Honden in Heiloo Erkennen van kinderen en naamskeuze w f DuiN r W schildersbedrijf ór HEILOO Br V Jk 0 aJÊr Vincent. Kei j sper VOOR UW SCHILDERWERK BINNEN EN BUITEN BEHANGWERK SAUSWERK WANDAFWERKING Tweetalig onderwijs Topsport Grafimedia Sportklassen UITKIJKPOST - 2 FEBRUARI 2005 - PAGINA 4 A/V" MÈÈm 1 H IgL. J Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De vervuiling van straten, trottoirs, plantsoenen en dergelijke zijn veel inwoners van Heiloo een doom in het oog. Het loslopen van honden veroorzaakt soms ook overlast, bijvoorbeeld door het opjagen van vee, of naar andere, wel aangelijnde, honden. m - Graag willen wij alle hondenbezitters herinneren aan de maatregelen die gelden in onze gemeente. Aanlijngebod in de gehele gemeente, behalve in de los loopgebieden Opruimplicht in de gehele gemeente, behalve in de los loopgebieden Hondenpoep dient in de zogenaamde drollinettes gede poneerd te worden *De hondenbelas ting bedraagt 72,00 per hond per jaar (tarief 2005) Het begin en het einde van een los loopgebied zijn door middel van een bord Bouwen en wonen Bouw landgoedwoning met parkeerkelder op de hoek Hoogeweg/Kapellaan (attikel 19 lid 1 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4 van de Woningwet medewerking te verlenen aan het voorgenomen plan voor de bouw van een landgoedwoning met parkeerkelder op de hoek Hoogeweg/Kapellaan. Het perceel van 2600 m2 is gelegen in de zogenaamde groene buffer van het voorontwerp bestemmings plan Zandzoom. In deze groene buffer is alleen aanvullende woningbouw in de vorm van landgoederen gepland. Ter plaatse geldt nu nog het bestemmingsplan Landelijk Gebied met de bestemming 'Agrarische Gebied - A\ Het voorgenomen bouwplan is niet in overeenstemming met dit bestem mingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Vooruitlo pend hierop heeft op grond van de desbetreffende verordening een inspraakpro cedure plaatsgevonden. Naar aanleiding van de ingediende zienswijzen is een hoorzitting gehouden, waarvan een verslag is opgesteld. Voorts is een zakelijke weergave gemaakt (inspraakverslag) naar aanleiding van de inge diende reacties. Ook is ten behoeve van deze zelfstandige projectprocedure een ruimtelijke onderbouwing opgesteld alsmede een ecolo gische quick-scan. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 3 februari 2005 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks- balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. Kerkelaan 43, reg.nr. 2005/0007 ged. veranderen van een woning ontvangstdatum: 27 januari 2005 Ronde Laan 68, reg.nr. 2004/0381 ged. veranderen van een woning (vergroten raamkozijn keuken) ontvangstdatum: 20 januari 2005 WÊÊÊÊÊ aangegeven. Drollinettes vindt u ver spreid óver heel Heiloo. Op veel plaatsen in onze gemeente houden hondenbezitters zich gelukkig goed aan de regels en ruimen de poep van hun hond netjes op. Helaas is er een kleine minderheid die voor overlast zorgt. Wij vragen uw aandacht om dit voor de toekomst te verbeteren. Na constatering en melding van een overtreding zal de overtreder worden aangesproken door de hondenwachter van de gemeente Heiloo, de heer J. Rückert. Als de overtreder de illegale situatie toch continueert of laat continu eren, kan de hondenwachter, beëdigd als opsporingsambtenaar, een proces verbaal uitschrijven. Meer informatie Voor geïnteresseerden is er een informa tiefolder "Honden in Heiloo" beschikbaar bij het informatiecentrum van het gemeentehuis. Hierin staan onder andere de losloopgebieden en de plaatsen waar drollinettes zijn geplaatst aangegeven. Voor informatie en/of meldingen kunt u ook telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. De laatste jaren zijn er nieuwe regels gekomen met betrekking tot het erkennen van kinderen en de mogelijkheid van naamskeuze. Onderstaand in het kort informatie die van belang is als er een kind komt, ook in relatie met nationaliteit. 1.Als ouders gehuwd zijn en er wordt een kind geboren, dan is het een kind van beiden. Ouders hebben bij het eerste kind de mogelijkheid voor keuze van de achternaam van de vader of de moeder. Deze keuze kan gedaan worden voor de geboorte van het kind of uiterlijk bij geboorte-aangifte. Wel dienen beide ouders als er keuze wordt gedaan in persoon aanwezig te zijn. Doen ouders geen keuze dan krijgt het kind de naam van vader. Elk volgend kind met dezefde ouders krijgt dezelfde achternaam als het eerste kind. De ouders hebben van rechtswege het gezag. Nationaliteit wordt direct gerelateerd aan vader en moeder. Niet- nederlandse nationaliteiten kunnen meestal worden gewaarborgd door registratie bij autoriteiten van het betreffende land, maar is veelal afhan kelijk van het in dat land geldende recht. 