Geesterduinweg en A. Schweitzerlaan afgesloten voor doorgaand autoverkeer PaintShop Toorenburg opent de deuren in Castricum Vrouwenkoor L'Art du Chant jubileert Motie gemeenteraad haalt helemaal niets uit I JOTA, jongerentoneel in Akersloot GGD onderzoekt gezondheids effecten fijn stof in de IJmond .(flfÉjkïJt.nl Diploma's uitgereikt in Vredeburg aan vrijwilligers preventief huisbezoek 111111 Bezuiniging op subsidie bedreigt bibliotheek Live muziek en show in de Storey Club Plaatselijk nieuws uit Limmén en Akers! Modeshow voor oudere» BMW gestolen wanneer.....m WWW Eerste klas kwaliteit geeft uw ambitie meer mogelijkheden hel' weer vandaag. :j WWW. Herfstconcert Excelsior Limmen 25ste Clubshow Werkzaamheden skatebanen gestart De Limmer Plankeniers CASTRICUM - De gemeente Castricum bezuinigt met ingang van 2005 op verschillende terreinen. Een van de instellingen waarop bezuinigd zal worden is de bibliotheek. In de Voorjaarsnota heeft de Gemeenteraad besloten om het subsidie van de biblio theek in 2005 te verminderen met 50.000,-. Dit is ruim 7% van het totaal bedrag. Dit bedrag moet door efficien cymaatregelen, wijzigingen in de dienstverlening en verhoging van inkomsten bezuinigd worden. De consequenties zijn: verhogen van de tarieven voor gebruikers en instellin gen met minimaal 10 a 20%; volledig doorberekenen van de dienstverlening aan de verzorgingscentra; bezuinigen op collectie-onderdelen. Daarmee is slechts twee vijfde van het te bezuinigen bedrag te halen. Het andere deel van de taakstellende bezui niging kan alleen door de openingsuren van de vestigingen in Akersloot, Castricum en Limmen 30% in te krim pen of zelfs een van de vestigingen helemaal te sluiten waardoor er bezui nigingen op personeel mogelijk zijn. Het bestuur acht een zo ingrijpende maatregel een niet te accepteren besluit. Zij is verantwoordelijk voor de kwaliteit van het bibliotheekwerk voor alle inwoners van de gemeente Castricum. Het bestuur vindt een bezuiniging van deze omvang niet aanvaardbaar. Het cultuurbeleid, waarvan het bibliotheek werk een belangrijk en zeer toeganke lijk onderdeel is, is een gezamenlijke verantwoordelijkheid van Gemeente bestuur en instellingen. Hiervan zal het bestuur van de bibliotheek de politiek proberen te overtuigen. AKERSLOOT - Vrijdag 22 oktober treden drie bands op in de Storey Club te Akersloot. Deze Noordhollandse bands staan allemaal onder contract bij Rumble Records van Theo de Jong (The Shavers). Susan's Garden uit Schagen speelt scheurende en melodieuze garagerock 'n roll. De pakkende eigen songs en de energieke podiumpresentatie maken dat de band in de afgelopen 2 jaar inmiddels is uitgegroeid tot een super- geoliede rock 'n roll machine. The Hopes uit Andijk was vorig jaar een van de maandwinnaars van de NHD-Popprijs. Zij spelen strakke hard rock 'n roll en treden vaak met Peter Pan Speedrock op. Een veelbelovende band die je niet mag missen. Beavershot omschrijft haar muziek als prettig gestoorde, rauwe rock 'n roll gespeeld met de energie waar de rook vanaf komt. De Storey Club, aan het Wilhelminaplein te Akersloot, opent haar deuren om 21.00 uur en de entree is gratis. Kijk op www.storeyclub.nl voor meer info over deze bands. Crazy Show Op zaterdagmiddag 23 oktober komt clown Chris met zijn Crazy Show naar Akersloot. Deze professionele jeugds- how vol actie, muziek en humor is voor alle jeugd van 4 tot 12 jaar. Het is twee keer 45 minuten