Inbraak in jongerencentrum de Bakkerij Vracht wagenproject voor basisscholen 1 Succesvol concert Vredeburgers in Balatonfüred Afscheidsconcert Julianazusters Duizend en een banden Auto en Bandencentrum Heemskerk Gratis gezondheidstest bij Sportinstituut het Vennewater Toerkoop-Zonvaart zet GoodBookersactiviteiten voort in Castricum en Limmen :11 =1 mededeling Bijzondere familie expositie in het Trefpunt UITKIJKPOST - 6 OKTOBER 2004 - PAGINA 14 LIMMEN - Donderdag 30 september vertrok het Limmer koor de Vredeburgers per vliegtuig naar Hongarije. Na aankomst daar werd een rondrit per bus door Boedapest gemaakt. Het prachtige weer maakt de impressie van deze wonderschone stad aan de Donau nog impossanter. Tegen de avond keken de leden van het koor vanaf de citadel op een sprookjesachtig verlichte stad. De volgende ochtend vetrokken zij naar de zusterstad van de gemeente Castricum (waar Limmen nu ook onder valt) Balatonfüred. Al 15 jaar is er met deze mooie stad aan het Balatonmeer een stedenband. De ontvangst daar was dus allerhartelijkst. Dezelfde middag al werd er stevig gere peteerd in de locatie waar de volgende avond het concert zou plaatsvinden. Het koor de Vredeburgers is een opera koor. Dat is wel wat ernstige en moeilijk te zingen muziek. In Hongarije kent men vooral koren die volksmuziek zin gen. Dus dit was iets speciaals. De dirigent Gerard Leegwater is niet snel tevreden. De volgende dag maak ten de leden een excursie naar het kasteel Festetics in Keszthely (spreek Kestei), dat door prachtige tuinen omgeven is. De rondleiding door het kasteel werd in Duitse taal gegeven. Na al die informatie was het heerlijk ver toeven in Héviz, het grootste thermaal- meer van Europa. Als herboren kwa men de koorleden uit dit heerlijk warme water. Op de terugreis naar Balatonfüred toonde zich het Balatonmeer met de \vijnbergen erachter in schitterend herfstlicht. Prachtig is dat land.Na een De Vredeburgers lieten zich goed horen in Hongarije. Een groot applaus viel hen dan ook terecht ten deel. warm onthaal door de gastgezinnen en een diner kwam voor het koor het uur van de waarheid. In een middeleeuws kerkje werd het concert gegeven. De plaatselijke tv en de kranten waren al vroeg aanwezig met hun persfotografen. Het gemengde koor onder leiding van de dirigente Erzsébet Pileczky beet het spits af. Mooie Hongaarse liederen klonken door het burgachtige kerkje. Daarna volgde het koor de Vredeburger uit Limmen. Het klonk geweldig en het applaus was dan ook navenant. De gast gezinnen, bestuursleden van de Jumelage Balatonfüred/Castricum en genodigden waren zeer te spreken over deze kunstvorm in de muziek. De diri gent werd samen met dirigent Erzsébet in de bloemen gezet. De volgende och tend om 9.00 uur zongen de Vredeburgers in de 'rode kerk' in de mis nog prachtige liederen, waaronder psalmen. Dat was heel indrukwekkend, groots en plechtig. Het afscheid van de gastgezin nen was ontroerend. Bij de bus die de koorleden weer naar het vliegveld moest brengen werden zij met liederen en tranen uitgewuifd. Volgend jaar hopen de Vredeburgers dat het koor uit Balatonfüred naar Limmen komt. CASTRICUM - Het is een moeilijk jaar voor de bezoekers en de vrijwilligers van (voormalig) jongerencentrum De Bakkerij. In juni kregen ze te horen dat de gemeenteraad van de gemeente Castricum, zeer tegen de zin van de jon geren zelf, koos voor de veel kleinere voormalige discotheek Enjoy als de nieuwe locatie van het jongerenwerk. Enkele dagen voor de definitieve ver huizing naar het half oktober in gebruik te nemen pand kregen zij