JAK vof I boon 'm <25^ 4ZSB> Zorggroep IJmond Partners in de Zorg Kruis Goedkoopste rijbewijskeuring! Aangeboden: Belangrijk en dankbaar werk agr van Schooten BV www.borstguusdejong.nl De diëtist komt bij' u thuis! Vrijwilliger Margriet Rosier over haar werk bij het RKZ: Officiële keuring, 40% korting, geen wachttijd, gratis parkeren. Medische praktijk Con Amore Broekbeeklaan 26 te Bergen, tel. 072-5814537 tegelzetbedrijf Voor al uw tegelwerk Showroom bij S.T.C. Sanitair Tegelcentrum Alkmaar Scheldestraat 8,1823 WB Alkmaar 1 Gratis thermostaat Openingsactie 2 Kraan en glijstangset 3 Gratis 200 m3 gas 4 Gratis garantie Expect more... kijken en luisteren in stijl Heiligeweg 183, Krommenie Telefoon 075-6284103 www.boonkrommenie.nl www.domeinvastgoed.nl www.kits-oonlie.nl www.schilderbolten.nl www.reisbureauheiloo.nl Zorggroep IJmond is een samenwerkingsverband van Thuiszorg IJmond, Rode Kruis Ziekenhuis, GGZ Dijk Duin, regio Midden-Kennemerland en Stichting Partners in de Zorg. Zorggroep IJmond heeft als doel de zorg in de regio zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen zodat cliënten zo lang mogelijk in hun eigen woon/ leefomgeving kunnen blijven. Voedings- en dieetzorg in wooncentra Wij bieden: De diëtist regelt het voor u Geïnteresseerd? Neem contact op met de coördinator vrijwilligerswerk. 'Sommige patiënten neem je mee naar huis kamerbezoek Rode Kruis Ziekenhuis. Kwaliteit is voor ons vanzelfsprekend. Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven INSTALLATIEBEDRIJF GAS WATER SANITAIR VERWARMING DAK ONDERHOUD SERVICE Dusseldorperweg 73 1906 AJ Limmen Tel. (072) 505 14 05 Telefax (072) 505 13 14 Runxputteweg 3, Heiloo Telefoon 072 505 33 72 Fax 072 505 16 48 verwarmende acties! De Nefit EcomLine Excellent HR-ketel is vooral geliefd om zijn degelijkheid en grote warmwaterkracht. Bij aanschaf van deze verwarmingsketel krijgt u een thermostaat gratis. Vanwege de feestelijke opening van ons nieuwe bedrijfspand houden we tot en met 31 december 2004 acties. Wij informeren u graag over de voorwaarden. Met een thermostaatkraan kunt u de water temperatuur perfect afstellen. Als u kiest voor het merk Grohe hebben we een prachtige aanbieding: thermostaatkraan en glijstang voor €220,- incl. btw en gratis geplaatst. De hoogrendement-gaswandketels van Remeha zijn zeer compact, zuinig en schoon. Bij aanschaf van één van deze ketels krijgt u 200 m3 gas gratis. Als u tijdens de openingsperiode (tot en met 31 december 2004) een nieuwe ketel besteltkrijgt u drie jaar gratis volledige garantie en een gratis onderhoudsbeurt. Installatiebedrijf Borst /GUUS DE JONG Èg! Westerweg 198 c, 1852 AP Heiloo, 072 533 34 81 SeoVision 4 Beolab 4000 ...en krijg meer! Wanneer u kiest voor de BèoVision 4 plasmatelevisie van Bang Olufsen, laat u zich meevoeren naar de wereld van films en ontspanning - zonder uw huis te verlaten. Wij bieden u nu een Speciaal Entertainmaint Pakket: BèoVision 4, een set BeoLab 4000 luidsprekers van Bang Olufsen en 4 jaar garantie (in plaats van de gebruikelijke 3 jaar) tegen een speciale aanbieding. Bezoek onze showroom voor meer informatie over dit tijdelijke aanbod. Pincodebeveiligd. BANG OLUFSEN CHALLENGE YOUR SENSES AT: BOUWKUNDIG ADVIESBURO KINDEROPVANG SCHILDERSBEDRIJF REISBUREAUS Het gastouderbureau van de SKOA zoekt met SPOED een GASTOUDER of GASTOUDER AAN HUIS in Heiloo. Deze aanvraag is voor een meisje van 1 jr. en een jongen van 5 jaar in de omgeving van basisschool de Springschans/Breedelaan. Opvangdagen zijn wo: 7.45-14.45 uur en do: 7.45 - 17.00 uur, tijdens de schoolvakanties is geen opvang nodig. De gastouder ontvangt een vergoeding per uur. Info 072-5147147 A. Assink TANDPROTHETISCHE PRAKTIJK Gediplomeerd tandprotheticus lid ONT Voor uw