Terugblik op ruim 33 jaar ervaring f Ontwikkelingsvisie Geesterduin gepresenteerd College wil voorzieningen Castricum op peil houden Carnaval met de Limmer Uylenspieghels in aantocht Koninklijke onderscheiding voor hoofdbrandwacht C.T. Pepping Statiegeld voor slachtoffers in Azië m m Jeugd Limmen voor jeugd Sri Lanka Jazz Session Club KVG Limmen Kees Bloedjes neemt afscheid van basisschool St.Maarten Yredeburg Gemeentelijke onder scheiding G. Liefting Voorleesdagen in de bibliotheek JC Conquista agenda i LIMMEN - Aan de wereldwijde acties die zijn ontstaan om Azië een helpende hand te bieden wordt ook een actie door de jeugdige vrijwilligers van Club-Xtra van Conquista toegevoegd. Onlangs is de Stichting Weeshuis Sri Lanka opge richt. Deze stichting zet zich met name in voor de wezen in Sri Lanka en de (weder)opbouw van hun voorzieningen. Eén van hun projecten ügt in het gebied Kogala. Jn dat gebied worden een drie tal gebouwen gerenoveerd tot een schoolgebouw, dokterspost en een heel voetbalveld. En dat gaat ongetwijfeld veel geld kosten. Club-Xtra organiseert daarom voor het weekend van zaterdag '15 en zondag 16 januari in Conquista een zeer gevarieerd programma. Een 'programma voor kinderen, tieners, jon- 'geren en ouderen. Een programma dat voor iedereen iets biedt. Zaterdag 15 januari Om 10.30 uur begint het programma voor de kinderen in de leeftijd van 4 t/m 9 jaar. Voor hun staan de leukste spelle tjes klaar. Ook kunnen ze zich laten sminken door het smink-team. Om deze dag helemaal perfect te laten zijn zal Clown Tom Tom hen aan het lachen maken. Om 12.00 uur gaan ze weer naar huis. Het programma wordt om 14.00 uur voortgezet voor de kinderen in de leef tijd van 9 t/m 12 jaar. De zaal is omgeto verd met 'kansrijke' spelen waaraan zij hun hart kunnen ophalen. Zij kunnen zich helemaal uitleven op b.v. de broek- banger en stokvangen. Het Rad van Avontuur biedt kansen om prachtige prijzen te winnen. Het is afgelopen om 16.00 uur. Om 19.00 uur gaan de deuren weer open voor de tieners in de leeftijd van 12 t/m 15 jaar. Voor hun een karaoke en ook de kansrijke spelen met de broekhanger en de stokvanger. Het Rad van Avontuur draait op ook voor hun op volle toeren. Ter afsluiting van zal een heuse muziek band hen in extase brengen. De deuren sluiten om 23.00 uur. Zondag 16 januari Op zondag is Conquista om 15.00 uur 1 open voor hen die 16 jaar of ouder zijn. Voor hun een heerlijk oer-ouderwetse êezellige avond met levende muziek piet band. Het Rad draait dan ook weer waarbij je prachtige prijzen kunt win nen. Kom je geluk beproeven. De deu ren sluiten om 21.00 uur. Voor deze acti viteiten wordt een kleine bijdrage ^gevraagd die ten gunste komt van de Stichting Weeshuis Sri Lanka. ■MHi LIMMEN - Op woensdag 19 januari is er weer de eerste ledenavond in het nieuwe jaar, aanvang 20.00 uur in de Burgerij. Deze avond begint met de jaarvergadering, na de pauze gaat u kienen voor de adoptiekinderen. Wilt u ook kienen maar bent u geen lid, dan kunt u als introducé eens komen kijken, u betaalt dan alleen voor koffie of thee. '?*s' KJ LIMMEN - Op zondag 16 januari zal McDixie Swing Company een gastopt reden verzorgen in de Vredeburg. De band bestaat ongeveer een half jaar en gebruikt dit optreden voor wat men noemt een try-out. Dat het orkest nog 'jong is, betekent niet dat de deelnemers geen ervaring hebben. Alle zes spelen ze al jaren in verschillende orkesten, 'zoals 'The Tin Pan Alley Jazzband', 'Bill Sousa's Happy Dixie Band', 'The "Torello's Jive Bugs', 'Derrek and the i;Bluesmen\ én de 'Wóodside Big Band'. Door de mix van ervaring uit verschil d/lende muziekstijlen (van klassiek, fan fare, oude