25 jaar klant in Heiloo zwembad Loos INGEZONDEN Tweede kinderdagverblijf Kits Oonlie in Heiloo FSH en Waterscouting werken mededeling Univé goedkoopste ziekenfonds Fietsverlichtingscontrole hand in hand voor clubkas UITKIJKPOST - 5 JANUARI 2004 - PAGINA 8 LITIE -1- 112 BERICHTEN GGZ Noord-Holland-Noord en Woningstichting Heiloo informeren buurtbewoners over bouwplannen De volkstuin Huisartsen Noord-Kennemerland gaan actie voeren Wie heeft tijd voor de mensen in Azie, wie wil er wat doen! Herontwikkeling terrein GGZ NHN Diefstal tuinlampen Inbraak in woning Vernieling bestelauto Inbraak in personenauto Winkeldiefstal Inbraak in personenauto Vernieling tuinverlichting Poging inbraak woning. Aanrijding Diefstal rugzak Vernieling personenauto Nieuw bij Het Trefpunt Waarschuwing voor het publiek Veel belangstelling voor ontmoetingsmiddag Gezelschapsbank Muziekpodium Theatercafé Contactavond vogelvereniging Kleurenpracht Koor The Fifty Singers viert kerstfeest Nordic Walking Cursussen Nivon Heiloo Feestelijke opening op 15 januari •Noord-HoHand Noord Een stukje grond om wat op te verbou wen. Hoe groot? Tweehonderd vier kante meter. Genoeg om een huis op te bouwen, zullen projectontwikkelaars, wethouders en sommige ambtenaren eerder denken. Vooral als het gaat om 40 keer tweehonderd vierkante meter. Dan wordt het interessant; daar zit geld in. En wie ziet dan nog veertig aardige tuinmannen en -vrouwen staan. Wel nu; wij zien onszelf staan. Wij zorgen voor onze tuinen met hart en ziel. Wij zien in onze tuinen geen open plek waar breinaalden in gestoken moeten worden. Wij vormen namelijk geen open plek. De gedachte alleen al. Wat willen wij? U kunt het raden: niet van onze tuintjes verdreven worden. Lekker op het Zevenhuizen blijven aan de rand van ons mooie dorp. Dat is met name een wens van de oudere tuinders op het Zevenhuizen. Zij willen hele maal niet worden verdreven naar onbe kende buitengewesten. De gemeente moet de bouwplannen dus gewoon elders realiseren. Deze wens van de wat oudere tuinder kan toch niet geheel genegeerd worden. Deze mensen heb ben hun aandeel aan de maatschappij ruimschoots geleverd. En nu hebben ze een groentetuin op redelijke afstand. Wat is daar in mis mee. Niks, helemaal niks. Het is juist fantastisch; zo kunnen ze hun tuintje tot in lengte van dagen hebben. Tuinieren is toch geen licht karwei? De wat jongere tuinders, die zijn er namelijk ook, zien de bouwplan nen natuurlijk ook niet zitten. Onze mooie tuintjes kapot getrokken door een bulldozer. Nee, dat willen we niet. Ga maar ergens anders bouwen, gemeente. Ik heb wel een suggestie. Ik fietste laatst langs ons nieuwe golfveld. Dat lag er wat verlaten bij. Het had wat weg van een open plek en er liepen hier en daar ook wat ouderè dames en heren. Daar zou je als gemeente toch ook je oog op kunnen laten vallen. Dat is dan toch ook een breinaald locatie. Ik zie het wel voor me: sociale woning bouw op hole zes en zeven, wat villa's om de boel te bekostigen op hole acht en negen en wat groen rondom hole tien. Dat kan natuurlijk niet, dat begrijp ik ook wel. Ik ben echt redelijk. Zouden de machtige heren en dames van Heiloo ook redelijk kunnen zijn en ons kunnen behoeden voor de bouwac tiviteiten van projectontwikkelaars, wethouders en sommige ambtenaren. 