I Dat Koor viert 10-jarig bestaan Center Disc 17,95 Call off the search Vogels zonder vleugels DEUTEKOM MEDISCHE DIENSTEN I±THT1H BESCHERMING Keramiek voor 55-plus- sers in Heiloo Drie gewonden bij aanrijding Open huis verbouw ouderenpsychiatrie Nieuwe collectie Duitse, Franse en Call off the search door Katie Melua CD van de week: Raskolnikov in Buk Buk Volgels zonder vleugels door Louis de Bernières Boek van de week: Schaken voor senioren Agenda Sporthal Het Vennewater UITKIJKPOST 12 JANUARI 2005 - PAGINA 2 Vervolg van voorpagina: Woningbouw op terrein GGZ Noord-Holland-Noord Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 09.15 uur en De Smetkliniek (Willi- brord), Kennemerstraatweg 464, maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, 'tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Thuiszorg Regionale Thuiszorg, tel. (072) 5127127 (dag en nacht bereikbaar) verzorgt o.a. huishoudelijke-, verzorgende- en ver pleegkundige diensten, jeugdgezond heidszorg, diëtetiek, uitleen verpleegar- tikelen en gezondheidsvoorlichting Stichting De Dillenburg, tel. (072) 512 1280: stichting ten behoeve van zorg, welzijn en dienstverlening, tevens maaltijdservice aan huis De Thuiszorgwinkel Tel. (072) 5199265: lenen, huren en kopen van verpleeg- en hulpartikelen Kraamzorg Parenta Kraamzorg, tel. 0900 - Parenta (0900 - 7273682) (dag en nacht bereik baar): assistentie bij de bevalling en kraamzorg op maat, van de meest uit gebreide 8-uurs dagverzorging tot 3- uurs kraamzorg. Gezondheidswijzer Hertog Aalbrechtweg 5, 1823 DL Alkmaar, tel. 072-5662691. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur op werkdagen van '10.30 tot 11.30 uur en van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Wester- weg 125, Heiloo. Spreekuur uitsluitend op afspraak. Het afhalen van voer en medicijnen kan op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op zater dag uitsluitend volgens afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u bel len van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur op tel. 072-5340550. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is E 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag van 9.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag is de redactie afwezig. ■I Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk maandag 17.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadres seerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. Protestantse gemeente Heiloo, Ter Cóulsterkerk Zondag 10.00 uur: ds F.J. van der Wind. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds J.D. Kila uit Alkmaar. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: dienst van schrift en tafel, mmv de Schola, voorganger ds M. Braamse. Rooms-katholieke kerkdiensten Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met koor De Brug, o.l.v. parochianen. Zondag, 10.00 uur: eucharistieviering met dameskoor, voorgegaan door ds H. Helsloot. OL Yrouw ter Nood Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbiddingslof. Woensdag 08.30 uur: eucharistievie ring. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met jeugdkoor. Toediening Sacrament van het Vormsel door Vicaris G. Geukers, voorgangers Vicaris G. Geukers en pastor J. Oiling. Zondag 11.00 uur: woord- en commu nieviering met dameskoor, voorganger pastor R. Visser. Viering speciaal t.a.v. Solidaridad. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22, Heiloo. Info 072- 5113535. English Church Heiloo Ter Cóulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5333396. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zon dag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. Kerkdiensten Egmond H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur; communieviering met Hoeverture. Zondag 10.00 uur: oecomenische vie ring met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zondag 10.00 uur: oecomenische vie ring in de NH Kerk. Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: geen viering. Zondag 10.00 uur: oecomenische vie ring met Exspect. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: Gebed voor de eenheid Heilig avond maal, voorganger pastor N. Knol, Egmond ad Hoef, zondag 10.00 uur: Gebed voor de eenheid Heilig avond maal, voorganger pastoor H. Münch, Egmond Binnen, zondag 10.00 uur: Gebed voor de eenheid Heilig avond maal, voorganger ds D. Firet. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger D. de Haan. Engelse vertaling aanwezig, tevens zondagsschool voor de kinde ren. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5324530/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar, Koningsweg 12, Alkmaar Zondag 10.00 uur: voorganger ds. Carolien Cornelissen. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Akersloot. Zondag 10.00 uur: voorgan ger ds MJ. Luijk. Avondmaal. HEILOO - De Stichting Ouderenwerk Heiloo start op woensdag 9 februari een cursus 'keramiek voor beginners' in het Trefpunt. Klei is een vormeloze massa waarmee u, met uw handen als belangrijkste gereedschap, prachtige dingen kunt maken. In deze cursus maakt u kennis met enkele basistech nieken zoals het opbouwen van een werkstuk uit ringen, stukjes of plaatsjes klei. Ook wordt aandacht geschonken aan verschillende manieren van afwer ken. Tenslotte zullen de werkstukken worden gebakken. Voor de cursus heeft u een aantal atributen nodig die ieder een wel in huis heeft, zoals een plastic emmet met deksel, een schort, een pal stic draagtasje en een werkplankje van ongeveer 30 bij 30 centimeter. De cur sus duurt van 9 februari tot en met 13 april, van 14.00 tot 16.00 uur. De kosten bedragen 35,- exclusief 20,- materi aalkosten. Voor opgave en/of informa tie kunt u terecht bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, 072-5331297. CASTRICUM/HEILOO - Maandag- avond raakten drie personen gewond bij een aanrijding op de Dorpsstraat in Castricum. De bestuurder van een motor, een 21-jarige man uit Heiloo, reed over de Dorpsstraat komende uit de richting van de Stationsweg. Hij had te laat in de gaten dat twee vrouwen, 72 en 73 jaar en afkomstig uit Castricum, ter hoogte van de Schoolstraat de Dorpsstraat overstaken. Hij reed beide vrouwen aan en kwam vervolgens ten val. Zowel de twee vrouwen als de motorrijder raakten hierbij gewond en zijn overgebracht naar het ziekenhuis in Beverwijk. De verwondingen van de motorrijder bleken mee te vallen. Hij mocht na behandelingen naar huis. De beide vrouwen zijn opgenomen. Kantoor: 072 5150071 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Dierenambulance Nrd. Kennemerland (Heiloo en de Egmonden): 072- 5150085 Dierenambulance Akersloot en Limmen: 0251-215454 Asiel: 072-5114861 Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Inspectie: 072-5337280/072-5150071 Vakantie advies en Kids for animals: 072-5336180. Vermist Cyperse ongec. kater, witte bef aan de rechterkant doorlopend naar de nek, wit aan de poten, 8 maanden, Mendelsohnstraat Akersloot. Magere lapjespoes, wit,bruin,zwart, 18 jaar, Het Zandstuk Heiloo. Cyperse ongec. kater, witte bef, buik en sokjes, paars bandje, 8 maanden, De Hofstee Limmen. Halflangharige zwart/witte ongec. kater, zwart bandje met rose en gele kattepootjes, 7 maanden, Klein Dorregeest Akersloot. Zwart gec. katertje, witte bef en wit tus sen de achterpoten, 1 jaar, Samenweid Egmond-Binnen. Gevonden Zwarte gec. kater, witte snoet, wit op de hals, witte buik en sokjes, zwart/witte staart, Boekelermeerweg Heiloo. Rood cyperse gec. kater, witte snuit, bef, poten en wit onder de buik, Zeeweg Heiloo. HEILOO - Op 19 januari houdt het Van Foreest Centrum van 14.00 tot 17.00 uur open huis ter gelegenheid van de ingebruikname van de gerenoveer de gebouwen waarin de kliniek en het team voor ambulante hulpverlening zijn gehuisvest. Ieder kwartier starten er rond-leidingen vanaf de hoofdin gang van de kliniek. Het Van Foreest Centrum