Prijswinnaars bekend Vrijwilligersprijs I Boeiende lezing over boeddhisme christendom Castricum brengt integraal veiligheidsbeleid tot stand Gemeente Castricum geeft groen licht planconcept Zandzoom Feestelijke Sinterklaas halve marathon - W Verloren en gevonden in Castricum B&W discussieert met inwoners van Castricum-Oost Grootschalige Ledenwerfactie Noord-Hollandse bibliotheken Burgemeester Emmens-Knol over situatie Nederland: 'Gezond verstand zal zegevieren' Van der Valk geen amusementencenter Kersttentoonstelling Amateurkunstenaars CASTRICUM - Wilt u nog deel uitma ken als exposant van de jaarlijkse Kersttentoonstelling voor Amateurs? Dan kunt u zich nog aanmelden. De ten toonstelling is op 24, 25 december en 1 en 2 januari. Inschrijfformulier ophalen of aanvragen bij Toonbeeld tijdens kan tooruren (van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur. Jan van Nassaustraat 6. Castricum, tel. 0251-659012. aatselijk nieuws uit Limmen en Akersloot, gemeente Castricurh. Gewijzigde openingstijden gemeentelijke locaties CASTRICUM - De jury van de vrijwil ligersprijs 2004 was zeer onder de indruk van de betrokkenheid, de inzet en het enthousiasme waarmee vrijwilli gers in de verschillende kernen in de gemeente Castricum hun werk verrich ten. Het was volgens de jury beslist niet eenvoudig om te bepalen aan welke vrijwilliger of groep vrijwilligers uitein delijk de Rabobank West- Kennemerland Vrijwilligersprijs over handigd moet worden, want eigenlijk verdienen alle genomineerden een prijs. Bij de selectie heeft de jury de volgen de selectiecriteria gehanteerd: inzet, betrokkenheid, waardering aanmelder, maatschappelijk belang, lokale beteke nis. Uiteindelijk heeft de jury gekozen handbalvereniging, voor de volgende prijswinnaars: Akersloot Mevrouw Bep Mokry zet zich al zo'n 30 jaar (sinds 1973) in voor de gymver eniging WWSV. Als lid van de techni sche commissie verzet zij veel werk, zoals het jureren, het organiseren en begeleiden van wedstrijden en het organiseren en begeleiden van zowel jeugd- als seniorenlessen. Ze is enorm gemotiveerd en weet ook anderen enthousiast te maken en te houden voor het vrijwilligerswerk in de club. Daarnaast verricht zij ook al jarenlang schoonmaakwerkzaamheden in de kerk en in het verleden ook bij de De jury was onder de indruk van haar trouw en inzet voor drie verenigingen. Zij is op 77-jarige leeftijd en na 30 jaar trouwe dienst nog steeds met veel enthousiasme bezig voor haar club en is daarnaast in staat om vele anderen te activeren tot vrijwilligerswerk. Ook is ze niet te beroerd om minder leuk werk op zich te nemen. Een duidelijke voor- beeldvrijwilliger! Castricum Op 13 juli 1984 werd de Stichting Dorpshuis de Kern opgericht. Dit Dorpshuis is een begrip in Castricum en wordt zonder loonkosten geheel gerund door vrijwilligers. Hierdoor m&mv. kunnen zij goedkoop onderdak bieden aan vele groeperingen en inwoners van Castricum. Het is een bruisend centrum waar heel veel gebeurd. Om dit moge lijk te maken wordt veel vrijwilligers werk verricht. Enkele voorbeelden, de verhuur, het onderhoud van het gebouw, de barwerkzaamheden, het schoonmaken. Een gigantische klus die door zo'n 33 vrijwilligers wordt geklaard. Enkele vrijwilligers zijn al vanaf de oprichting heel intensief betrokken bij de dagelijkse gang van zaken. De jury heeft veel bewondering voor de vrijwilligers van Dorpshuis de Kern die er voor zorgdragen dat heel veel activiteiten laagdrempelig kunnen worden aangeboden. Limmen Mevrouw Agnes Meijer is geen door snee 75+er. Zij is in Limmen nog steeds bij drie organisaties actief, (het waren er meer.) Zij verricht vele uren vrijwil ligerswerk per week. Bij de Stichting Wereldwinkel is zij vanaf de oprichting betrokken en heeft zij veel werk ver richt. Enkele voorbeelden: penning meester, inkoop, inrichten, schoonma