p r Bouw winkelcentrum Egmond van start Religie bij DEFA Heden en verleden bij Oppositie Competitieseizoen Vennewater Badminton enorm succesvol Hockeymeisjes Terriërs tweede plaats bij landskampioenschap Alternatieve elfstedentocht iS, err»r*ier UITKIJKPOST - 2 FEBRUARI 2005 - PAGINA 10 k HEILOO - Het A-meisjesteam van hockeyvereniging De Terriërs is tweede geworden bij het Nederlands kampioen schap zaalhockey. „Eigenlijk voelen we ons gedeeld kampioen", vertelt assistent-coach Michiel Sommeyer, „want de finale tegen Kampong eindig de in 5-5. Dan krijg je strafballen en dat is toch altijd een loterij. Die hebben we helaas verloren, maar zo gaat het ook als ik een staatslot koop. Dan win ik ook nooit wat. We waren maar eventjes teleurgesteld, omdat we er zo dicht bij waren. Maar na tien minuutjes was dat over. Ik heb in de kleedkamer taferelen gezien, dat wil je niet weten. Door het dolle heen waren ze." Meisjes Al was in de landelijke finale ronde gekomen door eerst een paar regionale clubs te verslaan, zoals Castricum, Rood Wit, Pinoké en Amsterdam (met 5-2, wil je dat er bij zetten, aldus een van de meiden) en Bloemendaal. „Die laatste twee zijn het PSV en Ajax van het hockey", zegt hoofdcoach en trainer Wisse Waasdorp, „en als je dan al de finaleronde met vijf andere teams mag spelen en dus hoort tot de zes beste teams van Nederland, dan heb je al een fantastisch resultaat bereikt. We waren al tenminste zesde van Nederland. Wat we misschien nog meer konden behalen Dolmans en Schouten bridgekampioen HEILOO - Het door BC Sans Atout Heiloo op 30 januari gehouden toer nooi is overtuigend gewonnen door het bridgekoppel Noor Dolmans/Kees Schouten met 61,43. Hiermee nemen ze de titel over van de H. de Groot en C. Laan, die dit keer met 49,84 genoegen moesten nemen. M.Kuyt/J. Kuyt behaalden een eervolle tweede plaats met 55,24. In de C-lijn werd door de eerste drie zeer hoog gescoord met meer dan 60 en onderlinge minimale verschillen. De hele dag stond in het teken van een gezellige en sportieve bridgeontmoe- ting; het geheel verliep in een onge dwongen vriendschappelijke sfeer. De resultaten van de drie lijnen zijn als volgt; A-lijn: Noor Dolmans/Kees Schouten 61,43. 2. M.Kuyt/J. Kuyt 55,24. 3. Hoogland 53,33. B-lijn: 1. A. Plas/G. van Poeier 58,57. 2. Fam. Willemse 56,67. 3. G. Kemmere/ E. Valkering 55,40. C-lijn: 1. A. van Velzen en T. Berkhout 62,95, 2. C. Kuit en B. Swart 61,36,3. N. Breeman en Slemmer 60,45. De totale uitslagen zijn binnenkort te vinden op www.bridegeweb.nl bij Sans Atout Heiloo. Bridgeclub Fumez pas HEILOO - De uitslagen van 27 janua ri zijn: Lijn A: 1 L. Hoeksema G. Rosier 61,67; 2 H. Hoogland T. de Vries 56,67; 3 T. Piersma I. van Splunder 55,83; Lijn B: 1 S. Sandkuijl T. van Vliet 61,25; 2 A. de Graaf H. van Lith 56,25; 3 T. C. van Riemsdijk 53,75; Lijn C: 1 M. Rozemeijer C. Zwart 62,08; 2 A. Nijman J. Staphorsius 55,83; 3 M. van der Horst S. Bark 54,58; Lijn D: 1 J. J. Knegt 66,25; 2 C. G. Slop 58,33; 3 N. Schmerzal M. Vassbinder 57,08. Heilooër Bridge Club HEILOO - De uitslagen van dinsdag 25 januari zijn: A-lijn: 1. Oosterwijk- Warmenhoven 59,58. 2. Grootjen- Hurkmans 55,83. B-lijn: 1. Poulissen- Wegewijs 64,58. 2. Rupert-Wamper 56,77. Donderdag 27 januari A-lijn: 1. Smit- Tiel 62,50.2. fam.Neefjes 6Q,00. B lijn: 1. Pias-Visser 68,75. 