Ventilatie nodig voor gezonde woning Goede afspraken onvoorwaardelijk vertrouwen HEILOO UITKIJKPOST - 27 OKTOBER 2004 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Het is buiten al weer kouder. U heeft uw huis goed geïsoleerd en om vooral geen kostbare warmte te verhezen, zorgt u er voor dat ramen en deuren zoveel moge lijk gesloten blijven. Toch wil het niet echt behaaglijk worden in huis. Waarschijnlijk staat u er niet bij stil, maar dagelijks zijn wij bezig om de lucht bin nenshuis flink te 'vervuilen'. We koken, douchen, roken, zetten de vaatwasser aan of stoken de open haard nog eens op. Al deze handelingen vervuilen de lucht bin nenshuis. En ons eigen lichaam doet daar een schepje bovenop. Ademen en zweten veroorzaken een hogere luchtvochtigheid. Dat levert een ongezonde situ atie op. Goed ventileren is daarom erg belangrijk. Vocht in huis Veel mensen gaan er vanuit dat vocht in huis van buitenaf komt. Lekkages, doorslaande muren of optrekkend vocht kunnen de boosdoeners zijn. In nieuw bouwwoningen zijn grote hoeveel heden bouwvocht aanwezig, soms wel vierduizend liter. Toch komt er ook veel vocht van 'binnenuit'. Gemiddeld zeven liter per dag. Door slechte ventilatie blijft vocht in de woning aanwezig en hoopt zich op. Bewoners ontdekken vocht meestal in een laat stadium als er zwarte schimmelplekken op de muur ontstaan, behang loslaat, verf afblad dert of hout begint te rotten. Ook kan overlast door ongedierte ontstaan. Toch kunt u al eerder vochtproblemen ont dekken, bijvoorbeeld doordat ruiten langdurig beslagen zijn of er een bedompte lucht in huis hangt. Continu ventileren kan in veel gevallen de grootste problemen oplossen. De ongezonde invloed van vocht Een vochtige woning kan bij mensen met astma of aandoeningen aan de luchtwegen allerlei klachten veroor zaken. Denk aan benauwdheid, hoesten, hoofdpijn, slijmvorming of chronische neusverkoudheid. Maar ook Raad en (raads) commissies Monumentencommissie Op woensdag 3 november a.s. vergadert de Heilooër Monumentencommissie. De verga dering is openbaar en begint om 15.30 uur in de B8zW-kamer van het gemeentehuis. Agenda 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Notulen 1 september 2004 4. Bouwplannen: Kennemerstraatweg 464, gebouw Cornelius 5. Archeologie, actuele ontwikkelingen 6. Voortgang inventarisatie gemeentelijke monumenten 7. Voortgang voorlichtingsaspecten (boekje) 8. Rondvraag Meer informatie Voor meer informatie kunt u op donderdag en vrijdag contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 55. Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Hoefcamplaan 8 - vergroten woning (dakop- bouw) [reg.nr. 2004/0365] Zevenhuizerlaan 116 - plaatsen 2 vlaggen masten [reg.nr. 2004/0162] Zevenhuizerlaan 8 - vergroten woning aan bouw beganegrond [reg.nr. 2004/0282] Kent u de raadsleden van Heiloo? Elke twee weken geeft een raadslid antwoord op enkele vragen. Deze week De heer W.A. Gomes raadslid voor de NCPN kinderen die opgroeien in een vochtig huis, hebben een grotere kans op gezondheidsklachten. Onderzoek wees uit dat die kans 25 procent hoger ligt dan van kinderen die in een gunstiger woonklimaat leven. Overigens ontstaan gezondheidsproblemen niet door het vocht zelf. Vooral schimmels en huis stofmijten zijn de boosdoeners. Deze gedijen goed in een vochtige omgeving. Ventileren versus isoleren? Met goed isoleren willen we het milieu sparen en de energierekening laag houden. In goed geïsoleerde woningen is het extra belangrijk om goed te ven tileren. Want door alle kieren en naden te dichten, is er geen luchtcirculatie meer in huis. Daarvoor moeten ventila- tievoorzieningen als roosters en bovenlichten zorgen. Anders blijven vocht, rook en stoffen waarvoor mensen allergisch kunnen zijn in huis hangen. Lucht daarom na het koken, douchen en slapen uw woning en zorg daarnaast continu voor goede venti latie. Gebruik dus de ventilatie openingen waarvoor ze bedoeld zijn en sluit ze niet af. Voor goede ventilatie is een continu zwakke luchtstroom nodig om vervuilde lucht af te voeren en Meer Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. De Brink 20,30 en 33 - vergroten woning (dakopbouw op garage) Holleweg 85 - vergroten woning (aanbouw aan de zijgevel) Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 