Mieke Schobbe wint kunstprijsvraag Onze Lieve Vrouw ter Nood ■W Redacteur Nicole vertrekt naar Zweden Uitkijkpost rijdt avond mee met politie WINTERCOLLECTIE allerlaagste prijsjes HOPMAN mri Nu de laatste restanten voor de Huwelijk Jubilea APE L LA BORDEN Rundergehakt «J so Hacheepakket Eigenzinnig ontwerp overschrijdt de grenzen van de prijsvraag ttfrzrI mmm (072) 53510 00 NU TOT 70% KORTING 99 99 49 T/a mf teMmlen,!! Gevulde Koeken Rozijnenbollen <%00 Duivelsbroodje 50 26 JANUARI 2005 - 70e JAARGANG NO. 04 NIEUWSBLAD VOOR M EI-4 OMSTREKEN Valt er wat te vieren, dan vieren wij met het u mee. Bij bestelling van uitnodigingen/kaarten GRATIS een advertentie in de llitkijlpost Ook op internet Afscheid van de Uitkijkpost Meisje uit Heiloo mishandelt ander meisje Diefstal keukenkastje Opgelicht door 'buurjongens' Omdat ieder MAKELAARS jÊüzm. ERA ERA verkóópt huizen! Ook uw huis? Dobbe, Dobbe, Dobbe try out Bij aankoop van 150 gram filet americain gratis ioo gram ham-prei salade 1 kilow 500 gram gekruid 00 vlees met uien vrijdag Zoete Clementine mandarijnen, kilo Dagverse Witlof salade, 250 gram Zoete Galia meloen. 3 halen slechts 2 BETALEN 5 voorA nu Keurslagerij Kees Burger Beentjes Groentebroersi Bakkerij Kees Zoon Winkelhof tLoo Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 Geen Uitkijkpost oritvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 14.30 uur. MÈÊÊÊÊÊÊÊ Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo HEILOO - Tijdens een drukbezochte bijeenkomst op zaterdagmiddag 22 januari, werd officieel bekendgemaakt dat de Amsterdamse kunstenares Mieke Schobbe de kunstprijsvraag heeft gewonnen die bedevaartoord Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo vorig jaar uitschreef. Maar liefst 110 kunstenaars reageerden op de oproep 'Lege achterwand zoekt kunstenaar' en de jury stond daarmee voor een lastige taak. Toch viel het winnende ontwerp al bij de eerste selectie op door de 'eigen zinnigheid' en doordat het als enige ontwerp duidelijk maakte dat een grote wandschildering in een kleine ruimte als de devotiekapel, de ruimtelijke ver houdingen beïnvloedt en verandert. Mieke Schobbe ontving zaterdag offici eel de opdracht tot het uitvoeren van haar ontwerp. De ontwerpen van de tien genomineerden worden opgeno men in een boek dat wordt uitgegeven tér gelegenheid van de kunstprijsvraag. Zaterdag verzamelden zo'n 150 belang stellenden zich in 't Oesdom, de ont moetingsruimte van bedevaartsplaats Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo. Daar werd in aanwezigheid van de tien genomineerden en tientallen belang stellenden, de uitslag bekend gemaakt van de kunstprijsvraag. De wedstrijd werd uitgeschreven ter gelegenheid van het jubileum dat het genadeoord dit jaar viert. De opdracht luidde: maak een ontwerp voor een muurschildering voor de achterwand van de kleine kapel met als thema 'Maria en de noden van deze tijd'. Juryrapport Jury-voorzitter A. van Velthoven sprak uiteindelijk het verlossende woord, nadat hij eerst alle genomineerden in het zonnetje had gezet en in zijn inlei ding al een tipje van de sluier had opge licht. De zichtbaar verraste winnares, de Amsterdamse kunstenares Mieke Schobbe ontving haar opdracht tot het vervaardigen van de muurschildering vervolgens 'officieel' uit handen van voorzitter J. Neefjes namens het Stichtingsbestuur van Onze Lieve Vrouw ter Nood. Van Velthoven citeer de uit het juryrapport en haalde aan dat het winnende ontwerp 'Al bij de eerste Mieke. Schobbe (links) met jwyvoorzitter Avan Velthoven en voorzitter van het Stichtingsbestuur J. Neeffes. (foto: MSP) Het winnende ontwerp, (eigen foto) selectie opviel door de 'eigenzinnig heid' én doordat het als enige ontwerp duidelijk maakte dat een grote