de Uitkijkpost 70 jaar Mi Dierendag in Heiloo <o Bezuinigen sleutelwoord in meerjarenperspectief „Het is mijn tweede huis geworden!" Muil Sinnige's Fruit, munt uit! BRINK VERS 5': 4? V 250 i ,APE L LA <4J meegenomen p p HOPMAN j oo elicht BORDEN Gerard Bakker 10 jaar huismeester van winkelcentrum 't Loo (072)5351000 upefc IBSiii® 13 OKTOBER 2004 - 69e JAARGANG NO. 42 mawm NIEUWSBLAD VOOR MEI EM OMSTREKEN Heeft u een bijzondere herinnering? Schrijf het op! S8L,. Pijnlijke maatregelen noodzakelijk om begroting van de gemeente Heiloo sluitend te krijgen The Proms of Heiloo laat oude tijden herleven Rectificatie artikel Dag van de Ouderen Ook op internet Omdat IEDER VAARWEL LiSS EEN BIJZONDERE VAN DER Bij inlevering van deze Card krijgt u 50,- korting als u voor 150,- of meer kleding koopt. zoet en vol sap sinaasappelen 3 kilo 2,99 Doyenne du cornice, handperen 3 kilo2,50 Heerlijke Clementine mandarijnen 3 pond 2,5Q Ambachtelijke slagerij Magere runderstooflappen 1 kilo6,99 Runderpastrami Hammousse 150 gram€ 0,99 Kip strofanoff 500 gram (stukjes kipfilet in stroganoffsaus)€ 4,95 fSprriRoi wsiKvio Al ruim 10 |AAR uw KLEINBOUW SPECIALIST in Heiloo en omgeving voor: Tel. 072-5339124 of 06-54301404 MAKELAARS ERA Uw huis? Ons ERA Koper Garantie Plan® AMBACHTELIJK Runder biefstukken. 3 stuks C 50 Kogelbiefstuk *fi50 Riblappen e 50 kilo Leverkaas Roomboteramandel- Volkoren bollen Uienbrood 1 ■HEBBHHi li—I Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 -17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Voor het speciale jubileumnummer, dat op woensdag 20 oktober verschijnt, is de redactie van de Uitkijkpost op zoek naar uw herinneringen foto's uit de historie van de Uitkijkpost. Schrijf, fax of mail uw verhaal naar de redactie! redactie Uitkijkpost, o.v.v. Herinneringen, De Hoefsmid 5, 1850 AB Heiloo, fax. 072-53.35644, of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Op de foto met een valk, buizerd of uil; het kon allemaal in het Beestenboetje! HEILOO - Officieel was dierendag natuurlijk op 4 oktober, maar in 't Beestenboetje werd dit woensdag gevierd. Zodat alle kinderen volop konden genieten van alle dierendagac tiviteiten van 't Beestenboetje aan de Ter Coulsterlaan. Zo werd er een echte roofvogelshow door een valkenier gehouden, kinderen konden worden geschminkt, en natuurlijk kon er volop worden geknuffeld met de cavia's en konijnen. Tom (8 jaar) en Eline (6 jaar) schreven de Uitkijkpost een kort verslagje van deze dag: 'Woensdag zijn we naar het Beestenboetje geweest. Daar was een dierendagfeest. Er waren een heleboel leuke dingen te doen. Ik, Eline, vond het schminken en de slangen het leukst. Ik, Tom, vond de Valkenier met alle vogels het coolst. Ook mochten we met een roofvogel op onze arm op de foto. De foto mochten we meenemen naar huis. Verder konden we natuurlijk ook nog de dieren aaien en kleurplaten kleuren. Wij vonden het een hele gave middag!" Ook de Benedictusschool had een leuke activiteit georganiseerd in het kader van dierendag. Daar was een heuse Knuffelverkiezing. Op die rendag mochten alle kinderen van groep 1 tot en met groep 7 hun liefste, kleinste of bijvoorbeeld coolste knuffel meenemen. Groep 8 heeft alle knuffels beoordeeld en omdat alle dieren gelijk zijn, was er voor iedereen een oorkon de! Op de Benedictusschool werd de liefste knuffel gekozen op dierendag. HEILOO - Vorige week werd de pro grammabegroting 