Dansparen Griffioen finalisten nieuwjaarscup Nieuws rond 1211 ill HSV en De Foresters samen op pad Robert Cheboror winnaar van de Egmond Halve Marathon Bridgeclub Fumez pas H A 9S The Fortunes en Toni Macaroni de publiekstrekkers Golden Classics festival UITKIJKPOST - 12 JANUARI 2005 - PAGINA 12 CASTRICUM - Afgelopen zondag werd er in Dalfsen gestreden om de nieuwjaarscup georganiseerd door Dans Domein Drenth. De dansparen van dansschool Griffioen uit Castricum hadden zich voor dit toernooi inge schreven. De eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen dus en een hele span nende zelfs ,want twee paren stonden op de nominatie te gaan promoveren. In zowel de Ballroom als de Latin American werd kranig getreden en goed gedanst, in de debutantenklasse stonden Richard en Maaike van Tongeren aan de start en wisten zich na een goede voorronde en halve finale uiteindelijk als vierde te plaatsen in de finale en werden gepromoveerd naar een hogere klasse; de debutanten 2 klasse Ballroom. Het andere debutantenpaar Rinaldo Helsdingen met Marloes Gaillard dan ste heel erg sterk in de Latin mee en wist ook na een goede voorronde en halve finale uiteindelijk een verdiende tweede plaats te behalen en promo veerde ook een klasse hoger; debutan ten 2 klasse Latin. In de wedstrijdklasse (kledingklasse) stonden Oscar Kerssens en Marianne Zeeman aan de start, zij dansten in de nieuwelingenklasse mee, ook dit paar wist zich na goed dansen te plaatsen in de finale waar zij een geweldige vierde plaats behaalden en nog eens twee pro- motiepunten voor een klasse hoger. Wederom een goed succes voor de dan sers van danssporttrainers Maurice Philipoom, Luut Griffioen en Mariska Tauber die tevreden terugkijken op een geslaagd toernooi in Dalfsen. De eerstvolgende wedstrijd is op 30 januari in Wijchen waar weer een groot toernooi op de agenda zal staan. m De dansers van de Griffioen scoorden goed op de dansvloer van Dalfsen. EHK Klaverjasclub HEILOO - Op 17 januari houdt EHK weer een open drive. U bent allen, met of zonder partner welkom in het Open Huis in 't Loo. De avond begint om 20.00 en eindigt om plm. 23.00 uur. Inlichtingen bij D. Leurink, tel. 072- 5334366 of bij K. Knegt, tel. 5334056. Uitslagen Oppositie HEILOO - Uitslagen gespeelde wed strijden bij Oppositie: v.Veelen- vdBrink 1-0; Woudstra-Jongkind 1-0; Manni-Bosma 0-1; Zeeman-vHam 0-1; vdWerff-Folkertsma 0-1; De Jong- Jonkheer 1-0; Huffnagel-Maas 0-1; Limmen-De Jager 1-0; S.Vlaar- Roodbol 1-0; Sauer-Kraayenbrink 1-0; Rump-L.Vlaar 1-0; Horninge-Hassing 0-1; De Vries-Korse 1-0. Wintercompetitie Hsv Limmen LIMMEN - Zondag 16 januari wordt de wintercompetitie voortgezet met een wedstrijd aan het Stet te Limmen. Verzamelen om 8.30 uur op het haven tje, de wedstrijd is van 9.00 tot 11.00 uur. De vangst wordt zowel geteld (50 gram per vis) als gewogen. Alle vis telt, hengeltype vrij. De competitie bestaat uit vier wedstrijden, waarbij de drie beste resultaten tellen. U kunt nog de einduitslag halen, want de vissers heb ben pas een wedstrijd achter de rug. Het Stet herbergt in de winter ontzet tend veel vis, zowel baars als witvis. Ook brasem en grote voorns kunnen uw vangt bepalen. Opgeven voor deze wedstrijd is tot vrij dag 21.00 uur bij Peter van