WonenPlus Heiloo biedt financiële begeleiding Encyclopedie voor de jeugd 5,- Center Disc BRIEVEN 'WonenPlus: Daar blijft u mee thuis' DIEREN Spelregels plaatsing tekst in de Uitkijkpost Encyclopedie voor de jeugd 24,95 DEUTEKOAA Cadeaus bij 40-jarig jubileum en opening nieuwe Bibliotheek Heiloo goed besteed Koe Knullen Een ontdekkingsreis door kerkenland UITKIJKPOST - 13 OKTOBER 2004 - PAGINA 2 MEDISCHE DIENSTEN DIENSTEN Dansen op zondagmiddag BESCHERMING Ska en Extince van Aarde tot Zwaartekracht Boek van de week: Encyclopedie voor de jeugd Koe Knullen door The Neukteugels CD van de week: Orgelconcert Ter Coulsterkerk INGEZONDEN Lustrumcadeau Switochlowice Agenda Sporthal Het Vennewater Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 09.15 uur en De Smetkliniek (Willi- brord), Kennemerstraatweg 464, maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stations#eg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Thuiszorg Regionale Thuiszorg, tel. (072)5127127 (dag en nacht bereikbaar) verzorgt o.a. huishoudelijke-, verzorgende- en ver pleegkundige diensten, jeugdgezond heidszorg, diëtetiek, uitleen verpleegar- tikelen en gezondheidsvoorlichting Stichting De Dillenburg, tel. (072) 512 1280: stichting ten behoeve van zorg, welzijn en dienstverlening, tevens maaltijdservice aan huis De Thuiszorgwinkel Tel. (072)5199265: lenen, huren en kopen van verpleeg- en hulpartikelen Kraamzorg Parenta Kraamzorg, tel. 0900 - Parenta (0900 - 7273682) (dag en nacht bereik baar): assistentie bij de bevalling en kraamzorg op maat, van de meest uit gebreide 8-uurs dagverzorging tot 3- uurs kraamzorg. Gezondheids wij zer Koorstraat 33-35, 1811 GM Alkmaar, tel. 5143384. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur op werkdagen van 10.30 tot 113Q Uur en van 18.00 tót;\f .00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapél, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg 125, Heiloo. Spreekuur uit sluitend op afspraak. Het afhalen van voer en medicijnen kan op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag uitsluitend volgens afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur op tel. 072-5340550. W. HARTONG HUISARTS, AFWEZIG 11 t/m 17 oktober De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is E 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag van 9.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. ■i Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk maandag 17.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadres seerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds F.J. van der Wind, 12+. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds A.A. Spijkerboer uit Santpoort. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: woord- en commu niedienst m.m.v. oecomenisch zang groepje, voorganger pastor R Jacobs. Rooms-katholieke kerkdiensten Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met dameskoor, voorganger R. Visser. Zondag, 10.00 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood Donderdag 17.00 uur: rozenkransge bed. Vrijdag 08.30 uur: eucharistievie ring, 17.00 uur: rozenkransgebed. Zaterdag 17.00 uur: rozenkransgebed. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: rozenkransgebed. Maandag 17.00 uur: rozenkransgebed. Dinsdag 17.00 uur: rozenkransgebed. Woensdag 08.30 uur: eucharistievie ring, 17.00 uur: rozenkransgebed. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met liturgisch koor, voorgan ger pastor B. van Schie. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor, voorgan gers pastoor R. Visser. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in' het Open Huis, 't Loo 22, Heiloo. Info 072- 5113535. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5333396. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zon dag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. Kerkdiensten Egmond H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur. Zondag 10.30 uur. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zondag 09.00 uur. Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur. Zondag 10.30 uur. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19;00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee. Zondag 10.00 uur: voorganger mw C. Borst- vd Pol. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger D. de Haan. Engelse vertaling aanwezig, tevens zondagsschool voor de kinde ren. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5324530/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Geen opgave ontvangen. HEILOO - Zondag 17 oktober kunt u van 14.00 uur tot 17.00 uur weer gezel lig dansen in het Open Huis. Het Inter Ned Kwartet speelt weer tijdloze dans muziek. U bent van harte welkom, de entree is 3,50 euro. Kantoor: 072 5150071 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Dierenambulance Nrd. Kennemerland (Heiloo en de Egmonden): 072- 5150085 Dierenambulance Akersloot en Limmen: 0251-215454 Asiel: 072-5114861 Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Inspectie: 072-5337280/072-5150071 Vakantie advies en Kids for animals: 072-5336180. Vermist Zwarte gec. kater, smal wit streepje aan binnenkant van een voorpoot, een jaar. Abdijlaan, Egmond-Binnen. Lichtcyperse moederpoes, wit befje, rood bandje met koker en penning, een jaar, Westerweg/Kerklaan, Heiloo. Gevonden Roodcyperse ongec. kater, witte bef en pootjes, Dr. Wiardi Beckmanlaan, Egmond. Witte poes met zwarte kin en grijszwar te staart, Hoeverweg, Egmond aan den Hoef. Witte kat, bovenkant kop rood, rode staart en rode vlek op de rug, Vreden- oord, Heiloo. HEILOO - Steeds meer ouderen heb ben behoefte aan persoonlijke begelei ding in financiële zaken. WonenPlus Heiloo heeft daarom het pakket uitge breid met financiële begeleiding voor ouderen. Deze dienstverlening wordt verzorgd in samenwerking met het onafhankelijk financieel adviesbureau .FinTrust uit Sint Pancras. stenpakket door WonenPlus Heiloo met onafhankelijke financiële begelei ding is een logische keuze. Deze zal zeker bijdragen aan de doelstelling: 'WonenPlus: Daar blijft u mee thuis'." Voor meer informatie over WonenPlus en de nieuwe financiële dienstverlening van FinTrust kan men contact opnemen met WonenPlus Heiloo, Abraham du Boishof 2 of telefonisch via 072- 5331297. Ook kunt u hiervoor terecht op www.ouderenwerkheiloo.nl. WonenPlus Heiloo Miranda Nes-Ursem, de nieuwe coördi nator WonenPlus in Heiloo, is enthousi ast over het dienstenpakket. „Het pak ket van WonenPlus Heiloo stelt oude ren in staat zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen. Het biedt één loket voor al de vragen op het gebied van zorg, welzijn, gemak en veiligheid in en rond het huis. Sommige werkzaamhe den worden verricht door vrijwilligers, andere door geselecteerde commercië le bedrijven. Een abonnement op WonenPlus kost slechts 16,50 per jaar." Financieel advies Het pakket WonenPlus Heiloo is sinds kort uitgebreid met advies en begelei ding op financieel gebied. Hiervoor is WonenPlus Heiloo een samenwerking aangegaan met FinTrust. FinTrust biedt deskundige (FFP erkend) en onafhan kelijke (geen productverkoop) financi ële begeleiding bij echtscheiding en overlijden. Voor WonenPlus Heiloo heeft FinTrust tevens de pakketten 'De eigen woning', 'Financiële Zorg voor ouderen' en 'Leven van vermogen' in de