Vrijwilligersdag: verkiezing 'Vrijwilliger van het jaar 2004' C1000 Woestijnrit vergt het uiterste van teams uit Heiloo Uim doosje a 2,3 kilo Geen fratsen. Dat scheelt. BRIEVEN Via de Sahara naar Senegal UITKIJKPOST -1 DECEMBER 2004 - PAGINA 15 HEILOO - De gemeente Heiloo wil de vrijwilligers die actief zijn voor organisaties in Heiloo graag een blijk van waardering geven. De gemeente Heiloo houdtt daarom een Vrijwilligersmiddag op dinsdag 7 december van 15.00 uur tot 18.00 uur in hotel Golden Tlilip Heiloo. Deze middag is dè gelegenheid voor vrijwilligers van alle organisaties uit Heiloo om ervaringen uit te wisselen. Alle organisaties in Heiloo die met vrijwilligers werken zijn per brief uit genodigd. Verkiezing 'Vrijwilliger van het jaar' Nieuw is de verkiezing van de 'Vrijwilliger van het jaar'. De gemeen te Heiloo zou al haar vrijwilligers wel een standbeeld willen geven. Omdat dit uiteraard niet mogelijk is, wil men tijdens de Vrijwilligersmiddag in ieder geval één vrijwilliger extra in het zon netje zetten. Organisaties uit Heiloo die met vrijwilligers werken hebben een kandidaat kunnen nomineren. De nominaties worden beoordeeld door een speciale selectiecommissie. Deze commissie staat onder leiding van de wethouder Welzijn, Roelof Bos en bestaat daarnaast uit mevrouw Truus Schoonderwaldt (is onder ande re actief in de UW Heiloo (Unie Van Vrijwilligers) en als coördinator voor Heiloo van collectes) en de heer Tom van der Schuyt (ondermeer actief als bestuurslid van de stichting Stedenband Heiloo- Swietochlowice, de stichting Hart voor Polen en bij het Rode Kruis Heiloo). De beoordeling vindt plaats op basis van de motivatie die is ingestuurd, ongeacht de werk zaamheden die hij of zij doet en hoe veel uur hij of zij werkzaam is. De win naar van de verkiezing wordt bekend gemaakt tijdens de vrijwilligersbijeen komst van 7 december. 1-meting Tijdens de Vrijwilligersmiddag worden de deelnemers geïnformeerd over het komende onderzoek dat de gemeente onder de vrijwilligersorganisaties van Heiloo gaat uitvoeren; de zogenoemde 1-meting. De 1-meting kan gezien wor den als een herhaling van de 0-meting (het onderzoek dat in 2002 is uitge voerd), waarbij veranderingen in het aantal vrijwilligers, tevredenheid over ondersteuning, leeftijdsopbouw van de vrijwilligers etc. kunnen worden geme ten. Doel van het onderzoek is te bezien of op de belangrijkste knelpunten zoals in het voorjaar 2002 benoemd, verbe teringen worden ervaren. Het betreft: de verhouding tussen gemeente en vrijwilligersorganisaties; de vergrijzing van het vrijwilligersbestand; de onder steuning en mogelijkheden tot deskun digheidsbevordering. Aan de hand van de resultaten kan de gemeente beleidsvoornemens voor het vervolgtraject formuleren. 0-meting Door de gemeente Heiloo zijn reeds verschillende instrumenten ingezet om het vrijwilligerswerk in het dorp te ondersteunen en te stimuleren zoals subsidie, een regeling voor deskundig heidsbevordering en de organisatie van een vrijwilligersmarkt. In het kader van de Tijdelijke Stimuleringsregeling Vrijwilligerswerk van het Ministerie van VWS heeft de gemeente adviesbureau Radar in 2002 gevraagd een onderzoek (0-meting) te verrichten om het vrijwilligerswerk in Heiloo in kaart te brengen en de behoefte van vrijwilligersorganisaties aan ondersteuning door de gemeente onder de loep te nemen. Naar aanlei ding van de resultaten heeft de gemeente nieuwe initiatieven ontwik keld ter versterking van het vrijwilli gerswerk. Voor niets gaat de zon op In de nota vrijwilligersbeleid 'Voor niets gaat de zon op' (mei 2001) van de gemeente Heiloo staan onder andere een regionale vrijwilligersvacature- bank, verzekeringen, de uitreiking van een lokaal compliment en een inventa risatie van het Heilooër vrijwilligers werk als uitgangspunten voor nieuw beleid aangegeven. - Om de gemeentelijke ondersteuning van vrijwilligerswerk in Heiloo goed