JANUARI FEBRUARI MAART £2 UITKIJKPOST - 05 JANUARI 2005 - PAGINA 11 Nieuwe jaar 2004 met veel geknal begroet Even winter...dikke pret! IJspret in Akersloot, langs de A9 Laatste zangnoten sterven weg in het Trefpunt Parkeercontroles voor Heilooër stationsomgeving Hennepkwekerijen ontmanteld Verkenningennota Buiten Gewoon Castricum gereed Vlag in top voor nieuw Zorgcentrum De Cameren Burgemeester Castricum ontzenuwt wantoestanden op gemeentehuis Ouderenwerk Heiloo presenteert nieuwe website Joost Zwagerman te gast in Literair Jazz-Café Heiloo Nieuwe aanwinsten wagenpark Brandweer Heiloo Benefietconcert Idols Jim levert mooi bedrag op Nieuwe gemeentevlag voor Castricum In memoriam: Pastor M. Strack van Schijndel Feestelijke opening nieuwe Bibliotheek Heiloo Gezicht van Lourdes te gast in KRO tv-programma Jongens stichten brandje bij Overkerck Romée Veldhuis nieuwe voorleeskampioene Brand bij Tennisvereniging Heiloo mi Paulusschool verkoopt speciale krant voor Stichting Veldwerk Ijsbaan Heiloo bestaat 80 jaar Intergenerationeel project van Stichting Ouderenwerk brengt generaties bij elkaar Woningstichting Heiloo behaalt kwaliteitslabel voor dienstverlening Introductie IVN Natuurbon op basisscholen Heiloo Sneeuw zorgt voor prachtige plaatjes Raadslid Bijlenga stopt ermee Provincie, Castricum en Heiloo ondertekenen intentieverklaring Wonen in het Groen Gewijzigde openingstijden het Baafje gaan niet door Gedeputeerde Meijdam op bezoek in Castricum Lekke gasleiding veroorzaakt commotie in Blockhove Park Opening Park Ride en fietsenstalling station Heiloo Politieke partijen positief over Plan Maalwater Eindelijk oplossing voor 'kwestie Vinkenbaan' Wendy van Dijk komt voor Puck naar Limmen Wipmolen aan het Stet is weer op zijn vertrouwde plekje terug Kunstcommissie weer begonnen met exposeren in bibliotheek HEILOO - Er werd weer heel wat vuurwerk afgeschoten dit jaar. Harde knallers werden afgewis seld met prachtige siervuurpijlen. Het zorgde voor prachtige plaatjes in de donkere lucht. Dat vuurwerk echter jaarlijks zijn slachtoffers eist werd ook dit jaar weer bewaarheid. Een jongen uit Heiloo raakte bij het afsteken van vuurwerk gewond aan zijn gezicht en in Limmen gooiden onverlaten vuurwerk door een geopende voordeur van een woonhuis aan de Burgemeester Bosmalaan waardoor de woning brand- en roetschade opliep. Bovendien werd het vuurwerk over de hoofden van enkele kinderen die zich in de gang ophielden gegooid, zodat dit baldadige gedrag veel slechter had kunnen aflopen. HEILOO - Dat was heerlijk wakker worden aan het begin van 2004! Wederom geen witte kerst dit jaar, maar toch... Op nieuwjaarsdag, toen menigeen nog eens de slaap uit de ogen wreef, waren de straten, weilanden en daken toch echt bedekt onder een laagje witte poedersneeuw. AKERSLOOT - Na een paar nachten vorst en een uitstekende inschatting van landeigenaar Sjors Veldt, was het vanaf zaterdagmorgen 3 januari in Akersloot mogelijk om op natuurijs te schaat sen. Niet op de sloten en vaarten, dat zou nog niet sterk genoeg zijn, maar op een speciaal hier voor afgedijkt stukje bollenland. HEILOO - Sinds 2003 is bekend dat ontmoetingscentrum het Trefpunt een probleem heeft met geluidsoverlast. In 2004 mochten daarom in het ontmoetingscentrum definitief geen activiteiten die geluidsoverlast veroorzaken plaatsvinden. Dit op straffe van een boete van 1000 euro per overtreding. Zo'n tachtig zingende 55-plussers uit de gemeente Heiloo kunnen door deze regel geving geen gebruik meer maken van het ontmoetingscentrum, dat door de gemeente Heiloo