Mi Jac. P. Thijsse College bestaat 50 jaar Asbest in stortmateriaal noopt tot sanering Huisbezoek ouderen moet hulp bieden Limmer musicalster schittert in drie stukken Veelzijdig programma bij Limmen Cultuur 2004-2005 Subsidieaanvragen 2005-2010 voor kerken en watertoren Lenneke Ruiten en Thom Janssen in NH Kerk te Limmen Poppentheater bij Ollie B. Bommel 'In de voetsporen van mijn vader' i Vijfde jota voor scouting Akersloot AKERSLOOT - Jota (Jamboree on the Air) tijdens het weekend van 15/16 en 17 oktober wordt er met behulp van een 18 meter hoge houten mast gepro beerd contact te leggen met andere scouting groepen. 1\vee zendamateurs zullen de apparatuur verzorgen. Naast radiocontact wordt elk jaar meer gebruik gemaakt van ATV, op deze manier^ kun je met elkaar praten en elkaar zien. Tijdens het weekend komen de leden allemaal op vaste tij den een aantal spelletjes doen. Vorige jaar was vooral veel contact met groe pen uit Uitgeest, Limmen, Heiloo, Purmerend. Maar ook groepen uit de rest van het land en daarbuiten (België, Engeland en Duitsland). Iedereen is dit weekend welkom op zaterdagmiddag om eens kennis te komen maken met scouting. De scouting is altijd op zoek naar leiding. De bevergroep (jongens en meisjes van 5 tot 7 jaar) die bijna 20 jaar bestond is begin dit seizoen opge heven bij gebrek aan leiding. De leden van scouting Akersloot verkopen op dit moment ook nog scoutingloten, deze kosten 1,50 en daarvan is 1,- bestemd voor de eigen groep. Vorig jaar vielen er wel zes prijzen in Akersloot, landelijk worden er bijna 1 miljoen scouting loten verkocht. Open dag PWN Waterleidingbedijf CASTRICUM - Op zaterdag 23 okto ber tussen 10.00 en 16.00 uur houdt PWN een open dag in het gloednieuwe drinkwaterproductiebedrijf in Andijk. Iedereen is uitgenodigd om het drink waterproductiebedrijf te bezoeken. U krijgt informatie over de nieuwste waterzuiveringtechniek en er worden rondleidingen gegeven. Als eerste is PWN er in geslaagd om een zuive ringstechnologie gebaseerd op ultravio let licht gecombineerd met peroxide op grote schaal toe te passen. Deze unieke combinatie maakt niet alleen het drink water bacteriologisch volkomen veilig. I De methode blijkt ook zeer effectief in het afbreken van organische microver ontreinigingen en het omzetten daarvan in onschadelijke reststoffen. Op zondag 24 oktober tussen 10.00 en 16.00 uur kunt u de nieuwe tentoon stelling bekijken in bezoekerscentrum De Hoep in Castricum. Bij de nieuwe tentoonstelling in De Hoep zult u op interactieve wijze kennis maken met de twee hoofdtaken van PWN. Hierbij heeft u al uw zintuigen nodig; zien, horen, ruiken, voelen en proeven. De nieuwe tentoonstelling van PWN ver telt u alles over natuurbeheer en water winning. En verder is er een kennis speurtocht door een deel van het duin reservaat in de omgeving van de Hoep, kunnen kinderen een waterraket maken of zich laten schminken tot duindier en worden er de hele dag films vertoont. KVG Limmen LIMMEN - Op woensdag 20 oktober nodigt het eendagsbestuur u uit in de Burgerij, aanvang 20.00 uur. Angela Besseling en Henriette Bakker verzor gen deze avond. De dames zoeken bij iedere persoon de juiste kleur en vorm om er een compleet plaatje van te ma ken. Wilt u daarom een sjaaltje meene men? Niet-KVG leden zijn eveneens welkom en betalen alleen voor twee keer koffie of thee. LIMMEN - In Milano in een klein cafe taria en 'Va, pensiero...'. Dit zijn liedjes die nog goed in mijn herinnering liggen. Liedjes die mijn vader altijd graag wilde zingen op partijtjes. Is niet zo gek als je bedenkt dat hij zijn hele leven al zin gend doorbracht. In de kerk of op podia in operettes bij het H.O.V. En zo loopt het bij mij ook een beetje", aldus Harry Mooij, inwoner van Limmen en graag vertellend over zijn loopbaan die dezelfde richting als zijn vader opgaat. „Ik ben werkzaam als manager bij Sonneveld Eten en Drinken bij Theater de Vest. En alle tijd die ik over heb stop ik ook het liefst vol met zingen. Vier jaar geleden heb ik ook gezongen op de begrafenis van mijn vader. 