APRIL JUNI UITKIJKPOST - 05 JANUARI 2005 - PAGINA 12 Peuterspeelzaal komt in uitbreiding van de Sint Maartenschool Fietsenactie gemeente en politie station Feestelijke start De Wonerij Tankautospuit en blusboot formeel in Castricumse handen Nieuwe overdekte rijhal kroon op fusie Rijvereniging Heiloo en Ponyclub Heiloo 't Beestenboetje weer open Samenwerking Partners in de Zorg en Woningstichting Heiloo Debat tussen wethouder en leerlingen PCC op Dag van de Leerplicht College op bezoek in Limmen Hugo Schouten na 48 jaar terug in Heiloo Koninginnedag 2004: warm en gezellig! Zonovergoten Limmen Bloemendagen Raad tikt college op de vingers inzake uitvoering strandbeleid Koninklijke onderscheidingen Castricum Twee lintjes uitgereikt in Heiloo Wethouder brengt zwemmers in buurtbus naar Het Baafje Jongen komt met schrik vrij van aanrijding met trein Johan van Zelfst krijgt 'gedragen hart' Echtpaar Berger- Van de Velden 60 jaar getrouwd t i Presentatie bouwplannen parkplan Limmen in Burgerij Koninklijke onderscheiding voor bouwcoördinator T. Visser Golden Earring zet Heiloo op z'n kop! Interactieve avond in de Beun over toekomst Heiloo Onbegrip heerst op discussieavond over Plan Maalwater Publieksdag archeologische opgraving Limmen Mevrouw Schaap- de Krijger oudste inwoonster van Heiloo Nieuw industrieterrein Boekelermeer Zuid3 gericht op duurzaam ondernemen Veel overlastmeldingen tijdens luilaknacht Mevrouw Demmendaal- Teijken viert 103de verjaardag Verkeersbrigadiers Limmen in volle actie Castricum kan zich opmaken voor bezuinigingen Opening golfbaan Heiloo Burgerjaarverslag uitgereikt aan burgemeester Echtpaar Karman 60 jaar getrouwd Brandweer in vuur en vlam voor wervingscampagne Geslaagde Avondvierdaagse in Heiloo Nieuwe stek voor de skatebaan in Heiloo Ingebruikstelling tennispark TV Het Vennewater Sander Lormans wint Limmer Wielerronde Oud-burgemeester Ed Huisman overleden LIMMEN - De gemeenteraad van Castricum heeft donderdag 25 maart ingestemd met de inte gratie van peuterspeelzaal Klein Duimpje in de uitbreiding van basisschool Sint Maarten te Limmen. Het collegeprogramma staat voor een 'brede school' tot ontwikkeling te laten komen. In dat kader past het prima dat de peuterspeelzaal integreert. Op 1 januari 2006 moet de peuter speelzaal definitief de deuren hebben gesloten. HEILOO - Het eerste kwartaal van 2004 werd er door gemeente en politie al hard gewerkt om de stationsomgeving veiliger en aantrekkelijker te maken. Uit de reacties van ondernemers en bewon ers van het gebied is gebleken dat de situatie werd verbeterd. In april zetten de gemeente en poli tie Noord-Holland Noord een actie op touw in samenwerking met de fietsenhandelaren in Heiloo. De actie had als doel het aantal fietsdiefstallen en het aantal foutgestalde fietsen te verminderen. Tot en met 29 april heeft de politie vijf maal in het stationsgebied gecontroleerd of fietsen goed of fout geparkeerd staan. Zowel goed- als foutgeplaatste fietsen kregen een label. Bij het inleveren van dit label bij één van de rijwielhandelaren in Heiloo, maakten fietsers kans op hele leuke prijzen. AKERSLOOT - Ooit zelfstandig bezig als drie woningbouwverenigingen/stichting was 2004 het jaar van hun samenwerking. De woningbouwstichtingen Geestland (Uitgeest), LIAK (Limmen en Akersloot) waren al gefuseerd in januari, Woningbouwvereniging Castricum is een nauwe samen werking aangegaan. Gedrieën heten zij voortaan De Wonerij. Met deze frisse nieuwe naam, een nieuw logo en kersverse behuizing belooft