opnieuw met een zware tegenslag te maken: bij een inbraak in het pand aan het Bakkerspleintje is een groot deel van de geluidsinstallatie gestolen. Met name voor de Vereniging Vrienden Van De Bakkerij, die zich ten doel heeft gesteld om de door hen zo belangrijk geachte jongerencultuur van De Bakkerij te behouden, betekent het een domper. Het bestuur van de vereniging heeft vorige maand een aanvraag bij de gemeente ingediend om het pand van De Bakkerij, zolang het er nog staat, te huren om de voormalige podiumacti viteiten, die in het nieuwe jongerencen trum slechts incidenteel mogelijk zijn, voort te kunnen blijven zetten. Tevens was het bestuur in gesprek met de Stichting Welzijn Castricum over de vraag of de vereniging van hen de geluidsinstallatie van De Bakkerij zou mogen huren en beheren. In zowel de contacten met de gemeente als de Stichting waren de reacties positief en de vereniging zag tot haar genoegen dan ook een goede basis ontstaan voor een toekomstige eigen exploitatie van het pand aan het Bakkersplein. Op 7 oktober zal het ondernemingsplan van de vereniging voorgelegd worden aan het college van B W, en zal duidelijk worden of de gemeente akkoord gaat. Bij akkoord zal de ondertekening van het huurcontract niet lang op zich laten wachten. In de voor elke beginnende vereniging financieel onzekere beginsi tuatie is de inbraak van vorige week voor de Vereniging Vrienden Van De Bakkerij echter een kleine ramp: zon der de voor hun activiteiten onmisbare geluidsinstallatie kan van een goed pro gramma-aanbod geen sprake zijn. Zonder hulp van buitenaf wordt de aan loopfase naar de daadwerkelijke exploi tatie van De Bakkerij een zeer moei lijke. Daarom vraagt de Vereniging Vrienden Van De Bakkerij om donaties zodat zij kan investeren in nieuwe geluidsapparatuur. Alle kleine beetjes helpen, en wie De Bakkerij om wat voor reden dan ook een warm hart toe draagt en een bijdrage wil leveren aan het voortbestaan van de inspirerende jongerencultuur ervan, kan een bijdrage storten op rekeningnummer 336424655 ovv Geluidsapparatuur Bakkerij. Opbrengst collecte Nierstichting LIMOEN - De jaarlijkse collecte van de Nierstichting Nederland gehouden in de week van 19 tot 25 september heeft in Limmen 2516,50 opgebracht. De collecte draagt rechtstreeks bij tot de verbetering van de kwaliteit van leven van nierpatiënten. HEILOO - In december zullen de Julianazusters van Heiloo verhuizen naar het nieuwe Zorgcentrum De Cameren in Limmen. Meer dan 70 jaar hebben de zusters gewoond in het Julianaklooster aan de Hoogeweg, naast O.L.V. ter Nood. De zusters waren jarenlang zeer bekend in Heiloo en omgeving. In verband met hun hoge leeftijd leven zij de laatste jaren wat meer teruggetrokken, maar veel mensen kennen hen nog, komen hen trouw bezoeken of laten hun betrokkenheid op andere wijze blijken. Bij een afscheid hoort meestal een receptie. De zusters hebben echter gezocht naar een andere manier van afscheid nemen, namelijk met een con cert. Zij nodigen alle bekenden, die zich al die jaren bij hen betrokken hebben gevoeld, uit dit concert bij te wonen. In de pauze is er gelegenheid om elkaar te ontmoeten. Het concert wordt gegeven door het Amsterdams Slavisch Koor op zondag 31 oktober a.s. om 14.30 uur in de kapel van O.L.V. ter Nood. Het Amsterdams Slavisch Koor is in 1997 opgericht naar aanleiding van het Czaar Peter de Grote-jaar. Het is een vier stemmig gemengd koor: sopranen, alten, tenoren en bassen. Het koor bestaat uit 24 amateur zangers en zangeressen. Sinds september 2003 staat het koor onder de bezielende