Help de Sint 'n handje— giro4Q4040 Deventer ■ptf Maak kans op een ballonvaart! urgerzaken mm® eefomgeving eimgiogsdienst ededelirtgen Verleende collectevergunning 14.;.A v; HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo vervolg van pagina 4 en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Kennemerstraatweg 464 - bouwen gezond heidszorggebouw activiteitencentrum (reg.nr. 2004/0290] Laan van Zeeman 3 - plaatsen dakkapel op het linkerzijdakvlak wonig [reg.nr. 2004/0340] Middelhof 57 - vergroten woning [reg.nr. 2004/0342] Rechte Hondsbosschelaaii 9 - oprichten woning 2e fase [reg.nr. 2004/0336] Rector Frederiklaan 7 - bouwen overkapping (carport) [reg.nr. 2004/0334) Vredenoord 55 - plaatsen dakkapel voorzijde [reg.nr. 2004/0337] Westerweg 261 -veranderen winkelgebouw [reg.nr. 2004/0331] (gewijzigd uitvoeren bouwvergunning 2004/0014) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Planologische procedure voorge nomen bouw van een woning op de hoek Hoogeweg/Kapellaan ter inzage (inspraakprocedure) De gemeenteraad is akkoord gegaan met het starten van de planologische procedure voor de bouw van een woning met parkeerkelder op de hoek Hoogeweg/Kapellaan. Het perceel van 2600 m2 is gelegen in de zogenaamde groene buffer in het structuurplan Zand- zoom. In deze groene buffer is alleen aanvullende woningbouw in de voim van landgoederen gepland. Ter plaatse geldt het bestemmingsplan Landelijk Gebied met de bestemming 'Agrarisch Gebied -A Om de voorgenomen bouw gerealiseerd te krijgen is een procedure op grond van artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening nood zakelijk. Het college heeft de bevoegdheid van de raad gekregen om de te voeren vrij stellingsprocedure verder uit te werken. Plan ter inzage Het bouwplan ligt overeenkomstig de inspraakverordening voor iedereen gedu rende vier weken ter inzage, zodat een ieder kennis kan nemen van de inhoud van het plan en de mogelijkheid heeft daarop te reageren. Het plan ligt ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. U kunt daar terecht tijdens de openingstijden van het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Inspraakperiode De inspraakperiode loopt van 14 oktober tot 11 november 2004. Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vrijstelling te verlenen van de voor schriften van het geldende bestemmingsplan schriftelijk een reactie indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Na afloop van de inspraakperiode wordt een verslag gemaakt op basis van een zakelijke weergave van de eventueel ingediende reacties en een gemoti- afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl veerd weerwoord daarop van de zijde van het college. Daarna besluit het college over de verdere toepassing van de voorgeschreven procedure volgens artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellingsmogelijkheid bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning (aanbouw aan de achterzijde) op het perceel Kerkelaan 76. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 14 oktober 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het uitbreiden van de woning op het adres Goodeslaan 9. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 14 oktober 2004 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Vaststelling bestemmingsplan 'Zuid-Oost III, le partiële herziening' (Oosterbos) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge het bepaalde in artikel 25 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 4 oktober 2004 het bestemmingsplan 'Zuid-Oost III, le partiële herziening' ongewijzigd heeft vastgesteld. Het vastgestelde bestemmingsplan heeft betrekking op de gebieden, gelegen tussen de Oostersingel en de Oosterboslaan, ten zuiden van de Oostersingel en ten zuidwesten van de Oosterboslaan (totaal 15 woningbouwka- vels). Ook zijn de oorspronkelijke voorschriften geactualiseerd mede naar aan leiding van het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten van 17 oktober 2000. Met het plan wordt beoogd een planologische regeling te treffen teneinde naderhand te kunnen overgaan tot uitgifte van de genoemde 15 woningbouwkavels. Ter inzage Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van donderdag 14 oktober 2004 gedu rende vier weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. 