het een goede nieuwe woonperiode te worden voor de Uitgeester, Limmer, Akersloter en Castricumse huurders. AKERSLOOT - Op vrijdagavond 2 april werd aan de brandweer Castricum, post Akersloot, de nieuwe tankautospuit en de reddings-/blusboot formeel overgedragen. Allereerst nam burge meester AEmmens-Knol het nieuwe materieel officieel in ontvangst van de leveranciers, waarna zij de contactsleutels ter beschikking stelde aan de commandant van de post Akersloot, de heer Zoon. Uiteraard liet de burgemeester zich eerst een rondje rijden na de overhandiging. Het geheel werd met veel spektakel aan de aanwezigen gepresenteerd en enkele hevig brandende fakkels zorgden voor een boeiend schouwspel. HEILOO - Op 20 mei 2002 vierden ze samen hun eerste jubileum: de Rijvereniging- en de Ponyclub Heiloo. De Landelijke Rijvereniging Heiloo en omstreken vierde die dag het 75 jarig bestaan, en de Ponyclub Heiloo en omstreken vierde haar dertigste verjaardag. De jubilea werden samen gevierd, sinds de clubs in juni 2001 zijn gefuseerd. Een ingrijpende verandering destijds voor beide clubs; zo verhuisde de Paardenclub van het Maalwater naar de Zeeweg en moesten de afhankelijke besturen zich opeens gaan 'bemoeien' met elkaar. Maar de periode na de fusie is er ook een waarin veel mijlpalen zijn gehaald. Maar de grootste mijlpaal, en meteen de kroon op de samenvoeging van beide clubs, is toch wel de realisatie van een overdekte rijhal, waarvoor de voorbereidingen in april begonnen. HEILOO - Op vrijdag 9 april opende 't Beestenboetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan voor het eerst dit seizoen haar deuren. Deze dag stond in het teken van Pasen en de lente, tussen 11.00 en 16.00 uur hebben vele kinderen geknutseld en de jonge kuikentjes bekeken. HEILOO - De toenemende vergrijzing van de bevolking in Heiloo zal in de toekomst vragen om meer zorgtoegankelijke, zelfstandige woningen in combinatie met zorg en dienstverlening. Om dit te realiseren, tekenden Woningstichting Heiloo en Stichting Partners in de Zorg, de eigenaar van de twee zorgcentra Overkerck en De Loet, in april een intentieverklaring. Hierin is samenwerking voor de realisatie van woon- en zorgvoorzieningen vastgelegd. HEILOO - Onder het motto 'Leerplicht, neem het niet te licht' werden in verschillende gemeen ten door het hele land acties ondernomen om aandacht te vragen voor het handhaven van de leer plicht. De gemeente Heiloo besteedde aandacht aan de Dag van de Leerplicht door het organiseren van een flyerwedstrijd en op 22 april een debat over leerplicht tussen Roelof Bos, de wethouder van onderwijs en leerlingen van het PCC. LIMMEN - Het college van burgemeester en wethouders bracht dinsdag 20 april een bezoek aan de kern Limmen. 's Middags bezocht het college onder meer de Hortus Bulborum, De molen van Pepping, het vernieuwde pand van de Werkgroep Oud Limmen, basisschool IederWijs, sportcen trum d'Enterij en de brandweerkazerne, 's Avonds kon de bevolking van Limmen het gesprek met B&W aangaan in Vredeburg. HEILOO - In 1950 verhuist het gezin Schouten van Alkmaar naar Heiloo. Vijf jaar later, op 25 oktober 1955 verhuist het gezin nog een keer, maar deze keer naar de andere kant van de wereld: naar Australië; het geluk tegemoet. Het geluk werd gevonden, want pas 48 jaar later, eind april 2004, keert de inmiddels 60-jarige Hugo Schouten, voor het eerst weer terug in Heiloo. Samen met zijn vrouw maakte hij een rondreis door Europa en daarbij werd zijn geboortegrond niet vergeten. HEILOO - Koninginnedag 2004 in Heiloo was een groot succes. Met het fantastische weer als basis, en een boordevol en gezellig programma van de diverse oranjeverenigingen, kijken veel Heilooërs terug op een zeer geslaagde Koninginnedag. LIMMEN - Zaterdag 1 mei opende Burgemeester Emmens-Knol van de gemeente Castricum de 52ste editie van de Limmer Bloemendagen. In het bijzijn van circa vijftig genodigden sprak de burgemeester haar enthousiasme uit over de jaarlijkse happening, waarna alle aanwezigen in een touringcar door Limmen de mozaïeken mochten gaan bewonderen. Het openingswoord werd besloten met het uitreiken van een gouden speldje aan Henk Wachter, vanwege zijn 25-jarige inzet. CASTRICUM - Wethouder Veldt moest woensdag 28 april alle zeilen bijzetten om de raad te overtuigen van zijn goede bedoelingen inzake de regelgeving van de plaatsing- en opening van de strandpaviljoens in Castricum. De VVD diende zelfs een motie van afkeuring in om de wethoud er aan zijn afspraken te houden. De partij vond de antwoorden van de heer Veldt, die hij op een eerder interpellatieverzoek van de VVD gaf, onvoldoende. De motie werd door geen van de andere partijen ondersteund, maar kritisch waren zij wel. Aanleiding voor alle drukte was de vervroegde openstelling van een of twee paviljoens, waarvoor de gemeente echter geen toestemming zou hebben gegeven. CASTRICUM - Donderdagochtend 29 april reikte burgemeester Emmens-Knol in het gemeente huis van Castricum Koninklijke onderscheidingen uit in het kader van de Algemene Gelegenheid 2004 (Koninginnedag). Deze inwoners van Castricum werden onderscheiden: De heer H.A. Boot (Lid in de Orde van Oranje Nassau), de heer C.G.M. Louter (Lid in de Orde van Oranje Nassau), de heer J. Lind (Lid in de Orde van Oranje Nassau), de heer W.M. Noordover (Lid in de Orde van Oranje Nassau), de heer prof.dr. E. Drent (Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw), mevrouw A.J.T. Peters-Noussen (Lid in de Orde van Oranje Nassau), en mevrouw K.H. Reuse-van Dongen (Lid in de Orde van Oranje Nassau). HEILOO - Op donderdag 29 april 2004 heeft burgemeester A.H. den Boon een Koninklijke onder scheiding uitgereikt aan twee inwoners van Heiloo. De heer S.H. Kaandorp kreeg het versiersel opgespeld in het gemeentehuis. In de kapel van Onze Lieve Vrouwe ter Nood is de Koninklijke onderscheiding uitgereikt aan Zuster Humilia Bierman. HEILOO - Zaterdag 1 mei opende zwembad Het Baafje in Heiloo zijn poorten. Dit keer niet alleen met een duik van wethouder Rob Opdam als openingshandeling. Als service aan de groep trouwe zwemmers reed hij namelijk vanaf 09.00 uur met de buurtbus door Heiloo om een aantal zwem mers keurig van huis op te halen en af te zetten bij het zwembad. HEILOO - Zondag 2 mei was er grote paniek bij de spoorwegovergang in Heiloo ter hoogte van de Westerweg. Een 13-jarige jongen uit Heiloo stak de bewaakte spoorwegovergang over, maar had daarbij niet nagedacht over de mogelijkheid van een trein uit de andere richting .Wonder boven wonder werd alleen zijn fiets aangetikt door de trein die inderdaad uit tegenovergestelde richting kwam. De machinist was echter in de veronderstelling dat de jongen was geraakt, ging vol in de remmen en waarschuwde de hulpdiensten, waaronder een traumahelikopter. Men vond echter geen spoor van de jongen, waarop de politie rondom het station naar de jongen is gaan zoeken. Hij werd aangetroffen met zijn beschadigde fiets over de schouder, lopend op weg naar huis. HEILOO - Na 35 jaar van grote inzet