*0*w BRIEVEN Lezing Baduhenna week later ededetingen Gewicht beter beheersen met Herbalife Cursus Nordic Walking bij Sportinstituut het Vennewater groot succes UITKIJKPOST - 27 OKTOBER 2004 - PAGINA 06 WmmmmmmmmJ Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. vervolg van pagina 4 Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Burger zaken, telefoonnummer (072) 535 67 22. Visumplicht Verenigde Staten Vanaf 26 oktober 2004 moet iedere Nederlander die naar de Verenigde Staten reist in het bezit zijn van een eigen reisdocument, dat voorzien is van een machineleesbare strook. Dit geldt ook voor kinderen en baby's. Wanneer aan deze voor waarde niet wordt voldaan, is een visum verplicht. Alle paspoorten die thans in roulatie zijn, vol doen aan de vereiste norm. De wijziging is dus slechts aan de orde als er kinderen meereizen. De keuze is dan: of een eigen reisdocument (pas poort) aanvragen of een visum aanvragen via het Amerikaanse consulaat. Het aanvragen van een paspoort duurt momen teel één week en zonodig is een spoedprocedure mogelijk, waaraan wel extra kosten zijn ver bonden. Het paspoort is dan in principe de volgende dag af te halen. Voorts is er één pas foto nodig van het kind, recht van voren genomen. Paspoorten van ouder(s)/gezag- hebber(s), waarin het kind staat bijgeschreven moeten worden meegenomen voor doorhaling. Tenslotte moet het kind zelfbij de aanvraag aan wezig zijn en toestemming van ouder(s)/gezaghebber(s) moet schriftelijk gere geld zijn. De kosten voor een paspoort zijn 36,00 en voor een spoedprocedure 38,08 extra. De publieksbalie Burgerzaken is dagelijks geo pend van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie De eisen en uitzonderingen voor de Visumplicht Verenigde Staten zijn heel divers. Wij verwijzen u voor meer informatie naar het consulaat van Amerika, Museumplein 19 te Amsterdam, tele foonnummer (020) 575 53 09 of www.usembassy.nl. Voor nadere informatie over deze publicatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publiekszaken, telefoonnummer (072) 535 67 22. Plaatsing Snelheids Informatie Display langs de Ewisweg Op maandag 1 november a.s. wordt langs de Ewisweg een Snelheids Informatie Display geplaatst voor een periode van twee weken. Dit gebeurt in het kader van een landelijke actie ter bevordering van de verkeersveiligheid rond scholen en op schoolroutes. In overleg met de Verkeersouders Heiloo en 3VO afdeling Heiloo is voor deze specifieke locatie gekozen. Een Snelheids Informatie Display geeft de snel heid van een passerend voertuig aan en geeft de automobilist de kans zijn snelheid aan te passen. Als de snelheid juist is, verschijnt een gezichtje met glimlach op het display. Is de snelheid te hoog, dan verschijnt een droevig gezichtje. Snel heidsovertreders worden dus direct 'aangesproken' op hun gedrag. Meer informatie Voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met de heer P. Bakker van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 63. fvat en milieu Meldingen in het kader van de Wet Milieubeheer Van de navolgende bedrijven zijn op grond van het Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven in het kader van de Wet Milieubeheer meldingen ontvangen. - Klapperparts, De'Wagenmaker 10,1851 PX te Heiloo voor de vestiging van een inrichting ten behoeve van de reparaties van brom fietsen en het leveren van onderdelen - Case Design Interieur, Westerweg 83B te Heiloo, voor het veranderen van de inrichting voor opslag van goederen Ter inzage Deze meldingen liggen vanaf donderdag 28 oktober 2004 gedurende vier weken ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 in Heiloo, van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Horst van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072) 548 84 61. Schoonmaken grijze rolemmers De grijze rolemmers worden dit jaar schoonge maakt in week 45, op maandag 1 november, dinsdag 2 november, woensdag 3 november, donderdag 4 november en vrijdag 5 november 2004. Wij vragen u de grijze rolemmer na het legen wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Meer informatie Heeft u vragen dan kunt u contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer (072) 535 68 68. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Diabetes Fonds Nederland voor de periode van 31 oktober t/m 6 november a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. erk in uitvoering Inspectie en schoonmaak hoofdriolering in Heiloo Op 1 november a.s. start de inspectie en schoon maak van een deel van de hoofdriolering in Heiloo. Deze reiniging maakt deel uit van een onderhoudsplan voor reiniging van het gehele rioleringsstelsel in Heiloo. tereenvolgens aan de beurt: - Ypestein - betreft het gebied omsloten door de volgende straten:Kanaalweg, Ypesteinerlaan, Het Zandstuk (inclusief industrieterrein) en De Oude Werf. - Plan Oost - betreft het gebied omsloten door de volgende straten: Laan van Zeeman, Kenne- merstraatweg, Frederica's Hof en Kleijn Barlaken. - Stationsomgeving - betreft het gebied omsloten door de volgende straten: Zeeweg, Ewisweg, Vennewatersweg en Westerweg. - Heiloo Zuid-West-betreft het gebied omsloten door de volgende straten: Vennewa tersweg, Westerweg, Kennemerstraatweg en Kapellaan. De werkzaamheden worden in de maand december afgerond. Eventuele overlast Bij reiniging van de riolering kan bij sommige huizen of bedrijven water- en stankoverlast voorkomen. Dit gebeurt vaak op plaatsen waar de rioleringsbuizen te smal zijn. Dit veroorzaakt - eventueel in combinatie met onvoldoende ont luchting van de huisriolering en aanwezigheid van een vuilprop in de leidingen - water- en stankoverlast. Als het schoonmaakbedrijf de rio lering reinigt met hoge druk is het mogelijk dat een vuilprop of lucht in de richting van het huis wordt gestuwd. Hierdoor kan (tijdelijk)ongerief ontstaan in het toilet of in de badkamer in de vorm van opborrelend water en stank. Om spet ters door het opborrelend water te beperken adviseren wij u gedurende de reinigingswerk zaamheden het deksel van uw toilet te sluiten. Voor alle duidelijkheid vermelden wij dat de gemeente niet aansprakelijk kan worden gesteld bij verstoppingen, waarbij de oorzaak bij de bewoner ligt. Meer informatie Vrijwilligersprijs Rabobank Welke vrijwilligers vallen dit jaar in de prijzen? Financiën/Belastingen) samen een overzicht kunt contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer (072) 535 68 68 maandag tot en met vrijdag 08.00-16.00 uur. voor mensen met een chronische ziekte, handicap of hoge leeftijd In ons land leven naar schatting 3,7 miljoen mensen die 'wat hebben'. Een chronische ziekte, kosten. In het ene geval zijn het dieetkosten, in het andere een gehoorapparaat. Meestal gaat het om een combinatie van kosten voor hulp middelen, medische zaken en bijvoorbeeld thuiszorg of een maaltijdvoorziening. Behoort u tot deze groep mensen? Weet u de weg naar een tegemoetkoming in de kosten die u maakt bij handicap en ziekte? Er zijn verschillende regelingen voor vergoedingen als de kosten te hoog oplopen. Dat is mooi. Maar tegelijkertijd lastig. Veel gehoorde vragen zijn: een beroep doen?", "Kom ik wel in aanmerking voor deze regeling en aan welke voorwaarden moet ik voldoen?" Brochure Om u hierin de weg te wijzen hebben de drie betrokken ministeries (VWS, SZW en lingen voor mensen met een chronische ziekte, handicap of hoge leeftijd. Deze brochure met de titel; 'Ik heb wat, krijg ik ook wat is daarvan het resultaat. Hierin kunt u lezen welke rege lingen er zijn, hoe ze "werken" en waar u terecht kunt voor informatie of een aanvraag. In deze brochure komen in ieder geval de vol gende onderwerpen aan de orde: - kosten van aanpassingen in de woning, ver voersvoorzieningen en verstrekking van rolstoelen voor gehandicapten en ouderen (Wet voorziening gehandicapten) - kosten van bovenregionale reizen voor gehan dicapten (Valys) - kosten van geneesmiddelen, hulpmiddelen, dokter, tandarts en fysiotherapie (Zieken fondswet) - kosten van thuiszorg en begeleiding bij lang durige ziekte (Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten) - kosten van gehandicapte kinderen die nog thuis wonen (Tegemoetkoming onderhouds kosten thuiswonende gehandicapte