stijl jazz en pop) is er een orkest ontstaan, dat met een stevige rit mesectie de blazers alle mogelijkheden biedt om uit een uitgebalanceerd col lectief het soleren tot grote hoogten te brengen. Traditionele jazzmuziek is het uitgangspunt en swingen is een absolu te must. Met heel uiteenlopende ritmes én tempo's zetten ze een zeer gevari eerd repertoire neer. Zondag 16 janua- ri kunt u het horen en zien: van 16.00 tot 20.00 uur in Cultureel Centrum De Vredeburg te Limmen. De toegang blijft gratis, maar u kunt lid worden voor 7,- per persoon voor het gehe- le jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. LIMMEN - Tijdens de nieuwjaarsre ceptie van het college op zaterdagmid dag 8 januari in sportcafé De Lelie in Akersloot werd aan G. Liefting uit Limmen de waarderingsspeld van de gemeente Castricum uitgereikt. De heer Liefting heeft door de jaren heen zijn leven in dienst gesteld van de 'medemens. Hij rijdt al jaren 'Tafeltje dekje' onderhoudt belangeloos de tui den van medebewoners, die dat zelf niet meer kunnen en ook de tuinen van de Onze Lieve Vrouwe Kapel en die van Vredeburg. De heer Liefting /bezoekt de zieke mensen in Limmen en 'rijdt ze belangeloos van en naar dok ters, ziekenhuizen, fysiotherapeuten en LIMMEN - Met ingang van 1 januari dit jaar is hij met pre-pensioen gegaan: Kees Bloedjes. Voor menig Limmer, jong en al wat ouder, een bekend gezicht vanuit hun schooltijd. Per slot van reke ning begon hij zijn loopbaan als 24-jari- ge leerkracht in Limmen op de Corneliusschool. Afscheid nemen doet hij als één van de prominentste direc teuren in het basisonderwijs. Een loop baan met veel veranderingen waar meester Bloedjes in rap tempo over ver telt. Maar betrokken als hij ook is bij het dorpsleven, zal hij zeker niet op de bekende lauweren gaan rusten. Hij is een geboren en getogen Limmer. Zijn ouders hadden een boerenbedrijf en zoals hij zelf vertelt was het eigenlijk gebruikelijk in die tijd dat de kinderen ofwel kozen voor het seminarie ofwel bij het bankwezen terecht kwamen. Maar Kees koos voor het onderwijs en volgde bij de Bisschoppelijke Kweekschool Beverwijk zijn opleiding. Hij werd gevraagd om les te komen geven op de Corneliusschool, een jongensschool, in Limmen. Op 1 augustus 1967 stond hij daar voor het eerst voor de klas. Na vier jaar werd hij hoofd van de meisjes school, de Mariaschool. „Het heeft veel overleg met mijn vrouw gevergd", ver telt Kees Bloedjes. We hadden twee jonge kinderen van 1 en 2 jaar. Maar op 28-jarige leeftijd was het natuurlijk wel een uitdaging! Bovendien scheelde het ook in salaris, want ik kreeg wel 1 gulden meer in de maand", lacht Kees. Integratie, fusie, verbouwing De gebeurtenissen in Limmer onder wijsland stonden niet stil. Zo was er de integratie jongens-meisjes en verdwe nen de nonnen van de meisjesschool. Kees nam de jongens mee naar de meis jes. Zijn opa was het er niet mee eens. „Hij zei tegen mij: dat is lekker, ik heb vroeger, in 1913, de nonnen opgehaald uit Castricum met paard en wagen en jij werkt ze er uit." De Wet op het Basisonderwijs maakte dat hij in '85 directeur werd van de Dusselhoek, een school voor 4 tot 12- jarigen. De Mariaschool en de Jozefschool voor de kleuters waren namelijk samengegaan. De naam Dusselhoek is destijds bedacht door een leerling, simpelweg omdat de school op de hoek van de Dusseldorperweg stond. Tot slot zijn in '96 door een fusie de Corneliusschool, de St.Maartenen de Dusselhoek samengevoegd tot de huidi- 'ge St.Maarten. Mét 536 leerlingen op 1 januari 2005 delgi^tste' 'bhsisschbjol boven het kanaal." „De fusie lag gevoelig in het dorp. We gingen van twee scholen met combiklas sen naar één