Nieuws rond ^GMONB Nachtfotografie bij DEFA Jongens Flashing Heiloo kampioen Prijzenfestijn voor judoka's Dojo 't Loo Knokkend Zeevogels naar koppositie Vennewater Badminton week 7 Voor Limmen/Heiloo ontknoping in aantocht Tegenstander komt niet opdagen Stichting Duinbehoud trekt zich terug uit juridische procedures tegen bouw van windmolenpark Afzwemmen zwembad Loos Succes voor VIOS tijdens ontmoetingswedstrijd gymnastiek Taai Con Zelo toch nog aan de kant gezet UITKIJKPOST -1 DECEMBER 2004 - PAGINA 10 EGMOND - In navolging op het succes van vorig jaar wordt ook dit jaar weer een avond georganiseerd voor nachtfo tografie door de vereniging De Egmondse Foto Amateur. Het maken van foto's bij avond of nachtlicht vergt een bepaalde techniek maar levert vaak zeer aparte resultaten op. De foto 's zullen dit jaar worden gemaakt in Bergen. Aanstaande vrijdagavond wordt er om 20.00 uur verzameld bij het Defa clubgebouw en uitleg gegeven aan de hand van foto voorbeelden. Om 20.45 vertrekken de deelnemers rich ting Bergen voor het maken van zoveel en zo mooi mogelijke 'nachtfoto's1. Om 22.15 uur wordt er weer in Bergen ver zameld voor de terugkeer naar het clubgebouw waarna onder het genot van een hapje en drankje deze toch wel 'buitengewone' avond wordt bespro ken en afgesloten. In de bijlage een van de foto's van vorig jaar die een toen net vernieuwde bou levard laat zien bij avondlicht en mist. LIMMEN/HEILOO - Wie van een goede en spannende tafeltenniswed strijd wil genieten zal aanstaande vrij dag naar de sportzaal van de Hoogeweg in Limmen gaan waar om 8.30 uur de laatste wedstrijd van de herfstcompetitie wordt gespeeld tussen Limmen/Heiloo en Dito uit Grootebroek. Dito staat bovenaan maar deelt die plaats met De Victors uit Obdam en is ook van de aldaar te spelen laatste wedstrijd afhankelijk. Limmen/Heiloo staat op de vierde plaats en hier staat DOV uit Heerhugowaard op gelijke hoogte. Dito en de Victors hebben bei den in de eerste competitiewedstrijd gewonnen met 8-2, maar het is wel bijna zeker dat Limmen/Heiloo het deze keer niet zo ver zal laten komen. Het zal beslist niet Sinterklaas in aan- tocht zijn want cadeautjes worden hier niet weg gegeven. Wel in aantocht is de ontknoping van een spannend verlopen competitie. Het enige cadeautje is voor de bezoekers: vrij entree. In de afgelopen week stond de compe titie stil in verband met met de Open Langedijker kampioenschappen. Alleen het tweede team speelde een inhaalwedstrijd en wel tegen kam pioenskandidaat Spirit uit de Langedijk. Naar verwachting was hier weinig te halen maar dat bleek toch mee te vallen. Jaap Vasbinder startte de strijd en bleek in uitstekende vorm te verkeren. In drie games hield hij Peter Nijholt achter zich en dat was een mooie opsteker. Spirit trok de stand weer gelijk maar daarna stond de strijd van Cor Schaap tegen Edwin Hoven op het programma. De Langedijker stond nog steeds op de volle 100% winst in deze competitie en zou dit volgens zijn maatjes ook wel behouden Met die gedachte kwamen zij echter bedrogen uit want Cor deed net of er geen 40 jaren tussen zat, benutte ten volle een nog groter aantal jaren ervaring, speel de met geroutineerde tactiek en maak te er zo 2-1 van. Met Jaap en Cor in zo'n vorm was het dubbelspel zelfs een peulenschilletje: 3-1. Daarna werden de verhoudingen door Spirit echter weer aardig in het gareel getrokken waarna er toch nog weer een puntje voor Cor in zat