Zesde Hakkel-oren Toernooi zonnig afgesloten Theo Hoogland kampioen eerste klasse driebanden Nieuws rond Zeevogels klopt Egmondia Schaken bij Oppositie Boerenwagen biedt veel vertier tijdens het eten mm Egmonders Krijgsman en De Groot exposeren tijdens KunstlOdaagse UITKIJKPOST - 20 OKTOBER 2004 - PAGINA 12 Dimtronic Meervogels wint van Westsite Ontwikkelingstoernooi Ook Stoop kan tafeltennis Dojo 't Loo Bridgeclub Fumez pas mmmi> D V W -Zeevissen SV V redeburg Vissen in het Stet Optreden Neva Ensemble Oogstdienst in jubilerende RK-kerk Ouderenochtend Vroege treffers beslissen derby 1 i Hallem op de KunstlOdaagse Bridgeclub Limmen Damesbridgeclub Sans Atout AKERSLOOT - Afgelopen zondag speelde dames 1 van handbalvereni ging Dimtronic Meervogels tegen Westsite uit Amsterdam. Het tempo van deze wedstrijd lag laag, vooral aan de kant van het geroutineerde Westsite. Dit werd mede beïnvloed door de regen. Maar Dimtronic Meervogels probeerde het tempo hoog te houden, een aantal malen kwam zij dan ook tot goede tempoversnellingen waardoor de russtand ook in het voordeel van Dimtronic Meervogels was, 7-5. De tweede helft ging wederom redelijk gelijk op. Door een paar dubieuze beslissingen van de scheidsrechters werd het nog een spannende eindfase maar uiteindelijk won Dimtronic Meervogels door goede samenwerking en op basis van snelheid met 11-9. Dit was de laatste veldwedstrijd voor dit jaar. Volgende week start het zaalsei zoen voor de dames van Dimtronic Meervogels tegen de Blinkert uit Haarlem, in sporthal de Lelie. Mark Stoop in de aanval: drie punten in de tas. HEILOO - Afgelopen zondag werd in Limmen/Heuoo niet redden de Dojo aan de Bergeonstraat het eer ste ontwikkelingstoernooi van de Heilooër judovereniging gehouden. Ruim honderd judokaatjes van tien verschillende verenigingen van Hoorn tot en met Nieuw Vennep waren van de partij. Van Dojo 't Loo zelf waren 23 judoka's ingeschreven. Doelstelling van het toernooi was om beginnende judo ka's wedstrijdervaring op te laten doen. Daarom werd er een leeftijdtijdsgrens van 10 jaar gehanteerd en mochten alleen witte en gele banders deelne men. De judoka's waren op leeftijd en gewicht opgedeeld in gemengde poules. Onder leiding van officiële scheids rechters werd op vier matten tegelijk gejudood. De sfeer in de Dojo was ronduit fantastisch. In een sportieve ambiance werden de krachten geme ten. De aanwezig EHBO-ers hadden gelukkig een rustige ochtend. De bij sommige kinderen spontaan opwellen de tranen werden eerder veroorzaakt door teleurstelling dan door blessures. Op het eigen toernooi wisten de kinde ren van Dojo 't Loo tot aansprekende resultaten te komen. In de diverse leef- tijds- en gewichtscategorieën waren er eerste prijzen weggelegd voor: Tom Diels, Tim Kuipers, Kai Sindhunata, Jasmijn Lesterhuis, Tim van Buuren en Nils Bouman. Zilveren bekers waren er voor: Stan Greveling, Maaike Steven son, Daniël Dumanaw, Sacha Bos, Jorn Bestenman, Jim Tervoort en Lars Onderwater. Op de laagste trede van podium mochten met een derde plaats plaatsnemen: Lars Vilters, Thijs Kamp stra, Levi Nieuwveen en Jorus Bart. HEILOO - De uitslagen van BC Fumez pas van 14 oktober zijn: Lijn A: 1 G. Alderlieste T. Rosier 64,09,2 H. Hoogland T. de Vries 62,42, 3 S. Sandkuijl T. van Vliet 55,25, Lijn B: 1 R. J. Türk 65,00,2 F. Beerse R van Lochem 62,08, 3 E. Haafkens M. Geels 52,08, Lijn C: 1 A. H. Settels 57,92, 2 M. Rozemeijer C. Zwart 56,25, 3 M. van der Horst C. van Wensen 54,58, Lijn D: 1 G. Kraakman M. Luten 64,58, 2 A. de Graaf