leiding van Elena Merks-Simanskaja, die haar opleiding in Rusland heeft genoten. Het Amster dams Slavisch Koor is nog jong, maar heeft al meerdere succesvolle optredens achter de rug, zoals de korendagen in kasteel Groeneveld en recent een con cert in de Oranjekerk in Amsterdam. Het programma voor 31 oktober bestaat uit kerkmuziek, volksmuziek en een solo-optreden van de Bulgaarse zange res Galina Durmushliyska. Galina Durmushliyska (1959) zingt al vanaf heel jonge leeftijd. Zij heeft een tedere stijl van zingen met een zeer fijn vibrato. Bovenal is het over kunnen brengen van de tekst en betekenis van een lied een grote kwaliteit van Galina. Zoals zij zelf zegt zingt zij geen lied zonder dat deze eerst door haar ziel en haar hoofd volle dig is begrepen en verwerkt. Daarmee is Galina een 'liedvertolkster' in de ware zin van het woord. Galina wordt bege leid door Jan Wollring, sinds 1999 haar vaste begeleider op de accordeon. De toegang tot het concert is gratis, maar om organisatorische redenen dient men wel in het bezit te zijn van een toe gangskaart. Deze kaarten kunnen wor den afgehaald bij: het Julianaklooster aan de Hoogeweg 65 op woensdag 6 en 13 oktober tussen 13.00 en 21.00 uur en op zaterdag 9 en 16 oktober tussen 13.00 en 17.00 uur; mevrouw Wil van Schooten, Hoogeweg 10, Heiloo op don derdag 7 en 14 oktober tussen 19.00 en 21.00 uur. Informatie: Julianaklooster, mw. T. de Wit, tel. 072-5053744, of julianaklooster@quicknet.nl. Inbraak in bedrijfsauto HEILOO - Tussen woensdag 22 en zaterdag 25 september werd in een bedrijfsauto ingebroken die op de Holleweg stond geparkeerd. Een van de portiersloten van de Volkswagen type Caddy werd geforceerd. Hierna werd uit de auto een navigatiesysteem, de autoradio en en gereedschapkist gestolen. Aangifte van deze diefstal werd donderdag 30 september opgeno men. Eerste orgelconcert op nieuwe orgel Ter Coulsterkerk HEILOO - Op woensdag 13 oktober zal óp het pas opgeleverde nieuwe orgel in de Ter Coulsterkerk van Heiloo (Holleweg 111) een eerste orgelconcert worden gegeven. Dit prachtige orgel met 2 klavieren en voetpedaal telt 25 stemmen en is gebouwd door de orgelbouwer Pels en van Leeuwen. Het is een orgel met een fraai uitgebalanceerde klank. Dit feestelijke concert wordt verzorgd door de Tsjechische orga nist Martin Jakubicek, behorende tot de beste organisten van Tsjechië. Hij is organist van het vier-klaviersorgel (Silbermann) in de grote kerk van Brno (Tsjechie) en concerteert regelmatig op grote orgels in Europa (waaronder Parijs, Londen, Wenen, Praag en Berlijn). Naast werken van Bach en Janacek zal hij op speciaal verzoek vanuit Heiloo ook een twee tal werken spelen van Jan Zwart. Daarnaast staan werken Handel en Haydn op het programma. Hij wordt hierin bijgestaan door Antonin Rous (viool) en Jan Skrdlik (cello), leden van het Tsjechisch Barok Trio (waar in hij gewoonlijk zelf de klavecimbel bespeelt). Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 10. De opbrengsten van dit bijzondere en feestelijke concert komen volledig ten bate van het orgelfonds. Kaarten zijn tevoren telefonisch te bestellen via de telefoonnummers 072- 5334804 of 5335852 en verder aan de kerk verkrijgbaar. Groep zeven van De Duif leert alles over gevaarlijke verkeerssituaties. HEILOO - Maandag 4 en dinsdag 5 oktoberwerd het vrachtwagenproject gehouden, georganiseerd door de Verkeersouders Heiloo. Op het par keerterrein bij het gemeentehuis stond een vrachtwagen van het CVF (chauf feurs vereniging Friesland). Deze vrachtwagens zijn speciaal ingericht om basisschoolleerlingen