ken, winkeldienst draaien etc. Bij het Nederlandse Rode Kruis is zij al sinds de jaren 80 coördinator van de aangepaste vakanties en regelt zij de collecte. Ook voor andere activiteiten bij het Rode Kruis kan men altijd een beroep op haar doen. Bij de Stichting Oud Limmen is zij al vanaf 1985 actief met het verzamelen van materiaal en het archiveren. Onlangs is zij begonnen met het invoe ren in de computer van het archief van tientallen jaren. Kortom, een geweldi ge vrijwilliger die duidelijk met haar tijd mee gaat en gelukkig zeker nog niet van plan is te stoppen met haar werk. Ook zij laat het niet na om ande re mensen enthousiast te maken voor het vrijwilligerswerk. CASTRICUM - Op vrijdag 10 decem ber zijn de gemeentelijke locaties in Limmen en Castricum de hele dag gesloten voor publiek. Het afvalbrengdepot Schulpstet te Bakkum blijft op 10 december wel gewoon geopend. Ook de huisvuilinza- meling gaat ongewijzigd door. Op 23 december zijn het gemeentehuis in de kern Castricum 's middags gesloten vanaf 12.30 uur. Het afvalbrengdepot aan het Schulpstet sluit die middag om 15.00 uur zijn poorten. De locatie Limmen is - zoals alle middagen - die middag gesloten. CASTRICUM - Burgemeester A. Emmens-Knol van de gemeente Castricum heeft vorige week donder dag tijdens de gemeenteraadsvergade ring haar zorgen uitgesproken over de situatie in Nederland na de moord op Theo van Gogh. Ze sprak namens het college van B&W haar afschuw uit over de serie aanslagen op kerken en mos keen die volgden op de moord. „De problemen lijken ver weg", sprak Emmens-Knol de raad toe, „Maar ook onze inwoners, jong en oud, worden geconfronteerd met de beelden van afgelopen weken. Dagelijks hoor je meningen en opvattingen waarvan je schrikt. Actie en reactie duikelen over elkaar heen." Toch ziet de Castricumse burgemeester lichtpuntjes: „Er is nu wel ruimte om met elkaar in discussie te gaan. Ik ben ook verheugd over posi tieve reacties uit verschillende groepe ringen." Volgens de burgemeester is het ook belangrijk dat de Castricumse gemeenschap zich bewust wordt van de situatie en zich verdiept in de verschil len tussen mensen: „Castricum kan ook een bijdrage leveren aan sfeerverbete ringen, maar dan moeten we ons wel willen verdiepen in de verschillende meningen. Vooroordelen mogen niet spelen." Emmens-Knol zei het eens te zijn met minister-president Jan Peter Balkenende: „Als we allemaal ons beste beentje voor zetten, zal gezonde verstand zegevieren." het REGIO - 1 december 2004 komt prof. Ton Lathouwers naar Uitgeest om een lezing te geven over boeddhisme christendom. Lathouwers is een groot heid op dit terrein. Hij is een eigen zinnig zenleraar die ook helemaal thuis is in de oosterse en westerse christelijke theologie en mystiek. De avond met Ton Lathouwers zal zeker een boeien de en inspirerende gebeurtenis worden. U bent welkom op 1 december om 20.00 uur in de Hervormde Kerk aan de Castricummerweg in Uitgeest. Toegang gratis (er wordt wel een vrij willige bijdrage gevraagd). Informatie bij ds. Marco Luijk, tel. 0251 312388, mail: marco.luijk@planet.nl. De vrijwilligers Agnes Meijer, de heer G. Koenes, vrijwilligerscoördinator van De Kern en Bep Mokry kregen donder dag hun prijs uitgereikt bij Rabobank West-Kennemerland in Castricum. (foto: MSP) Leges verenigingen gesubsidieerd CASTRICUM - De gemeente Castricum gaat vanaf 2005 geen leges meer heffen aan verenigingen of stich tingen met een ideologische achter grond. Ook niet-commerciële stichtin gen kunnen gevrijwaard worden van deze leges. De legeskosten worden in het vervolg aangemerkt als subsidie ten laste van het projectfonds welzijn. Leges worden geheven wanneer vere nigingen/instellingen etc. activiteiten ondernemen naast de gebruikelijke activiteiten (denk aan een loterij bij de voetbalclub, spellenavond bij de tennis club etcetera) In