Leefbaarder en veiliger woonomgeving gewenst Duinrand Artotheek open Limmen gaat ludiek voor een Guiness wereldrecord Roel de Bruin 35 jaar VOOr gemeente gewerkt Wereldmuziek Festival van Flamenco tot Ierse Folk Belangstelling boven verwachting Opening paintshop trekt direct veel kunstenaars naar Castricum CASTRICUM - Natuurlijk hoopten we dat veel mensen tijdens de opening van onze winkel een kijkje zouden komen nemen, maar het aantal bezoekers dat wij zaterdag mochten verwelkomen overtrof al onze verwachtingen glun dert Erica van 't Riet-Toorenburg nog na. De eigenaresse van Paintshop Toorenburg, gevestigd aan de Burgemeester Mooi]straat 32 te Castricum, opende afgelopen zaterdag voor het eerst de deuren van de zeer fraaie zaak in kunstwaren. Zowel de beginnende-, gevorderde-, als beroepsmatige kunste naars kunnenterecht voor materialen van hoge kwaliteit voor een schappelijke prijs. Gekozen is voor lijnen van Talens, Schmincke en Winston Newton. De klanten kunnen niet alleen terecht voor hun olieverf, acryl, pastels of aquarel, maar ook er staan ook schildersezels, en papier, doeken en kleurpotloden heb ben een plekje gevonden in de schappen. Wie een bezoek wil brengen aan Paintshop Toorenburg kan terecht van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer info bel 0251-670700. CASTRICUM - Afgelopen donderdag nam (voormalig) sectordirecteur Ruimte Roel de Bruin na 35 jaar trou we dienst afscheid van de gemeente Castricum. Op 1 november 1969 begon De Bruin zijn loopbaan bij de gemeen te Castricum. Als Technisch Ambtenaar eerste klasse, de schakel tussen financi ën en gemeentewerken. Na zijn studie aan de HTS in Utrecht, werken bij een ingenieursbureau en militaire dienst was De Bruin werkzaam bij de gemeente Harderwijk. Een Castricum- se aannemer die daar werkzaam was liet telkens de naam van toen nog de plaats Castricum vallen. De Bruin besloot te solliciteren op de openstaan de vacature die de aannemer hem aan droeg, en heeft nooit spijt van zijn besluit gehad. Tijdens zijn loopbaan vervulde hij diverse functies binnen de gemeente. Na Technisch Ambtenaar werd het een baan als hoofd Uitvoering gevolgd door directeur Dienst Gemeentewerken en directeur Grondbedrijf tegen het einde van 1987. In 1990 werd Roel sectordi- recteur Ruimtelijke Ordening en Gemeentewerken en na de fusie ging dat over in sectordirecteur Ruimte. Op 61-jarige leeftijd maakt Roel gebruik van de FPU-regeling. Frank Post volgt hem op als de nieuwe sector directeur Ruimte. Afgelopen donder dag was het officiële afscheid. In een goed gevulde raadszaal namen collega 's afscheid van De Bruin, die aangaf graag wat meer in huis te willen doen, en in de tuin. Ook zijn vrouw kon reke nen op meer aandacht van De Bruin, want die was de afgelopen jaren behoorlijk 'op het tweede plan geraakt', aldus een lachende Roel de Bruin. Een 'knalpartij' met fraaie cade aus viel hem na de speeches ten deel. Op de vraag of hij nu achter de gerani ums gaat zitten antwoordde de jubilaris dat hij dat absoluut niet van plan was: „Wie weet koop ik wel weer een zeil bootje. Daarnaast zal ik de politiek zeker actief blijven volgen. Het ontwik kelen vanuit niets heb ik altijd prachtig gevonden. Stedenbouw, woningbouw, architectuur hebben mijn interesse. Maar ik ben eerst mijn dank en hulp verschuldigd aan mijn vrouw en kinde ren, die mij altijd hebben gesteund in mijn werk. Daarom vul ik voorlopig zelf mijn tijd in en ga dingen doen die we allemaal leuk vinden." Uitbreiding P+R terrein stationsgebied CASTRICUM - De NS en de gemeente Castricum hebben een plan opgesteld om de parkeercapaciteit bij het station Castricum uit te breiden. De werkzaam heden