Jeugdschaatsen bij de Limmer IJsclub Double Stars sluit het seizoen gezellig af Rockin'The Blues Away Festival Uitslagen Oppositie Foto's en tekeningen in Galerie de Kapberg 1 Zuiderduin Music Gala komt eraan 54ste Antiekade Alkmaar Tentoonstelling dorpsportretten begrafenisstichting De Laatste Eer UITKIJKPOST -13 OKTOBER 2004 - PAGINA 12 Districtfinale driebanden in Akersloot Dart toernooi in De Vriendschap Akersloot Heilooër Bridge Club Bridgeclub Fumez pas Bridgeclub Limmen Uitslagen RABO Polderloop Akersloot SV V redeburg Limmen/Heiloo krijgt te kort Clubkampioenschap 8 km AMAK Geel Zwart - Dimtronic Meervogels Concert Crescendo oud papier'.. WWW. Tsjechisch Barok Kwartet in de Slotkapel Zondag rommelmarkt in de Watertoren LIMMEN - De Limmer IJsclub organi seert dit winterseizoen net als voor gaande jaren voor de lagere school jeugd (7 tot 12 jaar) schaatsles onder auspiciën van de KNSB, op ijsbaan de Meent in Alkmaar. De bedoeling is kin deren op een speelse wijze met het ijs vertrouwd te maken waarbij spelele menten de belangrijkste lesvormen zijn. De lessen worden gegeven door een groep ervaren jeugdschaats bege leiders waarbij de kinderen worden ingedeeld in vijf niveaus zodat elk kind zo goed mogelijk schaatsles krijgt. In de jongste categorie kunnen kinderen deelnemen die het schaatsen nog niet beheersen, de hoogste groep heeft het schaatsen elementair al onder de knie en wordt meer geoefend op snelheid en behendigheid. Het schaatsseizoen begint op 9 oktober en loopt tot 13 maart 2005. Het lesgeld en toegang tot de baan is een all in tarief en bedraagt €65,- Voor dit seizoen zijn nog enkele plaat sen beschikbaar, tijd: zaterdags van 12.00-13.00 uur en voor vervoer naar de ijsbaan moet zelf gezorgd worden. Een aanmeldingsformulier is verkrijgbaar via de website www.limmerijsclub.com of telefonisch opgeven via P.Mink tel. 0251-656434 te Castricum. HEILOO - Onder fraaie weersomstan digheden speelden zes teams afgelopen zondag het mixed softbal eindtoernooi van Double Stars Heiloo. Teams die bestonden uit recreanten* beginnelin gen, ouders en jonge routiniers. Het toernooi bestond niet in het teken van het winnen (hoewel de honkbalouders en de softbalouders in hun onderlinge duel niet voor elkaar wilden onder doen) maar eerder om in een gezellige sfeer een dag bezig te zijn met een mooie sport. De dag werd afgesloten met een heuse barbecue, waar maak je dat nog mee, in oktober? Komend weekend valt er weer het een en ander te beleven op de honkbalvelden van Heilo'o. Als het weer het toelaat spelen de heren van Softbal 2 zaterdagmiddag eindelijk hun laatste competitiewedstrijd. Bij winst is de ploeg kampioen en schaart het zich bij de heren van Softbal 1, die reeds enkele weken geleden de kampioens- vlag mochten hijsen. Zondag is de dag voor de honkballiefhebbers de strijd AKERSLOOT - Komende week wordt in biljartcentrum De Vriendschap in Akersloot de finale eerste klasse drie banden van het district Alkmaar gehou den. Een sterk deelnemersveld zal daar zeker weer voor het nodige vuurwerk gaan zorgen. De organiserende vereni ging AKER v97 heeft zelf twee troeven in deze finale en dat zijn de gebroeders Hoögland. De speeldata zijn: woensdag 13, vrijdag 15, zaterdagmiddag en avond 16 oktober. Aanvangstijd is op de avon den 19.00 uur en zaterdagmiddag om 13.00 uur. De moyenne grenzen zijn 0.550 - 0.700. De deelnemers zijn: M.Hoogland BV Akerv97,A.Schuit BV Graaf van Egmond, P.vd Meij BV Obis, H. Lutgerink BV Lang Rond. R. Hoogland BV Aker v97, J. Roekens BV Obis, A.Völker BV Onder