EHBO Heiloo eert jubilaris Wim Loos Beroepenmarkt op het B onhoeffercollege Falkland speelt 'Familie' Enjoy heet voortaan Discovery Opgegraven, en dan Pedagogische woensdagavonden door Hildelien Verkuyl Expositie voor Hospice Alkmaar Ter Couisterorgel toont veelzijdigheid Nieuwe naam van jongerencentrum bekend UITKIJKPOST - 20 OKTOBER 2004 - PAGINA 10 "IBS n2 -on 00:00» K lit ALLES? IfërA: v<z« Marjo van der Burgt Werk van Jan Molenaar BERGEN - De kunst-10-Daagse Bergen aan Zee staat dit jaar voor de elfde keer en van 22 oktober tot 1 november in het teken van Kunst en Cultuur. Wie vanaf 22 oktober tijdens de Kunsttiendaagse het kantoor van Weekblad De Duinstreek Stations straat 1 te Bergen binnenloopt ziet aan de lichte wanden een serie schitteren de schilderijen. Het zijn werken van drie verschillende succesvolle kunste naars, Marjo van der Burgt, Kitty Dillen en Jan Molenaar. Het gaat om ongeveer 20 stillevens, alle voorzien van een harmoniërende lijst. Deze wer ken bij De Duinstreek zijn te koop, de catalogus vermeldt prijzen vanaf 300 euro. Elk schilderij is een kunstwerk en betekent een rijk bezit. Een percentage van de opbrengst is bestemd voor het Hospice Alkmaar. De expositie in het kantoor Weekblad De Duinstreek die tot 18 november duurt, is dagelijks gratis te bezichtigen. In de beide weekends van de kunst- tiendaagse: van 12.00 tot 17.00 uur, tel. 072-5897220. Op donderdag 21 oktober om 17.30 uur is in een besloten kring in het kan toor weekblad De Duinstreek een fee stelijke opening van de schilderijenten toonstelling van Jan Molenaar, Kitty Dillen en Marjo van der Burgt. De ten toonstelling zal worden ingeleid door Monseigneur dr. J.M. Punt, Bisschop van Haarlem. HEILOO - Tijdens het eerste orgelcon cert woensdag op het gloednieuwe 25 stemmig 2-klaviers orgel met losstaand pedaal heeft het Tsjechisch baroktrio in prachtige klanken laten horen hoe veelzijdig dit orgel kan worden ingejzet. Organist was Martin Jakubi^ek, orga nist van de grote kathedraal in Brno (Tsjechië), in sommige werken bijge staan door Antonin Rous (viool) en Jan Skrlik (cello). Het orgel blijkt over geweldige klankmogelijkheden te be schikken. Begonnen werd met 2 koraal voorspelen van J S Bach. Mooi gere gistreerd en vakkundig uitgevoerd. Het tempo had iets lager mogen zijn, waardoor deze voorspelen wat meer tot hun recht zouden zijn gekomen. Fraai klonk ook de Suite van Victoris Kodex (1670). Uit deze werken bleek dat het orgel uitstekend geschikt is voor het vertolken van barokke muziek. Maar ook als begeleidingsinstrument voldoet het instrument aan alle eisen, zoals bleek uit de uitvoering van een instru mentale bewerking van een gedeelte van Haydn's oratorium 'Die Sieben Worte des Erlösers'. Orgel, viool en cello waren volkomen in evenwicht. Dit werk werd door de musici met zoveel gevoel en emotie ten gehore gebracht, dat de toehoorders uit de muziek kon den opmaken op welke kruiswoorden de muziek betrekking had. Schitterend uitgevoerd en misschien wel et hoogte punt van de avond. Maar dat laat onverlet dat ook het overige program ma van dit concert tot het succes heeft bijgedragen. Zo waren ondermeer een tweetal werken van Jan Zwart (over de melodieëti Alle roem is uitgesloten' en 'Een vaste burcht is onze God') te horen. De Tsjechische organist heeft kennelijk ook zelf veel plezier aan zijn vertolking beleefd, want hij wil die wer ken bij zijn terugkeer in Tsjechië in zijn concertprogramma opnemen. Deze werken hebben een typisch 'Jan Zwart' karakter. Romantisch van toonzetting en zeer gevarieerd in registratie. Het speelplezier was goed te horen en het orgel blijkt ook in deze meer romanti sche werken uitstekend te klinken. De muzikale humor ontbrak evenmin. Als Tulpen in glazen pot brengen 999 euro op HEILOO - Woensdag 6 oktober stond in deze krant een artikel over