zijn gestart op 26 oktober. Allereerst worden bomen en struiken bij het parkeerterrein NS verwijderd en worden de extra parkeervakken aange legd. Na gereedkomen van het parkeer terrein start de aanleg van extra par keervakken langs de Kramersweg. Geprobeerd wordt om voor het einde van 2004 de werkzaamheden af te ron den. In totaal worden er 84 parkeer plaatsen aangebracht. De totale par keercapaciteit rond het station groeit hiermee van 226 naar 310 plaatsen. Bekeken wordt nog of in een tweede fase de aanleg van een verbeterde ont sluiting van het parkeerterrein achter het station mogelijk is door de aanleg van een verbindingsweg naar de Puikman. CASTRICUM - Liefhebbers van ver schillende soorten wereldmuziek kun nen in november weer volop aan hun trekken komen met het Wereldmuziek Festival van Stichting Iskra. Vier avon den verspreid over twee weekends en vier locaties is er live muziek te beluiste ren en te zien uit vier verschillende lan den. Te beginnen met authentieke Spaanse Flamenco zang, dans en muziek in Boerderij Vredeburg in Limmen op 5 november en eindigend met Ierse Folk op 13 november in Stayokay Koningsbosch in Bakkum-Noord. Wereldmuziek wordt sedert een aantal jaren als zelfstandig muziekgenre erkend. Hierdoor kwam muziek uit alle werelddelen binnen handbereik. Daarvoor was er al een grote schare lief hebbers van Flamenco, Balkan en Ierse en Amerikaanse Folk. Het Conservatorium van Rotterdam heeft zelfs, als enige in Nederland, een vak groep Wereldmuziek waar onder ande ren latin, flamenco en Argentijnse tango onderdak heben gekregen met docenten uit de betreffende landen. Gevolg: een opleiding met een hoog niveau en status en fantastische musici. Daarnaast kent dit muziekgenre een groot contingent autodidacten: muziektalenten die de muziek op locatie hebben geleerd door veel te luisteren, te oefenen en samen te splen met lokale meesters met als gevolg een heel authentiek geluid. Beide ver tegenwoordigers zijn te vinden in het Wereldmuziek Festival van Stichting Iskra. De Spaanse Flamenco voorstelling bestaat uit gitaar, percussie, zang en dans, uitgevoerd door Spaanstalig jong talent van het Conservatorium van Rotterdam. Boerderij Vredeburg zorgt in de pauze voor prettig geprijsde Spaanse tapas. Iskra heeft bovendien een aantrekkelijke loterij met bijna lou ter Spaanse prijzen, beschikbaar gesteld door lokale bedrijven en door Pedro Domecq. Russische zang is ook in toe nemende mate populair geworden. Op 6 november treedt het Rusalki a capella kwartet op in de NH Kerk in Castricum. Vier dames zingen liederen uit Rusland, Oekraïne en andere Noordoost Europese landen. Een absoluut sfeervol concert. Warm, zwoel en temperamentvol is de immens populair geworden salsa muziek die zijn oorsprong vindt in Cuba. Het wordt dus swingen en dansen op de opzwepende muziek van het orkest Fiebre Cubana, in salsa-kringen bepaald geen onbekende. Ook weer jonge musici die elkaar vonden op het Rotterdams Conservatorium. Fiebre Cubana bestaat uit jong talent met directe banden met het Caraïbisch gebied. De Salsa Fiesta avond is op 12 november in Party en Danscentrum Castricum. Tenslotte terug naar de inti miteit van de Ierse Folk vertolkt door een jong internationaal trio dat verschil lende instrumenten bespeelt en zingt; op 13 november in Stayokay. Aanvang is steeds 20.15 uur behalve de Salsa Fiesta die om 21.00 uur begint. De toegangsprijs is 7,- en voor CJP, 65+ en donateurs 5,50. Reserveren kan tele fonisch bij Stichting Iskra secretariaat 0251-671501 of per e-mail iskra@tisca- li.nl. CASTRICUM - De gemeente Castri cum gaat aangifte doen van overtreding van de bepalingen van het bestem mingsplan inzake