totaalen- tertainment met onder meer gooche len, een discoquiz, ballonfiguren, zin gen met hindernissen en veel muziek. Iedereen wordt betrokken bij de show. De hele Storey Club wordt op z'n kop gezet. De show is van 14.00 tot 16.00 uur en de toegang is 2,50 inclusief fris, chips en snoep. vmi i Jlimmb jble '1 :rïP,a.ry r> 'lm r~H n ,n o - J - LIMMEN - De stichting WellSjk Ouderen in Limmen houdt op donèörj dag 28 oktober een wervelende moQ^ how in de Vredeburg te LimmpC Modehuis Peters verzorgt voor het de jaar deze sprankelende show, die &u 14.00 uur begint. De geshowde klediig; zowel voor dames als voor heren, karuja. de show gekocht worden. De entre§w gratis. Wilt u meer weten bel dan me>*& Adrichem, tel. 072-5051404. CASTRICUM - De Geesterduinweg en de Albert Schweitzerlaan te Castricum worden afgesloten voor het doorgaan de autoverkeer. Dit plan wordt in een inspraakavond naar voren gebracht aan de ondernemers van Geesterduin en de bewoners van de Albert Schweitzerlaan. Na de inspraakavond wordt het definitieve besluit genomen. Het college van B&W wil deze aanpas sing, omdat de huidige situatie bij de Geesterduinweg voor winkelpubliek gevaarlijk en verblijfsonvriendelijk is. Op dit moment moeten de bezoekers met hun winkelwagentje vanaf de par keerplaats de Geesterduinweg overste ken naar het winkelcentrum. Hierbij komt dat de Geesterduinweg ook gebruikt wordt als sluiproute voor het verkeer dat de stoplichten bij de Soomerwegh/C.F. Smeetslaan wil ont lopen. Dit sluipverkeer rijdt bovendien (te) hard. Verder is de aanwezigheid van een bus in een verblijfsgebied eigenlijk ongewenst. Knip in de weg Het plan voorziet daarom in een knip van de Geesterduinweg. Het is echter niet mogelijk om de weg 'zo maar' te knippen. De parkeerplaatsen moeten goed toegankelijk blijven. Daarnaast zijn aanvullende noodzakelijk om ongewenste neveneffecten te voorko men. Zo moet het mogelijk blijven dat de winkels goed bevoorraad kunnen blijven, maar moet ook voorkomen worden dat er elders sluipverkeer ont staat. Ook moet de bus natuurlijk wel in de directe omgeving van het winkel centrum kunnen stoppen. Het plan om de Geesterduinweg af te sluiten bevat de volgende elementen: Er komt een knip in de Geesterduinweg tussen de beide par- HEEMSKERK - In de nacht van 13 op 14 oktober werd uit de showroom van Autobedrijf Jan Niesten (tussen 2.40 en 2.50 uur) een BMW 5-Serie Alpina B10 V8 Switchtronic gestolen. Tüssen 2.50 en 2.55 uur is de auto gezien op de Tolweg/Communica- tieweg waar hij reed met hoge snel heid richting de snelweg en vervol gens richting de Wijkertunnel reed. Het kentekenvaan de auto is XL-FF- 31. Ook zijn er kentekenplaten gesto len met het nummer XY-66-LJ. Het kan zijn dat de BMW nu met deze platen rijdt. Mocht iemand de auto hebben zien rijden of heeft u andere informatie bel dan Autobedrijf Jan Niesten B.V., Ambachtsring 2 te Heemskerk, tel. 0251-244395. REGIO - De GGD Kennemerland heeft op verzoek van de gemeentebestu ren van Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Uitgeest en Velsen een rap port uitgebracht over de effecten van luchtverontreiniging door fijn stof op de gezondheid van inwoners van deze gemeenten. In het rapport geeft de GGD aan, dat de concentratie fijn stof in de afgelopen jaren zowel in Nederland als de IJmond gedaald is. Maar door de hoge mate van industri ële bedrijvigheid in de IJmond regio is er in een aantal woonkernen.sprake van een tot 