op vrijwillige basis werd Johan van Zeist op vrijdag 7 mei in het zonnetje gezet door het comité van de Hartstichting, waar hij de onderscheiding 'Het gedra gen hart' uitgereikt kreeg. Johan was actief als bestuurslid in het comité voor de Hartstichting Heiloo en stak samen met zijn vrouw Carla heel wat tijd in de organisatie, die mede door hen nu goed in elkaar steekt. HEILOO - Maandag 10 mei was het echtpaar Berger- van de Velden precies 60 jaar getrouwd. Het echtpaar ontving uit handen van burgemeester den Boon een fraai boeket bloemen en een prachtig handgeschilderd bord van de Witte Kerk. i m m 11»* «s V LIMMEN - In december 2001 heeft de gemeente Limmen een overeenkomst gesloten met Woningstichting Li-Ak, Stichting woonzorg Lage Weide, de R.K. parochie H. Cornelius en Bouwfonds Wonen. De overeenkomst heeft betrekking op het gebied tussen de Vredenburglaan, de Meidoornlaan, de Van Alkemadelaan en de Dusseldorperweg in Limmen. Op dinsdag 18 mei wer den de bouwplannen in De Burgerij in Limmen gepresenteerd aan de omwonenden en alle overige geïnteresseerden. AKERSLOOT - Zaterdag 8 mei werd de korenmolen De Oude Knegt officieel weer in gebruik gesteld. Deze oude molen is na de fatale brand in de Oudejaarsnacht van 2000/2001 door een groep vrijwilligers onder leiding van de heer Visser herbouwd. Voor zijn verdiensten als initiator, bouw coördinator en eindverantwoordelijke bij de herbouw van De Oude Knegt, is de heer Visser bij Koninklijk Besluit benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Emmens-Knol reikte de onderscheiding uit aan de heer Visser tijdens de opening van de molen aan de Pontweg in Akersloot. HEILOO - Zaterdag 15 mei was Neerlands superformatie Golden Earring te zien en te horen in sporthal 't Vennewater. In de uitverkochte sporthal was het bloedheet maar erg gezellig. HEILOO- Dinsdag 18 mei werd een bijzondere bijeenkomst gehouden door de gemeente Heiloo. In navolging van de nieuwe strategische visie van de gemeente Heiloo, bedoeld om richting te geven aan de toekomst van het dorp, werd deze bijeenkomst georganiseerd. Door middel van stemkastjes konden de genodigden- onder wie ondernemers, afgevaardigden van verenigingen en organisaties in Heiloo, alsmede enkele raadsleden, leden van B&W en van het Heilooër ambtelijk apparaat, hun visie op Heiloo in de toekomst kwijt. HEILOO -Dinsdag 18 mei werd in het Trefpunt een discussieavond gehouden tussen de politiek en de inwoners van Heiloo betreffende het plan over woningbouw aan het Maalwater. De discussie avond was een initiatief van huurdervereniging Heiloo en stond onder leiding van voorzitter Anne Amsterdam. Tijdens de soms chaotische discussie kwam duidelijk naar voren dat de aanwezige burgers niet begrepen waarom de partijen VVD en PvdA tegen het initiatiefvoorstel van sociale woningbouw aan het Maalwater hadden gestemd. Deze partijen moesten het dan ook ontgelden in de discussie. LIMMEN - Op donderdag 20 mei werd de archeologische opgraving in Limmen voor publiek opengesteld. Net als in 2003 jaar groeven archeologen van de Universiteit van Amsterdam op privéterrein 'De Krocht', hoek Rijksweg/ Zeeweg in Limmen. De archeologen vonden in de eerste twee weken al sporen van vijf middeleeuwse boerderijen gevonden, inclusief erfgreppels, elf water putten en opslaggebouwtjes. HEILOO - Sinds vrijdag 21 mei is mevrouw Schaap- de Krijger met haar 100 jaar de oudste inwoonster van Heiloo. Haar verjaardag werd in Woon- en Zorgcentrum de Loet gevierd met koffie met gebak, en