Frisse wind door Wo-Men mode Jonge spaarders zijn welkom op de filmset bij de Rabobank CKXX) b 0 to I Nieuwe vrijetijdsgids N oord-Kennemerland W r diverse smaken 4 pakkken a 1 liter Geen fratsen. Dat scheelt Spelregels plaatsing tekst in de Uitkijkpost Ceen sv^m De Aarde en ons dagelijks leven (Basiscursus Geologie) UITKIJKPOST -13 OKTOBER 2004 - PAGINA 15 EGMOND - Na precies 2 jaar de win kel Wo-Men mode in Egmond-Binnen te runnen vinden de meiden van Wo- Men het hoog tijd worden om de win kel even lekker flink op te frissen. „Wij zijn in oktober 2002 zo van start gegaan en hebben eigenlijk zomaar wat gedaan. In de loop der tijd konden we duidelijk zien wat niet en wat wel goed is. Zo zijn we bijvoorbeeld begonnen met een lijn voor jonge mei den waarvan we al gauw zagen dat we het in die doelgroep niet moesten zoe ken. Die modelijn hebben we er dan ook snel weer uit geknikkerd", aldus Anja. Wo-Men is deze hele week gesloten omdat Anja en Petra alles aan het omgooien zijn wat kleur en interieur betreft. De muren krijgen een feller tintje en de man van Petra, die ook een eigen timmerbedrijf heeft (timmerbedrijf De Waard helpt de meiden met timmeren waar die kan. Petra vervolgt: „Wat wordt het mooi he? In het begin deden we maar wat, maar nu gaan we heel gericht naar ons doel. Wij hebben gemerkt dat er in de mode een hele groep mensen overge slagen wordt. Dat zijn de dames van 30,40 en 50 jaar die er wel modisch en trendy uit willen zien maar die geen superstrakke en korte kleding kun nen en willen dragen. One Touch slaat bij deze groep dames heel goed aan omdat de kleding niet ruim (geen 'grote maten' kleding) is maar gewoon wat rechter gesneden waardoor het mooi langs hét lichaam loopt en de 'ribbeltjes' wat verbloemen. We heb ben 'One Touch'nog maar sinds febru ari van dit jaar maar we zien nu al dat dit merk een enorme klantengroep bereikt." One Touch is een 'zusje'van Street One en Street One heeft zichzelf al bewezen door zijn kwaliteit-prijsver houding, datzelfde zien we nu ook bij One Touch gebeuren. Per november komt hier nog het merk Gin Tonic bij dat hier goed bij. Ook dit merk gaat maandelijks een nieuwe collectie uit brengen en is vooral voor deze groep dames erg geschikt. Ook weer iets rui mer vallend en heel modisch! „Maar", zegt Anja „voor de heren hebben we minder goed bericht, de herencollectie gaat er helemaal uit. We gaan nu alleen verder voor de dames. Behalve de herenondermode van HOM en Sloggi. HOM is luxe, sexy ondergoed voor de mannen. In het begin moesten veel mannen daar erg aan wennen maar als ze over de streep zijn zien we ze bijna altijd weer terug." Petra: „Want wWij vrouwen vinden het net zo goed leuk als de man iets moois onder zijn kleding draagt. Toch?" Wo-Men vindt u aan de Abdij laan 1, in Egmond Binnen, tel. 072-5071750. REGIO - Van 19 tot en met 22 okto ber is het weer bere gezellig sparen bij de Rabobank. Met film als thema houdt Rabobank West-Kennemer- land weer de jaarlijkse spaardagen voor spaarders van 0 tot 12 jaar. In deze periode wordt sparen extra beloond met leuke kadootjes. Daarnaast kunnen jongens en meisjes van 5 tot en met 7 jaar meedoen aan een kleurwedstrijd. Voor de wat oude re jongeren van 8 tot en met 11 jaar is er een filmkwis. Het hoeft geen betoog dat er aardige prijzen te win nen zijn. Voor de oudste categorie zijn dat maarliefst - filmbonnen. Bioscoop en film kunnen de prijswinnaars naar eigen keuze uitzoeken. Deelname- formulieren zijn vans 11 oktober op de Rabobankkantoren verkrijgbaar. Op de foto op de filmset Op de vier