Jeugduitwisseling levert kleurrijk verhaal Streekradio Excellence Bijzondere bezoekdienst voor en door weduwen en weduwnaars Collectanten gevraagd Diabetes Fonds Heiloo Schrijfster Saskia Noort in het Literair Jazz Cafe Heiloo CD presentatie The Neukteugels in Parkhof KIJK OP DE KUST Dp 'Ellen in India' boeit Rotary Club Heiloo Gospelkoor Joy op najaarsconcert Eensgezindheid iMeestal wordt er alleen geluisterdsoms wil men graag horen hoe jij er doorheen bent gekomen' Dialezing: de Flora van het park 'Ordesa' bij Groei Bloei uit de oude doos Hoe is het met uw rijvaardigheid? UITKIJKPOST -13 OKTOBER 2004 - PAGINA 10 Feesten bij Tendenz Kinderkleding- en speel goedbeurs in Heiloo eind'zoektochl" 1 WWW. Gezelschapsbank afwezig De Stichting Duinbehoud zet zich al 25 jaar in voor het behoud en herstel van de Nederlandse duinen. Help mee het kust gebied te beschermen en word donateur. Meer informatie: bel 071 5160490 of www.duinbehoud.nl BeHQUD Rectificatie Dag van de Ouderen HEILOO - Op de wekelijkse bijeen komst van de Rotary Club Heiloo was woensdag 22 september een bijzonde re gastspreker uitgenodigd. In het kader van de jeugduitwisseling sprak de 19-jarige Ellen Heinsbroek uit Bergen de Rotarians toe. Zij inspireer de de leden met haar verhaal en foto's over een jaar verblijf in Pune, India. Menigeen zal geen weet hebben van de activiteiten van een Rotary Club. Maar dat zij zeer betrokken zijn bij het maatschappelijk leven en met name jeugd mag zeker wel eens genoemd worden. Rotary, zo'n 100 jaar geleden gestart in Amerika, wordt beschouwd als een soort serviceclub. Ieder land en vrijwel iedere gemeente heeft een plaatselijke club. Rotary Club Heiloo is opgericht in 1983 en telt circa 45 leden. De leden kunnen vanwege hun beroep, vakkennis of netwerk een waardevolle steun zijn voor tal van projecten. Een van de activiteiten die de Rotary organiseert en sponsort is de uitwisseling van jeugd over de Nederlandse grenzen. Scholieren van het voortgezet onderwijs kunnen op voordracht een jaar een (high)school of college bezoeken van Amerika tot... Zij worden geplaatst in een gastgezin en veelal betreft het een uitwisseling van een jeugdig lid uit dat gezin met Nederland. Van juli 2003 tot mei 2004 was het de beurt aan Ellen Heinsbroek, destijds student aan het Willem Blaeu College in Alkmaar. Geflankeerd door haar ouders straalt Ellen als zij aan de Rotarytafel plaats neemt. Een shirt met de tekst 'India' maakt haar op het eerste gezicht al een enthousiaste ambassadrice voor dit land. In haar verhaal neemt Ellen de luisteraars mee op haar talloze beleve nissen. Haar gastgezin bestaat uit gast- vader Dilip, neurochirurg en gastmoe- der Usha en hun beide kinderen. Ellen benadrukt hoe belangrijk het is dat het gastgezin het leuk vindt dat je er bent en dat zij het in die zin erg getroffen had. Hierdoor verdween de heimwee die haar de eerste weken in de greep had. Wat het dagelijkse leven betreft vertelt Ellen dat alle gedachten over India waar zijn: koeien zijn heilig en lopen op straat, er wordt uitgehuwe lijkt, het is er vol en het stinkt ^r! Hartelijk ontvangen door de Rotary Club Pune Airport, bezoekt zij veel meetings en raakt ook in contact met Rotaract. Dit is de afdeling waar uit wisselingsstudenten van 18 tot 30 jaar elkaar ontmoeten. Haar programma is vol: ze bezoekt een polio-massavaccinatie, ze doet mee aan verschillende competities van vol leybal tot 'salad-making' en zij ver maakt lichamelijk gehandicapte kinde ren. Op de Multi District Conference weet zij zelfs samen met 25 andere exchange studenten een publiek van 1000 bezoekers te vermaken met een Indiase dans. Alsof het niet genoeg is steekt zij bij een andere gelegenheid ook nog een speech af voor 1500 per sonen. Het duurt 3 maanden voordat Ellen een studie psychologie op kan pakken op het College. Ook deze wereld is haar vreemd. Met 80 studenten in een