i^ï# T** cr HEILOO a en wanen urgerzaken elzijn I UITKIJKPOST - 20 OKTOBER 2004 - PAGINA 6 r* 3: :V Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl vervolg van pagina 4 Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen 2. Notulen vergadering d.d. 11 oktober 2004 3. Ingekomen stukken 4. Ingekomen bouwplannen: - HoUeweg 31, vergroten woning - Laan van Zeeman 20, bouwen van een woonhuis - Stationsplein, bouwen gebouw met 8 woningen en winkels 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand 6. Rondvraag en sluiting De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze openbaar zijn, ter inzage op vrijdag 22 oktober a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tele foonnummer (072) 535 66 66. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Holleweg 85 - vergroten woning [reg.nr. 2004/0273] Oosterboslaan 22 - bouwen^woni^ [reg.nr. 2004/0347] Swanendael 11 - vergroten woning met- aanbouw achtergevel [reg.nr. 2004/0248] Westerweg 88 A - vernieuwen reclame (lichtbak t.p.v. entree perceel) [reg.nr. 2004/0195) Tussen Westerweg 304 en 318 - oprichten van 23 woningen (4 koop en 19 huurwoningen) [reg.nr. 2004/0096] Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen,; dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, M3WetR.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmpgelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het adres Kennemerstraatweg 308. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 21 oktober 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen .en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet en sloopvergunningèn verleend. Kapellaan 146 - veranderen bijeenkomstge bouw (verstevigen dakspanten Grote Kapel) [reg.nr. 2004/0048] Lagelaan 8 - vergroten bijeenkomstgebouw (serre clubhuis golfclub) [reg.nr. 2004/0164] Oosterzijweg 120 - vergroten woning [reg.nr. 2004/0161] Oosterzijweg 120 - ged. slopen woning bedrijfsruimte [reg.nr. 2004/0309] Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 13 oktober 2004 Geboorten Mijkej., d.v, A. van Haastrecht en I.M.M. Ruis Aranka D., d.v.J. Bakker en K.D. Bontje Bo M.J., d.v. R.P.C. Beerepoot en B.E.J. Bout Elders geboren Wendy A., d.v. C. Briggs en P.J. Imagbejor Rozemarijn, d.v. J.E. Warmenhoven en EJ.M. Plasmeijer Ylva, d.v. M.P.D. Zaifora en R. Bruijns Nali, z.v, D. Chaushli en Runak Rafat Kareern Femke S., d.v. B.J.J. IJpelaan en S.W. van der Werft Ronaz, d.v. S. Sharif en N. Sharif AxelR., z.v. H. Kuiper Aangiften huwelijk/geregistreerd partnerschap NJ.M. Hauwert en M.J. Groen Huwelijk/geregistreerd partnerschap C van den Kommer en M. de Bruijckere RJ. Doisma en P.J. Toekaja NJ.M. Hauwert en MJ. Groen MJ.A. Kramer en C.T.M. Hergaarden Overleden LJ. Kalwij W.V.B. Reus HA Hennephof wv Hemmekam A. Pieters wv Gransbergen H.H. Overduin F. Fluiter T.C.M. Hoedjes Elders overleden CM. Bakker F. Zonneveld Aanvragen vergunningen tot verbijf regulier Algemeen in Nederland willen verblijven, vragen met ingang van 13 april 2004 hun verblijfsdocu ment aan via de gemeente Heiloo. De gemeente identificeert de vreemdelingen, neemt de aanvraagvergunning tot verblijf in ontvangst, verstrekt verblijfsaantekeningen in het reisdocument en reikt het verblijfsdo cument uit. De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) van het Ministerie van Justitie verzorgt de administratieve ver werking van de aanvraag en voert alle correspondentie met aanvragers. tiieuwe gang van zaken Voor drie administratieve processen is de werkwijze ingrijpend veranderd. Dit zijn: - aanvraag en uitreiking verblijfsvergunning - verlenging verblijfsdocumenten -visa Aanvraag en uitreiking verblijfsvergunning Door de verschuiving van de toelatingstaken document aan bij de gemeente. U kunt zaken. De IND heeft landelijk