school zonder combi. Gerard Vriend en ik vormden een meer- hoofdige schoolleiding en waren daar mee de enige boven het kanaal. De laat ste der Mohikanen. We zijn na die fusie uitgegroeid tot een school met 23 groe pen. Dat betekent natuurlijk ook letter lijk ruimte kunnen bieden. Op dit moment vindt een grondige verbouwing plaats. Er komt een moderne vleugel bij en we starten met het een zogenaamde Brede school. Dat wil zeggen dat de opvang van kinderen verder gaat reiken en ook peuterspeelzaal Klein Duimpje drie lokalen krijgt. Alle plannen zijn nu klaar, het geld is geregeld, voor mij is het werk gedaan. Ik ga eigenlijk op het Meester Bloedjes kreeg op zijn laatste schooldag (24/12/04) een mooie oude schoolplaat van Jetses: Ter walvischvaart(foto UKP) hoogtepunt weg", zegt de voldane, maar altijd bescheiden ex-directeur. Dissen de mensen blijven staan Plannen zullen er altijd blijven. Zoals die om de Buitenschoolse Opvang een plek te geven, denk aan de overblijf. En voor de veiligheid van alle schoolkinde ren blijven de verkeersbrigadiers geluk kig hun werk doen. Kees zal zitting nemen in een bewonerscommissie om met de politie dit onderwerp onder de loep te blijven houden en mee te blijven praten. Wat Kees altijd belangrijk heeft gevon den in zijn werk als leerkracht, maar zeker ook als directeur is tussen de men sen te blijven staan. „Je moet midden tussen de ouders en je personeel blijven. We hebben bijvoorbeeld een heel actie ve ouderraad. Altijd de handen uit de mouwen. Ik ben zelf altijd bij alle verga deringen aanwezig geweest. Ouders hebben vertrouwen in een school en het is dan heel belangrijk om dat serieus te nemen. Ook door buitenschoolse acti viteiten te organiseren, denk maar aan een vossenjacht of wandeltocht of gewoon op het schoolplein te staan. Buiten de poorten wordt heel veel gezegd. Maar je moet het altijd positief oppakken." „Samen met Kaprion, het overkoepe lende bestuur voor nog vijftien katholie ke; séhölëh in de rëgio; wordt door de scfiö&ïleïding gewaakt over de kwaliteit van onderwijs. Gezamenlijk kun je bepaalde expertise inzetten, werken aan computersystemen om leerlingen te vol gen (een van mijn stokpaardjes) en aan dacht hebben voor leerlingen met een zogenaamde eigen leerlijn. Onderwijs is altijd in beweging, maar je moet wel weten wat je wilt: een visie hebben. Kunnen zeggen: zo doet onze school dat!" Talloze naschoolse activiteiten Hoewel hij zelf volmondig zegt dat hij het ondersteunend werken zeker zal missen en lesgeven het mooiste is dat er bestaat, heeft hij bij het ter perse gaan van deze Uitkijkpost de eerste 'naschoolse' activiteiten er al weer op zitten. „De eerste schooldag na de kerst vakantie is mijn eerste fietsdag. Ik heb me voorgenomen samen met twee vrienden elke maandagochtend tot fiets- ochtend te maken. We gaan toewerken naar een grote tocht, waar ik nog niet veel over wil zeggen. Verder zal ik voor de kerk zitting nemen in een aantal werkgroepen, onder ande re de oecumenische werkgroep voor Omsk, die goed werk doet voor de aller armsten daar. Ik ben gevraagd zitting te nemen in het parochiebestuur van de Corneliuskerk. Ik ken en kende heel veel mensen en word daarom voorzitter van de kerkhofcommissie. Dè KBO (Koninklijke Bond voor Ouderen) heeft me gevraagd te helpen een vakantiereis voor te bereiden. Mijn vrouw is actief in een groep 'Bewegen voor mannen en vrouwen'. Dus ik ga met haar mee op woensdag middag. Het is een leuke groep en na afloop gaan we altijd badmintonnen of volleyballen. Ik ga starten met een volkstuin, of liever gezegd een moestuin met vaste planten op de grond van de Hervormde Kerk. Ik ben gek van planten en kan uren