Niet sluitende begroting met brief met uitleg naar de Provincie 89; krant 150 Klazien Beets benoemd tot lid in de orde van Oranje-Nassau I HOPMAN actie ^AP^LA BORDEN Gemeente Heiloo nog op zoek naar 75000 euro ..,.1(072)5351000 M 25 iüiü Volgende week najaarsbijlage in de Uitkijkpost! Op 24 november vindt u weer de vertrouwde najaarsbijlage in de Uitkijkpost. Naast de vele aantrekkelijke advertenties vindt u daarin een interview met Peter Zwijnenberg, schrijver van Vaders achter het behang, vragen aan onder meer Nico Akkerman, Dick Hommes en Juup Wuijster-Schuddeboom en uitgaanstips in de omgeving. I.v.m. het 70-jarig bestaan van de Uitkijkpost geeft de krant ook nog eens 2 x 70 kaartjes weg voor het wintercircus van Alex Sijm. Kortom...Mis hem niet! LOO EN OMSTRE 17 NOVEMBER 2004 - 69e JAARGANG NO. 47 NIEUWSBLAD VO Burgemeester den Boon spelt het versiersel op bij mevrouw Beets (foto: MSP) Koninklijke onderscheiding bij Eensgezindheid Heiloo HEILOO - Tijdens het Najaarsconcert op zaterdag 13 november van Eensgezindheid Heiloo en het Gospel koor Joy uit Alkmaar is mevrouw Klazien Beets-Boot koninklijk onder scheiden en benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Onder toeziend oog van vele muzikanten, donateurs, supporters en overige belangstellenden kreeg zij door de burgermeester van Heiloo Den Boon de versierselen opgespeld. Het was een meer dan uit verkochte zaal in het ontmoetingscen trum van GGZ vol met mensen die niet alleen voor Eensgezindheid en Joy kwamen, maar vooral ook voor de pen ningmeester Klazien Beets. Want ook vele vrienden, kennissen en oud-colle ga's van haar waren voor dit concert uitgenodigd. De cornet Mevrouw Beets is in 1944 op 8 jarige leeftijd begonnen met het blazen op de cornet van haar vader, de toenmalige secretaris van Eensgezindheid Heiloo. De muzikale leer is haar met de paple pel ingegoten. Ze begon bij de drum band van Eensgezindheid en na een korte onderbreking werd ze door de toenmalige voorzitter gevraagd om op de bugel te komen spelen. Het duurde dan ook niet lang of al haar vier kinde ren gingen ook 'op de muziek', dit alles naast haar drukke werk als melkboerin en later haar werk bij de civiele dienst op de Willibrordus-Stichting. Tot op de dag van vandaag speelt ze nog uit volle overtuiging mee in het orkest en geeft ze bovendien de jeugdleden alle gele genheid om bij haar thuis de muzikale leer onder de knie te krijgen. Penningmeester In 1979 werd zij door haar vader Dirk Boot gevraagd penningmeester van Eensgezindheid te worden. Maar ondanks alleen een lagere schooloplei ding heeft zij deze verantwoordelijk heid met haar man Jan Beets (de grote tromslager uit die tijd) op zich geno men. Haar eerste boeking in het kas boek was 12 april 1979, heel symbolisch de verjaardag van haar vader. Sindsdien zag de boekhouding van de vereniging er altijd perfect uit en lenen bij een bank of geldschieter bleef een groot taboe voor haar. Lees verder op pagina 06 Rallyteams uit Heiloo op schema HEILOO - Na een periode van inten sieve voorbereiding zijn twee teams uit Heiloo op zaterdag 13 november vertrokken om deel te nemen aan de Rally Heiloo - Dakar. Team 1207, bestaande uit Ruud Bruin en Robin Bakker en team 1217 met Henk Kaandorp en Eric van Haaren wer den door familie, vrienden en beken den uitgezwaaid. De Nissan Patrol van Henk en Eric vertoonde vrij snel problemen, bij Breda werd dit aan de achterban voorgelegd en de conclusie was snel getrokken. Door het lange stilstaan was er vervuiling in de brandstoftank ontstaan, welke het fil ter verstopte. Filter vervangen en doorgaan. Dat er toch stevig doorge reden werd blijkt uit de kilometer stand. Aan het eind van de dag staat er 900 kilometer bij op de teller. Overnacht wordt er in Chateau Bellegarde Les Fleurs, de sfeer onder de coureurs is prima en de biertjes die meegekomen zijn smaken prima. Tijdens