Schaken Oppositie Derde dart toernooi in De Vriendschap Akersloot Koploper te sterk De Klussenbank staat ook in de winter klaar Eensgezindheid verzorgt najaarsconcert BeHOEDers zetten hem op tot Pasen Provincie aan Aeg\0 Hortus Bulborum, schatkamer van historische voorjaarsbollen Prijsvraag Rubettes Sailor in Egmond aan Zee Win kaarten voor deze Golden Classics show UITKIJKPOST - 27 OKTOBER 2004 - PAGINA 8 Tafeltennistoernooi LIMMEN - Ook dit jaar organiseert tafeltennisvereniging Limmen-Heiloo voor alle jeugd uit Limmen en Heiloo het Open Limmen-Heiloo tafelten nistoernooi. Het toernooi wordt zon dag 31 oktober gehouden aan de Hogeweg 61 te Limmen (sporthal naast de basisschool de Pax Christi). Het toernooi begint om 12.00 uur en het einde is tussen 15.00 en 16.00 uur. Het toernooi is een aanrader voor jongeren die hebben getafeltennist tijdens bij voorbeeld de school/vakantie. Het eve nement is ook bedoeld voor jongens en meisjes die willen kennismaken met tafeltennis, er zijn badjes in de sporthal aanwezig. Het toernooi is opgespitst in twee leeftijdscategorieën. Er wordt gespeelt in de leeftijdscategorie 7 t/m 12 jaar en van 13 t/m 18 jaar. Er zijn in elke leeftijdscategorie een flink aantal prijzen te verdienen. Er word gewerkt met poules waardoor iedereen genoeg aan tafeltennissen toekomt. Voor deze leuke en tevens sportieve middag zijn de kosten 1,- per persoon (met een gratis consumptie). Bearpaw gym sterk vertegenwoordigt HEILOO - Na 2 jaar keihard trainen en twee weken intensieve voorberei ding, begeleidt door Harry Beerepoot, Martijn Grevelink en Frank Kooij was op 17 oktober het moment aangebro ken. Quinty Vrede, Josemir Paulino, Wei Hu en Hessel van Wieringen kwa men uit voor Bearpaw gym in de Dudok Arena te Hilversum, op het gala Everybody Kumite II. De resultaten waren fantastisch, Hessel van Wieringen (14 jaar) mocht het spits afbijten in een zogenaamde jeugdpartij met verplicht hoofd en scheenbescher- ming, hij won in de tweede ronde op een technische knock out, door middel van een low kick. Daarna was het de beurt aan Wei Hu (17 jaar), ook hij won in de tweede ronde met een technische knock out, na een goed doordachte low kick was de tegenstander gedwongen de partij op te geven. Quinty Vrede (19 jaar) won zijn partij in de categorie nieuwelingen ondanks een nijpende scheenblessure met een knock out. Zijn rechtse directe bleek te sterk voor de tegenstander. Josemir Paulino (18 jaar) kwam uit in een C- partij maar verloor helaas op punten. Al met al een zeer geslaagde avond waarbij Bearpaw gym zich goed heeft laten gelden! Dimtronic Meervogels verliest na goede wedstrijd AKERSLOOT - Afgelopen zondag speelden de handbaldames van Dimtronic Meervogels de eerste zaal wedstrijd van dit seizoen tegen De Blinkert uit Haarlem. De eerste helft was aantrekkelijk om te zien. Verdedigend zat het goed dicht bij Dimtronic Meervogels en ook aanval lend werden er leuke acties gerïiaakt. Beide teams gingen gelijk op en de rust stand was 5-6 in het voordeel van de Blinkert. De eerste vijf minuten na rust ontbrak de concentratie bij de dames van Dimtronic Meervogels, hierdoor werd onnodig balverlies geleden. De Blinkert kon door dit concentratieverlies en een aantal goede afstandschoten van een 5- 6 stand uitlopen naar 5-11. Na deze slor dige vijf minuten pakte Meervogels de draad van de goede eerste helft weer op