maïsteelt. Het afge lopen seizoen zijn diverse overtredin gen geconstateerd bij het verbouwen van maïs. Voor het beplanten van vel den met maïskolven, die alleen voor eigen gebruik mogen worden geteeld, is een vergunning van de gemeente nodig. Voor deze vergunning dienen leges te worden betaald, iets waar de maïstelers niet over peinzen. Zonder deze leges, die E 45,- per stuk kosten, begaat de teler een overtreding op de wet Ruimtelijke Ordening, Zo'n 15 perso nen hebben inmiddels een brief ontvan gen waarin de gemeente kenbaar maakt dat aangifte bij de politie is gedaan. Of het Openbaar Ministerie de maïstelers ook daadwerkelijk gaat vervolgen is volgens een woordvoerder 'een kwestie van afwachten'. „Er is met de voorzitter van WLTO gesproken dat de mensen die maïs verbouwen zonder dat er een vergunning voor is afgegeven strafbaar zijn. Ook zijn er foto's gemaakt van vel den waarop maïs staat zonder dat wij een vergunning hebben verstrekt. De telers hebben er een principekwestie van gemaakt om niet te betalen, dan wordt het voor ons ook een principe kwestie om deze overtredingen aan te pakken. De voorzitter is inmiddels op de hoogte gesteld van onze aangifte bij de politie." De gemeente wil overigens geen algeheel verbod uitvaardigen tegen maïsteelt, maar om verdichting van het landschap tegen te gaan zal dit op aanvraag moeten gebeuren. Bewonersbijeenkomst in Bakkum BAKKUM - Dinsdag 26 oktober vere nigden inwoners van Bakkum zich in restaurant Johanna's hof om mee te denken over een leefbaarder en veili ger woonomgeving. Het gemeentebe stuur heeft besloten een leefbaarheids- /veiligheidsplan te maken voor de kern Bakkum. Doel van het plan is om de leefbaarheid en veiligheid in beeld te brengen en een impuls te geven voor verbeteringen. Bij leefbaarheid en vei ligheid wordt gedacht aan onveilige situaties in de directe woonomgeving, overlast, slechte verlichting, losse stoeptegels etc. Primo nh, specialist in onderzoek naar leefbaarheid begeleidde de avond. Zij legden knelpunten, ideeën, vragen en suggesties voor en inventariseerden de Poes op steen. CASTRICUM - Op zondag 7 november is de Duinrand Artotheek in Castricum weer open. Van 12.00 tot 16.00 uur kun nen kunstliefhebbers uit de regio hier een keuze maken uit een groot aantal kunstvoorwerpen. Er is een grote varië teit aan figuratieve en abstracte kunst: van aquarel tot keramiek, van miniscule etsjes tot reusachtige schilderijen. Ook zijn er diverse beelden te zien. Alle kunstwerken zijn gemaakt door leden en docenten van de kunstenaarsvereni ging Perspectief in Castricum. De kosten zijn laag om het voor iedereen aantrekkelijk te houden kunst in huis te halen. De leenperiode is 6 maanden of een jaar. Alle kunstwerken zijn gemaakt door leden en docenten van kunstenaarsver eniging 'Perspectief' uit Castricum. Kunstwerk voor 1 euro Het is 10 jaar geleden dat de Duinrand Artotheek werd opgericht en dat wordt gevierd met een speciale kunstloterij van vijf verschillende werken, die door leden van Perspectief beschikbaar zijn gesteld. Klaas Weijdema, schilderij, Marian Smulders, beeld, Bep v.d. Heijden, keramiek, Ad Jacobs, kera miek, Helene Benders, ets. Voor 1 euro koopt u een lootje en geeft u aan naar welk kunstwerk uw voorkeur uitgaat. Om 15.30 uur zal Peter de Man, voorzit ter van Perspectief, de trekking verrich ten. Duinrand Artotheek Ateliers, De Duinrand (Oude Duinrandschool) Van Oldenbarneveldtweg 37, Castricum. problemen van de inwoners van Bakkum. In een vervolgbijeenkomst zullen oplossingsrichtingen worden uit gewerkt. Burgemeester Emmens-Knol en wethouder Veldt namen het inlei dende gedeelte voor hun rekening, waarin de burgemeester