Dojo 't Loo presteert op Open Alkmaarse Nieuws rond Toch nog gerechtheid voor Zeevogels Concerten Bergens Symfonie Orkest Cursussen in Bergen Spiegel der Lage Landen - Monumentale verhalen UITKIJKPOST - 3 NOVEMBER 2004 - PAGINA 12 ALKMAAR - Afgelopen zondag werd in Alkmaar voor de zestiende maal het Open Alkmaars Judotoernooi gehou den. Met ruim 600 deelnemers in de leeftijdscategorie van 8 t/m 21 jaar kan het met recht een groot toernooi wor den genoemd. Daarnaast is het ook een kwalitatief zwaar toernooi. Van de 600 deelnemers kwamen ruim 200 jongens en meisjes uit Noorwegen, Zweden, Engeland, België en Frankrijk. De ove rige deelnemers kwamen vanuit heel Nederland toegestroomd naar Alkmaar. In diverse gewichts- en leef tijdscategorieën stonden (voormalige) nummers 1 en 2 bij het EK en ook Nederlandse kampioenen op de mat. Er werd gestreden volgens het systeem van 'dubbele eliminatie'. Na een ver- liespartij was er nog een herkansings ronde. Bij de tweede verloren partij was het definitief over met de toernooi- aspiraties. Dojo 't Loo had een stevige delegatie afgevaardigd. Voor sommigen Was het hun eerste grote toernooi en was deelnemen belangrijker dan een beker winnen. Levi Nieuweveen en Tom Vilters kwa men nog ervaring te kort en verloren beiden twee wedstrijden. Ook Jasmijn Lesterhuis zat in een zware poule en verloor haar wedstrijden. Thijs Kampstra verloor van de latere num mer 1, won vervolgens een partij om tenslotte zijn derde partij nipt te verlie zen met een yugo verschil. Tim Kuipers verloor zijn eerste partij en won vervolgens drie wedstrijden op rij. Tim verloor helaas de laatste wedstijd op een scheidsrechterbeslis sing. Desalniettemin dwong Tim met zijn optreden een knappe derde plaats af. Gaby de By draaide in haar poule een 'dubbele competitie'. Met twee winstpartijen van de vier wedstrijden behaalde zij een mooie tweede plaats. Martin Brouwer had zijn dag niet ver loor twee wedstrijden. Jasper Henselmans begon goed met twee overtuigende winstpartijen en verloor volgens twee partijen met die redelijk gelijk op gingen. Ivan Sindhunata wist met mooi judo twee wedstrijden spec taculair te winnen. Daarna verloor hij helaas twee wedstrijden waardoor het toernooi voor hem ook over was. Tiemen de By en Kars Zoon verloren ondanks hun inzet beiden twee wed strijden. Ze kwamen nog net wat leef tijd en kracht te kort. Rens de Jong stond zeer goed te judoën en maakte mooie punten. Ondanks de vier gewon nen wedstrijden betekende de tweede verloren partij ook voor hem het einde. Timo Lesterhuis liet weer goed judo zien en kwam net wat ervaring en leef tijd te kort om zich succesvol door het toernooi heen te knokken. Thijs Lesterhuis verloor de eerste partij, wist vervolgens de tweede te winnen om tenslotte de derde weer te verliezen. Maarten de Haan kwam duidelijk ook nog wedstrijdervaring te kort en ver loor twee wedstrijden. Karen Stevenson deed vervolgens wat zij de laatste tijd op bijna alle toernooi en doet, ze behaalde de eerste plaats. Ze won al haar drie wedstrijden over tuigend en bereikte zo een fraaie eer ste plaats. De wedstrijdcoaches Sander en Wesley Groefsema waren tevreden over de inzet en prestaties van hun pupillen en kijken alweer uit naar het toernooi van volgend jaar. SY Vredeburg Vennewater Badminton LIMMEN - Vrijdag 29 oktober speel de SV Vredeburg ronde 6 van de interne schaakcompetitie. H. Ebels rekende op een vergiftigde pion, maar J. Admiraal rekende 1 zet dieper en won een volle toren en de partij. J. de Graaf hield met solide spel lang stand tegen E. Stolp, maar moest tenslotte buigen voor het insnoerende spel van Stolp. P. vd Heijdt en R. Termes gin gen voor het late eindspel, waarin vd Heijdt de nauwkeurigste was. E. van Duin had een korte partij tegen de