H. van Lith 57,92, 3 L. de Bree T. Waelput 57,08. REGIO - Als tafeltennisser Mark Stoop zijn dag heeft is er voor de tegenstander weinig eer 'te behalen, het is dan maar goed dat de tafeltennisballetjes van zeer licht celluloid zijn gemaakt want deze worden dan als projectielen gelanceerd onder het motto.aanvallen! Dat Mark weer eens zo'n dag had kwamen de DOV spelers uit en in Heerhugowaard aan de weet en dat resulteerde in drie mooie overwinningen want in de barakachtige ruimte waarvan de wan den bijna trilden wisten ook zij hier geen raad mee. Dat werden dus drie volle punten voor L/H 1. Daar bovendien Giovanni Bakker in zijn eerste partij won van Leo Beers zou een overwinning deze avond bijna zeker zijn. En toch werd het een neder laag. Henk-Jan den Ouden was al ziek aan zijn eerste partij begonnen en merkte dat het echt niet ging. Hij werd snel naar huis gebracht en knapte weer op na 14 uur slapen aan een stuk maar toen was de wedstrijd uiteraard al gelopen en hadden de DOV' ers drie cadeautjes in de tas. Giovanni bleef op 1 punt staan en in de nieuwe samenstelling ging nu ook voor het eerst het dubbel verloren: 4-6 Het tweede team bleef steken op 3-7. door 2 punten van Cor en 1 extra punt door de verrassend goed spelende Wim Krom. In het derde doen de 3 Barendsen het Beslist Bar Best.De 8-2 winst verstevig de de koppositie. Ook het vierde begint de smaak te pakken te krijgen. Sebastiaan en Roderick bleven ongesla gen: 8-2. In het vijfde heeft Sander Metz nog geen partij verloren, toch werd het 4-6.Bij de Jeugd lieten Arjan Barendse en Peter Seignette geen steken vallen. De winst werd 8-2 en dat was wel tegen medekoploper DOV 3. Beiden hebben nu 26 punten verzameld. Duintreffers L/H2 werd 5 -5; Olympia 3 - L/H/3:8- 2 door 2 punten van Thijs Stoop. EGMOND - Het 40+ veteranen dub- beltoernooi, het open herfsttoernooi van Tennisclub Hogedijk (Hakkel-oren Toernooi) mag zich in een nog steeds groeiende populariteit verheugen. De 355 deelnemers kwamen uit heel Noord-Holland, enkele zelfs van bui ten de provincie. Er werd dit jaar voor het eerst door alle deelnemende paren in poules gespeeld, zodat elk koppel minimaal twee partijen speelde. Na de poule wedstrijden werd de strijd om de prijzen voortgezet volgens het afval- systeem. Het toernooi besloeg twee opeenvolgende weekends (1,2,3 en 8,9,10 oktober); de heren-, dames- en gemengde dubbels kwamen uit in de sterktecategorieën 5,6,7 en 8. Het Hakkel-oren Toernooi heeft de naam een gezellig toernooi te zijn. Ook dit keer hebben de organisatoren er alles aan gedaan om die reputatie hoog te houden. Mede dankzij de muzikale bijdrage van Gerard Pig Zentveld was mzMf. Theo Hoogland deelt rake stoten uit en wordt kampioen driebanden. AKERSLOOT - Theo Hoogland van biljartvereniging Aker v97 uit Akersloot is er afgelopen weekend in geslaagd district kampioen eerste klasse drieban den van het district Alkmaar te worden. Aanvankelijk zag het er niet zo goed uit voor Hoogland, in de eerste ronde ver loor hij kansloos van J.Visser uit Egmond aan Zee, die later op de twee de plaats zou eindigen. Maar Hoogland herstelde zich prima en heeft de andere zes partijen fraai gewonnen. In de allerlaatste ronde waren er nog drie titelkandidaten, Th.Hoogland, J.Visser en P.vd Meij In een spannende finale wist Hoogland, vd Meij uit Heemskerk te verslaan en op het tweede biljart verloor op dat moment Visser van Völker zodat Hoogland zich kampioen van het district Alkmaar mocht noemen. Op het supersnelle materiaal hadden sommige spelers