2005 en de najaar snota met het meerjarenperspectief 2005-2008 van de gemeente Heiloo gepresenteerd. Kort samengevat komen deze verwachtingen voor de toekomst er op neer dat er bezuinigd zal moeten worden. De programmabegroting geeft een nadelig saldo te zien van 735.000. Alhoewel dit meevalt ten opzichte van een eerdere versie van de kaderbrief, waarin nog werd uitgegaan van een tekort van 900.000 in 2005, betekent dit concreet dat de gemeente Heiloo ingrijpend zal moeten bezuinigen om de begroting sluitend te kunnen maken in 2008. De provincie, als financieel toe zichthouder, zou zelfs liever zien dat de begroting al in 2007 sluitend is. OZB verhoogd Deze bezuinigingsslag betekent dat onder andere de OZB (onroerende- zaakbelasting) voor bijvoorbeeld eigenhuisbezitters met 3% extra naar totaall2% gaat. De Onroerende Zaakbelasting (OZB) is een eigenaren- en een gebruikersbelasting op onroe rende zaken. Een onroerende zaak is niet alleen een woning, winkel, bedrijfs pand, een ander soort gebouw of een stuk grond, maar ook een zelfstandig te gebruiken deel daarvan zoals een boven- of benedenwoning of een appartement. De OZB wordt bepaald naar aanleiding van de WOZ-waarde, een landelijk systeem voor de waarde ring van onroerende zaken. De verho ging van 12% lijkt op het eerste oog extreem, maar ligt volgens wethouder Daas nog steeds onder het landelijk gemiddelde ligt. Drievoudige bezuinigingen In de raadsvergaderingen van 5 juli en 6 september dit jaar zijn het begro tingstekort en het meerjarenperspec tief besproken en zijn er suggesties gedaan om het bekort te beperken. Het resultaat hiervan heeft geleid tot de programmabegroting 2005. De defini tieve versie is geagendeerd voor de raadsvergadering van 8 november. Het betreft het college-voorstel aan de raad, maar duidelijk is al wel dat de gemeente Heiloo niet zonder pijnlijke, ingrijpende maatregelen de begroting sluitend zal kunnen maken. Want net als alle huishoudens, zal ook de gemeente in moeten leveren, aldus wet houder Daas. De begroting kan sluitend worden gemaakt door 1. te bezuinigen in de gemeentelijke organsisatie, 2. door inkomstenverhoging en 3. door uitga- venvermindering. Het eerste punt levert verdeeld over vier jaar, uiteindelijk 100.000 per jaar op. Waar deze bezuinigingen vandaan gaan komen is nog niet geheel duide lijk. Op verzoek van de raad is door Deloitte Management en ICT Consultants een onderzoek gedaan naar het ambtelijk apparaat van Heiloo. Gisteren werden de uitkomsten van dit onderzoek bekend: binnen de huidige bestuurlijke kaders zijn geen grote efficiency-voordelen te behalen binnen het dienstverleningsconcept van de gemeente Heiloo. De bevindin gen van Deloitte geven aan dat het ver hogen van de ambities met de huidige formatie en kosten niet realistisch is. Ook het handhaven van de huidige ambities met minder inzet is niet rea listisch. Met een lager ambitieniveau zal direct de kwaliteit/prijsverhouding veranderen. De burger zal de gevolgen hiervan onvermijdelijk ervaren. Privatisering sportaccommodaties Op het gebied van inkomstenwerving worden de pijlen vooral gericht op de eerder besproken OZB-verhoging, en voor de uitgavenvermindering wordt onderzocht of gemeentelijke gebou wen, zoals sportaccommodaties, kun nen worden geprivatiseerd. De gemeente Heiloo beschikt namelijk over een groot aantal accommodaties, die qua onderhoud en beheer veel geld