'Mijn gebed' van D.C. Lewis, een waardig afscheid. Ik heb het nummer gelijk op cd gezet en aan mijn moeder gegeven. Mijn hele leven lang zing ik al, van kinderkoor naar jongerenkoor naar een bandje naar een musicalgroep, waar ik nog lid van ben. Ik heb zelfs nog voor Joop van den Ende mogen werken in De Jantjes. Dat was de ervaring van mijn leven, want ik stond gelijk tussen Peter Faber, Carrie Tefsen, Johnny Kraaykamp jr. e.v.a. Hollands op z'n best, geweldig!" Op dit moment houdt Harry zich bezig met maar liefst drie stukken. Het eerste stuk wordt over een maand uitgevoerd in de Vest. Het stuk heet 'De Spanjaard moet hangen' en is van het conservato rium, ter gelegenheid van 't 750-jarige bestaan van Alkmaar. Daarin heeft Harry een erg leuke bijrol als burge meester en danst daarbij ook nog in een paar andere scenes, waarin zelfs op klompen wordt getapdanst. „Het tweede stuk ben ik eigenlijk net aan begonnen en is ook heel anders, dit doen we met z'n vieren. 'Hannes in Wonderland' is een fantasiestuk met liedjes uit verschillende musicals in het engels en nederlands door elkaar. De musical komt in maart ook in Provadja. Met de musicalgroep The Cast spelen we de musical Joe de Musical. Hierin heb ik de hoofdrol, echt een uitdaging! De combinatie van zingen, dansen en acteren bevalt mij prima. De uitvoering van Joe, de Musical zal geschieden in juni 2005. Je ziet, de muziek zit in m'n bloed net als dat het bij mijn vader zat. 'Vader, ik lijk steeds meer op jou'." Harry Mooij besteedt zijn tijd het liefst aan zingen. LIMMEN - Limmen Cultuur (voor heen de Culturele Raad Limmen) biedt voor het seizoen 2004-2005 een ruime keus aan evenementen voor zowel de echte fijnproever, als voor de nog wat aarzelende kunstconsument En ook aan de kinderen is gedacht. Muziek De reeks wordt op zondag 17 oktober geopend in de N.H.-Kerk, met een optreden van Lenneke Ruiten (zang) en Thom Janssen (piano). In ditzelfde rustieke kerkje aan de Zuidkerkenlaan vinden nog drie con certen op zondagmiddag plaats: Poldervokaal (12 december) Cam- erata Musica met het Ensemble Ferroforte (27 februari) en het Charivari Trio met Zig-Zag (3 april). De aanvang is steeds 15.00 uur. Eveneens op zondagmiddag drie uur, maar dan in Boerderij Vredeburg, een optreden van Dockside, The Band with the Irish Touch die publiek van alle rangen, standen en leeftijden weet te boeien. Dit staat te gebeuren op 21 november. Ook in Vredeburg ChateauFique op zondag 23 januari met muziek gebaseerd op het reper toire van de Hot Club de France uit de jaren '30-'40. Wilfred Klaver Op vrijdag 11 februari opent de Burgerij haar poorten voor zanger en acteur( o.a.Spijkerhoek) Wilfred Klaver met zijn programma Anders dan Aars, Aars dan Anders. Een men geling van klassiek en populair; van Schubert tot Piaf; in de oorspronke lijke taal, in het Nederlands en..in het West-Fries. Met humor, ontroering, lef en virtuoze pianobegeleiding. Geprolongeerd Vaste punten in de jaarlijkse cyclus zijn gebleven, zodat nu al weer voor de achtste keer De Limmer Taaltest wordt gehouden op dinsdagavond 14 december in Vredeburg. Hetzelfde geldt voor Poëzie in Vredeburg op vrijdag 18 maart. Ook de kunsthistori cus Jan Melkert is wegens succes geprolongeerd. Dit maal gaat zijn lezing aan de hand van fraaie verhel derende afbeeldingen over het Impressionisme. Jeugd Voor de jeugd van 3 tot 9 jaar presen teren de toneelverenigingen Forento en Pancratius uit Castricum een span nend sinterklaasspel op zondagmid dag 28 november in De Burgerij (14.00 uur). Voor de wat oudere kinderen (groep 4 t/m 7) op 20 maart, zelfde plaats en tijd, speelt het jeugdtheater Opslag voor Cacao een