'De tuinder' Liefhebber, Heiloo HEILOO - Sinds maandag 20 decem ber heeft de regio Noord- Kennemerland zich aangesloten bij de zich snel uitbreidende huisartsenacties in Nederland. De regio Noord- Kennemerland bestaat uit ongeveer 100 huisartsen met tezamen 225.000 patiënten De acties kenmerken zich door het sneller dan gebuikelijk door verwijzen van patiënten naar het zie kenhuis, het laboratorium, de fysiothe rapeut, de logopedist enzovoorts. Dit om aan te tonen wat de gevolgen zijn als de huisarts iets minder in eigen beheer doet dan anders. De maatrege len die de minister van VWS Hoogervorst voor ogen heeft zullen lei den tot het verdwijnen van de huidige goed functionerende en op internatio naal hoog peil staande huisartsenzorg. De gevolgen daarvan zullen vele malen groter zijn dan de acties die nu gevoerd gaan worden. De kosten van de gezondheidszorg zullen explosief stij gen bij kwalitatief mindere zorg. Dat dit niet een gedachte is maar een feit kan men zien in landen als Duitsland en Belgie. Daar wil men juist ons huidi ge systeem gaan invoeren! Uit onaf hankelijk onderzoek is naar voren gekomen dat de huisartsenzorg in Nederland efficiënt is en naar grote tevredenheid functioneert: 96% van de klachten handelt de huisarts zelf af voor 4% van het budget van de zorg. Het is dan ook onbegrijpelijk dat de overheid maatregelen neemt die het fundament onder de huisartsenzorg wegslaan. De minister wil het systeem waarbij iedere patiënt een eigen huis arts heeft loslaten. Verder wil hij een verrichtingensysteem invoeren in plaats van het huidige abonnements ysteem voor ziekenfondspatiënten. De patiënten kunnen van de ene arts, die hen niet kent naar de andere arts, die hen niet kent. Voor elk bezoek wordt een rekening gepresenteerd. In feite houdt de huisartsenzorg zoals wij die nu kennen, en waar de patiënten tevre den over zijn, op te bestaan. Dat is niet alleen jammer voor de huisartsen maar vooral voor de patiënten. Vooral voor patiënten met chronische aandoenin gen, die afhankelijk zijn van een arts die hen goed kent. De acties die 20 december van start zijn gegaan hebben de bedoeling de poli tiek wakker te schudden voor het te laat is. Uitdrukkelijk is in dit stadium nog niet gekozen voor een huisartsen staking zoals in 2001. We gaan er vanuit dat de argumenten en de massaliteit van de huidige acties voldoende zullen zijn om de overheid om haar schreden te laten terugkeren. N.G. Berkhof, huisarts Alkmaar H. Gimbel, huisarts Heerhugowaard Y. Grapendaal, huisarts Langedijk Actiecoordiuatoren Ik wil graag wat doen voor de kinderen en mensen in Azie, maar kan dat niet alleen. Zijn er in de regio Heiloo bedrijven die hun krachten willen bun delen of iets ter beschikking willen stel len en samen op te komen met ideeen om een actie in touw te zetten. Zijn er mensen die hier wonen die zich hier voor willen inzetten? Wat gaan we doen? Wat is er nodig? Waar moet men dan aan denken? Heel veel vragen, die we samen kunnen oplossen. Misschien een kledingactie, het verzamelen van speelgoed voor de duizenden kinderen die het voortaan zonder ouders moeten doen. Een ruimte om de verzamelde spullen op te slaan om later te distribu eren in de landen die het nodig hebben. We weten allemaal dat er heel heel voor nodig is om een land weer op te bouwen. Er is niet alleen geld voor nodig, maar ook heel veel andere goe deren. Schoon water en voedsel komt als eerste in gedachte als men denkt aan de situatie in Azie. Hier kunnen wij in Heiloo niet voor zorgen, dit moeten wij overlaten aan de deskundige instan ties. Wat wij wel kunnen doen is mis schien niet van levensbelang maar maakt het leven voor de mensen en kinderen wel een stuk aangenamer. Dit kunt u doen door natuurlijk geld te storten op gironummer 555, maar ook door 'verschillende' acties op te zetten in de gemeente Heiloo. Zelf iets doen, zelf in actie komen, geeft dat niet iets meer voldoening. En misschien is het dan een druppel op een gloeiende plaat, alle beetjes helpen!. Dus laat wat van u horen! Reacties graag richten aan de redactie van de Uitkijkpost, tel. 072-5351071 of redactie@uitkijkpost.nl. Mevrouw Abelskamp Heiloo Op 20 december 2004 gaven GGZ NHN en Woningstichting Heiloo infor matie over de