kantoren wordt een film set gebouwd. Spaarders die een spaar- bedrag hebben gestort op een bestaande of nieuwe spaarrekening mogen vervolgens op de foto. Dat kan als 'acteur', als cameraman of - vrouw of als 'director' in een decor a la De Kameleon. Om de feestvreugde nog wat te vergroten is er voor iedere spaarder een bekertje popcorn. Ook de kinderen die geen spaarreke ning bij Rabobank West-Kennemer- land hebben, zijn van harte welkom. Eén van deze spaardagen kan voor hen een mooi moment zijn om er een te openen. Vraag daarom alvast naar het uitgekiende spaarprogramma, dat vrijwel automatisch meegroeit met de leeftijd. Let op de data De Rabobank Spaardagen beginnen op dinsdag 19 oktober in kantoor Castricum. Op woensdag 20 oktober is Akersloot aan de beurt, gevolgd door kantoor Limmen op donderdag 21 oktober. In het kantoor aan de Stationsweg in Heiloo vindt de afslui ting plaats op vrijdag 22 oktober. Alle kleurplaten en kwisformulieren moe ten dan binnen zijn om voor een prijs in aanmerking te komen. Bank met een idee De Rabobank is een bank met een idee. Dat idee heet samenwerken. Dat vertaalt zich ook in het spaarpro- Op www.c1000.nl staan alle acties van deze week Deze aanbieding is geldig in week 42 t/m zaterdag 16 oktober 2004. gramma, dat naadloos is afgestemd op leeftijd en spaarcjoel. Dat programma begint met (groot)ouders die sparen voor hun kind op een Rabo RegenBoog Rekening. Bij opening krijgen spaarders een 'Boek van Ikke' cadeau. Maar kinde ren moeten natuurlijk ook zelf leren omgaan met geld. Daarvoor biedt de Rabobank de TopKid Rekening voor kinderen vanaf vijf jaar. Zijn ze weer wat ouder dan zijn kinderen ook graag 'baas over eigen geld'. Echt leren met geld omgaan kan maar op een manier: zelf doen. Vanaf 12 jaar kan dat met de Rabo Jongeren Rekening. Ook bij opening van een TopKid of een Jongeren Rekening ontvangen spaarders een aardig cadeau. Worden kinderen ver volgens volwassen - dat is sneller dan u denkt - en gaan ze studeren, dan biedt de Rabobank als echte studen- tenbank de Rabo Studenten Rekening. Hiernaast bestaan er nog tal van andere mogeüjkheden voor maatwerk voor iedere persoonlijke situatie. Sparen bij de Rabobank dat is fun! adverteren WWW, Graag Gedaan Junior HEILOO - U kent natuurlijk Graag Gedaan, de klussendienst van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Sinds kort bestaat er ook Graag Gedaan Junior, waarbij scholieren vanaf 14 jaar eenvoudige klussen opknappen voor senioren.Dat zijn bijvoorbeeld klusjes die te zwaar voor u worden, of waarvan u niet goed weet hoe u het moet doen. Voorbeelden van dit soort klusjes zijn: het gras maaien, de afgevallen bladeren opruimen, de hond uitlaten of compu terklusjes. Graag Gedaan Junior is een 'vrienden dienst' van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. De jongere die u komt helpen wordt begeleid vanuit de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Dit zijn hulp vaardige jongeren die zeer zorgvuldig te werk gaan. Deze jongeren kunnen inge schakeld worden voor een klus die maximaal 1 uur duurt. Uitgesloten zijn klussen waarbij ze bijvoorbeeld met elektrische apparaten moeten werken; dit in verband met hun eigen veiligheid. De junioren doen het klussen vrijwillig, omdat ze u een dienst willen bewijzen. Via Graag Gedaan Junior krijgen ze toch een beloning, in de vorm van een stickertje. Deze stickertjes kunnen ze opsparen voor iets leuks. Als u een klus heeft, betaalt u de jonge re daar 1 stickertje voor. De eerste stic kertjes krijgt u gratis, om kennis te maken met