spannend en humoristisch stuk met de titel Geen haar op mijn hoofd. Belangrijke evenementen Een van de jaarlijkse hoogtepunten vormt de manifestatie Limmen Artistiek en Creatief dat dit seizoen haar 31ste editie beleeft. Amateurs uit de regio exposeren hun resultaten op het gebied van kunstzinnigheid en handvaardigheid. Gedurende het weekend van 5 en 6 maart is Vredeburg omgetoverd tot een kunst tempel waar al dit moois te bewonde ren valt. Een ander hoogtepunt vindt plaats op de laatste zondag van juni. Het is de KunstFietsRoute. Een fietstocht van ca 30 km die de deelnemers door fraaie polders en duinrand leidt langs exposities en muziek in Limmen en wijde omgeving. Limmen Cultuur heeft sinds enige tijd ook een eigen website (www.limmen- cultuur.nl) waarop het gedetailleerde programma is terug te vinden evenals de adressen voor reserveringen en nadere informatie. CASTRICUM - De festiviteiten ter gelegenheid van een halve eeuw JPT zijn van start gegaan. Vrijdag 1 oktober stre den twaalf voetbalteams, bestaande uit oud-JPT-ers en docenten, om de Helmuth Schmidt bokaal. Het toernooi was buitengewoon gezellig en kreeg natuurlijk na afloop een reünie karakter. Winnaar werd het team FC Allebatje onder aanvoerderschap van Leon Kerdijk. Donderdag 28 oktober is er voor geno digden een officiële receptie. Hoog tepunt tijdens deze feestelijke bijeen komst is de onthulling van een speciaal voor het jubileum gemaakt kunstwerk, waaraan alle leerüngen van de school een bijdrage hebben geleverd. Op zaterdag 30 oktober stromen de oud leerlingen massaal toe om nog één keer de specifieke JPT-sfeer te proeven op de reünie. Heb je je nog niet opgegeven dan kun je alsnog 10,- overmaken op reke ning 311971547 t.n.v. Jac. P. Thijsse College onder vermelding van reünie, naam en examenjaar. Op www.jpt50.nl vind je, naast andere informatie, een geactualiseerde versie van de deelne- merlijst tot nu toe. Het leukste op deze dag is natuurlijk het weerzien van je medeleerlingen. Vaak eten vriendschap pen weer tot bloei en worden er vervol gafspraken gemaakt. Het geheel wordt muzikaal ondersteund door optredens van (oud) docenten en oud-leerlingen, zal worden afgesloten met een optreden van De Skatjes. Op 11 november wordt samen met het Netwerk van de Universiteit van Amsterdam een onderwijsconferentie gehouden onder het motto Het studie huis werkt! Inlichtingen hierover vind je eveneens op de special jubileumsite. Op vrijdag 26 november kunnen de oud leerlingen zich uitleven in de BOBS. De tijden van vroeger keren terug en je zult je verloren gewaande vriendjes en vrien dinnetjes weer terug zien! Als je niet voor een dichte deur wilt komen te staan moet je ook nu weer 10,- overmaken op rekening 311971547 onder vermel ding van BOBS, naam en examenjaar. Hoogtepunt die avond is een optreden van Bob and the Blue Band, een inmiddels lokaal zeer bekende formatie die volledig bestaat uit oud-leerlingen van het Jac. P. Thijsse College. Ook zal die avond de JPT top 25 aller tijden wor den gedraaid door dj René. Voor de leerlingen die nu elke dag naar het JPT gaan wordt in de week voor de kerstva kantie de cultuurweek uitgebreid en aangevuld met fantastische acts en muzi kale optredens. In deze week wordt uit gebreid aandacht besteed aan de ontwik kelingen van de afgelopen 50 jaar. Een eventueel batig saldo van het jubileum zal o.a. ten goede komen aan een onder wijsproject in Roemenië. Kledinginzameling voor Mensen in Nood LIMMEN - De kledingactie van Mensen in Nood gaat weer van start. Uw draagbare kleding (geen kapotte of versleten kleding), huishoudtextiel en dekens zijn welkom. De Kledingactie zamelt al ruim 35 jaar kleding in en is hiermee de oudste charitatieve kleding- inzamelaar van Nederland. De ingeza melde kleding wordt verkocht aan betrouwbare sorteerbedrijven in Nederland. De opbrengst wordt besteed aan de