kinderen) - kosten van bijzondere uitgaven vanwege ziekte of handicap (Wet Werk en Bijstand) - extra belastingaftrek vanwege ziekte, han dicap of ouderdom (Wet op de inkomstenbelasting) - korting op of teruggave van belasting voor personen die op jonge leeftijd gehandicapt zijn geraakt (Jonggehandicaptenkorting) - hogere uitkering voor extra hulp bij arbeids ongeschiktheid (Ophoging arbeidsongeschiktheidsuitkering) Meer informatie Voor meer informatie kunt u de brochure 'Ik heb wat, krijg ik ook wat gratis aftialen bij de receptie van het gemeentehuis of bestellen bij Postbus 51, telefoonnummer 0800-8051 (gratis). nagers van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072)535 66 66. wrnmm, w v Twee infonnatiebijeenkomsten over drugsgebruik In samenwerking met de Brijderstichting worden op dinsdag 2 en donderdag 4 november a.s. twee informatieavonden georganiseerd over drugsgebruik door jongeren. De eerste bijeen komst op dinsdagavond is bedoeld voor ouders en geïnteresseerden en vindt plaats in de biblio theek (Westerweg 250 te Heiloo). De tweede avond is in BukBuk (Brunogebouw aan de Pas toor van Muijenweg 12) en is bedoeld voor jongeren vanaf 16 jaar. Beide informatieavonden beginnen om 20.00 uur en duren tot ca. 22.00 uur. De avonden zijn gratis en vooraf aanmelden is niet nodig. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P. van der Last, beleidsmede werker van de gemeente Heiloo, telefoonnummer (072) 535 66 44. CASTRICUM - Alle instellingen en verenigingen in de Castricumse samenleving (Akersloot, Castricum en Limmen) kunnen tot 1 november al hun vrijwilligers of één van hun groe pen vrijwilligers of één specifieke vrij williger voordragen voor de Rabo bank West-Kennemerland vrijwilli gersprijs! Deze bank neemt lokale betrokkenheid serieus en geeft daar aan onder ander uiting door het ondersteunen van vrijwilligerswerk. 'Met een pluim op de hoed en een che que in de hand' waardeert zij de vrij willige inzet van mensen voor een col lectief belang. Sinds 1997 wordt, rond de jaarlijkse Internationale Vrijwilli- gersdag, de Rabobank West-Kenne- merland vrijwilligersprijs uitgereikt in Castricum. Op donderdagmiddag 25 november zullen drie prijzen worden uitgereikt van 250 in het kantoor van de Rabobank West-Kennemerland te INGEZONDEN X op X gesloten? Wie schetst mijn verbazing toen ik merkte dat de X op X winkel sinds kort gevestigd in industrieterrein Oosterzij afgelopen zaterdag ineens gesloten was. De reden hiervoor zou zijn: de lang bekend dat de X op X winkel naar de Oosterzij zou gaan? En waarom heeft men dan bij het aanvragen van de vergunning in mei/juni bij de gemeente gezegd, dat het verlenen van deze ver gunning geen problemen zou opleve ren'. Waarom is ineens alles veranderd? ik ben van mening, dat men het werk van al die vrijwilligers, die geld verdie nen voor het goede doel zou moeten steunen. Is het dan de bedoeling van de gemeente dat de inwoners van Heiloo gemeente wil geen vergunning verle- hun tweedehands goederen maar weer nen omdat men van mening is dat het bij het grof vuil zetten? Om maar niet hier om detailhandel gaat. Waarom te spreken van het feit, dat mensen heeft men dit initiatief van de vrijwilli- vaak dolblij zijn met tweedehands goe- gers van de kringloopwinkel dan inder- deren die er nog goed uitzien, omdat tijd wel gesteund en mocht het aan het men in deze huidige tijd geen geld meer Stationsplein wel? Was het toen geen heeft om alles nieuw te kopen. De detailhandel? Er is toch verder niets gemeente zal waarschijnlijk zeggen: er veranderd, alleen de lokatie. En waar- is toch al een kringloopwinkel? Maar om heeft men dan zo lang gewacht met de opbrengst van deze winkel gaat met de berichtgeving? Het was toch al heel naar het goede doel! HEILOO - In de aankondiging voor de lezing van de Archeologische werk groep Baduhenna Heiloo werd per abuis vermeld dat deze woensdag 3 november zou plaatsvinden. De lezing, over het presenteren van archeologie, vindt een week later plaats, namelijk woensdag 10 november. De lezing wordt gegeven door Ceciet Nyst, en begint om 20.00 uur. De