15% hogere mate van ver ontreiniging door fijn stof aanwezig dan gemiddeld in Nederland. Gemiddeld overlijden hierdoor jaar lijks maximaal 5 mensen één jaar eer der. Risicogroepen voor fijn stof zijn vooral ouderen met hart- en vaatziek ten en longziekten. Gemeentelijk gezondheidsbeleid In 2003 hebben de gemeente Bever wijk, Castricum, Heemskerk, Uitgeest en Velsen elk een Nota lokaal gezond heidsbeleid opgesteld. Hierin is gezondheid en milieu een gemeen schappelijk speerpunt. In dit kader hebben de gemeentebesturen de GGD Kennemerland gevraagd om de effec ten van luchtverontreiniging door fijn stof op de gezondheid van hun inwo ners in beeld te brengen. Op basis van de beschikbare gegevens blijkt dat in de woonkernen IJmuiden, Velsen-Noord, Beverwijk en Wijk aan Zee rond het Corusterrein en andere industriële complexen een fijn stof con centratie aanwezig is die tot ongeveer 15% boven het Nederlandse gemiddel de ligt. Volgens de GGD is het vanwe ge het ontbreken van voldoende meet punten echter moeilijk om een betrouwbare schatting te maken van het jaarlijkse verloop van de gemiddel de fijn stof concentraties in deze woon kernen. Verspreiding van fijn stof Fijn stof verplaatst zich in hogere lucht lagen over grote afstanden, zodat ook sprake is van import van fijn stof uit het buitenland. Luchtverontreiniging door fijn stof in de IJmond heeft lokaal ook andere bronnen. Met name wordt genoemd uitlaatgassen van het wegver keer. In de gemeenten Castricum, Heemskerk en Uitgeest is het verkeer de voornaamste bron van fijn stof. De afgelopen jaren is er een voortgaande trend van afname van de concentratie fijn stof in de Nederlandse lucht als gevolg van Europese regelgeving. Deze afname is ook in de IJmond te zien. Aan de bijdrage van de luchtvaart aan fijn stof besteedt de GGD in een afzon derlijke rapportage aandacht, maar deze bijdrage aan fijn stof verontreini ging in deze regio lijkt beperkt vanwe ge de hoogte waarop de vliegtuigen de IJmond passeren. Gezondheidseffecten van fijn stof De GGD geeft aan dat fijn stof, zeker op de langere termijn, leidt tot effecten op de gezondheid. Daarbij gaat het vooral om hart- en vaatziekten en long aandoeningen en om verergering van klachten bij mensen met astma. Risicogroepen zijn vooral ouderen met hart- en vaatziekten en longziekten. Vooral ouderen met een dergelijke aandoening kunnen hierdoor gemiddeld een jaar eerder komen te overlijden. In de betreffende woonker nen in de IJmond zouden dit jaarlijks ongeveer vijf extra overlijdensgevallen zijn, vergeleken met het gemiddelde in Nederland. Illustratief is dat wanneer een vergelijking wordt gemaakt tussen de gevolgen van vekeersongevallen met de gevolgen van fijn stof, de gevol gen van verkeersongevallen zeven maal erger blijken te zijn dan die van fijn stof. De gevolgen van tabaksrook zijn nog vele malen ernstiger. Reactie van de gemeenten De gemeentebesturen hebben met veel belangstelling kennis genomen van het rapport van de GGD. Gezondheid en milieu zijn speerpunten van het gemeentelijke beleid en de luchtver ontreiniging door fijn stof is daarin een belangrijk aspect. Met name wanneer het gaat om de woonsituaties langs drukke verkeerswegen en potentiële nieuwbouwlocaties is de wens meer aandacht te geven aan gezondheid. De aanbeveling van de GGD om de totstandkoming van extra meetstations in de IJmond te bevorderen wordt overgenomen. Het hebben van een adequaat beeld van