28 oktober 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maan dagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een mede werker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften Wat heeft u bewogen om raadslid te worden? Ik heb mij verkiesbaar gesteld in 2002 om invloed te kunnen uitoefenen op het besturen van deze gemeente. Op te komen voor de belangen van de inwoners en vooral voor hen die, door diverse omstandigheden daartoe gedwongen, niet alleen voor hun rechten als burger kunnen opkomen. frisse lucht aan te voeren. Om te toetsen of uw woning wel over vol doende ventilatiemogelijkheden beschikt, kunt u de 'Toetslijst Ventilatie' raadplegen. Deze vindt u op de website van de Woonbond, de Vereniging Eigen Huis of het Astma Fonds. Radon in de woning Radon is een radioactief edelgas dat vrijkomt uit bouwmaterialen en uit de bodem (onder de woning). Je kunt radon niet zien, ruiken of proeven, maar wel meten met speciale appara tuur. Het gas is van nature aanwezig in de buitenlucht. In woningen (en vooral kruipruimtes) kan radon zich in de lucht ophopen, waardoor de concen tratie hier hoger is dan buiten. Door goed te ventileren daalt de radoncon- centratie. Meer informatie Meer informatie over gezond en veilig wonen kunt u vinden u op www.vrom.nl. De algemene brochure 'Gezond en veilig wonen' kunt u bestellen via www.postbus51.nl of telefonisch bij de postbus 51-infolijn: 0800 - 80 51 (gratis). Deze brochure is tevens verkrijgbaar bij het informatie centrum in het gemeentehuis. schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het adres Zevenhuizerlaan 8. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij beho rende stukken liggen vanaf donderdag 28 oktober 2004 gedurende twee weken ter Parkeerschijven voor de blauwe zone zijn verkrijgbaar bij de receptie van het gemeentehuis a 1,20!!! Ik hoop door mijn invloed en inspraak mee te kunnen helpen aan een rechtvaardige, niet- egoïstische samenleving in ons dorp. Wat is leuk aan het raadslidmaatschap? Het woord leuk is hier niet van toepassing. Als éénmansfraktie is het een drukken en vermoei ende functie. Ik ervaar alleen een zeer goed gevoel wanneer ik door mijn inzet merk dat Achter het landelijke alarmnummer 1-1-2 schuilen drie hulpdiensten: de brandweer, de ambulancedienst en de politie. Deze drie disciplines werken vaak zeer nauw met elkaar samen. Over deze samenwerking zijn duidelijke afspraken gemaakt en regel matig wordt er gezamenlijk geoefend, zodat de brandweer, ambulance en politie in tijden van nood onvoorwaardelijk op elkaar kunnen vertrouwen. Bij ernstige calamiteiten waarbij deze drie hulpdiensten samenwerken, is er een duidelijke taakverdeling. Een duidelijke taakverdeling is erg belangrijk voor een succesvolle operatie. Soms is dat voor omstanders onduidelijk en vraagt men zich af wie nou eigenlijk wat doet. Ook kan het voor diezelfde omstander vreemd overkomen dat er (veel) hulpverleners ogenschijnlijk niets doen. Dit is weer terug te voeren op de uiteindelijke taak verdeling tussen de disciplines. Niemand loopt elkaar in de weg, iedere hulpver lener weet wat hem/haar te doen staat. Bij verkeersongevallen staat het slacht offer of de slachtoffers centraal. Er wordt door de eerst aankomende dienst dan ook direct eerste hulp verleend aan slachtoffers, uiteraard als dit mogeüjk en verantwoord is. Tijdens een redding is er steeds overleg tussen de hulpdiensten om de gehele operatie snel en vakkundig uit te voeren. Ambulance Bij het arriveren van de eerste ambulance heeft deze dienst een leidinggevende rol aan de andere hulpdiensten op medisch gebied. Ook heeft de eerstkomende ambulance een hoofdrol ten opzichte van andere ambulances. Dit wordt kenbaar gemaakt door het in werking zetten van een groen zwaailicht. De medische kant is een taak van het aanwezige ambulan cepersoneel. Als het aankomt op de inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. De Brink 13 - vergroten woning, dakopbouw op garage [reg.nr. 2004/0348] De Brink 14 - vergroten woning, dakopbouw op garage [reg.nr. 2004/0349] De Brink 15 - vergroten woning, dakopbouw op garage [reg.nr. 2004/0350] De Brink 16 - vergroten woning, dakopbouw op garage [reg.nr. 2004/0343] De Brink 17 - vergroten