1 mededeling Wereldwinkel Heiloo in Kerstsfeer Cafe de Wit weer in café Top-100 Rentenaar doet oproep aan deelnemers kleurwedstrijd! Workshop Bloembinderij Chantal Kuyper en Blom zorgen voor fris se wind door de makelaarswereld Mi jr p UITKIJKPOST - 1 DECEMBER 2004 - PAGINA 6 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. 5 11 ÊÊ9Ë HEILOO Bouwvergunningen Stationsplein/ Heerenweg/Stationsweg Ingediende bouwaanvragen Verleende bouw en sloopvergunningen Onthouding goedkeuring le herziening van het bestem mingsplan Zuid-Oost Q, 2e uitwerking (golvende wand) urgerzaken Burgerlijke stand gemeente heiloo tot en met 24 november 2004 fomgeving Ruimactie (brom)fietswrakken NS Station Heiloo ededelingen Invoering éénrichtingsverkeer Wet kinderopvang Kerststukjes thuis maken Inbraken in personenauto's Heiloo contact i m. m i mm mé' vervolg van pagina 4 Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Stationsplein/Heerenweg - (le fase) oprichten woongebouw van 29 appartementen, winkels (waaronder een supermarkt) en parkeerkelder in twee bouwlagen [reg.nr. 2003/0169] Stationsweg 88,88aStationplein 5,6,7 - bouwen woongebouw met 17 appartementen, vier win kels, een grand café en parkeerkelder [reg.nr. 2003/0095] Stationsweg 89 - bouwen woongebouw met 13 appartementen, een winkel en een kelder [reg.nr. 2003/0096] Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heüoo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Ter inzage De genoemde bouwplannen liggen gedurende zes weken ter bij de publieksbalie bouwen en wonen, geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aan vragen om een bouwvergunning zijn ingediend. E.J. Potgieterweg 34 - vergroten woning keuken en tuinkamer [reg.nr. 2004/0397] Oosterzijweg 11A - bouwen garage/berging en studeerruimte (gewijzigd uitvoeren) [reg.nr. 2004/0398] Slootenslaan 27 - bouwen twee recreatiewo ningen dubbele studio met bergingen [reg.nr. 2004/0394] Westerweg 423 j bouwen woning (2e bedrijfswoning) [reg.nr. 2004/0208] Westerwég 51 c - veranderen woning [reg.nr. 2004/0395] Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Door het college van burgemeester en wethou ders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Haesackerlaan 16 - veranderen woning plaatsen kozijn [reg.nr. 2004/0383] Heerenweg 162 - ged. veranderen winkelge bouw reclame-uitingen dierenparadijs [reg.nr. 2004/0329] Hoogeweg 3 - vergroten woning [reg.nr. 2004/0339] Kennemerstraatweg 308 - vergroten woning twee slaapkamers op verdieping [reg.nr. 2004/0110] Rechte Hondsbosschelaan 9 - oprichten woning 2e fase [reg.nr. 2004/0336] W W.J. Hofdijkweg 48 - vergroten woning praktijkruimte, inclusief inrit/uitweg [reg.nr. 2004/0270] Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072)535 66 66. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land bij besluit van 7 september 2004 (nr. 2004-28926), goedkeuring hebben onthouden aan de le herziening van het bestemmingsplan Zuid-Oost II, 2e uitwerking (golvende wand). De niet-goedgekeurde le herziening beoogde de bestaande bouwhoogtes van de woningen Ronde Laan 21 tot en met 127 en Laan Eindeloos 2 en 24 zodanig te begrenzen, waardoor de plaatsing van dakopbouwen daarmee planolo gisch niet meer mogelijk was. Gedeputeerde Staten hebben besloten de genoemde le herziening niet goed te keuren, aangezien met betrekking tot de gevolgde proce dure het wijzigingsplan in strijd komt met artikel 11, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Ter inzage Het besluit van Gedeputeerde Staten en de met- van 2 december 2004 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur, op andere tij den alleen na telefonische afspraak, telefoonnummer (072) 535 67 46. Bezwaar Gedurende deze zes weken kan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten door belanghebbenden schriftelijk beroep worden ingediend. Het