Ons, J.Visser BV De Diamonds. Reserves:G Liefting BV Onder Ons/T.Deen bv Lang Rond. AKERSLOOT - Vrijdag 15 oktober zal het tweede plaatsingtoernooi Ticket To Co worden gehouden. De winnaar van dit plaatsing toernooi mag het op 17 december opnemen tegen de sympa thieke Amsterdams darter Co Stompé. Het eerste plaatsing toernooi werd gewonnen door Rick Bouma uit Uitgeest. Alle deelnemers ontvangen een gratis entree bewijs voor de dart demonstratie van Co Stompé op 17 december. De kosten van deelname is 3.50; Opgeven via 0251-312866 of s'avonds in de bar van de Vriendschap. Aanvang om 19.30 uur en de bar is open vanaf 19.00 uur. HEILOO - Uitslagen dinsdag 5 okto ber: A-lijn: fam. Muller 66,7, Oosterwijk- Warmenhoven 61,3. B-lijn: Dijkman- Schmit 60, Rupert- Wamper 59,7. Uitslagen donderdag 7 oktober: A-lijn: Smit- Tiel 68,9, fam.Moscou 63,3, B-lijn: Fam. Muller 64,4, Bennink-Theune 61,1. HEILOO - De uitslagen van BC Fumez pas van 7 oktober zijn: Lijn A: 1 M. N. Mons 59,17, 2 B. Lind G. Rosier 57,50, 3 H. Hoogland T. de Vries 55,83, Lijn B: 1 N. C. Castricum 60,00,2 H. Derksen N. Jacobs 58,75,3 E. Haafkens R. Kunst 57,92, Lijn C: 1 T. Piersma I. van Splunder 68,75,2 M. van der Horst C. van Wensen 67,50,3 1. E. Smakman 55,83, Lijn D: 1 L. de Bree T. Waelput 62,61,2 T. de Haas M. Nanne 53,17,3 C. G. Slop 52,83. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 6 oktober als volgt gespeeld: A- lijn: 1. v.d.Eng-Straathof 57.14, 2. Dol- mans-Bollweg 56.70, 3. Fam.Kuiper 54.02, B-lijn: 1. Limmen-Zijp 66.52, 2. Fam. Jelsma 54.46, 3. Klous-v.Straaten 54.02, C-lijn: 1. Hulsebosch-Zeeman 61.61, 2. Wagenaar-Roes 55.80, Fam. Kiebert 53.02, D-lijn; 1. Fam.de.Nijs 57.50, 2. Buit-Kaandorp 56.57, 3. Fam. Nierop-Groot 54.64, E-lijn: 1. Tromp- Zijp 61.43, 2. Fam.Segerius 58.57, 3. Vasbinder-Zwertbroek en Oosteling- Slemmer 52.86. AKERSLOOT - Op het vernieuwde parcours dat met bijna precies 8 km wat korter is dan het oude parcours, dat voor 8 km doorging maar in werkelijk heid een paar honderd meter te lang was, werden zondag 10 oktober mooie tijden genoteerd. De 14 km was een spannende aangelegenheid tussen twee heren die tot het laatste moment met elkaar de strijd aangingen. A. Meure had uiteindelijk het sterkste eindschot. Op een paar kleine schoonheidsfoutjes na was iedereen heel enthousiast over de nieuwe route. De volgende loop op 7 november zal op deze puntjes extra worden gelet. De uitslagen: 4 km Jeugd: Nicolai van Rossen 16.09, Ronald Poel 16.16, Sven van Rossen 17.43. 8 km Heren: Fridthjof Koomen 29.03, Cock van der Hulst 29.58, Wim Revers 30.12. Dames: Hannie van der Voort 38.50. 14 km Heren: A. Meure 58.40, Henri Numan 58.42, Rob Berger 59.16. Dames: Ria Stam 1.03.17. LIMMEN - Vrijdag 8 oktober speelde SV Vredeburg ronde 3 van de interne schaakcompetitie. In groep A hield G. de Graaf lang tijd goed stand tegen de positioneel rustig schakende E. Stolp, helaas overzag hij in het verre midden spel paardverlies waarmee de partij beslist was. P. Zwart had een gewonnen stelling tegen M. Sturk, maar zag aller lei vage tegendreigingen en koos onte recht voor remise. M. Weigraven bewees wederom zijn vechtlust tegen B. Stolp, in een mindere stelling bleef hij met zwaar materiaal actief aanval len, waarna Stolp zich inderdaad even vergiste en de partij in remise eindigde. Het tweede team speelde een 2-2 bondswedstrijd tegen Lasker in Uitgeest. M. Kos en K. Aafjes wonnen en R. Termes en B. Blekemolen verlo ren. Komende vrijdag speelt Vredeburg-1 de thuiswedstrijd tegen Excelsior uit Heemskerk. Uitslagen: Groep A. J. Admiraal-M. Wester k-0, H. Ebels-C. Dincla 1-0, G. Hafkamp-S. Sofan 1-0, G. Pouw- R.Rommel 0-1, G. de Graaf-E. Stolp 0- 1, P. Zwart-M. Sturk remise, P vd Heidt- H. Levering 1-0, J. de Graaf-T. Al remi se, M. Voorwalt-R. vd Storm 0-1, M. Welgraven-B. Stolp remise, M. Krom-C. Pepping 1-0, M. van Buuren-T. Castelein 1-0, E. van Duin-M. Hendriks 1-0, M. Koot-T. Beentjes 1-0, W. Mijnsbergen-J. Levering 0-1 Groep B. Thomas VoorWalt-Alex Zwart 1-0, Hidde Ebels-Laura Aafjes 1-0, Bart Pepping-Loek Admiraal 1-0, Jeffrey vd Wagen-Joep van Zanten 1-0, Dylan de Vries-Bert Hollander 1-0, Allard de Vries-Alex Termes remise, Fabienne Mijnsbergen-Alette Diaz Madrid 1-0, Tjardo Sassen-Karel Voorwalt 0-1, Remi Aafjes-Ozair Dahi 0-1, Jorinda Metselaar-Tom Beentjes 1-0. Nieuws rond EGMOND EGMOND - Op 20 november, aanvang 20.00 uur is de eerste editie van het Rockiny The Blues Away-festival. Dit festival, gehou den op zaterdagavond, vertegenwoordigt de beste regio-bands op het gebied van de Rock Roll, Boogie Woogie and Blues. om de titel van 'beste honkbal-ploeg van Heiloo breekt weer los. De vier seniorenhonkbalteams van Double Stars zullen elkaar vanaf 11.00 uur bestrijden Welke teams zullen zich plaatsen voor de finale, die om 15.45 uur begint En welk team zal zich zo rond 17.00 uur kunnen laten feliciteren door voorzitter Milo Berlijn? Halverwege deze dag is het uitkijken geblazen bij het betreden van de DSH- accommodatie voor voorbij suizende ballen. Rond 13.30 uur begint de beruchte 'homeruncontest'. U denkt misschien dat er alleen in de Ameri kaanse leagues honkballen de tribunes in verdwijnen na weer zo'n daverende klap De deelnemers aan de Heilooër homeruncontest zullen laten zien dat ook zij hun mannetje aan slag staan en zullen de ballen graag over de hekken laten verdwijnen. Titelverdediger Bas Nolta liet het afgelopen weekend al zien er klaar voor te zijn! Uitslagen: Honkbal: Almere3-Sen2 8- 13, Alcmaria2-Jun 9-15, Cromtigers- 'Pup2 7-7. REGIO - In een gelijk opgaande spor tieve strijd werd de belangrijke wed strijd gespeeld tussen de tafeltennissers van Limmen/Heiloo en DeVictors uit Obdam. Al jaren zijn beide teams aan elkaar gewaagd zodat ook nu een pun tenverdeling een juiste weergave van de krachten zou zijn geweest. In de nabe schouwing waren ook de Obdammers het hiermee roerend eens, maar ja zij hadden toen wel 7 van de 10 punten in de tas en dat praat dan toch iets makke lijker. Het begon met een voorsprong voor De Victors door winst van Nico Ootes (49) die ongeslagen zou blijven, op Mark Stoop en Sjors Boots op Giovanni Bakker beiden uiteraard nipt en in drie games. Toen was het de beurt aan Henk-Jan den Ouden en die was weer prima op dreef. Hij gaf Frank van Duin geen kans: 21-18 en 21-12,Ook in het dubbel was Henk-Jan de grote man met Giovanni vormt hij een ijzersterk dubbel dat dan ook nog geen enkele wedstrijd heeft verloren. Het werd nu 21-15 en 21-13.Hierdoor waren de par tijen weer in evenwicht. Met 19-21 in de derde moest Giovanni echter de eer aan Nico Ootes laten (2-3)Mark verloor van Frank maar Henk-Jan boekte zijn twee de punt door een zege op Sjors (3-4)De laatste drie partijen kwamen weer met minimaal verschil in handen van De Victors die toen dat extra beetje geluk hadden dat het verschil maakt tussen winst en verlies.Zelf met een netbal werd een van de wedstrijden beslist. Uiteindelijk mag de eindstand van 3-7 dan ook wel een beetje geflatteerd genoemd worden.De Victors hebben nu de leiding over genomen, er is echter nog een (ange weg te gaan. Het