praten over de Trollius en de Monardis. En dan heb ik nog drie kleinkinderen en de vierde op komst. Op zolder ga ik alles voor hen inrichten, een soort kinderdag verblijf dus." Kees raakt niet uitgepraat en laat om zijn verhaal kracht bij te zet ten foto's en tekeningen zien van kinde ren en het kléine grut. Ook nog een heel trotse opa dus! Op tafel ligt de uitnodiging voor 21 januari: het afscheid van meester Bloedjes. Zelf blijft hij bescheiden over het spektakel: „Ik stel me zo voor dat er overdag een doorgaande stroom van groepen die iets doen in de aula is, net zoals de vrijdagsluiting." Tot 14.00 uur zijn de kinderen aan de beurt. Van 16.00 tot 17.00 uur is er een besloten receptie. Wilt u persoonlijk afscheid nemen van Kees Bloedjes, dan kan dat van 17.00 tot 18.00 uur. Bij het afscheid loopt Kees alweer naar de school. „Inspectie van schoonmaakwerk- zaamheden. Dit stukje heb ik meer dan dertig jaar gelopen!", roept hij nog na. CASTRICUM - Op dinsdag 18 januari gaan in de bibliotheken de Nationale Voorleesdagen van start. Er is in deze periode tot en met zaterdag 29 januari van alles te beleven voor peuters en kleuters in de bibliotheek. De bibliothe ken in de CAL organiseren rond de voorleesdagen feestelijke activiteiten en acties om peuters, kleuters en hun ouders op een leuke manier te laten ken nismaken met de bibliotheek en met de uitgebreide collectie boeken, tijdschrif ten, cd's en andere materialen voor jonge kinderen. Tijdens de voorleesda gen wordt één prentenboek extra in het zonnetje gezet. Dit jaar is dat 'Wat nu, Olivier?' van Phyllis Root en Chris topher Denise. Het verhaal gaat over de kleine beer Olivier die in de tuin voor zijn huis een mooi geel blad ziet. Hij rent erachteraan, de heuvel af, helemaal tot de rand van het bos. Dan is het blad ineens verdwenen. En Oliviers huis ookVerdwaald Gedurende de voorleesdagen kunnen peuters en kleuters gratis lid worden van de bibüotheek (u betaald geen inschrijf kosten). Bovendien ontvangt ieder nieuw peuter- of kleuterlid (tot 6 jaar) een leuk cadeautje. In het kader van de Nationale Voorleesdagen organiseren de bibüotheken de activiteiten: Castricum, Akersloot en Limmen: Voorleesontbijt: Op dinsdag 18 januari om 09.00 uur houden de drie bibliothe ken van de CAL een voorleesontbijt voor peuters en hun volwassen begelei ders met als hoofdgerecht een voorlees verhaal. Een medewerker van de biblio theek zal dit verhaal op geheel eigen wijze serveren aan de peuters. Verder staat op het menu ontbijtlekkers, zoals krentenbollen, broodjes, limonade én ligt er voor elke peuter een kleine verrassing klaar om mee naar huis te nemen. Om een indicatie te krijgen hoeveel mensen aanwezig zullen zijn, dient u zich vooraf bij de bibliotheek aan te melden. De toe gang bedraagt 2,50 per kind. Kennismaken met beertje Olivier. Door middel van een presentatie met beeld en geluid kunnen de kinderen kennismaken met beertje Olivier uit het boek 'Wat nu, Olivier?'. Misschien kun jij hem helpen zijn huis weer terug te vinden. Deze pre sentatie is in Limmen op woensdag 19 januari van 10.00-11.00 uur, in Akersloot op vrijdag 21 januari van 10.00-11.00 uur en in Castricum op dinsdag 25 januari van 10.00-11.00 uur. De toegang is gratis. Voorlezen: Op woensdag 19 en 26 janua ri kunnen peuters in Castricum lekker luisteren naar vrolijke en spannende ver halen; vanaf 11.00 uur wordt er voorge lezen op een knusse plek in dé biblio theek. Natuurlijk is Olivier ook van de partij. Workshop peuters en muziek: Maijan Lieferink verzorgt op donderdag 27 januari een workshop voor peuters van 2 tot 4 jaar in Castricum. Marjan is gitarist, zangeres en moeder van vier