Eerste paal nieuwe brandweerkazerne Harmonie Excelsior 80 Jaar! Sint Nicolaas brengt bezoek aan Akersloot Thuis meedenken over gemeentelijk beleid? Prijsvraag Rubettes Sailor in Egmond aan Zee in Egmond wordt verzorgd door ZZ the Maskers. Uit de vele goede inzen dingen heeft de redactie de volgende prijswinnaars getrokken: Ria Stoop uit Egmond aan den Hoef, Annette Westerdijk- van de Bles uit Heiloo, en Joke Bussing uit Castricum. Op zater dag 20 november mogen zij gratis naar dit Golden Classics spektakel, zij heb ben hun kaarten inmiddels toegestuurd gekregen. Wilt u ook naar dit feest der herken ning? Kaarten zijn verkrijgbaar bij de receptie van Hotel Zuiderduin, tel (072-750 20 00) en diverse lokale VVV- kantoren. Ruiming graven Dielofslaantje AKERSLOOT - In de week van 8 november wordt gestart met het rui men van zo'n twintig graven op het kerkhof aan het Dielofslaantje. Op 19 november worden de werkzaam heden afgerond. De begraafplaats is in deze periode gedeeltelijk geslo ten. In goed overleg met de Historische Vereniging Oud- Akersloot is het proces van de rui ming tot stand gekomen. brandweer. Met de komst van het nieuwe gebouw, dat voor beide diensten mooi centraal is gelegen, wordt voorzien in een behoefte voor zowel de burgers als de gemeente. De gemeentelijke diensten kunnen nu optimaal renderen en zorg dragen voor deze behoefte vanuit een doelmatig ingerichte en gunstig gele gen locatie. Het pand moet zo rond het einde van april worden opgeleverd en vanaf medio mei kan het dan in gebruik worden genomen. menlijke project binnen de nieuwe gemeente Castricum. Onder grote belangstelling, van onder andere de medewerkers van zowel de groenvoor ziening als de brandweer, enkele leden van de raad van Castricum, en andere genodigden, werd de eerste paal gesla gen. „Alhoewel er al 17 palen in de grond zitten, is dit de eerste officiële!", merkte Frank Post gekscherend op. Na de ceremonie was er gelegenheid om een hapje en een drankje te nuttigen in de huidige kazerne van de Limmer LIMMEN - Gistermiddag werd de eer ste paal geslagen van het nieuwe onder komen groenvoorziening en de nieuwe brandweerkazerne, aan de Rijksweg 59 te Limmen. De officiële handeling werd voltrokken door (voormalig) sectordirecteur Ruimte Roel de Bruin. De ceremonie werd ingeleid met een openingswoord van Frank Post, als nieuwe sectordirec teur Ruimte, en door burgemeester Emmens- Knol. Zij zei onder andere trots te zijn op dit eerste grote geza- ChateauFique in de Slotkapel EGMOND - Op zondag 14 november treedt ChateauFique op in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. De groep bestaat uit Jan van der Schaaf (solo- en basgitaar), Tom Lenos (slaggitaar, zang), Fiel van der Veen (viool, mando line) en Kees Heijliger (contrabas, gitaar, zang). De naam van de groep is afgeleid van de eerste letters van de voornamen van de groepsleden: Ja-To- Fi-Ke. Als je dit vervolgens 'verfranst', wordt dat ChateauFique. De Franse klank van de naam van de groep is niet toevallig. De musici baseren zich op het repertoire van de Hot Club de France uit de jaren '30 - '40. Deze muziekstijl is ook wel bekend onder de naam zigeu- ner-jazz. Naast bekende nummers uit die tijd speelt de groep ook ander en moderner repertoire, waarbij de arran gementen zijn aangepast om de zigeu- nerjazz-stijl eer aan te doen. ChateauFique is een enthousiaste club van musici, die veel sfeer weten te creë ren met hun optredens. De aanvang van het concert is 15.00 uur. De toegangs prijs is 10.-, Pas 65+ en CJP .-, kinde ren tot 12 jaar 5.