jeugdige W. Mijnsbergen, dié te snel speelde en binnen 10 zetten mat stond. B. Stolp had zijn avond niet en liet R. vd Storm een venijnige penzet bij de koning doen wat direct een kwaliteit opleverde en een heerlijke niet te stuiten koningsaanval. D. Aafjes en G. Pouw hadden een inte ressant eindspel, waarbij het paard van Aafjes sterker leek dan de loper van Pouw, maar toch tot remise werd besloten. De jeugdopleidingen begin nen zaterdag 6 november om 15.45 uur voor Stap-1 en 17.00 uur voor Stap-2 en Stap-3. Uitslagen: Groep A. J. Admiraal-H. Ebels 1-0, R. Rommel-M. van Rees 1-0, R. vd Stprm-B. Stolp 1-0, G. Hafkamp-K. Aafjes 1-0, R. Termes-P. vd Heijdt 0-1, H. Levering-T. Castelein 1-0, D. Aafjes-G. Pouw remise, M. Kos-D. Keijzer 1-0, J. de Graaf-E. Stolp 0-1, M. Voorwalt-B. Blekemolen 1-0, M. Krom-T. Al 1-0, E. van Duin-W. Mijnsbergen 1-0, T. Beentjes-M. Hendriks 1-0, M. van Buuren-S. Sofan 0-1. Groep B. Karei Voorwalt-Bert Hollander remise, Jeffrey vd Wagen- Tom Beentjes 1-0, Thomas Voorwalt- Dylan de Vries 1-0, Allard de Vries- Hidde Ebels 1-0, Irene Klaver-B art Pepping 1-0, Joep van Zanten-Floris- Jan van Zanten 0-1, Laura Aafjes- Aletta Diaz madrid 1-0, Alex Zwart- Loek Admiraal 1-0, Alex Termes- Ozair Dahi 1-0, Fabienne Mijnsbergen-Remi Aafjes 0-1. HEILOO - Afgelopen weekend was een zeer druk bezocht thuisweekend. Tien van de elf teams moesten een thuiswed strijd spelen. Op zaterdagochtend begonnen de vijf jeugdteams. Team 6 met Erwin, Steven, Menno, Daphne en Querine hadden - net als in de uitwed strijd - zeer weinig problemen met hun tegenstander. Menno moest er in zijn herenenkel nog wel even aan trekken, maar voor de rest was het eigenlijk maar een simpele wedstrijd. Er werd dan ook met maar liefst 8-0 gewonnen. Martijn, Bastiaan. Lisa en Michelle van Team 7 zouden het ook zeer gemakkelijk moe ten krijgen gezien hun resultaat in de uitwedstrijd. Martijn kreeg het toch best moeilijk in de heren enkel. Er moest een driesetter aan te pas komen om deze strijd toch te winnen. Lisa had een bij zondere pechdag. Tijdens haar damesen kel moest zij met een pijnlijke kniebles sure de strijd opgeven. Al met al wist het team de wedstrijd toch nog te winnen met 5-3. Daan, Rong, Sanne en Anouk van team 9 haalden weer eens flink uit en lieten de tegenstander alle hoeken van het veld zien. De sets werden allemaal keu rig netjes afgewerkt en er werd niets cadeau gegeven. Prima overwinning met 8-0. Team 10 met Falko, Larissa, Robert en Tara hebben het ook weer eens prima gedaan. Zij lieten hun tegenstanders nauwelijks in hun spel komen en won nen de wedstrijd met een geweldige score van 8-0. Hiermee versterkte zij hun koppositie op de ranglijst. De klein tjes van team 11 met Björn, Robin, Bas, Suzan en Liselotte moesten tegen het team de Shuttle 8 en kregen best veel tegenstand. De herenenkels en de damesenkels werden alle vier prima gewonnen en ook de herendubbel. Daarna ging het iets minder en werden de damesdubbel en de gemengde partij en verloren. Toch een prima overwin ning behaald met 5-3. Alle jeugdteams gewonnen. Zondag moesten ook 5 teams een thuiswedstrijd spelen. Seniorenteam 1 met Martijn, Arko, Marie-José en Ellen moesten tegen Sparta. Na vier wedstrijden is team 1 nog ongeslagen. Arko kon helaas zijn driesetter niet met winst afsluiten, maar verder werden alle partijen schitterend gewonnen. Uitslag 7-1 en nog steeds ongeslagen! Erik, Eric, Marije en Cynthia van Team 2 ontvingen Bavio. Dat dit toch een lastiger tegenstander bleek te zijn dan -op papier- verwacht bleek wel uit de lengte van de partijen en de vele driesetters. Erik won de enkel in een driesetter. Marije had ook een driesetter nodig om te winnen. Twee andere driesetters werden helaas verlo ren. Al met al een spannende pot die