met een bezoek van loco-burgemeester Opdam. HEILOO - Woensdag 26 mei is het startsein gegeven voor de realisatie van het bedrijventerrein Boekelermeer Zuid3 aan de Kanaalweg in Heiloo. Na een korte speech van wethouder Opdam, waarin hij memoreerde aan de lange en rijke geschiedenis van het gebied Boekelermeer. Een belangrijk aspect van die geschiedenis is het samenwerkingsverband met de gemeente Alkmaar, waardoor in 1997 dit terrein in goed overleg kon worden verdeeld in een bedrijventerrein voor Alkmaarse bedrijven, en een deel voor bedrijven uit Heiloo, Akersloot en Limmen. Het bouwbord van de Boekelermeer Zuid3 zelf werd onthuld door wethouder Opdam en de heer Jan Folkerts van Ballast Nedam Infra Noordwest. Tijdens de startactiviteit zijn tevens een groot aantal vliegers opge laten ter onderstreping van het motto: 'Gemeente Heiloo geeft ruimte voor duurzaam ondernemen'. REGIO - De politiemeldkamer Alkmaar heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag 28-29 mei 150 meldingen meer dan normaal ontvangen omdat de luiknacht werd 'gevierd'De toename had vooral te maken met overlast veroorzaakt door jeugd omdat ze smeerden met boter, eieren gooiden, kleine brandjes stichtten, geluidsoverlast veroorzaakten en andere vormen van baldadigheid pleegden. De politie werd zelf ook slachtoffer van vandalisme omdat er een projectiel tot ontploffing werd gebracht bij het bureau van Heiloo. In augustus konden de verdachten worden aangehouden. De vier 17-jarige jongens uit Heiloo bekenden in de luilaknacht een zelfgemaakt projectiel tot ont ploffing te hebben gebracht voor de deur van het politiebureau. De jongens gaven aan dat ze hebben gehandeld uit sensatiezucht. Ze hadden het niet speciaal op de poütie gemunt, en waren geschrokken van de uitwerking van de staafbom. Wanneer er passanten waren geweest hadden deze namelijk ernstig gewond kunnen raken. Het schadebedrag bedraagt in totaal ongeveer 7000 euro en is op de betrokkenen verhaald. CASTRICUM - Op Tweede Pinksterdag bereikte mevrouw Demmendaal- Teijken, woonachtig aan de Sans Souci 92 in Castricum, de respectabele leeftijd van 103 jaar. Daarmee is ze de oudste inwoonster van Castricum. Burgemeester Emmens-Knol was aanwezig om mevrouw Demmendaal de felicitaties namens de gemeente Castricum over te brengen. LIMMEN - Op 1 juni is een groep enthousiaste ouders van de Sint Maartenschool in Limmen van start gegaan met een nieuw initiatief: de verkeersbrigade. Die ochtend stonden er twee verkeersbri gadiers in uniform klaar om iedereen veilig over te laten steken. Voor de ouders, lopend, fietsend of met de auto, was dit even wennen. Een zekere orde in de chaos bij het brengen en halen van de kinderen was echter al snel zichtbaar. CASTRICUM - Het werd een spannend avondje, donderdag 3 juni in het gemeentehuis van Castricum, waar de raadsleden zich moesten buigen over de voorjaarsnota. Na de nodige kritiek, waarbij de VVD en PvdA zich als een blok tegen de coalitiepartijen GDB, CDA en Groenlinks vormden, trok de coalitie aan het langste eind en werd de voorjaarsnota 2004 aangenomen. Hoewel alle partijen aangaven de bezuinigingen voor volgend jaar 'geen pretje' te vinden, werd ingestemd met de beoogde bezuinigingsronde van ruim 2 miljoen euro. HEILOO - Tien jaar na de oprichting van de Golf- Countryclub Heiloo (GCH) was het zo ver: zondag 6 juni werd de golfbaan van Heiloo officieel geopend. Sindsdien beschikt de Golf- en Countryclub Heiloo- na een lang en soms moeizaam voortraject- over een eigen baan