in het begin moeite hun ritme te vinden maar gaandeweg de finale wer den de prestaties beter. Hoogland plaatste zich voor de regio finale die eind november in Lisse wordt gehouden. Wederom succes voor biljartvereniging AKER v97 dit jaar nadat eerder Rob Levering het Nederlands kampioen schap hoofdklasse driebanden in de wacht wist te slepen en ook het 2e team van Aker v97 met daarin o.a. kampioen Theo Hoogland wist in mei de district en de gewestelijke titel te pakken. Eindstand district finale le klasse drie banden 1 Th.Hoogland 12 pnt. 2 J.Visser 10, 9, 3 P.vd Meij 8, 4 R.Hoogland 8, 5 A.Schuit 6,6 H.Lutgerink 6,7 A.Völker 6,8 J.Roekens 0.. het op de tweede vrijdag van het toer nooi ouderwets gezellig in de Hogedijk-kantine; op de daaropvolgen de zaterdag was het 's avonds onge woon rustig op het park, maar dat kwam waarschijnlijk door de op tv uit gezonden voetbal interlandwedstrijd Macedonië-Nederland en het optreden van Marco Borsato in het kader van 750 jaar Alkmaar. De prijswinnaars categorie 5: DD 1. Ria Leijen/Carin Visser;2. Garla Schigt/Garcia Omme ren. GD 1. Netty Bak-Dingler/Hildo Kwast; 2. Loes Keiler/Lammert Breuker categorie 6: HD 1. Kees Uiterwijk Winkel/Maurice Laan; 2. Peter de Waard/Ed Baltus, DD 1. Ali Molenaar- Groen/Gonny van Sikkelerus-Louwer; 2. Ineke de Waard- Zuiderwijk/Hetty Zwart. GD 1. Yvonne Reinhard/Koos van Duinen; 2. Yvonne Vreeswijk/Paul Schaap categorie 7: HD 1. Mart Houten- bos/Peter Meijer; 2. Adrie Kaptein /Wim Kuijper, DD 1. Marjan de Waard/Marjon de Waard-Kruijff; 2. Heieen Zwart/Thea Zonneveld. GD 1. Jeanie Koop-van Rijn/Henk Koop; 2. Wilma Leenen/Mat Suijlen categorie 8: HD 1. Wout Jager/Jan van Mourik; 2. André van Ommeren/Ab van den Berg, DD l.Irmgard de Gier/Fon Westerveld; 2. Paulien Edixho- ven/Hanny v.d. Berg-Godijn. GD 1. Ellen Popma/Jan van Mourik; 2. Tonny Kragtwijk-Lankhorst/Jos Kragtwijk. HEILOO - Zaterdag 16 oktober heb ben de zeevissers van DVW de derde en dus laatste wedstrijd van dit seizoen op het Wad gevist. Het was een gewel dige dag, zowel de visvangst als het weer waren prima. Schipper Jaap stelde voor om het dit keer maar eens op het diepe water te proberen omdat daar wijting gevangen werd. Dit bleek een goede keus te zijn. De 22 vissers wisten maar liefst 189 vissen te vangen waar van het overgrote deel uit wijting bestond. De betere visvangers stonden dit keer voor op de boot. Vooral Laura van Raalte en Emil Wijckelsma haal den met regelmaat een vis uit het zilte nat. Na een nek aan nek race werden dè prijzen als volgt verdeeld. Eerst Emil Wijckelsma, tweede Laura van Raalte en op een gedeelde derde plaats Harry Klaver en Arjan Duinmeijer. Arjan wist ook nog een vijfdradige meun van 21 cm te vangen, hiermee vestigde hij een nieuw DVW record. Het Waddenklassement is gewonnen door Gerrit Ynsen die in deze wedstrijd voldoende vis wist te vangen om runner up Laura van Raalte voor te blijven, derde werd Emil Wijckelsma. De eerst volgende wedstrijd is op 13 november, we vissen dan een avondwedstrijd op de Noordpier bij Wijk aan Zee. Je kunt je nog opgeven voor deze wedstrijd. Voor opgave of nadere informatie kun je, ook al ben je geen lid van D.V.W., bellen met E. Wijckelsma, tel. 072- 5337330, e-mail: emil.wijckelsma- @hccnet.nl of met R. Blok, tel. 072- 5336108. LIMMEN - Vrijdag 15 oktober speelde SV Vredeburg ronde 4 van de interne schaakcompetitie. In groep A hielden J. Admiraal en B. Stolp elkaar in even wicht in een strategisch hoogstaand gevecht. M. Weigraven kende de fines ses niet van het 2 