voorlichting te geven over gevaarlijke verkeerssituaties waar vrachtwagens bij betrokken zijn. De groepen 7 en 8 van alle scholen in Heiloo kregen deze dagen inzicht in het probleem van de dode hoek, het beperkte zicht van een vrachtwagen chauffeur, door de dode hoek en de risi co's die je daardoor loopt als fietser. Niet alleen kinderen kunnen hiermee te maken krijgen, ook volwassen fietsers zijn zich vaak niet van bewust van hun kwetsbaarheid. Maar ook werden gevaarlijke situaties als tussen de spoor bomen oversteken en fietsen zonder licht besproken, aan de hand van een dvd-presentatie in de vrachtwagen zelf. Kindervoorstelling De raadselachtige Planeet HEILOO - Na de succesvolle voor stellingen 'Op weg naar Fabelonia' en 'Het geheim van de grottengrie- zeP, die Peter Dekker en Lida Winder de afgelopen jaren óp de planken brachten, vonden zij de tijd rijp voor een nieuwe productie. Dat werd 'De raadselachtige Planeet'. In dit moderne sprookje wordt gezon gen, gesproken en gedanst en ook is er weer alle ruimte gelaten voor de acteer- en improvisatie van Peter, Lida en... de jeugdige toeschouwers. Professor Sikkepit is uitvinder en samen met zijn trouwe hulp Willemijn is hij iedere dag te vinden in zijn werkplaats. Daar vindt hij van alles uit, maar zijn laatste uitvinding is wel een heel bijzondere. Alles gaat naar wens, totdat door een ongeluk je zijn plannen in de war worden geschopt. Er gebeuren vreemde din gen en ze beleven spannende avon turen. Hulp uit de zaal zal zeker nodig zijn om dit tot een goed einde te brengen. De voorstelling vindt plaats op zon dag 10 oktober, aanvang 14.30 uur in de Beun. De kaarten gaan 4.50 euro kosten en zijn verkrijgbaar bij Bakker Kees Zoon, Disc 't Loo, Dibbes Chiïdren's wear, De gelaarse Kat en uiteraard bij de Beun. De opbrengst komt ten goede aan stich ting Puck van Straaten, www.stich- tingpuck.nl. Uiteraard zijn ook ouders, broers en zussen, opa's en oma's van harte welkom. De muziek wordt verzorgd door Rob van de Sande, de techniek door Sjaak Seignette. Diefstal kinderwagen HEILOO - Op dinsdag 28 september werd door de bewoonster van een flat in het Hoekstuk aangifte van diefstal van haar kinderwagen gedaan. De kin derwagen stond niet afgesloten voor de flat. Diefstal werd gepleegd tussen zaterdag 25 en zondag 26 september. De kinderwagen was van het merk Prenetal en was onder andere voorzien van een zwarte voetenzak met een gele houten speelketting. Aanrijding 1 HEILOO - Een 51-jarige fietser ver leende donderdagmorgen 30 septem ber op de kruising van de Lagelaan met de Oosterzijweg geen voorrang. Een aanrijding met een personenauto bestuurd door een 40-jarige inwoner van Beverwijk was het gvolg. De fietser liep als gevolg van de aanrijding enkel schaafwonden op. Zijn fiets raakte geheel vernield. Aanrijding 2 HEILOO - Een aanrijding met mate riele schade vond donderdagavond 30 september plaats op de kruising van de Spoorlaan met de Kerkelaan. De bestuurster van een personenauto rij dende op de Spoorlaan verleeden op de kruising geen voorrang aan de bestuur der van een bestelauto. De schade was aanzienlijk. Rijden onder invloed van alcohol Heiloo - In de nacht van zaterdag op zondag werd een 32-jarige bestuurder van een personenauto uit Heiloo aan gehouden op de Kennemerstraatweg. Bij controle bleek dat hij alcohol had gebruikt. Hij blies 445 ug/1. Dat is ruim tweemaal de toegestane hoeveelheid van 220 ug/1. Inbraken in schuren HEILOO - Zaterdagmorgen 2 oktober werd e inbraak ontdekt in een schuur van een woning aan de Goodeslaan. Het slot van de