zeven jaar terug voor hen gebouwd is. HEILOO - De politie controleert sinds half januari 2004 het foutparkeren van auto's in de Stationsomgeving. Automobilisten kregen in december nog een waarschuwingsflyer onder hun ruitenwisser, daarna schreef de politie boetes uit van 45,-. De parkeercontroles zijn opgepakt mede op verzoek van de winkeliers uit het stationsgebied. Zij ondervinden regelmatig Qverlast van foutparkerende automobilisten. De parkeercontroles waren de tweede actie van een totaalcam pagne ter verbetering van de leefbaarheid van de Stationsomgeving. In de komende maanden richtten de acties zich onder andere nog op het foutparkeren en stelen van fietsen en het fietsen en brommen in het voetgangersgebied van het stationscentrum. Het tegengaan van wildplassen en het drinken van alcohol op straat was een eerste actie die in de maanden juli en augustus van 2003 heeft plaatsgevonden. HEILOO - Woensdagmorgen 7 januari trof de politie in een van de drie onderzochte bedrijfspan den aan de Nijverheidsweg een deels ontmantelde hennepkwekerij aan. Een groot aantal planten was weggehaald, maar naast een hoeveelheid technische apparatuur werden nog 150 planten aangetroffen. In het tweede pand stond een aantal vaten met een olieachtige substantie, mogelijk hasjolie. In het derde pand werd een tweetal vaten aangetroffen die waren gevuld met gedroogde hennepplanten die klaar waren voor gebruik. Naar aanleiding van de vondst van deze goederen werden twee mannen van 31 en 35 jaar en afkomstig uit respectievelijk Alkmaar en Bergen, aangehouden. Eén van hen was op het moment van inval aanwezig. CASTRICUM - Op 8 januari werd de Verkenningennota officieel gepresenteerd aan partijen die betrokken zijn geweest bij de totstandkoming ervan en de gemeenteraad. De nota vormt de af sluiting van de eerste fase van de nieuwe Castricumse toekomstvisie. LIMMEN - Woensdag 14 januari kon de vlag in de top worden gehesen aan de Lage Weide. Op het nieuw te bouwen zorgcentrum De Cameren was even daarvoor namelijk het hoogste punt bereikt. De bouw van het nieuwe zorgcentrum voor Limmen, dat naast de al eerder gerealiseerde 24 aanleunwoningen in september/ oktober 2004 plaats biedt aan nog eens 56 ouderen, is voor spoedig verlopen. CASTRICUM - Burgemeester Emmens-Knol van Castricum ontkende in januari dat er sprake was van wantoestanden binnen 'haar' gemeente. Eerder berichtte het Noord-Hollands Dagblad dat er sprake zou zijn van een 'heksenjacht' binnen de gemeente. Zo zou de burgemeester een 'zwarte lijst' hanteren waarop namen van mensen stonden die 'eruit gewerkt' zouden worden. In haar nieuwjaarstoespraak liet de burgemeester de medewerkers weten dat hiervan absoluut geen sprake is, en dat zij het spijtig vond dat aan de vooravond van Kerstmis dit bericht in de media is gekomen. HEILOO - Maandag 19 januari presenteerde de Stichting Ouderenwerk Heiloo in het Trefpunt haar fonkelnieuwe website. Deze website is gemaakt door de twee vrijwilligers Jan Baas en Lammy Bonhoff, die ongeveer een jaar geleden een cursus 'website maken' volgden in het Trefpunt. Sinds de presentatie kan men op de webiste www.ouderenwerkheiloo.nl terecht voor een keur aan informatie. HEILOO - Zondag 25 januari was Joost Zwagerman, een van Neerlands bekendste schrijvers te gast tijdens het Literair Jazz-Café Heiloo in het Open Huis. Deze literaire topper gaf een lezing naar aanleiding van de thema's in zijn boeken, hij las voor uit eigen werk en er was gelegenheid tot het stellen van vragen. HEILOO - Op 20 januari vond de officiële overdracht