beroepschrift dient te worden gericht en verzonden aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Elders geboren Sem D., z.v. C.J. Leijen en A.P.M. Admiraal Florine A.M., d.v. M.J.W. Jansz en CAM. Willemse Softe, d.v. S.K. Stoker en M. Poldervaart Friso H.B., z.v. F.B. Andersen en LH. van Ooi Hja, d.v. F.J. Snijders en N.W.M. Zuurbier Huwelijksaangiften aangiften geregistreerd partnerschap R. Hoed en E. Abel Overleden H. Muijsev Meijer W. Bronner wv Visser R.C. Jansen wv Soecker C. Volmer wv Dibbets Elders overleden J.C. Zwirs J. Birekoven In de week van 6 tot en met 10 december a.s. gaat de gemeente (brom)fietswrakken in en rondom de stallingen bij het NS-station Heiloo voorzien van een sticker met de waarschuwing dat het wrak binnen enkele dagen wordt verwij derd. De eigenaren hebben dus nog de gelegenheid hun bezit zelf mee te nemen. Staan de (bromjfietswrakken er na enkele dagen nog, dan haalt de gemeente ze weg. - Gedurende een periode van 14 dagen na het ver wijderen van het wrak kan de eigenaar deze tegen betaling van een.boete van 12,00 ophalen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente aan het Rosendaai 2 in Heiloo. Verbetering stationsomgeving In en rondom de stallingen bij het NS Station aangetroffen. Dit geeft een slordige aanblik en werkt verloedering in de hand. Bovendien nemen deze wrakken onnodig stallingsruimte in beslag. Deze situatie is niet gewenst en daarom heeft de gemeente Heiloo zich voorgenomen wrakken van fietsen en bromfietsen periodiek te verwijderen. Op grond van artikel 5.1.11, lid 1 en 2, van de Algemene Plaatselijke Verordening is de gemeente gerechtigd foutief geplaatste (brom)fietsen en (brom)fietswrakken weg te halen. Er is sprake van een (bromjfïetswrak, als het - in onvoldoende staat van onderhoud verkeert (er is niet meer mee te rijden) - in verwaarloosde toestand verkeert (er is lang niet meer op gereden, de voormalige eigenaar heeft er kennelijk afstand van gedaan) - een geringe economische waarde heeft (er moeten meer kosten worden gemaakt voor het opknappen dan de waarde van de (brom)fiets is) Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P. van der Last, veiligheidscoördi nator, afdeling Organisatieondersteüning, telefoonnummer (072) 535 66 44. In 2002 heeft het college van burgemeester en wethouders besloten om éénrichtingsverkeer in te voeren op het gedeelte tussen Raadhuisplein en Raadhuisweg ter hoogte van het gemeente huis. Dit gedeelte is dermate smal dat het in twee richtingen berijden ervan onwenselijk is. Dit besluit is in 2002 gepubliceerdin de Uitkijk post, maar nog niet uitgevoerd. Dit zal binnenkort alsnog gebeuren. Meer informatie Voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met de heer P. Bakker van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 63. Vanaf 1 januari 2005 krijgen ouders die gebruik maken van kinderopvang te maken met de Wet kinderopvang. Deze wet regelt de kwaliteit en de financiering van kinderopvang. In de wet is de kinderopvang moet voldoen. De gemeente is vanaf 1 januari 2005 verant woordelijk voor toezicht op de kwaliteit in de geregistreerde kindercentra. Als een kindercen trum voldoet aan alle eisen, wordt het geregistreerd in een register bij de gemeente. Kinderopvangorganisaties die nu al een vergun ning hebben, zijn met ingang van de invoering van de Wet kinderopvang automatisch geregis treerd. Registratiebewijs Ouders kunnen in aanmerking komen voor een bijdrage in de kosten kinderopvang via de Belas tingdienst. Voorwaarde is dat een kinderdagverblijf opgenomen is in het gemeen telijke register. De Belastingdienst en de werkgever(s) kunnen om een registratiebewijs vragen. Deze verklaring van registratie kan vanaf heden afgehaald worden bij: - het eigen kinderdagverblijf of - het Informatiecentrum van de gemeente Heiloo. Als een kindercentrum of gastouderbureau niet geregistreerd is, wordt door de overheid geen tegemoetkoming gegeven. Register Heiloo in Heiloo opgenomen in het gemeentelijke register: - Stichting Kinderopvang Humanitas (Bommelstein en Ollie B. Bommel) - Villa Lilla - Kits Oonlie - De Kwekkerij - Poppejans - De Boskabouter en - Pom-Pom Meer informatie Het register ligt ter inzage in het Informatiecen trum. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandag avond van 18.00 tot 20.00 urn. Tevens kunt u hier tijdens openingtijden terecht voor een verklaring van registratie. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw E. de Graaft van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072) 535 66 84. HEILOO - De decembermaand is al weer aangebroken en daarmee ook de maand van gezellige lichtjes en dennegroen. Een kerststukje kopen voor op de tafel is altijd leuk, maar nog leuker is het om een kerststukje zelf te maken. Maar dat is weer niet zo gezellig om alleen te doen. De vrijwilligers van Stichting Ouderenwerk Heiloo staan voor u klaar om bij u thuis een kerststukje te komen maken. En natuurlijk kunt u daarbij een kleinkind, buurvrouw of iemand anders uitnodigen! U betaalt alleen de materiaalkosten. Opgeven kan bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo waarna u teruggebeld wordt door de vrijwilli ger om een afspraak te maken. Met de vrijwilliger kunt u meteen uw wensen doorspreken en daarmee de materiaalkosten bespreken. Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. HEILOO - Het Sinterklaasfeest is al heel dichtbij en overal zien we ook al volop kerstverlichting en kerstbomen vol versieringen. In deze tijd van ver warring en onzekerheid verlangen we allemaal naar warmte, licht en gebor genheid. En het symbool bij uitstek van die warmte en geborgenheid is natuurlijk de kerststal. In de wereldwinkel Heiloo op de Stationsweg 105, vindt HEILOO - In de nacht van maandag op dinsdag 22-23 november werd er in een drietal personenauto's ingebro ken. De auto's stonden geparkeerd op de Vierakkers, Vredenoord en de de Hofstee. Uit de auto's werden diverse goederen waaronder een autoradiocdspeler ontvreemd. u vele soorten kerststallen van klein tot groot en in allerlei prijsklassen. Ook vindt u hier glimmende kerstbal len, stralende sterren en lieve, kleine engeltjes om maar een greep te doen uit het uitgebreide assortiment. Er zijn veel nieuwe kerstkaarten, ook van Unicef en Amnesty, en de kaar sen, lichtend voorbeeld van ons ver langen naar vrede, zijn bovendien deze maand in de aanbieding. Zie voor alle verdere aanbiedingen ook de advertentie in deze Uitkijkpost. Zoekt u een mooie kalender voor het komende jaar? Kijk dan eens bij ons naar de Novibkalender. Met zijn prachtige foto's een sieraad aan de wand. In de huiselijke kring met fami lie en vrienden creëren wij graag een sfeer van intimiteit. Maar tegelijk voelen wij ons ook verbonden met anderen. Met de kerstartikelen van de Wereldwinkel kunt u daadwerkelijk uiting geven aan die gevoelens. De Wereldwinkel, ook voor al uw kado's! HEILOO - Goede cafés onder de aan dacht brengen van vakgenoten en con sumenten. Dat is de bedoeling van de wedstrijd Café van het Jaar. Deskundige juryleden gingen op pad door het hele land om de Top-100 van beste cafés van Nederland samen te stellen. De Top-100 van beste cafés is een initiatief van de redactie Misset Horeca, het wekelijks verschijnende vakmagazine van Reed Business Information. De wedstrijd Café van het Jaar is voor het eerst in 1994 georgani seerd. Deelname geschiedde op basis van vrijwillige inschrijving. Uit de inzendingen werden circa 40 tot 50 cafés geselecteerd die anoniem door deskundigen werden bezocht. Tien finalisten werden vervolgens genomi neerd voor de titel Café van het Jaar. De juryleden zijn geselecteerd op basis van jarenlange ervaring in en met