deze nacht wordt wel duide lijk dat het slapen nog wel wat voeten in aarde zal hebben, Robin blijkt enorm te snurken en de overige Rangers stellen voor hem op veilige afstand buiten de tent te laten slapen. De tweede dag verloopt zonder pro blemen, de beide auto's komen los en gaan steeds beter rijden. Via een koude rit door de Pyreneeën wordt na een stevige partij sneeuwballen gooien de Spaanse grens bereikt. Er zijn deze dag 800 kilometer afgelegd en behalve de rug van Henk is alles nog in prima conditie. Gewapende overval HEILOO - Zaterdag 13 november vond omstreeks 20.20 uur op een ben zinestation aan de Westerweg een gewapende overval plaats. De twee daders hebben een onbekend bedrag aan geld meegenomen. Tijdens de over val bedreigden zij de 19-jarige mede werkster van het station met waar schijnlijk een vuurwapen. Het gaat om twee negroïde daders, waarvan de een ongeveer 19 a 25 jaar is en 1.70 m. lang. Hij droeg zwarte kleding en een zwart basebalpetje en een zwarte zonnebril. De ander voldeed aan hetzelfde signa lement, maar droeg een donkerblauw sweatshirt met capuchon. De politie is op zoek naar dit tweetal. Mocht u omstreeks het genoemde tijdstip iets verdachts hebben gezien, dan kunt u dat melden via telefoonnummer 0900- 8844 (lokaal tarief). HEILOO -fn een tweedelige raads vergadering, met op maandag het eer ste deel en op donderdag het vervolg, werd de begroting voor Heiloo 2005- 2008 en het meerjarenperspectief 2005 - 2008 vastgesteld. In de programmabe groting, zoals gepresenteerd begin oktober, werd duidelijk dat er in 2008, zonder ingrijpende bezuinigingen, een tekort zou ontstaan van 735.000. Door een ombuiging via drie zoge noemde sporen- besparingen in de organisatie, inkomstenverhoging en uitgavenverlaging in bestaand beleid- kan het begrotingstekort voor een groot deel worden opgevuld. Na het aannemen danwel afwijzen middels stemmingsrondes van een flink aantal amendementen en moties, kwam de raad er donderdagavond achter dat er een gat van 75.000 overbleef, die nog ergens vandaan gehaald moet worden. Voorzitter Den Boon stelde voor om de overeengekomen begroting toch aan de Provincie te presenteren, de deadline was tenslotte op 15 november jl. De begroting wordt aangeboden aan de provincie, vergezeld van een brief waarin de gemeente aangeeft dat ver schillende moties en amendementen nog zullen leiden tot aanpassingen en dat deze de komende maand zullen worden besproken. Drie sporen Het grootste meningsverschil tussen college en de raad was wel het opschor ten van de renovatie van de Radboudschool, en de nieuwbouw van de Benedictusschool, verenigd in het IHP (Integraal onderwijs Huisvestings Plan). Beide ingrepen zijn dan wel hard nodig, maar het geld ervoor ontbreekt. Wethouder Bos zei gewoonweg niet te weten waar hij het geld vandaan moet halen. Bos gaf ook aan dat de verande ringen niet op korte termijn te realise ren zijn. Het liefst zou het college zien dat beide scholen worden onderge bracht in een, nieuw te bouwen, gebouw, zódat een eenmalige investe ring beide scholen uit de problemen helpt. Het katholieke scholenbestuur Kaprion wijst dit idee echter af. De fracties waren echter duidelijk in hun standpunt: dat geld voor de scholen moet er komen. Over de manier waar op werd echter van mening verschild, waardoor de PvdA voorstelde om met alle fracties overleg te plegen, waarna een gezamenlijk amendement kon wor den ingediend. Na de schorsing kwa men de fracties terug in de raadszaal met het teleurstellende bericht dat geen overeenstemming was bereikt. Waardoor het gezamenlijke amende ment van Heiloo2000 en het CDA als nog in stemming werd gebracht. Met 13 tegen 6 stemmen, werd het amende ment- dat het college dwingt budget te vinden voor het IHP, ondanks de ver schillen van mening over de manier waarop, alsnog aangenomen. OZB wordt verhoogd De OZB wordt