Menno Galama en Janneke Snip, die een expositie hielden ten bate van het Fistula Hospital in Addis Abeba. Deze expositie vond zaterdag 9 oktober plaats in de Ter Coulster- kerk. Onder andere werd een verlo ting gehouden, waarbij een van Jannekes werken- tulpen in een gla zen pot- werd verloot. Dit heeft maar liefst 999 euro opgebracht! De opbrengst van de expositie bracht 1500,- op, dus in totaal heeft het paar het geweldige bedrag van 2499,- bij elkaar verzameld voor het zie kenhuis in Ethipie. In dit ziekenhuis worden vrouwen behandeld, die na vreselijke bevalüngen zonder enige vorm van begeleiding, hun ontlasting niet meer op kunnen houden. Wie niet aanwezig kon zijn die dag, of op een andere manier wil bijdragen aan deze bijzondere actie, kan uiteraard een gift doen via het gironummer van de Stichting Fistula Hospital in Addis Abeba, gevestigd in Cuijk: 644689943. Meer informatie over de Stichting Fistula Hospital vindt u op www.fistulahospital.org. Ook kunt u contact opnemen met het secretari aat van de stichting, in Heiloo aan de Kennemerstraatweg 45, tel. 072- 5333035. Muziekcursus voor peuters HEILOO- Maandag 1 november start de cursus Muziek op Schoot. De2e cur sus is voor kinderen van 2,5 tot 4 jaar met één ouder/ grootouder of verzorger. Tevens kan deze cursus worden gevolgd door peuters die vorig jaar de eerste cur sus hebben gevolgd. Tijdens de cursus worden vanuit de thema's uit de peuter wereld, liedjes gezongen en muziekspel letjes gedaan met eenvoudige instru menten. Zodoende worden hiermee de eerste stappen gezet om de creativiteit te ontwikkelen en te beleven. Deze korte cursus van 7 keer onder lei ding van de deskundige en enthousiaste docente Jenneke Gerritsen start op maandag 1 november vanaf 14.00 uur en duren elk 45 minuten. Voor meer infor- latie kunt v beller» met 072-5332460. onderdeel van een interessante impro visatie op een Tsjechisch volksliedje werd dit liedje ook ten gehore gebracht alsof een beginnend jeugdorkest deze melodie speelde. Met hartstocht, maar lang niet zuiver en ondersteund door een bassist, die regelmatig een zware bastoon uit zijn instrument perste. Dit beeld kreeg je althans gewoon voor ogen; erg knap. Het Postludium van Janacek was een goede afsluiting, waar in opnieuw de schitterende klank van dit orgel goed werd benut. Eigenlijk was dit geen afsluiting, want het enthousiaste publiek kreeg (na een langdurig en staand applaus voor de musici) als toegift nog een mooie improvisatie op een door het publiek aangedragen melodie (waarbij de humor opnieuw niet ontbrak). Dit eer ste concert heeft aangetoond dat Heiloo met dit orgel er een prachtig concertinstrument heeft bij gekregen. HEILOO - Vorige week maandag 11 oktober werd tijdens een gewone oefenavond van de EHBO-vereniging Heiloo de heer Wim Loos gehuldigd door de nationale bond voor EHBO. De heer Wim Loos was 30 september jongstleden 25 jaar lid van de vereni ging. De heer Harry Dillen, secretaris van het districtsbestuur Noord- Holland, speldde hem het zilveren bondsinsigne op. Hij memoreerde dat de heer Wim Loos tijdens zijn lidmaat schap 18 jaar bestuurslid is geweest en de taak van dienstverlening coördi neerde, waarvoor hij in het bijzonder werd geprezen. Al die jaren heeft hij geprobeerd om voor de diverse evene menten zoveel mogelijk leden geïnte resseerd te krijgen om ook te komen helpen als hulpverlener. Dit is niet altijd even gemakkelijk geweest. En als er dan toch weer eens een te kort aan hulpverleners waren, was het nooit te veel om het zelf maar te doen. Voorgeschiedenis Wim is geboren in Heiloo en op zijn 12de naar Langedijk verhuisd. Op zijn 25ste (1968) is hij naar de Zee vaartschool gegaan en vond hij dat een EHBO-diploma geen overbodige luxe was en is dat toen gaan halen bij de EHBO-vereniging Langedijk en is daar toen ook lid geworden. Maar