festival-programma ziet er als volgt uit: Piet Visser Band. Een legendarische Egmondse Blues-formatie, die al vanaf de jaren '70 aan de weg timmert. De formatie bestaat uit: Piet Visser/gitaar, Dennis Coule/drums, Wout Folmer /bass en Leo Zwemmer/gitaar, zang. Op hun repertoire staan nummers van onder ander Robbenford, Cream, Robert Palmer en Gary Moore. De 'Runner-Up' van het festival is de band This Side Up. Deze nog jonge for matie uit Egmond-Binnen heeft zich laten inspireren door de muziek van Creedence Clearwater Revival, Omar and The Howlers en ZZ Top. This Side Up is een 'up-tempo'-band met Rockende Blues, bezieling en een nim mer aflatende werklust. Zowel de Band als het publiek houdt het niet droog. This Side Up een absolute kas-kraker! High Powered Pep, Rockin'The Boogie Woogie. Dit zijn enkele gevleugde cita ten voor de boogie woogie pianist Henk Pepping en zijn Pepping Express. Henk Pepping is blanker dan Little Richard, slanker dan Elvis Presley en is minder vaak getrouwd geweest dan Jerry Lee Lewis. Maar belangrijker dan al die verschillen, is de overeenkomst This Side Up, v.l.n.r. Arnold Dekker, Ger Beentjes, Henk Levering, Bram de Reep en Bas de Groot tussen Henk Pepping en deze giganten, de muziek! De Pepping Express is een groot feest. Met de precisie van een japans uurwerk, de energie van een bolbliksem en de snelheid van een intercity, dendert de express door het repetoire van Boogie, Blues en Rock and Roll. And last but not least; Ttail-Blazers. Na enkele jaren het internationale podium te hebben beklommen, zijn ze weer terug van weg-geweest. Deze Wijker- blues formatie staat garant voor een avond dampende Blues. Met ruig scheurend harmonicaspel van de uit Engeland afkomstige Patrick Calvin als contrast voor de slide escapades van Leo Nijman, aangevuld met het funky gitaarwerk van Dirk Blok met daarach ter het ijzersterke ritmetandem Sjaak Gieling (drums) en Rick Nieuwen- huizen (bas). Tot slot.... het Rockin'The Blues Away- Festival vindt plaats op zaterdagavond 20 november te Egmond-Binnen. Locatie: 't Wapen van Egmond-Binnen (grote zaal). Kaartverkoop is.reeds in volle gang. Voorkom de blues en bestel tijdig uw kaarten. De voorverkoop adressen zijn: Vispaleis Ab Dekker, Egmond aan Zee, 't Wapen van Egmond-Binnen, Egmond-Binnen, Centerdisc, Heiloo, Pop-eye, Alkmaar. Voor meer info: www.this-side-up.tk. HEILOO - In de vierde ronde van de interne competitie kwam koploper v. Roemburg tegen Maas niet verder dan remise. Weliswaar kreeg hij in het middenspel wat meer ruimte voor aan vallende acties, maar van echte kansen was geen sprake, temeer omdat Maas bijtijds een strakke organisatie in het zijn linies had weten te plaatsen, remise derhalve. Folkertsma bereikte hetzelf de resultaat, maar moest daar meer voor zwoegen dan Maas. Van zijn tegenstander v.Veelen is inmiddels wel bekend dat hij graag aanvallend speelt. Ook dit keer, want na zo'n zet of 15 ontwikkelde hij met zwart op de damevleugel een gevaarlijke aanval. Toch zag Folkertsma kans om het hoofd koel te houden. Geroutineerd en tactisch ontwikkelde hij rustige spelpa- tronen waarmee hij v.Veelen uit zijn ritme haalde. Toen door afruil van wat stukken het venijn uit de zwarte aanval was drooggelegd, werd terecht tot remise besloten. Clubkampioen Zeeman had zijn handen vol aan de wederom sterk spelende Shannon Vlaar. In een gecompliceerde partij, rijk aan combinaties en fraaie varian ten, bezorgde zij Zeeman meerdere AKERSLOOT - Onder prachtige weersomstandigheden werd afgelopen zondag het eerste clubkampioenschap van