m ÈmSÊt isuaias sm I pakkjn 0.99 Spa Fruit 1.79 41 aJUEl EU JU Sparen zonder fratsen Wens om te vliegen komt uit op 80ste verjaardag VSO werft donateurs in Heiloo jjy imm C1000 C10M Uitgebreide regionale vuurwerkcontrole Deze week mag u bij Cl000 appels met peren vergelijken! Nog 5 weken Week 44 2004 Aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 30 oktober 2004. Geen fratsen. Dat scheelt, UITKIJKPOST - 27 OKTOBER 2004 - PAGINA 12 HEILOO - Op 3 november hoopt ras- Heilooënaar Arie Sombroek, zijn 80ste verjaardag te vieren. Zijn kleindochter Marit Sombroek vertelt: „Hij woont al jaren op de Kennemerstraatweg 560 en wist eigenlijk niets te vragen voor zijn jubileumverjaardag. Als er weer eens een vliegtuig laag over Heiloo vloog, liet hij wel eens doorschemeren dat hij ook wel eens zou willen vliegen. Dit leek de kinderen en kleinkinderen een leuk en verrassend verjaardagsca deau. Onlangs werd hij dan ook op een zondagochtend door het hele gezin overvallen met de mededeling dat hij over een paar uurtjes een rondvlucht mocht maken boven Nederland in de Koninklijke Dakota. Hij had de dag van zijn leven! Afrikaanse olifanten zien met Rotary! HEILOO - Vier meisjes zullen in het kader van een Rotary jeugduitwisseling eind november naar Nederland komen en dan ongeveer zeven weken in een gezin doorbrengen om zo ons Sinter klaasfeest, Kerst en de Oudejaarsavond mee te maken. Het ontvangende gezin heeft contact met andere gezinnen om samen een excursieprogramma af te spreken. De meisjes kunnen ook deelnemen aan een trip naar Parijs en meegaan op ski vakantie. Omgekeerd is een kind uit het ontvangende gezin welkom om in de zomervakantie kennis te maken met het leven in Zuid Afrika. De organisa tie van dit familie naar familie pro gramma is in handen van de vrijwilli gers van Rotary International waar de Rotaryclub Heiloo deel van uitmaakt. Dus nu een meisje uit Zuid Afrika ont vangen en in de zomervakantie naar haar ouders: dat kan als je nu 15 jaar of ouder bent en het aandurft om een andere cultuur te leren kennen. Voor meer informatie kun je terecht op de website www.rotary-jeugduitwisse- ling.nl/kort/fam of bellen naar 072 5321033. HEILOO - In de maanden oktober en november 2004 organiseert VSO Nederland in Heiloo een huis aan huis wervingsactie ter ondersteuning van haar werk in ontwikkelingslanden. Geen geld, geen goederen, maar men sen. Daar draait het al sinds 1958 om bij VSO. VSO is een internationale ont wikkelingsorganisatie die structurele hulp biedt in ontwikkelingslanden. Daartoe zet VSO goed opgeleide men sen in die hun kennis en ervaring delen met organisaties ter plekke. Het doel: de capaciteit van lokale organisaties en de mensen die er werken vergroten om zo een bijdrage te leveren aan armoe debestrijding. Eén van de mensen die twee jaar lang voor VSO in een ontwik kelingsland heeft gewerkt is Sandra Woltjer, dochter van de familie Groos uit Heiloo. Sandra is docente Hand vaardigheid en werkte in Kenia op een school voor speciaal onderwijs. Op dit moment zijn zo'n 1.850 internationale VSO'ers aan het werk in landen in Afrika, Azië, Oost-Europa en het Pacifisch en Caraïbisch gebied. Onder deze professionals bevinden zich zo'n 135 Nederlanders. Werkgevers variëren van ministeries en grote niet-gouverne- mentele organisaties tot scholen, opvanghuizen, aids-organisaties en vrouwenorganisaties. VSO is op het gebied van dit type ontwikkelingssa menwerking de grootste organisatie ter wereld. Voor meer informatie kijk op www.vso.nl. Kerstkaarten en kerststukjes maken