door nog onbekende reden bleek dat zijn diplo ma nie.t meer geldig was, dus heeft hij toen maar in 1976 opnieuw zijn diplo ma gehaald. Wim is verder van 1972 tot 1979 bestuurslid geweest van de EHBO-vereniging Langedijk. In 1979 is hij weer terug gekomen naar Heiloo en toen meteen lid geworden van de EHBO-vereniging Heiloo. De rest is bekend. Wim is nu met de VUT, en kan het nu wat rustiger aan gaan doen en van zijn vrije tijd gaan genieten. Ook Gerda Loos, de vrouw van Wim, werd door het districtsbestuur en de vereni ging in het zonnetje gezet door haar twee mooie bossen bloemen aan te bie den voor de vele uren dat zij haar Wim heeft moeten missen. Wim zal overi gens actief blijven als vrijwilligers bij de hulpverlening en aan de EHBO-vere niging. De EHBO-vereniging kan overigens nog vrijwilligers gebruiken die als EHBO- er willen helpen bij de diverse evenementen. Belangstellenden kun nen contact opnemen met Gerard Wilms, tel. 072-5333571. Nulbeleid voor coffeeshops CASTRICUM - In de problematiek van de handhaving van de Opiumwet in de gemeente Castricum hebben de officier van Justitie, de teamchef van de politie en de burgemeester van Castricum een gezamenlijk standpunt bepaald. Er is voor gekozen om in Castricum een nulbeleid te hanteren voor de vestiging van coffeeshops, dat wil zeggen dat in Castricum geen cof feeshops mogen worden gevestigd. De burgemeester als bevoegd gezag in deze heeft dit beleid vastgesteld in een beleidsregel. Bij de totstandko ming van het beleid zijn onder meer de raadscommissie Algemene Zakén en de Brij derstichting gehoord. Gemeente Castricum gaat niet akkoord met gekozen burgemeester De heer Harry Dillen, secretaris van het districtsbestuur Noord-Holland, speldde Wim Loos het zilveren bondsinsigne op. (foto: MSP CASTRICUM - Een aantal vertegen woordigers gaat namens het college van B&W van de gemeente Castricum op 22 oktober naar het Malieveld in Den Haag, om tijdens een buitengewo ne ledenvergadering van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) in te stemmen met de voorgestelde inbreng op geagendeerde onderwerpen; de benoemingswijze van de burgemeester en de bestuurlijke en financiële ver houdingen Rijk-gemeenten. De gemeente Castricum is het niet eens met de procedure die door het Ministerie is bedacht, namelijk een gekozen burgemeester vanaf het jaar 2006. „Het tijdpad is te kort", lichtte Verloren en gevonden CASTRICUM - De politie Noord- Holland Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevonden en verloren. Verloren in Castricum: sleutelbossen diversen 8x; gsm Siemens grijs; gsm Nokia 5210 rood/zwart; gsm Nokia 6220 zwart/grijs; parelketting; digitaal zwart horloge; zwart lederen porte monnee met geld; dames leesbril bruin montuur; sjaal blauw/beige; zwart ket ting fietsslot; treinabonnement in beige tasje; blauw/groene stenen kralenket ting; donkerblauwe kinderbril; linker gehoorapparaat; rode Ajax portemon nee met NS kaart; jaarkaart bus op naam Landburg; duinkaart. Gevonden in Castricum: sleutels grote bos; portemonnee v Waas; blauw/grijze sjaal; gouden schakelarmbandje; grijs/rode autoped; linker Nike schoen grijs/blauw; groene plastic tas met kle ding; tas met kinderballetpakje en schoenen. Verloren montuur. in Limmen: leesbril rood CASTRICUM - Op dinsdag 26 okto ber is het weer zover. Dan vindt de door de decanen van het Bonhoeffercollege georganiseerde 'beroepenmarkt' plaats. Meer dan honderd medewerkers van buiten ver tegenwoordigen een breed scala van opleidingen. Hierdoor is deze markt een van de grootste van Noord- Holland. De nadruk ligt vooral op opleidings mogelijkheden na vmbo-tl, havo en vwo. Voorts zullen ook vertegenwoor digers aanwezig zijn van de Informatie Beheer Groep uit Groningen, zodat men op deze markt ook met vragen over studiefinanciering terecht kan. Het is duidelijk