de AMAK gelopen. De afstand van de 8 kilometer, georganiseerd door handbalvereniging Meervogels, ging over een geheel nieuwe parcours in Akersloot. Er werd voornamelijk gelopen door de Klaas Hoorn en Kijfpolder, langs de boorden van het Alkmaardermeer over onverharde paden. Dit werd door de atleten als zeer positief ervaren. De uitslagen van de AMAK atleten zijn als volgt: Heren: 1. Fridthjof Koomen 29.03, 2. Milo Hacquebard 32.10, 3. Theo van Rumste 33.35, 4. Hans Oud 33.54, 5. Kees Vader 34.08,6. Tom Smit 34.30,7. Bert de Jong 35.16, 8. Nico Brantjes 35.38, 9. Aris Lubbes 36.20, 10. Harry Brondijk 36.53, 11. Ron Vleeming 37.49, Jos van de Velden 37.53,13. Cees Hollenberg 38.19, 14. Jan Meijnen 40.51, 15. Sjors Veldt 40.57, 16. Jan Vastenouw 45.03,17. Piet Veldt 48.12. Dames: 1. Susanne van de Hooff 39,12. 2. Jolanda Pepping 39.33, 3. Margreet de Groot 41.07,4. Corrie Kaptein 41.47, 5. Irma van Hoolwerff 44.28, 6. Joke Hoogeboom 44.37, 7. Kitty Booms 48.11. Elly van Oosterwijk liep 4 km in 25.12. Het volgende kampioenschap is de Zwaansmeerloop in Krommenie op 28 november over 16,1 km. keren sidderende momenten. Dat Zeeman, in tijdnood nog wel, met een paar snelle acties de partij kon keren in zijn voordeel, kon Vlaar niet zo deren. Zij had het de kampioen tenslotte qua spel erg lastig gemaakt, en dat is ook een winstpuntje. Manni liep hard van stapel tegen v.d.Werff, maar moest zijn aanvallende ideeën een halt toeroepen toen v.dWerff liet blijken dat hij niet voor niets naar Oppo was gekomen; remise derhalve. Spectaculair was de Jager versus de Jong. Met een geweldi ge pionnenaanval bracht de Jong zijn tegenstander algauw in een oneven wichtige positie. De Jager, een type spe ler die toch niet gauw uit balans te brengen is liet de Jong verder zijn gang gaan. Toen hij ook nog de dame voor een stuk moest ruilen mocht hij van de Jong nog even naspartelen. De uitslagen: v. Roemburg-Maas rem; Folkertsma-v.Veelen rem;v.d.Werff- Manni rem; v.Ham-Woudstra 1- 0;Limmen-v.Etten 1-0; Vlaar-Kraayen- brink 1-0; Hassing-Bosma rem;v.d.Wal- Rump 1-0; Zeeman-S.Vlaar 1-0; de Jager-de Jong 0-1; Koenders-Jonkheer 0-1; Horninge-Huffnagel 0-1. AKERSLOOT - Afgelopen zondag speelde dames 1 van Dimtronic Meervogels tegen Geel Zwart in 't Zand. In de eerste helft ging de wed strijd vrij gelijk op. De voorsprong bleef echter voor Geel Zwart. De rust stand was dan ook 8-5 in het voordeel van Geel Zwart. In de tweede helft werd er door Dimtronic Meervogels meer gevari eerd spel vertoond. Maar door een ver slapping in het laatste kwartier werd het uiteindelijk een ruime, ietwat verte kende overwinning voor Geel Zwart, 18-11. Volgende week speelt Dames 1 thuis de laatste veldwedstrijd van dit seizoen tegen Westsite uit Amsterdam. EGMOND - In Galerie de Kapberg in Egmond aan den Hoef is tot en met zondag 14 november een expositie te zien van foto's van Leo Divendal en tekeningen van Johan Breuker. De foto's die Leo Divendal exposeert maakte hij de afgelopen twee jaar in verschillende streken. De foto's in groot formaat ontstonden in Noord-Italië, in de Po-vlakte en een reeks kleine foto's maakte hij in Mungabe, een klein rivier dorp in Brazilië. In beide reeksen speelt de architectuur een bijzondere rol in het landschap. Het gaat om digitaal bewerkte beelden, met inkten gedrukt. Divendal haalt met deze technieken de scherpte uit de foto's en daarmee uit de tastbare werkelijkheid. In zijn werk streeft hij naar een zekere vaagheid, een specifieke verstrooiing, zoals hij zelf zegt. In een door hem geschreven tekst