lokaal en met zijn vieren in een hard houten bank is de orde van de dag. De strenge discipline die heerst, maakt dat de studenten (vooral de meisjes) jon ger op Ellen overkomen dan ze in wer kelijkheid zijn. Ellen kon haar aandacht ook richten op meer creatieve en spirituele zaken. Na haar collegeperiode volgde zij een aantal cursussen: schilderen volgens een Indiase methode, fotografie, yoga. Ellen maakt kennis met het spirituele leven in al haar facetten. Van de yoga van tv-persoonlijkheid Osho Baghwan, waar 1000-en bezoekers tegelijkertijd yoga beoefenen, tot een stilzitmeditatie van Vipassana. Tien dagen mediteren, om 4:00 uur opstaan en vooral absoluut niet praten. Ellen naast haar pleegouders in India. Een project waar Ellen en de Rotary Club Heiloo vandaag de dag nog bij betrokken zijn, is het sponsorprogram ma voor kansarme kinderen. Ellen hoorde over een klasje van de hulpor ganisatie Deep Griha. Op goed geluk ging zij daarop af en ontdekte dat er allerlei vrijwilligerswerk te doen was. Werken in de crèche, de zorg voor drop-outs, meehelpen in een brillen- project voor bewoners van sloppenwij ken en mee met de huisarts in een Mobile Clinic. „Alleen ging hetrop een gegeven HEILOO - Op uitnodiging van de Heilooër Muziekvereniging Eens gezindheid komt het Gospelkoor Joy uit Alkmaar een spetterende vocale bijdrage leveren aan het traditionele Najaarsconcert dat dit jaar gepland is op zaterdag 13 november in het ont moetingscentrum van GGZ Willibrord te Heiloo. Onder leiding van dirigent, componist en arrangeur Cees Brugman en dirigente Willeke Jacobs uit Alkmaar zullen er bloksgewijze optre dens van koor en orkest zijn, maar er zal ook gezamenlijk opgetreden wor den. Het thema van de dit concert draagt de titel From Irish Ballad to Gospelsound met zich mee. Het Gospelkoor Joy bestaat inmiddels ruim 7 jaar. De vocalisten bestaan uit ongeveer 35 leden die onder de inspi rerende leiding staan van Willeke Jacobs-van de Munnik. Zij is ook dege ne die de arrangementen maakt op een geheel eigentijdse wijze en naar eigen smaak. Het resultaat mag dan ook zeker gehoord worden. De vierstem mig gezongen gospels worden bege leidt door een eigen combo. Black Gospel De black gospel is indertijd ontstaan onder de zwarte slaven op de katoen- velden in het zuiden van de Verenigde Staten. De zwarte arbeiders mochten tijdens het werk niet met elkaar praten, maar zingen mocht wel. Dit deden ze dan ook met overtuiging! Zo kennen wij deze liederen vandaag de dag ook, swingend en met een enorm enthousi asme. Bekende liederen zijn onder andere Oh Happy Day, Amen, We Shall Overcome en Kum ba Yeh. Het zijn allemaal liederen die voortgeko men zijn uit ellende en gekenmerkt zijn door hoop, de onderlinge bemoediging en het geloof in betere tijden. Blaasmuziek Het orkest van Eensgezindheid zal zich tezamen met Joy ook op het pad van de negrospirituals gaan begeven met het overbekende Oh When de Saints en het prachtige Just a Closer Walk with Thee. Ook speelt er een trompetkwartet teza men met orkest en wordt er een arrange ment van Cees Brugman Forty Fanthoms gespeeld waarin de bas de hoofdrol lijkt te spelen. Ook het zeer bekende Can you feel the Love Tonight uit The Lion King en muziek van Gerswin zullen op deze avond op prachtige wijze ten gehore worden gebracht. Kaarten Kaarten voor dit concert zijn op zater dagavond 13 november vanaf 19.30 uur te verkrijgen aan de zaal van het ont moetingscentrum van GGZ Willibrord aan de kennemerstraatweg 464 voor slechts 4,50 per persoon. Donateurs van Eensgezindheid krijgen op vertoon van een uitnodiging een toegangskaart voor 3,50 per persoon. Eventuele reserveringen kunnen plaatsvinden via het informatienummer 072 5334851. Informatie over het orkest en het koor is te verkrijgen via de website www.mv- eensgezindheid.nl HEILOO - Het nieuwe kerkorgel van de Ter Coulsterkerk, staat centraal in de