WD depressief, PvdA negatief over prestatie college Operaconcert van De Vredeburgers 25 jaar Desire, het Jubileumconcert Zappen, het debuut van JOTA, jongerentoneel in Akersloot College Castricum pleit voor bundeling kennis luchtvaart Discussies leefbaarheid van Bakkum op 26 oktober 'Haantjesgevecht' tijdens presentatie begroting 2005 Jubileumloterij Carnavalsvereniging De Uylenspieghels Neva-ensemble te gast in Corneliuskerk Het Neva-ensemble uit St. Petersburg zal tijdens de zondagmorgenviering op 7 november 10.00 uur te gast zijn in de Corneliuskerk. In 2002 tijdens het 100- jaar kerkfeest en een jaar later, op uit nodiging van de culturele raad, heeft het Neva-ensemble ons muzikaal ver rast met een concert. Dit keer zullen ze tijdens de zondagochtend-viering litur gische gezangen van de Slavisch- Byzantijnse ritus uitvoeren. Opening skate- voorziening Akersloot AKERSLOOT - Op woensdag 10 november wordt de skatevoorziening in Akersloot feestelijk geopend door wethouder Könst. Op het parkeerter rein nabij Oeverpark De Hoorne is een nieuw skateattribuut verrezen. Voor de kenners: er staat een half-pipe van zo ongeveer 2.80 meter hoog. De inrich ting van het skatepleintje kwam tot stand in samenwerking met de jonge ren. Ook in Limmen kunnen skaters binnenkort hun kunsten vertonen. Een zogeheten curbbank geplaatst op de locatie Vuurbaak/Middenweg was de keuze van de jeugd in Limmen. Krakers uit pand gezet LIMMEN - Vorige week zondag is een pand aan de Rijksstraatweg ontruimt. Krakers hadden zich toegang tot het pand verschaft en, zoals dat hoort, de politie gebeld met de mededeling dat het pand gekraakt was. De politie licht te hierop direct de gemeente Castricum in die met enkele vertegenwoordigers poolshoogte heeft genomen. De medewerkers hebben de krakers verzocht het pand te verlaten, omdat de vorige eigenaars juist vertrokken waren wegens de onveilige situatie in het gebouw. Na enige dwang hebben de krakers dinsdag hun spullen gepakt en zonder veel weerstand het pand weer verlaten. De gemeente Castricum heeft fysieke maatregelen getroffen om het pand verder onbewoonbaar te maken. Zo is de trap verwijderd en zijn deuren gebarricadeerd. Omdat rondom het pand nog diverse wagens van gemeen tewerken worden geparkeerd is sloop van de voormalige garage nog niet aan de orde. Pas wanneer de nieuwe brand weerkazerne klaar is, en de auto's daar een plekje kunnen krijgen, wordt ver der gekeken wat er met het pand gebeurt. AKERSLOOT - Zaterdagmiddag 15.00 uur in de Lelie, de spanning was om te snijden toen de eerste van de vijf éénak- ters geschreven door Ben Heuer en David Campton, eindelijk begon. Na maanden van voorbereiding mochten de Akerslootse jongeren, in leeftijd varië rend van 9 tot 15 jaar, eindelijk echt op de planken. Bijna tweehonderd bezoe kers beleefden een heerlijke middag in een sfeervolle ambiance die voor deze gelegenheid ter beschikking was gesteld door toneelvereniging Rossenbacker. Het was de dochter Dora (Eva Struijf) die het spits afbeet in het komische stukje Juist, waarin haar Franse vriend (Brim Kaandorp) het moest ontgelden. In een scène met haar zwetsende vader, neergezet door Ramon Krom, werd het samen met haar moeder (Linda Betjes) de onschuldige Fransman flink moeilijk- gemaakt. CASTRICUM - Op donderdag 28 oktober stapte het college van burge meester en wethouders van Castricum samen met het Platvorm Vlieghinder Regio Castricum naar de !;T\yeede Kamer. Het