der Heijdt, tel. 072-5051056. Deelname kost 3,-, er zijn drie dagprijzen. Bridgeclub Sans Atout De uitslagen van maandagavond 10 januari zijn als volgt: A-lijn 1 Fam. v. Diepen 63.5, 2 de Bruyckère - de Waal 57.3; B-lijn 1 Stark - Uil 56.8,2/4 vd Klis - vd Linden, Doornbos -v Es Lind - v Vliet 53.8; C-lijn 1 v Toornburg - de Vries 62.5, 2 Fam Mooij 60.4; D-lijn 1 Kuiper - Zijp 60.4, 2 Fam Keesen 57.3; E-lijn 1 Kat - Smit 60.8, 2 Dekker - v Straaten 58.3. De trainingsvelden van de Heilooër sportclubs krijgen straks het beste kunstgras HEILOO - Op initiatief van de gemeente Heiloo brachten op woens dag 29 december beide sportverenigin gen met besturen, selecties en en afge vaardigden een bezoek aan diverse kunstgrasvelden in Amsterdam, Haar lem, Purmerend en Alkmaar. Zoals u misschien al weet gaan beide verenigin gen over op kunstgrasvelden voor trai ningen. Om daar een goed inzicht over te krijgen hebben ze er een zeer nuttige dag van gemaakt. Eerst werd er een uit eenzetting gegeven door diverse firma 's over de voor en nadelen van kunst gras. Vérvolgens mochten beide selec ties in een onderling partijtje de ver schillende velden uitproberen. Hier werd dan ook enthousiast gebruik van gemaakt. Over het resultaat van alle velden waren de meningen nogal ver deeld. Het eindresultaat kon men rapporteren met cijfers. Hoe dan ook was het een zeer geslaagde dag en hopelijk zijn beide verenigingen binnenkort een goed kunstgrasveld rijker. Snelschaaktoernooi bij SY Yredeburg LIMMEN - Vrijdag 7 januari speelde SV Vredeburg het jaarlijkse snel schaaktoernooi. Twintig schakers speel den een competitie over negen ronden. Er gebeurden uit tijdgebrek natuurlijk de gekste dingen. Sterke schakers lie ten zich soms verrassen door mindere spelers, zo vielen D. Aafjes en T. Al op door gerenommeerde snelschuivers als Koen Kramer en Bob Stolp via koel bloedig spel binnen 5 minuten te ver slaan. Uiteindelijk bleek H. Ebels de snelste schaker, hij kan de al 20 jaar nog steeds roulerende wisselbeker een jaar mee naar huis nemen. De eerste tien plaatsen waren voor H. Ebels (154), K. Kramer (149), J. Admiraal (141), B. Stolp (139), R. Rommel (122), D. Aafjes (107),T. Al (98), B. Blekemolen (94), E. Stolp (88) en K. Aafjes (83). Het tweede team speelde 2-2 gelijk tegen Santpoort via winst van D. Keijzer en K. Aafjes, M. Kos en R. Termes verloren. Maandag speelt Vredeburg de bekerwedstrijd tegen Heemstede en dinsdag staat de span nende bondswedstrijd tegen Bakkum op het programma. Groep B. Alex Termes-Jeffrey vd Wagen 1-0, Allard de Vries-Bert Hollander 0-1, Hidde Ebels- Dylan de Vries 0-1, Floris-Jan van Zanten-Tom Beentjes 0-1, Alex Zwart- Laura Aafjes 0-1, Fabienne Mijnsbergen-Bart Pepping 0-1, Joep van Zanten-Remi Aafjes 0-1, Thomas Voorwalt-Karel Voorwalt 1-0. Damesbridgeclub Sans Atout HEILOO - Uitslag damesbridgeclub Sans Atout van 5 januari: A-lijn: Dolmans-Tuinstra en Middelbeek- Daudey 60.94. B-lijn: Bennen-Hemke 59.90,Stark-v.d.Klis 56.25. C-lijn: Otte- Heyne 57.29, Krul-Schmersal 56.77. D- lijn: Maas-v.d.Hulst 66.25, Velzeboer- Ursem 55. EGMOND - De 33ste editie van de Egmond Halve Marathon is gewonnen j door Keniaan Robert Cheboror, In een I spannende strijd met zijn landgenoot Jason Mbote trok Cheboror