schuurdeur werd gefor ceerd. Uit de schuur werden twee fiet sen van het type mountainbaike ont vreemd. De twee fietsen stonden aan elkaar vastgemaakt in de schuur. De diefstal werd gepleegd in de nacht van vrijdag 1 op zaterdag 2 oktober. In dezelfde nacht werd ook in een schuur ingebroken van een woning aan de Cruijscamplaan. Nadat het slot van de schuurdeur werd geforceerd werd een groot aantal hand- en elektrische gereedschappen ontvreemd. Geslaagd Benefietconcert voor Swietochlowice HEILOO - Vorige week vrijdagavond vond een gezamenlijk optreden plaats van het DAT Koor en de The Fifty Singers. De Willibrorduskerk was voor deze gelegenheid even 'concertzaal' en het concert was een groot succes. Onder de enthousiaste leiding van diri gent Lonneke Lute werd een uiteenlo pend repertoire ten gehore gebracht. Een enkel liedje was misschien wat minder geschikt voor de akoestiek van de kerk, maar het enthousiasme van de uitvoerenden was er niet minder om. Herhaalde malen werd het in grote getale opgekomen publiek verleid tot het meezingen van bekende songs. De veelzijdigheid van de beide koren werd daarmee ook heel duidelijk. Van mooie melodieën uit bekende musicals tot een medley van Amsterdamse lied jes, alles was van hoog niveau. Aanleiding voor dit benefietconcert was de viering deze week van het 10 jarig bestaan van het Zorghuis Dom Zlotej Jesieni in de zusterstad Swietochlowice in Polen. De Stichting Een Hart voor Polen Heiloo heeft van meet af aan vele acti viteiten georganiseerd om het leven van de bewoners en de werkomstandig heden van de medewerkers van het Zorghuis te veraangenamen. De opbrengst van het benefietconcert komt dan ook geheel ten goede aan het lustrum cadeau. Het feit dat het concert vrijwel geheel uitverkocht was, is een blijk van de populariteit van de beide koren en in de wandelgangen na afloop viel te beluisteren dat het voor herha ling vatbaar is. INGEZONDEN Hoe kan dat? Dat Heiloo enige jaren geleden is uitge roepen tot groenste dorp van Nederland. Hoe kan dat? Dat nu datzelfde dorp wordt ontsierd door zoveel verkeersborden op kruising en van wegen. Hoe kan dat? (Theorie - praktijk). Voorbeeld: aan de achterkant van het bejaardenhuis (de Loet) is een klein stukje weg, de Bosboom Toussaintweg. Daar zijn 6 verkeersborden geplaatst 'verboden te parkeren' terwijl je met een vierkant bord kan volstaan, geldend voor de hele straat. Hoe kan dat? In een brief van 6 mei 2004 van PA. Bakker afd. Verkeerszaken gericht aan mij waar in staat dat de gemeente spaarzaam moet omgaan met verkeers borden (overdaad schaadt). Hoe kan dat? Een gesprek met de burgemeester op donderdag 8 juli 2004 om 10.30 uur over deze zaak en van de burgemeester een antwoord op 27 juli: Mijn opmerking en situatieschets met betrekking tot de verkeersborden in Heiloo, is doorgege ven aan de betrokken afdeling. Theorie en praktijk. Hoe kan dat? Nu zijn we 1 oktober 2004 en alles is nog hetzelfde! Hoe kan dat? N. Niele Heiloo HEEMSKERK - Aan de Ambachts- ring 7i te Heemskerk is het Auto en Bandencentrum Heemskerk van start gegaan. Het is een filiaal van het Auto en Bandencentrum Alkmaar van eige naar F. Destombes. „Wij zijn specialist in banden nieuw en gebruikt tevens leveren wij sportvelgen voor elke type auto. Wat de banden betreft zijn wij de goedkoopste in de IJmond", vertelt filiaalleider R. De Kruif. De gebruikte banden komen voornamelijk uit Duitsland omdat daar de keuringsei sen veel strenger zijn. Naast het mon teren en balanceren van banden kan men ook terecht bij Auto en Bandencentrum Heemskerk voor kleine