woning, dakopbouw op garage [reg.nr. 2004/0351] De Brink 18 - vergroten woning, dakopbouw op garage [reg.nr. 2004/0352] De Brink 19 - vergroten woning, dakopbouw op garage [reg.nr. 2004/0353] medeburgers hun rechten verwerven en uit de problemen komen. Wat is uw favoriete plek in Heiloo en waarom? De Kandelaar 31. Voor mij een pleisterplaats om in de nabijheid van mijn vrouw, dieren, bomen, muziek en boeken weer energie op te doen. eigenlijke redding of het bevrijden van de slachtoffers dan is het de brandweer die een hoofdrol speelt. Politie De politie heeft een belangrijke rol als het gaat om de veiligheid voor de hulp verleners. Deze wordt bij een ongeval op de openbare weg verkregen door bijvoor beeld (tijdelijke) afzetting. En bij een brand zorgt de politie dat er voor omstanders geen gevaar is door een vei lige afstand te bewaren en ze zorgen ervoor dat de hulpverlenging ongehin derd kan doorgaan. Ook is de politie het aangewezen aanspreekpunt voor de media en zorgt zij voor het veiligstellen van de eigendommen van slachtoffers. Brandweer Bij de brandweer zijn alle kennis en red- materialen in huis voor een professionele bevrijding/redding van slachtoffers. Dit gebeurt onder toeziend oog van het ambulancepersoneel om uiteindelijk het slachtoffer in een stabiele conditie over te dragen aan het ambulancepersoneel. Omdat elk incident weer anders is, heeft een bevelvoerder of een officier van dienst gedegen opleidingen gevolgd. Toch is er nooit sprake van een standaard scenario en moeten brandweermensen naast hun opleiding ook over een grote mate van improvisatietalent beschikken om de juiste beslissingen te nemen. Om de taakverdeling tè optimaliseren worden landelijk gezien erg veel studies gedaan en (ramp) scenario's geoefend om uiteindelijk zeer vakkundig te hulp te kunnen schieten bij een brand of ongeval. En mocht u dat ooit overkomen, dan kunt u er op vertrouwen: De Nederlandse hulpverlening is goed voorbereid!! De Brink 22 - vergroten woning, dakopbouw op garage [reg.nr. 2004/0355] De Brink 23 - vergroten woning, dakopbouw op garage [reg.nr. 2004/0356] De Brink 26 - vergroten woning, dakopbouw op garage [reg.nr. 2004/0357] De Brink 27 - vergroten woning, dakopbouw op garage [reg.nr. 2004/0358] De Brink 34 - vergroten woning, dakopbouw op garage [reg.nr. 2004/0361] De Brink 35 - vergroten woning, dakopbouw op garage [reg.nr. 2004/0362] Haesackerlaan 3 - plaatsen dakkapel voordakvlak woning [reg.nr. 2004/0307] Ind.terrein Oosterzij 17 - ged. slopen bedrijfs gebouw, verwijderen 400 m2 asbest houdende golfplaten dak [reg.nr. 2004/0314] Kennemerstraatweg 81 - plaatsen dakkapel op achterdakvlak woning [reg.nr. 2003/0017] Rector Frederiklaan 7 - bouwen overkapping (carport) [reg.nr. 2004/0334] Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Burgerzaken Identificatieplicht per 1 januari 2005 Op 1 januari 2005 treedt de Wet op de uitge breide identificatieplicht in werking. Iedereen van 14 jaar en ouder moet een geldig identh teitsbewijs kunnen laten zien wanneer politie of toezichthouder daar om vraagt. Zij mogen vragen om identificatie wanneer dat nodig is voor het uitvoeren van hun taken, bijv. ver keerstoezicht, hulpverlening, opsporen van strafbare feiten of handhaven van de open bare orde. Omdat een aanzienlijke groep Nederlandse jongeren van 14 tot en met 17 jaar nog niet over een identiteitsbewijs beschikt ontvangen deze jongeren in Heiloo binnenkort een per soonlijke mailing. Identiteitsbewijs Geldige identiteitsbewijzen voor personen met de Nederlandse nationaliteit zijn: pas poort, Nederlandse (of nog in omloop zijnde Europese) identiteitskaart en het rijbewijs. Niet-Nederlanders kunnen zich identificeren met een paspoort, vreemdelingendocument (verblijfsvergunning) of een rijbewijs. Een identiteitsbewijs kan worden aange vraagd bij de publieksbalie Burgerzaken. De kosten voor een paspoort zijn 36,00 en voor een Nederlandse identiteitskaart 28,50 (prijspeil 2004). De openingstijden van de publieksbalie Burgerzaken zijn dagelijks van 08.00 uur tot 12.30 uur en op maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Lees verder op pagina 6 L _r Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) 9IS1UCOB

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4