aan het langste eind, waarbij hij met zijn 1.03.35 slechts één seconde voorsprong had op zijn naaste belager. De winderige wed strijd kende met Wilson Kigen (1.04.08) op de derde plaats een geheel Keniaans erepodium. Titelverdediger William Kipsang moest met 1.04.41 genoegen nemen met de vijfde plek. Beste Nederlander werd Hugo van de Broek. Hij zag zijn trainingsstage in Mexico beloond met een knappe zesde plaats (1.04.55). In de traditionele man-vrouw wedstrijd moesten de vrouwen de man nen dit jaar voor laten gaan. Winnares Hilda Kibet uit Kenia, maar woonachtig Heemskerk, hield haar voorsprong op de mannen (die in Egmond 8.46 minu ten later starten dan de vrouwen) vol tot het 19,5 km punt. Haar 1.13.18 was ech ter ruim voldoende voor de overwinning in het vrouwenveld. Tweede werd Hellen Kimutai (Kenia) in 1.13.38 gevolgd door haar landgenote Carolyn Kiptoo (1.14.19). Beste Nederlandse was Selma Borst, die vijfde werd in 1.15.17. Met de deelname van de winnaars van de ING Amsterdam Marathon 2003 én 2004 aan de start had de organisatie van de Egmond Halve Marathon zich verze kerd van twee van de beste marathonlo pers van de wereld. William Kipsang en Robert Cheboror vierden met tijden net boven de 2.06 uur in de afgelopen twee jaar triomfen die in elk land indruk maakten. William Kipsang won daar naast onder barbaarse omstandigheden de laatste 32ste editie in Egmond. Robert Cheboror drong met zijn over winning in Amsterdam afgelopen okto ber door tot de 10 snelste marathonlo pers ooit in de wereld. Zijn tijd van 2.06.23 is tevens het parcoursrecord van de ING Amsterdam Marathon en de op twee na snelste tijd op de marathon gelopen in 2004. Naast deze vedetten komt Wilson Kigen terug naar Egmond. Hij won de eerdere edities van 2000 en 2002 en werd in 2001 in de eindsprint verslagen door Kamiel Maase. Jason Mbote is de atleet (ook al uit Kenia) die voor een verassing kan zorgen. Hij won onlangs een sterk bezet te 10-km loop in Eldoret en in 2003 de bekende 25 km van Berlijn. Politie-instructeur bij de NBvP Yrouwen van NU AKERSLOOT - Jaco Stolk, instructeur Sport en Zelfverdediging bij de politie, geeft woensdag 19 januari een lezing bij de Vrouwen van Nu in Akersloot. Hij zal hierin niet alleen vertellen over zijn werkzaamheden en belevenissen bij de politie, maar hij zal ook zeker ingaan op mogelijke vragen die door zijn gehoor gesteld worden over de politie in het algemeen. De lezing wordt gege ven in 't Achterom en begint om 20.00 uur. Voor niet-leden bedraagt het entree 3,- Inlichtingen tel. 0251- 310178. V- Grote drukte tijdens de 33ste editie Halve Marathon van Egmond. Zo 'n 12.500 lopers verschenen aan de start, (foto MSP) konden zodoende hun tijd niet neerzet ten. Ook het ontbreken van kraampjes waarop tassen en kleding werd als een gemis ervaren, zodat nu een groot deel van de straat dienst deed als 'garderobe'. En hoewel een groot aantal bussen was ingezet, moest menigeen toch een aardig poosje wachten op een plekje in het 'enige vervoersmiddel van en naar Egmond aan Zee'. In de snijdende wind was dat niet voor iedereen even prettig. Strand De atleten bleven in eerste instantie lang in het ongewisse of er nu wel of niet over het strand kon worden gelopen. De flinke storm die