scoorden beide teams om en om. Dimtronic Meervogels kon niet meer dichterbij komen. De eindstand werd uiteindelijk 16-10 in het voordeel van De Blinkert.Volgende week speelt Dames 1 van Dimtronic Meervogels tegen Lacom in Noord-Scharwoude. HSV Limmen nieuws LIMMEN - Zondag 31 oktober staat de jaarlijkse baarsdag op het programma. Er wordt gevist in de Langereis en het vertrek is om 8.30 vanaf Albert Heijn. Houdt u hierbij wel rekening met de wintertijd! Deelname aan deze wed strijd is gratis voor de leden en vooraf opgeven is niet nodig. De vorige baarswedstrijd (10 oktober) zou oorspronkelijk in de Dogsloot te Uitgeest worden gevist, maar dit water was zo helder dat er nauwelijks vis te vangen viel. Daarom werd thuiswater het Stet uitgekozen en hier werd naast baars ook veel pos en witvis gevangen. De uitslag: 1 Nico Krom 24 baars, 26 overig, 266 punten, 2 Tinus Veldt 21 baars, 40 overig 250 pnt, 3 Co Bakkere 22 baars, 19 overig, 239 pnt. Klaverjassen bij Dimtronic Meervogels AKERSLOOT - Vrijdag 29 oktober is er weer een klaverjasdrive in de kantine aan de Boschweg aanvang 20.00 uur. Kantine open vanaf 19.30 uur. Voor inlichtingen bel Tineke Krom, tel. 0251-311355. HEILOO - De herfstvakantie en een bondswedstrijd van het eerste team beperkten het aantal parijen voor de interne competitie. De mannen van het eerste team troffen in de Wijker Toren een zware tegenstander. Van Veelen kende enige spelers van de tegenpartij en gaf daarmee aan dat de confrontatie pittig zou worden. Helaas dat hij door stukverlies zijn partij verloor en dat van Etten uiteindelijk ook nog in het stof moest bijten. Dat Manni in een gewon nen stand remise overeenkwam, deed er nauwelijks nog aan toe, want de gasten waren al verzekerd van winst en keerden huiswaarts met een 6-2 over winning. In de interne competitie bereikte vdWerff de koppositie door een rustige remise te spelen tegen Maas. Ook vd Wal en Limmen kwamen in een uiterst solide partij niet verder dan een puntendeling. Jonkheer zal nog wel wat meer regel maat in zijn spel moeten ontwikkelen. Tegen Prins zette hij de partij breed voerig op, consciëntieus zelfs. Zijn spel is van een ogenschijnlijk eenvoudige helderheid, die gebaseerd is op een har monische samenwerking van de stuk ken. Toch verloor hij in het middenspel wat terrein en liet zich onnodig van de wijs brengen door enige bewegingen van de zwarte stukken, die inmiddels wel naar mooie posities lonkten. In feite was het toen al te laat voor Jonkheer om het partijverloop te neu traliseren, want de slimme Prins wist eerder dan Jonkheer voor mogelijk moet hebben gehouden bekwaam af te wikkelen naar winst. De Jong speelde in een open partij tegen Shannon Vlaar tot de 24ste zet goed. Toen ging het fout en verloor hij pardoes een paard. De materiële stelling was nog wel gelijk, maar toen Vlaar met een schaakje ook nog een loper sloeg, waren de kansen voor de Jong geheel verkeken. Horninge verspeelde een erg aantrek kelijke stelling tegen Rump en Hassing tenslotte vond het kennelijk niet nodig om in een iets betere stelling Sauer het nog moeilijk te maken. De uitslagen: Maas -vdWerff rem; vdWal-Limmen rem; Jonkheer-Prins 0- 1; Sauer-Hassing rem; De Jager- Kraayenbrink 1-0; S.Vlaar-de Jong 1-0; Roodbol-Huffnagel 0-1; Rump- Horning 1-0; De Lange-Korse 1-0. AKERSLOOT - Vrijdag 29 oktober zal het derde plaatsingtoernooi Ticket To Co worden