Graag Gedaan Junior. Daarna kunt u bij de receptie van de Stichting Ouderenwerk Heiloo in het Trefpunt 5 stickertjes kopen voor E 10,- Hoe u contact kunt opnemen Als u nog iets wilt weten, of een klus heeft voor Graag Gedaan Junior, dan kunt u de Stichting Ouderenwerk Heiloo bellen: 072-533 12 97. NtlTRICIA NUTRJCJA drinks C Veel mensen leveren wekelijks hun kopij in bij de Uitkijkpost. Verhalen over sport, aankondigingen van open dagen of rommelmarkten, vereni- gingsnieuws enzovoort. De redactie leden doen wekelijks hun uiterste best om al deze artikelen een plekje te geven in de krant. Helaas lukt dit niet altijd. De redactie is afhankelijk van het advertentieaanbod in de krant. Staan er veel advertenties in de krant, dan heeft de redactie meer ruimte om redactionele teksten te plaatsen. Garanties over het plaatsen van teksten kunnen wij u dan ook NOOIT geven! Aankondigingen van evenementen en activiteiten gaan bij gebrek aan ruimte voor verslagen van (sporteve nementen. Het een moet immers nog komen, het ander is al voorbij. Uiteraard proberen de redactieleden bij regelmatige 'krapte' niet telkens dezelfde inzenders teleur te stellen, maar dit af te wisselen zodat iedereen afwisselend aan bod komt. Wanneer u een commercieel bericht aanlevert (wijnproeverij, aanbod van diverse cursussen die niet eenmalig zijn, aanprijzen van uw winkel, bekro ningen van een artikel uit uw onder neming etc.) dan verlangen wij hierbij een advertentie, die gelijktijdig met het artikel geplaatst wordt. Wanneer u een ingezonden mededeüng wilt plaatsen, bedragen de kosten voor de advertentie en het bijbehorende arti kel, door uzelf aangeleverd en maxi maal 300 woorden lang, 43,- excl. BTW. Voor dit bedrag krijg u een 2 koloms advertentie van 50 mm hoog, inclusief een plaatsje voor het artikel op de pagina Ingezonden Medede lingen. Berichten waarbij een adver tentie wordt aangeleverd gaan VOOR berichten zonder advertentie. Om iedereen gelijke kansen te geven op plaatsing wordt een bericht slechts een keer geplaatst, verzoeken om regelmatig terugkerende plaatsingen worden dan ook niet gehonoreerd! Ingezonden brieven Wat betreft de plaatsing van ingezon den brieven hanteren wij de volgende spelregels: De inhoud moet slaan op een actueel onderwerp binnen het verspreidings- gebeid of een reactie zijn op een eer der artikel in de Uitkijkpost. De brief mag maximaal 350 woorden bevat ten, langere brieven worden ingekort of niet geplaatst. De brieven mogen geen scheldpartijen bevatten en abso luut geen op een persoon gerichte verwijten of aanvallen. Politieke par tijen verzoeken wij hun discussies vanuit de raad niet voort te zetten via de Uitkijkpost. Politieke teksten kunt u kwijt in een advertentie. De redactie behoudt zich verder het recht voor om brieven niet te plaatsen. Onder elke ingezonden brief komt de naam en woonplaats van de inzender te staan, wie zijn mening wil geven moet er ook voor uitkomen. Bij twijfel doet de redactie navraag bij de betrokkenen. Alkmaar Johanna Naberstraat 51 Muiderwaard 416 (huisw. 