gemeentebestuur heeft-zijn bezorgdheid schriftelijk kenbaar gemaakt aan de Vaste Kamercommissie van Verkeer en Waterstaat over de evaluatie van het Schipholbeleid. Kenmerkend voor de Schipholwet en de besluiten is het gekozen uitgangspunt van transparan tie en eenduidigheid van regelgeving. Kenmerkend is echter ook de algeme ne roep achteraf om flexibiliteit, zowel bij de sector als de bevolking. Er is nagenoeg geen ruimte voor ontwikke ling en toepassing van innovatieve oplossingen voor gerezen problemen. Het gemeentebestuur is bang dat de balans doorslaat naar de kant van de economie en ten koste van de leefbaar heid. Over dit onderwerp heeft de gemeente veel contact gehad met diverse instanties, waaronder het Platform Vlieghinder. Gezamenlijk is de conclusie getrokken dat om tot een goed afgewogen beleid te komen de aanwezige hoogwaardige kennis gebundeld moet worden. Donderdag wer.d gepleit voor een nieuw op te-zetten kennisinstituut. Deze bundeling van kennis moet onderdeel uit gaan maken van een Luchtruimschap dat de dagelijkse stu ring van het luchtvaartproces in han den moet worden gelegd. Dit Luchtruimschap dient te bestaan uit NLR, de LVNL en de Slotcoördinator. Passende verantwoordelijkheden en daarbij behorende bevoegdheden die nen aan het Schap te worden overge dragen. De bestuursstructuur dient zodanig te zijn dat deze bevoegdheden ook onverkort waargemaakt kunnen worden. De politieke verantwoorde lijkheid in het Schiphol dossier blijft een parlementaire zaak. Wethouder Veldt lichtte dit, samen met vertegen woordigers van het Platform Vlieghinder, toe aan leden van de Vaste Kamercommissie van Verkeer en Waterstaat. Daarna was het de beurt aan een stel prachtige Russische officiersvrouwen, gespeeld door Stephanie Stillianou en Lisa Munro, later aangevuld door Ilona Borst en Fleur Schoon, die met de hulp van dienstknecht Feodor (Nick Duinmeijer) een heuse Russische Roultette speelden. Uit wraak op hun overleden echtgenoten rookten ze siga ren, dronken ze wodka enschoten ze met scherp. Gelukkig bleek Feodor de wijste van het stel en had hij de pisto len geladen met kersen. Voor de pauze kregen Wesley de Boer en Jordy Swart de lachers op de hand. In Parkhapje aten zij als twee hongerige zwervers in gedachten hun maag vol, begeleid door kwetterende vogels op de achtergrond (geluid Jaap Bos). Helaas voor de zwervers was het nep, maar ze speelden het zo goed dat het publiek er ook trek van kreeg. Na de pauze begon de 'zwarte komedie' Wie vermomt zich niet graag. In deze éénakter onthulden de ouders, gespeeld door Ramon Krom en Nienke Storm, hun ware identiteit, ze bleken al jaren hun geld te verdienen als inbrekers. Ook de kinderen, een jonge advocate (Renée Struijf) en een vrouwelijk rechercheur (Lisa Deijlen) bleken cri minele aanleg te hebben, enze wor den beiden voor kleptomanie behan deld door dezelfde psycholoog. De uitsmijter bleek Doe het zelf, waarin een vlijtige klusser (Brim Kaandorp) met twee linker handen, trots is op de prachtige kist die hij getimmerd heeft. Helaas wordt hij ook nu weer geplaagd door zijn betweterige vriend (Britt Verduin), die uiteindelijk in de kist wordt opgesloten. Maar niet voor lang want, de klusser was de bodem verge ten. Na afloop gingen de spelertjes met de pet rond, de entree was gratis dus de bij drage geheel vrijwillig. Het resultaat bleek verrassend, hetgeen voor initia tiefnemer en regisseur Hugo van Oosterwijk een flinke aanmoediging was