is onderdeel van GGZ Noord-Holland-Noord en bevindt zich op het terrein aan de Kennemer straatweg 464 in Heiloo. Het Van Foreest Centrum is gespecialiseerd in het adviseren, begeleiden en behande len van ouderen met psychische pro blemen. Er zijn vele vormen van hulp zoals gesprekken thuis of op het bureau, behandeling met medicijnen, deeltijdbehandeling voor één of meer dagdelen of een opname voor korte of langere tijd. Ook werkt het Van Foreest Centrum zowel organisatorisch als inhoudelijk intensief samen met ver pleeg- en verzorgingshuizen in de regio Noord-Kennemerland. Het Van Foreest Centrum heeft in 2004 de kliniek voor langdurige zorg, de dag kliniek, de opname afdeling, de huis vesting van het ambulante team en de stafdiensten op de locatie Heiloo gere noveerd. Met deze renovatie is er een' behandelhuis gerealiseerd in de kli niek. De gebouwen die het Van Foreest Centrum gebruikt, stammen uit de zeventiger jaren en waren hard toe aan een opknapbeurt en aanpassing aan de eisen van deze tijd. Daarnaast waren onderdelen van het Van Foreest Centrum elders gehuisvest. Uit oog punt van efficiëntie is gekozen voor huisvesting op één locatie. In oktober 2004 verhuisde het ambu lante team van het gebouw aan de Oude Hoeverweg 10 in Alkmaar naar het terrein in Heiloo. Tijdens de ver bouwing verbleven de gebruikers van de kliniek tijdelijk in het leeg gekomen gebouw van GGZ Noord-Holland- Noord in Limmen, De Oosthoek. Voor kerstmis keerden zij terug naar Heiloo. De hoofdingang van de kliniek is het gemakkelijkste te vinden door de zij- ingang te kiezen aan de Kanaalweg (richting Akersloot) en dan de borden naar de kliniek van het Van Foreest Centrum te volgen. 's Avonds was daar de informatiebijeen komst. De plannen zien er op papier goed uit. Geen massale woningbouw, maar een ruimtelijk opgezet plan waar goed over is nagedacht door meerdere architecten. Omdat al snel duidelijk werd dat een aantal mensen moeite had met de benodigde kap van bomen op het terrein, werd landschapsarchitect Frank Lewis ingehuurd. Hij gaf op de informatieavond een presentatie over de aanwezige bomen op het terrein- waaronder beuken, essen en eiken. Uitgelegd werd dat hij en zijn bureau lang hebben gezocht naar een manier waarop de geplande gebouwen zoveel mogelijk tussen de bomengroei konden worden gesitueerd. De bomenkap kan op die manier beperkt blijven. Daarbij is ook gekeken naar de kwaliteit van de bomen, zodat niet de gezonde bomen zouden sneuvelen. De te kappen bomen worden verder vervangen door nieuwe bomen. Woningstichting moet geld meebrengen Architect Jan Zijlstra gaf een presenta tie over de soort woningbouw. Aan de hand van aantrekkelijke videobeelden zette hij uiteen hoe de etagegebouwen, met maximaal drie woonlagen er uit zullen gaan zien. Ook werd deze avond door Bertil Greeuw, adjunct directeur van Kennemer Wonen (sinds 1 januari de nieuwe naam van de gefuseerde woningstichtingen Heiloo en Alkmaar) uitgelegd dat met deze sociale project ontwikkeling een van de doelen van Kennemer Wonen wordt gerealiseerd. Namelijk de integratie van mensen met een handicap in 'normale' buurten door middel van gemengde woningbouw. „In 2002 is in dit kader een overeenkomst ondertekend voor een bouwplan, dat overigens uitstekend aansluit bij het oorspronkelijke plan van Alle Hosper. Buiten de 28 woningen voor cliënten van de GGZ NHN, worden 87 wonin gen gebouwd, waarvan er 32 worden verhuurd en 34 voor de verkoop bestemd zijn. Daarnaast is het de bedoeling dat er 21 koopappartemen ten worden gebouwd, in de prijsklasse van E 220.00 tot 275.000. Hiermee hopen wij een impuls te geven aan de doorstroming van de huurmarkt. Sociale projectontwikkeling is nooit kostendekkend. De opbrengst uit de verkoop van de koopwoningen kan slechts een deel van de tekorten dek ken. De woningstichting moet 640.000 euro meebrengen, maar dat hebben we graag voor dit bijzondere project over." Mike Klazema, projectleider