uitzending van Streekradio Excellence. Op dinsdagavond 19 oktober van 20.00 tot 21.00 uur wordt in het pro gramma Intermezzo de voorgeschie denis, de ontwikkeling en het resultaat van dit grootse project belicht door de heer Jan Visser. De heer Visser, lid van de Protestantse gemeente Heiloo, was als projectleider nauw betrokken bij het realiseren van het orgelplan. Hij zal het een ander toelichten in een live-uitzending. Eveneens is aanwezig de heer Sjoerd de Jager die ook bij het project was betrokken. De Boer is tevens voorzitter van het college van Beheer. De presentatie is in handen van Bob van Unnik. De uitzending is te ontvangen via de kabel op 96.5 en via de ether op FM 106.3 moment knagen: ik keek maar wat rond, maar wilde echt wat doen. Mijn oma werd toen 80 en vroeg in plaats van kado's geld om te sturen aan India. Ik hoorde over een sponsorprogram ma en wilde de gesponsorde kinderen graag leren kennen. Aanvankelijk waren dat er 7, nu zijn het er al 23 die ik heb weten te sponsoren door familie en vrienden. Ik heb 15 kinderen thuis bezocht. Het is bijzonder om het echte arme leven van zo dichtbij mee te maken." De Rotary Club Heiloo spon sort zelf 5 kinderen. Op die manier kunnen de kinderen schoolboeken, een tas, kleding en een gezonde lunch bekostigen. Tot slot gaf Ellen een indruk van de rei zen die zij gemaakt heeft. Voor een deel met andere exchange studenten, maar ook met haar ouders die haar 14 dagen hebben bezocht. Tijdens haar presenta tie verzucht Ellen meerdere keren: „Het lijkt net een droom. Was het echt zo, bestaat het echt?" Inmiddels is Ellen weer letterlijk en figuurlijk met beide benen op Nederlandse grond. Ze kan terugkijken op een unieke ervaring en een brede wereldwijde vriendenkring. Want niet alleen in India, maar wereldwijd weet ze „dat ze altijd overal terecht kan." Wilt u meer weten over de jeugduitwis seling van de Rotary Club of misschien wilt ook u een kind uit India sponsoren, neemt u dan een kijkje op de website: www.rotary-j eugduitwisseling.nl/j aar/. Margit Kooter, ouderenadviseur van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. HEILOO - Aankomend weekend staat het weer bol van de feesten bij Tendenz, vrijdag Dance Party en zater dag Base Dance. De Dance Party (vrij dag) begint om 20.00 uur en de entree is 80 cent de party is om 23.00 uur afge lopen. Iederaan vanaf de brugklas tot en met 15 jaar is welkom. Er word leuke muziek gedraaid en als jullie alle maal komen is het super gezellig. Base Dance (zaterdag) begint om 19.30 uur de entree is gratis en dit feest is om 22.00 uur afgelopen. Base Dance is alleen voor kinderen uit de groepen 8 van de basisscholen. Tendenz is alco holvrij en rookvrij. Tendenz Tienercentrum, Pastoor van Muijenweg 12, tel. 5321069. Meer info op www.tendenz.nu. HEILOO - Sinds januari vorig jaar is het project huisbezoeken bij wedu we/weduwnaars van de Stichting Ouderenwerk Heiloo gestart. Een bij zonder project, dat mogelijk wordt gemaakt door bijzondere mensen, in nauwe samenwerking met Margit Kooter, de ouderenadviseur. In deze functie komt Margit veel bij mensen thuis, waardoor ze meer dan eens merkte en hoorde dat er behoefte was aan lotgenotencontact voor mensen die hun partner hebben verloren. Margit begon in de zomer van 2002 een zoektocht naar vrijwilligers, die vanuit hun eigen ervaring als weduwe of weduwnaar lotgenoten zouden wil len helpen bij de verwerking van hun verlies. Ze verzamelde vervolgens, onder andere middels oproepen in de Uitkijkpost, een groep mensen, zeer HEILOO - Diabetes is een ernstige chronisch ziekte, ook wel de sluipende volksziekte genoemd. De laatste 10 jaar is het aantal geregistreerde diabe tespatiënten verdubbeld tot bijna een half miljoen. Maar dat is slechts een deel van het totaal, want maar liefst 400.000 Nederlanders hebben diabetes zonder het zelf te weten. Indien niet tij dig ontdekt, kan