HEILOO - Vindt u het leuk om kerst kaarten of kerststukjes, te maken, maar komt u niet zo makkelijk het huis uit? Dan biedt Stichting Ouderenwerk Heiloo de oplossing voor u. Vrijwilligers van Creatief Huisbezoek komen bij u thuis om te helpen met het maken van kaarten of een kerststukje. Bent u hierin geïnteresseerd dan kunt u contact opne men met Stichting Ouderenwerk Heiloo. Tevens zijn zij op zoek naar vrij willigers die mensen aan huis willen hel pen met het maken van kerststukjes en/of kaarten. Voor informatie of opga ve kunt u terecht bij Stichting Ouderen werk Heiloo, tel. 072-5331297. Workshop kerstvouwen Speciaal voor degenen, die nog niet zoveel gevouwen hebben of alleen met theezakjes, houdt het Nivon Heiloo op donderdagavond 28 oktober van 20.00 tot 22.00 uur een workshop kerstvou wen. De leiding berust bij docente Joke Mooij, erkend Origami-docente van de landelijke Origami Vereniging en reeds jarenlang docente bij het Nivon in Heiloo. Voor 8.30 heeft u een gezelli ge avond inclusief materiaal. Nivon- leden genieten korting. Voor opgave: Reina Mulder tel. 072-5333127, Daisy Groenland tel. 072-5330088 of Lineke Muller tel. 072-5334576. De workshop vindt plaats in het Cultureel Centrum het Open Huis te Heiloo. (boven win kelcentrum 't Loo, bij het Witte Kerkje). Rolstoeltoegankelijk. Gevulde kipfilets Er wordt nogal wat reclame gemaakt voor kip. Althans voor het eten van kip. Wereldwijd zijn. er kippen in overvloed. Er is grote concurrentie in productie, geen wonder dat de afna me moet worden gestimuleerd. Altijd kip eten, die op de zelfde wijze is klaargemaakt, begint op den duur ook te vervelen. Hoe smakelijk en- lekker de kip ook is bereid. Onderstaand recept geeft toch weer een ander smaakje aan kip en is daar om het proberen zeker waard. Ingrediënten (voor 4 personen): 4 flinke kipfilets, 4 plakken ham, 1 klei ne rode ui, 1 kleine wortel, ca. 3 dl. kippenbouillon, 1 eetlepel bloem, boter (of olie), gele paprika, 4 plak ken mozzarella (of kaas naar eigen keuze), handje geroosterde pijn boompitten, stukje gember, zout en peper. Bereiding: Snijd de filets (bijna geheel) doormidden en vul elke filet met een plak ham. Eventueel met cocktailprikkers op z'n plaats hou den. Naar verkiezing zouten en pepe- ren. Bak in boter de kipfilets licht- gaar. Doe de filets vervolgens in een ovenvaste schotel (zonder cocktail prikkers) en doe daar de kaasplakjes op. Snijd de ui doormidden en vervol gens in halve ringen. De wortel schoonmaken en in dunne plakjes snijden (dikke wortels eerst halveren of kwarten van maken en vervolgens plakjes snijden). De paprika doorsnij den, de zaadlijsten verwijderen en in reepjes snijden. Stukje gember (niet te veel, want dan wordt het overheer send) raspen. Boter in de pan en voorgaande ingrediënten licht laten garen. Stukje boter in de pan, lepel bloem erdoor en even laten 'bruinen'. Bouillon geleidelijk onder voortdu rend roeren toevoegen tot een mooie saus ontstaat en nog enkele minuten laten doorkoken. Vervolgens de reeds klaargemaakte ui, wortel, paprika enz. toevoegen en goed doorroeren. De saus vervolgens aan de ovenvaste schotel met kipfilets toevoegen, maar zodanig dat de kaas niet wordt bedekt. Laat de kip in een voorver warmde oven van ca. 180 graden nog ca. een half uur verder garen (en lek ker warm worden). Bij het opdienen de kip in het midden van het bord plaatsen en wat saus eroverheen doen. Daarna wat bestrooien met pijnboompitten. De kip kunt u prima combineren met gefrituurde of gebakken ronde krielaardappeltjes en diverse groen