herontwikkeling van het Willibrordterrein. Van een totaalvisie, waarom onzerzijds dringend was ver zocht, was echter geen sprake. Voor het cultuurhistorisch belangrijke deel van het park was geen enkele aandacht. De plannen zijn ingrijpend voor het park - dat feitelijk zal verdwijnen - en omwo nenden, die geconfronteerd worden met grote veranderingen in hun directe leefomgeving. Vier alternatieve locaties/oplossingen, door Heiloowakkerworden voor de zorgappartementen, op papier gezet, werden de heer Jansen overhandigd. Hij beloofde deze te bekijken en later de belanghebbenden te informeren. Oproep aan alle inwoners van Heiloo: steun het initiatief van het actiecomité tot behoud van het park, bel voor een handtekeningenformulier tel: 072- 5331115, of mail: info@heiloowakker- worden.nl, zie ook onze website www.heiloowakkerworden.nl voor een uitgebreider verslag van de presentatie en vraagstelling. HEILOO - Maandag 20 december werd aangifte gedaan van een tweetal tuinlampen uit de tuin van een woning aan de Ter Coulsterlaan. De twee op zonne-energie werkende tuinlampen werden ontvreemd in de nacht van 15 op 16 december. HEILOO - Tussen zaterdag 18 en maandag 20 december werd in een woning aan de de Baafjeslaan ingebro ken. Toegang tot de woning werd ver schaft door het forceren van een raam gelegen aan de achterzijde van de woning. Laden en kasten in de gehele woning werden doorzocht. Voor zover bekend werden enkele sieraden ont vreemd. HEILOO - Op maandag 20 december 2004 hebben GGZ Noord-Holland- Noord (NHN) en Woningstichting Heiloo de omwonenden van het GGZ NHN-terrein in Heiloo geïnformeerd over gezamenlijke bouwplannen. Tijdens een informatieavond zijn buurtbewoners en andere geïnteres seerden op de hoogte gesteld van de stedenbouwkundige visie voor de zuid flank van het terrein. GGZ Noord-Holland-Noord en Woningstichting Heiloo gaan geza menlijk 28 woningen voor cliënten rea liseren. De bouw van deze woningen gaat volgens planning midden 2005 van start. Ook hebben beide partijen de intentie 87 woningen op het terrein te realiseren waarvan 32 woningen in de categorie sociale huur vallen. Van de overige woningen zijn er 39 middel- duur en vallen er 6 het duurdere koop segment. Dit is het eerste plandeel in Heiloo waar tenminste 40% van de totaal 115 woningen in de sociale sec tor vallen. Tijdens de informatieavond hebben architecten en vertegenwoor digers van GGZ Noord-Holland- Noord en Woningstichting Heiloo de plannen gedetailleerd toegelicht. Ook heeft de gemeente Heiloo toelichting gegeven op de te volgen procedures. Tenslotte konden buurtbewoners vra gen stellen en opmerkingen maken. De avond werd door ongeveer zestig omwonenden bezocht. Volgende week leest u een uitgebreid verslag over de bouwplannen in de Uitkijkpost. Dinsdagmorgen 20 decem- HEILOO - Volgens de traditie bij zwembad Loos te Heiloo wordt aan het einde van het jaar altijd even nagezeten met een kopje koffie en een kerstkransje. Deze keer werd dit een extra feestje voor 34 trouwe klanten. Zij werden extra in het zonnetje gezet omdat zij 25 jaar onafgebroken hun baantjes trekken bij zwembad Loos. Dat was wel een cadeautje waard. Zij kregen na een korte toespraak een maand gratis zwemmen en een presentje aangeboden, (foto MSP) HEILOO ber werd op de Hoogelaan een fiets verlichtingscontrole gehouden. Tijdens de controle die tussen 07.30 en 08.00 uur werd gehouden werden 8 fietsers bekeurd voor het niet voeren van een deugdelijke fietsverlichting. HEILOO - Hissen zondag 19 en maan dag 20 december werd op het het Hoekstuk een bestelauto vernield. In de twee achterdeuren van de bestelau to van het merk Citroen type Berlingo werden twee deuken geschopt. Een van de deuren werd zodanig vernield dat de deur ontzet raakte. HEILOO - Thssen 19 en 21 december werd op het Stationsplein in een. per sonenauto van het merk Toyota type Camry ingebroken. Men wist zich toe gang tot de auto te verschaffen door het forceren van een van de portierslo- ten. Uit de auto werd onder andere de autoradiocdspeler ontvreemd. HEILOO - Een 58-jarige inwoonster van Limmen werd woensdagmiddag 22 december aangehouden op verdenking van het plegen van een winkeldiefstal in een winkel in het winkelcentrum van 't Loo. Nadat proces-verbaal werd opgemaakt werd de vrouw heengezon den met een schikkingsvoorstel ter hoogte van 130,-. HEILOO - Donderdag 23 december werd aangifte gedaan van inbraak in een personenauto. De inbraak in de zwarte Volkswagen Lupo werd gepleegd in de nacht van 6 op 7 decem ber terwijl de auto op het Het Zandstuk stond geparkeerd. Een van de portiersloten werd geforceerd. Er werd niets uit de auto gestolen. HEILOO - In een tuin van een woning aan de Vierakkers werd in de nacht van 24 op 25 december tuinverlichting ver nield. De tuinverlichting bestaande uit 5 stokken waarvan op elke stok 6 licht jes waren bevestigd werden uit de grond getrokken en op de stoep gegooid. De verlichting raakte daardoor beschadigd. HEILOO - Woensdagavond 29 decem ber werd omstreeks 19.45 uur getracht in te breken in een woning aan de de Sonneveld. De bewoners waren op dat tijdstip niet aanwezig. De gealarmeerde buren hoorden een knal en gingen poolshoogte nemen. Zij zagen twee mannen bij de woning wegrennen in de richting van het het Brugstuk. Onderzoek door de politie naar de mannen in de omgeving leverde niets op. HEILOO - Op woensdag 29 december vond om 12.45 uur op de Omloop tus sen de Zeeweg en de Spillaan een aan rijding tussen twee personenauto's plaats. De aanrijding ontstond omdat een 74-automobilist onvoldoende rechts hield op zijn tegenligger botste. Deze auto werd bestuurd door een eveneens 74-jarige bestuurder uit Heiloo. De auto van de bestuurder uit Alkmaar raakte dusdanig beschadigd dat deze weggetakeld moest worden. HEILOO - Donderdagmiddag 30 december werd tijdens het doen van inkopen in een winkel in het winkel centrum van 't Loo een rugtas gestolen. De rugtas hing aan een haak van het boodschappenkarretje. Bij het afreke nen aan de kassa bleek de tas verdwe nen te zijn. De inhoud van de tas bestond uit een mapje met rijbewijs en kentedelen, sleutels en een klein beurs je met muntgeld. De rugtas werd later teruggevonden in een andere winkel in het winkelcentrum. De inhoud was bijna compleet. Allen het muntgeld bleek gestolen te zijn. HEILOO - Tussen vrijdag 31 december en zaterdag 1 januari werd op het Jan Boltenhof een personenauto vernield. Vernield werd de voorruit van een per sonenauto van het merk Suzuki type Ignis. Voor de vernieling werd een rotje gebruikt. Dit werd onder de ruitenwis ser vastgezet waarna de explosie voor de vernieling zorgde. Gevonden voorwerpen van 20 decem ber 2004 t/m 2 januari 2005: Enkele sleutels - zegelring bruine steen met wapen - bril hoornen montuur met ronde glazen - opzet fietsverlichting - GSM Nokia type BMC3 - trouwring met inscriptie Marianne 31.5.02 - damesjas merk Watcher met lila bont kraag. HEILOO - Leden van de Waterscouting Victorie en Fanfare Showband Heiloo zijn - net als vorig jaar - weer zeer actief geweest voor hun clubkas. Hand in hand werden maar liefst 1900 kerstpakketten inge pakt. Zowel Deka Supermarkt (Beverwijk) alsook de scouts en muzi kanten waren weer zeer te spreken HEILOO - Bij het Trefpunt zijn vele vrijwilligers aan het werk. Velen heb ben zichzelf aangemeld voor een bepaald project, anderen bedenken zelf iets waaraan behoefte zou kunnen bestaan. Voor de heer Cees Komen leveren administratie en financiën geen enkel probleem op. Als financieel directeur van een