kinderen. Zij gaat samen met peuters aan het werk met muziek en boeken. Deelname aan deze vrolijke workshop kost 2,50. Reageer snel want er is een beperkt aan tal plaatsen. Berentheevisite: Beren houden erg van thee! Neem je berenvriend dus mee naar de bieb. Ben je tussen de 2 en 4 jaar oud? Ga dan op vrijdag 28 januari van 10.15-11.15 uur gezellig theedrinken in Castricum met je berenknuffel en je opa, oma, ouders of oppas. Koop snel een kaartje (€2,50 voor kind en begeleider samen) want op=op! andere hulpverleners. Hij zamelt met een groep vrijwilligers gebruikte meu belen in om die vervolgens naar arme landen te verzenden. Daarnaast spant de heer Liefting zich in voor de Bloemendagen in Limmen door in andere dorpen bloemen te ritsen, prik- werk te doen, kortom zijn handen uit de mouwen te steken. De heer Liefting kan met recht een bijzonder mens wor den genoemd die zeven dagen per week liefde en zorg biedt aan zijn medemens. Een groot aantal Limmers ondersteunt schriftelijk de voordracht voor toekenning van de gemeentelijke onderscheiding aan de heer Liefting. Burgemeester A. Emmens mocht de waarderingsspeld tijdens de nieuw jaarsreceptie in Akersloot bij de heer Liefting opspelden. AKERSLOOT - Bij Koninklijk Besluit is de heer C.T. Pepping benoemd tot lid in de orde van Oranje Nassau. De heer Pepping is in het dagelijkse leven werk zaam als boomchirurg/ambtenaar bij de gemeente Heiloo. Sinds 1972 is hij lid van de vrijwillige brandweer van Castricum. Hij is opgeleid tot hoofd brandwacht. De heer Pepping neemt afscheid van de vrijwillige brandweer. Hij heeft gedurende een groot aantal jaren een bijdrage geleverd aan de openbare veiligheid in zijn woonplaats (Akersloot) en in de regio. Op zaterdagavond 8 januari kreeg de heer Pepping de Koninklijke onder scheiding uitgereikt door burgemeester A. Emmens tijdens een bijeenkomst in de brandweerkazerne in Akersloot. LIMMEN - het programma voor woensdag 12, vrijdag 14 en zaterdag 15 januari bij JC Conquista is: Conquista kids: clownvoorstelling en Azië Een clownvoorstelling, poppenkast en nog veel meer. Dit moet-je zien. Dit gehele weekend staat bij Conquista in het teken van Azië. Voor een speciaal project op Sri-Lanka gaat Conquista geld inzamelen. Kijk elders in deze krant voor nog meer informatie over dit weekend. De entree zal worden aange past om zoveel mogelijk geld in te zamelen. Deze ochtend begint om 10.30 en zal duren tot 12.00 uur. Ouders houdt u wel rekening met eventueel een beetje uitloop. Club X-tra: Karaoke Club X-tra presenteert op de zaterdag avond Karaoke! Maar ook bij de tiener groep wordt er extra aandacht aan Azië geschonken. In de middag zal er al een spelprogramma aangeboden worden, met allerlei Oudhollandse spelen! Kijk elders in deze krant voor meer informa tie. Ben je tussen de 12 en 16 jaar en wil je mee helpen club X-tra feesten te organiseren? Mail dit dan naar: tiener- werk@conquista.nl De avond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deu ren om 23.00 uur. De entree is aange past en vanaf 11 t/m 16 jaar. CONQ Café Het jongerencafé is op vrijdag- en zaterdagavond weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Ook in het café zal er een programma ten gunste van Azië neerge zet worden. Zaterdagavond is er live muziek. Alle fooien en inkomsten gaan naar Azië! Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internet computers en zithoek. Toegang is vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 12 januari Club op woensdag heeft zes spelcompu ters klaar staan en de muziek aan. Je kunt ook tafeltennissen, sjoelen, pool biljarten, computerspelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00uur, voor iedereen van 9 t/m 12 jaar.Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. CASTRICUM - Afgelopen donderdag werd in centrum Geesterhage te Castricum de ontwikkelingsvisie van Geesterduin gepresenteerd. De gemeente Castricum bevindt zich in een proces van heroriëntatie op de toe komst. In dit kader is een discussie gestart met de burgers, organisaties en andere belanghebbenden over de gewenste ontwikkelingsrichting van de gemeente op basis van vier scenario's. Deze discussie moet uitmonden in een strategische toekomstvisie voor Castri cum. Centraal in de discussie stond het behoud van en het verder ontwikkelen van een gezonde sociaal-economische structuur. Het gaat daarbij om de kwa liteit van de individuele woningen, van de directe woonomgeving, van de stede lijke structuur, van het groen, van de voorzieningen en van het imago. Een deel van de winkeliers in het win kelcentrum heeft aangegeven om tot gedeeltelijke vernieuwing van het bestaande winkelcentrum over te willen gaan. Tevens werd gesproken over het vestigen van de muziekschool Toonbeeld, vernieuwing van het cultu reel centrum Geesterhage en eventueel de bibliotheek, de gewenste uitbrei ding/aanpassing van het gemeentehuis in verband met de samensmelting tussen de gemeente Castricum, Limmen en Akersloot. Verder te noemen zijn: een gevarieerd horecabestand dat ook bui ten de winkeltijden kan functioneren (zoals een bowling of discotheek) en een centrum waarin plaats is voor podium uitvoeringen. Bovendien zou het cen trum versterkt kunnen worden door toevoeging van woonfuncties in een gevarieerde mix van woningen en prijs niveaus, en door toevoeging van algeme ne bedrijvigheid (kantoren, kleine ambachtelijke bedrijven). De allersterk ste kwaliteit van het winkelcentrum is de goede bereikbaarheid en de ruime parkeervoorziening.De goede bereik baarheid heeft te maken met de ligging aan de Soomerwegh. Opvallend is ech ter dat het winkelcentrum zich niet of CASTRICUM - Het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente atrium stelt de raad voor niet verder te bezuinigen op de voorzienin gen in de gemeente. Het college stelt de raad voor om de Onroerend Zaak belasting (OZB) te verhogen. Ook wordt voorgesteld op de eigen organi satie meer te bezuinigen. De overige belastingopbrengsten worden ver hoogd, daarbij wordt voorgesteld om de toeristenbelasting te verhogen en reclamebelasting in te voeren. Wethouder Van Gosliga (financiën) gaf vorige week tekst en uitleg aan de diverse raadsleden. Naast de aanvanke lijke bezuiniging van 1,5 miljoen werd in de septembercirculaire 2004 (effecten van de hertaxatie) duidelijk dat de gemeente nog eens 500.000,- door het Rijk wordt gekort. Deze 'rijk domskorting', in de volksmond ook wel 'strafkorting' genoemd, is opgelegd doordat de gemeente Castricum rela tief veel woningen in de duurdere prijs klasse heeft. De waardestijging van deze woningen heeft geleid tot deze 5 ton extra korting. Het Rijk vindt dat de aan de woningen gerelateerde OZB genoeg moet bijdragen aan de beschik bare gemeentelijke gelden, zodat min der uit de 'Rijkspot' moet worden bij gedragen. Immers: hoe hoger de waardestijging, hoe hoger de OZB. Wanneer het Rijk vasthoudt aan deze mening, betekent dit dat de gemeente Castricum in 2008 (de ombuigingsop dracht van het college loopt van 2006- 2008) al een tekort van 1,5 miljoen op de begroting heeft staan! Domper De volgende domper dus voor de gemeente Castricum, die vorig jaar toch al de beurs met geld zo zag slin ken. Op 28 oktober heeft de raad het college de opdracht gegeven om met ombuigingsvoorstellen te komen. Een onderzoek naar verregaande bezuini gingen