ten (bijv. broccoli, doppertjes en/of worteltjes). Ais wijn is een lichtrode wijn aan te bevelen, bijvoorbeeld een Beaujolais. Maar ook hier geldt: uw smaak gaat voor alles. Heeft u ook een recept? Graag opsturen naar redactie Uitkijkpost, postbus 68,1850 AB Heiloo of per e- mail aan: redactie@uitkijkpost.nl. REGIO - Landelijk is er grote aan dacht voor het thema veiligheid. De Milieudienst Regio Alkmaar (MRA), de gemeenten Heerhugowaard en Langedijk, de brandweer en de politie zullen in de regio bedrijven controleren voor, tijdens en pa de vuurwerkver koop. Het gaat hierbij om bedrijven in de gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Heiloo, Heerhugowaard en Langedijk. Het belang van handhaving van regels die de veiligheid waarborgen is duidelijk geworden door bijvoor beeld de vuurwerkramp in Enschede en de nieuwjaarsbrand in Volendam. In het vuurwerkbesluit zijn regels voor het transport, de opslag en het ompak- ken van vuurwerk opgenomen. Indien bedrijven de regels uit het besluit nale ven komt dit de veiligheid ten goede. Het regionaal vuurwerkproject loopt van november tot en met maart 2005. De regels voor de opslag, het transport en het ompakken van vuurwerk zijn vastgelegd in het vuurwerkbesluit. Dit betekent dat de bedrijven, die onder dit besluit vallen, vanaf deze datum aan alle regels van het nieuwe besluit moe ten voldoen. Het controle-traject In totaal zullen er ongeveer 18 bedrij ven bezocht worden in het kader van het vuurwerkproject. Het project start in november 2004 met een zogenaamde voorcontrole. Tijdens deze controles wordt gecontroleerd op de technische aspecten van de opslag-, ompak- en verkoopruimten en op de brandveilig heidsaspecten. Tijdens en rond de eindejaarsverkoop worden de bedrijven nogmaals gecon troleerd. De controleteams, bestaan uit handhavers van de MRA, de gemeen ten Heerhugowaard en Langedijk en politie. Tijdens de controles wordt met name gecontroleerd of de wijze waarop het vuurwerk wordt opgeslagen aan de voorschriften voldoet, of geen te grote hoeveelheden worden verkocht en of het vuurwerk juist is geëtiketteerd. In de periode medio januari tot medio maart 2005 wordt er een nacontrole uit gevoerd bij de vuurwerkverkooppun ten. Deze hebben als doel in beeld te brengen bij welke verkooppunten nog restanten vuurwerk aanwezig zijn. Informatieavond over borstvoeding REGIO - De Vereniging Borstvoeding Natuurlijk (VBN) houdt op woensdag 3 november van 20.00 tot 22.00 uur in Alkmaar een informatieavond over het geven van borstvoeding. Ook als je je tijdens de zwangerschap goed geïnfor meerd bent over borstvoeding kunnen er allerlei vragen rijzen wanneer je een maal je kindje aan de borst hebt. Je kunt dan behoefte hebben aan specifie ke informatie over het geven van borst voeding. En er is natuurlijk volop gele genheid om vragen te stellen! Verder zijn er folders te koop en boeken te huur. De avonden zijn bedoeld voor voedende moeders, hun partners en andere belangstellenden. Ook baby's zijn van harte welkom. Er wordt een bijdrage gevraagd van één euro per persoon ter ondersteuning van dit (vrij willigers) werk. Je kunt je opgeven bij Annemarie Weerman: 072-5125810. Let op: de informatieavonden worden niet langer gehouden aan de Amperestraat. Als je je telefonische opgeeft hoor je de nieuwe locatie. aWuii Vraagprijs 459.000,- k.k. T3 CU O GJQ CO CT3 360' Prei Appels en Peren Boerenkool Redstar of Milva aardappelen Witte druiven koolzuurvrij diverse smaken 3 pakken a 1,5 liter naar keuze A Cl III Amstel Pilsener bier* Kanis