geeft hij aan waarom: „In mijn beelden wil ik een verlangen oproepen om er in te vertoeven, door een architectuur van verlangen, door de kleuren, door een zekere dromerigheid. Het is het resul taat van reduceren tot er een andere realiteit ontstaat". Toch is dit proces is niet alleen maar esthetisch, in zijn foto 's wordt de soms harde dagelijkse wer kelijkheid niet helemaal verbloemd. De tekeningen van Johan Breuker ont stonden in zijn atelier naar aanleiding van schetsen en fotomateriaal gemaakt in Frankrijk, Noord-Italie en dichter bij huis, in en rondom Haarlem. De teke ningen, in houtskool en pastel, zijn figu ratief en verwijzen allemaal direct naar de werkelijkheid van aanwijsbare plek ken, vaak tuinen, parken, maar soms ook gewoon een slootje. Over zijn eigen werk zegt Johan Breuker: „Mijn teke ningen gaan over dat vluchtige ogenblik van lichtval, dat moment van intense zuiverheid en ongrijpbaar verlangen vol prikkelende verwachtingen, die sommi ge plekken bij mij oproepen. Dat is al een oude ervaringen die ik ken van vroeger Ook al ben je letterlijk aanwezig in een landschap en sta je er met je neus bovenop, toch ben je altijd bewust van het feit dat je er nooit geheel vat op kunt krijgen." Tekenen is voor hem de beste manier om greep op het landschap te krijgen/Tijdens lange wandelingen gaat hij op zoek naar die hele speciale lichtval, naar dat myste rieuze moment. Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 - 17.00 uur en na telefonische afspraak. Telefoon tijdens openingsuren 072- 5062645. EGMOND - Begrafenisstichting De Laatste Eer uit Egmond-Binnen bestaat dit jaar 50 jaar. Ter gelegenheid hiervan wordt er een tentoonstelling gehouden in Doprshuis de Schulp op 23 en 24 oktober waar zo ongeveer 250 foto's worden getoond van Egmond- Binners die door de stichting in de afgelopen 50 jaar zijn begraven. De foto's zijn voor een groot deel beschik baar gesteld uit de verzameling van San Apeldoorn-Lute en bevatten naast por tretten ook afbeeldingen van families en van dragers tijdens het uitvoeren van hun taken. Ook zullen er verschil lende attributen getoond worden die te maken hebben met het begraven, zoals een oud kostuum en een rouwkoets met paarden. Het bestuur is rond het 50ste jubileum jaar geheel vernieuwd De voorzitter Jan Apeldoorn, al vanaf de oprichting drager, heeft de voorzittershamer over gedragen aan Hans Baart. De penning meester Jan Baltus, vanaf 1958 drager, heeft zijn taak overgedragen aan Cees Apeldoorn. En secretaris Theo Apeldoorn wordt vervangen door zijn broer Jos Apeldoorn. Bijde dagen zul len het oud en het nieuwe bestuur en diverse dragers regelmatig aanwezig zijn en u tracteren op een consumptie. Tevens zal het boek 50 jaar begrafenis sen in het dorp Egmond-Binnen afge haald kunnen worden door diegene die hiervoor ingetekend hebben. Mensen die niet ingetekend hebben kunnen het boek met passages uit de notulen van de jaarvergaderingen en alle overlede nen ook verkrijgen tijdens de tentoon stelling, maar de oplage is beperkt. Het boek van 96 pagina's, geïlustreerd door Jos Apeldoorn en uitgegeven door Pirola uit Schoorl, kost 10 euro waar mee de kosten net gedekt zullen zijn. Henk Apeldoorn (Reus) vrachtrijder EGMOND - Gemengd Koor Crescendo uit Egmond-Binnen geeft op zaterdag 16 oktober haar jaarlijks donateursconcert in Dorpshuis de Schulp, aanvang 20.15 uur. De avond staat onder leiding van Pim Abbestee en de pianobegeleiding is in handen van Mariëlle Tromp-Zentveld. Onder de bezielende leiding van de dirigent Pim Abbestee heeft het koor grote