van de gemeente Heiloo beschreef de rol van de gemeente als slechts controlerend. „De gemeente ziet er op toe dat er dui delijk naar de omwonenden en andere belanghebbenden wordt gecommuni ceerd. Dat de juiste procedures en voor waarden worden geschapen, zoals par- keernormen, en dat de plannen passen binnen het bestemmingsplan. De bouw van de 28 cliëntwoningen heeft in dat kader al op 6 december vorig jaar een positief advies ontvangen van de Commissie Welstand, voor de rest van de woningen is een artikel 19-procedu- re gestart omdat deze niet in het huidi ge bestemmingsplan staan. Dat bete kent dat tegen deze woningen nog bezwaar kan worden aangetekend." Veel vragen Aan het einde van de bijeenkomst was er ruimte voor het stellen van vragen, waarbij de omwonenden van de GGZ NHN kritisch waren in hun mening over het plan. Ook waren zij teleurge steld dat niet voor alle vragen tijd werd genomen, terwijl In het bijzonder de bewoners van Het Alternatief, De Kuilenaar en De Waard zijn zeer ver ontrust over de voorgenomen bouw plannen. Zo vertelde een bewoonster dat zij sinds twee jaar woonachtig is in de wijk Ypestein. Destijds heeft zij zich laten informeren over mogelijke toe komstige plannen die haar woongenot zouden kunnen beïnvloeden. Volgens het bestemmingsplan was hier geen sprake van, waardoor zij tot de koop van haar huis is overgegaan. De heer Jansen legde uit dat er twee jaar gele den slechts een intentieverklaring lag, van woningbouw was toen nog geen sprake. Een andere bewoner vroeg zich af hoe het zit met mensen die een TBS behandeling ondergaan bij GGZ NHN, dus op hetzelfde terrein als straks wel licht kinderen spelen. Volgens de heer Jansen is er echter geen sprake van TBS-patiënten, wel van mensen die strafrechterlijke titel hebben en nu een vervolgbehandeling ondergaan. Dit gebeurt echter in de behandelstrook van het terrein, de noordflank, terwijl de zuidflank wordt bebouwd. Hoe weten we dat deze huizen ook niet onverkoopbaar blijken te zijn, net als het Paulusgebouw aan de rand van de Ypesteinerlaan dat door een project ontwikkelaar is gekocht en sindsdien leeg staat?, was weer een andere vraag, Het antwoord was dat dit een andere markt betreft. Heiloo Wakker Worden Enkele dagen na de informatieavond had de Uitkijkpost een gesprek met het actiecomité Heiloo Wakker Worden. In dit comité is een aantal omwonenden verenigd. Heiloo Wakker Worden heeft aan de informatieavond geen bevredigend gevoel overgehouden. Ook zij waren bij de bijeenkomst aanwezig, en reageren achteraf als volgt op hetgeen daar is gepresenteerd: „Van een totaalvisie, waarom dringend was verzocht, was geen sprake. Aldus familie Brinkhuis, woordvoerder van Heiloo Wakker Worden: „Voor het cultuurhistorisch belangrijke deel van het park was geen enkele aandacht. De plannen zijn ingrij pend voor het park - dat feitelijk zal verdwijnen - en omwonenden, die geconfronteerd worden met grote ver anderingen in hun directe leefomge ving. Ér ontstond tijdens de presentatie nogal wat commotie onder de aanwezi gen. Er was kort gelegenheid tot het stellen van vragen. Gevraagd werd onder andere waarom niet werd gespro ken over aan de Oostkant geplande ondernemingen (twee garagebedrij ven). Anders dan de uitnodiging deed vermoeden was het niet de bedoeling uitleg te geven over verdere ontwikke lingen. Deze avond beperkte men de informatie tot de bouw van koop- en huurappartementen door de woning bouwvereniging, die later bleek ook als projectontwikkelaar op te treden, en zorgappartementen- zelfstandige HAT- eenheden voor cliënten- in het park ten zuiden van de kapel. Hiervoor zullen vele bomen worden vernietigd, hoewel twee jaar geleden de gemeente ver klaarde niets te weten van een wijziging van het bestemmingsplan. Een nietsver moedende koper wordt nu geconfron teerd met aanzienlijke verkeersover last, kapitaalverlies, uitzicht op een appartementengebouw en totaal verlies van privacy. Volgens