-, inclusief koffie/thee en koek. Telefonische reservering van kaarten: D. Thijssen, tel. 072-5062033/ W. Noteboom, tel. 072-5062387. Traditiegetrouw wordt de Sint na aankomst in Akersloot samen met Burgemeester Emmens-Knol in een rijtuig rondgereden. AKERSLOOT - Een dag na de lande lijke aankomst van Sint Nicolaas in Alkmaar, zal hij een bezoek brengen aan Akersloot. Zondag 14 november komt de Sint samen met zijn Pieten om ongeveer 12.00 uur jachthaven A.R.Z.V. binnenvaren. Dit zal weer een groot feest worden voor jong en oud, waarbij het zingen van Sinterklaasliedjes en rondvliegend snoepgoed niet zullen ontbreken. De Ondernemings Vereniging Akersloot (OVA) heeft een brief ont vangen van Sint Nicolaas waarin hij zegt ook dit jaar graag naar Akersloot te komen. Vooral de rijtoer door het dorp vindt hij leuk. „Zo kan ik goed zien hoe Akersloot verandert, want als ik 's nachts de pak jes rondbreng is het daar te donker voor. Hopelijk lopen er dit jaar weer een heleboel kinderen mee, dat maakt de rijtoer extra gezellig," zo laat de Sint weten in de brief aan de OVA. De rij toer zal om ongeveer 12.30 uur eindigen bij de Rooms-Katholieke kerk, in de kerk zal het Sinterklaasfeest verder gaan. Alle kinderen die een tekening of ander Kerkveiling brengt recordbedrag op LIMMEN - De vrijdag gehouden vei ling ten bate van Jeugd en Kerk te Limmen heeft maar liefst een (record)bedrag van 29.640,00 opge bracht. Vorig jaar was dit ruim 26 mille. Het was dan ook glunderende pastor Johan Oiling die de laatste kavel rond 02.00 uur in de morgen onder de hamer bracht en met verve verkocht. Er was veel animo voor de ingebrachte goede ren en diensten, terwijl er ook heel veel bezoekers, sommigen de gehele avond, anderen enkele uren, gezellig bij elkaar waren om naar de kunsten van de veilingmeesters te kijken en uiteraard om mee te bieden. Bijzonder in trek waren kaartjes voor belangrijke voetbalwedstrijden, dinerbonnen, geografische busritten, brunches, wijn pakketten, etcetera. Bijzonder deze avond was de verkoop van loten voor de Carnavalsvereniging en het veilen van de eerste 'aandelen' voor het breken van een Guinness Book of Records evenement in juni 2005 in Limmen: het maken van een pyramide van minimaal 15 meter hoog, door middel van maar liefst 75.000 bierkratten (www.limmenludiek.nl). Meer dan 5000 kratten werden reeds verkocht waarbij de opbrengst 50/50 verdeeld wordt en geheel ten goede komt aan Jeugd, Kerk en vele andere goede doelen in Limmen. De veiling was opnieuw een bewijs dat Limmen nog altijd springlevend is en het hart op de juiste plaats heeft zitten. Herfst duinwandeling met IYN natuurgids BERGEN - Zondag 14 november wordt er onder leiding van een I.V.N. natuurgids de Zandhagedis wandeling gelopen, door de duinen op de kalk- grensgebied van Bergen aan Zee. Dit gebied is uniek vanwege de overgang van kalkarme zandgrond ten noorden van Bergen aan Zee naar de kalkrijke zandgrond naar het zuiden. Het 'Verbrandde Pan', wat een vochtig natuurgebiedje is, heeft weer zijn eigen sfeer en flora. De wandeling kan door de duinen en door bos gaan, of richting de Kerf, die in de korte tijd van zijn bestaan al heel attractief is voor natuur liefhebbers. Zo kunt u meerdere vor men van natuurbeheer ontdekken. De wandeling start om 10.00 uur bij het Parnassia gebouw in Bergen aan Zee.Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd van 1.50 en voor kinderen 1,-. Er is een duinkaart verplicht, die kunt u bij de gids aanschaffen.Voor informatie tel. 072-5813763. Naast de drie solisten en het orkest van Lamoraal van Egmont zal ook mede werking verleend worden door het 30 koppige Musical Choir. Het programma is een doorlopende show van bekende musical- en popmu ziek en bevat nummers uit onder ande re de musicals Chicago, de Lion King, Aida en Mamma Mia. Voor de voorstelling van zondagmid dag zijn nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar. De voorstelling van zater dag is inmiddels uitverkocht. Om aan kaarten te komen voor dit spetterende Zuiderduin Music Gala op zondagmid dag neemt u telefonisch contact op met Ada Smit, tel. 072-5337321.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10