heeft uitgewezen dat deze dus danige maatschappelijke effecten heb ben dat de sociale en fysieke infrastruc tuur van de gemeente ernstig wordt aangetast. Wanneer de raad voor deze bezuinigingen kiest, betekent dit een aanslag op het voorzieningenniveau. Daarom(en ook omdat er in 2004 en 2005 al 3,5 miljoen is bezuinigd) heb ben burgemeester en wethouders een verhoging van de OZB voorgesteld om de inkomsten te vergroten. Met z'n alien één beetje meér betalen/oi^daar ook met z'n allen van te kunnen profi teren in de toekomst. Immers, geen ver hoging betekent kortingen op maat schappelijke voorzieningen als cultuur, welzijn, de zwembaden, VW, biblio theken, jeugd- en jongerenwerk en hét onderwijs. Het college is van mening dat de burger recht heeft op deze voor zieningen. Tevens is er de keuze gemaakt om niet verder te bezuinigen op de Wet Voorzieningen Gehandicapten, de wegen, het groen en het verkeersveilig heid programma. Extra bezuinigingen op deze programma's hebben eéti nadelig effect op de leefbaarheid van de omgeving. Daarnaast kiest het college voor een verdere inkrimping van de bestuurlijke - en ambtelijke organisatie. Volgens wethouder Van Gosliga moet het mogelijk zijn om tot 2008 in eigen huis 330.000,- extra te bezuinigen, dit bovenop de bezuinigingen die de gemeente dit jaar al in eigen huis door voerde. Het niet meer vervangen van personeel en bezuinigen op bestuur en organisatie samen moet voor het gewenste effect zorgen. Redelijkheid Concreet komt het er op neer dat de burger het in de portemonnee gaat voe len. In 2005 betaalt een inwoner van de gemeente Castricum 8% meer OZB, in 2006 idem, in 2007 4% en in 2008 2% extra, oftewel 22% tot 2008 meer. Als het aan het college ligt keurt de raad dit voorstel goed, zij vindt dat de grens is bereikt qua mogelijkheden tot bezuini gingen. „Er is al erg veel bezuinigd, namelijk 3,5 miljoen euro in de afge lopen 2 jaar. Met de komende bezuini gingen nog voor de boeg kunnen we echt niet nog verder gaan 'snoepen' aan bijvoorbeeld plantsoenen, straten, plei nen eri vijvers. De grens is momenteel echt bereikt, anders zal Castricum ver loederen. Bovendien willen wij niet dat sociale en culturele activiteiten moeten worden gestaakt, zwembaden of biblio theken moeten worden gesloten, een voudigweg omdat er geen geld meer voor is. De burger moet de redelijkheid van de verhogingen kunnen begrijpen, anders zullen instellingen, stichtingen én basisvoorzieningen verdwijnen. Het college is van mening dat er wel draag vlak is onder haar burgers om meer belasting te betalen, als daarmee de voorzieningen kunnen worden gehand haafd." Op 17Jhliuéri wórdt in éëft exfy^ëójm- misslëvefgadértng verder ^and^ze voorstellen gewerkt. 5' 5 nauwelijks naar die zijde manifesteert. Er is ruimtelijke ook geen sprake van samenhang tussen de Soomerwegh en het winkelcentrum. Ook is opmerkelijk dat de meeste parkeerplaatsen niet hier zijn gelegen maar aan de andere kant van het winkelcentrum, bij de Geesterduinweg. Het beeld aan die zijde wordt daardoor grotendeels bepaald door parkeerplaatsen en geeft het gebied een grootschalig karakter. Hof van Cultuur Eerste stap in de herontwikkeling van Geesterhage e.o. is de bouw van Toonbeeld tegenover Geesterhage op de huidige parkeerplaats, het begin van het bouwen aan een 'Hof van Cultuur'. Geesterhage en de bibliotheek kunnen al dan niet gelijktijdig ook worden ver nieuwd. Na de sloop van de Anthoniusschool kan de Hof van Cultuur worden afgerond waardoor een intieme verblijfsgebied ontstaat met parkachtig karakter. De Hof wordt omkadert door appartementen (3-4 lagen). Onder Toonbeeld en de apparte menten zal gedeeltelijk in een