plaats van een Officier-van-dienst-auto en een Tankautospuit aan het brandweerkorps van Heiloo. Beide voertuigen vervangen twee wagens uit het huidige wagenpark. De voertuigen waren al in gebruik genomen. LIMMEN - Op zaterdag 24 januari werd in de Burgerij te Limmen een benefietconcert gehouden voor Ronald Baltus. Dit lid van prikploeg 'We doen het met de buren' heeft al jaren last van ern stige rugklachten. De Limmer prikploeg bedacht het benefietconcert om een operatie financieel te kunnen ondersteunen. Dankzij een belangeloos optreden van het mateloos populaire Idols-idool Jim, Rob Ronalds en de feestband Close-Up werd 9Ï00,- opgehaald. CASTRICUM - Als een van de directe uitvloeiselen van het samengaan van Akersloot, Limmen en Castricum resteerde nog het vaststellen van een nieuwe gemeentevlag. De vlag heeft drie ver ticale banen (met de kleuren blauw, geel en groen uit het gemeentewapen). Op de gele baan is een stek uit het gemeentewapen toegevoegd. De stek staat symbool voor de veelzijdige begroeiing van het duingebied, waaronder zowel de rijke flora als de aardappel- en bollenteelt. AKERSLOOT - Donderdagmiddag 29 januari om 16.00 uur gingen de klokken luiden van de parochiekerk van Jacobus de Meerdere in Akersloot: pastor Margot Strack van Schijndel was overleden. In het begin van 2005 maakt de Uitkijkpost de balans op. Wat gebeurde er allemaal dit jaar in Heiloo, Limmen, Akersloot, Castricum en de EgmondenWelke gebeurtenissen staan nog vers in het geheugen gegrift, en wat zijn we eigenlijk alweer zo 'n beetje vergeten? In dit overzicht ziet u - in woord en beeld- de belangrijkste, leukste of opmerkelijkste gebeurtenissen in onze regio, van klein tot groot nieuws. Wereldwijd was er veel ellende dit jaar in de vorm van oorlog, rampen- met de afschuwelijke gebeurtenissen in Azië als recent dieptepunt-, angst door dreiging van terrorisme en een economisch nog steeds mager jaar, waardoor een ieder reikhalzend uitziet naar dit nieuwe jaar. Het team van de Uitkijkpost wenst u een voorspoedig 2005. Wij hopen u veel goed nieuws te mogen brengen! HEILOO - Maandag 2 februari vond de feestelijke opening van de nieuwe Openbare Bibliotheek in het gebouw De Egelantier aan de Westerweg plaats. Twee 'echte' rederijkers gaven hun visie op de nieuwe bibliotheek, waarna wethouder Bos de deur officieel opende met een grote sleutel. Met champagne en een optreden van cabaratier Berry Lussenburg werden de openingsfestiviteit en voortgezet. HEILOO - Lourdes is dè bedevaartsplaats, maar ook Heiloo staat bekend om de helende kracht en, van het putje bij Onze Lieve Vrouwe ter Nood. Reden voor het televisieprogramma Studio RKK van de KRO om daar aandacht aan te besteden. Het programma werd woensdag 11 februari uitgezonden op Nederland 1. Jaap Langedijk was uitgenodigd om zijn visie te geven op het putje. Met dit televisieoptreden werd meteen zijn afscheid van de Lourdesgroep Heiloo ingeluid. Sinds 1995 verzorgde Jaap Langedijk de voor bereidingen en de bedevaart naar Lourdes in Frankrijk. HEILOO - Onze fotograaf stuitte in februari op een brandje in de leegstaande huisjes bij Zorgcentrum Overkerck. Hij zag de jeugdige daders, een groepje van plusminus zes jongens, nog net wegrennen. Toen de brandweer ter plekke was, was het vuur al grotendeels gedoofd zodat er weinig bluswerk overbleef. CASTRICUM - In de bibliotheek van Uitgeest werd zaterdag 14 februari de tweede ronde van de voorleeswedstrijd gehouden. Romée Veldhuis van basisschool De Toermalijn uit Castricum werd de winnares van zes deelnemers. De deelnemers