wereldwijde noodhulp- en kin derprojecten van Mensen in Nood. Dit najaar gaat de opbrengst van de kleding naar een weeshuisproject in de Oekraïne. U kunt de kleding (goed ver pakt in dozen of plastic zakken) inleve ren van 27 t/m 30 oktober op de volgen de adressen: J. Neelen, Kapelweg 15, te Limmen of Th. Van Lieshout, Visweg 20, te Limmen. Als u echt geen mogelijk heid ziet om de kleding te komen bren gen kan het eventueel worden gehaald, belt u dan met tel. 072-5051398. Nieuw parkeerbeleid grote voertuigen in Castricum en Limmen CASTRICUM - Om het uiterlijke aan zien en de leefbaarheid in de kernen te vergroten heeft het college van B&W de locatie Castricummerwerf langs de spoorlijn als parkeerplaats voor grote voortuigen aangewezen. Er zal handha vend worden opgetreden tegen gepar keerde grote voertuigen in de bebouw de kommen van de kernen Limmen en Castricum. De betreffende bedrijven en chauffeurs worden hierover ingelicht door aanschrijvingen en publicaties. De maatregel moet 'warmdraaiende' voer tuigen binnen de woonwijken tegen gaan, evenals gevaarlijke situaties die kunnen ontstaan bij het passeren van de grote voertuigen. Positief gesprek voor Vrienden Bakkerij CASTRICUM - Volgens wethouder Könst heeft hij onlangs een zeer open gesprek gehad met de Vrienden van de Bakkerij, een groep jongeren die graag jongerencentrum De Bakkerij als thuis haven wil blijven behouden. Hoewel het pand tegen de vlakte moet wanneer het Bakkerspleintje opnieuw wordt ingericht, en de jongeren alvast Enjoy als toekomstige thuisbasis aangewezen kregen, wilden de jongeren het pand graag aanhouden voor muziekoptre- dens. In het nieuwe jongerencentrum, waarvan de naam zaterdag 16 oktober om 14.00 uur door de wethouder zal worden onthuld, is immers geen ruimte voor een open podium. De Vrienden van de Bakkerij hebben onlangs aangegeven het pand graag te willen beheren en huren totdat tot sloop wordt overgegaan, dit los van het jeugd- en jongerenwerk dat voortaan plaatsheeft in Enjoy. De gemeente gaf aan dat zij na rijp beraad weer in gesprek wilde met 'de vrienden'. Wethouder Könst liet weten een posi tief gesprek met de jongeren te hebben gehad. „Het moet een ruimte worden waar plek is voor hedendaagse muziek en toneel, een culturele vereniging. Daarom zie ik nog voldoende mogelijk heden om dit tot een goed einde te brengen. Maar de beslissing zullen wij snel nemen, als het even kan voordat de nieuwe naam van Enjoy wordt onthuld. Dan weten alle partijen ten minste waar zij aan toe zijn", aldus de wethouder. Nederlands Hervormde kerk nummer 1 op prioriteitenlijst LIMMEN - Het college van B&W van de gemeente Castricum is akkoord met de prioriteitenstelling wat betreft de restauratie van monumenten 2005-2010 en heeft deze ingediend aan het college van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland. Nummer 1 op de lijst staat de Nederlands Hervormde kerk te Limmen, waar men nog 82.000,- nodig heeft om de restauratie, die in 2002 al werd afgerond, volledig gesub sidieerd te krijgen. Voor de restauratie, die in totaal 545.000,- heeft gekost, is inmiddels 463.000,- aan subsidies ontvangen. Volgens wethouder Könst was op dat moment 'de pot leeg', zodat het resterende bedrag in de volgende periode als subsidieaanvraag 'loopt'. Deze middelen komen overigens pas in 2010 beschikbaar. Nummer 2 op de pri oriteitenlijst staat de watertoren op grond van GGZ Dijk en Duin (voor malig Duin&Bosch), nummer drie staat de Corneliuskerk te Limmen. De totale kosten voor het opknappen van de watertoren liggen rond de miljoen euro, waarvan de helft mogelijk als sub sidie ontvangen wordt. Voor de Corneliuskerk is een bedrag van 70.000,- aangevraagd, de totale kosten hier worden rond de 100.000,- geschat. Nader onderzoek grond voor nieuwbouw KDV Pinkeltje AKERSLOOT - Op het perceel aan de Boschweg te Akersloot, waar