stofconcentraties en risicogebieden is van groot belang voor het nemen van adequate maatre gelen. Mogelijke locaties voor meet punten zijn Beverwijk, IJmuiden-Oost, Velsen-Noord en langs de A9 bij Broekpolder. De Geesterduinweg, nu nog open voor alle verkeer, inclusief de bus. Het plan is de weg af te sluiten voor doorgaand verkeer, (foto UKP) keerplaatsen; Het fietsverkeer houdt doorgang op de bestaande fietsstroken; De barrière (de knip) is overrijdbaar voor vrachtwagens die moeten laden en lossen bij Geesterduin, zodat deze op een goede manier weer weg kunnen rij den; Het afgesloten deel van de Geesterduin zal in rood worden uitge voerd om te benadrukken dat het een verblijfsgebied is, en geen 'gewone weg'; Deze markering zorgt tevens voor een visuele markering van de Geesterduinweg met de aansluitende wegen, de Nansenlaan en de Dag. Hammarskjöldlaan; Er komt eenrich tingsverkeer voor vrachtverkeer van noord naar zuid, waardoor de vrachtwa gens direct kunnen parkeren aan de winkelzijde en niet hoeven over te ste ken; De busroute wordt verplaatst naar de Soomerwegh. Ook de haltes worden CASTRICUM - Op 23 oktober opent Paintshop Toorenburg haar deuren. De zaak biedt een ruime collectie kunste naarsmaterialen voor de beginnende-, gevorderde- en beroepsmatige kunste naar. Eigenaren Erica van 't Riet- Toorenburg en Ed van 't Riet bena drukken dat er voor ieder wat wils te vinden is in hun paintshop. Zij bieden hun klanten een evenwichtig pakket, van goed studiemateriaal naar professi oneel materiaal, dat vriendelijk te gebruiken is voor iedereen. Hoewel goede kwaliteit meestal wordt geasso cieerd met duur, lijkt deze vergelijking niet op te gaan bij Paintshop Toorenburg. Door de expertise van broer en zwager Ed Toorenburg, die een gevestigde naam heeft in Nederland als beeldend kunstenaar en fotograaf, kan tegen scherpe prijzen worden ingekocht bij de groothandel en worden 'miskopen' die in de schap pen blijven liggen uitgesloten. Het resultaat? De klant krijgt een prima advies en kan voor een eerlijke prijs eerste klas kwaliteitsmaterialen aan schaffen! „Wij zijn vorig jaar naar Castricum ver huisd, inmiddels aardig ingeburgerd en merken dat Bergen, Egmond, Castricum, Heiloo echte 'kunstdorpen' zijn. Veel kunstenaars of beginnende kunstenaars wonen in deze regio zodat het openen van een winkel in kunstma terialen, mede doordat ikzelf altijd cre atief bezig ben, ons een mooie gelegen heid lijkt", laat Erica weten. Zij heeft het afgelopen jaar diverse cursussen gevólgd om haar klanten direct vak kundig van dienst te kunnen zijn. Door de kennis van haar broer op een leuke wijze te benutten biedt Paintshop Toorenburg bovendien een extra serv ice, want Ed Toorenburg gaat diverse workshops geven in de zaak. Goed gereedschap Ed Toorenburg: „We hebben 75m2 ver koopruimte. De schappen met materia len worden tegen de wanden geplaatst, zodat in het midden een mooie ruimte overblijft waar ik workshops ga geven. Mensen die de basis qua materiaalken nis niet in huis hebben zijn bij mij aan het juiste adres. Iedereen kan wel een schildersezel en een pot verf kopen, maar of je dan de juiste spullen hebt valt te betwijfelen. Tijdens een cursus schilderen wordt het gebruik van mate riaal wel onder de aandacht gebracht, maar vaak weten de cursisten na afloop nog niet wat ze nou het beste kunnen gebruiken. Ik wil een goede kwaliteits- advisering geven, zodat men met het juiste materiaal aan de