Akersloot en Limmen zijn deze kosten in het verleden al nooit in rekening gebracht. De verenigingen zijn volgens de regels echter wel leges verschuldigd, maar de betaling hoeft vanaf 2005 dus ook in Castricum niet meer plaats te vinden omdat door de gemeente subsidie wordt verstrekt. Dia's IJsland CASTRICUM - Op woensdag 8 december komt mevrouw Corrie Meyer bij het NIVON afdeling Castricum vertellen over haar reis naar IJsland. IJsland een land van uitersten, ijskappen kokende bronnen zwarte dampende lavavelden, maar ook groe ne plekken. Ze vertelt over de Noord-Westkust van groene streken en vogelgebieden. Soms kaal maar ook kleurrijk door de vele gesteenten. Myvatn, Isafjordur en Snaefellsnes, waar je ook bent overal sporen van vuur en ijs. Een indrukwek kend land. Woensdag 8 december De Kern Castricum, Overtoom 15. Toegang 1,50 en introducees 3,-. Aanvang 20.00 uur. CASTRICUM - De Politie Noord- Holland Nood afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevonden en verloren: Gevonden in Castricum: knuffelpop Ernie; rood mapje met cd's; Swatch horloge; kentekenplaat 68-BJ-DR; elektrische step merk Blinc. Verloren in Castricum: sleutelbos met 3 sleutels, hanger Quebec; huis- en brievenbussleutels; sleutelbos met 8/10 sleutels en zilverkleurig musketon; sleutelbos met 7 sleutels, feloranje- haak Madeira en Florida; huis- en kluissleutel, hanger film Promo;, gou den dameshorloge, klein met zwart bandje; 5 (vinger)ring; gouden trouw ring met diamant en insciptie Willem 23-2-'73, gouden gedraaide ring, wit goudenring met blauwe steentjes, wit- goud en geelgoud met 1 grote briljant, nep goudkleurig met donkerblauw; gouden armband met bruine stenen; bruine portemonnee met Vomarpas en AH bonuskaart. Verloren in Akersloot: herenbril ova len montuur metaal met kunststof; zwarte fietstas met bromfietscertifi caat en verzekeringsbewijs; brede hals ketting zilverkleurig. CASTRICUM - Veiligheid staat hoog De volgende stap in het proces was de op de politieke agenda. Ook in de formering van een werkgroep. De gemeente Castricum. Daarom heeft de werkgroep 'Lokaal Integraal gemeente Castricum zich de afgelopen Veiligheidsbeleid', bestnapde uit in-'fen CASTRICUM - Alle inwoners van de kern Castricum ten oosten van de lijn Soomerwegh/Dorpstraat hebben een uitnodiging ontvangen voor het kern- bezoek dat het college van burge meester en wethouders houdt op 2 december 2004. 's Avonds vanaf 19.15 uur worden zij welkom geheten in de raadzaal van het gemeentehuis. Er is gekozen voor een deels thematische opzet van de avond. Vanaf 19.30 uur staan de volgende lopende processen centraal: Buiten Gewoon Castricum, Verkeer en ver voersplan /Nieuwbouw vlek A (Albert's Hoeve), nieuwe huisvesting Toonbeeld (Geesterhage), vliegtuigge- luidsoverlast en meetpunt geluidshin der, grondwaterproblematiek, financië le situatie van de gemeente. Het tweede deel van de avond krijgt een informeel karakter. De aanwezigen kunnen dan aan de collegeleden per soonlijk vragen stellen over allerhande onderwerpen, of met hen,van gedach ten wisselen hierover. periode actief bezig gehouden met de ontwikkeling van een lokaal integraal veiligheidsbeleid als onderdeel van het landelijke project 'Slagen voor Veiligheid'. Het doel van dit beleid is het aanpak ken van veiligheidsproblemen door het verkleinen van veiligheidsrisico's en het verminderen van gevoelens van onveiligheid. De gemeenteraad stelt het beleid vast, het college van burge meester en wethouders zal er in samen spraak met haar externe partners uit voering aan geven. Het uitbrengen van een rapport over het veiligheidsonderzoek onder de bur gers waarin duidelijk is gemaakt wat er leeft in de gemeente was stap één in het proces om dit beleid te ontwikkelen. externe deelnemers, heeft een actieplan opgezet om te werken aan verbeterin gen op het gebied