samenwerking opgenomen. Daar naast is voor abonnees van WonenPlus advies en begeleiding op maat moge lijk. FinTrust rekent voor particulieren vaste pakketprijzen. Voor de abonnees van WonenPlus Heiloo is een korting van 10% op de standaard tarieven afge sproken. FinTrust Paul van der Ploeg, directeur van FinTrust, is trots op de samenwerking met WonenPlus Heiloo. „Voor ouderen is een persoonlijk en inzichtelijk advies een belangrijke voorwaarde om finan cieel onafhankelijk te kunnen blijven wonen. Op financieel gebied zien oude ren zich voor vele lastige vragen geplaatst. Bij al deze vragen is er behoefte aan hulp bij het vinden van de juiste weg in de financiële wereld en het verzorgen van de bijkomende administratieve rompslomp. Een paar vragen uit mijn dagelijkse praktijk: 'Zijn mijn financiële zaken allemaal nog wel goed geregeld?', 'Als ik over lijd, kan mijn partner dan wel financieel onbezorgd doorleven?', 'Kan ik van mijn vermogen wat ruimer gaan leven?', 'Als ik kleiner wil gaan wonen, wat zijn dan mijn financiële mogelijk heden?'. De uitbreiding van het dien- Paul van der Ploeg, directeur van FinTrust Miranda Nes-Ursem, de nieuwe coördinator WonenPlus in Heiloo. HEILOO - Vrijdag 15 oktober is het' skanking time in de Bukbuk. De ska bands Rotterdam Ska Jazz Foundation en Venus Hill vullen de zaal met gewel dige klankenThe Rotterdam Ska Jazz Foundation is een lange naam voor een steengoede band. Zoals de naam al doet vermoeden, maakt de band Ska gemixt met Jazz. En hoe. Niet allen aan stekelijk, maar muzikaal ook nog eens onnavolgbaar. In een flinke bezetting en met doorlopend succes tourt deze band al enige jaren Nederland rond. Venus Hill doet denken aan de beste Ska-dagen van No Doubt, maar dan beter. Met een heus duo aan zangeres sen en een absolte garantie voor feest is ook Venus Hill een band om voor naar Heiloo te komen. Ook als je uit Rotterdam komt. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree is 7 euro. Extince Zaterdag 16 oktober komt de vader van de Nederlandse rap op het podium in de Bukbuk. Extince scoorde met 'spraakwater' in 1995 een top 10 hit en ook zijn volgende single 'kaal of kam- Pastoor van Muijenweg 12.1852 EH Heiloo. tel 5321048 men' was een hit. Zijn muziek is door spekt met funkinvloeden en in zijn tek sten verwerkt hij veel woordspelingen en laat hij zien een goed gevoel vóór humor te hebben. In januari kwam zijn derde album '2de jeugd' uit en hiermee beweest Extince dat hij nog altijd pak kende teksten kan rappen. In het voorprogramma staan Meastfo Mikel en Dj Snelle Jelle. Samen wón nen zij de publieksprijs bij de Grote Prijs van Nederland in 2003. Zij laten veelzijdige hiphop horen met maat schappijkritische lyrics. Klassieke invloeden in de beats geven een mooie ondergrond om een tikkeltje agressief op te spitten. Alles wordt geflowt met Dj Snelle Jelle achter de turntables tot een imponerend geheel. Met freestyles tussen de tracks om het publiek wat losser te maken en de leuke woordspe lingen van de Maestro zetten ze een strakke show neer. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree is 9 euro aan de deur. Kaarten kosten 8 euro in de voorverkoop, bij Centerdisc aan het Slimpad 36 en in de Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg 12. Check ook de website www.bukbuk.nl. De voorverkoop voor Beef op 5 november is ook begonnen. Kaarten kosten 9,50 in de voorver koop en 10,50 aan de deur. Dinsdag Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huis-actie tussen Spoorlijn- Zeeweg-Pastoor van Muijenweg-Het Malevoort (incl. Harrelaers en De Rietvink)-De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg vóór 19.00 uur. Zie alle vaste acties op: www.uitkijkpost.nl voor Veel mensen leveren wekelijks hun kopij in bij de Uitkijkpost. Verhalen over sport, aankondigingen van open dagen of rommelmarkten, vereni- gingsnieuws enzovoort. De redactie leden doen wekelijks hun uiterste best om al deze artikelen een plekje te geven in de krant. Helaas lukt dit niet altijd. De redactie is afhankelijk van het advertentieaanbod in de krant. Staan er veel advertenties in de krant, dan heeft de redactie meer ruimte om redactionele teksten te plaatsen. Garanties over het plaatsen van teksten kunnen wij u dan ook NOOIT geven! Aankondigingen van evenementen en activiteiten gaan bij gebrek aan ruimte voor verslagen van (sporteve nementen. Het een moet immers nog kómen, het ander is al voorbij. Uiteraard proberen de redactieleden bij regelmatige 'krapte' niet telkens dezelfde inzenders teleur te stellen, maar dit af te wisselen zodat iedereen afwisselend aan bod komt. Wanneer u een commercieel bericht aanlevert (wijnproeverij, aanbod van diverse cursussen die niet eenmalig zijn, aanprijzen van uw winkel, bekro ningen van een artikel uit uw onder neming etc.) dan verlangen wij hierbij een advertentie, die gelijktijdig met het artikel geplaatst wordt. Wanneer u een ingezonden mededeling wilt plaatsen, bedragen de kosten voor de advertentie en het bijbehorende arti kel, door uzelf aangeleverd en maxi maal 300 woorden lang, 43,- excl. BTW. Voor dit bedrag krijg u een 2 koloms advertentie van 50 mm hoog, inclusief een plaatsje voor het artikel op de pagina Ingezonden Medede lingen. Berichten waarbij een adver tentie wordt aangeleverd gaan VOOR berichten zonder advertentie. Om iedereen gelijke kansen te geven op plaatsing wordt een bericht slechts een keer geplaatst, verzoeken om regelmatig terugkerende plaatsingen worden dan ook niet gehonoreerd! Ingezonden brieven Wat betreft de plaatsing van ingezon den brieven hanteren wij de volgende spelregels: De inhoud moet slaan op een actueel onderwerp binnen het verspreidings- gebeid of een reactie zijn op een eer der artikel in de Uitkijkpost. De brief mag maximaal 350 woorden bevat ten, langere brieven worden ingekort of niet geplaatst. De brieven mogen geen scheldpartijen bevatten en abso luut geen op een persoon gerichte verwijten of aanvallen. Politieke par tijen verzoeken wij hun discussies vanuit de raad niet voort te zetten via de Uitkijkpost. Politieke teksten kunt u kwijt in een advertentie. De redactie behoudt zich verder het recht voor om brieven niet te plaatsen. Onder elke ingezonden brief komt de naam en woonplaats van de inzender te staan, wie zijn mening wil geven moet er ook voor uitkomen. Bij twijfel doet de redactie navraag bij de betrokkenen. HEILOO - Ten tijde van de opening van de nieuwe locatie van Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg heeft de bibliotheek veel donaties en cadeaus mogen ontvangen van diverse organi saties, maar ook van inwoners van Deze Encyclopedie voor de jeugd- van Aarde tot Zwaartekracht is hét naslagwerk voor thuis en op school. Met meer dan 500 trefwoorden - van A tot Z- over onderwerpen als: de natuur, wetenschap en het heelal, de wereld om ons heen, de geschiedenis van de mensheid, landen en volken enzo voorts. Ook bevat de encyclopedie in totaal meer dan 2000 verklarende tek sten bij het hoofdstuk Verschillende trefwoorden en is het geïllustreerd met meer dan 3500 speciaal voor deze ency clopedie vervaardigde tekeningen, foto's, gede tailleerde kaarten, grafieken, heldere dwarsdoorsneden en diagrammen. Elk trefwoord sluit af met een kijk- ook-bij-kader, een uniek systeem dat de lezer naar verwante