verhoogd. Ondanks het amendement van de WD, waarin werd voorgesteld om de extra verhoging van de OZB geen doorgang te laten vinden. Deze werd weggewuifd door de meeste partijen. De opmerking van WD fractievoorzitter Van Splunteren dat een logische grond voor de verho ging van de OZB ontbreekt, waardoor het meer lijkt op 'graaien' schoot de heer Borst van het CDA zelfs in het verkeerde keelgat en hij noemde het graaien va Van Splunteren een 'vrese lijke term'. Ook Heiloo2000 vond graaien totaal verkeerd gekozen omschrijving, en noemde een verho ging van de OZB 'bittere noodzaak'. GroenLinks benadrukte het enorme begrotingsgat dat blijft liggen wanneer de OZB niet wordt verhoogd. De heer Gomes van de NCPN was de hele ver gadering consequent in zijn opvatting over het begrotingstekort: hij wil hele maal geen kostenverhoging voor de burgers. Punt. Dit amendement werd met 13 van de 6 stemmen verworpen. Naast verhoging van de OZB, moet een extra opbrengst uit kostendekkende leges voor bouwvergunningen zorgen voor een voldoende ombuiging in spoor 2 (de inkomstenverhoging). Overdekking van zwembad het Baafje 'Overdekking van zwembad het Baafje, daar kan geld op worden bespaard', was een stelling van GroenLinks, ver woord in een motie. Volgens Groen Links is het college goed op weg met actie voor energiebesparing en duurza me energie, maar inwoners hebben een goed voorstel gedaan voor isolatie in het Baafje. Ook dat moet volgens GroenLinks worden gerealiseerd. Volgens het CDA was het zelfs slechts een kwestie van 'even de offerte teke nen die er al ligt'. Wethouder Opdam vond dit nogal makkelijk gezegd. Hét beleid is om meerdere offertes aan te vragen en de situatie van Heiloo te bekijken onder andere op het gebied van de inkoopvoorwaarden van ener gie. Carla Coenders van GroenLinks wist dat het overdekken van het zwem bad wel degelijk energie bespaart en daardoor geld opbrengt, omdat dit is gebleken in de plaats Obdam. De wet houder benadrukte echter dat hij tijd nodig heeft om dit te onderzoeken en overtuigde daarmee nipt de rest van de raad: de motie werd verworpen met 10 tegen 9 stemmen. Meer efficiency De voorgestelde bezuinigingsslag door meer efficiency in de gemeentelijke organisatie bracht niet de duidelijkheid waar de raad op had gehoopt. Niet in de laatste plaats doordat het dienstver- leningsonderzoek, gehouden door Deloitte Management en ICT Consultants, niet de resultaten bracht die men had verwacht. Uit het onder zoek blijkt namelijk dat geen grote effi- ciency-voordelen te behalen zijn binnen het dienstverleningsconcept van de gemeente Heiloo. De VVD- fractie stelde voor om het relatief hoge ziekteverzuim binnen het ambtelijk apparaat van de gemeente onder de loep te nemen naar aanleiding van het tevredenheidsonderzoek dat is gehou den onder de werknemers van de gemeente Heiloo. Veel positieve punten werknemers Burgemeester Den Boon wilde graag benadruken dat dit tevredenheids- onderzoek vooral veel positieve punten naar voren had gebracht. Aan de ande re kant is gebleken dat een aantal medewerkers ontevreden is over de efficiency, waarna er discussiegroepjes zijn geformeerd. Daaruit kwam onder andere dat de besluitvormingsproces sen te lang duren. Maar voor de meeste besluiten, zo zei Den Boon, moet nu eenmaal veel gebeuren en soms moet er meerdere keren over een onderwerp vergaderd worden. De enige manier om het te versnellen, zou zijn dat onderdelen binnen het proces zouden worden geschrapt. Het hoge percenta ge ziekteverzuim viel volgens de burge meester ook wel mee. Verder wil hij niet dat er een te hoge werkdruk ont staat als wordt besloten om ontstane vacatures niet opnieuw in te vullen. Ook de digitalisering van het gemeen- telokte, vastgesteld in HEIDI (Heiloo digitaal), kan niet als een oplossing worden beschouwd. „We zullen nog zeer vele jaren de diensverlening op twee manieren