kosten. De accommodaties zijn in de afgelopen zomermaanden doorgelicht en de uitkomst hiervan zal in november 2004 bekend worden gemaakt. In ieder gevaal zal uitgebreid worden gecom municeerd met de betreffende vereni gingen en organisaties. Bevriezing subsidies Ook bevriezing danwel verlaging van bestaande (grotere) subsidies vanaf 2006 aan Heilooer stichtingen en vere nigingen is een mogelijkheid om te komen tot een omvangrijke uitgaven- verminderig. Bij een bevriezing van de indexering (geen inflatievergoeding) gedurende twee jaar levert dit zo'n 40.000 op. De rest van de begrotingstekorten zul len moeten worden gehaald uit de reserves van de gemeente Heiloo en in 2008 moet de begroting rond zijn. De exacte gegevens van de program mabegroting 2005 en de najaarsnota met het meerjarenperspectief 2005- 2008 kunt u lezen op de gemeentelijke infopagina, op pagina 06 in deze krant. HEILOO - De organisatie van The Proms of Heiloo heeft weer een gezel lig avondje voor u in petto! Op zater dag 23 oktober vindt namelijk de vijfde editie van het grootschalige popgebeu- ren The Proms of Heiloo plaats in sporthal het Vennewater. Het grootste Heilooër muziekfestival dat zich de voorgaande jaren heeft bewezen als uitstekende mix van goede muziek en veel gezelligheid staat dit jaar helemaal in het teken van 'Tribute to the Cats'. Oftewel: een ode aan de succesband uit Volendam. De missie van de Tribute tot The Cats Band is om iedereen een nostalgische Cats-avond te laten beleven en dat lukt op een grandioze manier. Akoestisch gezien heeft het Vennewater in ieder geval al een streepje voor: de Tribute tot The Cats Band heeft de organisatie al te kennen gegeven dat zij zich ver heugen op het optreden in Heiloo! De hommage aan The Cats is nu al een gigantisch succes: door de muziek gespeeld door rasmuzikanten, de show, de herinneringen aan goede tijden èn door de sfeer die bij binnenkomst in Het Vennewater al meteen bij binnen komst fantastisch zal zijn. Haal snel kaarten, want op=op! Kaarten a E 15,- kunnen bij de volgende voorverkoop adressen worden gekocht: Centerdisc, Sporthal het Vennewater, cafetaria De Eethoek (Hoekstuk), cafe de Wit, cafe de Lantaarn (Limmen), The Boss (Egmond Binnen), De Ruif (Tuitjenhorn), en koffiecorner de Wit (Makado winkelcentrum Schagen). De zaal is open vanaf 19.30 uur, aanvang 20.15 uur. Voor meer informatie over The Proms of Heiloo, tel. 072-5335313, 072-5052948 of 06-30091372, of kijk op www.hetvennewater.nl. In de Uitkijkpost van afgelopen woensdag stond een verslag van een bijeenkomst in het Trefpunt op 2 okto ber. Helaas geeft het eind van de weer gave van de toespraak van Roelof Bos geen juiste voorstelling van de werke lijkheid. In het artikel staat dat het college opdracht heeft gegegen de woningen te onttrekken. Dat is niet juist. Het college 'onderzoekt de mogelijkheid van het op termijn omzetten van bovenwoningen in kantoren'. Het gaat dus nog om een onderzoek naar de mogelijkheden en er is nog niet beslo ten of de woningen al dan niet worden onttrokken. Als dit al gebeurt, dan alleen op vrijwillige basis. Onze excuses. Sporthuis Johan Jansen bestaat op 18 oktober alweer 25 jaar. Dit jubi leum wordt met de klant gevierd door midel van een leuke prijsvraag, waarbi jde etalage wordt gevuld met ballen. Wie het juiste aantal ballen raad, maakt kans op een van de leuke prijzen die er te verdelen zijn. Ook zijn er