door eveneens van Nijholt te win nen en dat bepaalde de einduitslag op 4-6. Waardoor de titel voor Spirit nog alleen door een klapper in de laatste competitiewedstrijd kan worden behaald en Limmen/Heiloo 2 reeds de veilige haven is binnen gevaren. Een van de foto 's van vorig jaar, die een toen net vernieuwde boulevard laat zien bij avondlicht en mist. Ze hadden er veel liever voor gestreden, maar kampioen is kampioen EGMOND - De Stichting Duinbehoud heeft zich teruggetrokken uit de juridi sche procedures tegen de bouw van een groot windmolenpark voor de kust van Egmond. Een belangrijke motivatie daarbij is geweest, dat er naast de bouw van windmolens in de Noordzee ook vijf grote natuurherstelprojecten wor den uitgevoerd. Natuurherstel- projectén zijn noodzakelijk om'de scha de aan natuur en landschap als gevolg van die windmolens te compenseren. De juridische acties van de Stichting Duinbehoud hebben ertoe geleid dat er nu niet alleen milieuwinst wordt geboekt (schone energie door windmo lens), maar ook natuiirwinst (nieuwe natuur door sanering en natuurherstel). Bovendien hebben Shell en Nuon in een brief aan de Stichting toegezegd, dat zij de windmolens na 20 jaar weer zullen afbreken. Vrije horizon Enkele jaren geleden hebben Shell en Nuon plannen ontwikkeld voor de bouw van een groot windmolenpark voor de kust van Egmond. Tegen deze plannen heeft de Stichting Duinbehoud keer op keer bezwaar gemaakt. Een belangrijke motivatie daarbij is geweest, dat windmolens vlak voor de kust veel vogelslachtoffers kunnen maken. Jaarlijks vliegen er miljoenen vogels langs de Nederlandse kust en het risico voor een aanvaring met wind molens is reëel. Een tweede motivatie is de aantasting van het kustlandschap geweest. De Nederlandse kustzone is een van de weinige gebieden in Nederland waar mensen nog kunnen genieten van de rust, de ruimte en de vrije horizon. De Stichting Duinbehoud maakt zich sterk voor het behoud van open ruimte en ziet die liever niet volgebouwd met windmolens. Compensatiemaatregelen De acties van de Stichting Duinbehoud hebben niet geleid tot het stoppen van dë bouw van de windmolens. Wel heb ben de acties geleid tot een degelijk pakket van compensatiemaatregelen. 1. Het natuurgebied De Putten achter de Hondsbossche Zeewering zal met 6 ha worden uitgebreid. De Putten is een bijzonder vogelrijk gebied en van belang voor de trekvogels langs de kust. 2. Ten zuiden van Wijk aan Zee wordt een zendstation met parkeerplaats opgeruimd. Deze bouwwerken staan midden in het kwetsbare duingebied. Na sanering wordt het nieuwe natuur gebied overgedragen aan het PWN. 3. Speciaal voor de trekvogels die mogelijk het slachtoffer worden van de windmolens wordt een Vogelfonds in het leven geroepen. Uit dit fonds van 2 ton kunnen compensatieprojecten wor den gefinancierd voor die vogels. 4. Voor de aanpak van de vervuiling van Noordzee en stranden wordt een bedrag van *50.000 gereserveerd. Vanuit de haven van IJmuiden worden acties gestart om afval te verzamelen van en met vissersschepen. 