2. Koot- Spruit 63,33. C-lijn: 1. fam.Roozen 70,31. 2. Bikker-Cavalini 57,81. D-lijn: 1. Nieuweboer-Pin 57,29. 2. Jonker- Vogel 56,25. Bridgeclub Limmen LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 26 januari als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Dolmans-Bollweg 65.63, 2. v.d.Eng-Straathof 57.14, 3. Alderlieste- De Groot 53.13, B-lijn: 1. v.Duyn- v.Toornburg 65.36, 2/3. Klous- v.Straaten en Balkenende-Min 56.43, C-lijn: 1. Schoonakker-Mulder 63.21,2. Mooij-Boelhouwer 62.50,3. Blommert- Kruyswijk 57.86, D-lijn: 1. Ligthart- Vasbinder 59.82, 2. Vriend-Zwalua 55.80, 3. Fam.v.d.Storm 52.23, E-lijn: 1. Vasbinder-Zwertbroek 55.80, 2. Fam.Segerius 54.02,3. Nijman-Geels en Beentjes-Duindam 52.23. beschouwden we vooraf als bonus. Leuk om mee te maken, maar we gingen in elk geval relaxed naar die finaleronde toe." Zaalhockey vereist een grote bal vaardigheid, snelheid van handelen en veel spelinzicht. Het is een perfect spel als voorbereiding voor veldhockey. Door de grote clubs wordt er veel in geïnvesteerd en aan zo'n finaleronde ook veel waarde gehecht. Daarom komen er ook veel scouts van de grote clubs kijken of er talenten rondlopen. Zondag werd de strijd aangebonden met Rotterdam, de grootste club van Nederland met meer dan 2000 leden, 8 kunstgrasvelden en boordevol ambities. De Heiloose meiden waren niet onder de indruk, al was de 2-1 winst zwaar bevochten. De finale tegen Kampong was een bloedstollend gelijkspel. Uiteindelijk werd de loterij verloren. „De meiden hebben als echte Terriërs gespeeld. We hebben een fantastisch resultaat bereikt. We zijn allemaal hart stikke blij", aldus Waasdorp en Sommeyer. Effect wint eigen toernooi HEILOO - Afgelopen zondag heeft het team Heren Recreanten-2 van Effect het eigen toernooi in Sporthal het Vennewater gewonnen. Weliswaar in de B-poule, maar toch... De winnaars van de A- poule waren Zuidwester, gevolgd door VVA-2 en de Stolp. Bij de dames werd Katapult kampioen. Elk jaar organiseert een ander recreatieteam van de volleybalvereniging Effect dit toernooi en met 23 deelnemende teams kan het niet anders dan erg gezellig zijn. De uitslag doet er dan niet zoveel toe, als er maar lekker gebald kan worden en dat werd er! HEILOO - Helaas, het competitiesei zoen 2004/2005 zit alweer op. Met elf teams is de competitie gestart En wat niemand had durven dromen; maar liefst zeven teams zijn kampioen geworden. Te beginnen met het hoogste seniorenteam. Dit team was onver slaanbaar. Alle wedstrijden werden gewonnen. Een geweldig resultaat, vooral omdat de vereniging na lange tijd weer een team heeft dat op lande lijk niveau mag meespelen. Arko de Betué, Marie-Jose Albers, Ellen Ranzijn en Martijn v.d. Haak werden kampioen. Team 2 had dit seizoen te kampen met pech. Veel blessures, waarvan één lang durig. Maar na twee seizoenen achter elkaar te zijn gepromoveerd, is het dit team wel gelukt om in de hoofdklasse te mogen blijven spelen. Dus al met al niet slecht gedaan Erik Sanders, Eric Smilde, Maurice v.d. Meij, Marije de Wijs en Cynthia Hogeslag. Dan team 3. Ongelofelijk spannend hebben zij het dit seizoen gemaakt. Of ze eerste of tweede in hun poule zou den worden hing helemaal af van de wedstrijd van afgelopen zondag.. Deze partij werd echter zeer overtuigend met 