wand schildering in een kleine ruimte als de devotiekapel, de ruimtelijke verhou dingen beïnvloedt en verandert.' Mieke Schobbe biechtte in haar dank woord op dat zij niet had verwacht de wedstrijd te zullen winnen omdat zij 'stout' was geweest en ook andere delen van de kapel bij haar ontwerp had betrokken. Zij vertelde ook dat zij - kind van het 'rijke roomse leven' - altijd al de grote wens had gekoesterd 'ooit nog eens iets voor de kerk te mogen ontwerpen.' Het is nog niet bekend wanneer Mieke Schobbe kan aanvangen met haar werk. Omdat de Kleine kapel een Rijksmonument is, hangt dat onder meer af van de toe stemming van Monumentenzorg. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ/Postbus 681850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Aan een sfeervol gedekte tafel vertel len Anneke Veldt en Anja van Haaren honderduit over hun kookstudio Kookpunt. Onder het motto 'koken is leuk en hoeft niet moeilijk te zijn' zijn de dames vorig jaar met hun kookstu dio begonnen. Eigenlijk ontstaan uit een uit de hand gelopen hobby", ver telt Anneke in de gezellig ingerichte woonkeuken van Kookpunt. We koken al jaren met nog twee vriendin nen om en om voor elkaar en vinden dat altijd erg gezellig. Ik wilde daar eigenlijk wel wat meer mee gaan doen, maar niet alleen. Anja vult haar aan: we kennen elkaar al sinds de lagere school, we houden allebei erg van koken en we vinden het leuk om deze liefde op anderen over te bren gen. Anneke's man had bovendien een ideale ruimte beschikbaar, dus zijn we officieel een bedrijf begonnen!" Op woensdag- en vrijdagavond wor den bij Kookpunt kookcursussen gegeven. „Maar wel met als belang rijkste doel dat het gewoon heel gezellig is om met een groepje te koken", zegt Anja. „Geen onmoge lijke kooktechnieken dus, of ingredi ënten die zo moeilijk te verkrijgen zijn dat je ze nooit meer zult gebrui ken." „Maar ook geen spruitjes en aardappels!", lacht Anneke. „We wil len onze gasten juist stimuleren om eens gerechten te proberen, die ze zelf niet zo snel zouden kiezen. Iets uit de Marokkaanse of Griekse keuken. Of venkelsoep, om maar een paar voor beelden te noemen. En zo klaar hoor, je hoeft er echt geen complete avond voor in de keuken te staan." Anja: „En dat maakt koken juis. zo leuk.ullprobcren Zodat ze zclt. De avondeil begMen,jcpndn.i$.0.0 uur voor weinig geld, wel elke avond lek en duren zo'n vierenhalf uur. Anneke: ker en gezond kunnen eten. zelf. Als men zich aan het recept houdt, kan het namelijk niet verkeerd gaan." Anja lacht: „Maar soms moet je wel een beetje subtiel tegen mensen zeggen: gaat dat wel goed, denk je?" Uiteraard worden de gerechten ver volgens gezamenlijk opgegeten, onder het genot van een goed glas wijn. „Om ook op wijngebied wat te kunnen ver tellen aan onze gasten, gaan we binnenkort beginnen met een cursus. Het lijkt ons erg leuk om, naast uitleg over de ingrediënten en de berei dingswijze van het diner, ook iets meer te kunnen vertellen over de wij nen die bij een bepaald gerecht wor den geschonken. De kooksessies zijn geschikt voor groepen van 8 tot 10 personen. „En het is geschikt voor mensen met zowel veel kookervaring, als voor mensen die- bij wijze van spreken- nog nooit een pollepel hebben vastgehouden. Zo hadden we laatst een groep man nen in de keuken waarvan een aantal wel eens kookt thuis, maar het bestaan van een staafmixer was nog niet tot hen doorgedrongen. Op zo'n avond wordt natuurlijk heel veel gela chen, maar het was ook hartstikke goed gelukt hoor! Ook voor speciale gelegenheden zijn de kooksessies uitermate geschikt, zoals een veijaardag, een vrijgezellen feest of gewoon een vriendenavond. In dat geval is er ook veel mogelijk. Bijvoorbeeld koken in een bepaald thema, zoals