bedrijf heeft hij zijn sporen verdiend. Nu hij per 1 oktober in de vut is gegaan, wil hij zijn kennis graag gebruiken om anderen te helpen. Dat is de reden dat hij heeft voorge steld een project Administratieve Ondersteuning op te starten. Deze ondersteuning kan variëren van hulp bij het ordenen of opzetten van de thuisadministratie. Mogelijk zijn de veranderingen in het moderne beta lingsverkeer een probleem voor u. Misschien wil iemand graag advies/hulp over lopende verzekerin gen of fiscale zaken. Daarbij doemen voor velen ook vaak de nodige vragen op, zeker ook in het financiële vlak. Voor al deze zaken kunt u contact opnemen met de heer Cees Komen, bereikbaar via Het Trefpunt, tel: 072- 5331297. HEILOO - Bij het opmaken van aangiftes blijkt soms dat benadeel den van diefstal van hun portemon nee de pincode van hun bankpas in hun portemonnee hebben zitten. Voordat men de diefstal ontdekt en de pas wordt geblokkeerd zien crimi nelen kans gebruik te maken van de pas met bijbehorende pincode. Men wordt dringend verzocht de pincode niet in de portemonnee te bewaren. HEILOO - Volgens coördinator Monique van Ling was de ontmoetings middag op donderdag 23 december een succes. De opkomst was boven ver wachting, meer dan 50 mensen bezoch ten de middag die voorspoedig verliep. Er werd een gezelschapsspel gespeeld waarbij mensen gesprekken met meer dere personen hadden. Daarna was'er gelegenheid voor een spelletje of om gewoon gezellig samen te zijn. De Gezelschapsbank (een initi atief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo) biedt geïnteresseerden vanaf 55 jaar de mogelijkheid nieuwe mensen te leren kennen met het doel samen vriendschappelijke activiteiten te ondernemen. Wilt u dit ook graag? Informeer dan eens vrijblijvend bij Monique van Ling hoe u in contact kunt komen met een mogelijk geschikte kandidaat. Iedere donderdagmorgen kunt u tussen 10.30 en 11.30 uur zonder afspraak langskomen bij het Trefpunt op de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Telefonisch kunt u haar die dag berei ken onder nummer 072-5331297. Kijkt u ook eens op de website www.ouderenwerkheiloo.nl. ALKMAAR - De band Haar is opge richt door Frank Lecöq en bestaat nu al weer enige jaren. De groepsleden schrijven hun liedjes zelf en doen voor al een poging om een zo mooi mogelijk song te creëren. Dat ze hier redelijk in slagen blijkt wel uit de optredens die ze de afgelopen jaren in Paradiso en Vreedenburg deden in het programma 'Unnbolé'. Aanvang 22.00 uur, toegang gratis. HEILOO - Op vrijdag 14 januari is weer de contactavond van vogelvereni ging Kleurenpracht. Het bestuur heeft de heer Berlé uit Castricum uitgeno digd om een Tafelkeuring met Kleur en Postuurkanaries' te verzorgen. Via deze weg zijn ook niet-leden uitge nodigd. Aanvang is 20.00 uur in ons verenigingsgebouw gelegen aan het Zevenhuizen 50 (achter de sporthal 't Vennewater) te Heiloo. over het eindresultaat, zodat mag wor den aangenomen dat zij elkaar volgend jaar rondom de kerstdagen weer zullen treffen. Na afloop kreeg een ieder uit handen van de gastheer nog een heerlijke kerststol als dank voor bewezen dien sten. Natuurüjk werd deze geste enorm op prijs gesteld. HEILOO - Op 21 december kwamen 103 dames en heren van het ouderen- zangkoor The Fifty Singers, zoals elke week gebruikelijk, in de grote zaal van GGZ (Willibrordusstichting) bijeen voor het houden van de zangrepetitie. Opvallend was echter dat iedereen er dit keer erg feestelijk gekleed bij liep. Hier moest iets bijzonders aan de hand zijn... en dat was 't natuurlijk ook. Vóór de pauze liet dirigente Lonneke Lute het koor al de wat meer in deze tijd van het jaar passende liedjes zin gen. Maar na de pauze, waarin alle koorleden werden verrast met een in feestverpakking gestoken cd (waarop liedjes staan die het koor zelf regelma tig oefent), kwam de stemming er pas echt in. 