8-0 gewonnen waardoor ook het derde team kampioen is geworden met Martijn Harren, Karin Kalshoven, Tim Zegwaard, Tanja de Wijs en Marja Zeeman. Het vierde seniorenteam met Remco Roos, Jeroen de Klerk, Ralf Manni, Elly de Boer, Susan van Beek en Sabine Ramak heeft ook een heel goed seizoen achter de rug. Om kampioen te worden waren zij afhankelijk van de uitslag van de laatste partij. Deze partij eindigde in een gelijkspel, waardoor zij op een gedeelde eerste plaats stonden. Echter het 'doelgemiddelde' was niet in hun voordeel en zij eindigden op een tweede plaats. Het hoogste jeugdteam heeft het net niet kunnen halen. Maar 18 punten uit 13 wedstrijden is wel goed voor een goede derde plaats in hun poule. Eddy de Boer, Kars Rotteveel, Ilse de Vries en Dorothé Ranzijn waren desondanks blij. Dan jeugdteam 6. Een team dat onge slagen het einde van het seizoen heeft gehaald. Wel twee keer in een uitwed strijd een gelijkspel gehaald, maar voor de rest alleen maar mooie overwinnin gen. Een echt kampioensteam! Volgend seizoen weer een stapje hoger. Prima resultaat voor Querine Heesterbeek, Daphne Wiebering, Menno Sanders, Steven Koreman en Erwin Koreman. In de jeugdklasse C speelde team 7. Wat dit team heeft gepresteerd dit sei zoen is bijna ongelofelijk. Elke wed strijd werd met overtuigende cijfers gewonnen. Van alle 96 sets heeft dit team slechts vijf sets verloren. Een sco ringspercentage van maar liefst bijna 95% door Bastiaan Wortman, Lisa Swart, Michelle van Dijk en Martijn Bakker. Team 8 heeft het best lastig gehad dit seizoen. Zij hebben geweldig hun best gedaan en zijn op een schitterende tweede plaats geëindigd. Hard gevoch ten maar helaas zat een kampioen schap er niet in deze keer voor Roy Brouwer, Berend Blok, Elise van Dam en Charlotte de Backker. In de jeugdklasse C heeft team 9 het tot aan de laatste dag erg spannend gehou den. Zij moesten tegen de nummer 1 met slechts 1 punt achterstand. Een prachtige wedstrijd die door Vennewater prima werd gewonnen waardoor ook dit team zich een waardig kampioen mocht noemen. Sanne van Balen, Anouk van Dam, Arjan Droste, Rong Zwemmer en Daan Peeters hebben geweldig goed gevochten en zijn verdiend kampioen geworden. Dan nu het neusje van de zalm. Vennewater team 10. Of, zoals zij zich zelf ook wel noemen VenTen. Dit team heeft een unieke prestatie neergezet. Dit team was werkelijk niet te ver- slaan.Alle twaalf wedstrijden werden met grote cijfers gewonnen. Van de 96 sets werden er slechts twee verloren. Deze prestatie betekent tevens dat zij ook als eerste zijn geëindigd in de TopTeam lijst van het NHN District. Hierbij hebben zij een score gehaald van maar liefst 97,92%. Robert Noorman, Falko de Graaf, Larissa le Blansch en Tara Timmer kunnen trots zijn. Tenslotte het jongste team 11. Deze jongens en meisjes hebben het zeer goed gedaan en zijn een belofte voor de komende jaren. Een keurige derde plaats in hun poule is het resultaat voor Robin Haak, Björn Röseler, Bas Peeters, Liselotte van Balen, Ynonne Kleef, Esmeé Röseler, Suzam Admiraal en Kaylee de Waard. v.i.n.r Arko Betué, Marie^Jose Albers, lallen Ranzijn. Martijn v.d. Haak W. Dames 1 Dimtronic Meervogels AKERSLOOT - Afgelopen zondag speelden Dames 1 van Dimtronic Meervogels tegen Monnickendam een goede wedstrijd. In de eerste helft