gehouden. De winnaar van dit plaatsing toernooi mag het op 17 december opnemen tegen de sym pathieke Amsterdams darter Co Stompé. Het eerste plaatsing toernooi werd gewonnen door Rick Bouma uit Uitgeest, die in een spannende eind strijd Jaco Zoon versloeg. Het tweede toernooi werd gewonnen door Mark Henke uit Uitgeest, die in de finale Ton Valé versloeg. Tijdens het derde toer nooi 29 oktober zijn er naast een Ticket To Co ook andere mooie prijzen te winnen. Voor de winnaar en de num mer twee in de winnaars ronde mooie bekers en ook in de verliezerronde zijn mooie bekers te winnen. Ook is er een prijs beschikbaar gesteld voor de beste vrouwelijke darter. Bovendien ontvan gen alle deelnemers aan dit plaatsing toernooi een gratis entree bewijs voor de dart demonstratie van Co Stompé op 17 december. De kosten van deel name bedragen 3.50 en men kan zich telefonisch opgeven onder num mer 0251-312866 of 's avonds in de bar van de Vriendschap. Aanvang van het plaatsing toernooi is 19.30 uur en de bar is vanaf 19.00 uur geopend. REGIO - De tafeltennissers van Limmen/Heiloo hebben tegen koplo per Ditó niet voor een verrassing kun nen zorgen al begon de wedstrijd nog hoopgevend.Na verlies van Giovanni Bakker en Mark Stoop werd de stand weer gelijk gebracht door een overwin ning van Henk-Jan den Oude op Andrè Olivier en winst in het dubbelspel van Henk-Jan en Giovanni: 2-2. Daarna was de koers echter snel gelopen. Er waren nog wel wat spannende sets in drie game maar daar bleef het bij zodat de Grootebroekers niet meer in gevaar kwamen en hun koppositie onbedreigd wisten te handhaven.Nu de eerste com petitiehelft er op zit is er al heel wat duidelijk: Limmen/Heiloo zal er alles aan moeten doen om de sterke groep van koplopers bij te blijven temeer daar Spirit met 9-1 won van Disnierats en De Victors met 8-2 van DOV. Limmen/Heiloo2 bleef tegen hekken sluiter Disnierats onder de verwachtin gen. De Horinezen hielden de punten boven verwachting in eigen huis en stonden slechts 3 tegenpunten toe. Twee daarvan kwamen van de hand van Wim Krom waarvap vooral de laat ste partij tegen de sterkste speler"Van Disnierats indrukwekkend was. Invaller Wil Barendse kwam net iets te kort voor winst.Het derde c.q. het Barendseteam blijft er vrolijk op los scoren dit keer was het Dito 10 dat met 9-1 aan de zegekar werd gebonden. Het eerste jeugdteam laat niets aan het toeval over.Zelfs nu de derde man zich ziek moest melden haalden Arjan en Yoran de volle winst binnen door onge slagen te blijven en ook het dubbel te winnen.Het gaat hier regelrecht op het kampioenschap aan. Zondag 31 oktober worden de Open Limmer kampioenschappen gehouden. Info bij de fam.Barendse of vrijdag avond in de zaal. Uitslagen: Dito 2-L/H 1:2-8Disnierats 15-L/H 2: 7-3; L/H 3-Dito 10: 9-1; L/H 4-De Roemer: 4-6 ;A-Merk 4 -L/H 5: 2-8; JEUGD: Disnierats 4-L/H 1: 3-7 L/H 2-Alkmaar '71 1: 4-6 L/H 3-Alkmaar '71 4:0-10. REGIO - Een bron van ergernis? Die eeuwig druppende kraan of die struiken die boven het hoofd groeien? Het schil derij dat nog steeds op half zeven hangt. Die kale voordeur of kapotte buiten lamp. Dat eenvoudige bouwpakket dat maar niet wil lukken... Kortom: dia klus jes, die maar blijven liggen omdat de handigheid ontbreekt. De Klussenbank heeft zo'n 20 deskundi ge en enthousiaste vrijwilligers die daar bij willen helpen. Ouderen, die door omstandigheden niet