benadrukte om samen met de bewoners tot passen de oplossingen voor problemen te wil len komen. De suggesties en voorstellen over leef baarheid die tijdens de avond naar voren kwamen komen in uitgewerkte vorm terug in vervolgbijeenkomsten. Deze zullen leiden tot het vaststellen van het leefbaarheids-/veiligheidsplan voor Bakkum. Wellicht krijgt het planm in de toekomst navolgjng in de andere kernen van de gemeente. Thema Mantelzorgcafe Castricum is vakantie CASTRICUM - De maandelijkse bij eenkomst van het mantelzorgcafé Castricum zal plaatsvinden op woens dag 3 november van 19.30 tot 21.00 uur. Zorgt u ook voor iemand die lang durig ziek is? Wilt u op tijd een vakan tie regelen? Tineke Kaandorp geeft uit leg over de bestemmingen voor een vakantie, met, of zonder de verzorgen de. Tevens zullen de mogelijkheden van eventuele opvang van de verzorgende worden besproken. Verder kunt u een kijkje nemen in de vakantiehuizen van het Rode Kruis via videobeelden. Elke eerste woensdag van de maand houden de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de man- telzorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum. Als uw partner, ouder of kind langdurig ziek blijft gaat uw leven veranderen. Het is prettig met lotgenoten en des kundigen ervaringen uit te wisselen. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeen komsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, telefoon 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. LIMMEN - Het moet een gezellig dit natuurlijk nooit te financieren. Maar familieweekend worden in juni 2005 op in Limmen is veel mogelijk wanneer er de dorpsweide van Limmen. Want dan gezamenlijk de schouders ergens onder- zal er een piramide gebouwd gaan wor- gezet moeten worden. Tijdens een speci- den bestaande uit 75.000 lege bierkrat- aal voor de omwonende georganiseerde ten. Verantwoordelijk voor deze ludie- info avond in De Vredeburg te Limmen ke actie is de Stichting Limmen Ludiek, kwamen geen bezwaren of negatieve een jonge stichting welke tot doel heeft geluiden naar voren en ook de gemeen- om hun mooie doq> Limmen eens in de te Castricum heeft haar intentie uitge- 5 jaar extra positief in beeld wil bren- sproken om mee te werken, gen. Het bestuur van de Stichting Limmen Ludiek bestaat uit André Goede doelen Koopman, Kees de Jong en Rob Otte. De opbrengst gaat bijna in zijn geheel Zijzelf blaken van zelfvertrouwen en naar een aantal plaatselijke goede doe- verheugen zich nu al op een groots len; Stichting Bloemendagen Limmen, spektakel voor en door Limmers en vol- Carnavalsvereniging De Uylen- gens Guinness in Engeland een ver- spieghels, Volleybalvereniging Oranje melding waard in het prestigieuze Wit, Gymvereniging TIOS, Scouting recordboek. Limmen, JOC Conquista. Ook goede doelen buiten Limmen worden niet ver- Tijdens de Kerkenveiling op 5 novem- geten door Stichting Limmen Ludiek ber zullen de eerste 3600 bierkratten want de Castricumse reddingsbrigade worden geveild in de vorm van en het Brandwondencentrum in VIPaandelen. Deze 3600 bierkratten Beverwijk staan bovenaan hun lijstje vormen de basis van de gehele pirami- van goede doelen, de. De nominale waarde per bierkrat is vastgesteld op 0,50 en op deze avond „We denken ongeveer 200 vrijwilligers zal vanaf 50 bierkratten geboden wor- nodig te hebben om het hele project tot den. „De rest van de krataandelen zul- een groot succes te maken in 2005. len we later in de verkoop doen. Elke Natuurlijk zullen we veel steun krijgen Limmer moet toch een aandeel in zijn uit het bovengenoemde verenigingsle- of haar bezit willen hebben, je koopt als ven maar we hebben zeer waarschijnlijk het ware een uniek