scoorden beide teams om en om. Dimtronic Meervogels scoorde voorna melijk uit de tweede lijn. Monnickendam moest het voorname lijk hebben van de combinaties met de cirkelspeelster. De ruststand was 9-10 in het voordeel van Monnickendam. De tweede helft ging wederom gelijk op. flet leek er tot 10 seconden voor het einde naar uit te zien dat Monnickendam met de winst naar huis ging. Maar na een hard afstandschot uit de tweede lijn van Dimtronic Meervogels werd het vlak voor tijd toch nog een verdiend gelijk spel. HEILOO - Heilooënaar Jan Rijnbeek (61) heeft op vrijdag 28 januari de alternatieve elfstedentocht volbracht in een tijd van 10 uur en 37 minuten. De volle afstand van 200 km werd afgelegd in 8 ronden van 25 kilometer op de Weissensee in Oostenrijk. Deze gepen sioneerde gemeenteambtenaar startte om 7.00 uur terwijl het kwik op 18 gra den onder nul stond. Ogen, oren en neus kregen het flink te verduren maar er moest vooral op bevriezingsver schijnselen van de tenen worden gelet. De vele scheuren in het ijs betekende dat er geconcentreerd moest worden geschaatst, valpartijen waren onvermij delijk en de blauwe plekken dus ook. De wind speelde gelukkig een onderge schikte rol en daardoor konden vrij constante snelheden worden gereden. Een transponder registreerde de tijd van elke ronde. Na zes ronden evalueerde Jan Rijnbeek zijn kansen en besloot aangemoedigd door omstanders de zevende ronde in te gaan. In de zevende ronde kon hij aansluiting vinden bij een groep en zorgde ervoor dat hij opnieuw in dubio kwam te staan voor de laatste ronde. Hoewel gesteund door een sportief hart, en prima conditie wist hij dat de laatste ronde op karakter aan moest komen. De baan zou steeds leger wor den en de schemering zou zijn intrede gaan doen. Gesterkt door omstanders en de goede verzorging van de organi satie vertrok hij voor een nu of nooit. Om 17.37 uur kwam hij geplaagd door evenwichtsstoornissen moe maar vol daan over de finish, waar hij door de enthousiaste verslaggever werd binnengehaald. Met een gemiddelde snelheid over de hele dag van 18,8 km/uur en een ervaring rijker kan hij terugkijken op een fantastische presta tie. (zie ook: www.weissensee.nl). Jan Rijnbeek 'ijs er sterk' op de Weissensee Biljartclub 't Treffertje HEILOO - Traditiegetrouw was er op zaterdag 15 januari weer de nieuwjaars competitie oftewel de spellendag van biljartclub 't Treffertje in het Trefpunt. Niet minder dan 56 biljarters kruisten hun keu's om uit te maken wie winnaar zou worden van de diverse spelsoorten. Om 9.30 uur verwelkomde de voorzit ter Cor Keeman de biljarters onder het genot van koffie met een plak cake. Ook bedankte hij Jan van Diepen als aftredend voorzitter voor het vele werk dat hij in de afgelopen jaren voor de biljartclub heeft verricht. Onder leiding van Jan van Willigen kon om 10.00 uur met de diverse spelsoor ten worden begonnen. Na enerverende wedstrijden waren de uitslagen als SY Vredeburg LIMMEN - Vrijdag 28 januari speelde SV Vredeburg ronde 15 van de interne competitie. R.vd Storm ondervond de wreedheid van het schaken tegen B. Stolp. In een gewonnen stelling met allerlei penningen plaatste hij na een 3 uur durende sterke partij zijn toren op de verkeerde plek en gaf hij hiermee al zijn voordelen op. B. Stolp reageerde opgelucht, ruilde