moeten aanbieden- via de website en aan het loket- want het REGIO - Omdat ie precies wist hoe hij het wel, en vooral niet wilde, rijdt Co Ruinard al 11 jaar als zelfstandig taxichauffeur, waarvan acht jaar in Amsterdam. ,,Daar leer je wel hoe je met verschillende mensen om moet gaan. Want een goede taxichauffeur maakt niet alleen een praatje met zijn klanten. Hij zorgt er vooral voor dat mensen zich veilig voelen in zijn taxi en dat klanten comfortabel van A naar B worden vervoerd." Na Amsterdam was Co als zelfstandige drie jaar werkzaam bij een taxibe drijf binnen de regio. Waarna hij, door steeds vaker van vaste klanten de vraag te krijgen of ze hem niet direct konden bellen voor een ritje, besloot om zelf een taxibedrijf te beginnen met name voor de regio Castricum, Akersloot, Limmen en Heiloo. De naam van zijn bedrijf was na enig brainstormen snel gevonden: 'Caltax'. Duidend op de CAL- gemeente en qua uitspaak lijkend op call taxi. „Bewust heb ik voor deze regio gekozen, omdat in deze regio op enkele plaatsen de taxivoorzieningen te beperkt waren. Zo moest je om een taxi te bellen 10 cijfers draaien. Het lijkt mij eenvoudiger om 311120- een eenvoudig nummer- te bellen." Ondanks de economie en de moei lijke tijd voor de taxibranche kent Caltax een stevige groei sinds de start in maart 2004. Mede door de normen die Caltax hanteert, service, afspraak is afspraak en een persoon lijk contact komen er steeds meer vaste klanten bij. „Dit heeft ons doen besluiten om te gaan samenwerken met een ander taxibedrijf die dezelf de normen als Caltax heeft;'Alleen hierdoor heb ik de groei die we doors maken onder controle en kunnen we onze normen garanderen. Mede door deze samenwerking hebben we de beschikking over verschillende soor ten taxivoertuigen, zoals een luxe Mercedes auto's en diverse busjes." „In principe rijden we onze eigen rit ten, alleen bij extreme drukte en bij speciale verzoeken komt de samen werking om de hoek. Zo was er laatst een bedrijf dat voor het jaarlijkse uitje zijn personeel per luxe Mercedes van locatie naar locatie vervoerd wilde hebben. Bij ons kan dat dus. Ik plan zelf de ritten en kan daardoor vrij precies aangeven hoe lang het duurt voor Caltax ze op kan halen. Daarnaast vinden veel mensen het prettig dat ze vooraf weten welke chauffeur ze krijgen en wat de tarie ven zijn." Keurig in het pak Co vindt het, naast dat zijn auto altijd schoon en opgeruimd is, ook belang rijk dat de chauffeurs er netjes uit zien. „Dat betekent dus in een net pak. Daar zijn geen regels voor, maar ik vind dat dat hoort. Zeker tegen woordig is een taxi nemen niet goed koop en daardoor voor veel mensen een luxe. Dan vind ik dat de klanten waar voor hun geld horen te krij gen!" Caltax ziet zichzelf dan ook als verlengstuk van bijvoorbeeld een hotel of restuarant. Als een hotel of restaurant belt om een van zijn klan ten te vervoeren mag die verwachten dat Caltax de netheid en service van het hotel of restuarant uitstraalt en dan is een spijkerbroek natuurlijk uit den boze. Die extra aandacht uit zich ook in de manier waarop Co met zijn klanten omgaat. „Aan sommige mensen merk je meteen dat ze niet om een praatje verlegen zitten, terwijl ande ren juist hun hart bij je uitstorten. Daar moet je voor openstaan en het leuk vinden, anders heb je het ver keerde beroep. Als taxichauffeur moet je een zekere afstand bewaren, maar dat wil niet zeggen dat je als een robot achter het stuur hoeft te zitten. Ik vind het juist leuk en inte ressant: al die verhalen." Service Een deur open houden, de koffers in de achterbak tillen, ook dat vindt Co de normaalste zaak van de wereld. Net als 'normaal rijden'. „Oftewel: niet met 80 kilometer per uur over verkeersdrempels racen omdat je zelf haast hebt. Of met hoge snelheid over eèn donker landweggetje sjee- zen omdat je die weg toevallig kan dromen." Voor een rit