geldende aanvraagformulieren en nieuwe voorlich tingsmiddelen ontwikkeld. De gemeente Heiloo reikt de aanvraagformulieren uit en helpt de aanvrager bij het indienen van de aanvraag. Vervolgens neemt de gemeente de ingevulde aanvragen in ontvangst, int de legeskosten en maakt een verblijfsaantèke- ning in het paspoort van de aanvrager. De IND beoordeelt vervolgens de aanvragen en verzorgt de verblijfsdocumenten. Bij een posi tieve beschikking reikt de gemeente het verblijfsdocument uit aan de vreemdeling. Verlenging verblijfsdocumenten Sinds 1 december 2003 ontvangen vergun ninghouders met een reguliere vergunning automatisch bericht van de IND als de geldig heid van de vergunning verloopt en kan worden verlengd. Iedere rappelbrief gaat ver gezeld van een gepersonifieerd aanvraagformulier, dat door de vergunning- De gemeente verzorgt de uitreiking van het nieuwe, vervangende verblijfsdocument. Per 13 april 2004 ontvangen ook de vreemde lingen met een asielgerelateerde vergunning voor onbepaalde tijd automatisch bericht voor verlenging. Visa Sinds 1 december 2003 draagt de END zorg voor de afhandeling van visumverlengingen, de aanvragen van spoedvisa en terugkeervisa, alsmede de verzoeken om stickers bij verlen ging en vervolgprocedures. De IND beschikt hiervoor over een loket in Rijswijk (Zuid-Hol land) en een loket in Zwolle, waar men foonnummer 0900-1234561 0,10 p.m.). Informatietelefoon voor vreemdelingen Voor alle vragen, ook tijdens de behandeling van de aanvraag, kunnen vreemdelingen bij de IND terecht, ook als zij hun aanvraag bij de gemeente hebben ingediend. Via het telefoon nummer 0900-1234561 kunnen alle vragen aan de IND gesteld worden. Telefonisch en aanvraagformulieren worden besteld. De informatielijn van de IND is bereikbaar op werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur. Vanuit het buitenland is de IND bereikbaar via 4-31-208893045. Publieksbalie Burgerzaken De publieksbalie Burgerzaken is dagelijks geopend van 08.00 uur tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur voor het maken van afspraken. Telefonisch is dit mogelijk via nummer (072) 535 67 22. ProRail en de gemeente Heiloo maken spooroverwegen veiliger In samenwerking met de gemeente Heiloo verbeteringsmaatregelen om de veiligheid van de spooroverwegen in Heiloo verder te verhogen. Dit gebeurt in het kader van de landelijke campagne 'Van A naar Béter' van het Minis terie van Verkeer en Waterstaat. Hierbij wordt met name gekeken naar overwegen die Concreet gaat het om de volgende overwegen in Heiloo: Schuine Hondsbosschelaan, Venne- watersweg, Kerkelaan, Zevenhuizerlaan en Zeeweg. Te denken valt aan maatregelen als het vervangen van spoorbomen, het aan brengen van waarschuwmgsmarkeringen, het aanbrengen van hekwerken en het ver vangen van knipperlichten. De meeste werkzaamheden zullen geen van het verkeer. Bij de werkzaamheden aan de overweg Zevenhuizerlaan kan naar ver wachting enige hinder voor het voet- en fietsverkeer ontstaan. De doorgang van hulp- Halve Overweg Bomen (AHOB). allen tijde gewaarborgd. Bij de werkzaam heden aan de overweg Zeeweg zal de weg waarschijnlijk wel enige tijd afgesloten moeten worden. De uitvoering hiervan is gepland begin 2005. Hierover volgt later nadere informatie in de rubriek Heiloo Con tact. Meer informatie Voor eventuele vragen kunt u contact op nemen met de heer P. Bakker van het Ingeni eursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 63. erk in uitvoering Baggerwerkzaamheden in de watergangen van Heiloo De gemeente Heiloo start in week 44 (vanaf 25 oktober 2004) de vijfde fase van het bag- gerplan aan de oostzijde van Heiloo. Het betreft de vijverpartij bij Frederica's Hof en De Nieuwe Plantagie. De werkzaamheden zijn uitbesteed aan een aannemer. De