's-Middags kunt u terecht na afspraak, telefoonnummer (072) 535 67 46. Ook kunt u gedurende de openingstijden terecht in de openbare bibliotheek aan de Westerweg 250. Indienen bedenkingen Gedurende de termijn van ter inzage legging kunnen belanghebbenden die kunnen aan tonen dat ze redelijkerwijs niet in staat zijn geweest hun zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, bedenkingen tegen het Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. De bedenkingen moeten worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, Postbus 123,2000 MD Haarlem. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Het Bleekveld 2 - vernieuwen garage [reg.nr. 2004/0306] Kennemerstraatweg 185 - vergroten woning [reg.nr. 2003/0324] Maas Geesteranusweg 17 - vergroten woning (verlagen gootlijn voor, dakkapel en bijkeuken) [reg.nr. 2004/0253] Rechte Hondsbosschelaan 9 - bouwen woning [reg.nr. 2004/0268] Ypesteinerlaan 79 - bouwen overkapping aan achtergevel woning) [reg.nr. 2004/0010] Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Voorstel herziening regionaal woonruimteverdelingssysteem Diverse organisaties in de regio Noord-Kenne- merland hebben samen een voorstel gemaakt voor herziening van het regionaal woonruim teverdelingsysteem. Burgemeester en wethouders hebben er in hun vergadering van 28 september 2004 mee ingestemd dat dit voorstel samen met een nieuwe concept Huisvestingsverordening Heiloo 2005 op grond van de inspraakverordening ter inzage wordt gelegd ten behoeve van de inspraak door belanghebbenden. Ter inzage De voorstellen liggen ter inzage in het infor matiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis van Heiloo. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Verder liggen de voorstelllen ter inzage inde openbare bibliotheek aan de Westerweg 250 te Heiloo. Inspraak U kunt uw schriftelijke inspraakreactie sturen naar het College van Burgemeester en Wet houders, t.a.v; de afdeling VROM, Postbus 1, 1850 AA te Heiloo. De inspraaktermijn is gestart op 6 november jï. en eindigt op 3 november a.s. Meer informatie Voor meer informatie over de voorstellen voor de herziening van het woonruimteverdeling systeem in de regio Noord- Kennemerland en de concept Huisvestingsverordening Heiloo 2005 kunt u contact opnemen met de heer AW. Fictoor van de afdeling VROM, telefoon nummer (072) 535 67 51. Visumplicht Verenigde Staten Vanaf 26 oktober 2004 moet iedere Neder lander die naar de Verenigde Staten reist in het bezit zijn van een eigen reisdocument, dat voorzien is van een machineleesbare strook. Dit geldt ook voor kinderen en baby's. Wanneer aan deze voorwaarde niet wordt voldaan, is een visum verplicht. Alle paspoorten die thans in roulatie zijn, vol doen aan de vereiste norm. De wijziging is dus slechts aan de orde als er kinderen mee reizen. De keuze is dan: of een eigen reis document (paspoort) aanvragen of een visum aanvragen via het Amerikaanse consulaat. Het aanvragen van een paspoort duurt momenteel één week en zonodig is een spoedprocedure mogelijk, waaraan wel extra kosten zijn verbonden. Het paspoort is dan in principe de volgende dag af te halen. Voorts is er één pasfoto nodig van het kind, recht van voren genomen. Paspoorten van ouder(s)/gezaghebber(s), waarin het kind staat bijgeschreven moeten worden meege nomen voor doorhaling. Tenslotte moet het kind zelfbij de aanvraag aanwezig zijn en toestemming van ouder(s)/gezaghebber(s) moet schriftelijk geregeld zijn. De publieks balie Burgerzaken is dagelijks geopend van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Per abuis zijn vorige week de oude leges ver meld. De correcte kosten voor een paspoort zijn€ 36,00 en voor een spoedprocedure 38,08 extra. Meer informatie De eisen en uitzonderingen voor de Visum plicht Verenigde Staten zijn heel divers. Wij verwijzen u voor meer informatie naar het consulaat van Amerika, Museumplein 19 te Amsterdam, telefoonnummer (020) 575 53 09 of www.usembassy.nl. Voor nadere infor matie over deze publicatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publiekszaken, tele foonnummer (072) 535 67 22. Hondenoverlast De vervuiling van straten, trottoirs, plant soenen en dergelijke zijn veel inwoners van Heiloo een doorn in het oog. Ook het loslopen van honden veroorzaakt overlast, bijvoor beeld door het opjagen van vee, maar ook naar andere, wel aangelijnde, honden. Graag willen wij alle hondenbezitters herin neren aan de hondenmaatregelen die gelden in onze gemeente: - Aanlijngebod in de gehele gemeente, behalve in de losloopgebieden - Opruimplicht in de gehele gemeente, behalve in de losloopgebieden - Hondenpoep dient in de zogenaamde drolli- nettes gedeponeerd te worden - De hondenbelasting bedraagt 80,00 per hond per jaar (tarief 2004) Het begin en het einde van een losloopgebied zijn door middel van een bord aangegeven. Drollinettes vindt u verspreid over heel Heiloo. Op veel plaatsen in onze gemeente houden hondenbezitters zich gelukkig goed aan de regels en ruimen de poep van hun hond netjes op. Helaas is er een kleine minderheid die voor overlast zorgt. Wij vragen uw aan dacht om dit voor de toekomst te verbeteren. Na constatering en melding van een overtre ding zal de overtreder worden aangesproken Heiloo, de heer J. Rückert. Als de overtreder de illegale situatie toch continueert of laat continueren, kan de hondenwachter, beëdigd als opsporingsambtenaar, een proces verbaal uitschrijven. Meer informatie Voor geïnteresseerden is er een informatie folder Honden in Heiloo' beschikbaar bij het informatiecentrum van het gemeentehuis. Hierin staan onder andere de losloopge bieden en de plaatsen waar drollinettes zijn geplaatst, aangegeven. Voor meer informatie en/of meldingen kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Bladafval Het is alweer een aantal weken herfst en het blad valt in fases van de bomen af. De lindes laten hun blad bijvoorbeeld vroeg vallen en de iepen juist laat. In combinatie met regen kunnen bladeren voor gladheid zorgen. Daarom ruimt de gemeente het bladafval in de gemeente op. Als eerste de straten waar en vervolgens de straten waar bomen staan die laat hun blad laten vallen. Deze laatste groep is echter veel groter, waardoor het langer kan duren voordat al het bladafval opgeruimd is. Wat betekent blad opruimen? Daar waar het kan, wordt het blad in het plantsoen geblazen. Het blad is namelijk een goede afdekking voor de vorst. Daarnaast ver teert het blad en dient daardoor als voedsel voor de beplanting in het voorjaar. Bladeren op de weg of in de berm worden zoveel moge lijk verwijderd. Natte bladeren op de weg veroorzaken gladheid en de bermen hebben een waterdragende functie waardoor deze niet te dik mogen worden. Zou de berm te dik worden dan vloeit het water van de weg namelijk niet meer gemakkelijk de berm in. Al het blad weg? Nee, dit is niet altijd mogelijk. Het uitgangs punt is zoveel mogelijk blad opruimen. Deze taak is geheel weersafhankelijk. Waar zijn we bezig? De afdeling Beheer Openbare Ruimte heeft twee bladploegen; een grote (bladblazers en de veegmachine) en een kleine. De grote ploeg is gestart in wijk Oost en zal, afhankelijk van het weer, eindigen in wijk West. Zolang er blad valt, wordt deze route herhaald. Wat te doen met het blad van de gemeentebomen? Als u ons wilt helpen, kunt u het blad in de bermen bijeen harken en het blad op paden en wegen bijeen vegen. Dit blad kan als een hoop verzameld worden (geen tuinafval). De medewerkers van de afdeling Beheer Open bare Ruimte nemen dit blad mee als zij in de straat aan het werk zijn. U kunt dit natuurlijk ook laten weten, telefoonnummer (072) 535 68 68. Wij vragen uw begrip voor het feit dat het niet mogelijk is om het afval dan direct op te halen, aangezien de route van de werk zaamheden van de wijkmedewerkers al vastligt. Toch zullen wij ons best doen het zo snel mogelijk op te halen. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende Nederlandse Brandwonden Stichting voor de periode van 10 tot en met 15 oktober a.s. De bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. UITKIJKPOST -13 OKTOBER 2004 - PAGINA 6 Heiloo contact Tf Bij talloze kinderen in Nederland komt Sinterklaas nooit op bezoek. extraatjes is er vaak niet. Kinderhulp helpt de Sint 'n handje. Helpt u mee? Deze kinderen kunnen niet bij hun ouders wonen en zijn bijvoorbeeld in Met een 'noot'bijdrage van 15,- op giro 404040 bezorgt u een kind al n een tehuis geplaatst. Daar vinden ze een liefdevol thuis, maar geld voor heerlijk avondje! Wilt u eerst meer informatie, bel ons dan even. Als u vóór 5 december een 'noot'bijdrage doet, loot u mee voor een ge- sponsorde ballonvaart in de ÏCBFJ: Kinderhulpballon! VOOR GOEDE DOELEN Brinkpoortstraat 32, 74 I I HS Deventer, Tel.: 0570 - 6 I I 899 Internet: www.kinderhulp.nl e-mail: info@kinderhulp.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6