zeer verdiend met een winst van 5-3 werd afgesloten. Team 3 met Martijn, Frits, Karin, Tanja en Marja is bijzonder goed op dreef. Zij moesten tegen Sparta 3. Martijn en Frits hadden geen moeite in hun enkelpartij die zij met ruim ver schil wisten te winnen. Karin had het in de tweede set wat lastiger maar won deze nog net met 13-10. Marja had in haar enkelspel geen moeite met haar tegenstander. Liet weinig van haar over met haar harde slagen en won met 11-2 en 11-6. De herendubbel kreeg het moeiüjk en ze hepen een beetje achter zichzelf aan.. Deze partij ging naar de tegenstander. Tanja en Marja deden het zeer goed in hun damesdubbel. Beide sets gewonnen met resp. 15-10 en 15-11. In de gemengd dubbel moest nog een partij uit handen worden gegeven, maar verder is er prima gespeeld. Uitslag 6-2. In team 4 moesten Remco, Jeroen, Sabine, Suzan en Elly het opnemen tegen Sparta 5. Remco kreeg het in zijn eerste partij knap lastig. Hij wist helaas de partij niet naar zich toe te trekken en verloor zijn enkelspel. Jeroen had het in zijn enkelspel en samen met Remco in de herendubbel niet erg lastig. Met goed spel en tactiek werden hun partijen met winst afgesloten. Sabine had het hele maal niet moeilijk. Haar enkel won zij met maar liefst 11-0 en 11-1. Suzan maakte het allemaal nog een beetje spannend. In haar enkelspel maakte zij er een driesetter van die toch met een prima winst werd afgesloten Ook Elly en Suzan maakte er een driesetter van in de damesdubbel. Spannende wedstrijd die uiteindelijk met een prima uitslag werd gewonnen. De gemengd dubbel tot slot konden hun partijen vrij gemak kelijk winnen. Einduitslag 7-1. Conclusie: Een schitterend weekend voor het Vennewater Badminton waar bij alle teams hun partijen hebben gewonnen. Heilooër Bridge Club HEILOO - Uitslagen dinsdag 26 okto ber: A-lijn: Klerk- Stark 65,7, Brinkhuis- Meuleman 59,5. B-lijn: Fam. Elsman 63,8, Klop- v.d.Laan 61,3. Uitslagen donderdag 28 oktober: A-lijn: Kat- Bes 58,3, fam. Moscou 57,3. B-üjn: Muller-Mutsaers 59,6, Leek- v.d.Steen 58,8. C-lijn: Dool- Neyens 66,3, Koot- Spruyt 62,5. D-lijn: Fam. Sprenkeling 65,1, Roelofs- Schram 61,5. Damesbridgeclub Sans Atout HEILOO - Uitslag damesbridgeclub Sans Atout van 27 oktober: A-lijn: Vecht-Schroor 62.50, Dolmans-Tuinstra 59.38. B-lijn: Van Toornburg-d.Vries 59.38, Kuiper-Haan 57.29. C-lijn: Bennen-Hemke 62.08, Abbestee- Maaskant 58.33.D-lijn: Grutters-Kuhne 61.67, Blankendaal-Blank 55.83. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van maandag avond 1 november zijn als volgt: A-lijn: 1 Beemster- v.Diepen 68.8,2 Dolmans- Schouten 59.4; B-lijn 1 Lind-v.Vliet 66.1, 2 Kuiper-Valkering 55.7; C-lijn 1 Fam. Witting 62.0,2 Hommes-Schouten 56.8; D-lijn 1 Roelofs-Bijlsma 58.9, 2 Nap-v Steeg 57.8; E-lijn 1 Bronkhorst- Toby 65.0,2 v.Dam-v.Gans 64.2. Bridgeclub Fumez pas HEILOO - De uitslagen van BC Fumez pas van 28 oktober zijn: Lijn A: 1 T. Kunst T. Rosier 62,08,2 T. Olgers G. Starink 60,83, 3 P. Hoogland A. de Vries 58,75, Lijn B: 1/2 R. J.Turk en C. F. de Nijs 55,00,3 L. P. Zwanenburg 54,58, Lijn C: 11. E. Smakman 58,33,2 T. Bras T. Geerling 57,50,3 T. Piersma I. van Splunder 56,25, Lijn D: 1 J. Douma F. van Rosmalen 65,42, 2 G. Kraakman L. Mars 60,00, 3 A. de Graaf H. van Lith 53,75. Bridgeclub Limmen LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 27 oktober als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Min-Valkering 70.09, 2. Fam.Jelsma 59.38, 3.Keyzer-Keyzer 54.91, B-lijn: 1. Fam.v.d.Molen 63.93, 2. v.Roest-Strauss 58.57, 3. Landstra- Tüinstra 56.79, C-lijn: 1. Balkenende- Min 62.50, 2. Wieffering-Doornbos 60.27, 3. Gelsing-Stolp 57.48, D-lijn: 1. Andriessen-Noom 64.29, 2. Fam.Maas 54.71, 3. Endel-Wulterkens 50.43, E- Lijn: l.Fam.Koene 67.14, 2.Nijman- Hulsebosch 