, verspreid over de kernen Akersloot, Limmen en Castricum. In het concept van deze nota wordt De Zanderij genoemd als mogelijke studie locatie voor woningbouw. In de verga dering van Provinciale Staten op 11 oktober zal een besluit genomen wor den over het ontwerp-streekplan Ontwikkelingsbeeld Noord-Holland Noord, waarbij de binnenduinrand met het gebied De Zanderij en station Castricum zal worden bestempeld als uitsluitingsgebied. Dit zou betekenen dat binnen de gemeente Castricum geen open discussie over de genoemde locaties voor woningbouw meer moge lijk is. GroenLinks en GDB vinden dat de raad van Castricum eerst zelf de gelegenheid moet krijgen om zelf inhoudelijk met elkaar van gedachten te wisselen over de mogelijke ontwikke ling van het eigen grondgebied. In de motie spraken zij uit dat beide partijen Provinciale Staten (PS) willen verzoeken het om m.b.t. het ontwerp- streekplan Ontwikkelingsgebied Noord -Holland Noord nog niet te besluiten het gebied De Zanderij en station Castricum als uitsluitingsgebied te benoemen, alsmede de studielocaties in Akersloot en Limmen. Zij willen PS van Noord-Holland via een brief over deze motie informeren en deze brief in afschrift naar Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Holland, de Statencommissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting en naar de lokale en regionale media sturen. De gehele raad stemde unaniem in met deze motie. Hoewel raadslid Greet Blokker (PvdA) nog wat tegensputter de en de cultuur-historische waarden van eventuele andere voor woning bouw in aanmerking komende gebie den aanhaalde, was het juist zij die niet mocht meestemmen. Immers, het raads lid nam dezelfde avond afscheid omdat zij haar werkzaamheden voor zowel de raad als voor Provinciale Staten niet langer kon combineren. En stemmen terwijl je later bij dit Provinciaal Bestuur zelf verder moet met deze gegevens mag nu eenmaal niet, zodat de motie dus unaniem werd ondersteund en derhalve naar bovengenoemde par tijen zal worden gestuurd. AKERSLOOT - Toneelvereniging Rossenbacker uit Akersloot viert dit jaar haar 100 jarig bestaan. In deze peri ode heeft de toneelvereniging tientallen stukken opgevoerd, tot groot plezier van het publiek en de leden van de vereni ging zelf. Ook nu nog geeft de toneel vereniging geregeld een uitvoering, met als meest recent spektakelstuk de musi cal Oliver! in samenwerking met zuster vereniging St. Willibrordus. Het kan zijn dat de toneelvereniging zelfs nog langer bestaat. Speurwerk heeft een foto uit 1904 opgeleverd, maar dan houdt het spoor op. Zodoende is het jaar 1904 als het geboortejaar van de toneelvereni ging bepaald. In eerste instantie bestond de vereniging onder de naam Vita Nova, later veranderde dit in Nieuw Leven. In 1927 wordt de Vlaming Jean Rossen backer benoemd tot regisseur van Nieuw Leven. Na 20 jaar inzet als regis seur sterft hij plotseling. In 1955 wordt besloten om Rossenbacker postuum te eren door de vereniging zijn naam mee te geven. Sindsdien gaat de club dus door het leven als toneelvereniging Rossenbacker. Zo'n lang bestaan zorgt er natuurlijk voor dat er veel veranderd is. Vroeger was toneel voornamelijk volksvermaak, veel meer was er gewoonweg niet. Tegenwoordig is toneel veel meer een manier om je creatief te uiten, natuurlijk nog steeds om het publiek te vermaken. Maar er is meer veranderd. „Vroeger werd er gerepeteerd bij de leden thuis, dat viel niet altijd mee", begint erevoor zitster Rie Dil haar verhaal. Zij heeft zich jarenlang ingezet voor de vereni ging en is een tijd lang zowel acteur als voorzitster geweest. „Op een gegeven moment konden we terecht in een boot- schuur en later op de zolder van het kantoor van de firma Dil. Daar hebben we jarenlang met plezier kunnen repete ren. Van elke voorstelling bleef er wel iets achter op de zolder, wat dan nog vaak kon dienen als hulpstuk bij het rep eteren voor nieuwe voorstellingen en tegelijkertijd de nostalgie en de herinne ring aan eerdere optredens levend hield. De rekwisieten en decorstukken waren in het dagelijkse leven vaak terug te vin den in de huiskamers van de leden. Vlak voor een uitvoering werd er dan van alles bij de leden thuis opgehaald, van gordijnen tot bankstellen en van lampen tot schilderijen." Ook werden er decor stukken door de leden van de vereni ging zelf gemaakt. Iemand