af naar winst en vero verde de mooie tweede plaats achter koploper en afwezig doelwit J. Admiraal. C. Pepping liet zich verrassen door de jeugdige M. van Buuren. In de B-groep liet Alex Zwart zich niet van de wijs brengen en deed goede zetten tegen Bart Pepping wat een mooie overwinning opleverde. Hidde Ebels speelde te optimistisch en moet volgens zijn wijze vader wat meer op zijn han den gaan zitten, met zijn te snelle zetten tegen Alex Termes verloor hij teveel stukken. Uitslagen: Groep A. B. Stolp-R vd Storm 1-0, H. Ebels-D. Aafjes 1-0, H. Levering-G. Pouw 1-0, P. vd Heijdt-G. Hafkamp remise, B. Blekemolen-M. van Rees remise, M. Kos-R. Termes 0-1, J. de Graaf-R. Rommel 0-1, M. Voorwalt-M. Sturk 0-U N. Pepping-E. van Duin 0-1, M. Krom-T. Gastelein 1-0, M. Koot-T. Witkamp 1-0, S. Sofan-W. Mijnsbergen 1-0, M. van Buuren-C. Pepping 1-0 Groep B. Karei Voorwalt-Bert Hollander 0-1, Thomas de Vries-Allard de Vries remise, Dylan de Vries-Ozair Dahi l-0,Tjardo Sassen-Loek Admiraal 0-1, Remi Aafjes-Floris-Jan van Zanten 1-0, Joep van Zanten-Fabienne Mijnsbergen 0-1, Alex Zwart-Bart Pepping 1-0, Laura Aafjes-Steven Boon 0-1, Alex Termes-Hidde Ebels 1-0. EGMOND - Op 17 februari om 15.00 uur slaat wethouder Elfriede Assuschkewitsch de eerste paal voor de bouw van het buurtwinkelcentrum (voorheen Plan 'de Waard') in Egmond aan den Hoef. Het winkelcentrum biedt plaats aan een supermarkt, versspeci aalzaken, een bibliotheek, een bedrijfs- en kantoorruimte en zeven woningen. Het centrum krijgt de naam: de 'Driehoeck' en wordt gebouwd door Bouwbedrijf Van der Gragt B.V. en geëxploiteerd door EME II B.V. Het pand krijgt op de begane grond een supermarkt, met een oppervlakte van 1200 m2 en versspeciaakaken, samen 500 m2. De winkels vervangen de bestaande detailhandel in de kern Egmond aan den Hoef. De bibliotheek, met een oppervlakte van 800m2 wordt de centrale bibliotheek voor de drie Egmondse kernen. De bibliotheek en een bedrijfs- en kantoorruimte met een oppervlakte 400 m2 zijn in de ruimte op Handen uit de mouwen als vrijwilliger BERGEN - PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland is óók natuurbeheer der en organiseert werkdagen voor mensen die als vrijwilliger willen mee werken in het duin. Het Greenteam van PWN zorgt voor de begeleiding. Zaterdag 5 februari is er weer een werkdag in het Noordhollands Duinreservaat bij Bergen. Er wordt verzameld op de parkeer plaats Uilenvangersweg, gelegen aan de Zeeweg naar Bergen aan Zee. Om 10.00 uur wordt gestart met koffie of thee en rond 16.00 uur eindigen de werkzaamheden. Aanmelden kan telefonisch via nummer 023-5413289 of via de website www.pwn.nl. Kinderen onder begeleiding zijn wel kom. Brood, laarzen of stevige schoe nen en kleding die tegen een stootje kan, dienen deelnemers zelf mee te nemen. PWN zorgt voor deugdelijk gereedschap koffie, thee en soep. Clubkampioenschap AMAK marathon AKERSLOOT - De Akersloter Marathon Klub (Amak) houdt zondag 6 februari haar vierde clubkampioen schap. Deze wordt gehouden tijdens de TwiskeMolenloop te Landsmeer. De wedstrijd gaat over 21,1 kilometer en voert door het recreatiegebied 't Twiske. De start is om 11.00 uur. Vertrek vanaf 't Kruispunt om 9.30 uur. Voor info: 0251-313738. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van de maan dagavond gespeelde wedstrijden zijn als volgt: A-lijn 1 Dijkema - v. Heivoort 54.2,2/3 Fam. v. Diepen de Bruijckère - de Waal 53.1; B-lijn 1 de Groot - Laan 67.8,2 Haafkens - Schipper 59.9; C-lijn 1 Lind - Krieger 57.8, 2 Daudey - Beerepoot 54.7; D-lijn 1 Kruijswijk - v Twuijver 58.3,2 v Toornburg - de Vries 56.8; E-lijn 1 Noordenbos - v Veen 65.0, 2 Kooij - Bakker 62.5. volgt: Van aquit: 1. J. Oud 35 punten, 2. J. Schouten 31 punten, 3. J. Koers 29 punten. Cirkelspel: 1. J. Veel 36 punten, 2. A. Borst 36 punten, 3. G. Bakker 36 punten. Vlotbruggen: 1. Michels 75 punten, 2. J. V. Willigen 62 punten, 3. P. De Graaf 51 punten. Poortenspel: 1. K. De Ruiter 110 punten, 2. J. Zwaan 100 punten, 3. H. den Haan 100 punten. Keuenspel (Minste beurten) 1. v. Merendonk 6 beurten, 2. J. Schouten 7 beurten, 3. T. De Laat 8 beurten. De muzikale omlijsting werd op bijzondere gezellige wijze ondersteund door de heer en mevrouw Gibbels, met accor deon en piano. Al met al kan men terugkijken op een bijzondere en zeer geslaagde dag. De organisators hiervan verdienen alle lof. de eerste verdieping geprojecteerd. Daarboven komen 7 woningen met een totale oppervlakte van 756m2. Over de vormgeving van het gebouw en de inpassing van het gebouw in de omgeving is lang nagedacht. Het gebouw krijgt een sterk hellend vegeta tiedak, dat wordt ingezaaid met een mos-sedum begroeiing. Na verloop van tijd zal de plaatselijke duinvegetatie op het dak gaan wortelen waardoor het dak volledig in zijn natuurlijke omge ving wordt opgenomen. De aanvraag om een bouwvergunning is in december 2002 bij de gemeente Bergen ingediend. In oktober 2003 heeft het college van Bergen de bouw vergunning verleend. De bouwvergun ning is in december 2004 onherroepelijk geworden. De bouw van het winkelcen trum is mogelijk geworden na het vol gen van een vrijstellingsprocedure op grond van artikel 19 lid 1 van de Wet op de ruimtelijke Ordening. Bijzonder concert in Ypma Robijnzaal I EGMOND - In de sfeervolle concert zaal aan de Robijnstraat 5 te Alkmaar valt op zaterdag 12 februari een bijzoh- der concert te beluisteren. Het pro gramma bestaat uit werken van de Egmondse componist Jan Burger, een 9-tal liederen voor sopraan met piano begeleiding en een aantal solo compo sities, voor piano, waaronder drie wereldpremières: 'Dans Angeliqué', 'Grains de Bonheur', en 'Misterioso';; Componist Jan Burger is er trots op dat de prachtige sopraan Mirjam Wakelkamp zijn liederen ten gehore zal brengen. De vleugel zal bespeeld wor den door de echtgenote van de compo nist, Wijnanda Burger. Jan Burger zal iedere compositie voorzien van e£n korte toelichting. De muziek van Jan Burger begint steeds meer nationale en internationale bekendheid te krijgen. Een in 2003 opgenomen cd met compo sities voor solo piano is het afgelopen jaar veelvuldig op de klassieke" radio zenders te horen geweest. Aahvapg concert om 14.00 uur, toegang 10,-, kinderen 5,-. Het is raadzaam vroeg tijdig te reserveren, tel. 072-5414400. EGMOND - Vrijdagavond 4 februari houdt de vereniging De Egmondse Föto Amateur alweer de vierde wedstrijd avond van dit seizoen. Dit keer is het verplichte thema; Religie. Religie is uiteraard een onderwerp dat in vele facetten kan worden belicht maar juist gezien de vele mogelijkheden evenzo moeilijk te fotograferenj