cafés. Velen van hen hebben zelf een respec tabele staat van dienst als kastelein en ondernemer. Voor het tweede jaar mag ook café De Wit zich een van de 100 beste cafes in Nederland noemen. Dit jaar zijn ze zelfs van nummer 70 opgeklommen tot de 63ste plaats! In het juryrapport staat te lezen: 'Het pal onder Alkmaar gele gen Heiloo herbergt een heel leuk dorpscafé, café De Wit. Een goed geleid en zeer stabiel bedrijf. Met duidelijk een bindende functie voor de lokale gemeenschap. De Wurlitzer-jukebox staat in de hoek, olielampen van weleer aan het plafond. Op sommige momen ten kan het er flink spoken. Als de loka le jeugd een feestje heeft. Lange kerels, struise dames. Een en al levenslust. Op rustiger momenten treffen we er een topbarkeepster die haar vak verstaat. Een praatje waar nodig, adequaat wer kend indien verlangd. Hier wordt dui delijk gewerkt op een manier die gericht is op de gast.' Het enige andere cafe uit de regio op de lijst is cafe De Notaris in Alkmaar op de 29ste plaats. HEILOO - Na vier openingsweken kan Rentenaar Dierenparadijs met trots terugkijken op een uiterst succes volle opening van het dierenparadijs in Heiloo. De opening ging gepaard met allerlei acties waarbij iedere week een andere diergroep in het zonnetje is gezet. Hierdoor werd de drukte gespreid, zodat iedere bezoeker toch voldoende aandacht en een vakkundig advies kon krijgen. Oproep voor prijswinnaars! De kleurplaatwedstrijd met ruim hon derdtachtig inzendingen was een enorm succes. De prijzen waren dan ook niet mis. Cadeaubonnen voor drie hoofdprijswinnaars per leeftijdscatego rie en verder voor iedere deelnemer een leuke troostprijs. Veel troostprij zen en zelfs enkele hoofdprijzen zijn niet opgehaald tijdens de prijsuitrei king. Deze kunnen alsnog in het die renparadijs worden afgehaald. De kleurplaten boden, samen met het gevarieerde assortiment dierenspullen, een kleurig schouwspel in de winkel. Gratis voer Het gratis honden- en kattenvoer, dat tijdens de opening verstrekt werd, vond gretig aftrek. Net als het 'hon dentaart-eten', dat voor veel hilarische momenten zorgde. De honden lieten zich de taart, die door Rentenaar was samengesteld uit het lekkerste voer, goed smaken en verlieten al likke baardend het Dierenparadijs. Kiek je Kat wedstrijd De meest gekke foto's werden ingele verd waaronder brildragende, jongle rende en zelfs volledig gekostumeerde QLhM- v! V.i 1'onrOftATtS De winnaars van een jaar lang gratis kattenvoer bij Rentenaar. katten. Afgelopen zaterdag is aan Rianne Tricht gratis kattenvoer uitge reikt, genoeg voor een heel jaar. Zij maakte de winnende kattenfoto van haar kat 'Missy' die zich in de kerst boom had genesteld. Rentenaar Dierenparadijs hoopt met deze acties een onvergetelijke entree te hebben gemaakt in Heiloo. Voor algemene informatie kan de website worden geraadpleegd: www.rente- naar.com EGMOND - Na anderhalf jaar inmiddels een begrip voor veel mensen in Egmond en omgeving. Velen hebben de weg naar de winkel inmiddels gevonden. Voor een grote variatie aan verse bloemen en planten, een uitge breid assortiment aan betaalbare en exclusieve potten en andere cadeauar tikelen kunt u terecht aan de Abdijlaan 3 in Egmond-Binnen. Daarnaast kunt u ook bij haar terecht voor een leuke workshop. Het pro gramma voor de Kerstdagen ligt inmiddels klaar. En voor deze work shop geldt vol=vol. Dus zorg dat u er snel bij bent, zodat u verzekerd bent van een fraai zelfgemaakt Kerststuk tijdens de feestdagen. Op vrijdag 10 december organiseert Chantal haar Kerstshow, waarbij een ieder gelegenheid krijgt om onder het genot van een drankje en een hapje te genieten van de nieuwste Kerst artikelen en kerststukken. Zij nodigt u uit daarbij aanwezig te zijn. Vanaf 17.00 uur gaat de grote verlichting uit en de Kerstverlichting aan. De avond duurt tot ongeveer 22.00 uur! Verder