die daar alles over weet is Jan Heijenga. Zo'n 35 jaar is hij decorbouwer geweest voor Rossen backer. „Natuurlijk heb ik dat niet alleen gedaan. Ook mannen als Rein de Haas en Kees van Marle hebben daar een flinke steen in bij gedragen. In het begin speelde ik ook en ben ik nog voor- huurappartementen gecreëerd worden en men gevoelig is voor het draagvlak dat lijkt te bestaan voor het gespiegel de plan. Deze spiegeling heeft echter ook nade len. In stedenbouwkundige zin heeft VHP opgemerkt dat de visie van het parkplan te veel onder druk komt te staan. Door de spiegeling verdwijnen zichtlijnen en kunnen wandelpaden en bruggen in het gebied nauwelijks nog worden aangelegd. Daarbij wordt de aanleg van een waterpartij moeilijk en komt het speelveld stevig onder druk te staan. In het nieuwe plan is niet langer sprake van een park voorzien van wandelpa den en bruggen maar worden de bouw plannen van Bouwfonds de De Wonerij als op zichzelf staande ontwikkelingen gezien. Een spiegeling van het gebouw is binnen dit kader wel mogelijk als het terrein tussen de gebouwen wordt inge richt als een soort binnentuin voorzien van een vijver en een steiger. De binnentuin sluit aan op de binnentuin voor het nieuwe gebouw van de Cameren. Een discussie over deze plan nen met de Wonerij moet verdere uit komst bieden. Bouwfonds Net als bij de plannen van de Wonerij is er omtrent de plannen van het Bouwfonds een gezamenlijke meeden kende reactie ingebracht door diverse omwonenden. Deze reactie biedt in tegenstelling tot de reactie ten aanzien van de plannen voor de Wonerij geen basis voor een duidelijke aanpassing van de bouwplannen. Zo is voorgesteld om één grote parkeerkelder aan te leg gen (uitgangspunt is echter het half ver diept parkeren). Ook werd voorgesteld de vier gebouwen te clusteren tot twee gebouwen die vervolgens door de omwonenden richting het kerkhof wor den 'geschoven'. De woonkwaliteit wordt hiermee volgens B&W echter sterk aangetast. Bovendien levert een clustering een gebouw op met een breedte van 50 meter hetgeen voor de omwonenden geen verbetering zal opleveren. Ter verbetering van het plan is de situering van het gebouw iets aan gepast. De afstand tot de woningen aan de Meidoornlaan is hiermee met enke le meters vergroot. Voor de bewoners van De Cameren is na het voorstel van VROM wellicht een zorg weggenomen. Op het 'tijdelijk' moeten verhuizen naar wellicht Akersloot of Castricum zaten de bewo ners uiteraard niet echt te wachten. De tijdelijke huisvesting aan de Dopheide in Limmen in samenwerking met de firma Driessen lijkt in elk geval een welkome opsteker voor de bewoners van het zorgcentrum. Met LIA langs Bakkum CASTRICUM - Op zaterdag 9 okto ber (laatste keer dit seizoen) loopt LIA langs de binnenduinrand van Bakkum. U loopt naar het viaduct over het spoor om een mooi uitzicht te hebben over o.a. de Schulpvaart, een restant van een oude kreek/riviertak in het OerlJ- gebied. Startpunt: achterkant van het station Castricum, van 10.00 tot 14.00 uur. Kosten: 6,50 (incl. excursieboek je). Lunchpakket meenemen. Aan melding: per mail LIA@ontdeknoord- holland.nl of telefonisch 072-5051874. Zie ook: www.ontdeknoordholland.nl. Tussenrapportage ombuigingen CASTRICUM - Op 29 september heeft de raad de verdere aanpak van de ombuigingen (bezuinigingen) bespro ken in een raadsbijeenkomst. Het colle ge heeft een tussenrapportage met een handreiking voor mogelijke ombuigin gen naar de raad gestuurd. De raad werd gevraagd te bespreken welke mogelijkheden tot bezuiniging het col lege nader mag onderzoeken. Bij de discussie over de ombuigingen ging het in het algemeen over inkomstenverho ging (belastingopbrengsten, huren e.d.) alsmede uitgavenvermindering (directe uitgaven of indirecte (overdrachtsuit gaven, subsidies e.d.) of een combinatie daarvan. Tot op heden is bij de ombui gingen gekozen voor vermindering van uitgaven met gedeeltelijke of gehele handhaving van de activiteiten/voorzie ning. Deze kaasschaafmethode is, gezien de verdergaande kortingen van het Rijk op de algemene uitkering en het forse structurele tekort dat er al was in het meerjarenperspectief, echter niet langer werkzaam. Er zullen princi piële keuzen moeten worden gemaakt. De vraag is niet meer 'wat kan er af', maar 'wat moet er blijven', aldus het college. Goed nieuws kon het college van B&W