dat een goede voorbe reiding op de studiekeuze van groot belang is, omdat een verkeerde beslis sing vervelende consequenties kan hebben. Deze avond is een prima gele genheid voor een (eerste) oriëntatie. Hoewel de beroepenmarkt in eerste instantie voor ouders/verzorgers en leerlingen van het Bonhoeffercollege wordt georganiseerd, zijn ook de leer lingen van andere scholen in het voort gezet onderwijs in Castricum en omlig gende plaatsen welkom. Gegevens over de beroepenmarkt zijn te vinden op de site van het Bonhoeffercollege: www.bonhoeffer.nl. Het gebouw is voor bezoekers vanaf 19.15 uur geopend. De voorlichting wordt gegeven,in vier rondes, deze beginnen om 19.30 uur, 20.10 uur, 20.50 uur en 21.30 uur. Programma's zijn te verkrijgen bij de receptie. Het adres is Pieter Kieftstraat 20. Daar er een groot aantal bezoekers wordt ver wacht dient er rekening mee gehouden te worden dat de parkeerruimte beperkt is. Voor inlichtingen kan men terecht bij een van de decanen, tel. 0251-659119. Familie: een 'feest'van herkenning? (foto: A. de Graaf) HEILOO - De nieuwste productie van Falkland Toneel kan worden getypeerd als een feest van herkenning doorspekt met gitzwarte humor. De schrijfster zelf zegt over het stuk: „Het moest zo erg zijn als het leven zelf'. Familie uitstapjes, iedereen heeft ze wel eens. Gezellig met de hele familie, van opa en oma tot kinderen en kleinkinderen, een weekendje eruit, naar een huisje op de Veluwe, of elders. Leuk? De meeste mensen vinden van niet. Vrijwel allemaal hebben we wel iets waarover we in onmin leven met onze familieleden. In zo'n weekend moet dat of verstandelijk worden verzwe gen, of worden uitgepraat, met het risi co op een ruzie. 'Familie' speelt in een besneeuwde berghut in een winter sportgebied in Oostenrijk. De ideale locatie voor een familiebijeenkomst zou je denken; alle faciliteiten om het gezellig te maken zijn aanwezig. Maar niet voor de personages in 'Familie'. De kou en afgelegen ligging van de hut lijken voor hen eerder aanleiding het vuurtje eens flink op te stoken, niet let terlijk maar figuurlijk. Een sterk scena rio geschreven door de Nederlandse Maria Goos. Tevens de schrijfster van de bekende TV-series 'Pleidooi' en 'Oud geld'. Deze voorstelling is te zien op: vrijdag 5 november en zaterdag 6 november in theater De Beun. Aanvang 20.15 uur. Entree: 6,-, donateurs 3,-. CJP en 65+ 4.50. Kaartverkoop start vrijdag 22 oktober bij de volgende voorver koopadressen: Reisbureau World of TUI (Raadhuisweg), Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum), Sigaren magazijn 't Hoekje (winkelcentrum 't Hoekstuk), C1000 (Ypestein) en Theater De Beun (nabij winkelhof 't Loo, maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17^00 uur). Voor informatie en reserveringen kunt u zich wenden tot Edith Otto, tel. 072-5334355. Neem ook eens een kijkje op www.falkland- toneel.nl. Gevonden in Limmen: sleutels. Thuisadministratieproj eet helpt ouderen CASTRICUM - Het wordt er allemaal niet eenvoudiger op. Er moet steeds vaker een formulier worden ingevuld of een briefje worden geschreven naar de gemeente, de verzekering, het zie kenfonds, de woningbouwvereniging, het ziekenhuis, enz. Daar komen dan ook nog eens bank- en girozaken bij. Het betalingsverkeer wordt ingewik kelder, er komen stefeds meer mogelijk heden. Geen wonder dat het soms niet meer lukt, zeker als de partner die zich hiermee bezig hield, komt te overlij den. Om ervoor te zorgen dat mensen, met name ouderen, toch zelf de touw tjes in handen kunnen blijven houden, is het Gilde gestart met een administra tieproject. De vrijwilligers van deze werkgroep gaan naar de mensen thuis om hen te ondersteunen bij het orde nen van hun administratie. Mensen die behoefte hebben aan admi nistratieve ondersteuning (uit Akersloot, Castricum en Limmen) kunnen zich