om het vervolg van JOTA in gang te gaan zetten. Voor aanmeldingen en/of inlichtingen kun je contact opnemen met Hugo van Oosterwij k, Tel. 0251-310572 of via e-mail: j ota2004akersloot@hotmail.com LIMMEN - Gemengd koor De Vrede burgers onder leiding van Gerard Leegwater zal op vrijdag 12 november een gevarieerd concert verzorgen in de Corneliuskerk te Limmen. Aan dit con cert wordt medewerking verleend door de Poolse sopraan Jadwiga Granados en de Hongaarse pianiste Barbara Orméndi. Het geheel wordt begeleid door een klein instrumentaal ensemble. Op het programma staan liederen uit opera's van diverse componisten zoals Purcell, Mozart, Rossini en Fauré. In het kader van het vijftienjarig bestaan van de jumelage Castricum/ Balatonfüred hebben De Vredeburgers onlangs een succesvol concert gegeven in Hongarije. Het koor werd tijdens dit optreden op de piano begeleid door de pianiste Barbara Ormandi. Het vriendschappe lijk contact dat hieruit is ontstaan heeft tot gevolg gehad dat zij ook gevraagd is de pianobegeleiding van het concert in Limmen op zich te nemen. De aanvang van het concert is 20.15 uur. De entreeprijs bedraagt E 10,- (65+ E 9,-) Kaarten kunt u telefonisch bestellen bij: Clementine Bruschke 072-5052087 en bij Ria Hooijboer 072- 5052235. In de voorverkoop zijn ook kaarten verkrijgbaar bij Albert Heijn en Stuifbergen, op de avond van het concert bij de ingang van de kerk. De kerk is open om 19.45 uur. Dierenwelzijnsbeleid CASTRICUM - De gemeente Castricum gaat zich hardmaken voor een gemeentelijk dierenwelzijnsbe leid. Deze zal binnenkort aan de commissie WOWIZ worden voorgelegd. Het dierenwelzijnsbeleid is een van de punten uit het collegeprogramma, waarin wordt gevraagd zelf regels op te stellen als deze niet zijn opgeno men in de APV. Het gaat dan om zaken als circussen waarin dieren optreden, viswater, bermbeheer in het broedseizoen, aanleg van pad- dentunnels etc. Zowel huisdieren, verkeersslachtoffers als 'wilde' die ren worden meegenomen in het beleid. BAKKUM - Circa honderd inwoners van de kern Bakkum lieten op dinsdag avond in Johanna's Hof weten welke zaken in hun eigen buurt voor verbete ring vatbaar zijn. Het accent lag op de leefbaarheid en veiligheid, een thema dat in opdracht van de gemeente door onderzoeksinstuut Primo in kaart wordt gebracht. Ieder van de aanwezigen kon problemen aankaarten, die later door alle andere aanwezigen via een waarde ringsmethode een 'eindklassering' mee kreeg. Vooral verkeerszaken scoorden hoog in de problemen-top-10. Teveel en te hard rijdend verkeer in de Bakkummerstraat, de onveilige en onduidelijke bocht in de Van Haerlemlaan werden vaak genoemd. Maar ook de zorg over mogelijke plan nen om woningen te bouwen in het Zanderij-gebied, was groot. Medewerkers van Primo brengen binnen veertien dagen verslag uit van de avond. Het verslag zal ook op deze website wor den gepubliceerd. Daarin zijn alle opmerkingen van de aanwezigen meege nomen. Vervolgens zullen belangstellen de inwoners in werkgroepen, tezamen met o.a. politie en gemeente, medio november weer bijeenkomen om over de problemen en mogelijke oplossingen te praten. CASTRICUM - Afgelopen donderdag stemde de raad over de behandeling van de begroting 2005 en de meerjaren begroting 2006-2008. Met name de VVD en PvdA waren niet mild in hun oordeel over de geleverde prestaties van het college. Zo vergeleek de PvdA het gemeèntebestuur met een schip dat na constructiefouten behoorlijke