wenst Chantal een ieder die verhinderd is fijne feestdagen en een bloemrijk 2005. HEILOO - Ze kunnen bijna niet wachten tot ze in januari officieel openen, en trots laten ze hun aan staande pand in De Passage tegeno ver het station in Heiloo zien. Bas Kuyper en Ronald Blom, alias Kuyper en Blom Makelaars; een nieuwe makelaardij met een frisse blik op de huizenmarkt. Wat vooraf ging: twee enthousiaste heren, allebei werkzaam bij gerenommeerde make laarskantoren in de regio, denken regelmatig bij zichzelf: 'dat kan anders'. Bas: „Beter in de zin van: meer aandacht voor de klant, een mooiere presentatie van het huizen aanbod, een open en eerlijke manier van communiceren. Mensen weten vaak niet waar ze aan toe zijn bij een makelaar. Daar willen wij met ons kantoor verandering in brengen." Zijn enthousiaste partner Ronald vult hem aan; „Dat houdt in de prak tijk in dat wij elke klant wekelijks informeren over de stand van zaken. Voor de verkopende partij houden we bij wat de reacties op het te ver kopen object zijn, welke vragen erover worden gesteld, en wat de reacties waren na een bezichtiging. Op die manier maken wij inzichtelijk wat we voor onze klant doen." Bas: „Tevens willen wij een zeer goede presentatie van de panden geven in de krant door elke klant meer dan voldoende ruimte te geven om de woning optimaal te presenteren. Als je op zoek bent naar een huis, dan is een goede foto van het pand belang rijk, maar wat achter de voordeur ligt is minstens zo belangrijk,om een goede indruk Van het pand te geven en nieuwsgierigheid te wekken bij de potentiële koper(s). Die informatie proberen wij dus meteen te geven, zonder veel clichés te gebruiken. Want hoe belangrijk is informatie over de plaatsingsdatum van de CV- ketel nou eigenlijk?" Ronald: „Natuurlijk wil je dat weten, maar dat is volgens ons de informatie die Tater komt'. Juist de kenmerken die het huis bijzonder maken, waarnaar men sen zoeken als ze gaan kijken naar een huis, willen wij benadrukken in de advertentie." Actieve makelaars Bas en Ronald zijn actieve make laars. Ronald: „Wij weten uit ervaring wat we moeten doen om je als make laar te onderscheiden. Het is meer dan alleen een prijs bepalen, bord in de tuin plaatsen en een foto maken. Wij vinden het belangrijk om regel matig contact met de verkoper te hebben en altijd beschikbaar te zijn voor vragen, opmerkingen en sug gesties van de klant zelf. Straks zijn we met zijn drieën- vanaf januari krij gen we versterking van een geweldige commerciële binnendienst-medewer ker, dus uitstekend bereikbaar." Naast de grote etalage van Kuyper en Blom, waar ruimte zal zijn voor maarliefst 80 panden op A3 formaat, vormt straks ook de website www.kuyperblom.com een onmisba re schakel tot succes. Zo zullen alle panden, met uitgebreide informatie en een groot aantal foto's, op de site te zien zijn. „Ook op de website zul len de panden, en daarmee onze klanten, het belangrijkst zijn. Geen uitgebreid verhaal over onze ont staansgeschiedenis, (want hoe belangrijk is dat voor u?), maar meteen een startpagina met het aan bod van panden, die overigens meteen wordt ververst zodra er iets in het bestand veranderd. Ook bij zonder is de mogelijkheid om de digi tale versies van de brochures aan te vragen via de website"; aldus Bas. „En zo zijn we al een jaar bezig met het bedenken van hoe 'de ideale makelaar' er uit moet gaan zien", lacht hij. Ronald vult hem aan: „En ik moet zeggen: we zijn goed op weg!" Op maandag 3 januari gaan de deu ren open van het makelaarskantoor van Bas Kuyper en Ronald Blom. Deze opening gaat gepaard met enkele ludieke acties, die tegen die tijd bekend zullen worden gemaakt via de Uitkijkpost. Voor die tijd kunt u de heren wel al bereiken, Bas Kuyper op tel. 06-51850537, en Ronald Blom op tel. 06-22806551.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6