nieuwe kunstgebit Tevens reparaties en rebasingen aan uw bestaande kunstgebit 15 jaar implantaatervaring Vergoeding door ziekenfonds en part. verz. Dusseldorperweg 6 Limmen Telefoon 072-5055592 Zorggroep IJmond heeft als doel de zorg voor inwoners in de regio IJmond te verbeteren. Om dit te bereiken worden diverse verbetertrajecten uitgevoerd. Eén van de verbeteringen is het inzetten van diëtisten van Thuiszorg IJmond bij Partners in de Zorg. Als u in een zorgcentrum van Partners in de Zorg woont en uw huisarts adviseert u om een dieet te volgen, dan hoeft u daarvoor de deur niet meer uit. De diëtist van het zorgcentrum komt bij u thuis! Voorheen konden de bewoners van zorgcentra terecht op de wijkspree kuren van de diëtist van de Thuiszorg. Prima, maar er moest wel vervoer worden geregeld. Bij slecht weer of als u slecht ter been bent is dat niet altijd prettig en makkelijk. Nu kan de verzorging u aanmelden bij de diëtist van Thuiszorg IJmond, die elke maand - of soms vaker - in het zorgcentrum komt. Zij is gespe- Niet meer weg te denken zijn ze in de dagelijkse praktijk van een woon- en zorg centrum of verpleeghuis: de vrijwilligers. Bijna 1000 vrijwilligers zijn actief in de 14 locaties van Partners in de Zorg. Sommige incidenteel, anderen een aantal dagen. Maar wat ze delen is het enthousiasme voor 'hun'huis en 'hun' bewoners. De vrijwilligers vormen een belangrijk en onmisbaar onderdeel van Partners in de Zorg. Dit door onder andere hun hulp bij allerlei activiteiten en hun aan dacht voor de bewoners. De vrijwilli gers doen duidelijk ander werk dan de ruim 2000 vaste medewerkers. De vrij willigers zijn namelijk niet belast met de zorg, waardoor zij beter in staat zijn om extra aandacht te geven aan de bewoners. Zij leveren daarmee een flinke bijdrage aan hun welzijn. Er zijn legio mogelijkheden om vrijwil ligerswerk te doen binnen Partners in de Zorg. Een greep hieruit: Bezoeken van bewoners die daar behoefte aan hebben. Fietsen (met de duofiets) of wande len met bewoners. Gastvrouw of -heer zijn bij de ont moetingsgroepen tussen bewoners. Handje helpen bij kerk- of meditatie diensten. 's Ochtends met de koffie helpen in de ontmoetingszaal. Auto rijden voor Tafeltje Dekje (maaltijden aan huis). Bewoners begeleiden bij ziekenhuis- of doktersbezoek. Ondersteunen bij diverse ontspan- nings- en creatieve activiteiten. 's Avonds koffie brengen bij bewo ners op hun appartement. Dierenverzorgers voor het dieren- parkje. Thema- en bijscholingsbijeenkom sten (niet bij alle locaties). Contacten met andere vrijwilligers en met de medewerkers Begeleiding tijdens het werk Een samenwerkingsovereenkomst, een WA- en ongevallenverzekering (niet bij alle locaties). Bedankjes in diverse vormen Kortom een prettige en zinvolle beste ding van uw vrije tijd! De aard van de werkzaamheden en de tijden worden in overleg met de vrijwilliger persoon lijk afgesproken. cialiseerd in voeding voor ouderen. Ze maakt dan een afspraak om bij u op de kamer langs te komen. In het eerste gesprek hoort u de mogelijkheden, worden uw vragen en wensen besproken en hoort u hoe het dieet eruit ziet. Dit wordt aangepast aan uw eigen voedingsge woonten. Veel voorkomende aan doeningen waarbij een dieet nodig is, zijn: diabetes (suikerziekte), obstipa tie of diarree, kauw- en slikproble- men, overgewicht of juist onderge wicht. De diëtist regelt vervolgens uw maaltijden in de keuken of zorgt voor het bestellen en het aanvragen van vergoeding van dieetproducten. Als het wenselijk is dat u aangepast bestek krijgt of hulp bij het eten (denk aan snijden van vlees), dan neemt ze contact op met bijvoor beeld de ergotherapeut of de ver zorging. Zo worden alle noodzake lijke acties snel ondernomen. Mocht het nodig zijn, dan komt de diëtist nog een paar keer bij u terug. Voor een dieetadvies heeft u altijd een verwijsbrief van de huisarts nodig. Vraag hierom alstublieft! Een vrijwilliger aan het woord: Op het moment dat Ria en Bep uit het arbeidspro ces stapten, wilden zij hun verkregen tijd zinvol besteden. Zij reageerden op een advertentie en rol den zo het vrijwilligers werk in. Bep schenkt 's avonds koffie en thee. 