de nu aanwezige gemeenteambtenaar kon men dat toen nog niet weten. Vier alternatieve loca ties/oplossingen, door Heiloo Wakker Worden voor de zorgappartementen, op papier gezet, werden de heer Jansen overhandigd. Hij beloofde deze te bekijken." HEILOO - Naast een grote eigen col lectie Engelstalige boeken heeft de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo ook wat kleinere collecties in andere talen, zoals Frans, Duits en Fries. Om toch steeds weer nieuw en boeiend materiaal aan te kunnen bie den, wordt een deel van deze collec ties twee maal per jaar gewisseld. Friese boeken in Bibliotheek Heiloo Afgelopen week was het weer zo ver: er werden 70 nieuwe Duits- en Franstalige boeken (met daaronder een groot aantal nieuwe titels) aan de collectie toegevoegd. Daarnaast wer den 25 nieuwe Friese boeken in de collectie opgenomen. Hiermee is het aantal Friestalige boeken meer dan verdubbeld. HEILOO - Het Heiloöer meidenkoor Dat Koor bestaat precies 10 jaar en viert dit met een optreden in'het sport - café van sporthal Het Vennewater op zaterdagavond 22 januari. De toegang is gratis en de zaal gaat open vanaf 20.00 uur. Voor deze speciale feest avond zijn ook alle oud koor- en band leden uitgenodigd en op het repertoire staan de lekkerste meezinghits van de afgelopen 35 jaar. „10 jaar geleden op maandagavond 9 januari 1995, kwam een groep van 20 jonge meiden voor de eerste keer bij elkaar om lekker te zin gen, te lachen en te kletsen." We praten met Margreet Bakker, Petra Velzeboer, Annita Jonk, Monique Dekker en Linda van Diepen. Zij ver tellen met plezier over hun historie en de plannen voor de toekomst van Dat Koor. „Het idee om samen te zingen is ontstaan op een feestavond van een vriendengroep, waarbij de elektriciteit uitviel. Spontaan werd een lied ingezet en de ene na de andere stem viel in. De sfeer was gered, de toon was gezet en zo werd het idee voor het meezingkoor geboren", aldus de dames. „Het plan was om één keer in de week samen te zingen en te oefe nen. We vonden een oefenruimte en de maandagavond werd de vaste koor avond. De allereerste keer bracht Lonneke Lute, die onze steun en toe verlaat is op muziekgebied, een casset terecorder mee met het liedje 'Daar was laatst een meisje loos'. Dit num mer had zij gekozen om de hoge, lage en midden stemmen bij uit te zoeken. Dat lukte prima en het mooie met zin gen is dat een enthousiast gezongen nummer al heel gauw lekker klinkt." Dikwijls gingen de dames na het zin gen een afzakkertje halen bij Ans en Aris de Wit. Hier vond op initiatief van Ans ook het eerste optreden plaats. „We stonden met het hele koor aan de bar mee te zingen met cd's", zegt Petra. „We waren best wel zenuw achtig, maar we brachten het er goed vanaf." Nog steeds is het traditie om ieder jaar een keer op te treden bij café de Wit. Afgelopen december was het voor de negende keer. In de 10 jaar dat Dat Koor bestaat zijn er inmiddels heel veel optredens geweest. Eerst dicht in de buurt bij voetbal- en tennisvereni gingen, later werden de zalen groter en het publiek talrijker. „De zenuwen raakten er van af, maar de spanning voor het optreden zijn altijd gebleven", aldus Annita. Op een goed moment kwam er naast Dat Koor ook Die Band. Een groep enthousiaste muzie kanten die de optredens met Dat Koor samen verzorgen en live muziek spelen. Hiermee zijn de optredens nog leuker geworden en niet alleen voor het publiek. Naast de intieme optredens, zoals bij trouwerijen, begrafenissen en de geboorte van alle baby's in de afge lopen 10 jaar bij de koorleden thuis. Margreet vertelt: „Samen een speciaal liedje zingen aan het kraambed voor papa, mama en de baby, dat zijn hele mooie en dierbare momenten. Ook tij dens grote evenementen is het prachtig, zoals bij the Proms of Heiloo, voor 1400 mensen te staan en de hele zaal plat te krijgen." Als hoogtepunten noemen de koorle den optredens als Heiloöer Slag, een benefietconcert voor Polen, het