'The dingadong Christmas Song' en 'Jingle Bells' werden gevolgd door een reeks Hollandse en Vlaamse nostalgische kerstliedjes. Tegen kwart voor twaalf werd de repetitie bijna met spijt beëindigd met het vrolijk klinken de lied 'Een heel gelukkig Kerstfeest' van de Havenzangers maar van na afloop rustig naar huis gaan was dit keer geen sprake. Het bestuur van het koor had wijn en hapjes laten aanrukken om de kerst stemming er nog beter in te krijgen. Tijdens deze gezellige happening wer den beelden vertoond uit Polen waar voor het seniorenkoor samen met 'Dat Koor' dit jaar een zeer succesvol bene fiet-concert heeft gehouden in de Sint Willibrorduskerk. Maar ook sprong één van de koorleden plotsklaps op het podium en zette tijdens zijn toespraak het 5-koppige, geheel uit dames bestaande, bestuur van het koor alsme de de altijd weer enthousiaste dirigente Lonneke Lute stevig in het zonnetje. Namens alle koorleden bedankte hij hen van harte voor alle inspanningen die zij gedurende weer een heel jaar voor hen hebben gepleegd. Het jaar 2004, zo treurig begonnen met de nog altijd onbegrepen uitzetting uit Het Trefpunt wegens het zogenaamd maken van teveel zanglawaai, is achter af het beste jaar geworden van de drie- en-een-half jaar dat het koor thans bestaat. Daarin werden liefst vier open bare optredens gehouden, waaronder het eerder genoemde benefiet-concert voor 'Hart voor Polen' en natuurlijk ook het buiten-optreden tijdens de Uitmarkt. Gezien de nog steeds groei ende omvang van het koor blijkt dat hiermee aan een grote behoefte onder de senioren van Heiloo wordt voldaan. HEILOO - Heeft u zich ook voorgeno men om in 2005 meer aan bewegen te doen? Dan is hier uw kans! Op dins dagochtend 18 januari start er bij Stichting Ouderenwerk Heiloo in samenwerking met sportinstituut het Vennewater een korte cursus Nordic Walking. De cursus wordt begeleidt door een ervaren fysiotherapeut. Nordic walking is een speciaale manier van wandelen met behulp van 2 stok- ken.De cursus duurt 6 weken en begint om 10.00 uur en duurt tot 11.30 uur. De cursusprijs is 75 euro inclusief stokken en cursusboekje. U verzamelt in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. Voor informatie en aanmelden kunt u bellen met Stichting Ouderen werk Heiloo: 072-5331297 HEILOO - Het Nivon Heiloo start in 2005 de volgende cursussen: Basiscursus patchwork/quilten Start dinsdag 11 januari. Deze basiscur sus onde rleiding van docente Jobina de Boer omvat 6 veertiendaagse lessen van 20.00 tot 22.00 uurIn deze cursus komen de verschillende patchwork- technieken, zowel handmatig als machinaal aan de orde. De kosten bedragen 36,- exclusief materiaal. Nivonleden genieten korting. Deze cur sus is geschikt voor beginners, die de basisprincipes willen leren als voor degenen, die reeds kennis maakten met deze techniek, aantrekkelijk. Kartonnage met handgeschept papier Start dinsdagmiddag 18 januari. Deze cursus onder leiding van. docente Joke Mooij bestaat uit 3 veertiendaagse les sen van 13.30 tot 15.30 uurIn deze cur sus worden onder andere een theedoos, tissuedoös met Japans handgeschept papier gemaakt. De kosten bedragen 19,- exclusief kosten materiaal, Nivonleden genieten korting. Beide cursussen vinden plaats in het Cultureel Centrum Het Open Huis, ,t Loo te Heiloo. (boven winkelcentrum) Inlichtingen en opgeven bij het Nivon: Reina Mulder, tel. 072-5333127, of Daisy Groenland, tel. 072-5330088, ALKMAAR - Univé Verzekeringen heeft de verhoging van haar nominale ziekenfondspremie per 1 januari 2005 weten te beperken, omdat zij geen winstoogmerk heeft. De premie stijgt met 3,95 euro per maand. Dit is met name het gevolg van de