te structureren, is per 1 januari 2003 een coördinator vrijwilligersbeleid bij de gemeente van start gegaan. - Er is een digitale Vrijwilligers- vacaturebank opgezet, gekoppeld aan de website www.heiloo.nl en deze brengt vraag en aanbod in het vrijwilli gerswerk bij elkaar. Op 18 juni 2003 heeft een themabijeenkomst in Het Open Huis in het teken gestaan van deze Vacaturebank. - Er zijn nieuwsbrieven verschenen met daarin aandacht voor kennisuit breiding, vrijwilligers uit Heiloo en bestaande regelingen, zoals de subsi dieregeling van de gemeente. - In het afgelopen half jaar zijn er 4 cursussen georganiseerd: '5x B voor het werven en behouden van vrijwilli gers', 'Persberichten schrijven', 'Effectief vergaderen' en 'Presenteren'. Roemenië actie HEILOO - Afgelopen zaterdag 27 november was er de Roemenië actie bij Albert Heijn in winkelcentrrum t Loo. Volgens de organisatie waren de reac ties van de mensen was hartverwar mend en werd er veel gegeven voor de mensen in Roemenië. Groei Bloei Bloemschikken: Kerstarrangement HEILOO - De trend voor de laatste maanden van dit jaar is winterwit, gecombineerd met natuurlijke materia len. Deze combinatie is gekozen als inspiratiebron voor het kerstarrange ment. Tegen deze achtergrond wordt uitgegaan van een royale zilverkleurige schaal met grote rand. Deze wordt eerst goed gevuld met een groene basis en daarna opgemaakt injilyer en witte tinten. Naast dit kerststuk wordt er een tweede bijpassend arrangement gemaakt. Alle materialen worden ver strekt. Het enige dat u mee hoeft te nemen is een scherp mes en een snoei- schaar. Groep A: woensdag 15 decem ber aanvang 13.45 uur, groep B: woens dag 15 december aanvang 19.45 uur, groep C: vrijdag 17 december aanvang 13.45 uur, groep D: vrijdag 17 decem ber aanvang 19.45 uur. Plaats: Ter Coulsterkerk Holleweg 111 in Heiloo. Leiding is in handen van Mercedes Docter en Willy Tames met assistentie van Maaike Rooseboom. Leden beta len 26,50 en niet-leden 32,- U kunt dit bedrag overmaken op rekening nummer 33.64.54.589 ten name van KMTP Heiloo te Heiloo onder vermel ding van het cursusnummer dat u bij aanmelding ontvangt. Aanmelden bij Stien Offerman tel. 0251-245837 of per e-mail jan-stien.offerman@planet.nl. Vermeld dan wel voor welke groep en of u wel/geen lid bent. Op www.cl000.nl staan alle acties van deze week Deze aanbieding is geldig in week 49 t/m zaterdag 4 december 2004. HEILOO - Bij het verschijnen van deze krant zijn de vier Rallyrijders uit Heiloo waarschijnlijk al aangekomen in Banjul, het einddoel. Hier zullen de twee Nissan Patrols met hulpgoederen geveild gaan worden. De opbrengst gaat zoals eerder vermeld naar het goede doel, de Stichting Evenaar. De rustdag te Dahkla, waar de slijtage slag vorige week onderbroken werd, heeft behalve het oplossen van techni sche problemen, een nieuwe vriend schap opgeleverd. De kennismaking met team 1200, The Yellow Cobra's en team 1222, De Jabo's (u raadt het al, Jan en Bouwe) verloopt zo soepel, dat besloten wordt de reis door de Sahara gezamenlijk met één gids te overbruggen. Het avontuur begint nu pas echt. Het kwik stijgt tot de veertig graden, de wegen worden per kilometer slechter, gsm-contact is bijna niet meer mogelijk en de bevolking is hier echt arm. Er is nog een onzichtbare vijand. Landmijnen. De als weg aangeduide route is veilig maar daarbuiten liggen deze sluipmoordenaars uit een oud conflict. De grensovergang met Mauritanië is een ervaring op zich, tien tallen controles, gebarentaal en veel gezwaai met bankbiljetten. Na een eeuwigheid kan de reis eindelijk wor den voortgezet. De dagen in de Sahara zijn lang, heet en stoffig. Hoge snelhe den worden niet meer gehaald. Het rulle zand en het constante gebeuk INGEZONDEN Ingezonden brief Populieren en Beuken Namens Milieu Contact Heiloo en de NCPN willen wij hierbij de inwoners van Heiloo bedanken die zich hebben ingezet voor het behoud van de