diabetes leiden tot ernstige complicaties, zoals hart- en vaatziekte, blindheid, aantasting van de nieren en het zenuwstelsel of voet- of beenamputaties. Met het opgehaal de geld financiert het Diabetes Fonds een aantal belangrijke wetenschappe lijke onderzoeksprojecten. Deze onderzoeken gaan niet alleen over hoe diabetes kan worden voorkomen, maar ook hoe de ziekte kan worden behan deld. Veel patiënten hebben daar nu al profijt van. Daarnaast geeft het Diabetes Fonds yook voorlichting. De collecte fs nog steeds de voornaamste bron van inkomsten van het Diabetes Fonds. Vandaar dat we een beroep op u willen doen. Slechts twee uurtjes van uw tijd is een grote steun voor het werk van het Diabetes Fonds. De collecte vindt plaats van 31 oktober tot en met 6 november, maar u kunt zelf bepalen op welke dag, op wel tijdstip en in welke buurt u gaat collecteren. Wilt u als collectant meehelpen om diabetes te voorkomen? Neemt u dan contact op met collecteleider Anja van den Berge, tel. 5337095 of Clementien Sengers, tel. 5320368, E- mail:cleem.sengers@wanadoo.nl HEILOO - Voor het 15e opeenvolgen de winterseizoen is er op zondag 24 oktober weer een Literiar Jazz Cafe. Als opening van dit seizoen zal de schrijfster Saskia Noort een lezing ver zorgen. Saskia Noort (1967) is freelan ce journalist en schrijft columns voor onder andere Marie-Claire en woont met haar gezin in Bergen. Maar niet alleen haar columns zijn vermeldings- waard, ze heeft ook grote faam ver worven met haar trillers als Terug naar de kust (haar debuut en met een geno mineerd voor de Gouden Strop 2003). Ook haar tweede boek De eetclub ver schenen in 2004 verdiende een nomi natie voor de Gouden Strop en stond zeer hoog in de Boeken-top 10,s. Maar niet allen neemt het Literair Jazz Cafe een literaire topper deze zondagmor gen in huis. Want wat te denken van de bekende vibrafonist Frits Landes- bergen, die met het vertrouwde Opus 4 kwartet het muzikale gedeelte voor hun rekening gaan nemen. Alles met elkaar weer een garantie voor een geslaagde literaire/muzikale zondag morgen. Zondag 24 oktober in het Open Huis (bij winkelcentrum 't Loo), zaal open 10.30 uur en de lezing begint om 11.00 uur. Toegangsprijs E 6,50 inclusief kopje koffie, kaartverkoop vanaf vrijdag 15 oktober bij Boekhandel Deutekom en bij J. Schuuring, tel. 072-5115511 waar u ook inlichtingen kunt krijgen. HEILOO - Op zaterdag 23 oktober wordt er weer een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden in het Trefpunt in Heiloo, tussen 10.00 en 12.00 uur. De toegang is gratis. Het adres is Abraham Heiloo. du Bois-hof 2 in HEILOO - De heer Jan Blokland, lid van de Nederlandse Werkgroep Rotsplanten, laat donderdag 14 okto ber om 20.00 uur dia's zien van een reis naar de Spaanse Pyreneeën, het natio nale Park 'Ordesa'. Onder leiding van een Spaanse gids worden hier prachtige dia's gemaakt van veel soor ten zeldzame rotsplanten. De Spaanse regering heeft al in 1918 dit gebied aan gewezen als nationaal park. Hierdoor zijn de natuurlijke omstandigheden goed bewaard gebleven in tegenstelling tot het Franse deel, waar autowegen tot diep in de bergen zijn aangelegd. De heer Blokland is zelf een ervaren kwe ker van planten uit het hooggebergte en zal ook tips geven over de verzor ging van deze planten. De lezing wordt met 2 diaprojectoren en overvloeitech- fl variërend in zowel leeftijd, achter grond als persoonlijkheid. Deze groep mensen werd vervolgens door Margit 'gescreend'. Dat wil zeggen dat ze uit gebreid met de mensen sprak over hun voorkeuren, hun wensen, de motivatie om vrijwilliger te worden binnen dit project en hun persoonlijke verhaal. Er bleef een groep van tien zeer gemo tiveerde mensen over die in het najaar van 2003 een uitgebreide cursus door liep. In deze cursus werd onder andere geleerd hoe ze hun lotgenoten het beste tot dienst konden zijn, hoe ze met bepaalde situaties om