60.71, 3. Kr aakman-Jacobs 55.71. Oppositie HEILOO - In de zevende ronde van de interne competitie ontbraken de man nen van het tweede team die het moch ten opnemen tegen Assendelft-1. Lange tijd was het onduidelijk wie er met de winst vandoor zou gaan maar toen de drie Egmonders volle bak binnen haalden was het Oppo die op de overwinning mocht hopen. Die hoop kreeg meer gestalte toen Bosma zijn materiële voordeel elegant in winst kon omzetten. Met de remises van de Jager en van der Werff kon de vlag in top. Van Roemburg probeerde het verloren terrein te herwinnen en zette zijn partij tegen Jongkind gedegen op. In zijn stra tegische opzet ging de c-lijn een belang rijke rol spelen en van Roemburg ver loor niet alleen die slag maar ook nog eens de kwaliteit en dat werd te veel. Jongkind speelde dit voordeel bekwaam uit en bezorgde van Roemburg zijn eerste nederlaag. Van Veelen probeerde zijn goede posi tie op de ranglijst te verbeteren maar moest daarvoor wel van Ham aan zijn zegekar zien te binden. Van Veelen speelt al zijn partijen geconcentreerd en met een ernstig gezicht speelt hij zijn zetten waarbij hij zijn stukken over het bord laat schrijden en de dame zachtjes ruisend voorbij komt. Vrijwel al zijn zetten zijn glashelder en hebben een duidelijk doel. Soms komt er een zet langs die voor een rookgordijn moet zorgen, het zogenaamde nevelschaak. In dit geweld hield van Ham zich knap overeind en wimpelde zelfs luchtigjes een remiseaanbod af. Dit kwam hem bijna duur te staan maar een koning die langs de afgrond gaat hoeft er niet noodzakelijkerwijs in te vallen. Met ijzeren zenuwen vond hij het juiste richel en het goede pad. Remise dus. De uitslagen: Jongkind-vRoemburg 1- 0; vVeelen-vHam rem; vdWal-Vlaar 1- 0; Prins-vdBrink rem; Zeeman-Sauer 1- 0; Hassing-Kracht 0-1; vEtten- Woudstra rem; Jonkheer-Shannon Vlaar 1-0; Huffnagel-Rump rem; DeJong-Manni rem; Kraayenbrink-de Lange 0-1; Horninge-Roodbol 1-0. Late verdiende gelijkmaker ÉEGMOND - Zeevogels heeft aan de thuiswedstrijd tegen DTS toch nog een punt overgehouden. Lange tijd zag het er naar uit dat de bezoekers uit Oudkarspel met de volle winst gingen vertrekken vanaf sportpark Hogedijk. Een prachtig doelpunt van Niels Eijlander vlak voor tijd bracht gerech tigheid. Beide ploegen schoten met de remise niet veel op. Pleister op de won den was dat de overige hooggeklasseer- de ploegen, op Petten na, ook niet tot winst kwamen. Voorafgaand aan de wedstrijd werd er één minuut stilte gehouden wegens het plotseling overlij den van oud eerste elftal speler Frank de Waard. Frank, de laatste jaren actief bij de veteranen van HSV, mocht slechts 52 jaar oud worden. Zowel Zeevogels als DTS begonnen met 12 punten uit 6 duels als de nummer 4 en 5 op de rangüjst. Het doelsaldo van de Hoevers is iets beter. De thuisclub, spelend zonder Gijs de Waal, Paul v Gerrits en Marco Baltus, is de meest productieve club tot heden in Alkmaar en omgeving. De Hoevers wisten deze reputatie tegen DTS heel lang niet waar te maken. Frank Jong, Thijmen Baltus en Tibor Zwaan konden de gecreëerde kansen niet verzilveren. DTS toonde zich slagvaardiger. Een dieptebal bleef hangen tussen de achterste linie en doel man Jacco Walta. De keeper kwam nog wel zijn heiligdom uit maar kon niet voorkomen dat hij uitgespeeld werd en dat de doorgebroken DTS-er de bal in het lege doel kon tikken; 0-1. Zeevogels probeerde voor het rustsignaal nog op gelijke hoogte te komen maar mocht ook niet mopperen dat de bezoekers verzuimden, tot twee keer toe, hun score te verdubbelen. Na de verplichte 15 minuten rust zette de thuisclub de gasten vast op de eigen helft. DTS kwam er sporadisch uit door middel van een ongevaarlijke counter. De gastheren kregen vele hoekschop pen, vrije trappen en mogelijkheden