acht beeldbepalende monumentale populie ren hoek Holleweg/Zeeweg. In totaal 804 adressen/huishoudens hebben ons initiatief ondersteund. Nadat in de raadsvergadering van 4 oktober jl. al 739 handtekeningen aan wethouder Daas zijn aangeboden, zul len de overige 65 ook binnenkort wor den overhandigd. Na bestudering van de door Milieu Contact Heiloo en de NCPN aangedragen alternatieven (waarbij naast woningbouw en par keerplaatsen ook de acht populieren gespaard kunnen worden) is de meer derheid van de commissie Openbare Ruimte op 13 oktober jl. accoord gegaan met het voorstel van wethouder Daas om volgend jaar oktober een aan gepast voorstel van het college in behandeling te nemen. Tot die tijd zijn de populieren gered, Wanneer het toegezegde 'aangepaste voorstel' van het college in oktober 2005 opnieuw inhoudt dat de bomen moeten verdwijnen, zullen wij onmiddellijk weer met u de strijd voor behoed oppakken! Eveneens in het Stationscentrum t.w. direct ten oosten van de spoorlijn, staan nu vier 80-jarige bruine beuken op de nominatie te moeten verdwijnen. In mei jl. hadden Milieu Contact Heiloo en de NCPN geconstateerd dat er sleu ven naast de beuken waren gegraven. Diepe sleuven die gedurende twee maanden een deel van het wortelgestel hebben blootgelegd. Wij hebben uiteraard de gemeente per brief om opheldering gevraagd. De beantwoording van deze brief toont aan dat de gemeente in hoge mate onzorgvuldig heeft gehandeld t.a.v de blootlegging van het wortelgestel. Bureau Boogaart Boomverzorging stelt in haar rapport onder meer 'Proefsleuf ligt al minstens een maand open, wat uitdroging van de wortels veroorzaakt en een invalplaats kan gaan vormen voor parasitaire schim mels"! Ze geeft het advies de proefsleuf met spoed te dichten en stelt verder dat de conditie/levensverwachting van de vier beuken optimaal is. Nu dreigen opnieuw, dóór de gemeen- door diepe kuilen zorgt voor veel oponthoud. De voertuigen lopen regel matig vast, dus keer op keer graven en elkaar eruit trekken is de enige oplos sing. Het behoeft geen toelichting dat dit onder deze extreme klimatologische omstandigheden het uiterste vergt van mens en machine. Team 1207 heeft 't het zwaarst te verduren. Een lekke band en een defecte startmotor. Het los gerammelde koetswerk wordt met spanbanden bij elkaar gehouden. Ook team 1217 komt niet ongeschonden uit de strijd. Als Henk de gemiddelde snel heid probeert op te drijven, wordt een enorme kuil over het hoofd gezien. Tijdens de niet geplande lancering, die volgt op het niet zachtzinnige contact tussen de bolide en de keiharde grond, knalt de achterruit uit haar sponningen. Een meegebrachte vlag van Leo Erkamp biedt uitkomst als vervanging en bescherming tegen het stof. De aankomst in Senegal is als een oase, de laatst aangekomen auto wordt opge wacht met een BBQ en heerlijk koel bier. Het ergste is nu achter de rug. De coureurs zijn moe maar voldaan en de beide Nissans hijgen na van de Spartaanse rit door de Westafrikaanse woestijn. De komende dagen staan in het teken van de laatste etappe naar Banjul. Daar houdt het Rally-avontuur op en is er tijd voor een welverdiende vakantie. Daarover volgende week meer. telijke bouwwoede én de grond in han den is van een projectontwikkelaar én het ontbreken van een kapverordening die nu onontbeerlijk blijkt, mooie oude gezonde bomen te worden vernietigd. Wij zullen de gemeente Heiloo opnieuw om nadere uitleg vragen en houden u op de hoogte. Els Swart, Milieu Contact Heiloo Willem Gomes, NCPN Wie haalt voor u de kerstboom in huis? HEILOO - Sinterklaas is nog niet eens afgereisd, maar iedereen denkt al aan de kerstdagen en wil het thuis gezellig maken. Met een kerstboom. Maar hoe krijgt u die in huis? Gelukkig hoeft u zich daar geen zorgen over te maken: de jongeren van Graag Gedaan Junior, de klussendienst van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, kunnen dit voor u