gemeente houdt toezicht op de uitvoering van de werkzaamheden en het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwar tier op de kwaliteit. De totale werkzaam heden nemen ongeveer vier weken in beslag. Meer informatie Voor vragen kunt u terecht bij dè heer C. Hartland, kwaliteitsmedewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 11. Inspectie en schoonmaak hoofdriolering in Heiloo Op 1 november a.s. start de inspectie en schoonmaak van een deel van de hoofdriole ring in Heiloo. Dit reinigen maakt deel uit van een onderhoudsplan, waarbinnen het gehele rioleringsstelsel in Heüoo wordt gereinigd. De volgende delen van Heiloo zijn deze keer achtereenvolgens aan de beurt: - Ypestein: betreft het gebied omsloten door de volgende straten: Kanaaiweg - Ypesteinerlaan - Het Zandstuk, inclusief industrieter rein De Oude Werf. - Plan Oost: betreft het gebied omsloten door de volgende straten: Laan van Zeeman - Kennemer straatweg - Frederica's Hof - Kleijn Barlaken. - Stationsomgeving: betreft het gebied omsloten door de volgende straten: Zeeweg - Ewisweg - Vennewater- sweg - Westerweg. - Heiloo Zuid-West: betreft het gebied omsloten door de volgende straten: Vennewatersweg - Westerweg - Kennemerstraatweg - Kapellaan. De in de maand december. Eventuele overlast Bij reiniging van de riolering kan bij sommige huizen of bedrijven water- en stankoverlast voorkomen. Dit gebeurt vaak op plaatsen waar de rioleringsbuizen te smal zijn. Dit ver oorzaakt eventueel in combinatie met onvoldoende ontluchting van de huisriolering en aanwezigheid van een vuilprop in de lei dingen, water- en stankoverlast. Als het schoonmaakbedrijf de riolering reinigt met hoge druk is het mogelijk dat een vuil prop of lucht in de richting van het huis wordt gestuwd. Hierdoor kan (tijdelijk)onge- rief ontstaan in het toilet of in de badkamer in de vorm van opborrelend water en stank. Om spetters door het opborrelend water te beperken adviseren wij u gedurende de reini gingswerkzaamheden het deksel van uw toilet te sluiten. Indien u meer informatie wenst over de reiniging of inspectie kunt u hiervoor terecht bij de heer J. Kok van het ingenieursbureau, telefoonnummer (072) - 535 67 68. Wat kunt u doen om overlast en verstop pingen te voorkomen Stankklachten kunnen normaal gesproken afvalstoffen, zoals olie en vetten, terpentine, verfresten, fotochemicaliën en bijtende schoonmaakmiddelen door de gootsteen en/of het toilet te spoelen. Vooral in de huisriolering komen manke menten veelvuldig voor. Een verstopte onvoorzichtigheid met afvalstoften. Deze ver door een zeefje in de afvoer te gebruiken. Koffieprut, theebladeren en etensresten horen overigens in de groene rolemmer thuis. Het 'overig afval' hoort in de grijze rolemmer. Verder is het belangrijk om regelmatig haren en zeep bij het afvoerputje van de douche te verwijderen. Verstoppingen in huis kunnen eventueel met een ontstopper worden opge heven. de meeste gevallen moeilijk (zelf) op te lossen. Zeker als u bedenkt dat er soms dweilen, luiers en zelfs complete kledingstukken in de huisriolering aangetroffen worden. Ook gestold vet kan de oorzaak zijn van veel ellende. Vetafval kunt u in een pot of fles, voorzien van de tekst Vet', brengen bij de gemeentelijke Afvalbrengplaats aan het Rosendaal, geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16.00. uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. De ontstoppingsput vervult een belangrijke rol bij ontstoppingen. Als deze put, die zich op de erfgrens op een diepte van een halve meter bevindt, bij een verstopping leeg is, mag aangenomen worden dat er problemen zijn in de binnenhuisriolering. De bewoner ping te verhelpen of moet de hulp van een loodgieter inroepen. Staat de ontstoppingsput vol, dan kan de dienst Beheer