sushi of tapas. „Wat ons ook geweldig lijkt, is een kookcursus houden voor jongeren die op kamers gaan of gaan samenwonen. Wij hebben een aantal supermakke lij ke, maar wel erg lekkere recepten voor ze, die we graag eens met ze zou „Na een korte uitleg van ons övej het menu, dat wij van teVoren bedenken, wordt er per twee- of drietal een gerecht gemaakt. Wij begeleiden het koken en beantwoorden eventuele vragen, maar de gasten doen wel alles Kookpunt vindt u aan De Hoefsmid 14 Heiloo, tel. 072-5337403 (Anneke), 072-5323932 (Anja) of per e-mail: kookpuntl4@hetnet.nl. HEILOO - 'Het begin van het einde', zo luidt een welbekend spreekwoord. Dat dit ene zinnetje zoveel waarheid in zich heeft begint zo langzaamaan steeds meer tot mij door te dringen. Gelukkig heeft dit zogeheten naderend einde voor mij een positief uitzicht, want met enge ziektes en nare vooruit zichten heb ik de afgelopen tijd om mij heen al meer te maken gehad dan mij lief is! 'Het einde' betekent voor mij het einde van een periode van leven, wonen en werken in Nederland. Op de drempel van een nieuw avontuur in Zweden is het nu tijd om afscheid te nemen van mijn werk. Voor sport, vrienden, familie en kennissen hebben we gelukkig nog tot juli de tijd. Per 1 februari zit mijn opvolger Ron Weinbrecher op mijn zo vertrouwde plekje achter het scherm. Een plek waar ik sinds het jaar 2000 met veel enthousi asme heb gewerkt en veel heb geleerd. Met een achtergrond als bejaardenver zorgster en daarna werkzaam geweest in de psychiatrie en kinderopvang was het voor mij een grote verrassing toen ik ruim 4 jaar geleden werd aangenomen bij de Uitkijkpost. Hoewel ik ruim anderhalf jaar ervaring had opgedaan bij het inmiddels ter ziele gegaan Noordhollands Weekblad, had ik geen achtergrond in de journalistieke rich ting. Een creatieve pen had ik gelukkig wel, en dat was kennelijk wat telde. Ik ben meegegroeid van een krant die in WP 5.1 werd 'geschreven', uitgeprint werd op grote plakvellen en met knip- en lijmwerk in elkaar werd gezet - tot de huidige digitale krant van vandaag. Een hele verbetering en verandering in een paar jaar tijd, die veel inspanning heeft gevergd maar ook veel positieve reacties heeft opgeleverd. Nog altijd staat de Uitkijkpost niet stil. Inmiddels wordt al weer druk gekeken naar hoe we het blad kunnen vernieuwen en beter kun nen vormgeven, om onze lezers zo opti maal mogelijk van dienst te zijn. Landgoed In december zijn we een weekje op 'speurvakantie' geweest, met het idee de omgeving te verkennen en eens rond te kijken waar we ons zouden willen vesti gen. Uiteraard hadden we ons vooraf al georiënteerd op de huizenmarkt in het door ons gewenste gebied, en met vier huizen die ons wel aanspraken begaven we ons richting Varmland. Een telefoon tje met de makelaar leerde ons dat drie van de vier huizen al waren verkocht (ook aan Nederlanders), en op huis nummer vier had men al een optie. Dit huis werd gelukkig dezelfde week weer vrijgegeven, zodat we toch een kijkje konden nemen. Totaal overdonderd door de stilte, natuur, ruimfe en omge ving bleek het huis zelf ook nog eens een plaatje! De koop was snel rond en aan het eind van de week waren we een landgoed met bijna 5000 m2 grond in Lila Laggosen, een klein plaatsje in de gemeente Hagfors, rijker. Wat een erva ring! In een week tijd een huis geregeld en een stuk van je toekomst bepaald, dat maak je niet elke dag mee... Omdat de sollicitatieprocedure inmid dels al was gestart en er nog een dikke cursusmap met 'Zweeds voor beginners' op mijn bureau wacht is het ook wel goed dat er vanaf volgende week wat meer tijd voor andere zaken vrijkomt. Ik kan in elk geval terugkijken op een mooie periode bij de Uitkijkpost, waar in ik de kans kreeg mij