'eg\o Sportief Peanutweekend bij Double Stars Heiloo fASTRICUM Raad bespreekt kerndoelen toekomstvisie Afsluiting actie Peru Plusactiviteiten biedt nieuwe cursussen Radio Castricum 105 houdt Sportverkiezing 2004 Maureen en Sander Groefsema halen beiden podiumplaats Heilooër eenmansbedrijf op de bres voor gehandicaptensport gelezen worden UITKIJKPOST - 15 DECEMBER 2004 - PAGINA 16 Kersttoespraak op radio Castricum 105 Gemeentelijke locaties op 23 december gesloten Oppositie Eerste SportlijfCup voor verstandelijk gehandicapten Condoleance prins Bernhard 'Stralend Warm' in het Nederlands Kachelmuseum gemeente Kerssens Zeeman finalisten in Dalfsen Toegangspasjes Schulpstet op de mat Uitslag jubileumloterij de Uylenspieghels De Boshut, voor creatieve kinderen cz CASTRICUM - Zondag 19 december houdt Castricum 105 weer samen met de gemeente de sportverkiezingen voor 2004. Dit keer is gastheer rugbyclub CasRC in Castricum (Wouterland). De uitzending wordt verzorgt door het aste team van 105 Sport Live, dat elke zondag live verslag doet vanaf de sport eden. De uitzending begint om 13.00 zal duren tot 17.00 uur. Uiteraard bent u als luisteraar ook van harte wel kom om de uitzending te bij te wonen. Er worden prijzen toegekend aan per sonen of teams die het afgelopen jaar bijzondere of uitzonderlijke sportpre staties hebben geleverd. Er zijn vier verschillende categorieën waarin er prijzen worden uitgereikt, te weten: sportploeg, sportman, sportvrouw en sporttalent. Net als in vorige jaren wordt er een lijst met genomineerde samengesteld. In de vier categorieën zijn volgende perso nen en teams genomineerd: Sportploeg van het jaar: Cas RC, rugby F.C. Castricum, voetbal Croonenburg (heren), volleybal Sportman van het jaar: Bob van Westerop, fietscross Alwin Hes, motorsport Hugo van den Broek, atletiek Sportvrouw van het jaar: Babette Zonneveld, handbal Monique Andriessen, atletiek Selma Borst, Atletiek/hardlopen Sporttalent van het jaar: Ben Rienstra, voetbal Kim van der Horst, Tennis Meervogels (dames), handbal Houd u ook van sport? Kom dan zon dag 19 december om 13.00 uur naar de sportkantine van Rugby Club Cas RC op het sportpark Wouterland in Bakkum. Of luister naar Radio Castricum 105. U vind de omroep in de ether voor de gehele CAL gemeente op 105.0 FM, op de Kabel voor Castricum en Bakkum op 104.5 FM en voor Limmen, Akersloot en De Woude op 89.0 FM. Voor meer informatie kunt u ook terecht op www.castricuml05.nl. HEILOO - Er komt een gezellig en sportief weekend aan voor de jongste spelertjes van Honk- en Softbalvereniging Double Stars Heiloo (DSH). Zaterdag 18 december komen de Peanuts van Double Stars in actie tijdens het jaarlijkse Jan Vermeer Pannenkoeken Toernooi. Vier teams zetten vanaf 10.00 uur in Sporthal Het Vennewater hun beste peanutbeentje voor. In de pauzes is het smullen gebla zen van de traditionele overheerlijke pannenkoeken, gebakken door ouders en vrijwilligers. De verwachting is dat rond een uur of 15.00 de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Sander Vermeer, spe ler van het eerste team, zal de prijzen overhandigen. Ook DSH-voorzitter, Milo Berlijn, is op het toernooi aanwe zig. Het belooft al met .al een spannen de en sportieve dag te worden. Peanuts Wijken Toernooi En alsof dat niet genoeg is, treden diverse peanuts de dag daarna al weer aan in het sportieve strijdperk. Zondag 19 december worden namelijk de fina les van het Peanuts Wijken Toernooi gespeeld in de zaal van The Barrel. Na wekenlang spannende voorrondes gespeeld te hebben, strijden de teams van Ypestein West en Centrum Noord vanaf 10.00 uur om de derde en vierde plaats. Om 11.00 zullen de teams van Zuidwest en Centrum Zuid uit gaan maken wie de winnaar zal zijn van dit succesvolle toernooi. Wegens