in staat zijn een klusje in en om het huis geregeld te krij gen, kunnen een beroep doen op de vrij willigers van de Klussenbank. Het moet dan gaan om klusjes die zij lichamelijk niet zelf kunnen verrichten en waar het bedrijfsleven niet voor komt. Ook min- derdraagkrachtigen kunnen gebruik maken van de Klussenbank. De klus mag maximaal 4 uur in beslag nemen, de uurvergoeding is 5,-. De Klussenbank heeft zich de laatste maanden flink uitgebreid en heeft ook in Akersloot en Limmen klussers beschikbaar die hun dorpsgenoten wil len helpen. Klusjes kunnen telefonisch worden aangemeld bij de Stichting Welzijn Castricum, sector Vrijwilligers Centrale, tel. 0251-656562. Men kan ook langskomen bij de balie van deze stich ting in ontmoetingscentrum Geester- hage, Geesterduinweg 5, in Castricum. De medewerkers van de Klussenbank geven het klusje door aan een handige vrijwilliger. Deze klusser, die zich ook als zodanig kan legitimeren, neemt con tact op met de aanvrager om een afspraak te maken. Met deze klusser wordt na afloop van de klus afgerekend. Bridgeclub Limmen LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 20 oktober als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Alderliefste-Sijthof 62.50, 2. v.Bellen-v.BergenHenegouw 56.25, 3. Keyzer-Keyzer 54.91, B-lijn: 1. Landstra-Tliinstra 59.38,2. Fam.Morcus 58.04, 3. Klous-v.Straaten 53.13, C-lijn: 1/2. Valkering-v.Charldorp en Hulse bosch-Zeeman 3. Boom-Verhoeven 53.13, D-lijn: 1. Fam.v.d.Storm 57.85, 2. Ligthart-Vasbinder 54.02, 3. Fam.Maas 52.68, E-lijn: 1. v.d.Horn-Kops 56.07, 2. Op't Veld-Witting 54.64, 3. Breeman- Slemmer en Zoontjes-Valkering 54.29. Heilooër Bridge Club HEILOO - De uitslagen van dinsdag 19 oktober: A-lijn: Brinkhuis- Meuleman 65,8, Cavalini-Neefjes 59,6. B-lijn: Klop- v.d.Laan 69,7, Geerling- Mertens 58,2. Uitslagen donderdag 21 oktober: A- lijn: Haan-Hurkmans 70,8, Berkman- v.d.Vlies/Smit-Tiel 57,9, B-lijn: Muller- Mutsaers 59,6, fam. Leek 55,4. C-lijn: Rohn- Zuurbier 61,5, fam. Hutten 58,3. D-lijn: fam.de la Porte 61,5, fam.v.d.Burg 58,8. Bridgeclub Fumez pas HEILOO - De uitslagen van BC Fumez pas van 21 oktober zijn: Lijn A: 1 M. G. Jacques 59,17,2 T Kunst T. Rosier 58,75, 3 N. Hoogland I. Hallewas 57,08, Lijn B: 1 R. J. T\irk 57,92, 2 A. Dekker P. Bruin 56,67, 3 N. C. Castricum 54,17, Lijn C: 1 T. Koning J. van Loon 67,08, 2 T. Piersma I. van Splunder 55,00, 3 A. Nijman J. Staphorsius 53,75, Lijn D: 1 T. Olgers G. Tromp 60,42, 2 A. de Graaf H. van Lith 57,08, 3 A. Bierman J. Cops 56,25. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van de maan dagavond gespeelde wedstrijden zijn als volgt: A-lijn: 1 Fam van Diepen 61.5,2 de Groot-Laan 57..8; B-lijn: 1 Tliinstra-Kuyt 59.4, 2 Fam van Duyn 58.9; C-lijn: 1 Daudey-Beerepoot 59.4, 2/3 Hommes- Schouten Fam. Mooy 57.3; D-lijn: 1 Kruyswijk-v. Twuyver 60.9, 2 v Toorn- burg- de Vries 59.9; E-lijn: 1 v Kooy - Bakker 64.6, Molenaar - de Vries 59.6. SY Yredeburg LIMMEN - Vrijdag 22 oktober speelde SV Vredeburg ronde 5 van de interne schaakcompetitie. Ook speelde Vrede burg 1 thuis tegen Excelsior uit Heemskerk. Aan de vier hoogste bor den wist alleen J. Admiraal te winnen, K. Kramer, E. Stolp en B. Stolp verloren hun partij, aan de laagste vier borden ging het beter dankzij overwinningen van H. Ebels en M. Weigraven, een remi se voor R. vd Storm en verlies voor R. Rommel. Dit alles bepaalde