om de bal voor het doel te brengen. De eindpass op maat ontbrak echter deze middag, de bal wilde maar niet goed aankomen daar waar hij bedoeld was. Egmondse schrijver bijna klaar met boek EGMOND - Henk ten Berge, publicist in Egmond-Binnen, is bijna klaar met zijn boek Spiegel der Lage Landen - Monumentale verhalen ook het thema van de Boekenweek) waarvoor hij heel Nederland doortrok. Het wordt uitgegeven door uitgeverij Conserve in Schoorl. Op 9 februari overhandigt hij het eerste exemplaar aan Jan Marijnissen in Nieuwspoort. Overhandiging eerste exemplaar aan Jan Marijnissen, fractie voorzitter van de SP, omdat hij ooit eens de oprichting van een Huis der Geschiedenis, een Maison d'Histoire bepleitte. Over het boek Van de duizenden mensen die dagelijks in de file voor de Coentunnel staan, weten slechts weinigen waarom die tunnel Coentunnel heet. Drie eeuwen voordat Guus Hiddink verafgood werd in Korea gingen twee landgenoten hem daar al voor. Waarom staat de naam van een Nederlandse stad op de Are de Triomphe in Parijs? Wat doet de keuri ge staatsman Thorbecke tussen de stripteasedames en de feesttenten op het plein dat zijn naam draagt? Welke Nederlander was het brein achter de Franse Revolutie? We weten niet DTS doelman Rob van de Giesen, inderdaad wel familie van, groeide in de wedstrijd en leek zijn ploeg door het vuur te slepen. Vijf minuten voor tijd kwam het dik verdiende doelpunt toch nog. Over vele schijven kwam de bal uit eindelijk bij Niels Eijlander terecht. Zijn fantastische uithaal van rechts gierde in de linker bovenhoek; 1-1. Het had nog mooier kunnen worden voor de gasthe ren. Zeevogels kreeg in de slotminuten nog enkele mogelijkheden om de winst te grijpen maar dat drama bleef de ploeg uit Oudkarspel bespaard. Topscorer Richard van Gelderen, terug van een blessure, mocht na rust van trai ner Johan van Heel zijn niet geringe kunsten weer vertonen. Komende zon dag, in de lastige uitwedstrijd tegen Watervogels uit Den Helder, zal hij waarschijnlijk weer in de basis mogen beginnen. Op vrijdag 5 november viert v.v. Zeevogels haar 73 jarig bestaan. Vanaf 20.30 uur is iedereen die de club een warm hart toedraagt welkom in de kantine. zoveel meer van de vaderlandse geschiedenis. En wat leren we er eigen lijk nog over? Er is in de loop der eeu wen ontzettend veel gebeurd in Nederland en met merkwaardige Nederlanders. In tal van plaatsen herin neren standbeelden daaraan. Veel beel den staan er maar zonder dat de voor bijgangers weten waarom ze daar staan. Schrijver-journalist Henk ten Berge reisde door het hele land langs een der tigtal beelden en onderzocht in hoever re zij in onze tijd nog een rol spelen. In Spiegel der Lage Landen Monumentale verhalen, uitgave Conserve, Schoorl, vertelt hij het vaak verrassend dramatische of geestige ver haal dat erbij hoort. Zijn ervaringen met het Historisch Besef van de gemiddelde Nederlander leveren kari katurale en opwindende momenten op. Een B.N.-er antwoordde op de vraag wie Michiel de Ruyter was: 'Een schaatskampioen uit Friesland'. In een enquête typeerde iemand Bonifatius als 'een pionier van de homobeweging'. Enerzijds blijken er gedreven liefheb bers te zijn die onze historie in leven houden, anderzijds gaat Nederland - de overheid voorop - vaak slordig en wei nig respectvol om met zijn helden en zijn geschiedenis. En dat terwijl er zoveel indrukwekkende dingen gebeurd zijn en daar zulke geweldige verhalen over verteld kunnen worden. Over de auteur De auteur Henk ten Berge werkte als kunst- en filmredacteur, schreef aan tv- series en publiceerde een aantal boe ken waaronder De Pleitvader, De Droom van Hollywood, Johan Cruijff is ongeneeslijk beter en de autobiografi sche roman Vaders van tien. Voor het boek Hier schijnt de zon van de