paardenspel maar wist met creatieve zetten E. Stolp voor lastige keuzes te plaatsen. In een remi seachtige stand toonde Stolp zijn eind spelinzicht door terecht op afruil aan te sturen en zonder torens naar winst te schuiven. E.van Duin stond huizen hoog gewonnen, maar viel met open ogen in de gemene valstrik van N. Pepping die damepromotie uitlokte en daarmee pat kwam te staan. J. de Graaf kon fortuinlijk profiteren van een min dere avond van M.Wester en lijkt hier mee de kop van de illustere keldercom petitie te veroveren mede dankzij de zwaar bevochten overwinning van H.Levering op zijn broer J. Levering. Komende vrijdag speelt Vredeburg-1 de thuiswedstrijd tegen Excelsior uit Heemskerk. Uitslagen: Groep A. B. Stolp-J. Admiraal remise, E. Stolp-M. Weigraven 1-0, H. Ebels-G. Hafkamp 1- 0, R. vd Storm-T. Al 1-0, J. Limmen-R. Rommel 0-1H. Levering-J. Levering 1- 0, D. Aafjes-T. Witkamp 1-0, G. Pouw-D. Keijzer remise, B. Blekemolen-P. Zwart 0-1, B. Kerkhof-M. Hendriks 1-0, K. Aafjes-M. Koot 1-0, N. Pepping-E.van Duin remise, M. Wester-J. de Graaf 0-1, J. Tebbens-R. Termes 0-1, S. Sofan- C.Dinkla 0-1, M. van Buuren-M. Krom 0-1, T. Castelein-M. Kos 1-0 Groep B. Hidde Ebels-Jeffrey vd Wagen 1-0, Dylan de Vries-Allard de Vries remise, Alex Termes-Bert Hollander 0-1, Tom Beentjes-Bart Pepping 0-1, Steven Boon-Remi Aafjes remise, Tjardo Sassen-Floris-Jan van Zanten 0-1, Ozair Dahi-Laura Aafjes 1- 0, Loek Admiraal-Joep van Zanten. LIMMEN - Zondag 17 oktober werd een vrije wedstrijd op aantal gevist in het Stet te Limmen. Er kwamen 14 deel nemers op af, die daarna ook de prijsuit reiking van de competitie hadden. De vangsten waren van zeer goed tot zeer matig, waarbij toch een gemiddelde van 87 vissen in 2 uur werd gehaald. Winnaar werd Rien Faasse, die ook de winter competitie op het Stet al had gewonnen. Hij ving liefst 172 vissen, evenveel als de nummer 2, Ruud Laan. Derde werd Marcel Kok met 137, voor Peter van der Heijdt met 136, Co Duinmeijer met 115, Ron Droog met 113 en Gerrit TUijn met 99 stuks. Daarna zakten de aantallen snel, en de laatste visser had er maar 9, wel de 9 grootste van de wedstrijd! De eindstand van de Limmerpoldercup 2004 is ook bekend. Marcel Kok van HSV De Sander Akersloot) werd kam pioen. Hij won de eerste en de derde wedstrijd, en werd een keer tweede in zijn vak. Hij sloot af met 4 wedstrijdpun- ten en een totaalvangst vanl3 küo 450 gram en 129 vissen. Tweede werd Limmer Peter van der Heijdt, die de tweede en de vierde wed strijd winnend afsloof, en èen derde plaats in zijn vak haalde. Hij had 5 wed- strijdpunten en een totaal van 14 kilo 300 gram en 107 vissen. Ook met 5 wed- strijdpunten eindigde Han Duin van De Sander op plaats 3. Han ving 9400 gram en 101 vissen. Nummer 4 Dick Pekel (De Sander) en nummer 5 Gerrit Ihijn (Limmen) hadden ook 5 wedstrijdpun- ten maar minder gewicht en aantal. Liefst 15 vissers visten een compleet klassement (minimaal 3 uitslagen) en er deden 28 vissers mee. Het verenigings klassement werd gewonnen door De Sander met 35 punten, voor Limmen met 44, DVW met 61 en HV Castricum met 78 punten. Totaal werd er 127 kilo vis gevangen en 1323 stuks. Het gemiddelde was 19 vissen per deelne mer per wedstrijd en 1827 gram. Zo wogen de vissen gemiddeld 96 gram. Alle deelnemers wisten vis te vangen. Beste gewicht was voor Marcel Kok, die de eerste wedstrijd 9800 gram vis ving. De hoogste aantallen waren voor Han Duin en Anton Stey, beiden visten een keer 73 vissen op. De vrije wedstrijden op gewicht werden gewonnen