moesten gaan en wat precies hun rol zou moe ten en kunnen zijn in het rouwproces van de degene die bezocht zouden gaan worden. Uiteindelijk werd door Margit, aan de hand van haar gesprek ken met zowel de huisbezoekers als degenen die hadden aangegeven een bezoek op prijs te stellen, een koppe ling tussen beiden gemaakt. Wensen en verwachtingen „In dat gesprek wordt tevens bespro ken wat de weduwe of weduwnaar van de bezoeken verwacht en welke wen sen hij of zij heeft. Daarna maken de mensen onderling een vervolgaf spraak. Meestal klikt het en kan men met elkaar 'in zee'. Zo niet, dan wordt het met Margit besproken." Een erg belangrijk aspect van het deel nemen aan dit project is de vertrou wensband die de vrijwilligers hebben met de weduwe of weduwnaar, maar ook de hoge mate van discretie die is gemoeid bij het lotgenotencontact. Daarom wilden de twee huisbezoekers die hun bijdrage leverden aan dit arti kel, niet met naam worden genoemd. Margit legt dit uit: „Je kunt je voorstel len dat mensen die een rouwproces doorlopen kwetsbaar zijn. Dat bete kent dat de huisbezoekers die deze mensen helpen, door vooral te luiste ren en indien gewenst van adviezen te voorzien, een vertrouwensband opbouwen met elkaar. Ook in evalua tiegesprekken onderling worden nooit namen genoemd. Slechts voorbeelden worden gegeven, of er worden algeme ne vragen aan elkaar gesteld, die zijn ontstaan naar aanleiding van een huis bezoek. We hebben gemerkt dat dat voor de weduwes of weduwnaars essentieel is." Soms alleen maar uithuilen Het klinkt misschien als een zware taak, die de huisbezoekers op zich heb ben genomen. „Er is natuurlijk veel verdriet, sommige mensen willen mis schien even uithuilen, maar er is ook ruimte voor andere gespreksonder werpen", aldus eenvan de twee huisbe zoekers. „Het belangrijkste is dat wij degene die we bezoeken optimaal van dienst kunnen zijn in hun verwerkings proces. Meestal is dat door middel van gewoon te luisteren, soms willen men sen na verloop van tijd ook juist graag horen hoe jij er doorheen bent geko men. Het is uiteindelijk de bedoeling dat mensen zich beter gaan voelen, weer interesse in de buitenwereld krij gen en vertrouwen in de toekomst." Margit: „We helpen de mensen hun leven weer op de rails te krijgen, hun verdriet een plek te geven. En daar kun je natuurlijk geen vooropgesteld tempo of vaste periode over afspre ken. Als er maar wel sprake is van een duidelijke stijgende lijn. Zo niét: dan overleggen we met de mensen of er eventueel andere hulp gewenst is. Naschokken soms nog harder Ze wordt aangevuld door een van de vrijwilligers: „Wat het voor mensen die hun partner verliezen vaak extra moe- lijk maakt, is het feit dat mensen in hun omgeving wel een bepaalde perio de van rouw voor ogeii hebben. Dan krijgen ze te horen dat ze er nu wei eens overheen moeten zijn, dat het leven doorgaat. Natuurlijk is dat uit eindelijk wel zo, maar niet voor ieder een even snel en gemakkelijk. Want de naschokken komen vaak nog harder aan dan de eerste schok van het ver lies." Er zijn ook mensen die achter blijven met thuiswonende kinderen. „Wat weer hele andere problemen geeft, want in dat geval wil en moet je rekening houden met de kinderen. Dit beïnvloedt je eigen je rouwproces. Oudere mensen lopen juist weer tegen het probleem aan dat er weinig men sen in hun omgeving overblijven waar ze mee kunnen praten. Omdat er geen of weinig familie meer is, of omdat de kinderen verder weg of zelfs in het bui tenland wonen, om maar enkele voor beelden te noemen. Ook die mensen halen heel veel steun uit de bezoek dienst." Dankbaar werk dus, wat deze mensen doen. Wilt u naar aanleiding van dit artikel meer informatie over de bezoekdienst voor en door weduwen en weduw naars? Dan kunt u contact opnemen met Margit Kooter, ouderenadviseur van de Stichting Ouderenwerk Heilpo, tel. 072-5331297. U kunt natuurlijk oo,k altijd