5. Er wordt *35.000 gereserveerd voor het herstel van een duinvallei in het Noord-Hollands Duinreservaat. Ten zuiden van Egmond wordt een voorma lig landbouwgebied omgevormd tot natuurgebied. De vereniging Kust en Zee zal een documentaire maken over de natuur in de Noordzee om op die manier meer draagvlak te krijgen voor bescherming van de natuur en landschap langs de kust en op de Noordzee. Natuurwandeling in de Wimmenummerduinen EGMOND - Zoals elke eerste zondag van de maand wordt ook op 5 decem ber een IVN-wandeling in de Wimmenummerduinen gehouden. In de wintermaanden start die bij het Nachtegalenpad, aan de noordkant van Egmond aan den Hoef, en begint een uurtje later dan in de zomer, dus om 11.00 uur. U maakt er een pittige wan deling van, deels langs de binnenduin- rand, deels door open duin. Stevig schoeisel en warme kleding komen dus wel van pas. U kijkt naar wat er speci aal in dit seizoen in de natuur te bele ven valt: frisgroene mossen, knoppen aan de bomen, wintervogels misschien. De wandeling duurt een dikke 2 uur. Men dient zelf te zorgen voor een toe gangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. Verzamelen bij het informatiebord. Van volwasse nen wordt een vrijwillige bijdrage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). HEILOO - Afgelopen zondag was het weer raak voor de judoka's van Dojo 't Loo. Een groot deel van de wedstrijd- ploeg was vertrokken naar Wijk aan Zee om mee te doen aan de Open Clubkampioenschappen van sport school Philipoom uit Beverwijk. In een gemoedelijke maar toch enthousiaste en strijdlustige sfeer werden de partijen afgewerkt. Vrijwel alle wedstrijdjudo ka's van Dojo 't Loo belandden uitein delijk op het podium. Een aantal malen was het podium zelfs geheel bezet door Dojo 't Loo. Eerste prijzen werden behaald door Tim Kuipers, Gaby de By, Jorus Bart, Karen Stevenson, Ivan Sindhunata en zijn jongere broer Kai Sindhunata, Jorn Besteman en Jasper Henselmans. Tweede prijzen waren er voor Thijs Kampstra, Tim van Buuren, Lotte van Vemde en broer Rick, Rens de Jong en Martin Brouwer. Verder was er een derde prijs voor Jasper Corts en Tiemen de By. Tot slot behaalden Maarten de Haan, Tom Vilters en Joris Molenaar een niet onverdienstelijke vierde plek. voor de aanwezige Sinterklaas en diverse Pieten. Roel wist als enige van de Dojo al z'n partijen te winnen en verdiende daarmee een fraaie eerste plaats op dit toernooi. Ramon en Jimmy gingen dankzij hun inzet toch met een knappe tweede plaats naar huis. 's Middags kwamen Daniel Dumanaw, Dion de Jager en Maaike Stevenson op de mat. Ze gingen alle drie voortvarend van start door hun eerste reeks partijen in de poules over tuigend te winnen. Helaas werd door alle drie judoka's de laatste partij ver loren. Toch werd hiermee ook door deze drie jonge judoka's een welver diende tweede prijs in de wacht gesleept. Voor de meesten was dit het laatste toernooi van dit jaar buiten de gemeen tegrenzen. Op 19 december is Dojo 't Loo gastheer voor de tweede ronde van de West Friese Jeugd Judocompetitie. Dit zal het nodige judospektakel met zich mee brengen. Op 30 december wordt bij Dojo 't Loo het HEILOO - De mini-jongens van bas ketballvereniging Flashing Heiloo kon den afgelopen zaterdag de eerste kam pioen van het seizoen worden. Bij een overwinning op hekkesluiter Lions zou het gat met de achtervolgers onover brugbaar worden. Flashing had alle wedstrijden tot dat moment met ruime cijfers gewonnen. De tribunes van het Vennewater zaten dan ook vol, toen bleek dat de tegen stander niet kwam opdagen. Daarmee werd Flashing het kampioenschap wel iswaar in de schoot geworpen (16 pun ten uit 8 wedstrijden), maar de manier waarop was bitter. Gelukkig maakte de uitreiking van de kampioensmedailles door de voorzitter van Flashing Heiloo en de lekkere kampioenstaart veel goed. Het kampioenschap betekent dat Daniel Dumanaw, Dion de Jager en Maaike Stevenson gingen alledrie met een welverdiende tweede prijs naar huis. Oliebollentoernooi gehouden. Bijna 90 clubleden zich al aangemeld om mee te doen aan dit eigen teamtoernooi. Sinterklaastoernooi Ook werd op zondag in Beverwijk het traditionele Sinterklaastoernooi van de Judobond gehouden. Dit toernooi is vooral bedoeld om de jongere judoka's (allen 5, 6 of 7 jaar) wedstrijdervaring op te laten doen. 