door Co Duinmeijer uit Castricum (3875 gram) en Gerrit Tuijn (14900 gram) uit Limmen. In 2005 zal de opzet van de Limmerpoldercup worden aangepast. De vrije wedstrijden verval len, er zullen zeven wedstrijden voor het klassement worden gevist, waarbij er meer plaats is voor specialisten. Er wor den twee wedstrijden op gewicht gevist en twee op aantal. Daarnaast zijn er drie wedstrijden waarbij gewicht en aantal een gecombineerd puntentotaal opleve ren. De wateren hiervoor worden ook aangepast. Zo wordt er in stadswater op aantal gevist en in de grote kanalen op gewicht. De wintercompetitie start in december, met vier wedstrijden op het Stet en de Dogsloot, met een gecombi neerd puntenklassement. GMO EGMOND - De Egmondse kunste naars Katinka Krijgsman en Ewoud de Groot exposeren tijdens de Kunsttiendaagse van Bergen in het bos. In een speciaal opgezette tent bij de familie Brouwers aan de Zwarteweg 1 in Bergen is hun werk te bewonderen. De expositie is alleen in de weekenden van 23/24 en 30/31 oktober open van 11.00 uur tot 17.00 uur. Vanaf skibaan II Primo is het 500 meter lopen of fietsen om op de locatie te komen. De route er naar toe staat vanaf de skibaan goed aangegeven. Het Egmondse duo heeft voor een expositieruimte in het bos gekozen omdat de sfeer van hun schilderijen hier goed uitkomt. Tevens is het een spannende en bijzonder mooie locatie om schilderijen te bekijken. Ewoud de Groot is hedendaags realist. Hij exposeert tijdens de Kunsttien daagse duinlandschappen die geschil derd zijn in het gebied Egmond, Bergen, Schoorl. Zo zijn er onder meer werken met uitzicht op het Bio-vakan- tieoord en De Kerf te bewonderen. „In mijn werk probeer ik een ervaring van de ruimte weer te geven", aldus de kun stenaar uit Egmond. De Groot expo seert regelmatig in gerenommeerde galeries, zoals Galerie Van Heijningen in Den Haag. Tevens is hij lid van de Nederlandse Vereniging van Zeeschilders. Katinka Krijgsman is eveneens heden daags realist, zij schildert geen land schappen maar mensen. Zo laat zij op haar eigen expressieve manier mensen in merkwaardige situaties zien. Het opvallende gebruik van licht en donker is iets wat weinig kunstenaars durven gebruiken. Haar schilderijen stralen daardoor vaak iets geheimzinnigs uit. Humor komt in haar schilderijen ook veel voor. „Naast het mysterieuze in mijn werk, vind ik het ook belangrijk dat er wat te lachen valt. Zo maak ik het regelmatig mee dat mensen met een glimlach voor een schilderij staan," vertelt Katinka Krijgsman. Twee weekenden lang, even buiten het dorp, in het bos en de duinen komen natuur en cultuur samen. De expositie is op zaterdag en zondag 23/24 en 30/31 oktober aan de Zwarteweg 1 in Bergen te zien van 11.00 uur tot 17.00 uur. Meer informatie over de kunstenaars is te vinden via www.ewoud.nl en www.katinka.nl. EGMOND - Ook dit jaar maakt dit ensemble een tournee door Nederlanö. Traditiegetrouw zullen' zij wederoin een oorstrelënd concert geven in <ïe Abdijkerk te Egmond-Binnen. Op h|t programma staat onder ande|e Slavisch Byzantijnse Kerkmuziek ma|r ook het licht klassieke en de beroemde Russchische vólksliederen zullen nipt ontbreken. Het concert is te beluisteren op zondag 7 november. Aanvang 18.i0 uur, kerk open om 18.00 uur. In vel band met het brandgevaar zijn slechts 250 genummerde toegangskaarten beschikbaar. Vanaf maandag 1 novem ber kunnen deze gratis bij de portipr van de Abdij worden afgehaalp. Telefonisch reserveren is helaas niet mogelijk. Na afloop is er de gebruike lijke collecte ten bate