melden bij de sector Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum. De Centrale is elke werkdag geopend van 9.00 - 12.00 uur en 's middags op afspraak. Telefonisch is zij bereikbaar onder nummer 0251 - 65 65 62 en het e-mailadres is vcc@wel- zijncastricum.nl. Ook kan men hier de uitgebreide folder van het Thuisadministratieproj eet verkrij gen LIMMEN- Het komende half jaar wordt op zeven woensdagavonden vanaf 20 oktober in Noord-Holland de discussie geopend over actuele en her kenbare vragen met betrekking tot opvoeding en onderwijs. De bijeenkom sten zijn bedoeld voor iedereen die met opvoeding en/of onderwijs te maken heeft: ouders, docenten, hulpverleners en andere belangstellenden. Ook, en vooral, jongeren die graag mee willen denken en praten zijn welkom! Vragen die aan bod zullen komen zijn ondermeer: Steeds meer kinderen krij gen een etiket (diagnose) en het speci aal onderwijs zit overvol, bij gebrek aan begeleiding zitten zelfs 800 kinderen van 10 jaar en ouder in de gevangenis. Wat is er toch aan de hand? - Past het onderwijs dat nu geboden wordt nog wel in deze tijd en bij de kin deren? Een kind dat geen zin heeft om te leren? Hoe kan dat nou? Faalangst aanpassen of op zoek naar jezelf? Met welke houding luistert de begelei der naar. het kind? Waar komt al die agressiviteit vandaan? Wat vraagt een kind eigenlijk van ons als opvoeder/begeleider? Kom je je kinde ren/leerlingen tegen of jezelf? Wat doe je als begeleider? Wacht je af en kijk je toe, zeg je hoe het moet en geef je een cijfer of geef je het voorbeeld? Tijdens de bijeenkomsten is er volop de gelegenheid eigen vragen in te bren gen. Deze kunnen ook het onderwerp van een volgende bijeenkomst worden. Programma van de avonden: inleiding aan de hand van bovengenoemde en/of door deelnemers aangereikte vragen, in kleine groepen reageren op de inlei ding en eigen inbreng, plenaire afron ding waarbij de bevindingen en eventu ele nieuwe vragen besproken kunnen worden. Hildelien Verkuyl is pedagoog en werkt als lerarenopleider en trainer van men toren voortgezet onderwijs bij de uni versiteit Utrecht. Tevens heeft zij een praktijk waarin zij kinderen (en evt. hun ouders) begeleidt die geen gebruik meer kunnen of willen maken van het huidige reguliere onderwijsaanbod Data: woensdagavond 20 oktober, 3 en 17 november, 12 januari, 9 februari, 9 maart en 13 april, van 19.45 tot 22.15 uur. Kaarten: 15,- per avond (jonge ren tot 21 jaar 7,50) of 75,- voor alle avonden (jongeren 37,50), inclu sief koffie/thee. Plaats: Oosterzijweg 8 te Limmen (op het terrein Oosthoek GGZ) in het laatste gebouw is de grote zaal (van NTI/NLP). Informatie: 072 - 5320325. De zaal biedt plaats aan onge veer 60 personen. Wil je verzekerd zijn van deelname, meldt je dan aan door een e-mail te sturen naar metamorpho- se@xs4all.nl. wethouder Van Gosliga afgelopen woensdag toe. „Op een later tijdstip willen wij eventueel wel meewerken aan een gekozen burgemeester, maar wij zijn van mening dat dit traject wet geving in strijd is met de grondwet. Het standpunt van het college is dan ook een positieve beantwoording op de vraag van VNG om dit besluit af te keuren. Ook gaat de gemeente de strijd aan met de onroerend zaak belasting (OZB) plannen. Het gebrui kersdeel zou worden afgeschaft in 2005. Daar zou een compensatie tegen over staan op basis van gegevens uit het jaar 2002. Deze wordt echter pas in 2006 doorgevoerd. Zaden centraal in boswachterspreekuur CASTRICUM - Op woensdag 20 okto ber is er weer een boswachterspree- kuur in Bezoekerscentrum de Hoep. Deze keer kunt u al uw vragen kwijt over zaden die te vinden zijn in het Noordhollands Duinreservaat. Het spreekuur in de Hoep is vrij toeganke lijk en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. De Hoep vindt u aan de Zeeweg te Bakkum. In dit door PWN beheerde natuurge