dusdanig te ont wikkelen dat ik inmiddels durf te zeggen dat ik een redelijk allround 'kranten- maakster'ben. Dat ik in Zweden niet meer in deze functie zal terugkeren is welhaast logisch, want mijn Zweedse talenkennis bevindt zich momenteel op het niveau van een doorsnee Zweedse kleuter. Maar wie weet wat er ooit nog uit voort vloeit. Het schrijven van een boek is altijd nog een droom geweest, dus wie weet... Mijn collega's hebben mij boven dien verzocht zo op zijn tijd een column voor de Uitkijkpost te schrijven, zodat het contact niet helemaal verloren gaat. Hoe we dit precies gaan vormgeven is nog niet helemaal duidelijk, maar u bent kennelijk nog niet helemaal van mij ver lost. Ik wens mijn opvolger veel succes bij de Uitkijkpost en hoop dat hij net zo'n leerzame tijd tegemoet gaat als ik achter de rug heb. Via www.uitkijkpost.nl zal ik mij zeker op de hoogte houden van het wel en wee in Heiloo. Internet maakt de wereld wat dat aangaat gelukkig een heel stuk kleiner. Ver weg, maar toch dichtbij... Iedereen die meer wil weten over emigreren naar Zweden mag uiteraard ook altijd even een e-mail stu ren naar de redactie. Hjartliga halsningar, (hartelijke groeten) Nicole Heerland Anneke Veldt en Anja van Haaren in hun gezellig ingerichte keuken aan De Hoefsmid 14. (foto: UKP) CASTRICUM/HEILOO - Zaterdag- avond is een 15-jarig meisje uit Heiloo aangehouden op de Dorpsstraat. Kort daarvoor had zij een 16-jarig meisje uit Egmond Binnen mishandeld door haar in het gezicht te slaan. Het slachtoffer viel hierbij achterover op straat en raakte gewond aan haar gezicht. De dader verdween na de mishandeling in een horecagelegenheid. Daar kon zij even later worden aangehouden. Het slachtoffer is overgebracht naar het zie kenhuis in Alkmaar waar zij aan haar verwondingen is geholpen. De oorzaak van de mishandeling is een langlopen de ruzie tussen beide meisjes. HEILOO - Vanaf de galerij van een woning aan het Hoekstuk werd woens dagavond 12 januari een keukenkastje gestolen. De bewoonster van een de woningen had het keukenkastje daar even neergezet om de keuken schoon te maken. Tijdens dit korte tijdsbestek werd het kastje gestolen. HEILOO - Op 21 januari deed de bejaarde bewoonster van een woning aan de Westerweg aangifte van oplich ting. De 76-jarige vrouw werd dinsdag morgen 18 januari tijdens het ramen- lappen aangesproken door twee jon gens. De jongens, in de leeftijd van 16- 17 jaar, vertelden dat ze familie waren van haar buurvrouw. Ze vertelden haar dat zij boodschappen voor haar buur vrouw moesten doen. Maar ze was niet thuis en vroegen of de mevrouw hun geld wilde lenen voor het doen van de boodschappen. Zij gaf de jongens 105 euro. Ook vroegen ze haar fiets te leen, om die boodschappen te kunen halen. Zij gaf haar oude fiets mee. Toen zela- ter haar buurvrouw sprak bleek de buurvrouw de jongens niet te kennen en had ook niemand gevraagd bood schappen voor haar te doen. Gevonden voorwerpen van 17 t/m 23 januari: Knuffeltje bruin eekhoorntje - dubbele paarse fietstas - hond Beagle Reu - autosleutel Ford - bos met 8 sleutels met foto jongen en meisje - bos met 2 sleutels. VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... 'Als leven herinnering wordt, gaat herinnering leven..." 