aan de raad van de gemeente Castricum wel bieden tijdens het aan bieden van de tweede bestuursrappor- tage. Daaruit blijkt dat het cpllege voor dit jaar een tekort verwacht van 'slechts' 200.000,-. Dit tekort valt echter mee, er vanuit gaande dat de gemeente dit jaar een bedrag van ruim 700.000,- minder ontvangt van het Rijk dan oorspronkelijk was verwacht. Bij het opstellen van de begroting 2004 was nog niet bekend dat het Rijk een dergelijke korting op de uitkering aan de gemeente zou toepassen. Dat het tekort aanzienlijk kon worden terug gebracht is te danken aan incidentele meevallers op het terrein van de inkomsten, met name dividenduitke ring, inruilopbrengst brandweermateri- eel en de belastingopbrengst. Zo werd 60.000,- bespaard door het (nog) niet inrichten van de 30 km-gebieden in Castricum (geen drempels/plateaus/ straatjuwelen), 165.000,- bespaart bij Eneco en 35.000,- opgestreken bij de inruil van een brandweerauto. Bezuinigingen zijn gevonden door werkzaamheden op het terrein van de verkeersveiligheid en het openbaar groen uit te stellën. Andere bezuinigin gen zijn een korting op het projecten fonds welzijn en een beschikking over de reserve WVG. Voor 2005 is in de conceptbegroting al een forse bezuiniging opgenomen. Voor 2006 en verder is echter nog een aan merkelijke ombuiging noodzakelijk. Conquistanieuws LIMMEN - Programma voor woensdag 6, vrijdag 8 en zaterdag 9 oktober Conquista kids: herfstknutselen Zaterdag ochtend wordt er bij de kin derwerkgroep weer geknutseld! Den nenappels, blaadjes en andere herfst spullen zijn nodig om een schitterend werk te maken. Mooie bladeren of een stukje mos, neem het mee! Aanvang 10.30, einde om 12.00 uur. Entree 1,-. Club X tra: Karaoke Zaterdagavond kies je een lied uit de karaoke songlijst en zingen maar! Alleen, of in een groepje. De avond wordt ook gevuld met zeer dansbare muziek, zingen en swingen dus! aan vang 19.00 uur, Conquista sluit om 23.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 t/m 15 jaar. Conquista Café Het jongerencafé is op vrijdag- en zaterdagavond weer geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Vrijdagavond kun je meezingen met karaoke songs, waarmee heuse prijzen te winnen zijn! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 6 oktober Voor iedereen van 8 t/m 12 jaar, van 14.00 tot 17.00 uur. Voor info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. Verenigingsfoto tijdens het begin in 1904. Bovenste rijstaand vlnr: J. van den Dord, J. Tijmes, onbekend, C. Krijgsman. Middelste rij, staand vlnr: Mietje Witte, Anne Ploeger, Geert Reinsberg, Betje Ruiterman, J. Vennick, Henk Timmerman, Trijntje WitteSijtje Bakker. Onderste rij, zittend vlnr: H. Geuzenbroek, J. Timmerman (voorzitter), R. Akkerman (regisseur). den naar de activiteiten van de toneel- zitter geweest, maar uiteindelijk heb ik me uitsluitend gericht op het bouwen van decorstukken. Telkens is het weer een uitdaging om het decor zo te maken, dat het indruk maakt op de mensen. In het begin maakte ik de decorstukken zo realistisch mogelijk, tot in het kleinste detail. Nu worden er meer abstracte decorstukken gebruikt. Dat heeft als voordeel dat je die in een volgend stuk ook weer kunt gebruiken. Daarvoor moest je het oude decorstuk eerst hele maal neutraal maken, alvorens je er een nieuw decor op kon schilderen." De eer is aan Dick Kruk om Rossenbacker de komende 100 jaar in te sturen, hij is de huidige voorzitter. „Rossenbacker is een erg gezellige vere niging. Er wordt serieus gewerkt aan de toneelstukken, maar het plezier staat bij ons altijd voorop. Je zou toneelspelen een ontspannende inspanning kunnen noemen. De laatste tijd geven we meer dere voorstellingen van een stuk. Dat geeft meer eer en voldoening van de energie en tijd die in de voorbereiding gestoken wordt. De sfeer binnen de ver eniging en wat wij samen steeds weer voor elkaar krijgen, zorgt er voor dat ik echt trots ben op onze toneelvereni ging." Gezien het lange bestaan en de leuke, goede stukken die worden opge voerd, mag iedereen die bij de vereni ging betrokken is, trots zijn op wat zij hebben gepresenteerd en nog steeds bewerkstelligen. Het jubileum wordt gevierd met een receptie in sporthal De Lelie voor een ieder die daarvoor een uitnodiging heeft ontvangen. Bent u nieuwsgierig gewor- vereniging? Ga dan 29 of 30 oktober aanstaande naar de uitvoering van 'Haar van de Hakkenbar'. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Dick Kruk, 0251-313594. LIMMEN - De activiteitencommissie van de KB O Limmen organiseert ook dit seizoen een aantal themamiddagen in de Vredeburg. Deze zijn toegankelijk voor alle senioren uit Limmen en omge ving. Op donderdag 14 oktober vindt de eerste voordracht van dit seizoen plaats, aanvang 14.00 uur. Het onderwerp is de geschiedenis van het VOC schip de Geldermalsen. De Geldermalsen is in opdracht van de VOC-Kamer Zeeland gebouwd in 1747 en ingezet op de vaart naar de Oost. Na enkele reizen in het oosten met Batavia als basis, meestal naar India en China, begon de Geldermalsen in 1752 aan zijn thuisreis vanuit Canton, China, naar Nederland. Het schip verging in de buurt van de evenaar in de wateren van de Indische Archipel, o.a. met een grote lading por selein en goud aan boord. Het schip werd teruggevonden in 1985, waarna een groot deel van de kostbaarheden kon worden geborgen. De veiling daar van in 1986 bij Christie's in Amsterdam was een sensatie, niet in het minst van wege de zeer hoge opbrengst. Spreker is J. Snepvangers van de activiteitencom missie Limmen, die zijn verhaal zal toe lichten met een groot aantal illustraties. De middag is toegankelijk voor alle senioren uit Limmen en omgeving. Castricum wil bouwen aan de toekomst CASTRICUM - Afgelopen donderdag kon iedereen die wilde weten hoe Castricum zich tot 2030 wil ontwikkelen zien hoe de toekomstvisie van Buiten Gewoon Castricum eruit ziet. Vanaf 18.00 uur kon men terecht in het gemeentehuis, waar de doelstellingen werden geformuleerd in tien kerndoe len. Deze kerndoelen zijn het resultaat van uitgebreide verkenningen en diver se gesprekken met de bewoners van de gemeente Castricum. Op 12 oktober volgt een tweede spreekuur van 19.00 tot en met 21.30 uur in de hal van het gemeentehuis. De concept Doelstel lingennota ligt tevens ter inzage op de volgende locaties: Dorpshuis de Woude; Bibliotheek Akersloot; Ge meentelijke locatie te Limmen; Gemeentehuis te Castricum. Naar aanleiding van deze discussie bij eenkomsten is gebleken dat de meeste waardering uitgaat naar de scenario's die uitgaan van het behoud van de open ruimte, de rust en het landschap. Een versnippering van het buitengebied wordt niet gewaardeerd. Het versterken van het economisch draagvlak voor de landbouw, in combinatie met meer natuur en recreatie, heeft een voorkeur. Derhalve wordt naar mogelijkheden gezocht om de problemen waar Castricum voor staat op sociaal- en eco nomisch gebied op te lossen. De voor keur gaat uit naar een mix van modellen waarbij ruimte is voor woningbouw voor de doelgroepen (senioren en jeugd), maar waarbij ook het buitenge bied gerespecteerd wordt. Groei van het aantal inwoners wordt, mede gezien het dan kunnen handhaven van de voorzie ningen, als wenselijk gezien. Bouwen in en aan de kernen heeft de voorkeur. Aanvullende infrastructurele maatrege len, zoals de aanleg van de Aa9, werden positief ontvangen. Akersloot De inwoners hebben op het belang gewezen om zorgvuldig met het buiten gebied om te gaan. Men vindt het behoud van het dorpskarakter van aker sloot belangrijk, maar veel mensen vin den nieuwbouw nodig. Het gaat dan met name om woningen voor bovengenoem de doelgroepen en betaalbare wonin gen. Verder vraagt men aandacht voor fietsverbindingen, verminderen van de verkeersdruk en voor het gebied pas sende recreatie. Op 16 november buigt de gemeenteraad zich over de doelstellingen zoals deze zijn weergegeven in de doelstellingen nota van Buiten Gewoon Castricum. Dan zal tevens blijken of de raad mee wenst te gaan met de wensen van het college en de inwoners van de gemeen te. In de lange termijnvisie (de nota beschrijft de doelstellingen tot het jaar 2030) wordt in elk geval duidelijk dat als de gemeente Castricum het huidige voorzieningenniveau wenst te handha ven er ruim 2000 woningen extra gebouwd moeten worden, verspreid over de kernen Akersloot, Castricum en Limmen. Om de verkeersdruk in de gemeente te verminderen is de aanleg van de aftakking op de A9 meer dan wenselijk. Ook een westelijke route door Castricum, aan te leggen langs de spoorlijn en eindigend nabij de Zeeweg staan op het verlanglijstje van het colle ge van B&W.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12