ingang van de werkruimte bevindt zich onder de rechterpoort van het hoofdgebouw van de Willibrordstichting aan de Kennemerstraatweg. Opgave kan via het e-mailadres: ackok@quicknet.nl. De X op X formule is een groot succes en er zijn inmiddels al duizenden euro 's naar goede doelen gegaan. Is het niet heel kortzichtig van de gemeente Heiloo om al die projecten die nu van de X op X winkel geld krijgen teleur te stellen en te zeggen: jullie krijgen geen geld meer, want het is tegen de regel tjes? Zouden deze regeltjes dan niet eens veranderd moeten worden? Gemeente Heiloo, laat u toch niet zo kennen als ambtenaar: ondersteun de vrijwilligers van de X op X winkel. De vrijwilligers doen ontzettend hun best, zijn erg enthousiast en zijn dag en nacht bezig met hun 'winkel'. Laat deze men sen dit goede werk doen en geef ze complimenten in plaats van verorde ningen. G.Prins Heiloo Bedankt vandalen Het kijkplezier is voor de bewoner van Heiloo bruut ontnomen. Van vrijdag- op zaterdagavond zijn onze tuinbeel den die een prachtig boerenhoekje vormde vernield. Het is diep triest dat dit gebeurt. Die jongelui moeten eens langskomen als er iemand thuis is, dan zijn jullie stoer. Wij hebben voor 700 euro schade maar dat boeit jullie toch niet. Wij zijn zeer verbitterd omdat ons mooie stekkie is vernield. Bedankt hè?! De bewoners van de Butterlaan, hoek Werkendelslaan HEILOO - Vogelvereniging kleuren pracht heeft in het weekend van 19 tot 21 november de jaarlijkse afdelings tentoonstelling en keuring van de kleur en postuurkanaries, diverse soorten tro pische vogels, Europese cultuurvogels Castricum, aan de winnaar(s) in Akersloot, in Castricum en in Limmen. De prijzen zijn een eerbe toon aan een vrijwilliger -of een groep vrijwilligers- die op de één of andere manier, gratis en voor niets, iets doen voor een ander. Tegelijkertijd zijn de prijzen bedoeld als stimulans om meer mensen bij het vrijwilligerswerk te betrekken. Inschrijfformulieren zijn te verkrijgen bij de filialen van de; Rabobank West-Kennemerland en bij de Sector Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum. De voor drachten kunnen worden gestuurd aan of ingeleverd bij de Sector Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum^ Geesterduin weg 5 (in Gee ster hage achter de Bibliotheek), 1902 CB Castricum. Voor nadere informatie kunt u de Vrijwilligers Centrale bereiken op maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 0251~656562J U Afdelingstentoonstelling Vogelvereniging kleurenpracht een huiskamer en volièrekeuring, met medewerking van een erkende keur meester van de Nederlandse bond van vogelliefhebbers.Dit houdt in dat de keurmeester thuis langskomt om de vogel(s) te keuren. Van alle gekeurde Workshop Rafaël Nigita BERGEN - Zaterdag 20 november vindt er onder leiding van Rafaël Nigita weer een workshop in Bergen plaats. Voor beginners en gevorderden kan er met olie en acrylverf geschilderd wor den de keuze van onderwerp is vrij, er zullen voorbeelden verstrekt worden. Rafaël is geboren in Italië en woont al jaren met zijn Hollandse vrouw in Nederland. Hij heeft onderwijsbe voegdheid in tekenen en schilderen en is docent geweest op verschillende Italiaanse academies. Voor alle schil dersbenodigdheden zal worden ge zorgd men hoeft niets mee te nemen, ook koffie, thee en lunch worden ver zorgd. Er wordt begonnen om 9.30 uur en ze willen iedereen met een kunstig werkje om 15.30 uur laten vertrekken. Locatie is het Harmoniegebouw op het Plein centrum Bergen. De kosten voor deze dag zijn 75,- all in. Voor inlich tingen en deelname tel. 072-5898529, na 18.00 uur. HEILOO - 'Alarmerende toename aantal dikkerds', 'Strijd tegen overge wicht is niet simpel', 'Peuters groeien dicht','Goedkope appels en dure chips op school': dit zijn zo een aantal kran tenkoppen van de afgelopen maan den. Het is op dit moment een heel actueel onderwerp: overgewicht in Nederland. Het aantal dikkerds in Nederland neemt zorgwekkend toe. Liefst 45 van de 100 landgenoten kampen met overgewicht. Herbalife is in 1980 opgericht door de Amerikaan Mark Hughes en bestaat nu inmiddels 24 