vooruitgang geboekt in de laatste jaren. Verdere medewerking aan deze avond wordt verleend door de sopraan Gerda Vreeken, de bariton Jan Langelaar en het Kënnemer Strijkorkest. Gerda Vreeken is afkomstig uit de Zaanstreek en treedt al 30 jaar op. Jan Langelaar was in 1998 op de televisie te zien in het bekende programma 'Una Voce Particolare'. Hij treedt op als solist in musicals en operettes en werkt ook mee aan allerlei concerten. Gevariëerd programma Door de medewerking van deze zan gers en het orkest is het mogelijk geworden om een zeer gevariëerd pro gramma samen te stellen, waarbij zowel klassieke als modernere muziek ten gehore wordt gebracht. Zo zal het koor onder andere twee delen uit de wereld bekende musical 'Cats' zingen. Bovendien wordt er door het koor in samenwerking met het orkest en de bariton een bijzonder sfeervol Duits muziekstuk uitgevoerd. Ook werken van Mozart staan op het programma, zoals het bekend 'Ave Verum'. Toegangskaarten per persoon 5,- kaarten verkrijgbaar aan de zaal. EGMOND - Op zondag 17 oktober start de concertserie 2004 - 2005 in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef met een optreden van het Tsjechisch Barok Kwartet o.l.v. Tony Rous. Het Tsjechisch Barok Kwartet is een opmerkelijk ensemble doordat het een origineel, veelal Tsjechisch repertoire op authentieke wijze uitvoert. Het kwartet bestaat uit Tony Rous, viool, Martin Jakubicek, klavecimbel, Jan Skrdlik, cello en Suzan Rous, viool. Het kwartet speelt barokke en pre- klassieke werken op instrumenten, die in oorspronkelijke staat verkeren. Het brede repertoire omvat o.a.vioolsona- tes en cellosonates. Uitgevoerd worden werken van Bach, Haydn en Telemann. Vanaf de oprichting in 1992 heeft het Tsjechische Barokrnsemble met groot succes concerten gegeven in diverse Europese landen. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs is 10.-, PAS 65 en CJP 8.-, kinderen tot 12 jaar 5.-, koffie thee en koek inbegrepen. Toegangskaarten kunnen telefonisch besteld worden bij D. Thijssen, 072-5062033 en bij W. Noteboom, 072 -5062387 of verkregen worden aan de Slotkapel voor aanvang van het concert. ALKMAAR - De 54ste Antiekade, Noord Hollands grootste antiekbeurs, vindt plaats op vrijdag 15, (19.00-22.00 uur), zaterdag 16 (11.00-17.30 uur) en zondag 17 oktober (11.00-17.30 uur) in de schitterende 15de eeuwse ambiance van de Grote Kerk te Alkmaar. De vele verlichte stands met oude meubelen, klokken, gevarieerde kleinantiek en sie raden creëren een unieke warme en gezellige sfeer in de stijlvolle oude kerk. Antiekliefhebbers en - verzamelaars - op zoek naar dat ene mooie en unieke stuk -(je) - namen dan ook veel tijd om alles te bekijken, vergelijken en om tus sen de vele verrassende oude objecten unieke kopen en koopjes te vinden. Naast de vertrouwde vaste deelnemers zijn er nu ook weer nieuwe deelnemers met op de Antiekade nog niet vertoond aanbod. Tevens kunt u informatie krij gen over de restauratiemogelijkheden van uw antieke meubilair, reparatie van een oude klok of het ouderhoud van oud-zilver, antieke meubelen en oude vloeren. 