kwamen van drie Uitgeestse en drie Castricumse scholen. Elke deelnemer was al voorleeskampioen van een school. Favoriete boeken, waaruit werd gelezen, waren van Carry Slee, Jacques Vriens en Fransien Oomen. Romée las 'Meester Jaap en het wc-rollen-gevecht' voor van Jacques Vriens. In maart deed ze mee aan de volgende voorronde. HEILOO - Toen enkele dames woensdagochtend tegen negenen bij het tennispark aan de Omloop arriveerden om te gaan tennissen, zagen ze dat de tenniskantine in brand stond. De brandweer was snel ter plekke om de brand te blussen, maar kon niet voorkomen dat de kan tine ernstige schade opliep door de ontstane rookontwikkeling. Alhoewel er een vermoeden was van brandstichting, omdat een deur van de kantine was geforceerd, werd de ware toedracht van de brand nog door de technische recherche onderzocht. wnsnqsiiehtin HEILOO - Via een van de leerkrachten kwam de Paulusschool in 2004 in contact met Stichting Veldwerk, die zich inzet voor weeskinderen in Nepal. De weeskinderen worden opgevangen in een tehuis en krijgen scholing en een opleiding. Dit sprak de school aan omdat het betrekking heeft op leeftijdsgenootjes in een ander land die het een stuk minder getroffen hebben dan de kinderen hier. De school besloot een bijzondere actie voor Veldwerk te organiseren, en alle kinderen knutselden, schreven en tekenden er op los. Al de inspanningen van de kinderen werden samengevat in de mooie Veldwerkse Courant die verkocht werd voor Stichting Veldwerk. De verkoop van de krant vond plaats op de Veldwerkavond, op vrijdag 20 februari. Ook werden er in alle groepen tentoon stellingen en voorstellingen gehouden, die met het thema krant te maken hadden. HEILOO -Sinds de oprichting op 5 november 1924 zetten een flink aantal vrijwilligers zich in om inmiddels meer dan 2000 kaarthouders hun ijspret te gunnen. Voorzitter Rob Peereboom en pen ningmeester Wim Buishand van het bestuur van de IJsbaan Heiloo zetten in de Uitkijkpost uiteen wat er allemaal bij het hebben van een ijsbaan komt kijken. HEILOO - Om te stimuleren dat de verschillende generaties contact met elkaar hebben is Stichting Ouderenwerk Heiloo een intergenerationeel project gestart. Initiatiefneemster Nonja van der Ark merkte dat de bezoekers van het Trefpunt soms ver van de jongere generatie afstaan, dat men weinig begrip heeft voor bepaalde ontwikkelingen van deze tijd en er soms huiverig voor is] Andersom kunnen kinderen en jongeren weer bepaalde vooroordelen hebben over ouderen. Dus leek het Stichting Ouderenwerk Heiloo goed om contact tussen de verschillende generaties te bevorderen, om zo een beter begrip te kweken. Sindsdien zijn er al diverse activiteiten georgan iseerd, zoals de grootouder- kleinkind-middagen, en het inzetten van ouderen bij verschillende lessen en activiteiten op de Paulusschool. HEILOO - Directeur-bestuurder Bertil Greeuw was in 2004 trots op zijn team van medewerkers: Woningstichting Heiloo was namelijk een van de zeer weinige corporaties die bij de eerste kwaliteitsmeting direct slaagde voor het KWH-label. KWH (Kwaliteitszorg Woondiensten Huursector) is een stichting die kwaliteitslabels afgeeft aan woningcorporaties als zij voldoen aan hoge kwaliteitseisen. Woningstichting Heiloo is ruimschoots geslaagd voor het keurmerk KWH. Op 26 februari werd het KWH-label officieel uitgereikt door mevrouw Van Woerden van het KWH. Vanzelfsprekend waren onder andere leden van de Raad van Commissarissen en van het bestuur van de Huurders vereniging Heiloo hierbij uitgenodigd. De medewerkers van de woningstichting