door de over heid ingevoerde no-claim regeling. In 2005 bedraagt de nominale premie van Univé 28,90 euro per maand. Van de grote ziekenfondsen die tot nu toe hun nominale premie hebben bekend gemaakt is Univé de enige met een nominale premie onder de 30 euro. No-Claim regeling Per 1 januari 2005 wordt de no-claim regeling ingevoerd. De bedoeling van de maatregel is om verzekerden bewust te maken van de kosten van zorg en daarmee de kosten terug te dringen. Ziekenfondsverzekerden van 18 jaar en ouder betalen in 2005 een hogere nominale premie. Verzekerden die een jaar lang geen beroep doen op zorg krijgen 255 euro terug van de verzekering. De teruggave wordt lager naarmate er vaker een beroep op zorg is gedaan. De no-claim rege ling geldt voor alle zorg die onder de ziekenfondsverzekering valt, behalve de kosten van huisarts, verloskundige zorg en kraamzorg. Aanvullende verzekeringen Nu de overheid opnieuw vergoedin gen uit het ziekenfondspakket heeft geschrapt ziet Univé het als taak haar verzekerden hierin tegemoet te komen. Om deze reden heeft Univé besloten de samenstelling van het Toppakket te verbeteren en de door de overheid geschrapte vergoedingen ruim in de aanvullende verzekering op te nemen. Univé blijft vanuit het Toppakket bepaalde plastisch chirur gische ingrepen vergoeden zoals oog- li dcorrecties en buikwandcorrecties, mits deze medisch noodzakelijk zijn. Hierdoor is het totale pakket verbe terd. Investeren in kwaliteit Dankzij de inspanning op zorgin- koopgebied kan Univé haar klanten een goede prijs-kwaliteit verhouding bieden. Daarnaast hecht Univé veel belang aan een goede klanttevreden heid. De verzekeraar heeft de laatste jaren veel geïnvesteerd in het verbe teren van haar service, waaronder het versnellen van het declaratieproces. Univé is een verzekeraar zonder winstoogmerk. Een belangrijk deel van de winst wordt gebruikt om de premies laag te houden en het pakket te verbeteren, zodat de kwaliteit gewaarborgd blijft. Nieuw particulier product Uniek Univé heeft onlangs de nieuwe parti culiere zorgverzekering 'Uniek' geïn troduceerd. Uit vergelijkingssites zoals Independer, blijkt dat Univé de op één na goedkoopste particuliere verzekeraar is, terwijl de verzekering toch een uitgebreide dekking kent. De zorgverzekering Uniek kent geen eigen risico op huisarts, tandarts kind en vergoedingen uit de aanvullende verzekering en kent een zeer transpa rante opbouw van de aanvullende verzekering, en biedt de mogelijkheid aan klanten om hun eigen pakket samen te stellen. Basisverzekering 2006 De overheid streeft er naar om per 1 januari 2006 de nieuwe basisverzeke ring in te voeren. Helaas zijn er nog veel zaken onduidelijk. Univé tracht haar klanten zo goed mogelijk te informeren over alle komende veran deringen. De verzekeraar heeft daar om een digitale nieuwsbrief ontwik keld waar klanten en geïnteresseer den zich op kunnen abonneren. Aanmelden kan via de website www.unive.nl. HEILOO - Op zaterdag 15 januari organiseert kinderdagverblijf Kits Oonlie een open dag in haar onlangs geopende, tweede vestiging in Heiloo. Kits Oonlie heeft het voormalige kin derdagverblijf Poppejans aan de Laan van Muijs 7 per 1 januari 2005 overge nomen. Om aan de wensen van Kits Oonlie te voldoen heeft het kinder dagverblijf een complete renovatie ondergaan. Er zit een nieuwe vloer in, een nieuw plafond, de peuterslaapka mer is direct aan de groep gekoppeld en het geheel is uiteraard fris geschil derd. Ook ontbreekt het niet aan nieuw meubilair en veel speelgoed. IS O-certificaat, maar vooral een hui selijke omgeving voor kinderen Een kijkje in het nieuwe onderkomen voor een baby- en peutergroep is beslist de moeite waard. Eigenaars Tom Veldt en Judith Steenhoek tonen met gepaste trots de metamorfose