onderhoudsbeurt olie, oliefü- ters, bougies of remmen en diverse kleine reparaties. Het Auto en Bandencentrum is dagelijks van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur geopend, en op zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Auto en Bandencentrum Heemskerk is ge vestigd aan de Ambachtsring 7i Industrieterrein de Houtwegen, Heemskerk, tel. 0251-234346. Hoe kan dat 2? In uw blad van vorige week vraagt N. Niele zich af: hoe kan het dat de ver keerslichten op de kruising Raadhuis- weg - Dokterslaan niet kunnen worden bijgesteld. Mijn ervaring komt hiermee overeen. In 1998 heb ik de burge meester schriftelijk gevraagd de ver- keerszuiltjes, bij het oude gemeente huis, te vernieuwen. Wat is er in de vol gende zes jaar gebeurd: niets. De zuil tjes staan nog steeds schuin en roestig te zijn. De enige verklaring, die ik heb kunnen verzinnen, is als volgt: Meer dan zes jaar geleden heeft de Afdeling VROM de Gemeenteraad gevraagd een rotonde aan te mogen leggen op bovengenoemd kruispunt. Dit voorstel is toen afgewezen. De aanleg van een rotonde staat echter nog steeds in de lange termijn planning van het Ingenieursbureau. Daarom geeft de gemeente geen geld uit aan wij zigingen en laat men de kruising ver pauperen. Soms heb ik wel eens de indruk dat de gemeente de kruising met opzet laat verpauperen om het klimaat rijp te maken voor een rotonde. De die pere achtergrond is waarschijnlijk dat Heiloo met een eigen Ingenieursbureau ver boven zijn stand leeft. Dit bureau kan niet uit de lopende middelen wor den betaald en daarom zijn er projecten nodig om de salarissen van de mede werkers van het bureau op te kunnen boeken. Dit verklaart de, soms krampachtige, manier waarop projecten worden nagestreefd. De ontwikkelin gen rónd het Stationsplein is hier ook een voorbeeld van. Op langere termijn is dan de oplossing: een vacaturestop voor het Ingenieursbureau. J.M. Blanken Heiloo Advertentie NCPN Nieuws Ik word boos als ik de advertentie van de NGPN-afdeling Heiloo in de Uitkijkpost van vorige week lees. Er mag best kritiek zijn op het beleid van het zittende kabinet maar hier wordt onfatsoenlijk en onverdiend met mod der gegooid. Dat gaat me te ver. Dictatoriale machthebbers in Den Haag! We hebben, vaak anders dan in landen waar nog een communistisch regime heerst, geen dictatoriale macht hebbers. In ons democratisch stelsel kiest de bevolking de bestuurders. Ook de NCPN heeft op die manier zijn plaats in de gemeenteraad verworven. Voor de meeste mensen is de invoering van de euro een financiële ramp. Deze uitspraak is onzinnig. Inderdaad, er zijn mensen die het de afgelopen jaren moeilijker hebben gekregen. Het getuigt echter van domheid en kortzich tigheid dit feit alleen op de invoering van de euro af te wentelen. De term 'Balkenende-bende' is ronduit stuitend. Eindelijk is er een kabinet dat niet gemakkelijk achterover leunt zoals de twee paarse voorgangers. Welke visie voor de toekomst hebben die nu ont wikkeld? De economische boom groei de tot in de hemel. Dat kan niet meer. Economisch zijn we behoorlijk achter uit gegaan. Er moet nu een visie ont wikkeld worden zodat wij als land ook in de toekomst verder kunnen en dat de basisvoorzieningen betaalbaar blijven. Daar zijn maatregelen voor nodig die publiekelijk 'niet lekker liggen'. Dat maakt een regering natuurlijk nooit populair, vooral als ook de communica tie geen schoonheidsprijs verdient. Maar het is kortzichtig en beledigend om dan maar van een bende te spreken. Misselijk vind ik de opmerking dat de regeringen Kok en Balkenende hielen