stukje wereldre- veel meer steun nodig. Financieel, mate- cord",. zegt Kees de Jong. rieel en natuurlijk ook gewoon handjes. Want vele handen maken licht werk", Steun hard nodig zegt Andre Koopman. „Organisatorisch is het een heel project Om vast al een beetje in de juiste sta- waar we echt de steun van de Limmers pelsfeer te komen kunt u een kijkje en het Limmer bedrijfsleven bij nodig nemen op de website van de Stichting hebben", zegt Rob Otte secretaris van Limmen Ludiek www.limmenludiek.nl. de stichting. vEen gerenommeerd trans- Wilt u meer info betreffende de record- portbedrijf neemt het gehele transport poging of wilt u een unieke krataandeel voor zijn rekening. Je praat hier wel kopen dan kunt mailen naar info@lim- over 40 grote vrachtwagenritten heen menludiek.nl of bellen met 06- en ook weer 40 ritten terug. Normaal is 51797160. De Soos voor mensen Inloopspreekuur sluiten met en zonder beperking Geesterduinweg CASTRICUM - In Castricum start op CASTRICUM - De gemeente Castri- zondag 7 november een nieuwe acti- cum heeft het voornemen om een viteit met de naam'De Soos'voor men- 'knip' aan te brengen tussen de beide sen met en zonder beperking. De Soos parkeerplaatsen in de Geesterduinweg, wordt gehouden in Café Sam Sam, Het doel van de knip in de Dorpsstraat 75, van 14.00 tot 16.00 Geesterduinweg is het doorgaande uur. Wethouder IJ.J. van Gosliga zal De autoverkeer uit deze weg te weren. Soos feestelijk openen rond 14.15 uur. Daardoor wordt het voor het winke- In het afgelopen jaar werd door een lend publiek veel eenvoudiger en veili- werkgroep, bestaande uit mensen met ger om met een winkelwagentje over te en zonder beperking, gewerkt aan de steken van het winkelcentrum naar de opzet voor De Soos. De werkgroep parkeerplaats. werd ondersteund door het Opbouw- De knip in de Geesterduinweg vraagt werk van de Stichting Welzijn om aanvullende maatregelen. Een van Castricum. Deelnemers gaven aan dat de belangrijkste daarvan is het aan- in Castricum een ontmoetingsactiviteit brengen van een knip in de Albert ontbrak voor mensen met een beper- Schweitzerlaan ter hoogte van het bas king. Door mensen die op zichzelf ketbalveld. Hiermee wordt voorkomen wonen maar ook door mensen die in dat sluipverkeer van de Geester een woongemeenschap verblijven duinweg zich naar deze weg verplaatst, wordt dit tekort ervaren. De bestaande Doorgaand fietsverkëer in de Albert activiteiten in het dorp zijn niet altijd Schweitzerlaan blijft uiteraard wel laagdrempelig, zo is de ervaring van de mogelijk. groep. Het was de wens van de werk- Op maandag 1 november van 17.00 tot groep geen aparte activiteit te organise- 19.30 uur wordt in het gemeentehuis te ren, maar een waar andere dorpsbewo- Castricum een inloopspreekuur ghou- ners ook aan deel kunnen nemen. Er is den. Tijdens het inloopspreekuur kun- een goede formule gevonden door De nen belangstelenden de tekeningen Soos in Café Sam Sam te houden. De inzien en zonodig om een toelichting eigenaar van het café, Erik Castricum, vragen aan medewerkers van de ondersteunt het initiatief van harte. gemeente. Opmerkingen van bewoners De Soos is bestemd voor een ieder die zullen worden genoteerd en indien het gezellig vindt anderen te ontmoe- mogelijk verwerkt worden in de uitein- ten, gezellig te kletsen en/of een spel te delijke plannen, doen als darten, poolen of kaarten. In een later stadium is de werkgroep van Met ingang van 2 november ligt het plan samen met de bezoekers activitei- plan voor een periode van vier weken ten tijdens de soosmiddagen te organi- ter inzage in de gemeentelijke locatie te seren als Karaoke, toneel, optreden van Limmen. Gedurende deze termijn kun- bandjes etc. Café Sam Sam is toeganke- nen schriftelijke reacties worden lijk voor rolstoelen. Voor meer infor- gestuurd aan het college van burge- matie: Stichting Welzijn Castricum, meester en wethouders, Postbus 1301, Irene Zijlstra, tel 0251-657998. 