onderwer pen verwijst. Een naslaggedeelte ont breek evemin met daarin een geschied kundige tijdbalk, lijsten met schrijvers, kunstenaars, wereldleiders, een weten schappelijke indeling van planten en dieren, en gegevens over belangrijke feiten uit de wereld om ons heen. Onmisbaar dus voor projecten op school: het biedt alle feiten, kennis en informatie, inclusief internetadressen. Maar ook voor thuis is het een gewel dig boek, waar de nieuwsgierige kids heel wat uurtjes zoet mee zullen zijn. Tot 1 januari is deze bijzondere ency clopedie bij boekhandel Deutekom verkrijgbaar voor 24,95, daarna kost het 29.95. Het is er toch van gekomen, de legen darische Neukteugels hebben hun geesteskind Koe Knullen afgeleverd. Een live-cd vol strakke country, Hollandse klassiekers, ballads, cow- punk en popsongs, die zijn ingesmeerd met koeienmest en daarna zijn geboet seerd tot opzwepende en lachwekende tralala. Maar ook voor serieuze num mers als 'Met de vlam in de pijp' of 'Stayin alive' draaien de Neukteugels hun hoed niet voor om. Toch zijn de hoofdnoten van deze geweldige cd: feest, drank en zweten. De cd is vorig jaar november opgenomen in jc Parkhof te Alkmaar en als je ze live wil aanschouwen, dan kan dat, want de cd- presentatie is 16 oktober in jc Parkhof te Alkmaar. The Neukteugeks bestaan uit de Heilooërs Jos Kraakman en George Pepping en uit Alkmaar Jeff Oudejans, Mike de Ruiter en Joris Thomassen. Tevens kun je vanaf 16 oktober de Neukteugels op het web even opzoe ken www.theneukteugels.nl. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-malf: tnfo.deutekom@librls.nl door The Neukteugels voor dé ca vAnkjjd^0 Slimpad 36 (hoek Heerenweg, hij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl Heiloo. Bestuur, directie en medewer kers van Bibliotheek Heiloo danken vanaf deze plaats een ieder alsnog har telijk voor zijn of haar bijdrage. Deze giften gaven Bibliotheek Heiloo de mogelijkheid een aantal aanvullen de aankopen voor de nieuwe locatie te doen. De meeste van deze extra's kwamen direct ter beschikking van de leden van de bibliotheek. Zo werd de tafel met gemakkelijk leesbare romans weer in ere hersteld en werd de patio verfraaid. Daarnaast is een digitale camera aangeschaft, waarmee foto's voor bijvoorbeeld persberichten en de website gemaakt kunnen worden. Ook is er een vlag gekocht en zal op termijn een klein podium worden aangeschaft voor gebruik bij onder andere lezin gen met veel publiek. Lezing rond dromen Op maandagavond 25 oktober, 20.00 uur houdt Bibliotheek Heiloo de laat ste van drie lezingen rond het thema Spiritualiteit. De lezingen worden ver zorgd door Paula Adelaar en Arij de Jong. Zij zijn de leiders van de School voor magnetiseren en ontwikkeling van hogere vermogens. Deze derde avond zal het thema 'Dromen' cen traal staan. In de volksmond luidt het: 'dromen zijn bedrog'. Hiermee wordt eigenlik aangeduid, dat dromen niet zijn wat zij schijnen te zijn. In de droom ontmoeten wij onszelf. De stel ling van deze avond luidt: bewustwor ding van dromen kan er toe leiden, dat wij betere mensen worden! Toegangskaarten voor deze lezing zijn verkrijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo a 3,50 (leden van de Bibliotheek) en 5,- voor niet leden. Meer informatie en reserverin gen: Bibliotheek Heiloo, tel. 072- 5330670, e-mail bibliotheek@biblio- theekheiloo.nl. HEILOO - Het nieuwe orgel in de Ter Coulsterkerk (Holleweg 111) van Heiloo heeft een dusdanige omvang dat het uitstekend voor concerten kan worden benut. Het eerste orgelconcert op dit orgel wordt woensdag 13 oktober verzorgd door de Tsjech Martin Jakubicek, organist van het vier-klaviersorgel (Silbermann) in de grote kerk van Brno (Tsjechie) Naast werken van Bach en Janacek zal hij op speciaal verzoek vanuit Heiloo ook een tweetal werken spelen van Jan Zwart. Daarnaast staan ondermeer werken Handel en Haydn op het programma. Hij wordt hierin bijgestaan door Antonin Rous (viool) en Jan Skrdlfk (cello), leden van het Tsjechisch Barok Trio Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 10,-. De Opbrengsten van dit bijzondere en fee stelijke concert komen volledig ten bate van het orgelfonds. Wie helpt mijn collega voorzitter Tom ten Hoope van de KB O aan een secre taris/secretaresse en een bestuurslid. Al maanden is hij op zoek naar een paar mensen die zijn bestuur kunnen ver sterken en met name het secretariaat kunnen invullen. Tom en ik werken heel veel samen en vaak vraagt hij aan mij of ik een oplossing weet. Helaas is dat niet het geval, ik prijs mij gelukkig dat ons bestuur van de ANBO op dit moment volledig is. Ouderen van Heiloo vanaf 50+ help mijn college ten Hoope en meld u bij mij onder telefoonnummer 072-5020430. Ik kan dan aan Tom de heugelijke mededeling doorgeven dat het gelukt is. Bedenk wel dat wij als ouderenbonden in Heiloo heel veel goed werk doen. Met name in het Trefpunt vindt u veel van onze akti- viteiten. In deze zaken werken wij als bonden uitstekend samen, en is kort geleden besloten om een samenwer king aan te gaan onder de naam SB O. Mag ik aannemen dat er onder 8000 ouderen in Heiloö een paar mensen te vinden zijn die Tom willen helpen. Cees de Ruijter, voorzitter ANBO Afgelopen vrijdag was er een benefiet concert in de Willibrordus kerk. De Stichting Een Hart voor Polen Heiloo hield dit concert ter gelegenheid van het 10 jarig bestaan van het Zorghuis Dom Zlotej Jesieni. De opbrengst komt geheel ten goede aan een passend cadeau voor het Zorghuis. Dom Zlotej Jesieni of wel De Gouden Herfst staat in de wijk Lipiny van de Zuid-Poolse stad Swietochlowice, de zusterstad van Heiloo. De ruim 60.000 inwoners van deze stad leefden voornamelijk van de zware industrie en mijnbouw. Mede door de strengere milieuvoorschriften zijn vele mijnen gesloten en is de zware industrie verplaatst. De werkeloosheid is er dan ook zeer hoog en door het veelal ontbreken van financiële voor zieningen is de armoede heel groot. Het Zorghuis is een voormalig mijnwer kershotel, dat 10 jaar geleden werd omgebouwd tot een tehuis waar sinds dien 60 verzorging- en verpleegbehoe- vende ouderen wonen, nog altijd onder minimale omstandigheden. Veelal zon der voorzieningen, die wij in onze maat schappij als geheel normaal beschou wen. Daarom ontplooit de Stichting Een Hart voor Polen Heiloo gedurende vele jaren activiteiten om de meest ele mentaire benodigdheden aan te schaf fen en zodoende de omstandigheden waarin de bewoners leven en de werk nemers werken te verbeteren. De heer Jan Rood van onze stichting ontwikkel de het idee om een benefietconcert te organiseren en nam daartoe contact op met het bestuur van The Fifty Singers. De spontane en belangeloze medewer king van de koren, het Dat Koor en The Fifty Singers heeft geleid tot een uniek benefietconcert. Onder het motto van: de senioren van Heiloo voor de oude ren in Swietochlowice, werd een kwali tatief hoogstaand en hartverwarmend concert ten gehore gebracht voor een bijna geheel uitverkocht huis. Een mooie opbrengst was het resultaat, waarvoor ik allen die zich hebben inge zet, hierbij nogmaals van harte wil bedanken. Bovendien werd onzp Stichting nog blij verrast met een che que van de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo, opgebracht uit de verkoop van de ingezamelde boe ken. Al met al eens te meer