de dag daarvoor de Egmond-Pier-Egmond race al tot afge lasting noopte, bleek echter net niet hard genoeg om de lopers helemaal door de duinen te sturen. Toch speelde de wind de deelnemers flink parten, en kwam menig recreatieloper murw gebeukt over de finish. De Kenianen leken hier het minst last van te hebben. Het complete podium werd bezet door de hardlopers uit Afrika. In een zeer spannende eindstrijd moest Jason Mbote zijn belager Cheboror nipt voor laten gaan; verschil slechts één seconde op de streep! Bij de vrouwen was het Hilda Kibet die na ruim een uur en der tien minuten als eerste de finishlijn pas seerde. De vriendin van Hugo van den Broek, die zelf een knappe zesde tijd neerzette, bleef haar landgenote Hellen Kimutai bijna 1 minuut voor. Aan de Egmond Halve Marathon deden in totaal 12.500 lopers mee. Hoewel de organisatie een grote pluim verdiend voor het neerzetten van dit geweldige spektakel, waren er echter ook enkele punten van kritiek, met name van de lopers van de kwart mara thon. Doordat de medaille-uitdeelpun- ten wel erg dicht achter de finish waren opgesteld stroomde het vak na de finish snel vol met wachtende deelnemers. Gevolg; de overige atleten konden de finishlijn niet eens meer passeren en EGMOND - Golden Classics 'the gol den years of rock 'n' roll' op 19 februa ri in Hotel Zuiderduin .Op zaterdag 19 februari zal voor de laatste maal het Golden Classics festival georganiseerd worden in Hotel Zuiderduin te Egmond aan Zee. Fortunes Deze Engelse formatie heeft zich in Nederland al sinds het midden van de jaren 60 mogen verheugen in een grote mate van populariteit. Dit blijkt wel uit het feit dat 'hun grootste hit 'You've Got Your Troubles' niet eenmaal, maar zelfs tweemaal een hoge notering behaalde in de Top 40. Bij dit nummer bleef het niet en de formatie, beroemd geworden om zijn prachtige samen zang, zou eveneens de hitlijsten berei ken met popclassics zoals 'Here It Comes Again', 'Seasons In The Sun', 'This Golden Ring' en nog veel meer. Uiteraard zult u ze allemaal live kun nen horen (en meezingen) op deze 'gouden' avond Toni Macaroni& the Swinging Devils Zonder twijfel de band die het festival tot een succes heeft gemaakt in de afge lopen 5 jaar. Een formatie die derhalve I Topper of recreant, het is een mooi gevoel om meegelopen te hebben! (foto UKP) Trots Toch overheerste bij menig deelnemer het trotse gevoel de strijd tegen de klok en de weersomstandigheden tot een goed einde te hebben gebracht. Onge twijfeld kijkt men al weer uit naar de 34ste editie van het marathon evene ment! Voorinschrijving Wandel Marathon HEILOO - Nog t/m 13 januari heeft wandelend Nederland de mogelijkheid om zich in te schrijven voor tweede Egmond Wandel Marathon, die 22 en 23 januari zal plaatsvinden. Maar liefst 5.540 wandelliefhebbers verspreid over twee dagen hebben reeds van deze mogelijkheid gebruik gemaakt. De organisatie houdt rekening met een uiteindelijk aantal deelnemers van 10.000, waarmee de Egmond Wandel Marathon zich mag rekenen tot één van de grootste wandel evenementen van Nederland. Aanmelden kan op www.egmondwandelmarathon.nl. Inschrijven in het wandelweekend zelf is mogelijk in Sportcentrum De Watertoren. De organisatie wijst erop dat - gezien de te