likkers zijn van het Pentagon en dat deze regeringen medeschuldig zijn aan veroorzaakte illegale oorlogen. Dat is pertinent onwaar! Welke oorlog is trou wens wel legaal? In Afghanistan helpen we met hard werken als de Verenigde Naties de ontstane burgeroorlogen in de hand te houden. In Irak werken we mee aan de democratisering van dat land. Het overgrote deel van dat werk bestaat uit het geven van humanitaire hulp. Veel andere landen leveren daar ook troepen voor. Je zou bijna denken dat de NCPN iets tegen humanitaire hulp heeft. Ik hou m'n hart vast. Bij de gemeenteraadsvergaderingen zit de NCPN ook aan de tafel. Het is gemak kelijk loze kreten te slaken en overal tegen aan te schoppen. Je scoort er alleen lekker mee in de media. Oneindig veel moeilijker is het om te besturen! Of ik afgelopen zaterdag in Amsterdam was? Nee. En zeker niet na deze oproep van de NCPN. Rolf Beens Heiloo HEILOO - Op zondag 3 oktober kun nen inwoners van Heüoo en omge ving hun gezondheid laten testen bij Sportinstituut het Vennewater. Op basis van een aantal fitheidtesten wordt inzicht verkregen in verschil lende aspecten van de gezondheid. Deelname is geheel gratis! Heeft u altijd willen weten hoe het met uw conditie is gesteld of hoeveel uw vet percentage bedraagt? Sportinstituut het Vennewater gaat u daar inzicht in verlenen tijdens de 'Open testdag'. U kunt kiezen uit verschillende testpro tocollen. Een afslankprotocol met een aantal testjes en metingen waarmee de lichaamsamenstelling wordt geme ten en vergeleken met normen voor personen van uw leeftijdscategorie en geslacht. Een algemaan gezondheids- protocol waarbij gekeken wordt naar uw uithoudingsvermogen, coördinatie en buikspierkracht. En een conditie protocol waarbij uw aëroob uithou dingsvermogen oftewel uw conditie wordt bepaald aan de hand van de Astrand fietstest. De testafname door de gediplomeerde instructeurs van Sportinstituut het Vennewater duurt ongeveer twintig minuten waarna u een professioneel persoonlijk testrap port mee naar huis kunt nemen. Inschrijven? Is uw interesse gewekt? Meldt u dan vooraf telefonisch aan bij Sportinstituut het Vennewater, tel. 072-5330344. U kunt ook mailen naar info@siven- newater.nl of stap even binnen aan de Het Zevenhuizen 48. Wij zijn gevestigd in de bovenverdieping van Sporthal het Vennewater. Tevens vindt deze dag dê introductie van de nieuwe groepslessen Bodypump, Spinning en Bodystep plaats. Ook hiervoor kunt u zich geheel gratis tele fonisch opgeven. CAL - Na drie jaar van activiteiten onder de naam GoodBookers, zal de verkoop van reizen in de winkels in Castricum en Limmen per 1 oktober aanstaande worden voortgezet door Toerkoop-Zonvaart. Deze gerenom meerde keten van reisbureaus zal de dienstverlening minimaal op hetzelfde niveau voortzetten en waar mogelijk verder ontwikkelen. Alle lopende boe kingen worden uitgevoerd conform de afspraken die met de klanten zijn gemaakt. Dat betekent dat er geen gevolgen zullen zijn voor boekingen met vertrekdata na 1 oktober 2004. Winkel aan de Dorpsstraat tijdelijk dicht De reiswinkels aan de Dorpsstraat in Castricum en aan de Kerkweg in Limmen blijven gehandhaafd. In Limmen is het slechts een kwestie van de bordjes verhangen. Voor Castricum geldt dat de winkel aan de Dorpsstraat gedurende de maand oktober zal zijn gesloten vanwege een aantal aanpas singen. Klanten kunnen dan terecht in de winkel van Toerkoop-Zonvaart aan de Burg. Mooijstraat. Per 1 november aanstaande zal genoemd reisbureau van Toerkoop-Zonvaart worden geslo ten en zullen de activiteiten verhuizen naar