drukwerk :ZJ Fanfare Showband Heiloo hoofdrol bij (landelijke) Sint Nicolaasintocht Joie de Vivre in de Witte Kerk Schilderijen van Theo Leering bij Hema al 70 jaar familie- L handels Basisscholen Heiloo adopteren een kunstenaar Expositie Realistische Stillevens voor Hospice Alkmaar Falkland ballonnen landen in België Meer dam een postzegel L J Drukkerij uitkijk post bv S gelezen worden UITKIJKPOST -13 OKTOBER 2004 - PAGINA 11 WWW. 750 jaar Alkmaar: Deelname aan de lampionoptocht en aan de grote 8-oktober optocht was geen verrassing te noemen. Immers, ook hier is de Fanfare Showband Heiloo al jaren een graag geziene gast om deze evenementen muzikaal te begeleiden. Dat zij óók zou worden uitgenodigd voor het slotstuk van 750 jaar Alkmaar, dat werd door de muzi kanten en majorettes wél als een groot compliment varen. Het feit dat hier door drie dagen achtereen in Alkmaar moest worden geacteerd, werd daarbij graag op de koop toegenomen. Efteling: Alweer voor het vierde achtereenvol gende jaar brengt deze Heilooër HEILOO - Tachtig jaar jong is dit najaar Falkland toneel uit Heiloo. In dat kader is er op de Uitmarkt in sep tember vrolijk met ballonnen rondge deeld. Ook mochten de kinderen mee doen aan de ballonnenwedstrijd. Maar liefst 150 ballonnen begonnen een reis met onbekende bestemming. Gelukkig heeft de wind de hele zwerm aan land gelaten, want met de variabele wind- verwachting had het hele zwikkie zo in de Noordzee kunnen belanden. Ruim 30 kaarten zijn terug gestuurd naar Falkland. Eeen mooi hoog per centage dus, waar we de vinders heel erkentelijk voor mogen zijn! Niet alles is even ver gekomen in de reis naar het zuiden. Zaandam, Amstelveen waren de meest nabije vindplaatsen maar via Rotterdam en Zeeland is er een spoor van ballonnen tot in België. Op www.falklandtoneel.nl kunt u zien van welke kinderen de ballonnen gevonden zijn en in welke plaats. De kaarten kunt u ophalen op de Waard 77 zodat u eventueel de vinder kan bedanken. Maar een wedstrijd is pas een echte wedstrijd als er winnaars zijn. Alle drie prijswinnaars kregen hun kaart terug van uit België. Rocco van der Mark zijn kaart is gevonden in Stekene 218 km van Heiloo. Marit Lutje Schipholt kwan iets verder met 241 km tot in Assenede en Claire de Boer is winnares met een kaart die terug kwam uit Zwalm, 274 km van hier! Rocco en Marit kregen speel- gocdkadobonncn, Claire kreeg naast een set boeken ook nog een speciaal Falkland VIP arrangement voor twee personen voor de kindervoorstelling Het Laatste grote bos, die komend weekeinde in de Beun te zien is. ClaireRocco en Marit worden door Falkland in het zonnetje gezet, (foto: A de Graaf) HEILOO - Van 17 oktober tot en met 7 november vindt de 22- daagse ten toonstelling Joie de Vivre plaats in de Witte Kerk, Heerenweg 32. Te zien zijn landschappen, portretten en boeketten, geschilderd door Floris Brinkman. De expositie is dagelijks geopend van 12.00 tot 18.00 uur. Op de eerste dag van de tentoonstelling spelen Hilde de Jong, fluit en Saskia Verdonk, piano. kinder postzegels geld Steunt u kinderen in binnen- en buitenland- tzegels.n.1 Met uw «■CS voor kinderen door kinderen De Radboudschool richtte, dankzij kunstenaar Frans Hage, een tentoonstel ling in rondom het thema 'Zon, zee en strand'. HEILOO - Gedurende de maanden oktober en november stelt Theo Leering zijn schilderijen ten toon in de tearoom van Hema in Heiloo. De schilderijen zijn gemaakt met olieverf en geven in de meeste gevallen een surrealistische voorstelling weer. Inspiratie voor de schilderijen zijn gehaald uit alle daagse momenten. Door deze