'De mensen zitten echt op je te wachten,' vertelt ze. 'Ik ken zelfs een mevrouw die snel de televisie uitdoet als ze ons aan hoort komen in de hoop dat we even een praatje blijven maken.' Ria: 'Die aandacht is zo belangrijk. Even iemand die de tijd heeft om naar ze te luisteren'. Bea Boots; de Santmark en de Boogaert (Castricum): 0251 - 653947 Gerard Brouwer; De Loet en Overkerck (Heiloo): 072- 5330744 óf UW Piet Leek: 072-5333633 Miranda Rozemeijer: Strammerzoom (Akersloot), De Cameren (Limmen), 0251-310850 Stichting Bij het RKZ zijn ruim 300 vrijwilligers actief in veel verschillende functies. Margriet Rosier, vrijwilliger bij het Rode Kruis Ziekenhuis, vertelt over haar ervarin gen dis gastvrouw op de afdeling Al, 'Al is het alleen om anderen enthousiast te maken.' Ik was op zoek naar vrijwilligerswerk en kwam via via in contact met de vrijwilligerscoördinator van het ziekenhuis. Er was net een nieuw project opgestart: afdeling Al zocht gastvrouwen op alle doordeweekse ochtenden. Al is de afdeling Neurologie/ Interne/ Longziekten met veel langdurig zieken. Mijn och tend begint bij de afdelingssecreta resse aan wie ik een overzicht vraag van de patiënten die opgenomen en ontslagen worden. Ik drink een kopje koffie met de mensen van de activiteitenbegeleiding. Daarna infor meer ik bij de teamleiders naar de patiënten die extra aandacht of hulp nodig hebben.' Margriet Rosier Rondje Fotograaf: René 'Mijn rondje kamerbezoek begint. Ik stel me voor aan nieuwe patiënten, leg ze uit wat mijn functie inhoudt en vraag wat ik voor ze kan betekenen. Meestal kom ik niet veel verder dan dit rondje voorstellen, want de behoefte aan een praatje is enorm groot. De dagen zijn lang, de zorgen en angst om van alles groot. Het'praatje' gaat over het ziek zijn, wat iemand plotseling niet meer kan na bijvoorbeeld een herseninfarct, over de kinderen, kleinkinderen, zorgen over de partner etc. En al lijkt het allemaal kommer en kwel, er is ook humor. Veel mensen blijken over een geweldig relative ringsvermogen te beschikken en slepen medepati ënten daarin mee.' Telefoneren 'Naast het'praatje' zijn er ook veel hand en spandiensten. Bijvoorbeeld helpen met eten of drinken, iets uit het winkel tje halen, voorlezen, een telefoonnum mer draaien en de hoorn aangeven en de post rondbrengen. Kortom: er zijn dui zend dingen die zich voordoen. Intussen vang ik nieuwe patiënten op, begeleid ze naar hun kamer en geef ze de informatiemap van het ziekenhuis te lezen.Vertrekkende patiënten help ik bij het inpakken van hun spulletjes en begeleid ik naar de uitgang. Natuurlijk doet de ene patiënt je meer dan de andere, neem je sommige mee naar huis. Maar de deur van de vrijwilligerscoördinator of de verpleeg kundige staat altijd open om erover te praten.' (links) in gesprek met een patiënt van der Meuten. 'Mijn bevindingen zijn positief en de voldoening is groot. Een ochtend in de week, van 9.00 tot 13.00 uur, flair om met mensen om te gaan. Dat is, naast alle mooie en leuke dingen in het leven, wat gevraagd wordt voor dit zo broodnodige vrijwilli gerswerk.' Voor meer informatie over vrijwilligerswerk bij het Rode Kruis Ziekenhuis kunt u terecht bij mw. O.Visarius, coördinator, tel. 0251 -26571 I J Vondellaan 13 Beverwijk tel. 0251-265555 Kijk ook eens op www.rkz.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8