van het NEVA ensemble en bestaat er gelegenheid t|>t het aanschaffen van een cd. r EGMOND - Zondag 24 oktober wor^t de traditionele jaarlijkse oogstdienst gevierd in de RK-kerk in Egmond a^n Zee. De oecumenische dienst is een fee stelijke viering van alle kerken in (Je Egmonden. Aanvang 10.30 uur. Omd&t de RK-kerk haar 100 jarig jubileum beleeft is er besloten om deze locatie (e kiezen. Diverse pastors zullen voorgaan. De dienst staat uiteraard in het tek4n van de opbrengst van wat de mens heöft gezaaid of geplant. Op andere maniereen is er ook te oogsten, nl. als we als men sen simpel 'het goede' zaaien en uitstra len naar de medemens, dan blijkt in cjc praktijk dat je als resultaat hiervan héél veel dankbaarheid ontvangt. Het oec&- menische karakter van de oogstdienst is ook een vorm van naar elkaar luisteren en respecteren hoe de ander zijn geloöf ervaart en beleeft. Een mooie gelegen heid om de saamhorigheid in (Je Egmonden te versterken. Na de dienst zullen weer enkele attenties gebracht worden naar bejaarden en zieken. Van Ewoud de Groot het schilderij Wolken boven de Kerf. EGMOND - Zeevogels heeft de buren uit Egmond aan Zee weer eens laten zien wie er de baas is op sportpark Hogedijk. Twee jaar terug werd het 3-0 en vorig seizoen zelfs 7-0. Het score bord gaf nu na 2 x 45 minuten spelen 5-1 aan. Door twee doelpunten van Zeevogels in de eerste tien minuten werd de wedstrijd nooit een wedstrijd. De voorpret is bij veel dingen leuker dan de feitelijke uitvoering. Dat gold ook voor deze editie van de altijd met veel spanning tegemoet geziene wed strijd tussen Zeevogels en Egmondia. De Hoe vers voetballen al jaren beter maar de Derpers proberen altijd de sportieve rivaal uit het naburige dorp een pootje te lichten. Op een mooie donderdagavond in april wisten de blauwhemden op eigen terrein de Vogels eindelijk eens te verslaan. Dit keer keken de gasten na 10 minuten tegen een 2-0 achterstand aan. De van Egmondia overgekomen Tibor Zwaan opende na 5 minuten de score. Zijn schot van afstand leek niet onhoudbaar maar was voor de nieuwe Egmondia doelman Baard niet te houden; 1-0. Enkele minuten later was het Niels Eijlander die een voorzet van Gijs de Waal tegen de lat kopte en vervolgens de bal, mogelijk met de hand, toch nog over de doellijn kreeg; 2-0. Egmondia ging vervolgens zonder veel overtuiging op zoek naar de aansluitingstreffer. Even dachten de bezoekers een goede kans te krijgen om te scoren. Het vlag- signaal voor buitenspel van assistent- scheidsrechter Cees Glas werd door de scheidsrechter overgenomen. Het Egmondia kamp liet duidelijk horen het niet met deze beslissing eens te zijn. Het werd allemaal nog erger voor de gasten. Maarten Grippeling, nog maar net 17 jaar, mocht als linksachter zomaar met de bal aan de voet doorlopen naar de rechtsbuitenplaats om doelman Baard vervolgens ook nog te passeren; 3-0. Toen even later Robin Kager, na een grove belediging richting de scheids- EGMOND - Woensdagmorgen TQ oktober zijn alle 55-plussers weer Uitge nodigd om naar de tweede oudere nochtend te komen in Het GebouSv naast de NH-kerk in Egmond aan Ze£. Henk Groen zal deze keer uitgebreid in gaan hoe ikonen geschilderd wordel. Om 10.00 uur staat de koffie klaar. Slecht ter been? Bel dinsdag 26 okfc«- rechter, met een rode kaart van het veld ber met G. Prins, tel. 072-5062055. verdween was de wèdstrijd voortijdig beslist. cSfys 'VJSvï Eer gered Omdat er toch nog 45 minuten gespeeld moesten worden kwamen de 21 acteurs na rust terug in het veld.Thijmen Baltus