een aantal spectaculaire aanbiedingen die u elders in deze krant vindt. Johan maakte 25 jaar geleden van zijn hobby zijn werk. Hij begon samen met zijn vrouw Greet een sportzaak en heeft daar nooit spijt van gehad. Aan het woord is Johan zelf ,die samen met Greet èn mede werker Mare Niesten, dagelijks in de sportzaak te vinden zijn. Funtionele sportartikelen hebben vanaf het begin bij Johan Jansen een belangrij ke plaats ingenomen. "In de loop van de jaren is de mode steeds belangrij ker geworden in de sport. Wij zijn de functionaliteit echter nooit uit het oog verloren, voetbal, tennis en hoc key zijn bij ons de belangrijkste spor ten. Want beter veel keuze in een paar sporten dan van elke sport een beetje., Op het gebied van voetbal, hockey en tennis hebben we bijna alles en kunnen we veel informatie verstrekken", aldus Johan. Johan Jansen heeft voor de Heilooër In deze mbriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. n de aanmelding graag duidelijk uw gegevens rmelden sportverenigingen alle tenues in huis. Tevens hebben zij de mogelijkheid om een rugnummer of naam op het shirt te drukken, wat momenteel erg populair is. Op het gebied van run ning en arobics hebben zij eveneens een ruime keuze. Persoonlijke bedie ning en goede service staan bij het bedrijf hoog in het vaandel. Ook voor een deskundig advies op het gebied van tennisrackets en bespan ningen kunt u bij hun terecht. Zo kunt u bij de keuze van een nieuw tennisracket eerst gebruik maken van een testracket. Er is niet alleen aandacht voor func tionele sportartikelen, ook op mode gebied heeft Johan Jansn een mooie collectie. Er hangen onder meer col lecties van Twinlife en O'Neill, en ook trendy schoenen van onder andere Puma, Quick, Nike en Gaastra zijn hier te vinden. Waarom Johan het al 25 jaar erg naar zijn zin heeft? „Ik vind het leuk om met de klanten over hun sport te praten en ze te adviseren bij hun keuze. Wat ik ook leuk vind is, dat kinderen die hier 25 jaar geleden met hun ouders kwamen, nu zelf weer met hun kin deren in de winkel komen". Zo heb ben zij in die 25 jaar een behoorlijke vaste klanten kring opgebouwd. Sporthuis Johan Jansen vindt u aan de aan de Kennemerstraatweg 113. Johan Jansen is samen met zijn vrouw Greet en medewerker Mare Niesten, dagelijks in de sportzaak te vinden. HEILOO - Op 17 oktober is het 10 jaar geleden dat Gerard Bakker als huismeester winkelcentrum Heiloo binnenstapte. Het beheer, schoonhouden, hand- en spandiensten zijn taken die hij met veel plezier vervult. Na diverse banen heeft hij zijn plek gevonden en als het aan hem ligt komen er nog wel 10 jaar bij. Hij heeft gewerkt als betonafwerker in de bouw, leerlingtimmerman, cipier in de Bijlmerbajes en leerlingopticiën bij Pearle. In '94 zat Gerard een half jaar zonder werk thuis. Hij reageerde op de vacature 'Huismeester' in 't Loo en startte tij dens de verbouwing voor een half jaar. Het werk beviel hem goed, zijn baas (schoonmaakbedrijf BE JA), winkeliers en klanten waren tevreden. Zo zijn er 10 jaar om voordat Gerard er erg in had. Gerard Bakker rijdt nog gauw de schoonmaakkar in zijn werkruimte en onder het genot van een kopje koffie vertelt hij honderduit. „Tja, 15 oktober wordt er aandacht aan besteed. Dan moet ik bij de PR van 't Loo komen. Ik weet niet wat ze van plan zijn. Koffie met gebak of zo, maar ik moet in ieder geval mijn vrouw meenemen. Ik probeer het een paar