's Morgens was het eerst de beurt aan Roel Verlooij en de broertjes Ramon en Jimmy Wolven. Met enthousiasme en grote inzet wer den de wedstrijden in hun poules afge werkt. Wellicht deden zij extra hun best HEILOO - Afgelopen maand werd er afgezwommen door leerlingen van zwembad Loos voor het A en B diplo ma en voor de hogere diploma's Dolfijn en Zwaardvis. Het afzwemmen werd gehouden in de Beeck in Bergen. Voor het A en B diploma zwommen de kinderen keurig netjes op hun buik en rug en lieten een beginnende borst- crawl zien. Ook het duiken en onder water door een zeil zwemmen was geen enkel probleem. Dhr. Mol was zeer tevreden over het resultaat. De dolfij nen zwommen het grootste gedeelte met kleding aan. Het diploma is vooral gericht op het reddend zwemmen. De zwaardvissen zwommen de verschillen de zwemslagen met een goede techniek Dimtronic Meervogels X - Quick 1 AKERSLOOT- Afgelopen zondag speelde Dames 1 van handbalvereni ging Dimtronic Meervogels tegen Quick. In de poule waar de dames 1 zich in bevindt is gebleken dat alles mogelijk is. Alle teams zijn zeer aan elkaar gewaagd. Zoals ook in deze wedstrijd, beide teams gingen vanaf de start van de wedstrijd gelijk op. Echter, Dimtronic Meervogels bracht aanval lend te weinig waardoor zij in de rust tegen een 7-9 achterstand aankeken. De tweede helft verliep vooral aan het einde zeer rommelig. In een spannende eindfase kregen speelsters van beide teams diverse tijdstraffen en vielen er twee rode kaarten. Echter, Dimtronic Meervogels verzuimde om haar kansen af te maken waardoor Quick haar voor sprong kon behouden, dit resulteerde in een eindstand van 15-17. WAARLAND - Zeevogels is koplo per geworden in de vijfde klas A. Dankzij een dikverdiende overwin ning op het taaie en tevens hooggeno- teerde Con Zelo zijn de Hoevers, ondanks een slecht begin van de com petitie, voor minimaal één week de trotse aanvoerder van de ranglijst. Nog voor de winterstop krijgen de Vogels de nummer drie, JVC, op visite en wordt de huidige nummer twee, Geel Zwart, met een bezoek vereerd. Voor de kerst volgen dus nog een aantal lastige maar interessante klussen voor de ploeg van trainer Johan van Heel. Na precies 22 seconden spelen mocht Zeevogels tegen Con Zelo voor de tweede maal aftrappen. De eerste de beste aanval van de Waarlanders werd een doelpunt. Heel Zeevogels stond er bij en keek ernaar hoe een middenvel der een tijdje met de bal mocht lopen en eenvoudig de linkerspits kon aan spelen. Met een fraaie curve liet hij de bal in de verste hoek, buiten bereik van doelman Walta, draaien; 1-0. Zeevogels schrok wakker en had al heel snel op gelijke hoogte kunnen komen maar de goed spelende Frank Jong had teveel tijd nodig en werd van de bal gelopen. Rafi Habib zag even later een schot op de paal uiteen spat ten. Zeevogels had het initiatief maar kon de gelijkmaker maar niet op het scorebord krijgen. Mogelijkheden voor Richard van Gelderen, Frank Jong