de eind stand op 4,5-3,5 voor Excelsior. In groep A verbaasde de ambitieuze J. de Graaf door te winnen van R. Termes en hiermee een riante vijfde plaats te bereiken, fe Dinkla lijkt in topvorm en versloeg de,; geroutineerde, maar tijdelijk in een schaakdip verkerende G. Hafkamp. J. Limmen kan zijn concentra tie niet bewaren en gaf teveel materiaal aan de hiervan rustig profiterende J. Levering. P. vd Heijdt nam revanche van zijn vorig jaar verloren partij tegen K. Aafjes en won dit keer verdiend. M. Sturk is er op momenten- dat het er toe doet, dat merkte de sterke G. vd Graaf die geen enkele kans kreeg. In groep B staat Allard de Vries op de eerste plaats door te winnen van zijn concurrent Bert Hollander. Hidde Ebels komt sterk terug en staat op de 3e plaats door te winnen van Dylan de Vries. Uitslagen: Groep A. D. Keijzer-E. van Duin 1-0, R. Termes-J. de Graaf 0-1, C. Dinkla-G. Hafkamp 1-0, J. Levering-J. Limmen 1-0, T. Al-H. Levering 1-0, P. vd Heijdt-K. Aafjes 1-0, B. van Diermen-C. Pepping 1-0, M. Kos-M. Voorwalt 0-1, M. Sturk-G. de Graaf 1-0, M. Wester-S. Sofan 1-0, M. van Rees-M. van Buuren 1-0, T. Castelein-B. Blekemolen 0-1, T. Beentjes-T. Witkamp 1-0, M. Hendriks- D. Aafjes 0-1 Groep B. Karei Voorwalt- Jeffrey vd Wagen 1-0, Dylan de Vries- Hidde Ebels 0-1, Bert Hollander-Allard de Vries 0-1, Floris-Jan van Zanten-Tom Beentjes 0-1, Laura Aafjes-Loek Admiraal 0-1, Ózair Dahi-Alex Zwart 1- 0, Bart Pepping-Thomas Voorwalt 0-1, Joep van Zanten-Irene Klaver 0-1. De Skulpers bij Zondagsociëteit CASTRICUM - 'Kastricum's' Shanty- koor De Skulpers zingt op zondag 14 november bij de Zondagsociëteit voor 55-plussers, in Ontmoetingscentrum Geesterhage van 14.00 tot 16.00 uur. De zaal is geopend vanaf 13.30 uur. Het programma ziet er als volgt uit: om 14.00 uur welkomdoor Frans van Dusschoten, 14.30 uur optreden door De Skulpers. Rond 15.00 uur pauze en hierna een ver- volgoptreden van De Skulpers. Ook kunt u klaverjassen, bridgen, rummicub etc. De toegangsprijs is 2,-. Voor meer informatie of opgave voor vervoer kan gebeld worden met de Stichting Welzijn Castricum, Irene Zijlstra, Opbouwwerk, tel. 0251-673793. LIMMEN - De Hortus Bulborum in het Noord-Hollandse Limmen bestaat in 2005 alweer 77 jaar. Een ongekende schatkamer waar oude bolgewassen - vaak niet meer in commerciële cultuur - voor het nageslacht bewaard blijven, een genenbank voor het bloembollen vak en een cultuurhistorisch en -toeris tisch kleinood. Uniek in de wereld. Jaarlijks bezoekt een immer groeiend aantal bezoekers uit binnen- en buiten land in het voorjaar dit bijzondere levende bollenmuseum. De tuin wordt al sinds het ontstaan in de jaren twintig van de vorige eeuw door vrijwilligers uit Limmen en omgeving gerund en onderhouden. Zeventiende eeuwse tulpen Veel belangstellende bezoeken de tuin meerderê keren per seizoen. Om zo de vaak in vergetelheid geraakte narcissen en de vroegbloeiende tulpen, maar ook de hyacinten, de fritillaria en de laat- bloeiende tulpen te zien bloeien. Publiekstrekkers blijven telkens weer de Due van Tol Red and Yellow (1595), Lac van Rijn (1620), Admiral de Constantinople (1665) en Keizerskroon (1750). Maar ook Victoriaanse tulpen als de leliebloemi- ge Elegans Alba en Rubra (beiden uit 1895), en vroegtwintigste eeuwse Breedertulpen als Bronze Queen (voor 1911) en Madras (voor 1913) met hun schitterende changeant