Gunnink Koffie Hertog IJs SLAM'm., Slankie Smeerkaas cap? Rond wit- of tarwebrood Venz Chocolade hagelslag Witte of Color Reus Wasmiddel Conimex Wokolie Biefstuk Dubbelvla KipT.V. sticks Johma Zalm- of huzarenschoteltje Ardenner boterhamworst Always Damesverband of Alldays inlegkruisjes Campo Lavilla Navarra tempranillo Coburger rauwe ham Ribkarbonade Bieflappen ïfCéssen Red Buil Energy drink PAKKET PAKKET Op www.cl000.nl staan alle acties van deze week! cnoo Wat een geweldige woning is dit; een zeer ruime twee onder een kap met garageeen geweldig ruime tuin en een bijzonder fraaierustige ligging. Daarnaast is de woning recentelijk geheel verbouwd en gemoderniseerd. De gezellige woonkamer met gashaard is voorzien van fraaie houten vloerdelen en de keuken van een plavuizenvloer die overigens geheel in stijl is met de moderne keuken. Achter de keuken vindt u de bijkeuken van waaruit u in de enorme achter tuin met vijver komt. En let op: Deze tuin alleen is al een bezichtiging waard... Hier treft u overigens ook de stenen garage aan die bereikbaar is via de oprit aan de rechterzijde van de woning. De woning staat in een rustige, bosrijke omgeving nabij de kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood. Indeling Begane grondvoortuin met oprit, entreehal met toilet en garderobekast, ruime woon-/eetkamer met halfopen keuken, bijkeuken, zeer royaal bemeten achtertuin met stenen garage. Ie verdieping: overloop, 3 ruime slaapkamers, badkamer v.v. wastafel, ligbad en doucheruimte. 2e verdieping: voorzolder met 2 extra bergruimtes en een ruime 4e slaapkamer met wastafel. Bouwjaar 1972 Oppervlakte Woon ca. 145 m2, perceel 560 m2 Inhoud ca. 515 m3 Voordeel ■«KKiSS-i actieprijs per liter 0.44 gesneden zak 500 gram actieprijs per kilo 1.98 o.a. Jonagold, Elstar, Cox Orange, Royal Gala, Granny Smith, Golden Delicious, Gieser Wildeman, Conference 2 zakken 250 gram NAAR**!*! vrij vastkokend zak 5 kilo actieprijs per kilo 0.20 Ml 1.98 actieprijs per kilo 2.38 pitloos i- bak 1 kilo krat 24 flesjes 0,30 liter Wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 16 jaar actieprijs per. liter 0.90 KAfciS jGiMwk actieprijs per kilo 3.58 normaal of cafeïnevrij snelfiltermaling pak 500 gram hoogstandjes, room- of slagroomijs diverse smaken 2 bakken 1 liter naar keuze- v,,7- actieprijs per kilo 4.95 diverse smaken 2 cups 100 gram naar keuze actieprijs per liter 1.75 melk of puur pak 600 gram compact of vloeibaar actieprijs per kilo 2.48 voordeel flacons actieprijs per kilo 1.96/liter 2.00 fles 500 ml rundvlees 500 gram actieprijs per kilo 8.98 na gesneden en verpakt heel j diverse smaken p pak 1 liter actieprijs per liter 5.58 vis gekruid of ongekruid kilo uit het koelvak 2 bakjes 175 gram naar keuze actieprijs per kilo 3.69 zuurstofarm verpakt pakje 125 gram actieprijs per kilo 6.32 diverse soorten voordeelpak Spaanse rode wijn 2 flessen 750 ml varkensvlees kilo rundvlees kilo vers van t mes 100 gram actieprijs per kilo 11.90 wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 16 jaar actieprijs per liter 1.99 i t Xv set 6 blikjes 250 ml actieprijs per liter 3.33 BOODSCHAPPEN BOODSCHAP Al-West Prijswijzigingen, drukfouten en uitverkocht voorbehouden. Aanbiedingen zijn niet bestemd voor grootverbruikers en/of wederverkopers. Op de aanbiedingen waarbij ®S®® staat vermeld, is onze actiegarantie niet van toepassing. Deze zijn uitsluitend geldig zolang de voorraad strekt. ^fl-Bus Vastgoed bv, Middelweg 2, 1911 EG Uitgeest, Tel0251-318749j

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12