en clubhuis. HEILOO - Tijdens de raadsvergadering op maandag 7 juni werd het eerste exemplaar van het Burgerjaarverslag 2003 uitgereikt aan A.J.M. ten Hoope, vice-voorzitter van de gemeenteraad, door burgemeester den Boon. Het Burgerjaarverslag is een verslag van de burgemeester aan de inwoners van de gemeente, en heeft als doel de kwaliteit van de diensten van de gemeente te toetsen en waar nodig te verbeteren. Verder moet het burgerjaarverslag de relatie tussen inwoners en bestuur van een gemeente versterken. Uit dit verslag blijkt onder andere dat de dienstverlening van de gemeente Heiloo grotendeels aansluit op de behoefte van de inwoners. HEILOO - Op 7 juni 1944 traden Albert Samuel Karman en Moedjina in het huwelijk. Hij was 29 jaar en zij 24 jaar jong. Zij wonen al 29 jaar in Heiloo. Burgemeester den Boon schonk het echtpaar een bijzonder bord met daarop een afbeelding van de Witte Kerk. Vervolgens werd er taart gegeten met de vijf kinderen en een groot deel van de kleinkinderen die allemaal naar het huis van het echt paar Karman aan de Kloosterhof waren gekomen. Ook werden er liederen gezongen, zowel in het Nederlands als in het Javaans. HEILOO - De brandweer van Heiloo startte in 2004 een wervingsactie voor nieuwe vrijwilligers. Op zaterdag 12 juni organiseerde de brandweer de laatste informatiebijeenkomst in de kazerne aan het Rosendaal 2a. Iedereen die geïnteresseerd was, kon een kijkje komen nemen op de kazerne. HEILOO - Dat de avondvierdaagse de tweede week van juni werd gehouden, is niet onopgemerkt aan Heiloo voorbij gegaan. Doordat de Plaatselijke Wandelcommissie weer veel aandacht aan de te lopen parcoursen had besteed, werden alle delen van Heiloo door de wandelaars bezocht. Het deel nemersaantal bleef deze keer nagenoeg hetzelfde als vorig jaar. Opvallend dit jaar was dat vooral steeds meer 15 kilometer-lopers Heiloo hebben ontdekt. Al met al was deze avondvierdaagse een groot succes, mede door alle vrijwilligers (verkeersbegeleiders, EHBO en politie), die klaar ston den om te zorgen dat de wandelaars de drukke oversteekplaatsen veilig konden passeren. HEILOO - Op 11 juni opende wethouder R. Bos de skatebaan aan het Rosendaal in de wijk Ypestein. Na de officiële openingshandeling gaven ervaren skaters een spectaculaire demonstratie en maakte een graffiti-schrijver de eerste 'piece' op de zogenaamde 'Wall of fame'. HEILOO - Op zaterdag 12 juni werd het vernieuwde tennispark van TV Het Vennewater officieel in gebruik genomen. Het park werd geheel gerenoveerd, zowel de banen als het drainagesysteem werden vervangen. Alleen het clubhuis verkeert nog in de oude staat. Zaterdag werd het nieuwe park geopend door de wethouders Rob Opdam en John Daas. LIMMEN - Op 20 juni werd de Limmer Wielerronde gehouden. Topfavorieten Sander Lormans en Rudy Vriend demarreerden vanuit het vertrek waardoor de eerste renners al meteen moesten lossen. De kopgroep kon meteen een goede voorsprong pakken omdat het peloton moegestreden was na de enorme snelle openingsfase. Op tien kilometer van de finish was er niemand meer die Sander Lormans uit Heemskerk kon houden. Schijnbaar heel gemakkelijk reedt hij weg uit de kopgroep en won hij de race. LIMMEN - Maandag 14 juni overleed Ed Huisman, oud-burgemeester van Limmen en huidig burgemeester van Harenkarspel na een kort ziekbed. Hij werd 60 jaar oud. Tot op het laatste moment bleef de heer Huisman betrokken bij het reilen en zeilen van de gemeente. t i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 12