en Tibor Zwaan werden door de uitstekende Con Zelo goalie onscha delijk gemaakt. De thuisclub kon daar bitter weinig tegenover stellen. Vlak voor de rust kregen de gastheren toch nog een kans. Een Waarlander wist een bal, die hij plotseling in de voeten kreeg, huizenhoog over te schieten in plaats van koelbloedig tussen de palen te schuiven. Zeevogels kwam met de schrik vrij en mocht op een goed resul taat blijven hopen. Als een granaat Na de warme thee ging Zeevogels weer furieus op zoek naar de gelijkma ker. Bij één van de spaarzame uitval len van de thuisclub moest doelman Jacco Walta heel ver zijn doel uit. Walta keerde de bal met de hand en pakte vervolgens rustig de bal nog eens op. Heel Waarland dacht aan hands en schreeuwde het uit. De scheidsrechter was rond de middencir kel danig onder de indruk van al dat gejoel en vond ook dat de doelman zijn zestienmeter boekje te buiten was gegaan en gaf de goalie een kaart. De straf die normaliter bij dit vergrijp hoort is een rode kaart. Tot ieders ver bazing toverde de leidsman een gele prent uit zijn borstzak. Walta nam wraak door de vrije trap spectaculair uit de kruising te ranselen. Even later kwam Zeevogels goedkoop aan de gelijkmaker. Niels Eijlander onderschepte een terugspeelbal en liet de keeper kansloos; 1-1. Dit was voor Zeevogels het sein om erop en erover te gaan. Uit een half afgeslagen aanval liep Niels Eijlander zo hard tegen de bal aan dat deze van zo'n 20 meter afstand als een granaat boven de ver bouwereerde doelman, in de korte hoek, insloeg; 1 - ,2. In het laatste kwartier had Zeevogels, met de voor sprong op zak, de wedstrijd rustig moeten uitspelen. Het zware veld en de inhaalrace had veel energie van de spelers gevergd. Na een rommelige en nerveuze slotfase blies de scheidsrech ter voor het einde van de wedstrijd. Het gejuich wat vervolgens opstak moet haast in Egmond te horen zijn geweest... Programma; Zeevogels - JVC Koploper Zeevogels, met 22 punten uit 10 wedstrijden, gaat die positie verde digen tegen JVC. De ploeg uit Julianadorp heeft 18 punten uit 10 ont moetingen en zal de lijstaanvoerder graag pootje lichten en er zo voor zor gen dat het zelf mee blijft doen... Gymnastiekvereniging WWSV in de prijzen AKERSLOOT - Bij de regionale uitwisselingswedstrijden van Vios (Castricum), Dos (Castricum), Toss (Heemskerk), Unitas (Uitgeest) en W.W.S.V. (Akersloot) vielen vier W.W.S.V. deelneemsters in de prij zen. Van de meisjes geboren in 1997 werd Maaike Mossinkoff zesde. Paulien van Diepen (1995) werd vijf de en Jet van der Eng en Lot van der Eng (respectievelijk uit 1992 en 1994) werden allebei derde in hun categorie. HEILOO - Op zondag 21 november werden in sporthal Beverwijk diverse turnwedstrijden gehouden met vijf ver enigingen. Het was een gezellige hap pening waar allemaal recreatie- meis jes en jongens aan deelgenomen heb ben van Unitas (Uitgeest WWSV (Akersloot) TOSS (Heemskerk en DOS en VIOS (Castricum). Omdat de deelname zeer groot was, werden er in bijna alle categorien meer dan drie prijzen uitgereikt. De volgende 15 VlOS-winnaars moch ten een mooie standaard in ontvangst nemen: 1. Betsie Limmen en Dominique v.d. Zande, 2. Rick Hollenberg Talitha Arrindell Giulia Massaro en Doris Brakenhoff, 3. Luuk Voebel, 4. Thomas Brakenhoff, Raisa Loos Eline Hageman, Merel Croon, Judith Meijer, Sietse van Weerd en Aline Rienstra, 5. Joyce Jonker en Ges Oosterlaar Alle deelnemers gingen met