averij had opgelopen en op haar laatste krachten de haven (2006) tegemoet vaart. De partij vroeg zich echter ern stig af of het schip daarvoor zeewaardig genoeg is, maar de kapitein en zijn bemanning weigeren adequate maatre gelen te nemen. Na het aanmeren zou het schip derhalve uit de vaart geno men moeten worden wegens ernstige gebreken. De VVD ging nog een stapje verder. Zij liet weten bij de voorjaarsnota nog een sprankje hoop te hebben dat de sug gesties aangedragen door de partijle den terug te vinden zouden zijn in de begroting. Dat bleek ij dele hoop. „Wij zijn beland vanuit het hoopvolle voor jaar in een diepe najaarsdepressie", aldus partijlid Bijvoet. Uiteraard kreeg de begroting wel de steun van coalitie partijen GDB, GroenLinks en CDA, al verweet de PvdA laatstgenoemde par tij welhaast 'de algemene beschouwin gen' te presenteren. Vervolgens trok de VVD de kar verder het moeras in, door te suggereren dat de begroting gewoonweg sluitend gemaakt was en liet mevrouw Bijvoet weten -los van de schuldvraag hoe het komt dat er een tekort van 1,5 miljoen is ontstaan- dat het college niet capabel genoeg is om de problemen op te los sen zonder steeds de burger de dupe te laten zijn. Toen ook partijgenoot Fred de Haan zich in het gekrakeel mengde schoot dit zijn naamgenoot Ron de Haan van GroenLinks in het verkeerde keelgat: „Het üjkt er op dat de VVD munitie aan het verzamelen is die leidt tot een faillissement van onze gemeen te. We hebben nu eenmaal te maken met bezuinigingen vanuit het Rijk, die het college niet even aan kan vullen als het geld er niet gewoonweg niet is." GDB-lid mevrouw Bouwman vulde aan: „Het is erg makkelijk om maar 'tegen' te roepen, terwijl er onvoldoen de constructief door de PvdA en WD wordt meegedacht." Aantijging De toon was gezet voor een moeilijk avondje, maar het echte vuurwerk leek al verschoten. Hoewel PvdA-lid W. Maréchal zich nog de woede van wet houder Van Gosliga (financiën) op de hals haalde door te suggereren dat de leden van het college niet altijd op één lijn zitten en er verdeeldheid heerst tus- Voortgang Toonbeeld CASTRICUM - De stuurgroep van Toonbeeld, instelling voor kunsteduca tie te Castricum, kan binnenkort om de tafel. B&W zijn namelijk voornemens om Toonbeeld binnen de gegeven rand voorwaarden ontwikkelaars voor te laten dragen die offertes voor de plan ontwikkeling voor kunnen leggen. Het nieuwe Toonbeeldgebouw, dat een plek moet krijgen binnen het nieuw te ont wikkelen gebied binnen de Henri Dunantsingel, C.F. Smeetslaan, albert Schweitzerlaan en de Soomerwegh is onderdeel van een grove stedenbouw kundige verkenning, waarin het hele gebied als 'herinrichtingsgebied' wordt aangemerkt. Een verantwoorde inpas sing van Toonbeeld lijkt hierin mogelijk nabij de Molenweide (ten zuiden van Geesterhage). Toneelvereniging De Limmer Plankeniers LIMMEN - Denkt iedereen nu aan de carnaval, de Plankeniers denken al aan Koninginnedag. Waarom zult u denken. Al geruime tijd zijn tien toneelspelers van de Plankeniers onder begeleiding van regisseur Ben Lieferink, de komedie: Familie Bruinsma in de bocht, 'Leve de Koningin', aan het in studeren. Elke maandagavond klin ken er lachsalvo's in het jongerencen trum Conquista want daar repeteren zij. Ze hebben d'r zin in, die leden van de Limmer Plankeniers. Er is weer voor een komedie gekozen, want dat is wat de mensen uit Limmen nu eenmaal graag zien. Een avondje uit in de Burgerij moet een avondje lachen