8 Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo I 1 HEILOO Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon072 - 533 40 95 Internet www.hopman.nu Makel vanderborden Stationsweg 81 072 5330789 *233333 Hedenavond, WOENSDAG 26 JANUARI OM 20.15 UUR Muziekprogramma met het repertoire van Guus Vleugel. Met vocalisten: Miranda van Kralingen, Marjolijn Touw en Rob vd Meeberg. Orkest Ruud Bos Kaarten 15.00, CJP/6514.00 kassa open: van 13.30 tot 17.00 uur en één uur voor de voorstelling. Theater de Beun. Willibrordusweg 2 Heiloo. tel. 5333156 Het toekomstige huis van Nicole in Zweden HEILOO - Vraagt u zich ook weieens af wat de politie in Heiloo nu eigenlijk allemaal doet? Wij ook. Daarom ging de Uitkijkpost gedurende een avonddienst mee met Michel Jongerius, wijkcoördi nator bij de politie Heiloo, en sinds twee jaar werkzaam bij dit korps. Daarvoor werkte hij 8 jaar bij de politie in Alkmaar, en daarvoor in Amsterdam. In Heiloo bestaan zijn belangrijkste werk zaamheden uit het onderhouden van contacten met de vertegenwoordigers van verschillende wijken in Heiloo. Terwijl we Heiloo doorkruisen in de politieauto vertelt Michel. „Dat gebeurt middels de bewonersavonden, die we regelmatig organiseren. Op die avon den nodigen we een aantal mensen uit, die hun hele buurt vertegenwoordigen. Problemen als te hard rijden, (on)veilig heid en overlast van hangjongeren komen daarbij aan de orde. Wij ervaren deze avonden als zeer nuttig en infor matief en andersom werkt dat hetzelf de. Als politiekorps in het algemeen, maar zeker wat betreft de korpsen in Heiloo, Castricum en omgeving, willen we sowieso veel meer tijd en energie steken in persoonlijk contact met bewo ners. Wat Heiloo betreft doe ik dat samen met mijn collega Dirk Haasnoot, door veel op straat aanwezig te zijn, door mensen persoonlijk aan te spreken op bepaald gedrag en door in gesprek te gaan met bijvoorbeeld hangjongeren." De laatste groep zorgt nogal eens voor overlast en is van tijd tot tijd opeens een hot item in bepaalde wijken. „Terwijl het fenomeen hangjongeren natuurlijk al hartstikke lang bestaat. Meestal doen ze geen vlieg kwaad, maar is het gewoon irritant als er lawaai of troep wordt gemaakt in jouw straat. Dan is het mijn taak om met die jongeren in gesprek te gaan. Niet alleen maar om straf uit te delen of boos te worden, maar juist op een normale, redelijke manier. Uit ervaring weet ik dat straffen vaak alleen maar averechts werkt, en bovendien is het veel leuker om op een gezellige manier met die jongeren om te gaan." Buk Buk en Tendenz Op het gebied van jongeren komen Michel en Dirk ook regelmatig over de vloer van Buk Buk en Tendenz. Deze avond stoppen we er ook even, om Buelah Samuel, de jeugd- en jongeren werkster in Heiloo, gedag te zeggen. Buelah vertelt: „Met Michel en Dirk maken we bepaalde afspraken over bij voorbeeld overlast en alcoholbeleid. Wij zorgen dat onze bezoekers zich daaraan houden, terwijl zij een oogje in het zeil houden. Dat is een hele prettige samenwerking." Na een colaatje ver trekken we weer, op zoek naar overtre dingen en calamiteiten. „Over het alge meen valt dat erg mee in Heiloo hoor. We hebben geen enorm uitgaanscen trum of andere gebieden waar het regelmatig uit de hand loopt. Dat bete kent niet dat we daarom maar op het politiebureau blijven wachten. Juist in het weekend zijn we zoveel mogelijk op straat aanwezig, om bepaalde zaken te signaleren, maar vooral om de preven tieve werking ervan." Om het verschil te laten zien tussen het centrum van Heiloo, en dat van Castricum, rijden we ook even daar heen. Vlakbij het centrum geeft Michel extra gas en achtervolgen we opeens twee jongens op brommers, zonder licht en zonder helm. Helaas schieten ze een zijstraatje in. „Natuurlijk kan ik die straat nu ook inscheuren, maar dan is het middel erger dan de kwaal. Stel je voor dat ze in paniek rare dingen gaan doen; dat een van de jongens ten val komt of iemand aanrijden. Vooralsnog laat ik deze 'heren' dus maar gaan." Lees verder op pagina 2 Stationsweg 85 Heiloo Onze nieuwe openingstijden: ma t/m do. 8.00 tot 18.00 u. Geesterduin 54 Castricum tot 20.00 u. zaterdag 8.00 tot 18.00 u. KEURSLAGER

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 1