een mooi diploma naar huis. en voerden de keerpunten die bij elke slag hoort perfect uit. De geslaagden zijn: Diploma A: Jesse Bijlsma, Sophie v.d. Blom, Joeri Bouwman, Lisa van't Boveneind, Raymon Dumont, Maaike Fraase Storm, Yvonne Fraase Storm, Wouter Groot, Ties de Haan, Maartje van Haneghem, Roosmarijn van Haneghem, Jasper van de Kroon, Anna Movsesjan, Manon Petra, Friso ter Steege, Lisa Vaandrager, Willemijn Wallis, Jimi van Weert, Wessel de Winter, Suzanne Woltheus. Diploma B: Lynn Adrichem, Myrna den Baas, Dorus Bakker, Laurens de Boer, Paula Bosman, Quincy Johnson, Wietse Koomans, Marit Limmen, Jur Min, Niklas Perujo, Hans de Ridder, Anouk Schouten, Robin Schouten, Maura Sintemaartensdijk, Maayke Spruit, Jet Stam, Rieneke Welboren, Daphne Westerdijk. Zwaardvis brons: Jochem Schaap, Naomi de Bruijne Zwaardvis zilver: Josee Visser Dolfijn zilver: Mike Kramer Dolfijn goud: Dylan Muizelaar Uitslagen clubkampioen schap AMAK AKERSLOOT - Afgelopen zondag, 28 november, hielt de AMAK haar tweede clubkampioenschap op de 16,1 kilome ter. Er werd flink gestreden door de atle ten van de AMAK om hoge punten te scoren voor het eindklassement. Winnaar bij de heren werd Fridtjhof Koomen in een mooie tijd van 1.00.40 gevolgd door Milo Hacquebard in een tijd van 1.07.59. Om de nummer 3,4 en 5 werd fel gestreden door Kees Vader (1.10.16), Tom Smit (1.10.22) en Cor Zoon (1.10.38. De uitslagen: Fridtjhof Koomen 1.00.40, 2. Milo Hacquebard 1.07.59, 3. Kees Vader 1.10.16,4. Tom Smit 1.10.22,5. Cor Zoon 1.10.38, 6. Nico Brantjes 1.15.53, 7. Bert de Jong 1.17.17,8. Theo Pepping 1.17.40, 9. Sjors Veldt 1.19.57,10. Ron Vleeming 1.20.48,11. Jan Meijne 1.22.48,12. Peter Koelman 1.26.16 en lderde. Jan Vastenouw in 1.31.28. Bij de dames ging de overwinning dit keer naar Jolanda Pepping. Zij eindigde in een prima tijd van 1.18.52 op de voet gevolgd door Susanne van den Hooff in een tijd van 1.20.16. Het volgende kampioenschap is op 23 januari 2005 bij Lycurgus in Krommenie over 10 kilometer. HEILOO - Van de 11 teams speelden slechts 3 teams een thuiswedstrijd. Het hoogste jeugdteam 5 kreeg dit keer de Flinters 8 op bezoek. Team 5 staat momenteel op een gedeelte tweede en derde plaats. De vooruitzichten zijn dus goed. Eddy de Boer mocht als eerste zijn here nenkel spelen. Hij was echter niet erg geconcentreerd in de eerste set waardoor de eerste set werd verloren met 15-8. In de loop van de tweede set kwam Eddy wel goed terug, maar kon de wedstrijd niet meer naar zich toe trek ken. De tweede set werd verloren met 15-9. Ook Kars Rotteveel kreeg het in de beginfase van de eerste set bijzonder lastig. De tegenstander ving alles op en was zeer sterk bij het net. Maar in de loop van de set kwam Kars heel goed terug en liet zijn tegenstander veel lopen waardoor hij steeds kans zag om te sco ren. Eerste set prima gewonnen met 15- 4. In de tweede set had Kars alles onder controle. Tegenstander vocht goed terug, maar Kars liet goed spel zien en won de tweede set in een keurige 15-9. Ilse de Vries kreeg een bijzondere lasti ge tegenspeelster. Zelf zat zij ook niet erg lekker in het spel. De punten gingen zeer gelijk op en ze deden niet voor elkaar onder. Uiteindelijk has Ilse toch de langste adem en won de eerste set met 13-10. De tweede set was een herha ling van de eerste set. Lange rally's waar bij de punten gelijk werden verdeeld. Toch liet Ilse ook hier weer het beste spel zien. Ook tweede