van veiligheid in onze gemeente. De burgers hebben vervolgens in een zo geheten dorpsge sprek, geleid door leden van de raad gediscussieerd over belangrijke thema 's die zijn voortgekomen uit het veilig heidsonderzoek. Op basis hiervan zijn vervolgens prioriteiten in het lokale veiligheidsbeleid vastgesteld door de gemeenteraad. Deze prioriteiten zijn: Vandalisme, Bedreiging en mishande ling, (Angst voor) woninginbraken en verkeersveiligheid. Aan de raad wordt nu aangeboden de Kadernota Lokaal Veiligheidsbeleid en het uitvoeringsprogramma 2005. De REGIO - De Noord-Hollandse biblio theken houden vanaf 6 december een groots opgezette ledenwerfactie. Een gezamenlijk initiatief dat ook in vol gende jaren navolging zal krijgen. Het is ook niet niks. De bibliotheken van Noord-Holland hebben samen miljoenen boeken, dui zenden CD's, DVD's, videobanden, CD-ROM's en tijdschriften op de plan ken staan. Muziekfanaten, filmfreaks, romanlezers en nieuwsjagers kunnen hun hart ophalen. Om de omvangrijke collectie onder de aandacht van een groot publiek te brengen hebben de gezamenlijke bibliotheken een mooie actie bedacht. Wie nog geen abonne ment heeft, kan van 6 december tot 1 februari 2005 profiteren van een zeer aantrekkelijk aanbod. In deze actiepe riode krijgen nieuwe leden een gratis proefabonnement van drie maanden aangeboden. Daarnaast krijgen alle nieuwe klanten van 18 jaar en ouder een handig scanradiootje cadeau. Bibliotheek Castricum doet met alle drie de vestigingen mee aan de cam pagne De bibliotheek heeft voor iedereen wel iets in huis dat waardevol kan zijn. Voor de een is dat het lenen van een goed boek, voor de ander een prachtige cd, voor weer een ander het lezen van een krant of het uitzoeken van een reisgids. Veel mensen weten niet dat bibliothe ken ook de mogelijkheid bieden tot het volgen van cursussen of het bijwonen van lezingen. En dat er speciale digitale bestanden bestaan waarmee men kan zoeken in de archieven van kranten en tijdschriften. Tijdens de campagne wordt niet alleen gezocht naar nieuwe klanten. Ook wordt duidelijk gemaakt hoe lucratief een bibliotheekabonnement kan zijn voor bestaande leden. In de folder zijn aantrekkelijke kortingsbonnen opgeno men. Zo kan men op vertoon van de bibliotheekpas met een aantrekkelijke korting Artis bezoeken, zich inschrijven voor een cursus bij de LOI, een tochtje maken met een Lovers Rondvaartboot of in de voorverkoop de nieuwste CD van Bl0f kopen. Hierin schuilt ook het innovatieve van de hele actie. Samen met een aantal betrouwbare partners kan de Noord-Hollandse bibliotheek met een mooi aanbod komen voor nieu we én bestaande abonneehouders. De actieperiöde duurt van 6 december tot 1 februari 2005. Nieuwe leden van 18 jaar en ouder krijgen een gratis proe fabonnement van drie maanden en een handig scanradiootje cadeau. CASTRICUM - De gemeenteraad van Castricum heeft het college van Burgemeester en Wethouders toestem ming gegeven om met de gemeente Heiloo en de Provincie het plancon cept voor de Zandzoom uit te werken. Het planconcept, officieel genaamd 'Wonen in het groen Limmen-Heiloo' is een gezamenlijk plan van de drie partijen met als doel realisatie van ongeveer 2400 nieuwe woningen, omgeven door natuur en de aanleg van een nieuwe afrit van de rijksweg A9 om Heiloo en Limmen met het lande lijk wegennetwerk te verbinden. Tijdens de vergadering vroegen diver se fracties nog wel om opheldering over bepaalde aspecten van het plan concept. Al tijden een heikel punt is de afslag van de A9 die Heiloo en Limmen moet gaan verbinden met de rijksweg. Volgens GroenLinks fractie voorzitter R. De Haan hadden er al graafmachines aan de gang moeten zijn als de afslag in 2009 gerealiseerd moet zijn, zoals gepland. GDB-raadslid Laan vroeg om zo snel mogelijk duide lijkheid betreffende de A9-afslag. Wethouder Voulon