1) Alkmaar Winkelwaard 486 Europaboulevard 354-356 Noord-Scharwoude J. van Stolbergstraat 51-53 Heerhugowaard Roze Flamingo 98 Heiloo Rosendaal 95 Het Hoekstuk 6 HEILOO - Het Nivon Heiloo organi seert bij voldoende deelname een cur sus over geologie. De cursuskosten exclusief lesboek bedragen E 69,-. Nivonleden en Geoleden van Nivon Heiloo krijgen reductie. Bij deze cur sus hoort een uniek lesboekje met tien gekleurde platen, geschreven en gete kend door de docent de heer S.Dekker en speciaal gedrukt voor deze cursus. (De cursus vindt plaats in het Open Huis te Heiloo op 12 lesavonden, dins dagavond lx per 14 dagen). Hoe is deze cursus opgebouwd? Aan de hand van bovenvermeld boek je wordt op systematische wijze in woord en beeld verklaard, hoe het ont staan en vergaan van de landschappen om ons heen verloopt. Dit in logische, elkaar ook in de natuur opvolgende feiten. Termen zijn weinig gebruikt. Waar echter geen goede Nederlandse uitdrukking voorhanden was, moest van gebruikelijke termen gebruik wor den gemaakt, die dan wel worden ver klaard, soms aan het Nederlands gekoppeld. De inhoudsopgave is tevens een index van alle thema,s in de teksten en op de platen. Zo kon een uitgebreide informatie worden bereikt en kan er gemakkelijk terug worden gelezen en gekeken. De moeilijkheidsgraad Het is geen geologisch leerboek, maar stoelt uiteraard wel op geologische ondergronden. Het is echter, gezien de huidige scholing, door iedere geïnte resseerde goed te volgen. Tot slot hoopt de docent dat deze reis door, langs en met de ons omgevende wereld voor de cursist(e) verhelderend zal werken en zal leiden tot vele verrassin gen in en begrip van de wereld waarop we leven en wonen! Het Nivon Heiloo zal deze cursus bij voldoende aanmeldingen starten na de herfstvakantie op dinsdagavond 26 oktober 2004. Opgave/ informatie: Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Piet Postma tel. 072-5330721. Cursus Frans in Heiloo HEILOO - Gaat u op vakantie naar Frankrijk en wilt u uw graag verstaan baar maken? Dat kan nu, want Stichting Ouderenwerk Heiloo organi seert twee cursussen Frans. Er is een cursus Frans voor beginners die start op donderdag 28 oktober om 14.30 tot 15.45 uur. De cursus duurt 20 lessen en kost 65,-. Er is tevens een cursus Frans voor Licht Gevorderden. Deze cursus start ook donderdag 28 oktober om 16.15 tot 17.15 uur. Ook deze cursus duurt 20 lessen en kost E 65,-. De cur sussen worden gegeven in het Trefpunt, Abraham du-Boishof 2 in Heiloo. Voor opgave en/of informatie kunt u bellen met nummer 072-5331297 REGIO - De vrijetijdsgids voor het nieuwe seizoen 2004-2005 is klaar. De gids wordt uitgebracht in samenwer king met St. Sam-sori verenigingen en anderen. In de gids staan de vrijetijd sactiviteiten vermeld, die aangeboden worden door verschillende organisa ties aan mensen met een verstandelijke beperking en moeilijk lerenden. Het zijn activiteiten, die plaatsvinden in Noord-Kennemerland, te weten in de volgende gemeentes: Alkmaar, Bergen, Schoorl, Langedijk, Heerhu- gowaard, Egmond, Heiloo, Limmen, Akersloot, Graft-de Rijp en Schermer. De activiteiten worden ingedeeld in de volgende vier categoriën: sport-recrea- tie en ontmoeting-vorming en scho ling-diversen. De vrijetijdsgids is tele fonisch aan te vragen bij het kantoor te Alkmaar. Binnenkort kunt u de vrij etijdsgids ook downloaden van de nieuwe website (www.meenwh.nl). Voor telefonische aanvraag tel. 072- 5140800. U kunt vragen naar het Infocentrum, medewerkster Marja v.d. Brink of de consulent Vrije Tijd en Vorming Niko Lieshout. Ook voor andere vragen op het gebied van vrij- etijd en vorming kunt u contact opne men met de consulent Vrije Tijd en Vorming. Extra Voordeel Fristi Prijswijzigingen, drukfouten en uitverkocht voorbehouden. Aanbiedingen zijn niet bestemd voor grootverbruikersen/of wederverkopers. Op de aanbiedingen waarbij staat vermeld, is onze actiegarantie niet van toepassing. Deze zijn uitsluitend geldig zolang de voorraad strekt. drinks Ipfllll 8.1 -J.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 15