Geen fratsen. Dat scheelt. Epositie voor Hospice Alkmaar geweldig succes Via de Gezelschapsbank samen pandoeren of klaverjassen UITKIJKPOST - 27 OKTOBER 2004 - PAGINA 13 L I T I E f \l/ BERICHTEN Diabetes Fonds Collecte HEIL00 Mishandeling Op www.cl000.nl staan alle acties van deze week Deze aanbieding is geldig in week 44 t/m zaterdag 30 oktober 2004. Verkeerscontroles HEILOO/ALKMAAR - Dinsdag 19 oktober werden verkeerscontroles gehouden op de Kennemerstraatweg in Heiloo en de Koelmalaan in Alkmaar. In totaal werden 28 bekeuringen uitge schreven waarvan 19 omdat autobe stuurders/passagiers geen gebruik maakten van de veiligheidsgordel. Vijf autobestuurders werden geverbali seerd omdat zij vanuit hun auto telefo neerden zonder daarbij gebruik te maken van een handsfree set. De overi ge bekeuringen hadden betrekking op andere verkeersovertredingen. ALKMAAR - Vrijdag 29 oktober tre den op in het Theatercafé Wim Koeten en Jeroen Vermeer. Deze popmusici hebben hun sporen al ruimschoots ver diend en dit is werkelijk een unieke kans om deze musici vrijdagavond 29 oktober te zien optreden. Aanvang 22.00 uur Entree gratis. Zaterdag 30 oktober treden op in het Theatercafé Asi Se Toca. Asi Se Toca is geïnspireerd op Spaanse (flamenco rumba). Zuid- Amerikaanse en Griekse klanken. Muziek die geschikt is voor zowel een feest, als voor een sfeervolle achter grond. Aanvang 22.00 uur. Entree gra tis. Verdronkenoord 12 (Bij Provadja). BERGEN- In het eerste weekend van de 11e Kunsttiendaagse werd het kan toor van weekblad De Duinstreek in de Stationsstraat bestormd door tallo ze bezoekers. Men kwam, evenals de afgelopen drie jaar, massaal op de expositie Realistische stillevens van de schilders Marjo van der Burgt, Kitty Dillen en Jan Molenaar af. Inmiddels is een groot aantal van de zo knap geschilderde werken reeds van eigenaar gewisseld. Men kan deze fraaie tot 17 november expositie, inclu sief in het weekend van 30-31 oktober, nog gratis bezoeken. Om deze bijzon dere expositie, waarvan een belangrijk percentage van de opbrengst bestemd is voor het Hospice te Alkmaar, te ope nen had men de bisschop van Haarlem, Monseigneur dr J.M. Punt, uitgenodigd. Na een woord van welkom van Toos Engeringh, de organisatrice van deze expositie, sprak de bisschop de aanwe zigen toe. Onder andere refereerde hij aan zijn studententijd waarin hij zich als hobby met schilderen bezighield en hij zijn artistieke producten in de eta lage van zijn moeders souvenier- siga renwinkel tentoonstelde. Hij voelde dus duidelijk verwantschap met de drie exposanten, wier schilderijen hij hogelijk waardeerde, hetgeen hij niet onder stoelen of banken stak. Veel waardering had Monseigneur Punt eveneens voor het mooie werk van het Hospice Alkmaar, dat mensen bege leidt in hun allerlaatste levensfase. Hij zag in dat mensenlievende werk ook zijn eigen pastorale zorg weerspiegeld. De spreker legde tevens een verband tussen het werk van de exposerende schilders en de 'hogere' realiteit die zij in hun schilderijen trachten te verbeel den. Deze feestelijke opening werd door de bisschop gesymboliseerd door het aansnijden van een speciale Hospice taart. Zijn prachtige en ont roerende toespraak werd vervolgens ontvangen met een warm applaus. Als blijk van waardering reikten de dames Marion in 't Veld (manager Hospice) en vrijwilligster Janny Broers hierna names het Hospice een fles wijn aan de betrokkenen uit. De bisschop van Haarlem, Monseigneur dr J.M. Punt tijdens de feestelijke opening van de schilderijenexpositie in het kantoor van De Duinstreek VSO werft donateurs in Heiloo HEILOO - In de maanden oktober en november 2004 organiseert VSO Nederland in Heiloo een huis aan huis wervingsactie ter ondersteuning van haar wefk in ontwikkelingslanden. Geen geld, geen goederen, maar men sen. Daar draait