benadrukte als ant woord nogmaals dat het hele plan geen doorgang zou gaan vinden als de afslag er niet zou komen: „We gaan niet eer der akkoord voor er duidelijkheid is over het hoe en wanneer over de A9- afslag. Dat is altijd het uitgangspunt geweest van de raad." De wethouder zei ook te verwachten dat in december het onderzoek naar de afslag wordt afgerond. De zorgen van de GDB gingen voor namelijk uit naar de bouwgrenzen van het AKERSLOOT - Het college van B&W van de gemeente Castricum heeft het verzoek van Van der Valk Hotels inzake het vestigen van een amusementencenter in het perceel aan de Geetweg la te Akersloot afgewezen. Reden van afwijzing is dat in de APV (Algemeen Plaatselijke Verordening) is geregeld dat in de gemeente Castricum maar één speelautomatenhal mag zijn. Deze is er al, gevestigd aan de Burgemeester Mooijstraat (naast De Stiefel). Er is dus geen ruimte voor een nieuwe hal in Akersloot. project. Bij de GDB leefde de angst dat Castricum als gemeente niet zelf kan gaan beslissen waar ze de groen voorzieningen willen plaatsen. Verder bestond ook de angst bij het GDB dat de grenzen van het planconcept niet vast staan en dat er te gemakkelijk afgeweken kan worden van de plan- grenzen. Wethouder Voulon stelde de fractie van de GDB gerust door uit te leggen dat zowel Castricum als Heiloo zelf mogen bepalen welk boompje binnen hun gemeentegrenzen waar zal komen. Ook beloofde hij dat de plangrenzen aangehouden zouden worden en dat niet buiten het plangebied gebouwd zal worden. Ook werd er gesproken over de verde ling van de het aantal woningen tussen Castricum en Heiloo en tussen de bepaalde prijsklassen. Zo willen de gemeenten en de provincie de verde ling aanhouden van 40-30-30, wat wil zeggen dat veertig procent van de woningen bestemd zal zijn voor goed kope woningbouw, dertig procent middeldure en dertig procent dure woningbouw. Van de dure woningen moeten zeker 300 woningen tot de prijsklasse van boven de 500.000 euro gaan behoren om het kostenplaatje van de aanleg van het groen en de aan leg van de afrit A9 deels te kunnen financieren. De verdeling tussen de gemeenten zal zijn dat Castricum ongeveer 600 en Heiloo ongeveer 1800 woningen binnen de gemeentegrenzen zal opne men. Ondanks de gestelde vragen was de gehele gemeenteraad overwegend positief over het plan. Waar de GDB en GroenLinks nog redelijk gematigd positief reageerden, was voornamelijk de VVD-fractie uitermate content met het plan. „Wij zijn zeer tevreden over het planconcept. Wat ons onderscheid van andere gemeenten is het landelijk gebied, en dat is terug te zien in het plan" aldus mw. C. Portegies namens de VVD. De GDB riep de gemeente raad op om de wethouder te steunen. Een oproep die eigenelijk overbodig was, aangezien het voorstel tot verder overleg betreffende het plan unaniem werd aangenomen. Zondagsociëteit voor senioren met duo The O' Marrich CASTRICUM - Op zondag 12 december zal voor de Zondag sociëteit het Duo The O' Marrich optreden met Ierse muziek, country en western en Nederlands repertoi re. Met zang, gitaar en mondharmo nica wordt prachtige muziek ten gehore gebracht die past in de sfeer van de decembermaand. De sociëteit wordt van 14.00 tot 16.00 uur gehouden in Ontmoetings centrum Geesterhage in Castricum. De zaal is geopend vanaf 13.30 uur. Het programma ziet er als volgt uit: Opening om 14.00 uur. Rond 14.30 uur een optreden van Duo The O' Marrich. Óml5.00 uur pauze. Rond 15.20 uur een vervolgoptreden van The O' Marrich. Gedurende de hele bijeenkomst is er mogelijkheid deel te nemen aan gezelschapsspelen als bridgen, andere kaartspelen en sjoe len. Ook kunnen er (kerst)kaarten gemaakt worden. Er zal er een infor- matiehoek aanwezig zijn met infor matie over vrijetijdsbestedingsmoge lijkheden in Castricum en de regio. De Zondagsociëteit richt zich op senioren