verwachte hoge opkomst - voor inschrijving aanbeveling verdient. Een lager inschrijftarief bij voorinschrijving is naast de snellere afwikkeling bij de start stempelpost een belangrijk argu ment om voor 13 januari in te schrijven. op de laatste editie van de Golden Years niet mag ontbreken. Nog een-, maal genieten dus van deze super coverband van 60's en 70's hits Surphonics Het voorprogramma wordt verzorgd door de regionaal bekende band Thé Surphonics. Met als specialiteit Beatles en Beach Boys muziek zullen zij de zaal in de juiste stemming gaan brengen. Het Golden Classics festival is inmiddels een begrip geworden in de omgeving en zal ook ditmaal de lief hebbers van 'Gouwe Ouwen' weer een onvergetelijke avond bezorgen. Kijk voor speciale Golden Classics arrange menten op www.zuiderduin.nl of bel; 072-7502000. Kaarten (a 17,50 p.st.)- zijn nu verkrijgbaar bij de volgende! verkoopadressen: Hotel Zuiderduin Egmond aan Zee), Pop Eye (Alkmaar) en bij de VW-kantoren Alkmaar, Bergen-Schoorl, Castricum en Egmond. Tevens zijn er kaarten; beschikbaar via Ticket Service; www.ticketservice.nl en tel. 0900-1 3001250. Meer informatie over deze eil andere evenementen treft u aan op! www.goldenclassics.nl. De Fortunes in 1965. HEILOO - De uitslagen van 6 januari zijn: Lijn A: 1 L. Hoeksema W. van Es 63,75, 2 H. Hoogland T. de Vries 56,25,3 M. G. Jacques 55,00, Lijn B: 1 E. Haafkens R. Kunst 65,83,2 I. H. Krieger 59,58,3 T. J. Oudhof en N. C. Castricum 56,25, Lijn C: 1 L. P. Vendel 66,25, 2 A. Nijman J. Staphorsius 58,75,3 J. Douma F. van Rosmalen en A. Koopman G. van Poelwijk 57,50, Lijn D: 1 T. Glas R. Karsten 61,67, 2 J. J. Knegt 61,25, 3 M. K. van Went 54,17. Heilooër Bridge Club HEILOO - Uitslagen dinsdag 4 januari: A-lijn: Huting-Huting 66,2 Olgers- Breeman 58,9. B-lijn: Leering-de Jong 62,5 de Graaf-Heyboer 55,4. Uitslagen donderdag 7 januari: A-lijn: de Bruyckere-Stark 65,8 Haan-Mak 65,0. B-lijn: fam. Boukens 61,7 Hendrikse-Koot 55,4. C-lijn: Evers- Knoop 65,0 fam. Roozen 60,0. D-lijn: fam. Romar 62,9Nieuweboer-Pin 61,3. Bridgeclub Limmen LIMMEN - Bridgeclub Limmen heeft op 5 januari als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Keyzer-Keyzer 62.95, 2. v.d.Eng- Straathof 56.70,3. Min-Valkering 55.80, B-lijn: 1. Boymans-Kerkvliet 60.00, 2. Bartels-Strauss 55.71, 3. Fam.Morcus 55.00, C-lijn: 1. Fam.Hoogland 58.93, 2. Henalla-Limmen 58.57, 3. Buit- Kaandorp .58.21, D-lijn: 1. Goedhart-de Wit 58.21, 2. Zoontjes-Valkering 52.86, 3.v.Dam-Dekker 52.50, E-Lijn: l.de Nijs-Luttikhuizen 58.93, 2.Breeman- Slemmer 57.14,3.Fam.Koene 56.70. Riako Yan der Yalk boardingtoernooi HEILOO - Komend weekend wordt in sporthal De Lelie het Riako Van der Valk toernooi gehouden. Zestien clubs nemen deel aan het toernooi. Net als andere jaren heeft de organisatie een aantal topclubs weten te strikken. Zo zijn onder andere Ajax, Feyenoord en PSV vertegenwoordig. Maar ook klei nere clubs uit de omgeving als Meervogels, Uitgeest en Kolping Boys doen mee. Juist die combinatie van grote en kleine clubs maakt het toer nooi zo interessant. Vrijdagavond begint het voetbalspek takel met de poulewedstrijden. Zaterdag en zondag wordt er de hele dag gevoetbald. Zaterdagmiddag wor den de finales van de F-pupillen gespeeld. Zondagmiddag