succes geprolongeerd Voor veel deelnemertjes zal het jam- ne 'ijn dat hiermee het Wijken I nooi wordt afgesloten. Er hebben ui de afgelopen drie maanden meer dan vijfu kinderen uit heel Heiloo met veel plezier aan deelgenomen en er deden ook nog zo'n tien enthousiaste anderen mee uit Egmond aan Zee. Het ene team had wat meer ervaring, was gemiddeld iets ouder of fanatieker, maar iedereen heeft lekker kunnen ballen en een leuke tijd gehad. Peanutbal is voor alle spelers, speel sters en zeker ook voor hun ouders behoorlijk gaan leven. In de herfst van 2005 gaat DSH zeker herhalen. dit toernooi dan ook ■hhi De familie Groefsema viel goed in de prijzen Zaal- en buitentrainingen In de tussentijd trainen en spelen de kinderen die lid willen worden van Double Stars natuurlijk gewoon door. Zij beginnen met trainingen in de zaal. Daarna, van eind maart tot begin okto ber, trainen ze buiten verder en worden er -zoals het 'echt' hoort, buiten op het veld wedstrijdjes tegen andere clubs uit de omgeving gespeeld. Lijkt jou dat ook wel wat? Kom dan ook bij de Peanuts! Dat kan wanneer je 5 tot en met 8 jaar oud bent. Je leert hoe je moet slaan met een knuppel, hoe je een kleine bal moet gooien en hoe je deze kunt vangen met een handschoen. Stap voor stap worden de basistechnie ken geoefend, maar er worden ook wedstrijdjes gespeeld. Al doende leer je tenslotte het meest! Wat, waar wanneer en hoeveel? Vanaf zondagochtend 9 januari van 9.30 tot 10.30 uur wordt er onder lei ding van ervaren trainers en coaches getraind in de zaal The Barrel aan de Nijverheidsweg in Heiloo. Na de voor jaarsvakantie worden de trainingen verplaatst naar het veld van Double Stars op het sportcomplex Het Vennewater in Heiloo. Gewoonlijk gebeurt dat op donderdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur. Om te beginnen heb je alleen gewone sportieve kleding nodig en simpele zaalsportschoenen. De zaaltraining kost niets, maar als je vanaf eind maart aan de veldwedstrij- den mee wil doen, moet je lid worden van Double Stars. Ben je al wat ouder? Dan kun je terecht bij de pupillen van Double Stars. Voor meisjes is er een pupillen softbalteam en voor jongens zijn er zelfs twee pupillen honkbalte ams. Die starten ook in januari 2005 in de zaal. Voor nadere informatie (zoals lidmaatschapkosten, trainingstijden) over Peanuts en Pupillen kunt u con tact opnemen met G.P. v.d Horst, tel.: 072-5337614. BEVERWIJK - Zondag 12 december zijn de NH Kampioenschappen gehou den voor senioren in Beverwijk. De wedstrijden van de dames vonden 's morgens plaats de heren moesten later in de middag. Er waren drie judoka's uit Heiloo actief: Sander, Wesley en Maureen (nichtje) Groefsema alle drie actief zijn bij Tom v/d Kolk. Maureen Groefsema deed voor het eerst mee op de Noord-Hollands Kampioenschappen voor senioren. Maureen is pas 13 jaar. De eerste wed strijd wist Maureen te winnen van Kirsten Ente met Gata-Garuma hier scoorde ze een wazari mee en wist daarna de wedstrijd slim uit te judoën. De tweede wedstrijd verloor Maureen nipt van Birgit Ente met een strafje. Maureen wist in deze wedstrijd nog een score te maken maar deze werd niet door de scheidsrechter erkend. Zo wist Maureen een knappe tweede plaats te behalen tot de -48 kg bij de dames. Birgit Ente werd eerste. Kirsten Ente werd derde. 