het al sinds 1958 om bij VSO. VSO is een internationale ont wikkelingsorganisatie die structurele hulp biedt in ontwikkelingslanden. Daartoe zet VSO goed opgeleide men sen in die hun kennis en ervaring delen met organisaties ter plekke. Het doel: de capaciteit van lokale organisaties en de mensen die er werken vergroten om zo een bijdrage te leveren aan armoe debestrijding. Eén van de mensen die twee jaar lang voor VSO in een ontwik kelingsland heeft gewerkt is Sandra Woltjer, dochter van de familie Groos uit Heiloo. Sandra is docente Hand vaardigheid en werkte in Kenia op een school voor speciaal onderwijs. Op dit moment zijn zo'n 1.850 internationale VSO'ers aan het werk in landen in Afrika, Azië, Oost-Europa en het Pacifisch en Caraïbisch gebied. Onder deze professionals bevinden zich zo'n 135 Nederlanders. Werkgevers variëren van ministeries en grote niet-gouverne- mentele organisaties tot scholen, opvanghuizen, aids-organisaties en vrouwenorganisaties. VSO is op het gebied van dit type ontwikkelingssa menwerking de grootste organisatie ter wereld. Voor meer informatie kijk op www.vso.nl Voorspeelavonden Muziek- en Dansschool HEILOO - Maandag 1 november gaan de deuren open voor de eerste serie van Voorspeelavonden die de muziek school organiseert voor haar leerlin gen. Tijdens deze voorspeeluren wor den de leerlingen in de gelegenheid gesteld om hun ingestudeerde werken ten gehore te brengen aan ouders, fami lie en belangstellenden. Evenals vorig jaar zullen deze voor speelavonden worden gekenmerkt door een mix van leerlingen van ver schillende docenten, instrumenten, gelegenheidsformaties en uiteenlopen de muziekstijlen. Al met al het is de moeite waard om een of meerdere avonden bij te wonen. Maandag 1 november kunt u luisteren en kijken naar slagwerkleerlingen van Peter Biesheuvel, saxofoonleerlingen van Jack Kat en Jenneke Gerritsen, gitaarleerlingen van Edwin Ligteringen en piano/keyboardleerlingen van Ruben van Mastrigt. Woensdag 3 november zijn het piano leerlingen van Doroté Crijns, vioolleer lingen van Hilka Jelsma, harpleerlingen van Marjan Deiman, hoboleerlingen van Peter Onnes en dwarsfluitleerlin gen van Martin Rozema. Tijdens deze avonden zullen zowel individuele leer lingen als kleine ensembles te beluiste ren zijn. Aanvang van de voorspeelavonden is 19.30 uur en vinden plaats aan Het Veld 1 te Heiloo. Voor meer informatie kunt u bellen met 072-5332460. HEILOO - De Gezelschapsbank (een initiatief van de Stichting Ouderen werk Heiloo) biedt geïnteresseerden vanaf 55 jaar de mogelijkheid nieuwe mensen te leren kennen met het doel samen leuke activiteiten te onderne men of bijvoorbeeld op vakantie te gaan. De Gezelschapsbank is voor een aantal personen op zoek naar mensen (m/v) die het leuk zouden vinden om bij elkaar thuis te klaverjassen of in het Trefpunt te pandoeren. Wilt u dit ook graag? Informeer dan eens vrijblijvend Collecte Brandwonden Stichting succes HEILOO - In de week van 10 tot en met 16 oktober collecteerden in heel Nederland meer dan 50.000 vrijwilli gers voor de Nederlandse Brand wonden Stichting. Ook in Heiloo gin gen de collectanten langs de deuren. Gezamenlijk werd een bedrag van 6510.95 opgehaald. De opbrengsten van de collecte stellen de Brandwonden Stichting in staat om haar werk voor mensen met brandwon den voort te zetten. Namens de plaatse lijke collecteorganisator dankt de Brandwonden Stichting alle collectan ten en gulle gevers in Heiloo voor hun bijdrage aan de 'strijd tegen de litte kens'. bij Monique van Ling, coördinator Gezelschapsbank, hoe u in contact kunt komen met deze personen. Indien u één of meerdere personen zoekt om andere activiteiten mee te onderne men kunt u ook bij haar terecht. Iedere donderdagmorgen kunt u tussen 10.30 tot 11.30 uur zonder afspraak langsko men bij het Trefpunt