doen! Scholieren vanaf 14 jaar knappen een voudige klussen op voor senioren. U kunt hierbij denken aan klusjes als: de afgevallen bladeren opruimen, de hond uitlaten, auto's wassen, eenvoudige computer klusjes en een kërstbèom voor u halen. De junioren doen de klussen vrijwillig, omdat ze u een dienst willen bewijzen. Via Graag Gedaan Junior krijgen ze toch een beloning van u, in de vorm van een stickertje. Deze stickertjes kunnen ze opsparen voor iets leuks. Als u een klusje heeft, 'betaalt' u de jongere daar namelijk 1 stickertje voor. Deze stickertjes kunt u kopen bij de receptie van de Stichting Ouderenwerk Heiloo in de Abraham du Bois-hof 2 (het Trefpunt). U kunt daar 5 sticker tjes kopen voor 10,-. Als u nog iets wilt weten, of een klus heeft voor Graag Gedaan Junior, dan kunt u de Stichting Ouderenwerk Heiloo bellen: 072-5331297. Radio Excellence brengt hommage aan The Cats Twee weken geleden werden The Cats in het zonnetje gezet door het gemeen tebestuur van Volendam. Dit is aanleiding voor Alfred Cahn om in de uitzending van het programma 50-plus van Streekradio Excellence op dinsdagavond 7 december, tussen 20.00 en 21.00 uur, muziek te draaien van deze vermaarde popgroep, die in de jaren 1968-1975 vijf keer de eerste plaats bezette in de nationale top-tien. Alkmaar Johanna Naberstraat 51 Muiderwaard 416 (huisw. 1) Alkmaar Winkelwaard 486 Europaboulevard 354-356 Noord-Scharwoude J. van Stolbergstraat 51-53 Heerhugowaard Roze Flamingo 98 Heiloo Rosendaal 95 Het Hoekstuk 6 Eenvoudige groenekoolschotel Eenvoud is de kenmerk van het ware. Alhoewel dat niet altijd opgaat. Maar als de bij het bereiden de ingrediënten goed zijn, dan kun je dit gezegde wel omarmen. Kool is een echte winter groente. Dat geldt zeker ook voor groenekool. In ons klimaat is het eten van kool in feite een 'must'. Daarom moeten we regelmatig een koolsoort op tafel zetten. Ook in deze rubriek zullen we daar aandacht aan beste den. Dan nu een recept voor groene kool. Benodigd voor 2 personen: 1 pond (gesneden) groenekool, 2 niet te grote (rode) uien, 1 middelgrote winterwor tel, 4 middelgrote aardappelen, (vege tarische) knakworstjes, olijfolie, soja saus, zout en peper. Bereiding: Snijd de kool in dunne reepjes. Neem zo mogelijk ook het groene buitenblad mee, want dat kleurt mooi. De ui halveren en in dunne (halve) ringen snijden. Aardappelen in kleine 'frietvorm' snijden. Wortel in lengte doorsnijden (eventueel de halve wortels nog eens doorsnijden) en vervolgens in dunne plakjes. Een paar eetlepels olie in de wok en uien, wortel en aardappels erin doen. Ca. 5 minuten even flink laten bakken en dan de kool erbij. Een beetje water erbij om'aanbran den te voorkomen. Deksel erop en 5 minuten goed laten doorwarmen. Goed door elkaar husselen en nog minimaal 15 minuten op zacht vuur laten garen. De kool mag best een beetje knapperig (beetgaar) blijven. Aan het eind kan in kleine stukjes gesneden (vegetarische) knakworst worden toegevoegd. De hoeveelheid is vooral uw eigen keuze. Het gerecht afmaken met peper (of iets ander pit tigs), zout en sojasaus. Alles nog even goed door elkaar mengen en opdie nen in een schaal. U krijgt een aange name maaltijd met een fleurig gezicht. Houdt u van wijn, dan is een lekker glas rode wijn (bijvoorbeeld een Spaanse) een prima metgezel. U merkt wel een recept hoeft niet ingewikkeld te zijn. Heeft u ook een eenvoudig recept (maar wat ingewik kelder recepten zijn ook van harte welkom) stuur dit dan op naar redac tie Uitkijkpost, postbus 68 1850 AB Heiloo of per e-mail aan redactie@uitkijkpost.nl. V i Extra Voordeel Prijswijzigingen, drukfouten en uitverkocht voorbehouden. Aanbiedingen zijn niet bestemd voor grootverbruikersen/of wederverkopers. Op de aanbiedingen waarbij staat vermeld, is onze actiegarantie niet van toepassing. Deze zijn uitsluitend geldig'zolang de voorraad strekt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 15