vanaf 55 jaar. De sociëteit wordt elke tweede zondag van de maand gehouden. Toegangsprijs: E 2,-. Voor vervoer kan men zich aan melden tot en met 9 december. Informatie en opgaven vervoer: Stichting Welzijn Castricum, Werkgroep Zondagsociëteit, Opbouwwerk, tel. 0251-657998. Kadernota bevat de (randvoorwaar den die door de raad worden bepaald voor hét veiligheidsbeleid. In het'uil-' voeringsprogramma is enerzijds aange geven welke intensivering van maatre gelen wordt voorgesteld voor de door de raad aangewezen prioriteiten en anderzijds wordt daarin inzicht gege ven in de bestaande maatregelen op verschillende veiligheidsvelden. De gemeente voldoet hiermee aan de wens van het kabinet om een lokaal integraal veiligheidsbeleid tot stand te brengen. Soos in sinterklaassfeer CASTRICUM - Op zondag 5 decem ber wordt voor de tweede maal een Soosmiddag georganiseerd in Café Sam Sam voor mensen met en zonder beperking. De Soos zal dan in het teken staan van Sinterklaas en zijn Pieten. Elke bezoeker ontvangt een verrassing. Er is ook weer gelegenheid een praatje te maken, een spelletje te darten, te poolen of naar de muziek van Sam Sam te luisteren. De Soos is van 14.00 tot 16.00 uur geopend. Adres: café Sam Sam, Dorpsstraat 75 in Castricum. Sam Sam is toegankelijk voor rolstoe len. Voor meer informatie: Stichting Welzijn Castricum, Irene Zijlstra, tel. 0251-657998. Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Talencursussen CASTRICUM - Misschien kiest u rond deze tijd uw vakantiebestem ming en vindt u het prettig als u de taal van het vakantieland kan verstaan en spreken. De volgende cursussen zijn hier zeer geschikt voor. Grieks: Vakantiecursus Een cursus voor iedereen die zich tij dens een vakantie in het mooie Griekenland verstaanbaar wil kunnen maken. De lesmethode richt zich, door middel van eenvoudige gesprekjes en oefeningen, op de meest voorkomen de vakantiesituaties. Cursusnummer 72B: Start op woensdag 19 januari 2005. Tien lessen van 19.00 tot 20:30 uur. Kosten 70,- Italiaans: Vakantiecursus Dit is een cursus voor iedereen die nog nauwelijks kennis heeft van de Italiaanse taal. Het doel van de lessen is om je tijdens je vakantie in diverse situaties te kunnen redden. Bijvoorbeeld in een restaurant, museum, camping, hotel, winkels, poli tie enzovoort. De cursusprijs is inclu sief het boek 'Uit de voeten met Italiaans'. Heeft u dit boek, dan kunt u 8,- van de cursusprijs aftrekken. Cursusnummer 89: Start op zaterdag 22 januari 2005.Tien lessen van 10.40 - 12.10 uur. Kosten 79,-. Pools: Vakantiecursus Een cursus voor belangstellenden, die geen enkele kennis van het Pools of een andere Slavische taal hebben. Ook wordt informatie over het land en haar bevolking gegeven. Het doel is te wennen aan de uitspraak van de Slavische 'zachte' letters met daarbij wat zinnetjes om tijdens een vakantie in Polen te gebruiken. Eventueel kunt u, na overleg met de docente, een klein woordenboek van ongeveer 16,- aanschaffen. Cursusnummer 139B: Start op zaterdag 22 januari 2005. Tien lessen van 10.00 -11.30 uur. Kosten 56,- Spaans op vakantie In deze op de praktijk gerichte cursus leert u eenvoudige, alledaagse conver saties te voeren. Deze cursus zal uw verblijf in Spanje vergemakkelijken. In de lessen maakt u kennis met de cultuur en krijgt u algemene informa tie over Spanje. De cursusprijs is inclu sief het boek 'Uit de voeten met Spaans'. Is dit boek reeds in uw bezit dan kunt u 8,- van de cursusprijs aftrekken. Kosten 79,-. Cursusnummer 161C:Start op maan dag 17 januari 2005. Tien lessen van 20.40 tot 22.10 uur. Cursusnummer 161D: Start op zaterdag 22 januari 2005. Tien lessen van 09.00 tot 10.30 uur. De volgende cursussen zijn geschikt om uw talenkennis te vergroten: Engels Conversation 1 This course is for anyone who has a gooff Basic understanding'W'English grammar. Special