momen ten te vergroten, te mengen of op z 'n kop te zetten ont staan er vaak vreem de situaties op het doek. De in antiek duikerspak gestoken man, die onder water, met z 'n goud vis in een aquarium, op een locomotief staat te wachten is hier een goed voor beeld van. De expo sitie is tijdens de openingstijden van Hema te bezichtigen. ::ri De Hoefsmid 5 Postbus 68 1850 AB Heiloo telefoon 072 533 01 75 telefax 072 533 56 44 isdn 072 532 02 94 email: uitkijkpost@wxs.nl HEILOO - De werkgroep Activiteiten Basisonderwijs en Cultuur organiseerde tot nu toe elk jaar muziek - dans - of theatervoor stellingen voor de kinderen van de basisscholen in Heiloo. Voor dit schooljaar werd echter gekozen voor een project beeldende kunst. Zo kwam het dat in september elke basisschool een beeldhouwerschil der of bijvoorbeeld zeefdrukker op bezoek kreeg. Deze kunstenaar richt- te een tentoonstelling van eigen werk in op schoolgaf een workshop aan de leerkrachten en ging aan de slag met de kinderen. Het eigen werk van de kunstenaar en zijn haar inspira tiebronnen waren bij elk van deze activiteiten het uitgangspunt. Op bijna elke school vormde een exposi tie van het werk van de kinderen het slot van dit beeldende project. Voor de Radboudschool was bijvoor beeld Frans Hage uit Nibbixwoud gedurende twee weken op school. Frans werkt graag rondom de thema 's 'aarde, water en lucht'. Zo vlak na de zomervakantie was dat voor de leerlingen natuurlijk een mooi onder werp om op aan te sluiten: 'zon, zee en strand'. Eerst hebben de leerkrachten zelf een workshop gevolgd in het ate lier van Frans. Daar kregen ze uitleg over de ideeën, de materialen en over hoe de kunstwerken gemaakt wor den. Vervolgens moesten de leer krachten natuurlijk zelf aan de slag! De kunstenaar zelf koos voor de materialen waarmee gewerkt ging worden. Voor de groepen 1 t/m 4 werd er gekozen voor gipsgieten. Eerst maakten de kinderen een model in klei. Dit werd volgegoten met gips. Om het geheel af te maken, werden de gipstabletten geschilderd in prachtige kleuren. De groepen 5 tot en met 8 hebben gewerkt met purschuim (isolatiemate riaal). Met dit materiaal kan op een redelijk eenvoudige manier een 'beeldhouwwerk' worden gemaakt. Hierdoor ontstonden prachtige 3D- vormen die naderhand beschilderd werden. Frans Hage heeft gedurende die weken alle kinderen lesgegeven in kunstwerken maken. Onder zijn bezielende leiding is er met veel ple zier door alle leerlingen gewerkt aan de meest schitterende werkstukken. Juf Marriët, juf Ria, meester Rob en juf Marianne vormden de kunstcom missie van de Radboudschool. In een prachtige, tot expositieruimte omge toverde aula werd de tentoonstelling druk bezocht door ouders, grootou ders en andere belangstellenden. Een weerslag van de creatieve acti viteiten van alle basisscholen vormt de tentoonstelling in de Openbare Bibliotheek Heiloo. Van 19 oktober tot 6 november is daar het werk van de deelnemende kunstenaars te zien plus enkele werken die met de kinde ren op school zijn gemaakt. De ten toonstelling wordt op 19 oktober om 16.00 uur door de wethouder van onderwijs en cultuur, de heer Bos, geopend. HEILOO - Na een gezellig optreden in Winkel en een uitgebreide deelna me aan de 8-oktoberfeesten in Alkmaar, kijkt de Fanfare Showband Heiloo alweer met veel plezier én toch ook met enige spanning vooruit naar de komende maanden. Eind oktober zijn de muzikanten en majorettes te gast in de Efteling en twee weken gele den heeft de muziekvereniging een uit nodiging gehad van niemand minder dan Sinterklaas om de Goedheiligman en zijn Zwarte Pieten muzikaal te