set gewonnen met 11-8. In het begin leek het alsof Dorothé Ranzijn in haar enkelspel een bijzonde re lastige tegenstander tegenover zich had maar dat kwam vooral omdat Dorothé eerst nog even moest wennen aan haar tegenstandster. Toen zij een maal in haar spel zat was de partij vrij snel gespeeld. Prima gedaan met een overwinning van 11-4. In de tweede set maakte Dorothé korte metten met haar tegenstandster en won in een prima strijd de tweede set met 11-7. De herendubbel Eddy en Kars begon nen ijzersterk. Werd een spannende par tij. Tegenstander werd steeds op het ver keerde been gezet. Prima winst in de eerste set mer 15-10 In de tweede set ging het goed mis. Ed en Kars waren niet goed geconcentreerd en dachten wel even te gaan winnen. Dat ging totaal mis waardoor de tweede set werd verlo ren met 6-15. Een derde set dus. Door keihard werken kwamen Ed en Kers gelukkig weer terug in hun ritme en ver sloegen de tegenstander in maar liefst 15-7. De dames Ilse en Dorothé maak ten er een ongelofelijk spannende partij van. Ging allemaal mooi gelijk op. Spannende rally's., leuke smashes Het laatste puntje was in het voordeel van Ilse en Dorothé 17-16. In de tweede set ging het bijna net zo spannend. Er werd scherp gespeeld en er was een goede concentratie. Tweede set gewon nen met 15-13. Zeer leuk om naar de kijken. De eerste mix met Eddy en Ilse ging niet zo vlotjes. Misschien dat ze al moegestreden waren, maar alles ging een beetje mis. Eerste set verloren met 2-15. Tweede set ging beter en werd nog net gewonnen met 15-11. Toch ging het in de derde set weer mis. Tegenstander speelde beter en wonnen de derde set met 12-15. In de laatste wedstrijd hadden Kars en Dorothé weinig moeite met hun tegenstander. Met prima samenspel wonnen zij achtereenvolgens met 15-12 en 15-1. Geweldige overwinning met maar liefst 6-2 De overige uitslagen van afgelopen weekend. Hoogkarspel 2 - Vennewater I 1-7, Venneater 2 - De Flinters 2 3-5, Hoogkarspel 3 - Vennewater 3 7- 1, Hoogkarspel 5 - Vennewater 4 4-4, Vennewater 5 - de Flinters 8 6-2, Hoogkarspel 8 - Vennewater 6 2-6, HBV 15 - Vennewater 7 0-8, HBV 16 - Vennewater 8 2-6, Hoogkarspel 10 - Vennewater 9 2-6, Hoogkarspel 11 - Vennewater 10 0-8 en Vennewater II - Sparta 8 8-0 Flashing na de winterstop promoveert naar de hoogste poule. Daar zal de tegenstand een stuk groter zijn en zul len de jongens flink aan de bak moeten. Vooral de handelingssnelheid en de fysieke kracht is in de hoogste poule een stuk groter. Flashing is echter klaar voor de stap. Het team bestaat uit spe lers van 10 en 11 jaar, maar ondanks de jonge leeftijd spelen de meeste jongens al twee of meer jaar basketball. Ze trai nen twee keer in de week en hebben de afgelopen periode flink progressie gemaakt. Belangrijke aandachtspunten in het trainingsplan van de vereniging zijn fanatiek en snel spel. Dat heeft zich bij de jongens verteld in een hoge bal snelheid, waarbij de tegenstander voor al door goed teamspel onder druk wordt gezet. Dat maar weinig tegen standers hier antwoord op hebben blijkt wel uit het doelsaldo van 424 - 124. Tegelijkertijd zijn de jongens ook individueel sterk vooruit gegaan. Het team traint intensief op verdedigend voetenwerk en individuele passeerbe wegingen. Dat uit zich in mooie acties en spectaculaire situaties onder het bord van de tegenstander. Er is bij Flashing Heiloo dan ook veel vertrouwen in de tweede helft van het seizoen. Spannende