is de beurt aan de E- en D-pupillen. Elke finale wordt op spetterende wijze aangekon digd, onder andere met cheerleaders, verder houdt de organisatie het nog geheim. Optreden Men2B Naast leuke voetbalwedstrijden heeft de organisatie nog een top act. Zondagmiddag treedt Men2B op. Men2B is de jongensband die het pro gramma Popstar The Rivals wist te win nen. Vanaf 14.30 uur geven zij een optreden. Wil je het optreden bijwo nen, wees er dan snel bij, want vol is vol. Het gehele weekend is de toegang gratis. Het is een aanrader om een kijk je te komen nemen, want het belooft een grote en grootse voetbalshow te worden. Uitslag wintercompetitie Hsv kennemerland REGIO - De vijfde wedstrijd van de wintercompetitie bij Hsv kennemer land werd gevist in het Noordhollandskanaal te Purmerend op zondag 9 januari. Er was deze eerste wedstrijd in het nieuwe jaar sprake van stormachtige weersomstandigheden. Toch was het de wedstrijdcommissie gelukt om een vrij rustig stuk van het Noordhollandskanaal te vinden. Al spoedig werden de eerste vissen gevan gen en dat vooral met de vaste stok. Naarmate de wedstrijd vorderde bleek de vis naar de overkant van het kanaal te trekken en kwamen de feeder vissers aan bod. De warme buitentemperatu ren voor deze tijd van het jaar zorgden er zelfs voor dat er brasems werden gevangen. Het was Theo Breedijk op het staartnummer die de hele wedstrijd zijn visje wist te vangen en daarmee de wedstrijd met ruim 10 kilo wist te van gen. Aan de andere kant van het par cours was het Teun Kanon die ook een kopnummer had geloot, die hiervan optimaal gebruik maakte en ook zijn vak wist te winnen. Over het geheel bekeken was sprake van goede vang sten voor dit jaargetijde. Uitslag Vak A 1. Teun Kanon 26 vissen 7.000 gram, 2. Nico Schouws 14 vissen 3.700 gram en 3. Harrij van Dessel 17 vissen 1.725 gram. Vak B 1. Theo Breedijk 32 vissen 10.900 gram, 2. Sjaak Veldt 19 vissen 6.000 gram en 3. Marco de Bruin 11 vissen 3.400 gram. Gemeente Castricum geen financieel toezicht CASTRICUM - De gemeente Castri cum is door Gedeputeerde Staten (GS) op de hoogte gebracht dat zij (nog) niet onder financieel toezicht zal worden gesteld. Door alle bezuinigingen van de afgelopen jaren was het 'spannend' of GS de gemeente financieel in het oog wilde houden. GS constateerde echter dat er voldoende sprake is van een structureel herstel van het financieel evenwicht. GS heeft de gemeente opge legd om in de Voorjaarsnota 2005 aan te tonen dat dit evenwicht nog steeds structureel is. Voorlopig blijft gemeente Castricum dus buiten het wakend oog van GS, maar wordt het nauwlettend in de gaten gehouden. Yerloren en gevonden REGIO - De Politie Noord-Holland Noord afdeüng Castricum geeft de vol gende voorwerpen op als gevonden en verloren: Verloren in Castricum: diverse sleutelbossen 6x; gsm Nokia 3310 grijs/blauw; gsm Siemens C60 grijs; zwarte portemonnee met diverse pasjes, Rabopas; gouden armband; AH draag tas met papieren en boek; tas met bood schappen van Aldi; bruine portemonnee met herhalingsrecept; gouden ketting met kruisje; herenhorloge met metalen band; ovale zilveren broche met steen tjes; mapje met postzegels; zwarte damesjas merk Eddy's jackets; leesbril in groen etui; zilveren haarspeld. Gevonden