Openbare Ruimte. Bij de afde ling Beheer Openbare Ruimte kunt u een situatieschets opvragen. Meer informatie Situatieschets ontstoppingsput: afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) - 535 68 68, tussen 08.00 en 12.30 uur. Verstoppingen: maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur melden op tele foonnummer (072) - 535 68 68. Voor alle duidelijkheid vermelden wij dat de gemeente niet aansprakelijk kan worden gesteld bij verstoppingen, waarbij de oorzaak bij de bewoner ligt. Extra bijdrage voor ouderen, chronisch zieken en gehandicapten Vanaf 1 januari 2004 worden veel ziektekosten niet meer vergoed. De gemeente Heiloo heeft daarom voor het jaar 2004 een regeling getroffen voor inwoners van Heiloo met een chronische ziekte of handicap en voor ouderen. Als u een minimum inkomen heeft (bijv. een bijstandsuitkering, AOW ofWAJONG) en veel geld kwijt bent aan ziektekosten, kunt u dit jaar eenmalig een financiële bijdrage van 225,00 per persoon krijgen van de gemeente Heiloo. U hoeft deze ziektekosten niet aan te tonen door middel van bonnetjes, rekeningen etc. Wat wordt verstaan onder ouderen, chronisch ziek of gehandicapt? Indien wordt voldaan aan één of meer van onderstaande criteria behoort u tot de doel groep. U bent ouder dan 65 jaar. U heeft een indicatie voor een voorziening in het kader van de Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg) of een gehandicaptenparkeerkaart. U bent geïndiceerd voor langdurige thuiszorg. u bent voor 80-100% arbeidsongeschikt verklaard. U heeft een van de volgende chronische ziekten, bijv.: Cara (o.a. astma) diabetes mellitus, epilepsie, reuma, lever- en darmziekten, spierziekten, migraine, nierziekten, hartafwijkingen, hemofilie, cystic fibrosis, chronische artritis, spierdystrofie en kanker. Uw inkomen en vermogen is beperkt, (zie onderstaand overzicht) Indien u twijfelt of u tot de doelgroep behoort, neemt u dan contact op met één van de klantmanagers van de afdeling Welzijn van de gemeente. Indien er meerdere per sonen binnen een huishouden tot de doelgroep behoren, dient iedere persoon afzonderlijk een aanvraag in te dienen. U denkt recht te hebben op de bijdrage Als u denkt recht te hebben op een bijdrage, kunt u een aanvraagformulier aanvragen en invullen. Een aanvraagformulier kunt u tele fonisch opvragen bij de kiantmanagers van de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo. Zij zijn bereikbaar maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur, telefoon nummer (072) 535 66 66. U kunt het formulier ook ophalen bij de receptie van het gemeen tehuis. Het formulier kunt u ingevuld weer inleveren bij de receptie of opsturen naar: Gemeente Heiloo, Afdeling Welzijn, Postbus 1,1850 AA Heüoo Mensen die dit jaar een bijdrage hebben ont vangen in het kader van het minimabeleid en ouder zijn dan 65 jaar, krijgen automatisch een aanvraagformulier thuisgestuurd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u concact op nemen met de klantmanagers van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072) 535 66 66. Inkomen en vermogen (peildatum 1 juli 2004) U heeft recht op deze regeling als het inkomen en vermogen beperkt is. Wat wordt hieronder verstaan? inkomen excl vakantiegeld vermogen (max. 100% van het minimum) Personen jonger dan 65 jaar Alleenstaanden 769,19 5.065,00 Alleenstaande-ouder 988,94 10.130,00 Gehuwd/samenwonend 1.098,84 10.130,00 Personen 65 jaar en ouder Alleenstaanden 822,14 5.065,00 Alleenstaande-ouder 1.040,86 10.130,00 Gehuwd/samenwonend 1.161,82 10.130,00 Bij verblijf in een inrichting (b.v. verzorgingshuis) Alleenstaanden/ alleenstaande ouder 239,93 €5.065,00 tot €10.130,00 Gehuwd/samenwonend 372,27 10.130,00 Hei loo contact vf

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6