worden. U krijgt alvast een korte inhoud van het toneelstuk, om in de stemming te komen. Koninginnedag in Nederland: Alles wat enigszins bruikbaar is wordt door Sjef Bruinsma in zijn kraam uitge stald. Het is immers vrijmarkt en een mooie gelegenheid om van de rom mel af te komen. Een lastige bijkom stigheid is het bezoek van de zuster van Truus. Maar er zijn meer gasten die Sjef liever kwijt dan rijk is. Nieuwsgierig geworden? Kaarten kunt u bestellen bij Mary Winder tel. 072-5052726 voor de uit voeringen van zaterdag 20 en vrijdag 26 november. Beide uitvoeringen vin den plaats in de Burgerij, aanvang stijd 20.00 uur. Op vrijdagmiddag 19 november is er een uitvoering voor leden van de Zonnebloem. Leden ontvangen van de Zonnebloem een uitnodiging. Wilt u meer weten over de toneelvereniging of wilt u weten wie er aan dit stuk mee doen bezoek dan www.limmerplankeniers.nl. sen de wethouders. „Je kunt veel van dit college zeggen, maar niet dat wij hier elkaar de tent uitvechten", pareer de Van Gosliga opstandig. „Een ver schil van inzicht mag best binnen ons college, dat roept discussies op en dat is toch een taak van het college nietwaar, discussiëren?" Verder noemde Van Gosliga de opmerking van het PvdA- lid een aantijging die hij 'morgen liever niet in de krant las'. W. Maréchal ant woordde dat zij dan kennelijk toch een teer punt had geraakt. Wethouder Van Gosliga liet verder weten niet zo pessimistisch gestemd te zijn als sommige raadsleden. „Castricum verkeert inderdaad in zwaar weer, net als vele andere gemeenten in Nederland die met finan ciële tekorten kampen. Het is echter te kort door de bocht om te zeggen dat dit college daarvoor verantwoordelijk is. mogelijkheden te formuleren die een ruimer bedrag omvatten dan noodza kelijk om het tekort te dekken, zodat de raad kan kiezen. D'66, PvdA en VVD wilden echter het college de opdracht geven om slechts één ombui- gingsvoorstel te formuleren dat een bedrag omvat dat gelijk is aan het tekort. „Wanneer het college een dag bij elkaar komt en van mijn part op de hei gaat zitten, is er geen nader onder zoek meer nodig", liet John Hommes namens de PvdA weten. Ook de WD gaf aan schoon genoeg te hebben van de 'lakse houding' van het college: „Het college hoort met voorstellen te komen en deze te presenteren aan de raad. Op deze manier zijn we weer terug bij af, wij hebben hier schoon genoeg van", liet mevrouw Bijvoet namens haar par tij weten. Ook Hans van Schoor (D'66) vond dat de spreekwoordelijke bal bij het college hoort te liggen en liet weten En dat het college wegloopt voor de 'dat als voor de optie van GroenLinks, werkelijkheid, dat het niet wil bezuini gen? Het is echter wel lastig als je de burgers geen belastingverhogingen wilt voorschotelen, maar ook niet wilt kor ten op voorzieningen als bijvoorbeeld de bibliotheek." Amendementen en moties werden ook in ruime mate ingediend. Met name het punt rond de ombuigingsopdracht 2006-2008 van de raad aan het college bracht de nodige commotie teweeg. GDB, CDA en GroenLinks wilden het college de opdracht geven ombuigings GDB en CDA werd gekozen zijn partij bij de volgende vergadering over dit onderwerp niet aanwezig zou zijn. Ook de VVD en PvdA gaven aan niet mee te werken als voor dit voorstel werd gekozen. Desondanks werd voor de 'meerdere mogelijkheden' gekozen, zodat de oppositiepartijen bakzeil moesten halen. Tot groot ongenoegen van de coalitiepartners hield de opposi tie voet bij