de Dorpsstraat. Ook in de nieuwe situatie zal men de vertrouwde gezichten zien. De huidige GoodBookers-reisadviseurs maken de overstap naar Toerkoop-Zonvaart. Zij zullen de klanten ook in de toekomst graag van dienst zijn. Coördinator Trees Beelen heeft gekozen voor de overstap naar een functie bij Rabobank West-Kennemerland. Ontwikkelingen in de reisbranche heb ben Rabobank West-Kennemerland in 2001 doen besluiten de verkoop van reizen te verzelfstandigen onder de' vlag van GoodBookers, een jonge keten van reiswinkels in Alkmaar. De franchiseovereenkomst loopt per 1 oktober echter af. Nadere overwegin gen hebben tot de conclusie geleid dat Rabobank West-Kennemerland zich concentreert op de bancaire kernacti viteiten. Overdracht van de reizenver- koop aan een krachtige marktpartij ligt daarom voor de hand. De belangen van de klanten zijn bij Toerkoop- Zonvaart in prima handen. Deze Castricumse onderneming, met inmiddels 17 vestigingen in Noord- Hólland, kan bogen op een ervaring van 40 jaar. HEILOO -Tot en met dinsdag 2 november exposeren de zussen Lenie (1956), Marja (1959) en Mirjam (1967) Slegh en de dochter van Marja, Rosa Oudhoff (1987) in het Trefpunt. Lenie en Marja hebben aan de Gerrit Rietveld Academie gestudeerd, Mirjam heeft de opleiding Tekenen en Schilderen bij Crejat gevolgd en doet nu verschillende creatieve cursussen. Rosa gaat volgend jaar studeren aan de Koninklijke kunstacademie in Den Haag. De tentoonstelling bestaat uit etsen, olie- en acryl schilderijen, goua ches, potloodtekeningen, collages en objecten.'t Trefpunt, Abraham dus Boishof 2 in Heiloo. Werk van Mirjam Slegh Paddestoelenwandelinge n in het Heilooër Bos HEILOO - Herfsttijd is paddestoelen- tijd. Paddestoelen zien er geheimzinnig uit en er zijn dan ook allerlei verhalen over, waarin kabouters, elfjes en heksen optreden. Maar er is ook een biologisch verhaal: het zijn eigenlijk de vruchtlicha men van schimmels die het hele jaar in de grond of in dood of soms nog levend hout aanwezig zijn. Het Heilooër Bos is er beroemd om. Wilt u daar meer over weten en samen kijken naar deze won deren der natuur, kom dan naar een van de paddestoelenwandelingen van het IVN, de vereniging voor Natuur- en Müieu-educatie. Er is er een op zater dagmiddag 9 oktober, om 2 uur, en nog een op zondagmorgen 17 oktober om 10.00 uur; steeds bij de Kattenberg. Het is handig als u een klein spiegeltje mee neemt, om onder de 'hoed' van de pad destoelen te kijken, terwijl ook een loep of vergrootglas handig kan zijn. De wan delingen duren ongeveer twee uur.Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdra ge van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072 532 5110. Diefstal bromfiets HEILOO - Vrijdagavond 1 oktober werd uit de tuin van een woning aan het Kloosterhof een bromfiets ont vreemd. De bromfiets van het merk Kymco met verzekeringsplaatje ZJT- 743 stond niet afgesloten. De diefstal werd gepleegd tussen 19.30 en 20.30 uur. Diefstal boodschappenkar HEILOO - Uit een winkel in het win kelcentrum 't Loo werd een bood schappenkar gvuld met boodschappen ontvreemd. De 45-jarige inwoonster van Heiloo was na het doen van in kopen in en winkel in 't Loo met haar gevulde boodschappenkar naar een andere winkel in het winkelcentrum 't Loo gelopen. Daar plaatste zij de kar zo dat zij zicht dacht te hebben op de kar. Even later bleek de kar weg te zijn met de boodschappen. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, nieuw kinderschoentje, drie zwarte portemonnee's. toni tlmmï

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 14