nieuw bouw van kinderdagverblijf Pinkeltje aanstaande is, wordt nader onderzoek gedaan naar de bodem, met de intentie om tot sanering over te gaan. In het stortmateriaal zit asbesthoudend mate riaal. Hoewel dit geen direct gevaar voor de gezondheid oplevert, acht het college aanvullend onderzoek nodig. „Het houdt de ontwikkeling van de nieuwbouw uiteraard wat tegen en het kost extra geld, maar hier gaan we wel zorgvuldig mee om", aldus wethouder Könst, die een voorzichtige schatting van 2 maanden achterstand in de mond durfde te nemen. „Het parkeerterrein moet ook aangepakt worden, eventueel kunnen we het met de vervuilde grond ophogen. Zolang de grond maar afge dekt is en boven het grondwater ligt is er geen enkel gevaar. Met een asfalt- laag daaroverheen is dat een goede oplossing, maar de vervuiling in het ter rein isoleren is ook nog een mogelijk heid." Kerk en Jeugdveiling LIMMEN - Het comité is al weer druk bezig met de voorbereiding voor kerk en jeugdveiling. Circulaire is rondgestuurd en gedeeltelijk opge haald, mochten ze niet langs geweest zijn dan kunt u het strookje van de circulaire nog inleveren tot vrijdag 15 oktober op Kerkweg 48 of bij de pastorie in de bus, dan komt het nog in de catalogus die ongeveer 31 okto ber bij u in de bus ligt. Er zijn al veel mooie kavels voor de catalogus waaronder een mooie bus reis naar het rivierengebied, bezoek huisvuilcentrale, verschillende AZ wedstrijden, brunch in de Pius, kaar ten voor concert, verder paling, taar ten, fruitmanden enzovoort. Natuurlijk is er de verloting met het Rad van Avontuur. De veiling vindt plaats op vrijdag 5 november om 19.30 uur in de Burgerij. Bezoek 75+ in Limmen en Akersloot De Circusdirecteur bij Toonbeeld CASTRICUM - Woensdag 20 oktober vinden er in de aula van Toonbeeld twee voorstellingen plaats van de Circusdirecteur. Als de wilde dieren, de paarden of de clowns uit het publiek in de piste van Majel Lustenhouwer komen, zorgen de andere kinderen voor het orkest en daarmee voor de aparte sfeer van circus in de voorstel ling. De Circusdirecteur is een heerlijke voorstelling voor kinderen van 4-7 jaar en niet te vergeten hun ouders. Majel Lustenhouwer studeerde koordi rectie en schoolmuziek en is al vanaf het begin de dirigent van Kinderen voor Kinderen. Majel voelt zich zeer aangetrokken tot het theater en zorgt met zijn peuter-, kleuter- en familie voorstellingen voor enthousiaste zalen. Ook als componist heeft Majel Lustenhouwer zijn sporen verdiend: hij componeert o.a. voor het Groot Omroepkoor en onlangs verscheen een kleuter CD met eigen composities van zijn hand. De voorstellingen beginnen om 13.30 en 15.30 uur en kaarten zijn verkrijg baar bij Toonbeeld, Boekhandel The Readshop en muziekhandel Borstlap. De toegangsprijs bedraagt 5 euro. zoek niet" verder... L WWW, LIMMEN - Donderdagochtend 30 sep tember was het zover, het jaarlijkse 'peuteruitje' van kinderdagverblijf Ollie B.Bommel. Deze keer hoefden de kinderen niet op stap, maar kwam Carola Jonkers, alias 'mevrouw Hoedjes' van het poppentheater in Bergen naar de Kanaalweg. 42 kinde ren hadden zich om 10.00 uur verza meld in de tuin en om 10.30 uur zaten ze ademloos te kijken naar de avontu ren van mol, beer, egel, eend en kikker die een plekje zochten voor hun winter slaap. Moeiteloos hielden de dieren de aandacht van de kinderen vast. Na limonade en een snoepje werd een zeer geslaagde ochtend afgesloten. Elke woensdag en zondagmiddag kunt u van 15.00 tot 16.00 uur terecht in het pop pentheater aan de Oude Prinsweg 19 in Bergen (achter de ruïnekerk), tel. 072- 5812030. LIMMEN - Lenneke Ruiten, afkomstig uit Alkmaar, is pas 26 jaar en hét sopraantalent van Nederland. Zij is een lichte sopraan met een mooie, gemak kelijke en stralende hoogte. In 2000 slaagde zij cum laude voor haar eind examen klassieke zang waarna haar carrière een enorme