Waar de een haast dagelijks aan voor bijgaat is voor de ander een belangrijke vorm van bestaan. Juist in deze drukke tijden waar diverse vormen van religie in het middelpunt van de belangstelling staan lijkt het onderwerp eenvoudig en voor de hand liggend, maar toch is h£t juist de kunst om dit op eigenwijze in beeld te brengen. De organisatie van DEFA is dan ook zeer benieuwd hoe de leden met dit onderwerp zijn omgegaan. Door Ripa Morssink wordt als bijdrage een foto van de binnenzijde van de kapel aan hfet Begijnhof in Amsterdam ingeleverd. Belangstellenden voor de vereniging kunnen zich vrijdagavond melden in het verenigingsgebouw naast de RK Kerk in de Wilhelminastraat in Egmond aan Zep. Afzwemmen zwembad Loos HEILOO - Op 25 januari werd er door een grote groep leerlingen van zwem bad Loos afgezwommen voor het A en B diploma. Dit werd gehouden in de Beeck in Bergen. Namens de nationale raad zwemdiploma's was er niemand aanwezig maar ondanks dat werd er zeer goed gezwommen door de kinde ren. Allemaal geslaagd, De geslaagden zijn: Diploma A: Jelle ^Aalberts, Dennis Admiraal, Loïs Bosschaart, Vincent Bruin, Emelie den Dunnen, Martijn den Hartog, Max Haverkamp, Lars Hoole Matthijs Hulsebos, Margot Huurdeman, Jesper Kamp, Lasse Kareis, Niels Krijnen, Lisa Ligthart, Bram v.d. Linden, Daniëlle McNee, Thijs Nanne, Bonnie Olij, Valerie Oosterwijk, Samuel Ornstein, Rick Ory, Roy Pietersz, Romy van Roode, Leon Schilder, Michelle Schouten, Lisanne Schut, Lysanne Visser, Jens de Vries, Rob Zomerdijk. Diploma B: Sophie v.d. Blom, Raymon Dumont, Tim Favot, Maaike Fraase Storm, Yvonne Fraase Storm, Earth Grob, Roosmarijn van Haneghem, Twan Heidemann, Lars Mulder, Junior van Ophuizen, Jordi Reinders, Roel Verlooy, Willemijn Wallis, Jimi van Weert, Suzanne Woltheus. Winterwandeling in de Wimmenummerduinen; EGMOND - We hebben nog niet io veel winter gehad, dit jaar; alleen ^wjjt lichte vorst, maar wel veel wind. Al wor den de winters minder koud, het is e$i tijd van afzien voor dier en plant.Tijdens de maandelijkse natuurwandeling in de Wimmenummerduinen gaat u bekijken hoe zij die tijd doorkomen. Bomen en struiken hebben hun blade ren al maanden geleden laten vallen, maar hun knoppen zijn al klaar voor een nieuwe start en sommigen, zoals de hazelaar, bloeien al. Veel kruidachtige overblijvende planten zijn laag bij de grond al weer groen. En voor mossen js de winter juist de beste tijd. Er is diis altijd wat te zien in de natuur, ook ojp zondagmorgen 6 februari. Om 11.00 uur begint dan een wandeling met eejn natuurgids van het IVN, de vereniging voor natuur- en milieueducatie bij h$t PWN-informatiebord aan het Nacty- tegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. De wandeling duurt ongeveer 2 uur. U loopt deels door het open duin en deels langs de binnenduinrand. Men dient zelf te zor gen voor een toegangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat vap PWN. Van volwassenen wordt een vrij willige bijdrage van 1,50 verwachj; voor kinderen is dat 1,-. HEILOO - Onder het motto het verle den ligt achter ons, het wordt een prachtige schaakavond en de toekomst lacht ons toe vierde de schaakvereni ging Oppositie afgelopen dinsdag haar 71ste verjaardag. Dit heuglijke feit werd door voorzitter Herman Limmen in een grappig toespraakje gememo