maanden Ik heb het hier erg naar mijn zin. Toen ik begon dacht ik: ik probeer het een paar maanden. Die 10 jaar zijn omge vlogen! Ze waren net met de verbou wing bezig toen. Na 9 jaar zelf in de bouw gewerkt te hebben, voelde ik me als een vis in het water tussen die bouwvakkers. Ik werkte toen van 5.00 Op 17 oktober is het 10 jaar geleden dat Gerard Bakker als huismeester winkel centrum Heiloo binnenstapte. Inmiddels hoort hij bij het spreekwoordelijke meubilair en wordt hij dagelijks door vele Heilooërs herkend! (foto: MSP) tot 11.00 uur. Vroeg beginnen met schrobben voordat de bouwvakkers kwamen met al die snoeren." Afwisselend en leuk werk Als u een middagje gaat winkelen heeft Gerard zijn werk er al grotendeels opzitten. Van 6.00 tot 13.30 uur en nog een uurtje 's avonds na 19.00 uur is hij bezig 't Loo spie span te krijgen. Schoonmaken vindt hij leuk werk, maar er moet ook wel eens een lamp verwisseld, iets gerepareerd of ver sjouwd. „Het is heel afwisselend en leuk werk. De zelfstandigheid vind ik heerlijk! Ik werk ook wel samen met Marian Volles van de PR, de.brandweer en beveili ging. Dan zijn we weer bezig met acti viteiten voor de feestcommissie. Moet er een podium neergezet, dat doe ik dan. Net heb ik ook weer met 6 kramen lopen sjouwen." Trimmen en fitness Zes dagen in de week werkt hij. Lange en zware dagen dus en dat maakt dat Gerard weinig tijd overhoudt voor hobby's of een sociaal leven. Het nadeel van gebroken diensten, zegt hij zelf. Om toch in conditie te blijven, sport Gerard. Trimmen en fitnessen zijn zijn remedie om het fysiek zware werk vol te houden. Maar wat hem ook goed doet is dat de klanten tevreden zijn. „Ben ik aan het stofzuigen, zeggen ze: dat wordt weer netjes meneer! En dan zeg ik: je moet eens bij mijn thuis kij ken!" lacht Gerard. „Ja, ik hou wel van een lolletje. Maar weet je, ik doe mijn werk met overtuiging en als je het net jes houdt, doen de mensen dat ook." Lekker lezen De seizoenen houden ook huis in 't Loo. Op dit moment is het volgens Gerard weer 'dakgotentijd'. Zo af en toe moeten die leeggehaald. Veel bla deren vegen rondom 't Loo en Gerard herinnert zich een winter waarin er zelfs stuifsneeuw lag, dat door het dak was gekomen. Soms denkt Gerard wel eens aan zijn pensioen. Lekker kunnen lezen bij voorbeeld. Cultuur, geschiedenis, gods dienst staan op het lijstje. Hier en daar koopt hij al wat tweedehands boeken voor zijn leesvoorraad. Maar voorlopig blijft hij ervoor zorgen dat u prettig kunt winkelen in winkelcentrum 't Loo. Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl üuviiDrivor/oKjiifü HtRiort Henny Stoop tel 532 0345 E.j. Potgieterweg 27 Heiloo Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel. Castricum, Dorpsstraat 48, T 0251 65 22 71 Heiloo, Heerenweg 28, T 072 53 24 080, www.mull.nl Heerenweg 44 072 5338487 donderdag t/m zaterdag Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 donderdag t/m zaterdag (heerlijk gekruide Italiaanse runderham) 100 gram1,80 - onderhoud en reparaties - verbouw- en timmerwerkzaamheden - inbraakbeveiliging Middelhof 23, 1851 BV Heiloo HEILOO Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072-533 40 95 Internet www.hopman.nu pepersaus, gratis 3 stuks, 4- gratis pepersaus w 150 gram samen met een gevulde speculaasstaaf 5 stuks Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo \j

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1