jaar en is in 59 landen wereldwijd te verkrijgen. Mylène Wiendeis is sinds augustus 2003 werk zaam als onafhankelijk Herbalife distribiteur. Allereerst is zij de pro ducten, samen met haar man, zelf gaan gebruiken.Overtollige kilo's waren snel verdwenen. Mylène ver loor 7 kilo in twee maanden tijd. Haar man is inmiddels 12 kilo afgeslankt. Bovendien voelden beiden zich veel beter en kregen beduidend meer energie. De door TNO goedgekeurde producten zijn gezond en makkelijk in het dagelijks gebruik, geven geen hon gergevoel en veroorzaken geen jojo effect. De 52 voedingsstoffen in de voeding (waaronder zink, selenium en chroom, dat haast niet meer in ons voedsel voorkomt) bieden de moge lijkheid het ideale gewicht te bereiken en niet te vergeten de kromsnavels. Op Vogels zal vervolgens een kampioen zaterdag 13 november Kleurenpracht gekozen worden. De prijsuitreiking is op zondag 21 november om 12.00 uur. De keuring is bij voldoende deelname, u mag niet lid zijn van een vogelvereni ging en het is voor Heiloo en omstreken. Opgeven voor 13 november via tel. 072- 5337339 tussen 18.00 en 19.00 uur. en te behouden, maar dragen boven- dien bij aan lichamelijk welzijn eii vitaliteit. Het is de combinatie van; westerse voedingstechnologie met de eeuwenoude oosterse'kruidenleer die de producten zo speciaal maakt.Het is j geen medicijn, maar een wetenschap pelijk geavanceerde voeding die het lichaam in staat stelt zich weerbaarder te maken. Herbalife heeft een reeks producten op het gebied van voeding en uiter- Ujke verzorging. De voedingslijn biedt onder meer een zorgvuldig samenge stelde mix van vitamines en mineralen en vezel en kruidentabletten. Herbalifeproducten zijn te verkrijgen bij de distributeurs, die afhankelijk van de wensen en situatie een pakket j samenstellen. „Elke klant krijgt per- soonlijke begeleiding", vertelt Mylène Wiendeis. „Ik begin altijd met een; intakegesprek, waarin ik alles uitleg over de producten en de mogelijkhe- j den en maak een voorste) dat is afge- stemd op de wensen en doelstellingen van de klant." Op de prqducten van j Herbalife zit een dertig'dagen nietj goed geld terug garantie. Voor vrijblijvende informatie kunt u contact opnemen mjet: Total Vitality,Mylène Wiendeis, tel. 0251- 658678, e-mail:wiendels@wanadoo.nl of kijk op www.fitenslank.com (code 1112). Woensdagmiddag niets te doen en zin in actie? CASTRICUM - Jeugd van 6 tot 18 jaar is elkewöëhsdag tussen 15.00 eü 17.00 uur welkom bij Multisportpark Berg en' Bal in Castricum om te klim men-of te kabouterskiën. Je moet je voor het klimmen wel even telefonisch aanmelden want vol—vol. Natuurlijk ook weer onder de goede begeleiding van de kliminstructeurs van Berg en Bal. De kosten voor het klimmen voor deze jeugd bedraagt 5,- pp. Opgave en informatie kan bij Multisportpark Berg en Bal in Castricum tel: 0251- 657070. Nieuw: kabouterskiën Sinds een paar jaar wordt er bij Multisportpark Berg en Bal gebruik gemaakt van de rolskibaan, hierdoor kunt u eindeloos afdalen. Het is altijd beter in Nederland te lessen dan in de berglanden. Groot voordeel, zeker voor jonge kinderen, is da: er in de eigen taal wordt lesgegeven Waardoor J er minder kans is op misverstanden, i Maar natuurlijk is een stukje plezier ook erg belangrijk. De techniek vaq* het skiën is op een rolskibaah beter en veiliger aan te leren dan in ae gewonf sneeuw. Bij Multisportpark Berg en Bal wordt gestart met een cursus voor kinderen vanaf 5 jaar. Kosten 60,- per persoon voor 6 lessen van een uur, waarin steeds tien minuten actief gelest wordt afgewisseld met tien minuten rust Voor minder dan zes deelnemers gel den andere voorwaarden. Natuurlijk verzorgen wij ook lessen voor volwas senen, zowel aan beginnende ils geoe fende skiërs. Voor meer informatie over het skiën kunt u contaèt opne men met: 072-5051862. Bezdek ook eens onze website: www.bergenbai.nl. HEILOO - Een van de laatste trends op sportgebied is Nordic Walking. Nordic Walking is overgewaaid uit Duitsland en Oostenrijk waar deze sport al immens populair is geworden. Nordic Walking is een wandelvorm waarbij gebruik wordt