jubile rende uitgeverij Conserve (20 jaar) schreef hij het verhaal 'De debutant en de kunstpaus' over Jan de Hartog als beginneling. Inlichtingen info@conseve.nl. Afzwemmen zwembad Loos HEILOO - Op 5, 6 17 en 26 oktober werd er door leerlingen van zwembad Loos afgezwommen voor diverse diplo ma's. In het eigen bad werd er afge zwommen voor het Beren- en Kikkerbrevet. Dit is voor de allerklein ste leerlingen. Ook werd er afgezwom men voor het Kleuterbrevet. Dit brevet is voor kinderen die al aardig op weg zijn naar het A-diploma. In de Beeck in Bergen werd er afgezwommen voor de snorkeldiploma's ABC van het NOB. Iedereen was geslaagd. De geslaagden zijn: Diploma A: Lynn Adrichem, Laurens de Boer, Stan Bussen, Tessa Duin, Earth Grob, Jur Min, Hans de Ridder, Jet Stam, Jim Taylor, Lizzy Tendijck, Lourens Veerman, Hartger Welling. Diploma B: Rianne Baltus, Iris de Boer, Renate Deijlen, Eva Eldermans, Jasper Hoogestijn, Sander Jensch, Robin Kok, Melissa Langendijk, Sam Langerhorst, Eecke van Leeuwen, Sidney van Lith, Lesley Manshande, Dylan de Niet, Koen Smits, Daniël Velzeboer, Mila Vonk, Courtney Warmerdam. N.O.B. Snorkeldiploma's A: Sterre Blok. B: Anouk Rietveld, Danique Rietveld. C: Birgit Stevenson, Ikina Kramer. Kikker: Bonnie Deijlen, Tabitha van Alphen, Dominique Tijssen Teddybeer: Nienke Damink, Anne Krijnen, Sietske v.d. Wal, Luuk Ligthart, Shannah Noordeloos, Beau Kaandorp, Danique Bosch, Imre Hoole, Jeffrey Spaans.. heiloo+regio WWW. Nu Bakker de topper van Heiloo/Limmen REGIO - Alweer kwamen de tafelten nissers van Limmen/Heiloo net iets te kort om een eindzege te behalen. En alweer was er toch een speler die tot grote hoogte reikte en alle partijen inclusief het dubbel naar zich toe trok. Het was dit keer Giovanni Bakker die tot dit aansprekende resultaat kwam. Het lijkt er op dat er is afgesproken dit om de beurt te doen, echter een kijkje op de wedstrijd laat zien dat de maatjes die zonder punten bleven er echt wel alles aan deden om het Spirit moeiüjk te maken. Dat gebeurde dan ook en dat bewijst wel de zeven partijen die in drie games moesten worden afgewerkt. Wie is er dan de gelukkigste die het laatste punt weet te scoren? In dit geval was dat meestal Spirit. Zelfs invaUer Jan Dekker kwam tweemaal tot een derde game en dat is voor iemand als invaller in de nood en zonder enig wedstrijdritme op zich al een prestatie. Mark Stoop, vorige week nog de uitblinker van de dag moest het ditmaal doen met zijn aandeel Frank Rutgers speelt als solocellist de hoofdrol. EGMOND - Al meer dan tien jaar genieten bijna dertig amateur-musici van hun wekelijkse orkestrepetitie onder de bezielende leiding van Arno van Raaphorst, professioneel dirigent. De leden komen uit Alkmaar en aller lei plaatsen daaromheen, van Bergen, Koedijk en Heerhugowaard tot Egmond, Castricum en Uitgeest. Omdat zij altijd in een lokaal te Bergen repeteren, heet het ensemble het Bergens Symfonie Orkest. In het week end van 6 en 7 november voert het BSO een concertprogramma uit op twee verschillende locaties: op zater dagavond 6 november om 20.00 uur in de Slotkapel, aan de Slotweg 19 in Egmond a/d Hoef, en op zondagmiddag 7 november om 15.00 uur in de aula van het Murmellius Gymnasium, aan de Bergerhout 1, Alkmaar. Het muzikale menu is gevariëerd: van vroeg-klassiek tot laat-romantisch. Bovendien is er nog een andere afwis seling: één van de te spelen stukken, een compositie van Joachim Raff (1822-1882), is voor alleen de blazers van het orkest, en een ander stuk, nl. een concert van Vivaldi (1678-1741), is geschreven voor cellosolo en strijkers, en daarmee komen we aan de sensatie van ons concert want in dit stuk van Vivaldi speelt Frank Rutgers (zie foto) als solocellist de hoofdrol. Frank Rutgers heeft cello gestudeerd aan