op de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Telefonisch bereikbaar onder nummer 072-533 12 97. Meer informatie via de website www.ouderenwerkheiloo.nl. Muziekpodium Theatercafé ALKMAAR - Vrijdag 29 oktober tre den op in het Theatercafé Wim Koeten en Jeroen Vermeer. Deze popmusici hebben hun sporen al ruimschoots ver diend en dit is werkelijk een unieke kans om deze musici vrijdagavond 29 oktober te zien optreden. Aanvang 22.00 uur Entree gratis. Zaterdag 30 oktober treden op in het Theatercafé Asi Se Toca. Asi Se Toca is geïnspireerd op Spaanse (flamenco rumba). Zuid- Amerikaanse en Griekse klanken. Muziek die geschikt is voor zowel een feest, als voor een sfeervolle achter grond. Aanvang 22.00 uur. Entree gra tis. Verdronkenoord 12 (Bij Provadja). «Alkmaar «Alkmaar Noord-Scharwoude Heerhugowaard «Heiloo Johanna Naberstraat 51 Winkelwaard 486 J. van Stolbergstraat 51-53 Roze Flamingo 98 Rosendaal 95 Muiderwaard 416 (huisw. I) Europaboulevard 354-356 Het Hoekstuk 6 Aanhouding levert 87 bekentenissen op REGIO - De politie heeft vorige week een 30-jarige inwoner van Den Helder aangehouden als verdachte van inbraak in een vakantiewoning. Deze man blijkt verantwoordelijk te zijn voor tenminste 87 inbraken in voorna melijk vakantiebungalows in de weste lijke kuststrook van Noord-Holland Noord. De man is in bewaring gesteld en wordt morgen geleid voor de Raadkamer in Alkmaar. De afdelings recherche van de politie in Den Helder had de man al op de korrel maar de zaak kwam in een stroomversnelling toen hij vorige week dinsdag op de Pontweg in De Hoorn (Texel) met een gestolen auto uit de bocht vloog. De auto bleek afkomstig van een op die dag gepleegde inbraak in een vakantie woning in De Cocksdorp. Het vervol gonderzoek heeft tot dusver uitgewe zen dat de man vanaf april 2004 tot heden zo'n 87 inbraken in vakantiewo ningen heeft gepleegd, voornamelijk in de kuststrook van de regio. De man opereerde ondermeer in Heiloo, Bergen, Schagen, Callantsoog, Julianadorp, Den Helder en Texel. Het zwaartepunt lag hierbij op Julianadorp waar hij diefstallen pleegde uit diverse vakantiewoningen op de Zandloper, Ooghduyne, Strandslag Julianadorp, de Yperhof en de Keizerskroon. De ver dachte, een bekende van de politie, maakte gebruik van verschillende manieren om de woningen binnen te komen. Vaak brak hij een raam open. Zijn buit bestond in de regel uit geld, laptops, digitale camera's en mobiele telefoons. De gestolen spullen heeft hij doorverkocht aan vooralsnog onbeken de helers en er is dan ook weinig terug gevonden. Hij gebruikte het geld om in zijn levensonderhoud te voorzien. In zes gevallen nam hij tevens een auto weg. Deze voertuigen werden wel teruggevonden op verschillende plaat sen. Naast de vakantiebungalows heeft hij ook enkele woningen en bedrijven bezocht. De recherche gaat ervan uit dat het verdere onderzoek nog meer zaken aan het licht zal brengen, moge lijk ook gevallen buiten de regio. De verwachting is dat de Raadkamer mor gen de in bewaringstelling van de ver dachte zal verlengen. HEILOO - Vier meisjes zullen in het kader van een Rotary jeugduitwisseling eind november naar Nederland komen en dan ongeveer zeven weken in een gezin doorbrengen om zo ons Sinter klaasfeest, Kerst en de Oudejaarsavond mee te maken. Het ontvangende gezin heeft contact met andere gezinnen om samen een excursieprogramma af te spreken. De meisjes kunnen ook deel nemen aan een trip naar Parijs en mee gaan op skivakantie. Omgekeerd is een kind uit het ontvangende gezin welkom om in de zomervakantie kennis te maken met het leven in Zuid Afrika. De organisatie van dit familie naar familie programma is in handen van de vrijwilligers van Rotary International waar de Rotaryclub Heiloo deel van uitmaakt. Dus nu een meisje uit Zuid Afrika ontvangen en in de zomervak antie naar haar ouders: dat kan als je nu 15 jaar of ouder bent en het aandurft om een andere cultuur te leren kennen. Voor meer informatie kun je terecht op de website www.rotary-jeugduitwisse- ling.nl/kort/fam of bellen naar 072 5321033. Inleveren pakketten voor Polen HEILOO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij: Monika Verhage, Vennewaard 162 te Alkmaar op woens dag 3 november van 19.00 tot 22.00 uur. Voor informatie kunt u bellen tel. 072- 5622576. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtge plakt en met een stevig touw erom heen. De adressen van geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. Vanaf heden mogen ook meubels, koel kasten en ook geld pakketten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilo, de kosten zijn 3.40 euro per pakket plus 1.30 euro per kilo. Bij inleveren is men verplicht een legimitatiebewijs te tonen. Muziekpodium Theatercafé HEILOO - Diabetes is een ernstige chronische ziekte, ook wei de slui pende volksziekte genoemd. De laat ste 10 jaar is het aantal geregistreer de diabetespatiënten verdubbeld tot bijna een half miljoen. Maar liefst 400.000 Nederlanders hebben echter- diabetes zonder het zelf te weten. Iedereen kan diabetes krijgen, |ong en oud, dik of dun. Indien niet tijdig ontdekt, kan diabetes leiden tot ern stige complicaties, zoals hart- en vaat ziekten, blindheid, aantasting van de nieren en het zenuwstelsel of voet- of beenamputaties. Van 31 oktober tot en met 6 november zamelt het Diabetes Fonds via een landelijke collecte geld in om oplossingen te vinden om diabetes te voorkomen en te behandelen. Met het opgehaalde geld financiert het Diabetes Fonds een aantal belangrijke wetenschap pelijke onderzoeksprojecten. Deze onderzoeken gaan niet alleen over hoe diabetes kan worden voorko men, maar ook hoe de ziekte kan worden behandeld. Wilt u weten of u één van de 400.000 mensen bent die diabetes heeft, zonder het zelf te weten? Doe dan de test op www.dia- betesfonds.nl en bekijk uw risico. U kunt de gift ook overmaken op giro 5766 t.n.v. het Diabetes Fondsin Amersfoort. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Diabetes Fonds, tel. 033-4622055 of kijk op www.diabetesfonds.nl. Afrikaanse olifanten zien met Rotary! REGIO - Op de Oude Kanaaldijk heb ben zaterdag 23 oktober tussen 01.00 en 03.15 uur twee mishandelingen plaatsgevonden. In het eerste geval werd een 18-jarige fietser uit Alkmaar aangesproken door een tweetal man nen. Vervolgens werd hij zonder aanlei ding door een van de mannen in het gezicht geslagen. Het kratje bier wat het slachtoffer achter op de fiets had werd door de tweede man meegeno men. In het tweede geval wérd een 18- jarige man uit Heiloo, eveneens op de fiets, aangesproken door een drietal mannen. Ook nu werd het slachtoffer zonder reden geslagen en gestompt tegen zijn nier. Toen hij wist te ontko men hebben de daders zijn fiets in het kanaal gegooid. In beide gevallen gaat het om mannen van ongeveer 18 tot 20 jaar, ze hebben een lengte van onge veer 1.85 meter lang en dragen bom- berjacks en een baseball-petje op het hoofd. Inbraak woning HEILOO - In de nacht van woensdag op donderdag 21 oktober werd inge broken in een woning aan de Blinkenlaan. Men kwam in de woning door het vernielen van een raam. Vanuit de woning werden onder andere een fotocamera en een laptopcomputer weggenomen. Toen de bewoner wakker werd rende de inbreker weg. cnoo Extra Voordeel •Noord-Holland Noord ~Êrii2 i r I 8844 Prijswijzigingen, drukfouten en uitverkocht voorbehouden. Aanbiedingen zijn niet bestemd voor grootverbruikersen/of wederverkopers. Op de aanbiedingen waarbij staat vermeld, is onze actiegarantie niet van toepassing. Deze zijn uitsluitend geldig zolang de voorraad strekt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 13