slag gaat. Het is toch erg vervelend wanneer je een hoop moeite hebt gedaan en achteraf het materiaal verkeerd blijkt of het geverfde papier aan alle kanten gaat opkrullen. Een lamp ophangen lukt toch ook alleen met goed gereedschap? Zo is het met schilderen nou ook!" Verrijken materiaalkennis De workshops van Ed Toorenburg richtten zich dan ook niet op het opzet ten van een schilderontwerp, maar moeten meer als een leerzame advise ring op het gebied van materialen wor den gezien. „Het is zeker geen cursus waar men een keer per week bij elkaar komt en maar wat aanrommelt en oefent. Ik richt mij op het verrijken van de materiaalkennis, zodat de deelne mer na afloop wel de juiste verf, kwasten, papier etc. in huis haalt." Bij Paintshop Toorenburg kan zowel de beginnende kunstenaar als de gevor derde of beroepsmatige 'creatieveling' terecht. Er is veel studiemateriaal voor handen, waar naar hartelust mee geëx perimenteerd kan worden, zonder dat dit afbreuk doet aan de kwaliteit. „Maar ook de professional komt bij ons prima aan zijn trekken", laten de eige naren weten. Bovendien zitten we bijna tegenover het station en is de bushalte op zo'n 150 meter, zodat eigenlijk iedereen met creatieve ambities eens een kijkje moet nemen in de winkel. Mensen hoeven absoluut geen drem pelvrees te hebben, iedereen is van harte welkom! Paintshop Toorenburg is gevestigd aan de Burgemeester Mooijstraat 32 te Castricum, tel. 0251-670700, en is geopend van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. AKERSLOOT - Hèt vrouwenkoor L'Art du Chant viert haar zilveren jubi leum. Onder het motto 'zingen is leuk en ontspannend, zeker als je samen zingt', werd het koor vijfentwintig jaar geleden opgericht vanuit de Vereniging voor Plattelandsvrouwen in Akersloot. Momenteel telt het koor twintig vrou wen; waarvan er negen lid zijn vanaf de oprichting. Het koor staat onder muzi kale leiding van dirigente Irma Karssen en wordt op de piano begeleid door Toos Hartel. Repertoire Hoewel de naam L'Art du Chant anders doet vermoeden, wordt er niet alleen in het Frans gezongen, maar komen ook veel andere talen aan bod. Het repertoi re van het koor is zeer gevarieerd, van licht klassiek - waarbij wat zwaarder werk soms ook niet uit de weg wordt gegaan - tot musical. De keuze van het repertoire vindt plaats in samenspraak tussen de dirigent en de leden van het koor. Naast deelname aan sing-in's, con coursen en festivals georganiseerd door de Vereniging van Zangkoren in Noord- Holland, verzorgt het koor ook regelma tig optredens in verzorgingshuizen of inrichtingen, dan wel bij manifestaties of herdenkingen. Jubileumconcert Het jubileum wordt gevierd met een feestelijk concert met een gastoptreden van de soliste mevrouw Ivera Musch. Dit vindt plaats op zondag 31 oktober in de Hervormde Kerk te Akersloot, aan vang 15.00 uur. De toegang is gratis. Na afloop wordt er gecollecteerd voor een vrijwillige bijdrage. Provinciale Staten houdt vast aan uitsluitingsgebieden in Castricum Z verplaatst naar de Soomerwegh ter hoogte van de toegang van het raad huisplein. Bypass Beide parkeerplaatsen blijven bereik baar via de Geesterduinweg. Tussen beide parkeerplaatsen komt een bypass zodat, wanneer een van beide parkeer plaatsen vol is, het mogelijk is op de andere parkeerplaats te komen zonder dat omgereden hoeft te worden. Het aanbrengen van een knip met keerlus- sen in de Albert Schweitzerlaan om te voorkomen dat het