binnenlopen in het Trefpunt, uan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, ALKMAAR - Op zaterdag 16 oktober presenteert de Alkmaarse band The Neukteugels met veel gevoel voor drama hun eerste CD. Deze live CD 'Koe knullen' die vorig jaar in Parkhof is opgenomen zal worden ondersteund met een gratis optreden van het ietwat dorstige vijftal. De CD bevat 20 tracks die doordat het live is opgenomen, het zo karakteristieke (koe)knullige karak ter van de band heeft weten te behou den. Het optreden vindt wederom plaats in Parkhof, Victoriepark 4 te Alkmaar. De aanvangstijd is 20.30 uur. De ruwe versie van de opnames (zo'n 3,5 uur) zal gratis zijn ,t£ cjownloadep op de site: www.theneukteugels.nl die tege lijkertijd met de CD gelanceerd wordt. The Neukteugels, een countryband met dorst uit het (wilde) westen van het land met een vleugje ernst tussen de humgr door. En die CD? Ja, wat moet je ,er mee.... siv W.rn n enden u niek gepresenteerd. De toegang is gra tis. Plaats: ontmoetingscentrum GGZ de Willibrord, Kennemerstraatweg 464, te Heiloo. HEILOO - De Gezelschapsbank (een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo) biedt geïnteres seerden vanaf 55 jaar de mogelijkheid (kosteloos, via een anonieme adverten tie) nieuwe mensen te leren kennen met het doel samen leuke activiteiten te ondernemen. In verband met vakan tie is het op donderdag 14 oktober helaas niet mogelijk u in te schrijven tij dens het inloopuur van 10.30 tot 11.30 uur in het Trefpunt op de Abraham du Bois-hof 2. Telefonisch kunnen tussen tijds (eventuele) vragen worden door gegeven aan de Stichting Ouderenwerk, tel. 072-5331297. Kijk ook eens op de website www.ouderen- werkheiloo.nl. Met ingang van donder dag 21 oktober bent u weer van harte welkom. HEILOO - Herfstvakantie-activiteit voor grootouders en kleinkinderen vanaf 4 jaar. Dinsdagochtend 19 oktober gaat Evi Velders een greep doen uit de oude doos. Ze haalt er de leukste liedjes, dansjes en spelletjes uit. Heeft U zelf nog iets leuks? Gewoon meenemen! Dinsdag 19 oktober van 10.00 tot 12.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22, Heiloo. Bijdrage: E 3,50 per volwassene met kind, E 1,00 per extra kind. Graag tij dig opgeven bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-533 12 97. HEILOO - BROEM (Breed Overleg Ouderen en Mobiliteit) en Stichting Ouderenwerk Heiloo nodigen senio ren uit hun rijvaardigheid te testen in hun eigen auto. Op zaterdagochtend 16 oktober houdt de Stichting Ouderenwerk in samen werking met 3 VO een rijvaardigheid- stest voor 55 plussers. Kent u de ver keersregels die de laatste jaren inge voerd zijn? Hoe is het met uw gehoor en uw zicht? Hoe is het met uw reac tievermogen? Deze onderdelen worden onder ande re getest tijdens deze ochtend. Ook vindt er een testrit plaats in uw eigen auto onder begeleiding van een erken de rij-instructeur. Aan het eind van de test ontvangt u een diploma met een persoonlijk advies. Deze test heeft geen invloed op uw rijbewijs. De ochtend wordt gehouden in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. De kosten bedragen 28,00 per persoon. Voor meer informatie en/of opgave belt u op werkdagen met de Stichting Ouderenwerk, tel. 072- 5331297. In de Uitkijkpost van afgelopen woensdag stond een verslag van een bijeenkomst in het Trefpunt op 2 oktober. Helaas geeft het eind van de weergave van de toespraak van Roelof Bos geen juiste voorstelling van de werkelijkheid. In het artikel staat dat het college opdracht heeft gegegen de woningen te onttrekken^ Dat is niet juist. Het college 'onder? zoekt de mogelijkheid van het op ter mijn omzetten van bovenwoningen in kantoren'. Het gaat dus nog om een onderzoek naar de mogelijkheden én er is nog niet besloten of de woningen al dan niet worden onttrokken. Als (Jit al gebeurt, dan alleen op vrijwillige basis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10