kleurschakerin gen genieten een grote belangstelling. Sommigen besluiten donateur te wor den, of een tulp, narcis of hyacint te adopteren, om zo een brij dage te leve ren aan het werk van deze nog altijd weinig bekende museale bloembollen schatkamer. In ruil ziet de tijdelijke adoptieouder zijn of haar naam en woonplaats op een bordje bij 'zijn of haar' bollenbedje prijken. Boek Verleden jaar verscheen voor het eerst in de geschiedenis van de Hortus Bulborum een boek waarin schrijver Leslie Leijenhorst meer dan 75 jaar Hortus Bulborum uitgebreid beschrijft, vanaf het moment dat schoolmeester Piet Boschman voor commercieel gebruik niet meer interessante tulpens oorten rondom zijn schoolmeesterswo ning begon te verzamelen tot het heden. Verder besteed hij aandacht aan de geschiedenis van de bloembol en hun komst naar onze contreien. En bovendien illustreert hij het eigentijdse belang van oude variëteiten aan de hand van prominente tuinen in binnen- en buitenland (o.m. Paleis het Loo en Frederiksborg, Denemarken), waar deze oudjes nog altijd in hun schitte rende kleuren en vormen te zien zijn. Hortus Bulborum, schatkamer van historische bolgewassen Hortus Bulborum, treasury of historical bulbs (tweetalig), Uitgeverij Noord-Holland, Wormer, ISBN 90-71123-74-X prijs 22,50. Hiet boek is tijdens de opening van de Hortus Bulborum te koop bij het entreehuisje, en te bestellen via bel- vedere@wxs.nl. EGMOND - Eensgezindheid verzorgt op 30 oktober het najaarsconcert in dorpshuis de Schulp te Egmond- Binnen. Het betreft een programma dat bestaat uit een optreden van het opleidingsorkest o.l.v. Birgitte van Es en een optreden van het fanfareorkest o.l.v. Karei Bruin. Het Najaarsconcert begint om 20.00 uur en is gratis toe gankelijk voor donateurs van de vere niging. Niet-donateurs betalen een toegangsprijs van 4,- p.p. Op het pro gramma staan o.a. klassieke onderde len (Brahms, Bach en Catalani), origi nele blaasmuziek (van Dijk en Marques), filmmuziek (James Horner) en amusementsmuziek (Milray Sparke en Jobim). Een luisterrijk en gevarieerd programma met 'voor elk wat wils'! Elke bezoeker ontvangt aan het einde van het concert bovendien een aardige attentie Ouderwetse avond bij DEFA EGMOND - Afgelopen vrijdag was er weer een ouderwetse foto avond bij Defa, de vereniging van De Egmondse Foto Amateur. Het thema voor deze avond was Typisch Noord Holland. Er werden zestig foto's bekeken. Er zaten prachtige exemplaren bij onder andere de begrafenis van Broeder Kees uit Egmond Binnen van Armando Jongejan. Jos Glorie kwam met een prachtige ondergaande zon. Ger Faber toonde een van z'n eerste foto's vanuit zijn tuin. Gerrit van Muiden had zelfs een hele collage meegenomen. Maar de foto die uiteindelijk als mooiste van deze avond werd gekozen was van Marga Rezel met als onderwerp water. sportverenigingen m WWW. Éjjjf EGMOND - Zondag 31 oktober gaat voor de Egmondsche Gilde der beHOEDers het hoedenseizoen weer van start middels een plechtige hoed- opzetting in Hoeve Overslot aan de Slotweg 42 te Egmond aan de Hoef. Om 15.00 uur komen de Gildebroeders, na een winterhoedenlo- ze periode bijeen om de hoed plechtig op te zetten en deze te gaan dragen tot de paasdagen in 2005. In juli brachten de Gildeleden voor zien van een zomerhoed en vergezeld van hun echtgenotes, een bezoek aan het kunstenaarsechtpaar Gerard en Charlotte van der Leeden aan de