sluipverkeer zich naar deze weg verplaatst. De verkeers lichten bij de kruising Soomerwegh/C.F. Smeetslaan om het linksaf verkeer (ver keer van de Soomerwegh dat linksaf naar de C.F. Smeetslaan gaat) zal door een nieuwe afstelling sneller verlopen. CASTRICUM - De raad van de gemeente Castricum heeft met haar motie waarin zij de Provinciale Staten opriep om de gebieden De Zanderij, station Castricum, en locaties in de ker nen Akersloot en Limmen niet uit te sluiten van de mogelijkheid om op zekere schaal woningen te bouwen niets bereikt. De uitsluiting van deze gebieden is tijdens de vergadering van 11 oktober, waarin Provinciale Staten (PS) vergaderde over het provinciale ontwerpstreekplan zo goed als aange nomen. Hoewel PS een en ander op 25 oktober pas officieel bekrachtigt, lijken de raadsleden van PS door de motie niet op andere gedachten gebracht. Sterker nog, tijdens de vergadering van 11 oktober werd niet eens de moeite genomen de motie te bespreken! Wethouder Van Gosliga liet namens het college en de raad weten uiterst teleurgesteld te zijn in de handelswijze van PS. „We hebben er bij PS op aan gedrongen de doelstellingennota van Buiten Gewoon Castricum, waarin de gemeente haar toekomstplannen t/m 2030 vastlegt, niet op voorhand te frustreren. In deze nota hebben wij diverse gebieden aangemerkt als moge lijke gebieden waar woningbouw kan plaatsvinden. Door op voorhand deze gebieden uit te sluiten kunnen zijn onze doelstellingen dus niet haalbaar. PS heeft haar streekplan voor 10 jaar vast£ gesteld, daarna kan dit weer herzien; worden. Dit betekent dat wij dus del eerstkomende 10 jaar niets in dez$ gebieden kunnen doen en binnen, de zogeheten 'rode contouren' die d£ gemeentegrenzen markeren, woningen- moeten bouwen." \T*Z Inbreilocaties I', Om het voorzieningenniveau van d$; gemeente atrium op peil te houden zijn! minimaal 2400 woningen nodigt „Binnen de inbreiplekken die we; binnen de gemeentegrenzen mogeii; bebouwen kunnen zeker geen 2400- huizen komen", laat de wethouder! weten. „Eerder denk ik aan een aantaj; van 600 woningen. Voor de duur Vffti het streekplan is dat verder pri$Kl maar hopelijk is het standpunt van>JjS- dan wel veranderd." Door de Zanderij 1 als uitsluitingsgebied te-kenmerken wordt de gemeente Castricum dus met een probleem opgezadeld. „PS zegt <Jan dat we het regionaal maar moeten oplossen, door bijvoorbeeld aan Heerhugowaard te vragen of daar nog wat woningen bijgebouwd kunnen wor den. Daar zijn de Castricummers in het kader van het handhaven van het voor zieningenniveau echter niet mee gehol pen. We zullen het er echter mee moe ten doen, zodat we de komende 10 jaarl wel vooruit kunnen". LIMMEN - De herfst: een seizoen waarin men van alle soorten weer kan verwachten. Het zonnetje kan schijnen, het kan hard waaien, de regen kan plenzen of miezeren en zelfs vorst is niet uitgesloten. Gevarieerd dus. Precies wat het concert van Muziekvereniging Excelsior op 23 oktober zal zijn. De variatie zit groten deels in de muziek die het publiek aan geboden krijgt, maar zeer zeker ook in de orkesten die deze avond zullen optreden. Zo is daar het allereerste optreden van het nieuwe Opleidings- orkest, dat in september is begonnen met de repetities. Leerlingen, waaron der ook diegenen die nog maar net een jaar les hebben, spelen onder leiding van Liesbeth Zonneveld de sterren aan de hemel. Het Harmonieorkest heeft ook een verandering ondergaan. Hun