bied komen veel verschillende soorten bomen, struiken en planten voor. Iedere soort heeft zijn eigen zaad en die hebben allemaal verschillende ken merken. Er valt veel te vertellen over hoe zaden zich verspreiden, maar ook over wat zaden betekenen voor de die ren in het gebied. Tijdens dit spreekuur gaat de boswachter in op allerlei vragen en wetenswaardigheden over dit onderwerp. Ook neemt hij verschillen de zaden mee die het een en ander zul len verduidelijken. Tweedehands kleding- beurs met zwarte piet CASTRICUM - In Sportcentrum De Bloemen, Bloemen 71 te Castricum wordt zondag 14 november voor de vierde keer de tweedehands De Baby Boel Beurs gehouden. Deze beurs is speciaal voor mensen die van hun sta pels baby-, peuter-, en kleuterspullen afwillen en voor mensen die op zoek zijn naar betaalbare kinderspulletjes. Iedereen die spullen over heeft en deze niet meer gebruikt kan deze hier te koop aanbieden voor een prijs die u zelf bepaalt. Te denken valt dan bijvoor beeld aan: Kleding tot maat 158, speel goed, kinderstoeltjes, boxen, fietszitjes, buggy's, campingbedjes, wippertjes; je kunt het zo gek niet bedenken of het krijgt een plaatsje op de beurs. Van de opbrengst is 2/3 voor de inbrenger van de spullen en 1/3 voor de organisatie. De beurs wordt gehouden van 10.00 - 13.00 uur en de entree is gratis! Goed te weten is ook dat enkele zwarte pieten dit jaar weer de beurs zullen gaan bezoeken! Wilt u meer weten over de beurs of een verkoopnummer aanvra gen (inschrijven is ook gratis), neem dan contact op met Mascha de Jager, 072-5053304/06-40092822 of Yvonne Beerse 06-12613091. HEILOO - Op woensdag 3 november wordt in de werkruimte van de Archeologische werkgroep Baduhenna Heiloo een lezing gehouden. De lezing gaat over het presenteren van archeolo gie. Dat kan op veel manieren, een vondst kan in een museumvitrine gezet worden met een tekstbordje erbij of getoond worden door het gebruik te laten zien in bijvoorbeeld een prehisto risch openluchtmuseum waar de context van de vondst is gereconstrueerd. Archeologie kan ook verteld worden via internet, leskisten of televisie. Iedereen kent Time Team, het veelbekeken Opbrengst collecte Nierstichting HEILOO - De huis aan huis collecte die in de week van 20 tot en met 25 septem ber is gehouden ten bate van de Nierstichting, heeft in de gemeente Heiloo 7776,80 opgebracht. Opbrengst Collecte Verstandelijk Gehandicapten HEILOO - De onlangs in de gemeente Heiloo gehouden Nationale collecte Verstandelijk Gehandicapten heeft in totaal 7.969.86 opgebracht. Engelse programma waarin in drie dagen een opgraving wordt uitgevoerd. Tegenwoordig wordt er veel opgegra ven, omdat dat verplicht is bij bouwpro jecten en andere ingrijpende grond werkzaamheden. Archeologen registre ren vondsten en sporen en verslaan hun bevindingen in een rapport. Het schrij ven van een dergelijk basisrapport is verplicht volgens-het handboek voor de Nederlandse archeologie. Helaas zijn dergelijke rapporten echte onderzoeks rapporten met jargon. Terwijl veel men sen belangstelling hebben voor met name hun regionale verleden. Dat is jammer want het cultureel erfgoed waar de archeologische sporen en vondsten toe behoren zijn van ons allemaal. Een nieuwe trend is het verwijzen naar archeologische sporen in nieuwbouw wijken of andere moderne projecten op de plaats van overblijfselen uit het ver leden. Ceciel Nyst zal tijdens deze lezing putten uit eigen ervaringen die zijheeft opgedaan in Nederland, Engeland en Noorwegen. Zo zal zij aandacht beste den aan de opgraving te Limmen de Krocht waar voorlichting een belangrij ke speerpunt was. De lezing begint om 20.00 uur; de ingang van de werkruimte bevindt zich onder de rechterpoort van het hoofdgebouw van de Willibrordstichting aan de Kennemerstraatweg. Opgave kan via het e-mailadres: ackok@quicknet.nl