begeleiden bij zijn aankomst in Nederland! Bloemencorso Winkel: Zoals al jaren te doen gebruikelijk is de Fanfare Showband Heiloo weer een van de korpsen geweest, die het bloe mencorso in Winkel heeft mogen opluisteren. Het in grote getale opge komen publiek kon onder een heerlijk najaarszonnetje de meest fraaie praal wagens bewonderen, waaronder Shrek en Sponge Bob, twee bekende jeugd idolen. Natuurlijk werd daarbij de prestatie van de muzikanten en majo rettes van FSH ook bijzonder gewaardeerd. Muziekvereniging met haar leden een bezoek aan een Nederlands attractie park. Eind oktober wordt door de muzikanten en majorettes een tweetal korte optredens verzorgd in de Efteling. Hierna zal er voor de jeugd alle tijd zijn om zich in de diverse attracties te vermaken. Na de inspan ning óók ontspanning dus en dat geldt natuurlijk óók voor de oudere leden. St. Nicolaas: De Fanfare Showband Heiloo is er (terecht) zeer trots op, dat zij een uit nodiging van Sinterklaas heeft ontvan gen om hem bij zijn aankomst in Nederland muzikaal te verwelkomen. Hij had al eerder aangegeven dat hij in, de jubilerende stad, Alkmaar zijn eerste voet aan wal zou zetten. Natuurlijk zal de televisie aan dit festijn uitgebreid aandacht schenken. Mede daarom waren zowel de majo rettes alsook de muzikanten enorm enthousiast, toen zij dit grote nieuws vernamen. Een echte kroon op het vele (repetitie)werk! Als een week later Sinterklaas ons eigen Heiloo aandoet, zal hij natuurlijk de Fanfare Showband Heiloo weer aantreffen in de optocht door het dorp. Ongetwijfeld zult u hierover te zijner tijd in de Uitkijkpost meer kunnen lezen. Een enerverende periode voor deze Heilooëer Muziekvereniging, die nog altijd enthousiaste (aankomend) muzi kanten en majorettes kan gebruiken. Foto's van de diverse activiteiten en nadere informatie over de vereniging kunt u terugvinden op haar homepage www.fsh-heiloo.nl. BERGEN - De kunst-10-Daagse Bergen aan Zee staat dit jaar voor de elfde keer en van 22 oktober tot 1 november in het teken van Kunst en Cultuur. Wie vanaf 22 oktober tijdens de Kunsttiendaagse het kantoor van Weekblad De Duinstreek Stations straat 1 te Bergen binnenloopt ziet aan de lichte wanden een serie schit terende schilderijen. Het zijn werken van drie verschillende succesvolle kunstenaars, Marjo van der Burgt, Kitty Dillen en Jan Molenaar. Toch hebben alle schilderijen dezelfde serene sfeer. Het gaat om ongeveer 20 stillevens, alle voorzien van een harmoniërende lijst. De bezoekers ontdekken op deze realistisch geschil derde stillevens steeds weer knap uit gevoerde details tussen de vele histo rische en dagelijkse voorwerpen, vruchten en bloemen. Ieder die dit razend knappe werk komt bezichti gen staat versteld van de stofuitdruk king en de detaillering: 'Het lijkt alle maal net echt'. De werken bij De Duinstreek zijn te koop, de catalogus vermeldt prijzen vanaf 300 euro. Elk schilderij is een kunstwerk en bete kent een rijk bezit. Een percentage van de opbrengst is bestemd voor het Hospice Alkmaar. De expositie in het kantoor Weekblad De Duinstreek die tot 18 november duurt, is dagelijks gratis te bezichtigen. In de beide wee kends van de kunsttiendaagse van 12.00 tot 17.00 uur, tel. 072-5897220. Op donderdag 21 oktober om 17.30 uur is in een besloten kring in het kantoor weekblad De Duinstreek een feestelijke opening van de schilderij ententoonstelling van Jan Molenaar, Kitty Dillen en Marjo van der Burgt. De tentoonstelling zal worden inge leid door Monseigneur dr. J.M. Punt, Bisschop van Haarlem.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 11