in de regio Heiloo, Limmen, Castricum, Akersloot, kunt u Caltax 24 uur per dag bereiken, op tel. 0251-311120. Co Ruinaard van taxibedrijf Caltax met zoon Donny bij een van zijn luxe wagens. ■SM; V: iMNi wêêêêm Heerenweg 28, Heiloo, www.mull.nl Henny Stoop tel. 532 0345 EJ. Fotgieterweg 27 Heiloo A.S. ZONDAG KOOPZONDAG WINKELHOF 'T L00 12.00 tot 17.00 uur Winterspórfbeurs op de pleinen met een optreden van Streelbard Heiloo ,/tjjf De Beaujolais is gearriveerd Salade met Rundercarpaccio, pesto en pijnboompitten Gebraden parelhoenfilet met een kruidensaus en aardappelduchesse Vanille crème brülee met kaneelroomijs Menu 3-gangen 17,50 Wijnarrangement 3 glazen, 9,50 MAKELAARS ERA VAN DER Uw huis? Ons ERA Koper Garantie Plan® internet is niet voor iedereen heilig", aldus den Boon. Deeltijd versus fulltime Het door de NCPN bekritiseerde aan tal deeltijdmedewerkers en medewer kers die buiten de regio wonen, werd door de heer Den Boon tegengewor pen. „Deeltijdbanen zijn gecreëerd voor mensen die naast hun werk ook een gezin willen hebben en medewer kers die niet uit Heiloo komen zijn gewoon aangetrokken omdat zij 'de beste mensen op de juiste plek' zijn." 75.000 tekort Nadat de meeste amendementen in stemming waren gebracht, en het te besparen of te vergaren geld was opge teld, kwam wethouder Daas tot de con- cusie dat er nog een gat lag van 75.000. Of iemand nog een idee had. Zoals te verwachten viel gingen de par tijen vervolgens voor hun eigen oplos singen; Heiloo2000 voor de verhoging van de OZB en de bouwleges, GroenLinks voor het verhogen van de gemeentelijke efficiency, waarna het CDA zich terecht afvroeg of het de bedoeling was dat iedere partij maar wat zou roepen. De WD was 'droef te moede' dat enkele goede voorstellen van deze partij niet waren gesteund en dat de oorzaak van de problemen voor namelijk lag in de aanname van twee amendementen van het CDA en Heiloo2000. de voorzitter maakte een einde aan het gekibbel met het voorstel deze onvolledige begroting naar de Provincie te sturen, begeleid door een brief met uitleg. Concert Witte Kerkje HEILOO - Zondagmiddag 21 november is er een gevarieerd muziekprogramma met Engelse en Italiaanse liederen. Medewerkenden; Adriaan Kok bari ton, Nicoline Sijpheer sopraan, dwarsfluit, Ton van Steen piano en presentatie. Zanggroep Camerata Musica; Mirjan Scholte alt, Nicoline sopraan, Harry Marechal tenor, en Sjaak de Groot bas. Informatie en reserveren, tel. 072-5640348. De toe gang is gratis, de aanvang is om 14.30 uur. Regio Noord* Kennemeriand Uit eigen keuken Erwtensoep liter Hollandse Elstar of Rode Goudrenet 2 kilo J Pijnboompitten 100 gr j 49 Cranberrysap fles^29 3 Biefstukken e C 50 Amandelstaaf+ Speculaas- 50 j staaf samen nu 5 Volkoren- 3 Kogel- Biefstukken 4 Boomstammen 00 bollen Palingworst Pizzabroodje voor Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 -17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. 2 stuks lamswollen trui per stuk 59,95 casual shirt per stuk 49,95 "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." WINKELHOF Restaurant Brasserie Oosterzij, Lagelaan 8 1851 PC Heiloo, 072-5051423 7 Dagen per. week geopend voor lunch en diner, ook voor koffie met gebak, uitsmijter of clubsandwich. Vanuit Heiloo slaat u links het weggetje in tegenover Motel Heiloo. Dit is de lagelaan. Aan het einde m uw linkerhand ziet u Restaurant Brasserie Oosterzij. HEILOO Makelaar sinds 1933 nva L www.vanderborden.nl Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072 - 533 40 95 Internet www.hopman.nu Als bijlage In dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Wöningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Vrijdag tussen 16.30-18.30 een complete warme wokmaaltijd Deze week: KIP STROCANOFF met GRATIS steakmes 150 gramJ 00 per stuk nu Beentjes Groentebroers, Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1