in Castricum: gsm Nokia 3310 grijs (op strand Castricum); bruine heren Laimbock handschoen; flinke bos sleutels met hanger scoobidoo touwtjes. Gevonden in Limmen: sleutelbos met 5 sleutels. Verloren in Akersloot: zwarte portemonnee inhoud, geld, rijbewijs en diverse pasjes. Quattro Voci in de Slotkapel EGMOND - Op zondag 16 januari con certeert Quattro Voci in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. Het ensemble is" opgericht door vier zangers en een pia niste, die een grote liefde voor de opera met elkaar delen. De vier zangers zijn Lyda van Zijl, sopraan, Joke Oud, mezzo-sopraan, Jaap Nieuwland, tenor en Dick Zijlstra, bas-bariton. De pia niste is Annelies Komen. De opera is een kunstvorm met veel rijke emotió- nele momenten. Hierin hebben de ver- tolkers de mogelijkheid de menselijke gevoelens via de muziek op het publiek over te brengen. Op het repertoire staan aria's, duetten, terzetten en kwar- tetten, meestal uit de meest bekende; opera's.Het programma wordt op een onderhoudende wijze aaneen geregen' door een bescheiden uitleg over de Xp zingen werken. Het concert begint om 15.00 uur. Dé; toegangsprijs is 10,^, 65+ en CJP 8,- kinderen tot 12 jaar 5,-, inclusief kof- fie thee en koek. Telefonische reserve ring van kaarten is mogelijk bij D. Thijssen, tel. 072-5062033 en W. Noteboom, tel. 072-5062387. heiloo+regio WWW. Tentoonstelling Links BERGEN - Links! Tussen Museum Kranenburgh en het Kunste-; naarscentrum Bergen is de titel van een tentoonstelling die het KCB in Museum Kranenburgh heeft georgani seerd. Deze expositie is opgebouwd rond een aantal thema's. Deze thema's komen terug in tentoonstellingen in he( KCB zelf. Het laatste thema dat in het KCB aan bod komt is 'natuur'. Zes kunstenaars die in hun werk 'natuur' tot uitdrukking brengen nemen aan dé, expositie deel: Peter Care, TruuS Groen, Peter Huijzer, Malou Nahuys, Jan Reus en Eric Winder. Op zondag januari om 16.00 uur opent KCB-voor- zitter Ger Brusche de tentoonstelling. Peter Care laat enkele grote schilderij en zien. Zijn doeken ogen op het eerste gezicht abstract, het lijkt in de eerste plaats om het 'schildergebaar' te gaan. Uit de forse verfstreken komt bij nader beschouwen duidelijk een figuratie, elementen uit de natuur, naar voren. Truus Groen exposeert een aantal bla-! den grafiek met 'lijnen uit de natuur'.; Subtiel werk dat abstract oogt. Van de Heilooër Peter Huijzer zijn enkele grote schilderijen te zien. Het gaat hem er vooral om een natuur-gevoel op te roepen. Ook Malou Nahuys weet haar gevoel voor de natuur in haar werk weer te geven. Haar schilderijen zijn sfeervol. Jan Reus weet zijn gevoelens juist vrij rationeel weer te geven zoals in de seri§ schilderijen met de titel 'Bedreigde natuur' te zien is. De figuratie werkt soms vervreemdend. De stijl van Eric Winder is het meest realistisch. Trefzeker weet hij zijn omgeving neer te zetten. Deze tentoonstelling duurt tot en met 6 februari in het Kunstenaarscentrum Bergen aan het Plein 7, Bergen, tel. 072-5894195. www.kunstcentrumbergen.nl info@kunstcentrumbergen.nl. Open: woensdag tot en met vrijdag en zondag 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag 11.00 tot 17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 12