een bewijs waar vrijwilligers toe in staat zijn. Mede dank zij de enthousiaste inz^t van een ieder en de vele financiële bij dragen kan onze afvaardiging naar db jubileumviering in Swietochlowice een prachtig jubileumgeschenk aanbieden. Mocht U ons nog financieel willen ondersteunen, dan is uw bijdrage wel kom op bankrekening nummer 1205-09 075 t.n.v. de Stichting Een Hart voor Polen Heiloo o.v.v. lustrumcadeau. Namens de Stichting Een Hart vooir Polen Heiloo. Tom van der Schuyt, Voorzitter HEILOO - Op zaterdag 16 oktober houdt de heer Bastiaan Stok voor het Nivon - Heiloo een dialezing over de minder bekende aspecten van de Nederlandse kerkelijke bouwkunst. Aan de hand van zijn dia's en foto's, verzameld en vastgelegd gedurende meer dan 50 jaar, neemt hij ons mee op een kleine ontdekkingsreis door het Nederlandse kerkenland waarbij hij veel kenmerkende bijzonderheden weet te vertellen over allerlei kerken en kerkjes. Ruim voldoende voor een leerzame en verrassende avond! Plaats: Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, Heiloo (op loopafstand van het N.S.-station). Aanvang: 20.00 uur, zaal open: 19.45 uur Kosten: Nivon-leden: 2 euro; anderen: 3 euro; jeugd: 1 euro p.p. Opgave: In verband met het reserveren van plaats ruimte gaarne vooraf opgave bij Reina Mulder (tel. 072-5333127) of Annelies Stierp (tel. 072-5113450). Het Zevenhuizen 48 -1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 •Voor de verhuur voor het gehele seizoen 2004/2005 kunt u terecht bij de afdeling Welzijn C0A van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 Of 5356682. In het nieuwe seizoen (2004 2005) een geheel vernieuwde vloer met nieuwe belijning voor zaalvoetbal, zaalhandbal, volleybal, badminton en basketball. Het jaarlijkse Night of the Proms is op zaterdag 23 oktober 2004. Rommelmarkten in Het Vennewater op de zondagen 17 oktober 2004, 28 november 2004, 16 januari 2005, 20 februari 2005 en 20 maart 2005. Woensdag 13-10-2004 Donderdag 14-10-2004 Vrijdag 15-10-2004 Zaterdag 16-10-2004 Zondag 17-10-2004 Maandag 18-10-2004 Dinsdag 19-10-2004 Woensdag 20-10-2004 Donderdag 21-10-2004 Vrijdag 22-10-2004 Zaterdag 23-10-2004 Zondag 24-10-2004 Maandag 25-10-2004 Dinsdag 26-10-2004 Woensdag 27-10-2004 Donderdag 28-10-2004 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal 14.00-15.30 Sportinstuif Vrijdag 29-10-2004 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal 08.30-12.30 Schoolgym Zaterdag 30-10-2004 17.00-18.30 Basketball 19.15-23.00 Zaalvoetbal Zondag 31-10-2004 Maandag 01-11-2004 10.00-16.00 Vlooienmarkt 20.00-22.30 Volleybal Dinsdag 02-11-2004 18,00-19.00 Woensdag 03-11-2004 19.15-23.00 Zaalvoetbal 18.00-19.00 Donderdag 04-11-2004 19.15-23.00 Zaalvoetbal 17.00-18.30 Basketbal 19.15-23.00 Zaalvoetbal Vrijdag 05-11-2004 hele avond Night of the Proms gesloten gesloten Zaterdag 06-11-2004 08.45-15.30 Schoolgym Zondag 07-11-2004 17.00-22.30 Volleybal Maandag 08-11-2004 08.30-15.30 Schoolgym 19.00-23.00 Volleybal Dinsdag 09-11-2004 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal Woensdag 10-11-2004 14.00-15.30 Sportinstuif 17.00-18.00 Zaalvoetbal 18.00-19.00 19.15-23.00 08.30-12.30 17.00-18.30 19.15-23.00 12.30-15.30 16.00-21.00 10.00-15.30 08.45-15.30 17.00-22.30 08.30-15.30 19.00-23:00 18.00-19.00 19.15-23.00 14.00-15.30 18.00-19.00 19.15-23.00 08.30-12.30 17.00-18.30 19.15-23.00 08.45-15.30 17.00-22.30 08.30-15.30 19.00-23.00 18.00-19.00 19.15-23.00 Zaalvoetbal Schoolgym Basketbal Zaalvoetbal Handbal Schoolgym Schoolgym Volleybal Zaalvoetbal Sportinstuif Schoolgym Basketball Schoolgym Volleybal Schoolgym

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 2