mochten zeker niet ontbreken. HEILOO - Woensdagmiddag 25 februari overhandigde Anton van Riel, voorzitter van het IVN, Vereniging van Natuur- en Milieu educatie afdeling Noord-Kennemerland, de eerste Natuurbon aan wethouder Roelof Bos, in aanwezigheid van afgevaardigden van de basisscholen in Heiloo. Heiloo is daarmee de eerste gemeente die deze cadeaubon voor scholen introduceert. Alle basisscholen in Heiloo ontvangen drie Natuurbonnen; dit komt boven op het gebruikelijke budget van 230,- dat de scholen jaarlijks van de gemeente ontvangen. HEILOO - In februari sneeuwde het in behoorlijk Heiloo. Gelukkig betekende dat weinig overlast, maar voornamelijk veel pret voor de kinderen en een uitgelezen kans voor onze fotograaf om prachtige plaatjes te schieten. Zoals deze van de Witte Kerk, zaterdagmorgen. Een dikke laag sneeuw bedekt zowel kerk als de grond ervoor, die blauw kleurt doordat de zon op dat moment nog niet was doorgebroken. CASTRICUM - Woensdag 25 februari zat fractievoorzitter J. Bijlenga voor het laatst in de gemeenteraad. Op 70-jarige leeftijd nam hij afscheid van de raadsleden, waarin hij vanaf 1978 zit ting had. Tot 1982 als raadslid voor de PPR, van 1982 tot 1986 in een gecombineerde fractie van PPR en PvdA en van 1998 tot op heden als lid van de GroenLinks fractie. In totaal heeft Jan Bijlenga 12,5 jaar in de gemeenteraad 'gezeten'. Ter gelegenheid van zijn afscheid als raadslid is de heer Bijlenga bij koninklijk Besluit van 21 februari benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. HEILOO - De Provincie Noord-Holland, de gemeente Castricum en de gemeente Heiloo besluiten in maart te gaan samenwerken aan de ontwikkeling van een integraal plan Wonen in het Groen en aansluiting A9 Heiloo/Limmen. Om de samenwerking te formaliseren hebben gedeputeerde Meijdam van de provincie Noord-Holland, burgemeester Emmens-Knol van de gemeente Castricum en burgemeester den Boon van de gemeente Heiloo de intentieverklaring Wonen in het Gróen en A9 Heiloo/Limmen donderdag 4 maart op het terrein van OLV ter Nood ondertekend. HEILOO - Naar aanleiding van een ingezonden brief van enkele 'avondzwemmers' die grote moeite hadden met de gewijzigde openingstijden van het Baafje, had de Uitkijkpost in februari een gesprek met wethouder Rob Opdam. Daarin legde hij uit waarom de openingstijden verschoven zouden worden. Tijdens de raadsvergadering van maandag 8 maart werd besloten de openingstij den 2004 voor zwembad het Baafje nog eens grondig onder de loep te nemen. Na een pleidooi van de heer Kaspers, spreker namens Aktiecomité Het Baafje, en diverse vragen vanuit de raadspartijen, zegde wethouder Opdam toe om tijdens de commissievergadering op 15 maart nogmaals naar alter natieven te willen zoeken. Die avond werd de voorgenomen wijziging afgeblazen. CASTRICUM - Op donderdag 4 maart heeft gedeputeerde Ruimtelijke Ordening van de provincie Noord-Holland H. Meijdam een bezoek gebracht aan de gemeente Castricum. De gedeputeerde kwam op uitnodiging van burgemeester AEmmens-Knol naar Castricum. Met het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Castricum heeft de heer Meijdam van gedachten gewisseld over ver schillende onderwerpen, zoals de Strategische Toekomstvisie Buiten Gewoon Castricum. HEILOO - Afgelopen zaterdag werd tijdens restauratiewerkzaamheden aan Huize Drechterland gelegen aan de van Foreestlaan, de toevoerleiding van het gas ernstig beschadigd. Het gas dat daar bij vrijkwam vulde binnen korte tijd niet alleen het gehele huis, maar ook de directe omgeving. De brandweer en politie