's Middags moesten de broers Sander en Wesley Groefsema de mat betreden die beide lesgeven bij Dojo 't Loo in Heiloo. Sander scoorde in zijn eerste partij tegen Mark Hoebeke een yuko met een beenworp en wist vervolgens nog een wazari te scoren met een schouderworp en daarna de partij uit te judoën. De tweede wedstrijd kwam Sander uit tegen de latere nummer twee deze ging jammer genoeg verlo ren met een heupworp. De derde wed strijd in wist Sander met een mooie Harai-Goshi te winnen met een ippon van clubgenoot Ferry Jong. De vierde wedstrijd won Sander met een schou derworp tegen Thijs Thamaan eveneens een Ippon. De vijfde wedstrijd wist Sander op voorsprong te komen door dat zijn tegenstander een straf tegen kreeg voor passiviteit, daarna wist hij nog een score te maken met een been worp en won vervolgens deze wed strijd. De laatste wedstrijd ging jammer genoeg verloren met een houdgreep. Sander wist zo een knappe derde plaats te behalen tot -81 kg in het sterke deel nemers veld. Wesley begon sterkt door zijn tegen stander snel twee keer met een wazari te werpen en zo deze wedstrijd te win nen. De tweede wedstrijd kwam Wesley uit tegen ex Nederlands Kampioen Winfried Holthuizen. Deze wedstrijd ging heel gelijk op beide judoka's wisten een kleine score te behalen. Wesley maakte nog een score maar de scheidsrechters zagen het niet goed dus deze werd niet gegeven. Vervolgens verloor Wesley zijn wedstrijd in de Golden Score. De derde wedstrijd wist Wesley te winnen met een armklem. De vierde wedstrijd wist Wesley snel te winnen met een verwurging. Vervolgens moest Wesley weer tegen dezelfde Winfried Holthuizen deze ging jammer genoeg weer verloren. Wesley haalde uiteindelijk een knappe vijfde plaats tot de -60 kg. Senne Pannevis behaalde in de 57 kg de derde plaats en Lisa Tempelaars in de - 63 kg wist net als vorig jaar de finale te halen. Vorig jaar kampioen maar moest haar titel in de golden score af staan. Eerste plaats Birgit Ente da -48 Tweede: Maureen Groefsema da -48, Lisa Tempelaars da -63 Derde: Kirsten Ente da -48, Senne Pannevis -57, Sander Groefsema -81 kg. CASTRICUM - De kersttoespraak van burgemeester Emmens-Knol wordt uit gezonden op eerste kerstdag om 12.00 uur. De kerstrede wordt op zondag tweede kerstdag herhaald om 12.00 uur. Radio Castricum 105 is in de gemeente te ontvangen op de volgende frequenties: in de ether op 105.0 FM, op de kabel in Bakkum en Castricum op 104.5 FM, en op de kabel in Akersloot, Limmen en de Woude op 89.0 FM. CASTRICUM - Op donderdag 23 december is het gemeentehuis van Castricum vanaf 12.30 uur gesloten. De gemeentelijke locatie te Limmen sluit op hetzelfde tijdstip. Afvalbrengdepot Schulpstet is geopend tot 15.00 uur. HEILOO - In de elfde ronde van de interne competitie ontbraken de man nen van het derde team die een thuis wedstrijd speelden tegen het ijzersterke Koedijk-2. Voor teamleider Huffnagel werd het een vervelende avond want zijn team verloor met 6-2. Alleen de drie topboiden waren in vorm en haalden de anten binnen terwijl de overige borden geruisloos het wak ingeschoven werden. In de interne competitie moest Manni zijn leidende positie verdedigen tegen Van 'eelen die hem vlak op de hielen zat. Al in de opening kreeg Manni te maken met ongewone problemen waardoor hij een horizontaliserende stelling kreeg zonder diepte en expres sie Dat wreekte zich omdat hij daardoor geen enkel aanknopingspunt had om maar iets te ondernemen. Van Veelen daarentegen had een dynamische stel ling met vele elastische mogelijkheden en in het kalme licht daarvan kon hij zonder problemen een aanval uitzoeken die hem het beste uitkwam. Het werd een bijna volmaakte aanval over de c- lijn waar de verzamelde torens een vrij pion met eenvoudig gemak naar een promotieveld konden begeleiden. Na slechts één week moest Manni al weer afscheid nemen van zijn toppositie. Sinterklaas reed al over de daken toen De Jong en Kraayenbrink nog speelden en elkaar de overwinning betwistten. De Jong stond wat gemakkelijker en had comfortabele kansen om zijn tegenstan der het nakijken te geven. Kraayenbrink daarentegen had er weinig zin in zijn opponent ook maar iets cadeau te doen er met een tactische wending