wist na paal en lat geraakt te hebben alsnog het net te vinden; 4-0. Egmondia redde vervolgens de spreekwoordelijke eer; Gilbert Recourt wist de bal achter Zeevogels doelman Jacco Walta te schieten; 4-1. De bezoekers kregen een aantal mogelijkheden op een tweede treffer. Walta liet het niet zo ver komen en wist met een aantal fraaie reddingen zijn ploeg te behoeden voor een moge lijk lastig Derper kwartiertje. Frank Jong pikte ook nog zijn doelpuntje mee. Uit een afgeslagen aanval wist hij zijn schoen op de enige en juiste wijze ach ter de bal te zetten; 5-1. Programma Egmondia speelt zondag thuis tegen Geel Zwart 30. Zeevogels reist af naar Waarland. Vorig seizoen verloren de Hoevers twee keer van Con Zelo. Geen lekker vooruitzicht. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 13 oktober als volgt gespeeld: A-lijn: 1. De Groot-Haafkens 58.04, 2. Boymans-Slob 55.80, 3. Dolmans- Bollweg 52.68, B-lijn: 1. Klous- v.Straaten 57.93,2. Morcus-v.Ladenstijn 55.36,3. Limmen- v.Toornburg 54.80, C- lijn: 1. Valkering- v.Charldorp 58.93, 2. Goedhart-de Wit 56.25, 3. Wieffering- Zonneveld 54.02, D-lijn: 1. Beentjes- Duindam 62.50, 2/3. Fam. de Nijs en Kemmere-Hüting 58.04, E-lijn: 1. Breeman-Slemmer 58.93, 2. Fam. Huurman 56.79,3. v.d. Horn-Kops 56.43. EGMOND - Tijdens de KunstlOdaagj^ van 23 tot en met 31 oktober exposeert schildersgenootschap Hallem i$t Egmond weer in de spiegelzaal van het Oude Raethuys aan de Raadhuisstraat 2-4 in Bergen. De kunstenaars Huigg Zentveld, Erik Baart en Jos Apeldooijn exposeren al jaren schilderijen in h£t Oude Raethuys, een van de grotese expositieruimten tijdens de KunstlO daagse. Naast schilderijen zijn er nu ook houten beelden van Jos Apeldoorn {e bewonderen. Dit jaar heeft Apeldooïn een project afgerond van drie levensgro te beelden op de Adelbertusakker In Egmond-Binnen. Hij maakt nu vrij wesk en laat zich leiden door de natuurlijke structuur van het hout en hakt het liefst in hele stammen en bewerkt ze tot figu ren met veelal het thema: liefde. Hij pro beert vele houtsoorten uit iep, beuk, qs, eik, plataan en mahonie. De expositie fs dagelijks geopend van 11.00 tot 17*00 uur en een gedeelte van de opbrenggtis ten bare van 'Hospice Alkmaar. Voor meer informatie kunt u kijken op (Je website van Hallem: www.hallem.nl. HEILOO - De uitslagen van 13 okt. lijn: Middelbeek - v.Toornburg 61.46 Schaffer-Mak 59.38. B-lijn: Van Twuj ver-v.Bogaerd 65.63, Vijn-Motta 58.3 C-lijn: Oosterwij k-Warmenhuizeïi 62.5 Abbestee-Maaskant 57.29. D-lijn: Nier en-Beentjes 53.75, Van Gans-Berkhout en Nieuweboer-Fransen 53.33. HEILOO - In de vijfde ronde van de interne competitie moest Van Roem- burg zijn koppositie verdedigen tegen de talentvolle van Ham, die echter speelde met de oprechtheid van een tapijtverkoper uit Cairo. In het toren eindspel poogde hij zich nog te herpak ken maar kon het spel niet meer naar zijn hand zetten zodat van Roemburg zijn leidende positie eenvoudig kon ver stevigen. Folkertsma en Langerijs had den kennelijk de herfstvakantie in het hoofd want in no time gaven de heren hun partij remise terwijl er in die fase van de wedstrijd nog van alles mogelijk was. De Lange is nog steeds op zoek naar zijn verrassend goede vorm van het vorige seizoen. In zijn partij tegen Horninge ontbrak het zijn manschappen aan inzicht en bezieling waardoor zijn opponent met een thematische cent- rumopstoot de stelling simpel kon ont regelen. Met rustige zetten kon Horninge het vervolgens makkelijk uit maken. Shannon Vlaar maakte het De Jager meer