1900 BH Castricum. Stichting Welzijn Ouderen Limmen LIMMEN - Op zondagmiddag 31 okto ber gaat de seniorenmiddag weer van start. Vanaf 14.00 uur is iedere 55plusser uit Limmen welkom in de Vredeburg aan de Dusseldorperweg in Limmen. Doelstelling van deze middag is de kenismaking met leeftijdsgenoten te bevorderen, onder het genot van een kopje koffie-thee of een frisdrankje. Ook is er gelegenheid om te kaarten, bil jarten etc. of gezellig met elkaar te pra ten. Houdt u van gezelligheid, dan wordt u van harte uitgenodigd om op deze middag aanwezig te zijn. Voor inlichtin gen bel T. Adrichem, tel. 072-5051404. Onthulling monument LIMMEN - Op zondag 31 oktober zal op het kerkhof van H.Cornelius in Limmen het monument onthuld wor den ter nagedachtenis aan het dood geboren kind. Al jaren leeft in de parochie de diepe wens een kunst werk te plaatsen om bij deze 'verge ten kinderen stil te kunnen staan. Een werkgroep is al geruime tijd bezig met de invulling-van het nieuwe kerkhof. Zij zijn erin geslaagd om het kunstwerk dat Tiny van der Velden heeft ontworpen, op een mooie plek geplaatst te krijgen. Met dit monument denken de paro chianen speciaal aan alle kinderen die (dood)geboren zijn en niet altijd de juiste plek hebben gekregen door taboes of door kerkelijke regels van vroeger, waarin een doodgeboren kind niet gedoopt mocht worden en daarom niet in gewijde grond begra ven mochten worden. Sommige kinderen zijn in het begin stadium van de zwangerschap overle den, anderen zijn later in de zwanger schap overleden en nooit begraven. Soms gebeurtenissen waar alleen de moeder weet van heeft. Het monu ment is een symbool van de liefde voor het leven en ook van troost voor de achterblijvers. Het gemengd koor zal na de 10.00 uur viering van 31 oktober mee gaan naar het kerkhof om de onthulling door Tiny van der Velden ritueel met zang te omlijsten. U bent uitgenodigd na de viering mee te gaan naar het kerk hof. Laat niet verloren gaan één mensen kind. Omdat Gij het zijt groter dan ons hart die mij hebt gezien eer ik werd gebo ren Inbraak woningen CASTRICUM - Vrijdag 22 oktober werd in een woning aan de Madeweg ingebroken tussen 06.00 en 22.00 uur. De dader is de woning binnen gedron gen door het forceren van een douche- raam. Gestolen is een zwarte laptop van het merk Dell. Presentatie van bouw plannen de Boogaert CASTRICUM - Woningstichting De Wonerij heeft samen met zorgorganisa tie Partners in de Zorg plannen ontwik keld voor de herinrichting van het ter rein De Boogaert in Castricum. Deze plannen gaan uit van de bouw van een nieuw zorgcentrum met diverse facilitei ten in combinatie met de bouw van drie appartementengebouwen. Op 3 november vindt een informatie- en inspraakavond over de bouwplannen plaats in ontmoetingscentrum Geester- hage, Geesterduinweg 3 in Castricum. Tijdens deze avond worden de bouw plannen gepresenteerd en is er uiteraard de mogelijkheid tot het stellen van vra gen en het maken van opmerkingen met betrekking tot de bouwplannen. De pre sentatie begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Vanaf 4 november liggen de bouwplan nen inclusief de bijbehorende maquette gedurende 4 weken in de gemeentelijke locatie in Limmen ter inzage. Tijdens deze periode heeft u, op basis van de gemeentelijke inspraakverordening, de mogelijkheid om schriftelijk te reageren op de plannen. Voorlichtingsbijeenkomst over het Maatjesproject CASTRICUM - Een voorlichtingsbij eenkomst wordt georganiseerd voor vrijwilligers van het maatjesproject en voor mensen die interesse hebben om als vrijwilliger mee te doen met het maatjesproject maar er eerst wel eens wat meer van willen weten. De bijeen komst vindt plaats op dinsdagavond 2 november om 20.00 uur in het kantoor van Trajectbureau GGZ Dijk en Duin, Gasstraat 3 te Castricum. De heer Oud, stafmedewerker preven tie volwassenen GGZ Dijk en Duin, regio Midden Kennemerland, zal deze avond verzorgen. Het programma ziet er als volgt uit: Informatie voor poten tiële vrijwilligers over het maatjespro ject. Vertoning van een video film van 20 minuten, waarin drie mensen vertel len over hun psychiatrische problemen en de gevolgen hiervan voor hun socia le contacten in de buurt. Vier anderen vertellen hoe het is om buurman of buurvrouw te zijn van iemand die psy chiatrisch ziek is. Naar aanleiding van de video is er gelegenheid tot vragen en discussie. Hoe om te gaan met mensen met een psychiatrische achtergrond. Gelegenheid tot uitwisseling van onderlinge ervaringen. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij de Stichting Welzijn Castricum, sec tor Vrijwilligers Centrale, Geester duinweg 5, 1902 CB in Castricum, tel. 0251-656562, e-mail info@welzijncastri- cum.nl. Bibliotheek Castricum neemt afscheid van publieksspecialisten CASTRICUM - Bibliotheek Castricum neemt op zaterdag 30 oktober tussen 12.00 en 13.00 uur afscheid van twee van haar medewerkers; Marri Borst en Rens Duffhues. Beide dames maken gebruik van de pre-pensioen regeling. Zowel Marri als Rens werkten in het publieke domein van de bibliotheek. Terwijl Marri zich concentreerde op de jeugd hield Rens zich vooral bezig met het bibliotheekwerkwerk voor ouderen. Marri Borst heeft in de loop der jaren heel veel basisschoolleerlingen wegwijs gemaakt in de bibliotheek. Kinderen stimuleren om te lezen, kinderen het plezier van boeken te laten ontdekken, kinderen leren informatie te zoeken en te vinden, daarvoor zette Marri zich in. In de Kinderboekenweek trad zij op als jonkvrouw, piraat of boswachter al naar gelang het thema. Zij las voor als de beste. En je kon altijd bij haar terecht voor een boekentip. Rens Duffhues heeft jarenlang de uit leen verzorgd in Zorgcentrum de Boogaert. Ze was ook regelmatig te vin den in de Santmark en vroeger zelfs in Sans Souci en De Hoge Aert. Daarnaast was zij het gezicht van de Boekendienst aan huis. Rens ging bij de aspirant gebruikers langs en inventariseerde hun wensen. Zij zocht vrijwilligers voor de huisbezoeken en coördineerde en hielp de vrijwilligers bij het maken van een keus uit de collectie. Zij kende de voor keuren van al haar klanten. Wie afscheid wil nemen van Marri en Rens kan hen persoonlijk de hand schudden op zaterdag 30 oktober van 12.00 tot 13.00 uur in het leescafé van de Bibliotheek Castricum, Geesterduinweg 1. Gevonden en verloren De politie Noordholland-Noord afde ling Castricum geeft de volgende voor werpen op als gevonden en verloren Verloren in Castricum: sleutelbossen diversen 5x; grijze portemonnee met Rabopas; goudkleurig fors horloge; zwarte lederen tas inh. gsm portemon nee, rijbewijs en div. pasjes; donker blauwe portemonnee geld en pasjes; bl.zw. portemonnee id-kaart en div. pas jes; zilveren ketting. Gevonden in Castricum: groene fietstassen; gsm Samsung zilver. Verloren in Limmen: sleutels. Verloren tussen Akersloot en Uitgeest: blauwe weekendtas met diverse o.a. pyama. Verloren tussen Heiloo en Akersloot: schakelarmbandje met naamplaatjes. Sectordirecteur Ruimte neemt afscheid Gemeente Castricum pakt maïsteelt aan

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10