CASTRICUM - De nieuwe naam voor het jongerencentrum in Castricum is Discovery. De jongeren, die moesten verhuizen vanuit de Bakkerij naar het voormalig onderkomen van discotheek Enjoy tegenover het staion in Castricum, zagen wethouder Könst afgelopen zaterdag het naambord ont hullen. Hoewel de meeste jongeren met de naam wel kunnen leven, lijken zij echter nog steeds niet blij met hun nieu we pand. Dat onderstreepte een groepje jeugd nog maar eens door een groot spandoek mee te nemen waarop zij hun ongenoegen het blijken.'Veel te klein', zo vinden de meesten. De Vrienden van de Bakkerij zijn echter nog steeds in gesprek met de wethouder wat betreft de (tijdelijke) mogelijke huur van het oude pand De Bakkerij. Daar zijn immers wel concerten en culturele acti viteiten mogelijk. De wethouder liet in een eerder stadium al blijken gevoelig te zijn voor het verzoek van 'De Vrienden', zodat een oplossing mogelijk nabij is. Desiree Castricum bedacht de winnende naam voor het jongerencentrum. In bijzijn van wethouder Könst onthulde zij zaterdag het naambord. Conquistanieuws LIMMEN - Programma voor woensdag 20, vrijdag 22 en zaterdag 23 oktober. Conquista kids: 4 t/m 8 jaar Conquista kids is gesloten i.v.m. de herftst vakantie. Club X-tra: Skate en Rock avond met spring schans! Zaterdagavond staat er iets heel vets te gebeuren! Je kunt skaten in Conquista met daarbij natuurlijk de benodigde muziek. Half pipe en fun box! De DJ zal weer zorgen voor de juiste beats! Heb je ideeën voor club X tra mail dit dan naar: tienerwerk@conquista.nl De tieneravond begint om 19.00 uur en Conquista sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 t/m 15 jaar. Conquista Café Het jongerencafé is op vrijdag- en zaterdagavond weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Ons café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internet computers en zithoek. De entree is gra tis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag Iedereen van 8 t/m 12 jaar kan van 14.00 tot 17.00 uur computeren, tafel tennissen, sjoelen, poolbiljarten, com puterspelletjes spelen, internetten, knutselen, Play- Station op groot scherm spelen! Voor extra info en foto 's kijk op de website www.conquista.nl Toch nog even de kans waarnemen om teproteseren... (foto s MSP) V rij willigers werk gevraagd CASTRICUM - Tot genoegen consta teert de Vrijwilligers Centrale Castricum dat er genoeg burgers bereid zijn zich vrijwillig in te zetten voor een goede zaak. Echter, het moet wel aantrekkelijk vrijwilligerswerk zijn. Iets is aantrekkelijk wanneer het past in je agenda, een appèl doet op je talenten en betrokkenheid en een goed gevoel geeft. Voldoet een vrijwilliger- sactiviteit niet aan deze criteria, dan wordt het meteen een stuk moeilijker om mensen er voor te motiveren. Vrijwilligers werf je niet alleen meer door 'te leuren met vacatures', maar door te laten zien hoe nuttig en aan trekkelijk je organisatie is. Ook het overzichtelijk maken van de taken en verdelen in korte klussen is belangrijk om het voor de vrijwilligers aantrekke lijk te maken en te houden. De Vrijwilligers Centrale adviseert organi saties in Castricum, Akersloot en Limmen hoe zij hun werk aantrekkelij ker kunnen aanbieden. Dus, mocht uw instelling problemen ondervinden bij het vinden van de juiste vrijwilliger, neem dan eens contact met hen op. Wie weet is er een oplossing te vinden. Ook als u als instelling al direct een taak kunt bedenken waar nog drin gend hulp bij nodig is, kunnen zij natuurüjk van dienst zijn. Meer infor matie kunt u krijgen bij de Vrijwilligers Centrale, gevestigd in ontmoetingscen trum Geesterhage, Geesterduinweg 5 in Castricum, elke werkdag geopend van 09.00-12.00 uur of op afspraak. Bellen met 0251-656562 of e-mailen kan ook, vcc@welzijncastricum.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10