attenftpn^will be given to spoken and written English on a wide variety of subjects. Every week there will be a short homework assignment. A syllabus is in included in the price. Cursusnummer 47B: Start op maandag 17 januari 2005. Tien les sen van 20.40 - 22.10 uur. Kosten 80,- Duits 2 Konversation Dies ist ein Kursus für Leute, die schon ein wenig Deutsch sprechen können. Hier werden verschiedene Themenbereiche behandelt. Sprech- hilfen in Form von Stencils werden im Unterricht ausgeteilt. Cursusnummer 39B: Start op woensdag 19 januari 2005. Tien lessen van 20.40 - 22.10 uur. Kosten 76,- Portugees Conversatie Quer melhorar o seu Português? Venha falar comigo! Se tem düvidas, venha informar-se no dia das incrigö- es. Kosten 80,- Cursusnummer 145A: Start- op woensdag 19 januari 2005. Tien lessen van 20.15 - 21.45 uur. Voor informatie en inschrijving: 0251- 659119 tijdens kantooruren of kijk op www.plusactiviteiten.nl. CASTRICUM - Zondag 5 december start de tweede bosloop van dit sei zoen. Bij deze Rabobank Bosloop is de halve marathon tevens een onderdeel. Deze afstand is ook een officiële KNAU-wedstrijd voor de vrouwen en de mannen. Voor de recreatieve lopers wordt ook het nodige geboden. Op het prachtige parcours door de bossen en duinen van het PWN-gebied zijn kortere afstanden uitgezet. Met de speciale jeugdlopen erbij belooft het weer een gezellig en gevarieerd deelnemersveld te worden. Er wordt een speciale warming up ver zorgd en ook zijn er een paar zwarte Pieten van de partij. Kortom redenen genoeg om deel te nemen of om een bezoek te brengen aan De Duinloper. Naast de halve marathon zijn er ook prestatielopen van 4,0 kilometer en 11,3 kilometer uitgezet. Het parcours voert gedeeltelijk over verharde fiets paden, maar vooral ook over onverhar de bos- en duinpaden. De langste afstand bestaat uit een lus die twee maal wordt gelopen. De andere afstan den bestaan uit één lus. Voor de jeugd is een parcours van 2,3 kilometer uitge zet. De jeugdlopers worden ingedeeld in drie leeftijdscategorieën: de mini's die geboren zijn in 1997 en later, de pupillen met de geboortejaren 1994 t/m 1996 en de junioren met de geboorteja ren 1990 t/m 1993. Alle jeugdlopers krijgen na afloop een herinnering aan de loop. Over de afstand van 2,3 kilometer kun nen de pupillen en de junioren punten verdienen voor de jeugdklassementen, die over de drie beste boslopen uit de serie van vier worden opgemaakt. Voor het winnen van een prijs is het noodzakelijk dat er minimaal 5 deelne mers per categorie zijn. Ook de jeugd kan 4,0 kilometer lopen. Je doet dan echter niet mee voor het klassement. Nieuw is dat voor deze en de komende boslopen de categorieën vrouwen seni oren en vrouwen veteranen samenge voegd worden tot één categorie. Dit vanwege de geringe deelname in de categorie senioren. De start en finish van alle afstanden zijn op sportpark De Duinloper van AVC aan de Zeeweg in Bakkum. De deelnemers aan 2,3 kilometer en de 4,0 kilometer starten als eersten om 10.15 uur. Een half uur later, om 10.45 uur, vertrekken de lopers voor de 11,3 kilo meter en de 21,1 kilometer. Vanaf 9.15 uur kan op De Duinloper worden inge schreven. Vanaf de atletiekbaan staat duidelijk aangegeven waar u kunt parkeren. Dit is op het terrein van PWN van camping Bakkum, 300 meter voorbij de atletiek baan. Gevraagd wordt hier gebruik van te maken, want er is voldoende par keergelegenheid. Het inschrijfgeld voor de 21,1 kilometer bedraagt 6,- inclu sief herinnering 4,50 zonder). Deelnemers aan de 11,3 kilometer kun nen voor 5,- (zonder herinnering 3,50) van start. De lopers op de 4 kilo meter betalen 4,- (of 2,50 zonder herinnering). De jeugd betaalt voor de 2,3 kilometer 2,50. Voor inlichtingen: Corine Bosma, tel. 0251- 671523 of e-mail bosloop@avcas- tricum.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12