de conservatoria van Den Haag en Rotterdam. Hij heeft gespeeld bij het Rotterdams Filharmonisch Orkest en het Residentie Orkest, en ook deelge nomen als cellist aan de opvoering van de musicals van Joop van den Ende, o.a. Cats, Phantom of the Opera, Les Misérables, Miss Saigon, Elisabeth, Aï'da en nu de Lion King). Bovendien speelt hij in meerdere kamermuziek- ensembles (waaronder een strijkkwar tet en een cellokwartet) en heeft veel leerlingen in de regio Alkmaar. Tevens is hij een bewonderaar van Mozart en Rococo. Dat blijkt uit het stuk dat wordt gespeeld: zeven variaties op een rococothema, voor cello en orkest. Ook hierin speelt Frank Rutgers de hoofd rol. Het concert wordt besloten met zijn in 1776 te Parijs geschreven Symfonie nr. 31, KV 297, in D majeur, een vrolijke en heldere driedelige compositie met een prachtig zangerig middengedeelte. De componist was toen 22 jaar oud. Het bij de ingang verkochte program ma is tevens toegangsbewijs, (8 euro voor 65+ en CJP 6 euro) -en geeft tevens recht op een kop koffie of thee in de pauze. BERGEN - In januari starten er weer nieuwe cursussen: Autobiografisch Schrijven, Gedichten van Vasalis en Filosofie en Literatuur over Ouder worden. In vier bijeenkomsten over Gedichten van Vasalis wordt in een kleine groep (max. acht personen) met aandacht stilgestaan bij de poëzie van Vasalis over het thema van de tijd. De bijeenkomsten zijn in Bergen en vin den plaats op donderdagmiddag, data: 20/1,27/1,3/2 en 10/2. in de dubbelzege. Het moet er toch gauw eens van komen dat alle spelers tegeüjk in topvorm verkeren. Limmen 2 bracht het tegen Esopus wel tot een overwinning. Jaap Vasbinder veroverde, evenals Cor Schaap 2 punten en samen wonnen zij het dubbelspel. Het zesde punt kwam van invaller Joris Keuning. Het was genoeg voor de 6-4 winst. Voor het dèrde team was het maar goed dat Mariska Barendse zich niet door een versterkt DOV team liet verrassen zij won alles wat er te winnen was en redde daarmee de wedstrijd die met 6-4 voor delig werd afgesloten. Omdat broer Arjan in het eerste jeugd- team niet voor zijn zus wilde onderdoen en dat ook waar maakte behaalde ook dit team een 6-4 zege en ook hier zijn de kampioenskansen nog volop aanwezig. Jeugd 1 heeft n.l. nog geen wedstrijd ver loren. Uitslagen: L/H 1-Spirit 3: 4-6; L/H 2- Esopus 3: 6-4; DOV 11-L/H 3: 4-6; Olympia 9-L/H 4: 7-3; L/H 5-Duin- treffers 8:4-6; JEUGD: L/H 1-Spirit 3:6- 4; Spirit 6-L/H 2:6-4; Spoetnik 1 - L/H 3: 7-3.ABTTB: Limmen 2 - De Eenhoorn 2:3-7. In de cursus Filosofie en literatuur over ouder worden wordt in vier bij eenkomsten in een kleine groep (max. acht personen) aan de hand van lite raire teksten ingegaan op de betekenis van het ouder worden. De bijeenkom sten zijn op dinsdagochtend, data: 11/1, 1/2, 22/2,15/3 of dinsdagmiddag, data: 18/1,8/2,1/3,22/3. Informatie en aanmelding: Anne Nijssen (drs. wijsbegeerte en pedago giek), tel. 072-5898900. Regionaal kampioenschap libre zesde klasse in Akersloot AKERSLOOT - Vrijdag 5, zaterdag 6 en zondag 7 november wordt in biljart centrum De Vriendschap in Akersloot het regionale kampioenschap zesde klasse libre klein gehouden. De deelne mers komen vrijwel allemaal uit de districten Schagen, Den Helder en West-Friesland en de Bollenstreek. In de voorronden zijn er vier spelers gepromoveerd naar de vijfde klasse maar zij zijn nog gerechtigd om deze finale mee te spelen. De volgende deelnemers hebben zich geplaatst: C.van der Hert Den Helder, E. Bruin Spanbroek, S.Pool Winkel, S.C Weeling Midwoud, RJ. van Leeuwen Cruquius, W.M.Vrieling Den Helder, N.le Clercq Noordwij kerhout, M.Kortwijk Warmehuizen. Er wordt gespeeld vrijdagavond vanaf 19.00 uur, zaterdagmiddag vanaf 13.30 uur met vervolg op zaterdagavond en tenslotte zondagmiddag vanaf 14.00 