die snel ter plaatse waren, zetten voor de zekerheid de verschillende toe gangsstraten af. Deze afzetting heeft 45 minuten geduurd. Gelukkig was de brandweer in staat het lek provisorisch te dichten en kon de Nuon het karwei afmaken. HEILOO - De ingebruikname van de Park Ride faciliteiten was, na de realisatie en opening van de bibliotheek, de tweede mijlpaal in 2004 in het omvangrijke vernieuwingsproject van de gemeente Heiloo in de stationsomgeving. Op donderdagmiddag 11 maart werd het P+R terrein feestelijk geopend. HEILOO - Ondanks de kritiek van drie insprekers leek de politiek in Heiloo erg positief gestemd over het initiatiefvoorstel van de partijen CDA, GroenLinks en Heiloo2000 over woningbouw voor starters aan het Maalwater. Het plan werd donderdag 18 maart, voor een volle tribune, besproken tijdens een vergadering van de commissie Maatschappelijke Zaken en Openbare Ruimte. HEILOO - Op 16 maart bereikten de huisartsen Van Bruggen en Voskuil overeenstemming met GGZ Noord-Holland-Noord voor de vestiging van hun praktijk in het gebouw De Smet op het ter rein van Willibrord aan de Kennemerstraatweg/Kanaalweg. Op verzoek van de huisartsen heeft burgemeester den Boon een bemiddelende rol gespeeld bij de gesprekken met vertegenwoordigers van GGZ Noord-Holland om te kijken of een principe overeenstemming tussen de partijen mogelijk was. Deze bemiddeling heeft er uiteindelijk toe geleid dat op dinsdagmiddag 16 maart een voor alle partijen aanvaardbare en goede oplossing werd gevonden. De huisartsen Sonja Voskuil, Gido van Bruggen, Christine Greeven, Herman Gransbergen en Hinne den Engelsen verhuisden in september naar hun nieuwe praktijkon derkomens in het pand JP. de Smet op het terrein van St. Willibrord. LIMMEN - Zaterdag 13 maart bracht Wendy van Dijk, bekend van tv, een bezoek aan drogisterij Aker te Limmen. De drogist deed mee aan een wedstrijd, die draaide om het thema 'maak een droom waar'. Aker koos voor de Stichting Puck. Puck van Straaten heeft een ongeluk gehad in het zwembad waarna zij plotsklaps lichamelijk en geestelijk gehandicapt raakte. Alle drogisterijen die meededen bedachten een droom die zij verwezenlijkt wilden zien. Na selec tie van alle deelnemende drogisten behoorde drogisterij Aker tot de 'vijf beste dromen'. LIMMEN - De molen aan het Stet te Limmen werd in maart weer op zijn plek gezet. Op 7 juni 2003 werd de bijna 5,5 meter hoge wipmolen tijdens de luilaknacht door vandalen in brand gesto ken. Deze wipmolen, gelegen op een klein eilandje in de Dusseldorpervaart, werd in 1973 eigen handig gemaakt door timmerman Jaap Pepping, op een leeftijd van 77 jaar. De heer Pepping was door de voormalige gemeente Limmen gevraagd dit bouwwerk speciaal voor deze plek te maken, zodat jong en oud konden genieten van dit fraaie stukje Limmen. De molen werd maandag 22 maart door C. Pepping, zoon van Jaap, met hulp van werklui van de gemeente weer op zijn oude stek geplaatst. Ónder grote belangstelling werd de molen onderdeel voor onderdeel opgebouwd. De omstanders spraken hun hoop uit dat het 'stukje oud-Limmen' dit keer gespaard mag blijven van zinloze vernielingen. HEILOO - De kunstcommissie heeft een paar 'slapende jaren' achter de rug, maar zij bestaat nog altijd. Voorheen organiseerde de commissie altijd exposities in het gemeentehuis. Na de ver bouwing in 1999 kwam daar een einde aan. In de nieuwe bibliotheek heeft de commissie de ruimte gekregen om weer kunst van allerlei kunstenaars uit Heiloo en omgeving te exposeren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 11