Kerkedijk in de Heerlijkheid Bergen. Gildebroeder en beeldend kunstenaar Gerard heeft het beHOEDersgezelschap deze middag op een prettige en boeiende wijze laten kennis maken met alle aspecten van zijn beeldende kunst, ook de activitei ten van Charlotte werden middels een video uitgebreid uit de doeken gedaan. Het was voor de beHOEDers een zeer interessante en aangenaam onderhou dende middag die werd besloten met een uitgebreide en heerlijke barbecue tot in de zomerse avonduren. De Gilde werd 4 september 1998 boven de doopvont gehouden als De beHOEDers met kleine letters 'be', vervolgens in hoofdletters HOED en afgebiesd met de kleine letters 'ers'. De Gilde wordt bestuurd door een driekoppige Raad van Wijze HOEDen. De Raad wordt benoemd van schrik keljaar tot schrikkeljaar. De stichtende REGIO - Gedeputeerde Staten (GS) van Noord-Holland gaan samen met gemeenten en regio's huiselijk geweld aanpakken. Dit is één van de speerpun ten in het uitvoeringsprogramma Sociaal Beleid 2005-2008. Op de provin ciale welzijnsagenda staan voorts hoog genoteerd het houden van een provinci aal welzijnsdebat en de afstemming van vraag en aanbod van vrijwilligerswerk bij steunfunctie-instellingen. GS stellen in 2005 ruim 7,7 miljoen euro beschik baar voor subsidiering van steunfunctie instellingen welzijn en sport en bijna 2 miljoen euro voor projectsubsidies. Raadsleden BolHOED Gerbrand Groot en BuisHOED Sjaak Buys zijn vrijdagavond 22 oktober j.l. tijdens de jaarvergadering der beHOEDers in hun functie herkozen als respectieve lijk: secretaris-penningmeester en ondervoorzitter-ceremoniemeester. Initiator,voorzitter stichtend Raadslid en PauwHOED Gert Belleman heeft op deze avond zijn functie als voorzit ter overgedragen aan de nieuw geko zen voorzitter-PauwHOED Kees Borst uit Heiloo. Initiator Gert Belleman ,die het idee •voor een Egmondsche Gilde der beHOEDers toen der tijd in het Belgische Zottegem heeft opgedaan, vond dat het na zes beHOEDers sei zoenen tijd werd om nieuw beHOEDersbloed de Raad te laten binnenstromen. Zondag 31 oktober zal de nieuwe voor zitter Kees Borst, getooid met de cere- moniele PauwHOED voor het eerst in het openbaar van zich laten horen. De Gilde stelt zich tot doel het bevor deren van het dragen van een hoed, waaronder wordt verstaan; een hoofd deksel met een redelijk vaste vorm,in diverse vormen en materialen met een min of meer stijve,rondlopende rand en met een bol. De Gilde zet daarentegen bepaald geen hoge hoed op voor pet ten, klakken en aanverwanten. Zij die de plechtige opening van het zevende hoedenseizoen willen bijwonen zijn zondag 31 oktober vanaf 15.00 uur wel kom. Voor inlichtingen neem contact op met tel. 072-5062469. Voorlichting over lymfeklierkanker ALKMAAR - De Hodgkin Contact groep en het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) houden op dinsdag avond 9 november een voorlichtings bijeenkomst voor patiënten met lymfe klierkanker en hun naasten. De bijeen komst is van 19.30 tot 22.00 uur en vindt plaats in de Pieter van Foreestzaal (huisnummer 015) van het MCA. De zaal is om 19.00 uur open en de toegang is gratis. L.H. Siegenbeek van Heukelom, hema- toloog/oncoloog in het MCA, geeft een lezing over de stand van zaken met betrekking tot de ziekte van Hodgkin en non-Hodgkinlymfomen. S. de Bie, gespecialiseerd oncologie-verpleeg- kundige in het MCA, vertelt over het omgaan