uur. Herfstwandeling met natuurgids IVN BERGEN - Zondag 7 november is er een wandeling met een IVN natuurgids door het Berger Bos en door het eiken bosgebied in de duinen. De herfst is in volle glorie begonnen, met heftige oker gele bladeren aan de bomen en strui ken. De Kastanje bomen dragen hun laatste geel gekleurde bladeren en de paddestoelen zijn ook waar te nemen. Deze natuur wisselingen is volop te bemerken. In de vorming van het landschap heeft de mens door de eeuwen heen zijn spo ren achter gelaten, die nog duidelijk te zien zijn. Zo is er veel te ontdekken in oude Bergerbos, waar de gids U op zal wijzen, in een wandeling van 2 uur. De wandeling start bij het A. Ronald Holst beeldje achter de Ruïne kerk in Bergen, aanvang 10.00 uur. Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd van 1,50 en voor kinderen 1,-. Voor infor matie tel. 072-5813763. rVN-wandeling in de Wimmenummerduinen EGMOND - Op zondag 7 november kan men weer een interessante natuur wandeling maken langs de binnenduin- rand van de Wimmenummerduinen. In de late herfst is de natuur zo dynamisch dat het niet te voorspellen valt wat men zal meemaken: storm, regen, een wate rig zonnetje? Zijn de bladeren al van de bomen gewaaid? Staan er nog padde stoelen? In ieder geval is er altijd wat te beleven. Om 11.00 uur wacht een IVN- gids u op bij het PWN-informatiebord op het parkeerterrein aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. Onderweg ver telt de gids over natuur en landschap op de beboste grens van duinbegroei ing en bollenteelt. De wandeling duurt ongeveer 2 uur. Men dient zelf te zor gen voor een toegangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. Van volwassenen wordt een vrij- wilüge bijdrage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,-. rVN-Natuiircentrum in Bergen open BERGEN - Van de Zeeweg naar Bergen aan Zee loopt rechts de Uüenvangersweg het duingebied van Bergen in. In het begin is een parkeer plaats waar fietsers en wandelaars hun auto kunnen parkeren. Een duinkaart of kaartje uit de automaat geeft toegang tot het terrein van PWN. Het prachtige natuurgebied is in ieder jaargetijde de moeite waard. Op dit moment zijn het de herfstkleuren en de vele soorten paddestoelen die opvaüen. Langs de Uüenvangersweg ligt tussen de bomen verscholen de vroegere werk- schuur van PWN. In deze schuur heeft het IVN een nieuw natuurcentrum ingericht, dat zondag's toegankelijk is voor bezoekers. Er is een tentoonstel ling over waterbeheer in de duinen, een prachtige verzameling natuurfoto's hangt aan de muur en er is allerlei infor matie over activiteiten op natuurge bied. Als er een wandeling onder leiding van een natuurgids is of er wordt een lezing of diapresentatie gegeven dan wordt dit van te voren in de plaatseüjke kranten vermeld. Koffie, thee of limona de drinken met een versnapering erbij is ook mogelijk. Het centrum is in de komende maanden open op zondag van 12.00-16.00 uur. Dimtronic Meervogels wint van Lacom AKERSLOOT - Afgelopen zondag speelde Dames 1 van handbalvereniging Dimtronic Meervogels de tweede wed strijd van dit zaalseizoen. De tegenstan der was Lacom uit Noord-Scharwoude. Dimtronic Meervogels begon de wed strijd goed en üep door een aantal goede combinaties uit naar een stand van 5-1. Daarna zakte Meervogels iets in en kon Lacom dichterbij komen. Dit leidde tot een ruststand van 7-9 in het voordeel van Dimtronic Meervogels. In de tweede helft gingen beide teams gelijk op. In de eindfase van de wedstrijd moest Dimtronic Meervogels goed bij de les büjven om de voorsprong te behouden, wat ditmaal lukte. Dit resul teerde in een eindstand van 15-17. Aankomend weekend speelt Dames 1 op zaterdagavond uit tegen Monnickendam.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12