dan lastig en wist zich met inventief spel knap staande te houden. De Jager probeerde het nog wel maar kon niet voorkomen dat Shannon hem een halfje ontfutselde. Van Etten en Hassing speelden een partij waar de vonken van af vlogen. In een kalme ope ning hield Hassing zijn stukken wat te lang achter de linies waarvan Van Etten optimaal wist te profiteren waardoor hij kon bogen op een voorsprong van een paar pionnen. Beide spelers werden bijna door de tijd ingehaald maar toen die fase voorbij was ontspon zich een fascinerende strijd met wisselende kan sen waarbij Van Etten steeds het beste van het spel had. Door het prijsgeven van het loperpaar én een vingerfout op h3 kreeg Hassing zowaar tegenspel. Van Etten daarentegen deed verwoede pogingen, als onderdeel van een matnet, een pion te laten promoveren. Met gedurfde zetten kreeg Hassing, tot ver bazing van zijn tegenstander, eeuwig schaak op het bord maar had geen tijd meer (één seconde om het formeel af te ronden. Met een koninklijk gebaar ging van Etten akkoord met remise. Deze hoffelijkheid siert hem bijzonder! De uitslagen: vRoemburg-vHam 1-0; Manni-Limmen 1-0; Folkertsma- Langerijs rem; Prins-vdWal 0-1; Woudstra-vVeelen 0-1; Kracht-Zeeman rem;Kraayenbrink-Bosma 0-1; vEtten- Hassing rem;de Jong-Sauer 0-1; Rump- Jonkheer 0-1; S. Vlaar-deJager rem; Huffnagel-Koenders 0-1; Korse- Roodbol 0-l;Horninge-de Lange 1-0. EGMOND - Restaurant De Boerenwagen biedt in de maand november het volgende programma: Vrijdag 5. Pianist Guus Westdorp, bekend als begeleider van o.a Ramses Shaffy en Toon Hermans met als gast jazzy zangeres Beer Zaterdag 6. Pianist Guus Westdorp, bekend als begeleider van o.a Ramses Shaffy en Toon Hermans met als gast jazzy zangeres Beer Zondag 7. De Band is Favoriet met Hot Club De Frank. Goede en foute muziek uit het Nedelandse Swing repertoire uit de jaren dertig van bekende artiesten als de Ramblers met tussenkomst van een echte Polygoonachtige presentator. Vrijdag 12. Frans Bloem Guus Westdorp. De in New York wonende Nederlander Frans Bloem, onlangs onderscheiden met de Amerikaanse Back Stage Award brengt samen met pianist Guus een optreden vol cabaret, ontroerende en stijlvolle liedjes, en een vleugje showbizz Zaterdag 13. Moonlight Men met de show Swinging. Vier geklede heren laten de chique maar ook louche nacht clubsfeer uit de jaren 50 herleven. Zwoele ballads, stevig swingwerk en hilarische rumba's Zondag 14. Frans Bloem Guus Westdorp Vrijdag 19. Pianist Guus Westdorp, bekend als begeleider van o.a Ramsés Shaffy en Toon Hermans met als ga$t zangeres Evelyn Zaterdag 20. Nachtclubcabaret met Lja Sirene, chansonnière extra-ordinaire en pianist Robert-Jan Kloppenburg, nemen U mee naar een nostalgische rokerige Berlijnse riachtclubsfeer en d!e cabaret uit de jaren 20/ 30. La Sirènje laat liedjes, chansons, ballads en stan dards uit alle hoeken van de wereljd samen smelten tot een kleur- en klank rijk geheel Zondag 21. Beers Zusenzo Vrijdag 26. Pianist Guus Westdorp, bekend als begeleider van o.a Ramsés Shaffy en Toon Hermans met als gast zangeres Evelyn Zaterdag 27. Frans Bloem Guus Westdorp. De in New York wonencje Nederlander Frans Bloem, onlangs onderscheiden met de Amerikaanse Back Stage Award brengt samen m|t pianist Guus een optreden vol cabaret, ontroerende en stijlvolle liedjes, en eejji vleugje showbizz. Zondag 28. Pianist Guus Westdorjj, bekend als begeleider van o.a Ramsus Shaffy en Toon Hermans met als gajft zangeres Evelyn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12