vlucht nam. Zo won zij o.a. de Erna Spoorenberg Vocalisten Presentatie en het presti gieuze Vocalisten Concours in Den Bosch. Zij is een veelgevraagd soliste in binnen- en buitenland.Haar stem is nog jong maar die frisheid combineert mooi met de gerijpte begeleiding van haar vaste pianist Thom Janssen. Thom Janssen studeerde ook cum laude af als uitvoerend musicus. Naast diverse muzikale activiteiten heeft hij zich steeds meer toegelegd op het bege leiden van instrumentalisten en zan gers, m.n. liedbegeleiding. Op het pro gramma staan liederen uit de Duitse en Franse Romantiek, o.a. liederen van R. Strauss, Brahms, Poulenc en Fauré. Zondagmiddag 17 oktober in de NH Kerk, Zuidkerkenlaan, aanvang 15.00 uur, toegang 10,-. Reserveren wordt aangeraden. U kunt kaarten voor dit concert reserveren via e-mail limmen- cultuur@hotmail.com, via tel 072- 5054019 of via www.limmencultuur.nl. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk 15 minuten voor aanvang bij de kassa in de kerk te worden afgehaald. Er zijn geen gereserveerde plaatsen. Lenneke Ruiten is hét sopraantalent van Nederland., ium&t* Ctituu/k u/ettft ai iaah éezoedw mipiezie/L óo k k sexoe* 2004-2005 LIMMEN - Woensdag 13 oktober was de laatste cursusochtend voor de vrij willigsters die meedoen in het project 'Preventief Huisbezoek'. Door middel van het overhandigen van de identi teitspasjes gaf wethouder Könst offici eel het startsein voor het begin van het project. De voorbereidingen voor dit project zijn zeer zorgvuldig geweest, de gemeente heeft in samenwerking met de Stichting Welzijn uit Limmen, Akersloot en Castricum dit project uit gewerkt. In Limmen en Akersloot zijn ongeveer 500 inwoners van 75 jaar en ouder waarvan de meeste zelfstandig wonen. De gemeente wil dat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. Een mooie kreet, maar hoe maak je dat waar? Allereerst is het daarom nodig om een goed beeld te krijgen van de leefsituatie van de oude ren. Het fenomeen eenzaamheid slaat toe, mede door de individualisering van het leven. Pas wanneer we daar een beeld van hebben, kun je kijken welke instrumenten er nodig zijn om ouderen ook daadwerkelijk langer zelfstandig te laten wonen. Informeren over voorzieningen Een andere doelstelling is mensen informeren over allerlei voorzieningen die de gemeente te bieden heeft. Er is een aanzienlijke groep die niet weet waar hulp te krijgen is, van welke voor zieningen gebruik is te maken of die zich simpelweg geneert om hulp van anderen in te roepen. Het gaat niet alleen om inventariseren, het moet ook snel tot actie kunnen leiden, zodat de oudere ook iets heeft aan het huisbe zoek. Als bijvoorbeeld iemand niets weet over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, kan zo iemand verwe zen worden naar de gemeente. Speciaal voor dit project zijn veertien vrijwilligsters opgeleid. Zij zijn zes weken lang op cursus geweest en gaan straks zo'n anderhalf jaar lang alle ouderen in Akersloot en Limmen bezoeken. Tijdens die bezoeken wordt de ouderen dan verteld waar zij moeten zijn als zij op uiteenlopende gebieden hulp willen hebben. Variërend van Thuiszorg tot rouwverwerking van het aanvragen van een invalidenparkeer- kaart tot informatie over aanleunwo ningen van bibliotheekabonnementen tot huursubsidie. Informatie over deze onderwerpen kunnen de vrijwilligers uit de speciale infomap halen. De gemeente benadert de ouderen zelf. Alle senioren van 75 jaar en ouder krij gen een brief thuis, waarin het doel van het bezoek wordt uitgelegd. Ook wordt daarin gevraagd of zij het bezoek van een vrijwilliger bij hen thuis op prijs stellen. Waarneer dat het geval is dan kan men de antwoordkaart terug stu ren en wordt er binnen tien dagen con tact met de oudere opgenomen. De ouderen worden niet allemaal tege lijk aangeschreven. De circa 500 perso nen krijgen in de loop van het