partijen voor SV Vredeburg LIMMEN - Vrijdag 26 november speel de SV Vredeburg ronde 10 van de inter ne schaakcompetitie. Ondanks de vele afzeggingen waren er veel spannende en ook leuke partijen. J. Admiraal gaf C. Dinkla een kijkje in de Franse openings keuken, Dinkla voelde zich volgens eigen zeggen afgedroogd en ingepakt en capituleerde in een hopeloze stelling. H. Ebels had een lastige tegenstander in P. vd Heijdt, die rustig pijprokend gevaar lijke aanvalszetten uitvoerde. Ebels kon gelukkig de dames ruilen maar speelde niet nauwkeurig genoeg, waarna vd Heijdt met een stuk minder remise kon afdwingen. Spectaculair was de belang rijke partij tussen de twee rivalen E. van Duin en G. Pouw. Van Duin stond duide lijk beter, maar gaf in een overmoedige bui zomaar zijn toren weg, edoch hij rechtte zijn rug en bleef gevaarlijk naar aanval loeren. Dit had zowaar succes toen Pouw een pionzet over het hoofd zag en pardoes mat stond. De hele club leefde mee met deze onverwachte uit slag. Uitslagen: Groep A. C. Dinkla-J. Admiraal 0-1, P. vd Heijdt- H. Ebels remise, B. Stolp- G. Hafkamp 1-0, K. Kramer- J. Levering 1-0, B. Blekemolen- D. Aafjes 0-1, E. van Duin-G. Pouw 1-0, T. Beentjes- T. Castelein 0-1, T. Witkamp- M. van Buuren 1-0, W. Mijnsbergen- K. Aafjes 0-1, M. Hendriks- N. Pepping 0-1, J. de Graaf-M. van Rees 1-0 Groep B. Bert Hollander- Thomas Voorwalt 0-1, Alex Termes- Dylan de Vries remise, Tom Beentjes- Irene Klaver 1-0, Laura Aafjes- Remi Aafjes 0-1, Loek Admiraal-Fabienne Mijnsbergen 1-0, Jeffrey vd Wagen-Allard de Vries remi se, Floris-Jan van Zanten-Ozair Dahi 1- 0, Karei Voorwalt-Hidde Ebels remise Bridgeclub Limmen LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 24 november als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. Keyzer-Keyzer 65.18, 2. Min- Valkering 57.59, 3. Alderlieste-de Groot 57.48, B-Lijn: 1. v.Roest-Strauss 56.79,2. Landstra-Tuinstra 53.59, 3. Bom- Kruyswijk 53.64, C-Lijn: 1/2. Wieffering- Zonneveld en Balkenende-Min 58.48, 3. Gelsing-Stolp 56.70, D-Lijn: 1. Fam. Maas 62.50, 2/3. Andriessen-Noom en Op't Veld-Witting 55.80, E-Lijn: 1. Zoontjes-Valkering 65.36, 2. Fam. Segerius 58.21, 3. Hageman-Kraakman 55.71. Heilooër Bridge Club HEILOO - Uitslagen dinsdag 23 november: A- Lijn: Klerk- Stark 60; Grootjen- Hurkmans 58,3; B- Lijn: Laan- Klop 65 Kramer- Ruygewaard 59,6; Uitslagen donderdag 25 november: A- Lijn Berkman-v.d.Vlies 59,2; Smit- Tiel 54,2; B- Lijn Leering- Thrk 60,4; Brugman- Velsenboer 60; C- Lijn Koot- Spruyt 57,8; Koenders- v.d.Wardt 53,1; D- Lijn: fam. Romar 66,2; Bikker- Olgers 56,5 Uitslagen bridgeclub Fumez pas HEILOO - De uitslagen van BC Fumez pas van 25 november zijn: Lijn A: 1 L. Hoeksema G. Rosier 66,25, 2 R. J. Turk en G. Manshanden G. Starink 54,17, Lijn B: 1 L. P. Zwanenburg 61,67,2 E. Haafkens R. Kunst 53,33,3 M. Rozemeijer C. Zwart en I. E. Smakman 52,92, Lijn C: 1 J. Douma M. de Vries 60,00, 2 A de Graaf H. van Lith 57,50, 3 H. Derksen H. Sonnenschein 57,08, Lijn D: 1 T. Glas R. Karsten 62,08, 2 B. Bakkum G. Tromp 59,58,3 Fam. Mulder 58,75. Damesbridgeclub Sans Atout HEILOO - Uitslag damesbridgeclub Sans Atout van 24 november: A-lijn: Dolmans-Tuinstra 65.63, Bakker-de Waal 64.58. B-lijn: Hoogland-Mulder 58.33, Abbestee-Maaskant 52.47. C-lijn: Toornburg-de Vries 65.83, Kromhout- Toornstra 60.42. D-lijm Grutters-Kuhne 66.15, Rosloot-Sanches 65.63.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10