reerd. Schaken is een boeiend spel en een combinatie van passie, kennis, voorstellingsvermogen, flair, lef, koel bloedigheid, bluf en incasseringsvermo gen. Het bestuur had kans gezien de heer Eddy Sibbing, schaakpromotor van de NHSB, te strikken om ons te vertellen hoe je dit allemaal vorm kunt geven. De heer Sibbing illustreerde één en ander met het begrip KASsa. Als je goed blijft denken aan deze drie pun ten, dan zal je ongetwijfeld betere par tijen gaan spelen. Kwetsbaar: een belangrijke term in het schaken. Als je weet wat er kwetsbaar is bij je tegen stander dan kan je plannetjes beden ken om daarop te spelen. Simpele voor beelden van kwetsbaarheid zijn: een (open)geslagen koningsstelling, een slechte pionnenstructuur of een stuk dat gevaar loopt (insluiten!). Activiteit: activiteit is vanaf het eerste zet het doel van de stukken. Waar staan je stukken het beste en kijken ze naar velden en stukken van de tegenstander. Natuurlijk moet je er wel aan denken dat een paard dat naar 8 onbelangrijke velden kijkt niet zo actief is als een paard dat midden op het strijdtoneel staat! Soms is het ook slim om de acti viteit van je tegenstander te verkleinen, door het ruilen van zijn actieve stuk ken. Samenwerking: Samen werken is (net als in een teamsport) heel belang rijk in schaken. Probeer daarom jouw stukken zo neer te zetten dat ze goed samenwerken: kijken naar hetzelfde punt (veld of stuk), allebei een taak hebben zodat ze elkaar helpen (aanvul len). Natuurlijk is het ook goed om de samenwerking van de stukken van je tegenstander te verstoren. Dit zijn drie eenvoudige, heldere stellingen maar in de praktijk o zo lastig uit te voeren! Aan de hand van een voorbeeldpartij van 16 juli 1981 uit zijn eigen schaak praktijk demonstreerde Sibbing de bedoeling van KASsa feilloos. De scha kers van Oppositie zaten ademloos te kijken en te genieten van de vele moge- lijkheden. Als sluitstuk speelde hij met flair nog een simultaan tegen 21 Opposanten waarvan alleen Lourens van Veelen wist te winnen. Verder stond hij slechts een handvol remises toe waarvan er een aan Joop de Lange werd gegund omdat hij zijn partij met veel fantasie en durf opzette. Van Ham daarentegen speelde in een positioneel wrakke stelling gewoon door maar Sibbing zette zijn voordeel resoluut m winst om. Kortom, een heerlijke schaakavond. J Foresters D-selectie wint toernooi AKERSLOOT - Onlangs vond £n Akersloot het indoor boardingtoernooi plaats. Dit wordt jaarlijks georganiseerd en inmiddels doen daar ook jeugdseleè- ties aan mee van profclubs als Ajax, Feyenoord, PSV, Heerenveen, Willem II en Volendam. Ook diverse regionale clubs doen mee, waaronder de Foresters met verscheidene selectieteams (tot 1J2 jaar). Na ruime overwinningen op Willem II, Heerenveen, Volendam ep Vitesse '22 werden de Foresters-spele*s glansrijk eerste in de poule. In de hal^e finale kwamen zij het sterke ADO 20 tegen. Na een bloedstollende wedstrijd werd nipt met 2-1 gewonnen. De finale werd gespeeld in een volle sporthal in Akersloot tussen de Foresters en Uitgeest. Uiteindelijk werd het 7-3 voor de Foresters na overtuigende combina ties en het goed benutten van de kan sen. Hiermee werd door dit team een unieke prestatie bereikt. JPSSW? Nieuws rond i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 10