stuk, zodat bij de volgende vergadering omtrent het voorstel ombuigingsopdracht 2006-2008 de raadszaal slechts voor de helft gevuld zal zijn. Collecte Nederlandse Brandwonden Stichting succes In de week van 10 tot en met 16 okto ber collecteerden in heel Nederland meer dan 50.000 vrijwilligers voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Ook in Limmen gingen de collectanten langs de deuren. En met succes! Gezamenlijk werd een bedrag van E 2519,- opgehaald. De opbrengsten van de collecte stellen de Brandwonden Stichting in staat om haar werk voor mensen met brandwon den voort te zetten. Rode Kruis, afdeling Akersloot bestaat 40 jaar AKERSLOOT - Op 28 oktober 1964 vond in Akersloot de oprichtingsverga dering plaats van de afdeling Akersloot van het Rode Kruis. Na een samenwer king met de afdeling Heiloo (sinds 1940) werd destijds besloten afzonder lijk verder te gaan. Op 6 november 2004 viert de afdeling Akersloot haar 40 jaar bestaan. Dit jubileum zal wor den gevierd met de doelgroep ouderen van het Rode Kruis, 's Middags worden de genodigden ontvangen met een drankje, omlijst met muziek en enter tainment. Naast deze doelgroep van het Rode kruis zijn oud-bestuursleden en het districtsbestuur ook uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. Tijdens het jubileum wordt een terug blik gegeven van het actieve 40 jaar bestaan van de afdeling Akersloot. Ieder jaar organiseert het bestuur van de afdeling voor de ouderen uit Akersloot een voorjaars- en een najaarsmiddag, een autotocht, een ker stactie, vakantie voor een paar inwo ners via het Rode Kruis, een collecte en biedt ondersteuning bij het bloedgeven in Castricum. Deze activiteiten worden door de deelnemers altijd enthousiast ontvangen. Er is geprobeerd alle oud-bestuursle den te achterhalen en een uitnodiging te sturen. Mocht u hiertoe behoren en heeft u desondanks geen uitnodiging ontvangen, verzoeken wij u contact op te nemen met de secretaris: Elly Stompedissel, tel. 0251-315312. AKERSLOOT - Op 13 november is het 25 jaar geleden dat de leden van de Akerslootse band Desire hun eerste optreden gaven. Ter gelegenheid hier van wordt in 't Voorom/'t Achterom in Akersloot een jubileumconcert gege ven, waarbij ook in oude samenstellin gen gespeeld gaat worden. Op 10 november 1979 stonden vijf Akerslootse jongens in de leeftijd van 15 tot 17 jaar voor het eerst samen op het podium met hun net opgerichte Kerk- en jeugd veiling Limmen LIMMEN - Een jarenlange traditie wordt voortgezet op vrijdag 5 novem ber. Vanaf 19.30 uur in De Burgerij te Limmen vindt de Kerk- en jeugdvei- ling plaats. Een veiling met maar liefst ruim 350 kavels, groot en klein, en voor elke beurs zal door een viertal ervaren veilingmeesters met de nodi ge kwinkslagen en grappen onder de hamer worden gebracht. De te ver kopen goederen zijn allemaal belan geloos geschonken door inwoners en bedrijven uit Limmen en omgeving. Het aanbod in goederen en diensten varieert sterk, om er enkelen te noe men: prachtige fruitmanden, vlees- en barbecuepakketten (ook bonnen), cosmetica, wijnpakketten, levensmiddelenpakketten, gerookte paling bustochten naar het rivierengebied (bloeiende bloesem) en Utrechtse heuvelrug, excursies naar een hyper moderne (rundvee)boerderij, excur sies naar de Huisvuil Centrale Alkmaar, antiek en curiosa (o.a. kerk banken), bloembollenpakketten, the ater- en operabonnen, kaarten voor belangrijke voetbalwedstrijden, zeil tochten, kortom een