2. Als de moeder ongehuwd is en er is een partner die het kind wil erkennen, dan zijn er de volgende mogelijkheden: a. erkennen tijdens de zwangerschap (erkenning ongeboren vrucht). Door de ambtenaar van de burgerlijke stand wordt een akte opgemaakt, waarin de gegevens van de moeder en de erkenner worden vastgelegd, alsmede een eventuele naamskeuze. Als het kindje wordt geboren dan zijn bij geboorte-aangifte deze zaken al geregeld. b.erkennen tijdens de geboorte aangifte. Door de ambtenaar van de burgerlijke stand wordt een geboorte akte opgemaakt. Voor erkenning en naamskeuze moet dan nog een aparte akte van erkenning worden opgemaakt. Als wordt gekozen voor de naam van de erkenner, moet de moeder persoonlijk bij de aangifte aanwezig zijn. Dit kan problemen geven zo vlak na de geboorte. Daar naast werkt de erkenning niet terug tot aan het tijdstip van geboorte. Als het kind of de moeder komt te over lijden voor de aangifte, dan kan het kind alleen alsnog erkend worden door tussenkomst van de rechter. Vennewatersweg 25, reg.nr. 2005/0021 bouwen van een woning ontvangstdatum: 26 januari 2005 Westerweg 197, reg.nr. 2004/0338 vergroten van een woning vergroten woning en aanbouw garage ontvangstdatum: 21 januari 2005 Zevenhuizerlaan 77, reg.nr. 2005/0020 ged. vergroten van een woning (woon- en bijkeuken) ontvangstdatum: 26 januari 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan via procedure art. 19. lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de berging (opslagruimte) op het adres Westerweg 83a. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 3 februari 2005 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 Openingstijden gemeentehuisQ Maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Bosrank 64, reg.nr. 2004/0419 vergroten van een berging verzending: 26 januari 2005 Heerenweg 98, reg.nr. 2004/0396 bouwen van een berging verzending: 26 januari 2005 Laan van Muijs 34, reg.nr. 2005/0010 ged. slopen van een woning (kap) verzending: 26 januari 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en Ook het verkrijgen van de Neder-i landse nationaliteit is beperkt. Als de erkenner Nederlander is en de moedef heeft een vreemde nationaliteit, dan krijgt het kind in dit geval niet meer automatisch de Nederlandse nationali teit. Dat kan pas na drie jaar opvoeding en verloopt dan via eeft optieprocedure, die geld kost en werkt: niet terug. Dus als de moeder ongehuwd is en er is een partner die het kind wil erkennen, dan is het gewenst oirj tijdens de zwangerschap een akte van erkenning ongeboren vrucht op te laten maken. Ook bij erkenning geldt dat elk volgend kind van beiden dezelfde naam krijgt als het eerste kind. De moeder krijgt van rechtswege het gezag, de erkenner niet. Daarvoor moet een apart verzoekschrift worden ingediend bij de rechtbank. 1 J Meer informatie Meer informatie kunt u verkrijgen bij de publieksbalie Burgerzaken, telefoon-; nummer (072) 535 67 22. Als u een akte! van erkenning (ongeboren vrucht) wiltj laten opmaken, dan kunt u hiervóór' telefonische een afspraak maken (072) 535 67 18. wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u achten het bouw-of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoed eisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffie recht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Belangrijke nummers Bij Pronk Keukens ziet u op 1200m2 ruim 60 keukenopstellingen. ZUID! SCHERMER KOOKCURSUSSEN PERIODE JANUARI/APRIL Cadeau! Het Brugstuk 74, 1851 WZ Heiloo Tel. 072-5333179, mob 06-22576832 http://www.vincentkeijsper.nl e-mail: vincentkeijsper@wanadoo.nl Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) KIJK OP DE KUST BeH0UD De Stichting Duinbehoud zet zich al 25 jaar in voor het behoud en herstel van de Nederlandse duinen. Help mee het kustgebied te beschermen en word donateur. Meer informatie: bel 071 5160490 of www.duinbehoud.nl OPENBARE SCHOLENGEMEENSCHAP VOOR GYMNASIUM - ATHENEUM - HAVO - VMB0 at s Ai'ii-A- nHDHBBSMMfll j Hwn«nB Indonesisch koken 25 (div. apparatuur) 30 maart ESBSSmS www.pronkkeukens.nl TEVENS Alle keukenstijlen, ook handgemaakte keukens. Het grootste assortiment van Noord-Holland tegen de scherpste prijzen. Service en nazorg al meer dan 30 jaar een begrip! B|iaankoop van een keuken ontvangt u een bon voor een gratis kookcursus nbimaqnetron ?1. Combimagnetron 21, (alleen combimagnetron) (Complete uitleg voor het gebruik en handige tips voor de combimagnetron) Dinsdag 22 februari Woensdag 6 april Italiaans koken 25,- (div. apparatuur) Dinsdag 25 januari Woensdag 9 maart Tapas 25,- (div. apparatuur) Woensdag 16 februari Dinsdag 15 maart Ook bestaat de mogelijkheid om. met een groep van maximaal 20 personen zelf te koken. Voor informatie: Tel. 072-5044367 of kijk op: www.pronkkeukens.nl Bij aankoop van een complete keuken een semi-professioneel espresso-automaat cadeau. OPENINGSTIJDEN: MA. T/M VR. 09.00-17.30 UUR, KOOPAVOND (DO.) 19.00-21.00 UUR, ZAT. 10.00 16.00 UUR 5 KILOMETER TEN ZUIDOOSTEN VAN ALKMAAR - ZUIDERVAART 111 - ZUID-SCHERMER - TEL. 072-5044367 - RUIME H t.w.v ■hhbhbhbhhi ROB0NSBO5WEG 11 -1816 MK ALKMAAR (HOOFDGEBOUW) BERGERWEG 1 -1815 AC ALKMAAR E-mail: osg®willembiaeu.nl www.wiliemblaeu.nl www.lootschool.nl www.topsportschooi.ni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4