met deze ziekten en geeft hier bij praktische informatie. Hierna is er ruim gelegenheid voor het stellen van vragen. Om deze bijeenkomst bij te wonen is aanmelding noodzakelijk. Belang stellenden kunnen hiervoor contact opnemen met de balie van de patiën tenvoorlichting in het MCA, tel. 072- 5483500. Gemeenten en maatschappelijke orga nisaties kunnen subsidie aanvragen op de thema's 'Integraal Jeugdbeleid', 'Sport en Vrije Tijd' en 'Emancipatie en Integratie'. GS hebben het Uitvoerings programma op 26 oktober vastgesteld als uitwerking van het Sociaal Beleids kader 'Welzijn Werkt' van Provinciale Staten. Veel provinciale activiteiten op sociaal gebied wordt uitgevoerd door de zogenaamde steunfunctie-instellingen voor welzijn en sport. GS willen met de steunfunctie-instellingen meerj arige afspraken maken om de kwaliteit en continuïteit van de ondersteuning te bewaken. GS willen ook een stimulans bieden voor ontwikkeling en vernieuw ing van het sociale beleid. GS stellen vast dat welzijn een vaag begrip is geworden en vinden 'welzijn' een zwak ke schakel in het pakket wonen-welzijn- zorg (WWZ). Daarom willen GS - in relatie tot het provinciale stimulerings programma WWZ - in de provincie een welzijnsdebat houden. In aansluiting op het rijksbeleid gaat de provincie bevor deren dat er in Noord-Holland een dek kend netwerk ontstaat van advies- en meldpunten voor slachtoffers van huise lijk geweld. HM ■AH Uniek optreden op 20 november in Hotel Zuiderduin Tegelijkertijd beleefde Sailor haar doorbraak met het énigszins milieubewust getinte nummer Traffic jam. Beide bands hadden daarna nog hits met songs als Tonight, Jukebox jive, Girls Girls Girls en Glass of Champagne. Kaarten zijn inmiddels verkrijgbaar bij de receptie van Hotel Zuiderduin, tel (072-750 20 00) en diverse lokale VW-kantoren Hef is precies 30 jaar geleden dat The Rubettes en Sailor doorbraken met respectievelijk 'Sugar Baby Love' en Traffic jam'. Speciaal voor deze gelegenheid hebben de bands besloten een tournee te maken door Nederland. Een unieke kans dus voor alle fans beide bands nog 1 keer live mee te maken in een spetterende show met hits en véle andere favorieten. Met voorprogramma in Egmond wordt verzorgd door ZZ the Maskers. De Rubettes braken precies 30 jaar geleden door met één van de grootste hits uit de jaren 70, Sugar Baby Love. Beantwoord onderstaande vraag en win kaarten voor het optreden van The Rubettes Sailor in Hotel Zuiderduin te Egmond aan Zee op zaterdag 20 november 2004 I.s.m. de organisatie stelt de Uitkijkpost 3 lezers in staat 2 kaarten te winnen voor deze unieke Back to the 70's show. PRIJSVRAAG Zonder twijfel was in muzikaal opzicht 1974 het jaar van The Rubettes. In de zomer van dat jaar bra ken zij wereldwijd door met een song welke nu als evergreen bestempeld kan worden. De vraag luidt: Met welke song maakte deze band zich 'onsterfelijk' Wat is de naam van deze evergreen 1. Ballroom Blitz 2. Sugar Baby Love 3. Paradise By The Dashboard Light Stuur uw oplossing (voorzien van naam en tel.nr!) voor 9 november naar De Uitkijkpost met als onderwerp 'Prijsvraag Rubettes/Sailor'. Langsbrengen mag natuurlijk ook. De prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht. De Uitkijkpost e-mail: redactie@uitkijkpost.nl Succes C£DI®£(DO Niehws rond L-G MO ND De Hoefsmid 5 1851 PZ Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8