van het dagverblijf. Onmiddellijk valt op hoe ruim, licht en vrolijk van kleur de ruimtes zijn. Na de uiteindelijke beslissing tot overname in oktober vorig jaar is in december twee weken hard gewerkt om het geheel een totaal ander en modern aanzien te geven. De locatie is op het niveau getrokken van de andere drie vesti gingen van Kits Oonlie in Alkmaar, Limmen en Heiloo. Het gaat daarbij om kwaliteits-, veiligheids-, hygiëne- en ARBO-eisen. Het reikt dan van inrichting: indeling van ruimtes, meu bilair, bedde- en speelgoed tot manier van werken. „Iedereen die bij Kits Oonlie werkt, werkt op dezelfde manier, volgens dezelfde procedures. Daarnaast houden we jaarlijks een klanttevredenheidsonderzoek, omdat we de mening van ouders belangrijk vinden. Maar wat wij vooral belang rijk vinden is dat het verblijf voor de kinderen zo huiselijk mogelijk is. En onze kleinschaligheid. We hebben immers twee groepen. We hebben sinds november 2003 een ISO/HKZ- certificaat en streven er nu naar die ook voor deze vestiging te behalen. Maar let wel: ISO is voor ons een hulpmiddel en geen doel op zich!", zo benadrukt Tom. Kits Kind, inventief, thuisgevoel en samen met ouders Inmiddels zijn er vier vestigingen van Kits Oonlie, modern, van alle gemak ken voorzien, aan alle eisen voldaan en centraal gelegen. Voor de nieuwe locatie zijn er ook weer nieuwe plaat- sen.Hier kunnen in totaal 23 kinderen terecht: 9 baby's en 14 peuters. Daarbij zijn er twee leidsters per groep. Wanneer de nieuwe locatie dichterbij huis of werk is, kunnen reeds geplaatste kinderen in Heiloo of Limmen zonder problemen over stappen. De huidige leidsters van Poppejans zijn gebleven, dus voor ouders en kinderen geen ingrijpende veranderingen. Judith legt uit waar Kits Oonlie voor staat en dat begint al bij de naam:„De K staat voor het kind, elk kind is natuurlijk uniek en moet zich bij ons op zijn eigen manier en tempo kunnen ontwikkelen. I is inventief. We zijn flexibel en klant vriendelijkheid staat voorop. De T zorgt voor het thuisgevoel, zowel materieel als immaterieel en mis schien het allerbelangrijkste: de S is samen met ouders. Daartoe hebben we ouderbijeenkomsten, een nieuws brief, koffie bij het brengen en even bijpraten, we organiseren themabij eenkomsten (EHBO), hebben een oudercommissie en natuurlijk de schriftjes van de kinderen." Groene omgeving Wat ook opvalt, is de groene omge ving waarin dit Kits Oonlie-verblijf zich bevindt. Een van de pluspunten vinden Tom en Judith zelf. En de kin deren ook, want tijdens het bezoek gingen de jasjes en schoentjes al aan en konden de peuters zich heerlijk vermaken op het buitenspeelterrein. Ook dit terrein zal binnenkort een Vernieuwing ondergaan en wel drie keer zo groot worden. „De kinderen kunnen in deze groene omgeving natuurlijk heerlijk buiten spelen en we gaan er dan ook regelmatig op uit. Wat dat betreft krijgen we van de gemeente ook alle medewerking bij voorbeeld voor uitbreiding van het speelterrein. En ook van de aangren zende PCC-school mogen we ruimtes gebruiken en de samènwerking loopt op rolletjes", vertelt Tom. Open dag Iedereen die interesse heeft in de kin deropvang, is van harte uitgenodigd voor de open dag op zaterdag 15 januari. Ouders en/of verzorgers wor den, onder het genot van een kopje koffie, geïnformeerd over de moge lijkheden en vragen staat vrij. Natuurlijk worden de kinderen ook niet vergeten en staan er diverse leuke activiteiten op het programma, actief en creatief. Een heuse clown zal de gasten welkom heten van 10.00 tot 12.00 uur aan de Laan van Muijs 7 in Heiloo. Kits Oonlie aan de Laan van Muijs is op werkdagen bereikbaar van 8.30 tot 17.30 uur op 072-5323578. Of bezoekt u www.kits-oonlie.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 8