jaar een brief in huis, die kort daarna gevolgd wordt door een huisbezoek. De vrijwilliger maakt een verslag, geeft aan op welke terreinen extra onder steuning gewenst is en rapporteert dit aan de coördinator van het project, die vervolgens zorgt voor de juiste verwij zingen. Dit uiteraard alleen als de bezochte persoon daadwerkelijk meer informatie wil over voorzieningen of ermee in contact wil komen. Het pro ject zal zo'n anderhalf jaar in beslag nemen. Het eindverslag wordt aan de gemeente aangeboden, zodat zij het ouderenbeleid positief kan bijstellen. Maar het belangrijkste is dat ouderen zelf profiteren van de huisbezoeken. C onquistanieuws LIMMEN - Het programma voor woensdag 15, vrijdag 17 en zaterdag 16 oktober bij JC Conquista is: Conquista kids: 4 t/m 8 jaar Film Eindelijk weer eens een film bij Conquista kids! Zoals gewoonlijk is weer een hele leuke film uitgezocht. Natuurlijk is deze op een groot scherm te zien met superveel geluid! Als je een wens hebt voor een leuke film, laat het dan weten op de zaterdagochtend. De ochtend begint om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Club X-tra: Disco Party Zaterdagavond staat er weer een vette disco party op de agenda! De dj zal weer zorgen voor de juiste beats en de laatste hits. Van pop tot rock en van hardcore naar dance, swingen dus! Heb je ideeën voor club X tra mail dit dan naar: tienerwerk@conquista.nl De tie neravond begint om 19.00 uur en Conquista sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 t/m 15 jaar. Conquista Café Het jongerencafé is op vrijdag- en zaterdagavond weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internet computers en zithoek. Een biertje, bij kletsen, even chatten, dartje gooien en een pooltje schieten! Met andere woor den Conquista Café! De entree is gra tis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 15 oktober Voor iedereen van 8 t/m 12 jaar staan vanaf 14.00 tot 17.00 uur de zes spel computers klaar en de muziek aan. Je kunt tafeltennissen, sjoelen, poolbiljar ten, computerspelletjes spelen, inter netten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen. Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. Literaire Benefietavond Toon Tellegen CASTRICUM - Het Ometepe Project Nicaragua organiseert in samenwerking met de Openbare Bibliotheek Castricum een literaire benefietavond met Toon Tellegen voor 27 oktober van 20.00—22.00 uur. Toon Tellegen leest voor uit eigen werk en signeert boeken. Toegangskaarten voor de avond kosten 7,- (65-plus en CJP 6,-) en zijn ver krijgbaar bij de bibliotheken Castricum, Akersloot, Limmen en Uitgeest. De avond vindt plaats in de Bibliotheek Castricum, Geesterduinweg 1. De opbrengst van de avond is geheel voor het project. Toon Tellegen werd op 18 november 1941 in Den Briel (Brielle) geboren. In 1980 verscheen zijn eerste boek: De zin van een liguster, een dichtbundel voor volwassenen. Zijn eerste bundel kinder verhalen, Er ging geen dag voorbij, werd gepubliceerd in 1984. Het waren verha len die Toon elke avond voor het sla pengaan aan zijn dochter vertelde. Toen ze daar te oud voor werd, is hij ze gaan opschrijven, elke avond één. Met zijn verhalen over de eekhoorn, de mier en alle andere dieren kreeg hij niet alleen bekendheid in Nederland- maar in nog veel meer landen. De verhalen hebben een sterk filosofische inhoud. De verha len zijn deels bewerkt voor televisie.De kinderboeken van Toon Tellegen zijn bekroond met twee Gouden Griffel, en twee Zilveren Griffels. In 2000 won Toon met De genezing van de krekel de Gouden Uil. Zijn hele oeuvre werd in 1997 bekroond met de Theo Thijssenprijs. Toon heeft inmiddels ook een verhalen bundel voor volwassenen op zijn naam staan: de trein van Pavlovsk en Oostvoorne. Een bundel verhalen met een Russische achtergrond. Hl r

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 16