Korenfestival in de Grote kerk in Alkmaar en een super galafeest in Hotel Zuiderduin. Door de jaren heen zijn er wisselingen geweest zowel in de samenstelling van Die Band als bij de meiden van Dat Koor. Wel is er sprake van een hechte kern die de die de spirit er flink in heeft en die enorm genieten van het zingen en optreden. „Zo kijken we ook naar de toekomst", zegt Linda. „We delen vreugde en verdriet, komen samen om te zingen en dat willen we nog heel lang volhouden. We maken plannen voor nieuwe nummers, en staan open voor nieuwe uitdagingen. Eerst gaan we zaterdag 22 januari een groot feest maken, en dan zien we wel verder. Het belooft een fijne dans- en meezing- avond te worden in Sporthal het Vennewater. De dames nodigen u van harte uit te komen kijken en luisteren. Als u meer wilt weten over Dat Koor, kijkt u dan op www.datkoor.nl. De 20-jarige in Georgië geboren Britse zangeres Katie Melua brak begin vorig jaar in Nederland door met haar hit 'The Closest Thing To Crazy'. Daarna volgde 'Crawling Up A Hill' en momenteel staat ze hoog genoteerd met 'Belfast1. Haar talent werd ontdekt door Mike Batt, de man achter Bright Eyes en Lady Of The Dawn. Katie is in 1984 geboren in Georgië in de voormalige USSR en woonde een tijdje in Moskou toen ze drie of vier jaar oud was. Het grootste deel van haar jeugd bracht ze echter door in Georgië in Batumi. Toen ze negen was, kreeg haar vader een baan als hartchi rurg in Belfast, dus verhuisde het gezin daarheen. Ze woonde vijf jaar in Belfast en verhuisde daarna naar het zuid-oosten van Londen. Op vijftienja rige leeftijd deed ze mee aan een talen tenjacht op televisie, Stars Up Their Nose, en won met 'Without You' van Mariah Carey. T\vee jaar geleden begon Katie Melua met het schrijven van nummers en richtte, met hulp van haar ouders, een home-studio in. Ze wordt beïnvloed door Queen, Joni Mitchell, Bob Dylan, Eva Cassidy, Ierse folk en Indische muziek. Kort geleden ver scheen haar debuutalbum 'Call Off The Search', dat overal lovende kritieken kreeg. Deze versie is een bonuseditie, inclusief een 70 minuten durende DVD met daarop 'on stage backstage' beelden. door Katie Melua van 24,95 voor <ti Cd vanhedo0 Slintpad 36 (lioek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdlsc.nl HEILOO - Op 15 januari tal de band Raskolnikov in Buk Buk Heiloo spe len. Volgens de leden gaan 'sfeer en diepgang voor strakheid en rock 'n' roll machismo'. Raskolnikov wordt eind 1998 opgericht door zangergitarist/ songwriter Mark Ritsema, bekend van Spasmodique. Met een bezetting van piano, contrabas en percussie probeert de groep een losse, bijna jazzy aanpak van Ritsema's nummers te bewerkstel ligen,en met succes. Al in september '99 verschijnt hun eerste cd Studio Gloria. De band is in dat zelfde jaar onder meer te horen in VPRO's Club Lek en Raskolnikov speelt op het wel bekende Noorderslag festival. In 2003 verschijnt een nieuwe cd, en 2005 begint voor Raskolnikov rustig met een tourtje langs Nederlandse clubs, muziekcafés en theaters. Het volgende album staat gepland voor het najaar van 2005. De deuren gaan open om 21.00 uur, en de entreeprijs bedraagt 5,-. Verwacht: 29 januari Bettie Serveert, 5 februari Drum 'n bass, 19 februari Agression, 26 februari RELAX, 12 maart Lange Frans en Baas B. Buk Buk is ook als er geen activiteiten staan gepland geopend, namelijk op donderdag (20.00 tot 00.00 uur), vrijdag (21.00 tot 02.00 uur), zaterdag (21.00 tot 02.00 uur) en zondag (20.00 tot 00.00 uur). Vm de mUur van Kapitein Cortlli's man dal uw 'Vogels zonder vleugels' verschijnt tien jaar na het succesvolle Kapitein Corelli's mandoline en is De Bernières' vijfde roman. Vogels zonder vleugels is het verhaal van het al dan niet echt bestaande Uirkse dorpje Eskibah^e in het begin van de twintigste eeuw. Het is onderdeel van het Ottomaanse Rijk dat zich uitstrekt over vele landen en dat zeer veel nationaliteiten in zich her bergt. In het dorp