gevolgd door een verrassend subtiele combinatie was het zoet voor hem en het zuur voor De Jong. De uitslagen vVeelen-Manni 1-0; Bosma-vdWal rem; Zeeman-Maas 1-0; Limmen-Prins rem; vEtten-Folkertsma 0-1; Rump-Roodbol rem; De Jong- Kraayenbrink 0-1; Horninge-De Jager rem: Korse-Sauer 0-1. HEILOO - Zaterdag 18 december vindt de eerste SportlijfCup plaats, een sport dag voor verstandelijk gehandicapten uit de omgeving Heiloo-Alkmaar. Met van een klein legertje aan vrijwilligers en de sponsoring van de lokale econo mie, kunnen 42 verstandelijk gehandi capten de strijd met elkaar aangaan. Toch staat" het competitieve element van de middag niet centraal: het doel van de sportdag is om te laten zien dat sport voor iedereen een leuke vrije tijdsbeste ding is. Om 13.30 uur wordt het start schot gegeven in het Trainingscentrum Heiloo aan de Zevenhuizerlaan. Zaterdagmiddag zullen de zeven teams van zes personen de competitie met elkaar aangaan. De sporters gaan niet alleen een sportieve uitdaging aan, maar zullen ook op entertainende waarde beoordeeld worden. Naast de strijd op diverse cardio-apparaten waaronder de lopende band en de roeimachine staat er ook een playbackshow op het pro gramma. Een strenge, doch rechtvaardi ge jury zal de prestaties van de amateur- Frans Bauers en Michael Jacksons beoordelen. De middag wordt afgeslo ten met een gezamenlijke maaltijd. Leuk en gezellig Organisator Sportlijf zette de SportlijfCup op, om verstandelijk gehandicapten te laten zien dat sporten in groepsverband leuk en gezellig kan zijn. Patrick Rupsam van SportLijf: „Te veel gehandicapten krijgen te weinig beweging terwijl dat, met de juiste bege leiding, heel leuk en goed betaalbaar kan zijn. Ik hoop dat we één keer per jaar zoveel mogelijk sporters bij elkaar kunnen krijgen die kennis kunnen maken met de mogelijkheden." Rupsam heeft de ambitie om er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken. Aan vrijwilligers en sponsoren heeft Rupsam vooralsnog geen gebrek. In een mum van tijd had hij zijn twintig beno digde vrijwilligers bij elkaar. Ook de economie van Heiloo was bereid om het initiatief te steunen. De locatie, het diner, de teamoutfits; voor alles is gezorgd. Ook kon Sportlijf rekenen op een aantal financiële donaties, waardoor de entree voor de deelnemers laag blijft. Sportlijf is een bedrijf dat op individue le basis sport en activiteit biedt aan ver standelijk gehandicapten. Per persoon wordt gekeken naar de mogelijkheden en de wensen van de gehandicapte, waarop een individueel programma wordt gemaakt. De sportieve service die Sportlijf biedt bestaat onder andere uit fitness, wandelen, fietsen, hardlopen en tennis zowel in groepsverband als indivi dueel. Voor meer informatie over de SportlijfCup kunt u contact opnemen met Sportlijf Gehandicaptensport, Patrick Rupsam, tel. 06-22428108. AKERSLOOT - In verband met de beperkte openingstijden van de bibli otheek te Akersloot blijft het condo leanceregister voor Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard daar tot en met 21 december opengesteld. U kunt in dit register uw medeleven betuigen met de koninklijke familie. De registers in Limmen en Castricum zijn inmiddels gesloten. Vooralsnog kunt u wel via de website van de gemeente doorklikken naar het digitale condoleanceregister. Dat kan dus ook vanaf de publieke inter- net-PC's bij de bibliotheken in de diverse kernen. CASTRICUM - Afgelopen zondag werd er in Dalfsen gestreden om de grote prijs van Dalfsen, georganiseerd door Danscentrum Koning/ Vos uit Stadkanaal. Ook van Dansschool Griffioen deed er weer een danspaar mee, als enige helaas want het andere danspaar werd op het laatste moment overvallen door de griep. Het danspaar Oscar Kerssens en Marianne Zeeman schreven zich