gemaakt van speciale wandelstokken, poles genaamd. Door het gebruiken van deze poles worden met name de spie ren van de rug, schouders en armen actiever gebruikt. Hierdoor neemt het energieverbruik met 20 procent toe in vergelijking met sportief wandelen! Bij Sportinstituut het Vennewater hebben het afgelopen jaar meer dan vijftig personen de cursus Nordic Walking gevolgd. Tijdens deze cursus leerden zij om te gaan met de poles onder leiding van een gediplomeerd Nordic Walking trainer. Na het volgen van deze cursus kunnen zij de trainin gen gaan volgen (zaterdag 9.00-11.00 uur) welke gegeven worden in de nabije natuur van Heiloo en omge ving. Ook zijn er deelnemers die na het volgen van de cursus zelfstandig deze sport beoefenen. Zaterdag 13 november start een nieuwe cursus Nordic Walking. De cursus wprdt gegeven van 11.00-12.00 uur' en bestaat uit 6 lessen van een uur. U kunt gebruik maken van de poles van Sportinstituut het Vennewater. Geef u snel op want er kunnen een beperkt aantal deelnemers meedoen! Tel: 072- 5330344, www.sivennewatet.nl, info@sivennewater.nl. KVG Sint Monica HEILOO - Op woensdag 3 november houdt het KVG haar jaarlijkse Be zinningsdag voor leden en belangstel lenden. Spreker van de dag is Pastor J. Oiling uit Limmen en het thema luidt: 'Aan de hand door Bijbelland'. In het ochtendprogramma staan Geloofsver- halen centraal. In de middag is er een meditatief samenzijn met een dia klankbeeld. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het Willibrordushuis, Westerweg 265-267 te Heiloo. De aan vang is 10.00 uur (inloop vanaf 9.30 uur) tot 15.00 uur. Kosten 10,- inclu sief koffie/thee en een lunch. Opgave voor 1 november bij het secretariaat 072-5336137 of 5334234. Leven vanuit je hart HEILOO - Op 15 november start de cursus Leven vanuit je hart. In deze cursus nodig je het hart uit om zich meer en meer te openen. Als het hart zich opent kun je hartkwaliteiten op een dieper niveau ervaren. Bovendien kunnen er prachtige ver anderingen optreden in je relaties met mensen. Er zal worden gewerkt met kwaliteiten als compassie, verge ving, dankbaarheid, neutraliteit en hartcontacten leggen. Voor meer informatie en\of opgave: Het Licht, praktijk voor bewustzijnsontwikke- ling, Marion C. Mol-van Schagen, tel. 072-5334703 of molvanschagen@het- net.nl. Ook voor kindermeditaties en holistische massages. Poppenkastvoorstelling bij Bommelstein HEILOO - Woensdag 20 oktober was poppentheater Pierewaai aanwe zig bij BSO Bommelstein om samen met de kinderen te oefenen in ver band met de kunsttentoonstelling 'alle kinderen zijn kunstenaars' die zaterdag 30 oktober wordt gehouden bij BSO Bommelstein te Heiloo. De kinderen hebben wekenlang gewerkt aan hun zelfgemaakte pop zodat ze bij de voorstelling hun eigen pop kon den gebruiken. Het verhaal ging over een groep kinderen uit de Bommelsteinstraat die na een dag school thuis kwamen en zich erg Ver veelden. Gelukkig woonde er een zekere Artistico die de boel wat op kwam vrolijken. De kinderen zaten al snel in hun rol en hadden er veel ple zier. Er rolde af en toe wel een hoofd van een pop, maar dat kon de pret niet drukken. Politieke Markt CDA HEILOO - De gemeente Heiloo staat aan de vooravond van een aan tal ingrijpende beslissingen. Het gaat om beslissingen over aansprekende thema's, zoals de financiën van onze gemeente, de voorzieningen, het sta tionscentrum en de strategische visie. Deze beslissingen geven mede rich ting aan de toekomst van Heiloo. Het CDA wil de inwoners van Heiloo de mogelijkheid bieden hierover mee te praten en organiseert daarom een Politieke Markt. Tijdens deze Poi- tieke Markt kunt u aanschuiven lij diverse tafels. Aan iedere tafel zuilen één of meer van de bovengenoemde thema's worden besproken. Daarna zullen plenair de conclusies worden verzameld en aan de CDA gemeente raadsfractie worden aangeboden. Ter afsluiting van de avond zal onder het genot van een drankje kunnen woi- den nagepraat. De avond is voCr iedereen toegankelijk: 28 oktober,Ter Coulsterkerk, Holieweg 111, Heiloo, aanvang: 20.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6