wonen moslims, orthodoxe christenen, Armenen en joden vriendschappelijk naast elkaar. Ze zijn buren, goede vrienden ën huwen onder elkaar. Hun leven is rustig. Voorlopig nog ver van Eskibahge speelt het verhaal van Mustafa Kemal Atatürk, de 'vader van TUrkije'. Zijn nationalistische ideeën krijgen onder invloed van de Balkanoorlogen in 1912 en 1913 een flinke impuls. Wanneer de Eerste Wereldoorlog uitbreekt, komen beide verhalen samen: de islamitische mannen en jongens van Eskibah^e wor den opgeroepen om mee te vechten in de heilige oorlog voor het Ottomaanse Rijk. De christenen worden afgevoerd om als slaven in de werkbataljons de infrastructuur voor het leger te verzot gen. Vogels zonder vleugels is een com plex boek, waarin de 'grote geschiede nis' gekoppeld wordt aan het persoon lijke leven. Het is de geschiedenis van een nog steeds turbulente regio, een geschiedenis die niet bij iedereen even bekend is. Het schetst tevens de achter grond van de discussie over het al dan niet toetreden van Tïirkije tot de EU. De boodschap van de Bernières is dui delijk: nationalisme en religieus fana tisme deugen niet. Maar 'omdat we niet kunnen vliegen, zijn we veroordeeld dingen te doen die niet bij ons passen. Omdat we geen vleugels hebben, wor den we gedwongen tot worstelingen en weerzinwekkende dingen waarnaar we niet verlangden, en dan, na dat alles, verstrijken de jaren, de bergen worden vlakker, de dalen komen omhoog, de rivieren worden gestremd door zand en de kliffen vallen neer in zee.' door Louis de Bernières voor 25,00 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiioo naast Wtnkeihof 't Loo. 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: lnfo.cieutekom@ni3ris.nl HEILOO - Donderdag 6 januari zijn de seniorschakers in het Trefpunt te Heiloo begonnen aan hun tweede periode die loopt tot eind april. Elke beschikbare donderdag kan er geschaakt worden vanaf 13.30 uur. Liefhebbers van het schaakspel uit de categorie 55-plussers kunnen nu nog moeiteloos ingedeeld worden omdat er met een schone lei begonnen is. Aanmelden kan donder dagmiddag in het Trefpunt of telefonisch via Peter Folkertsma, tel. 072-5335821. Het Zevenhuizen 48 -1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Blijartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 Voor de verhuur voor het gehele seizoen 2004/2005 kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of 5356682. Rommelmarkten in Het Vennewater op de zondagen 16 januari 2005, 27 februari 2005 en 27 maart 2005. Woensdag Donderdag Zondag Maandag Dinsdag 22-12-2004 08.00-13.30 19.15-23.00 23-12-2004 14.00-15.30 18.00-19.00 24-12-2004 gesloten 25-12-2004 gesloten 26-12-2004 11.00-16.00 27-12-2004 28-12-2004 08.30-16.00 19.00-21.00 29-12-2004 08.30-16.00 Schoolsportdag Zaalvoetbal Sportinstulf 1e Kerstdag Zaalvoetbal toernooi Maandag Dinsdag Woensdag 10-01-2005 08.45-15.30 17.00-22.30 11-01-2005 08.30-15.30 19.00-23.00 Volleybal 12-01-2005 13.30-16.30 zaaivoeMoernooi Zaalvoetbal Pannenkoeken- zaalvoetbaitoernooi Vrijdag Zaterdag Zondag Dinsdag Woensdag Donderdag 30-12-2004 31-12-2004 gesloten Oudejaarsdag 01-01-2005 gesloten Nieuwjaarsdag 02-01-2005 gesloten 03-01-2005 04-01-2005 05-01-2005 06-01-2005 07-01-2005 17.00-18.30 Basketball Zondag 08-01-2005 16.00-21.00 09-01-2005 10.00-15.30 Basketball 18.00-19.00 19.15-23.00 Donderdag 13-01-2005 14.00-15.30 17.00-18.00 18.00-19.00 19.15-23.00 Vrijdag 14-01-2005 08.30-12.30 17.00-18.30 19.15-23,00 15-01-2005 12.30-15.30 16.00-21.00 16-01-2005 10.00-16.00 Maandag 17-01-2005 08.45-15.30 17.00-22.30 Dinsdag 18-01-2005 08.30-15.30 19.00-23.00 Woensdag 19-01-2005 13.30-16.00 18.00-19.00 19.15-23.00 Schoolgym Volleybal Schoolgym Zaalvoetbal minipupillen Zaalvoetbal Sportinstuif Zaalvoetbal Zaalvoetbal Schoolgym Zaalvoetbal Zaalvoetbal Basketball Vlooienmarkt Schoolgym Volleybal Schoolgp Volleybal Zaalvoetbal Zaalvoetbal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 2