scala aan diver siteit. Na elke 20 kavels is een loterij (Rad van Avontuur). De veiling wordt als altijd goed bezocht, mede gelet op het doel van de opbrengst: Jeugdwerk en kerk. Iedereen is welkom. Catalogi zijn gratis in de zaal verkrijgbaar. SWOA start met filmmiddagen AKERSLOOT - De stichting Welzijn Ouderen Akersloot, kortweg SWOA, vertoont voor het eerst in haar bestaan op zondag 7 november een heuse speelfilm. Als startfilm is gekozen voor 'The Sound of Music', die op een groot scherm vertoond zal worden. Plaats van handeling is de vertrouwde thuis haven van SWOA: 't Kruispunt, Mozartlaan IA in Akersloot. De film zal om 14.00 uur beginnen. De toe gangsprijs bedraagt twee euro, incl. thee of koffie. band Heavy Metal. Het betrof een setje van tien nummers, die Heavy Metal als voorprogramma voor een andere plaat selijke band, Sloot, over het publiek mocht uitstorten. De band speelde onder andere nummers van Golden Earring, de Rolling Stones en als uit smijter Kom Van Het Dak Af. Naar ver luid stonden twee leden van de ver maarde Bintangs goedkeurend te knik ken achter in de zaal. Het was een prima tijd om een bandje op te richten: er waren alleen in Akersloot al drie podia waar elke week live muziek te beluisteren viel. Voor plaatsen in de buurt als Uitgeest, Heiloo en Egmond gold hetzelfde. Vaak deden bekende Nederlandse bands, zoals Herman Brood of Earth Fire Akersloot aan, waarbij regelmatig een voorprogramma gespeeld kon wor den. Dit was een ideale gelegenheid om zich te presenteren voor een groot publiek. De jongens van Heavy Metal werden ook aan alle kanten geholpen: vaders en een vriend zorgde voor geld om de eerste spullen te kopen. Het toenmalige café De Deel bood de mogelijkheid om iedere maand op te treden, waardoor geld in het laatje kwam, en er de nodige ervaring werd opgedaan. Collega muzikanten/vrien den/kennissen traden op als chauffeur van de bus, als regelaars van optredens of als muzikale coaches. Al snel begon de band in de omgeving aardig bekend te worden. Alleen de naam zorgde daarbuiten nog wel eens voor misverstanden; in plaats van aan een goeie rockband dacht men aan snoeiharde metal. Daarom werd in de tachtiger jaren de naam veranderd in Rainbow Warrior. De eerste bezet tingswissel had toen al plaatsgevonden. Van de oorspronkelijke leden Nico Molenaar, Ron Verduyn, Frank Buur, Johan Vermaas en John Kruyenaar maakte de laatste plaats voor Jekkes van Baar. Toen Johan Vermaas inge ruild werd voor John Wijnker werd de band rond 1990 omgedoopt in Desire. In de jaren negentig speelde Desire zeer regelmatig, gemiddeld zo'n drie optredens per maand. Behalve in Noord-Holland speelde de band vrij wel in het gehele land. Vanaf 1999 heb ben de gebroeders Hannes en Cor Terluin (o.a. ex-Boothill Undertakers) het stokje overgenomen van Jekkes van Baar en John Wijnker. De muziek klinkt eigenlijk nog als vroeger: lekker donkerbruin en vol overtuiging gespeeld. Of dat echt zo is kun je horen en zien op 13 november, zoals gezegd in 't Voorom/'t Achterom in Akersloot, waarbij een dwarsdoor snede van 25 jaar Desire gespeeld zal gaan worden. Alle leden en ex-leden komen weer opdraven met zowel nieu we als al lang vergeten nummers. Daarbij zal de entree gratis en de bier- prijs vriendelijk zijn. LIMMEN - Als de kermis in Limmen voorbij is, dan starten de voorbereidin gen voor het carnavalsseizoen weer. Al lijkt het een rustig seizoen te worden, schijn bedriegt want er is een jubileum