in voor de wedstrijdklasse Ballroom in de Nieuwelingen klasse. Nadat dit danspaar de voorronde en de halve finale zonder enige moeite wist te behalen, werd dit paar geplaatst voor de finale waar zij best erg goed dansen hebben laten zien. Uiteindelijk wist het paar een fantastische vierde prijs binnen te slepen en kregen daarbij ook nog eens 2 promotiepunten toegekend. Best weer een goed resultaat voor danssporttrainers Maurice Philipoom, Luut Griffioen en Mariska Tauber die tevreden terug kijken op een geslaagd toernooi van hun pupillen. De eerst volgende wedstrijd is op 9 januari, ook weer in Dalfsen maar dan georgani seerd door het Dans Domein Drenth. CASTRICUM - Vorig jaar september is het nieuwe afvalbrengdepot van de gemeente aan de Schulpstet in gebruik genomen. Daarvan kunnen alle inwoners van de gemeente gro tendeels gratis gebruik van maken. U heeft dan wel een toegangspasje nodig. Dit pasje heeft u onlangs met de post ontvangen. De pas vormt het bewijs dat u inwoner van de gemeen te Castricum bent. Zo wordt afvaltoe- risme voorkomen. De pas geldt voor een geheel jaar. Bewaar deze dus goed! Bij vragen, op- en aanmerkin gen kunt u terecht bij de klantenservi ce van de gemeente Castricum, tel. 0251-661337. LIMMEN - De uitslag van de op zon dag 12 december.gehouden eerste trek king bij carnavalsvereniging De Uijlenspieghels is: CASTRICUM - Voor januari kunnen kinderen zich opgeven om mee te doen aan de creatieve activiteiten in de Boshut aan de rand van de duinen in Castricum. Er zijn twee groepen; de dinsdaggroep van 16.00 tot 17.30 uur en de (nieuwe) woensdaggroep van 14.00 tot 15.30 uur. De groepen lopen steeds per kwartaal en kunnen indien gewenst verlengd worden.Een groep bestaat uit maximaal tien kinderen zodat elk kind voldoende aandacht krijgt. Deze groepen heten De Indigo-Cirkel en de kinderen zijn vooral lekker cre atief en ontspannen met elkaar bezig. Er wordt gewerkt met klei, verf, natuur lijke materialen, muziek, zang en dans, verhalen en fantasieoefeningen waar van je lekker rustig wordt in je hoofd (fijn na al dat leren! Bij mooi weer doe je ook activiteiten in het bos van de boshut. De Indigo-Cirkel is bedoeld voor kin deren van ongeveer acht tot twaalf jaar en heeft vooral tot doel vertrouwen te geven in de eigen creativiteit, talenten en mogelijkheden.In de Boshut mogen de kinderen gewoon zichzelf zijn, elkaar ontmoeten en herkennen, en met elkaar samenwerken. Schrijf je nu in als je zeker wilt zijn van een plekje in de Boshut. Er zijn voor januari 2005 nog enkele plaatsen vrij. Informatie en opgave; Joke Kuilman- Welboren tel. 0251-657855. ALKMAAR - 'Stralend Warm nieuwe tentoonstelling in is de het Nederlands Kachelmuseum, aan de Bierkade 10 in Alkmaar. De tentoon stelling gaat over de productie, vormge ving en het gebruik van de elektrische kachel in ons land. De ontwikkeling en productie van gebruiksvriendelijke kacheltjes kwam vlak na de Eerste Wereldoorlog, circa Prijs omschrijving naam lot 1920, op gang door Nederlandse bedrij ven als Inventum en Philips. De ten toonstelling toont een grote variatie modellen elektrische kachels en antie ke elektrische apparatuur, vanaf ca. 1910 tot 2000. Er zijn gezellige haardmodellen, kacheltjes in art deco- stijl en kachels met een zakelijke vorm geving van industrieel ontwerpers als Arie Verbeek en Wim Rietveld, die voor Inventum werkten. 'Stralend Warm' duurt tot 1 november 2005. 