54ste Editie Wil men zich in deze gestresste tijd lie ver in een keer oriënteren op wat er op antiek- en verzamelgebied zoal te zien en te koop is - in allerlei stijlen en vor men - dan is een bezoek aan de gezelli ge en sfeervolle 54ste Antieke een must. Tegelijkertijd kan van de gelegenheid gebruik worden gemaakt om het prachtige nieuwe drieluik - door de bekende beeldend kunstenares Pauline Bakker gemaakt ter gelegenheid van Alkmaar 750 Jaar Stad - te kunnen bewonderen in het imposante vijfhon derd jaar oude kerkgebouw. Verder zijn de moeite van het bekijken waard: het prachtige antieke hoofdorgel, het kleine gerestaureerde oudst bepeelbare orgel in Nederland, het antieke kerkmeubilair en natuurlijk de gerestaureerde graf tombe van Floris V, de mooie kroon luchters en het bijzondere houtsnijwerk. Deelnemers aan de Antiekade bezorgen verkochte omvangrijke stukken gratis thuis binnen een straal van 25 km. Grotere afstanden in overleg. De entree bedraagt per persoon 6,50. Kortingskaarten 65 plus, C.J.P. en Vrienden Stichting Grote Kerk 5,- (niet in combinatie met andere kortin gaanbiedingen) en tot 16 jaar (onder volwassen geleide) gratis. De Grote Kerk bevindt zich in het centrum van Alkmaar aan de Koorstraat 4a. EGMOND - Muziekvereniging Lamoraal van Egmont presenteert op 27 en 28 november in Hotel Zuiderduin een wervelende muzikale show waarbij drie musicalsterren zullen worden begeleid door het orkest Lamoraal van Egmont, een professioneel combo en een speciaal hiervoor samengesteld Musical Choir, onder de algehele muzi kale leiding van Marcel Visser. De voorgaande edities van dit evene ment waren zeer succesvol en aange zien de vereniging in 2004 haar 100- jarig bestaan viert, zal deze uitvoering ongetwijfeld nog indrukwekkender zijn. Dirigent Marcel Visser heeft zijn sporen in diverse grote musicalproduc ties verdiend en staat garant voor een optimale professionele presentatie. Gedurende de spectaculaire show kunt u genieten van muzikale hoogtepunten uit verschillende wereldberoemde musicals, zoals: Aida, The Lion King, Mamma Mia, Drie Musketiers, Chicago, Funny Girl, Miss Saigon, Cats, Rent, Evita e.a. De solisten René van Kooten, Chaira Borderslee en Ellen Evers zijn in diver se bekende musicalproducties te zien geweest. Zo was René van Kooten te zien in o.a.. de producties van Miss Saigon, Elisabeth en vervulde de man nelijke hoofdrol in Aida. Momenteel is hij nog te zien in de musical Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen meneer?, hierna zal hij,, samen met Chaira Borderslee, de hoofdrol vervul len in de musical Hair. Chaira Borderslee was o.a. te zien in producties als West Side Story, Miss Saigon en Fame en zij vervulde de vrouwelijke hoofdrol in Aida. Zoals gezegd gaat zij naast René van Kooten de vrouwelijke hoofdrol vervullen in de nieuwe musical Hair. Ellen Evers is te zien geweest in o.a. Cats, Miss Saigon, Chicago en 3 Musketiers en afgelopen seizoen als één van de hoofdrollen in Mamma Mia. Tot eind oktober is zij nog te zien in de voorstelling Telkens weer het dorp. De voorstelling van zhterdag is door de vele voorinschrijvingen op dit evene ment al helemaal uitverkocht. Toegangskaarten voor zondagmiddag zijn in beperkte mate nog verkrijgbaar. De verkoop hiervoor gaat half oktober van start. Middels het invullen van een machtiging kunt u kaarten bestellen. De machtigingskaarten liggen vanaf 16 oktober op diverse locaties in de Egmonden. U kunt ook telefonisch kaarten reserveren bij Ada Smit, tel. 072-533 73 21 dagelijks van 18.30 tot 19.30 uur. Zie ook de website www.lamoraal.net. EGMOND - Zondag 17 oktober wordt de eerste rommelmarkt van de Stichting Rommelmarkten Egmond gehouden in Sport- en recreatiecen trum De Watertoren te Egmond aan Zee. De rommelmarkten zijn opgezet ter ondersteuning van de accommoda ties en de verenigingen in Bergen, die een gratis plaats mogen innemen. Tijd 10.00-16.00 uur. Info en kraam-/grond- plaatshuur 06-20114461.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12