heuvel gedeeltelijk ondergronds en gelegen langs de A. Schweitzerlaan een parkeer garage worden gerealiseerd. Tevens wordt de Geesterduinweg onderbroken voor autoverkeer waardoor de relatie tussen winkelcentrum en Hof van Cultuur wordt versterkt. De aansluiting van de Geesterduinweg op de Soomerwegh blijft behouden t.b.v. laden en lossen voor de supermarkt en ter ont sluiting van de woonbuurt aan de Molenweide. De Geesterduinweg moet een groene voetgangerszone worden die de Hof van Cultuur aan het winkel centrum koppelt Richtinggevend voor de opzet van de bebouwing en ruimte is de afdekking van de parkeervoorziening d.m.v. een glooiend 'duin'als groene buf fer tussen centrum en woongebied en als sfeerbepalend element aan deze zijde van het centrumgebied. Het parkeren wordt ook bij deze variant op vergelijk bare wijze gerealiseerd als in de Hof van Cultuur. LIMMEN - Donderdag 6 januari tijdens de nationale actiedag heeft Joep Appelman met zijn vrienden, Nick en Lieke Kuijs, Menno en Gert-Jan Frerks en zijn neven Sander en Erick Pepping de gehele dag statiegeld flessen ingezameld voor de slachtoffers in Azië. Ook de kinderen die spontaan meehielpen toonden flinke inzet door langs de deuren te gaan om flessen op te halen. De organisato ren zijn erg dankbaar dat zoveel mensen die de flessen en kratten inleverden wilden meewerken. Dankzij al deze mensen hebben de jongens 401,50 kunnen storten op giro 555. LIMMEN - De feestdagen zijn weer achter de rug en als u denkt dat het dan rustig is, dan heeft u het mis. Zeker wat betreft carnaval met de Uylenspieghels. Zaterdag 29 januari is de 45+ avond met muziek van Dirk Brouwer en weer leuke optredens. Maar waar nu al heel wat mensen mee bezig zijn, is de optocht van zondag 6 februari. Elk jaar wordt deze weer groter, daar er steeds meer groepen met karren meedoen, iets wat de Uylenspieghels natuurlijk toejuichen. Aan deze groepen doet car navalsvereniging de Uylenspieghels de volgende oproep. Meld je voor 20 janu ari aan, bij René Levering, tel. 072- 5054175 06-53507593, dan krijg je informatie en spelregels v.w.b. het mee rijden in de optocht. Voor de Uylenspieghels is het ook overzichtelijker als men weet, voor de indeling van de optocht, hoeveel karren er mee gaan rijden. Zelf zijn de Uylenspieghels al bezig een nieuwe kinderkar te bouwen, zodat er drie grote karren voor kinderen mee zullen rijden. Ook is.de optochtcommissie nog opzoek naar vrijwilligers die willen hel pen om de optocht in goede banen te leiden. Informatie hierover en opgave hiervan kan ook bij René Levering. Op 6 februari zal het vanaf 13.00 uur een grote gezellige drukte worden rondom het park aan de Vuurbaak. Daar zal om 13.30 uur de optocht star ten waarna de volgende route volgt; r.a Enterij, l.a. Rijksstraatweg, r.a. Hogeweg, r.a. Molenweg, r.a. B.N. Straat, l.a. Rijksstraatweg, r.a. Nachtorchis, r.a. Rietorchis, l.a. Zonnedauw, rechtdoor Lage Weide, r.a. Meidoornlaan, r.a. Vredeburglaan, r.a. Dusseldorperweg, aankomst Burgerij. Daar in de Leutbunker zal Harold van Specials Drive-in Shows weer klaar staan om jong en oud een prachtige middag te bezorgen en waar natuurlijk ook weer een prijs wordt uitgereikt voor de mooiste kar van de optocht, 's Avonds is om 20.30 uur de discoa vond, o.l.v. DJ Harold, waarvoor op vrijdag 28 januari in Conquista weer een voorverkoop van toegangskaarten is. Op deze avond geldt; twee halen een betalen, dus twee kaarten voör 5,-. Op zondag 6 februari is de toe gang aan de deur 5,- p.p. In de etala ge bij Bakkerij Bakker aan de Dusseldorperweg hangen foto's van de eetmiddag die u kunt bestellen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 11