dirigent heeft besloten te stoppen met Excelsior en gelukkig wilde Liesbeth Zonneveld hem graag vervangen. Dit resulteerde in een iets ander repertoire, dat zij u graag ten gehore willen brengen. Deze muziek is een klein voorproefje van wat u te wachten zal staan in het komende jubileumjaar van Excelsior. In 2005 bestaat de Muziekvereniging namelijk 80 jaar! De Slagwerkgroep staat onder leiding van dirigent Harold Versteege, en zullen op 23 oktober de finale slaan. Ritmisch en melodisch staan zij hun mannetje en vrouwtje. Het Herfstconcert wordt gehouden in de Vredeburg aan de Dusseldorperweg te Limmen. De aan vang is 20.00 uur en de zaal is op om 19.30 uur. De toegang is gratis. CASTRICUM - De kleindiersportver- eniging Jong Leven Uitgeest en omstreken, die dit jaar 40 jaar bestaat, houdt op vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 oktober voor de 25ste keer haar jaarlijkse Clubshow. Tijdens deze Clubshow, welke gehouden wordt in de aula van het Clusiuscollege,. zijn onge veer 200 konijnen, cavia's, kleurmuizen, hamsters, sierduiven, hoenders en dwerghoenders te bewonderen. De leden brengen tijdens de clubshow hun beste dieren naar voren, hierbij wordt gestreden om diverse kampioenschap pen. De dieren worden gekeurd door landelijk erkende keurmeesters. Op zaterdag 23 oktober is er van 10.30 uur tot 12.00 uur voor de jeugd 1 van Castricum een huisdierenkeuring. Ze kunnen hier hun lievelingsdier laten keuren. Gevraagd worden alle kleine huisdieren behalve honden en katten. Er zijn mooie prijzen te winnen. De show wordt gehouden in het Clusius college Noord Kennemerland, Oranje laan 2a te Castricum en is geopend op vrijdag 17 oktober van 20.30 lot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.30 uur. De show wordt vrijdagavond om 20.00 uur geopend door dhr. J. Burger, voorzitter van het Ranonkelfonds van de Rabobank Uitgeest. De toegang is gratis LIMMEN - Op woensdag 13 oktober werd het startsein gegeven voor de aan leg van de skate-elementen in Limmen en Akersloot. Na de graafwerkzaamhe den worden in week 44 de skate objec ten geplaatst. Wanneer de weersom standigheden het toelaten, wordt in week 45 de asfaltlaag aangelegd. In week 46 moeten de werkzaamheden zijn afgerond. De werkzaamheden wor den uitgevoerd door Ballast Nedam. L i AKERSLOOT - Toneelspelen is niet alleen voor volwassenen uitdagend, ontspannend en goed voor je sociale vaardightfr den. Maar waarom is er dan geen jeugdtoneel? dacht Hugo van Oosterwijk, vlak na de uitvoering van Oliver! door de samenwerkende toneelverenigingen in Akersloot in december 2003. Voor Oliver! was een flink aantal jonge ren gecast en van Oosterwijk voegde de daad bij het woord. Hij nodigde de spe lertjes (in de leeftijd van 10 tot 15 jaar) uit voor een brainstormavond en al snel bleek dat er voldoende draagkracht was voor een vervolg. JOTA was op 8 maart geboren. Maar hoe zet je dat vervolgens in de steigers? „Je hebt oefenruimte nodig, scripts, decors, verlichting, kleding en veel, heel veel doorzettingsvermogen", aldus van Oosterwijk. „En gelukkig bleek al snel dat de StoreyClub beschik baar was om als repetitieruimte te fun geren. En dat de Akersloter 'volwasse nen toneel vereniging' Rossenbacker, haar podium alsmede haar licht- en geluidsfaciliteiten graag beschikbaar stelde. Zo kunnen we ook daadwerke lijk tot een uitvoering komen. Dit alle maal zonder verplichtingen en kosten, een geweldige opsteker