jaar in zicht. In het seizoen 2005 2006 bestaat de vereniging al weer 40 jaar! Dit is natuurlijk weer een reden om dat seizoen speciaal uit te pakken. Iedereen weet waarschijnlijk wel wat dit betekent, er moet weer flink gespaard worden om alles te bekosti gen. De jubileumcommissie heeft een loterij georganiseerd om extra geld binnen te krijgen. Deze loterij is speci aal voor het jubileum jaar waarin men de raad in het nieuw wil steken en natuurlijk ook voor de diverse artiesten die in dit seizoen speciaal zullen optre den bij de Uylenspieghels. Want wie herinnert zich het geweldige seizoen van het 33 jarig jubileum met o.a. Vader Abraham en Harry Slinger niet. De loterij heeft het aantal van 900 loten en wordt met toestemming van de notaris gehouden. Er worden twee trekkingen, onder toezicht van een notaris, verricht en wel op 12 december tijdens de eetmiddag en 8 februari 2005 op het Boerenkielenbal. De loten kosten E 11,- per stuk en worden op naam verkocht, dus uw prijs krijgt u zeker. Als u wilt kunt u natuurlijk vra gen om een speciaal geluksnummer, mits deze nog niet verkocht is, tussen de 1 en 900. Loten zijn te koop bij de familie Burgering, Vredeburglaan 2, tel. 072-5053612 en bij de raadsleden, Ook zijn de loten te bestellen via Sirenemast bijna op oude plek CASTRICUM - De sirenemast van de Offenbachflat komt bijna op dezelfde plaats terug. Door de verbouwing van het complex is de sirene tijdelijk weg gehaald, waarna sprake zou zijn van een herplaatsing aan de locatie Pastinaak. Na overleg besloot het colle ge hiervan toch af te zien en de sirene aan de Soomerwegh, in de buurt van de Offenbachflat te plaatsen. www.uylenspieghels.nl. Als u in de gemeente Akersloot, Castricum, Heiloo of Limmen woont dan worden de loten bij u thuis gebracht. De betaling dient bij aflevering van de loten contant te geschieden. Behalve de prijs van een lot zijn natuurlijk ook de te winnen prijzen belangrijk om te weten. Hier volgt een greep uit de voorlopige prijzenlijst, het juiste prij zenoverzicht wordt bij de kopers thuis gebracht en staat in de Uylenbabbel; diverse elektrische apparatuur, een dvd-speler, divers gereedschap, slagers- bakkers-, zonnebank- en slijtersbon nen, een reischeque t.w.v. 800,-, een butler kok avond, een fiets t.wv. 600,- Dit is nog maar een greep uit de vele prijzen die er te winnen zijn. Om teleurstelling te voorkomen, wordt aan geraden om snel te reageren. De Uylenspieghels hopen op een grote deelname zodat zij jong en oud een prachtig 40-jarig jubileum seizoen 2005 2006 kunnen aanbieden. Op zaterdag 13 november a.s. is het prinsenbal in onze leutbunker de Burgerij. De aan vang is 21.00uur en de muziek is in han den van Cherra. Lijst monumentale houtopstanden CASTRICUM - De gemeente Castricum is bezig om een lijst te maken van monumentale bomen. Bomen die voorkomen op deze lijst mogen niet zonder vergunning worden omgezaagd, ook niet wanneer de nieu we wet rondom de kapvergunning in werking treedt. Volgens de nieuwe APV is geen kapvergunning meer nodig als het bomen in particuliere tui nen betreft. De lijst met monumentale houtopstanden, waarop bomen staan die het bewaren waard zijn, moet voor komen dat ook deze bomen zonder vergunning mogen worden gerooid. De eigenaren van bomen op deze lijst kun nen binnenkort een brief verwachten dat hun boom op de lijst voorkomt. Hiertegen kunnen zij dan nog bezwaar maken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 14