40 kerststuk 605 M Hollenberg 39 kersstuk 825 D Dènekamp 38 kerststuk 18 C Weijers 37 kerststuk 17 G Nuijens 36 kerststuk 834 D Denekamp 35 bakkersbon 383 J Redeker 34 bakkersbon 475 P Hageman 33 bakkersbon 11 M Baars 32 bakkersbon 119 G Beentjes 31 bakkersbon 764 A.C. Admiraal 30 bakkersbon 41 A Kroon 29 vissenkom 269 A Hageman 28 vissenkom 767 A Bos 27 kerststuk 668 W Vaandrager 26 kerststuk 812 P v/d Heijdt 25 kerststuk 442 W Koevoets 24 drankenpakket 124 J Kuyper 23 drankenpakket 273 P Bakker 22 drankenpakket 283 W Bakker 21 fitnessbon 461 G Hulzenbosch 20 fitnessbon 60 M Baltus 19 fitnessbon 878 T Dorrestijn 18 slagersbon 788 K Hoogeboom 17 slagersbon 468 E v Duin 16 workmate 590 P Hoebe 15 dinerbon 874 N Duijkersloot 14 dinerbon 755 S Winder 13 dinerbon 844 Fam Nijman 12 dinerbon 454 R Nuijens 11 radio/cd speler 552 J Baars 10 broodmachine 54 L v/d Steen 9 dekbed overtrek 38 Fam. Peemen 8 dekbed+overtrek 573 Fam Nuijens 7 gereedschap 365 Fam Pauw 6 gereedschap 565 L Baltus 5 espressoapparaat 738 Fam. Poel 4 dvd speler 693 W Vaandrager 3 butler/kok avond 363 M Admiraal 2 autoradio/cd speler 809 R Koster fiets 523 M Huyzer. Op woensdag 22 december bespreekt de raad van de gemeente Castricum de tweede nota van de toekomstvisie Buiten Gewoon Castricum 2030. In deze zogeheten doelstellingennota staat in tien kerndoelen de ruimtelijke en sociaal economische richting van Castricum tot het jaar 2030 beschreven. Het is niet de eerste keer dat de raad sleden zich over deze tweede fase van de toekomstvisie buigen. In de raads- brede commissie Buiten Gewoon Castricum van 16 november is de doel stellingnota ook behandeld. Een eerste voorlopige conclusie is dat een meer derheid van de raad streeft naar een stabiele bevolkingsontwikkeling. In de doelstellingennota staat hierover dat om het aantal inwoners stabiel te hou den er de komende 25 jaar ongeveer 1600 woningen gebouwd moeten wor den. Op 7 december hebben de fractie voorzitters hier nog eens over gedebat teerd om nader tot elkaar te komen. Als de raad volgende week woensdag tot een besluit komt, wordt in januari gestart met het opstellen van de uitein delijke toekomstvisie. Naast de doel stellingennota is de verkenningennota de basis voor het schrijven van de visie Buiten Gewoon Castricum 2030. Voor meer informatie: www.buitengewoon- castricum.nl. CASTRICUM - Op vrij dagochtend 10 december is met de symbolische geld overdracht een punt gezet achter de actie Peru. Begin juni 2004 hebben alle leerlingen die toen in de brug- en twee de klassen zaten meegedaan aan de actie; de brugklassers hebben aan de sponsorloop over het strand tussen Egmond en Castricum deelgenomen- aldanniet verkleed of als wedstrijdlo per aan de hardloopwedstrijd - en de tweedeklassers hebben meegetekend aan het stoepkrijttekeningenlint van meer dan één kilometer lang tussen het Jac. P. Thijsse .College en de Bonhoeffer. Voorafgaand aan deze actiedag zijn de leerlingen langs bijna alle deuren in Castricum en omgeving gegaan om sponsorgeld in te zamelen voor deze gelegenheid, dat gebruikt zal worden voor de nieuwbouw van een schoolgebouw in Callanca (Peru). De leerlingen van de twee scholen heb ben samen het enorme bedrag van 28.835,56 opgehaald, en dat is inmiddels nog eens verdubbeld door het Ministerie van Ontwikkelings samenwerking tot 57.671,12. Op vrijdagochtend hadden zich in een feestelijk versierd lokaal op het Bonhoeffer College verzameld; direc tieleden van de beide scholen, het docenten-actieteam, een afvaardiging van de leerlingen van de twee scholen, de lokale pers, en de voorzitters van de stichtingen die hebben gezorgd voor de verdubbeling van het geld (EDU- KANS) én dat het geld ter plaatse goed besteed gaat worden (Adesa). Na een bedankwoordje van de actielei ders hebben twee leerlingen een grote cheque overhandigd aan Inge van der Horst (voorzitter van de stichting Adesa), die de overdracht van het geld symboliseert. Ter afsluiting zijn de leerlingen getrak teerd op een fotopresentatie van de projecten van de Stichting Adesa in Peru, waarbij ook foto's werden getoond van het oude