dus." Vervolgens werd er besloten om in oktober 2004 al een vijftal korte toneel stukken te gaan spelen met voor iedere deelnemer een rol. „Als thema werd gekozen voor ZAP, je weet wel van zappen op de tv", stelt Hugo. „ZAP is een bijeenraapsel van korte stukjes, van klucht tot thriller voor alle leeftijden dus en zeker niet alleen voor kinderen. Alle leden komen in actie, om alle karakters bezet te krijgen hebben twee spelers zelfs twee rollen. We hebben toen ook afgesproken om pas na de eer ste echte voorstelling te besluiten of we definitief met elkaar door zullen gaan". Ondersteuning Ook werd duidelijk dat Hugo het niet allemaal in zvn eentje kon; regisseren, schminken, kleding, decorontwerp, geluid, belichting, PR en soufleren zijn namelijk allemaal aparte kwaliteiten. Y LIMMEN - Woensdag 13 oktober was de laatste cursusochtend voor de vrij**& willigsters die meedoen in het project 'Preventief Huisbezoek'Door middel van het overhandigen van de identiteitspasjes en een diploma gaf wethouder^ Könst officieel het startsein voor het begin van het project. De vrijwilligers 7f gaan namens de Stichting Welzijn uit Limmen, Akersloot en Castricum op stag. om een goed beeld van de leefsituatie van inwoners (75 jaar en ouder) van clê] gemeente Castricum te krijgen. Daarnaast informeren zij de doelgroep over c? allerlei voorzieningen die de gemeente te bieden heeft, (foto UKP) (t LIMMEN - De voorbereidingen zijn al geruime tijd in volle gang voor de uit voering van De familie Bruinsma in de bocht, Leve de Koningin. Het is een* komedie in drie bedrijven van de schrijver Carl Slotboom. Noteer alvast in u\^ agenda de dagen van uitvoering t.w. zaterdag 20 november en, let op, vrijdag 2^ november. De aanvangstijden zijn 20.00 uur. Vanaf maandag 25 oktober kunnen de donateurs één van de léden van de vereniging aan de deur verwachten orjv een plaats te reserveren. De overige kaarten kunnen dan vanaf 1 november" gekocht worden bij Mary Winder, Hogeweg 15 tel. 072-50502726. Repeteren mag nu nog met de tekst in de hand. Straks zullen de jongeren het allemaal uit het hoofd moeten doen... Vaart er in Daarom is er begin september een oproep gedaan aan de ouders van de deelnemers. „Gelukkig was ook daar het enthousiasme inmiddels toegeno men en konden we de taken verdelen. Sindsdien zit de vaart er goed in. De rol- kennis is gegroeid, de rekwisieten zijn verzameld en de spanning in de stukken is zelf op de repetities al om te snijden. Misschien is de deadline wel erg scherp gesteld. We wilden op een gegeven moment iedere dag wel repeteren, maar ja dat is natuurlijk niet haalbaar, er moet ook nog gespeeld, gesport en niet te vergeten gestudeerd worden". „Na ZAP zien we dus wat we verder gaan doen. We hopen dat zich nog wat jongeren aanmelden om te spelen, en dat er bij de vrijwilligers die nu sinds september meedraaien ook mensen zijn die de volgende keer weer mee willen doen. Daarnaast gaan we kijken of we acteerlessen kunnen organiseren^. Stiekem hebben we al wat over de toe^ komst nagedacht", vertelt Hugo van Oosterwijk. Het volgende project wordt een avond vullend stuk, de stemming neigt naaf een komedie, erg uitdagend dus alle maal. Maar nu éérst:ZAP op zater|- dagmiddag 30 oktober om 15.00 uur. De entree is gratis, na afloop wordt wel mét de pet rondgegaan. Inlichtingen: 025L 310572 of stuur een mailtje naar jota2004akersloot@hotmail.com.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 14