vervallen school gebouw in Callanca én van de aanbouw van het nieuwe schoolgebouw! Wanneer de nieuwbouw voltooid is, zullen zij een grote foto ophangen in de ID-ruimte. Foto's van de afsluiting van actie en de overhandiging van de cheque zullen vanaf deze week op de Bonhoeffer-site te zien zijn. De foto van de school in aanbouw in Callanca (Peru) is te bezichtigen op de site van Adesa: www.adesa.nl Een heuglijk moment: de cheque met een groot geldbedrag wordt overhandigd aan Inge van der Horst (voorzitter van de stichting Adesa). CASTRICUM - Komend wintersei zoen gaan er weer vele nieuwe cursus sen van start bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege. Voor informatie en inschrijving 0251-659119 of www.plu- sactiviteiten.nl Talentontwikkeling vanuit zelfvertrou wen Op maandag 17 januari start de nieuwe cursus Talentontwikkeling: tien lessen van 19.00 - 21.45 uur. Kosten 131,-. Iedereen beschikt over talenten en heeft het nodige zelfvertrouwen. Wij zijn ons hiervan niet altijd bewust. Er zijn talloze redenen waarom talenten onbenut worden gelaten. Ook komen situaties voor waar het op dat moment schort aan voldoende zelfvertrouwen. Toch kun je ook anders kijken naar de omstandigheden zoals die zich aandie nen. Vertrouw er bijvoorbeeld op dat waar een deur sluit, zich altijd een andere opent. Feitelijk is zelfvertrou wen leren jezelf te vertrouwen. In deze cursus word je via praktische voorbeelden en inbreng vanuit je eigen praktijksituatie geleid naar het zeven stappen programma. Aan de hand van uit te voeren opdrachten wordt het dui delijk wat zelfvertrouwen is en hoe je zelfvertrouwen opbouwt en dit vast houdt. Instrumenten worden aange reikt om je te helpen je talenten te ont dekken, te ontwikkelen en volledig te benutten. Tijdens de cursus wordt dui delijk wat talenten en zelfvertrouwen met elkaar gemeen hebben en zelfs niet zonder elkaar kunnen. De cursusprijs is inclusief syllabus. Improvisatietheater Op maandag 17 januari start de cursus Improvisatietheater. Tien lessen van 19.30 - 21.30 uur, kosten 91,-. In deze spannende én ontspannende theatercursus hoef je geen teksten te leren! Bij improvisatietheater ontstaat elke scène namelijk ter plekke. Wat voor personage ben je? Waar gaat de scène over? Ontdek het zelf. In deze tien lessen wordt op een ongedwongen manier kennisgemaakt met de basis principes van improviseren, zoals samenwerken, vertrouwen op de ander en fouten durven maken. Plezier staat steeds voorop. Motto's: 'Niet denken maar doen' en 'slechte initiatieven bestaan niet'. Er wordt wel met vast staande spelstructuren gewerkt zodat de beginnende speler een houvast heeft. Voor het volgen van deze cursus moet je wel 18 jaar of ouder zijn. Kunstgeschiedenis: De geschiedenis van Alkmaar Op maandag 21 januari of op vrijdag 21 januari 2005 kunt u een lezing Kunstgeschiedenis over De Geschie denis van Alkmaar door docente Mieke Content volgen. Kosten: Een lezing van twee uur en een excursie van 2 uur 18,- excl. toegang museum. Deze voordracht met dia's gaat over de geschiedenis van Alkmaar waarbij de bouwkunst (o.a. Jan Saenredam: het kerkinterieur van De Grote Kerk in Alkmaar), de beeldende kunst (schilde rijen van o.a. Maerten van Heemskerck, Caesar van Everdingen, Hendrick Cornelisz Vroom - bekend om zijn zeegezichten) en de bodem vondsten worden behandeld, met een accent op de 17de eeuw. In overleg met de docente worden dag en tijd afge sproken van de excursie naar het Stedelijk Museum van Alkmaar en een kleine stadswandeling door het histori sche deel van Alkmaar. Cursusnummer 224Amaandag 17 januari 2005: van 19.30-21.30 uur. Cursusnummer 224B: vrijdag 21 janua ri 2005: van 15.00 - 17.00 uur. GO CU O» fO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 16