Big Buk Buk Band Battle in de startblokken Jubileum Winterink wordt gevierd met nieuwe auto Workshop poëzie Margreet Schouwenaar Bijeenkomst in Heiloo: Antisemitisme, nader bekeken Een hart voor Valentijn bij de Wereldwinkel Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Afslanken met Fysio Fitness Resultaten examen Computer typen voor de Basisschool USA Canada bij Goodbookers Met de Culturele Commissie naar het Frisia-museum Kom in actie met de Slank-Klup Rectificatie kinderdagverblijf de Kwekkerij UITKIJKPOST - 2 FEBRUARI 2004 - PAGINA 6 Paulusschool zet zich in voor slachtoffers tsunami Limmen, wat aanduidt dat het kinder dagverblijf zich in Limmen zou bevin den. Dit moet natuurlijk Heiloo ziju. Onze excuses. In de vorige editie van de Uitkijkpost, stond op pagina 14 een redactioneel stukje over het open huis van kinder dagverblijf de Kwekkerij afgedrukt. Voor het stukje stond de aanduiding HEILOO - De afgelopen week zijn de groepen 4 tot en met 8 druk bezig geweest om geld in te zamelen voor het Prithipura Infant Home in Sri Lanka. Dit kindertehuis is getroffen door de vloedgolf en vrijwel alle spullen zijn verloren gegaan. De school heeft voor het kindertehuis een actie opgezet. Zo gingen bijvoorbeeld de groepen 5 vori ge week vrijdag naar de ijsbaan om gesponsorde rondjes te schaatsen en deed groep 4a karweitjes voor een heit je. Afgelopen dinsdag van 13.30 tot 15.00 uur vonden de meeste activiteiten plaats. In de hele school konden de ouders genieten van optredens, een gokje wagen bij de roulette, een stukje taart of cake kopen, een dvd over het kindertehuis bekijken, meedoen aan een spel enzovoorts. Door het enthou siasme van kinderen en leerkrachten en de grote opkomst van ouders was deze middag een succes. Ook is er door ouders, opa's en oma's en alle andere bezoekers veel geld gegeven voor het kindertehuis. Nog niet al het geld is binnen, maar de voorlopige tussen stand is: 706,46 euro! HEILOO - In het voorjaar van 2005 is het weer tijd voor een van de oudste bandwedstrijden van Alkmaar en omstreken. Tijd voor drie avonden nieuwe ontdekkingen en spanning.Tijd voor de Big Buk Buk Band Battle. Zoals de naam al zegt, gaat het hier om een wedstrijd. Een wedstrijd tussen (beginnende) bands, die op een rede lijk makkelijke manier de kans krijgen om zich te bewijzen voor de ogen van veel publiek en een deskundige vakju ry, voornamelijk afkomstig uit de muziekwereld. In twee voorrondes krijgen pop/rock bandjes de gelegen heid op te treden en zich gedurende twintig minuten van hun beste kant te laten zien. Van elke voorronde zullen de beste twee bands doorgaan naar de finale. Als je die wint, mag je jezelf de winnaar noemen van de Big Buk Buk Band Battle Bokaal. Maar er is meer. De Band Battle is namelijk een voor ronde van Noord-Hollands Glorie, tevens een bandwedstrijd, maar nu met bands uit heel Noord-Holland. En die wedstrijd is weer een voorronde van de prestigieuze Grote Prijs van Nederland. Het zou dus zomaar kun nen dat je daar aan meedoet. scholen in het buitenland. Ook is er onlangs in samenwerking met een toneelgezelschap uit Londen een twee tal workshops voor klas 2 en 3 geweest geweest en hebben leerlingen de voor stelling Hamlet op de planken gezet. Het was een groot succes. In de bovenbouw worden de leerlingen van het tweetalig onderwijs opgeleid worden voor het Language A2 examen van het International Baccalaureate, een wereldwijd erkend en prestigieus diploma dat toegang geeft tot univer siteiten in het buitenland. Ter voorbe reiding hierop gaat de 3e klas dit voor jaar naar Oxford. Gymnasiasten, wel of niet deel uitma kend van de Tweetalige klassen, weten ook hun 'klassieke' plekje te veroveren op de VWO- afdeling binnen de school. Het vaklokaal klassieke talen is ingericht als een mini oudheidkundig museum: leerlingen verdiepen zich niet alleen in de talen, maar ook in archeo logie, mythologie en kunstgeschiede nis. Er zijn excursies naar opgravingen in binnen- en buitenland. Ook in het VMBO wordt aandacht aan internationalisering geschonken. Zo is er al twee keer een zeer geslaagde uit wisseling met Hongarije geweest, is er een uitwisseling met Tlxrkije in voorbe reiding, vindt er jaarlijks een skireis plaats en wordt Barcelona bezocht. De beroepsopleiding Grafimedia kan boven het Noordhollands-kanaal alleen op het Willem Blaeu gevolgd worden; specifiek is de werkplekken structuur waarbij op school de praktijksituatie wordt nagebootst. Dit gebeurt behalve bij Grafimedia ook bij Uiterlijke Verzorging, (kapsalon/ schoonheidssa lon), Consumptief (bakkerij/restaurant) en Voertuigentechniek(garage). opname en verbruik van middels een voedings- en bewegingsprogramma. Daarbij wordt ook een soort van hor loge gebruikt. Dit uurwerk registreert uw verbruik en laat u per week een persoonlijk advies tonen om het beoogde streef gewicht te bereiken. Fysio Fitness Oost biedt een persoon lijke begeleiding. Aan de hand van uw gegevens, zoals BMI, type werkdag en lichamelijke activiteit wordt een 10- wekelijks programma doorlopen. Wilt u meer weten? U bent van harte wel kom op de open dag op 12 februari. Adres De Loet 6, tel. 072-5333746. U kunt ook bellen voor een afspraak. HEILOO - Uitgaande van de Nederlandse Norm Gezond Bewegen is bewegen gezond. Als men naast meer bewegen ook nog wil afvallen, is er thans de mogelijkheid beide idealen te verwezenlijken. Fysio Fitness Oost, waar tevens cardio- en revalidatiefit- ness wordt gegeven, doet mee met de Health Fitclub Campagne. Afvallen is vaak een kwestie van meer calorieën verbranden dan innemen. Een manier om dit te bereiken is meer bewegen. Men onderschat vaak de hoeveelheid aan calorieën die wordt ingenomen en overschat en aantal verbrande calorie ën. Doel is het in balans brengen van Groei Bloei lezing met lichtbeelden weg." Het Alkmaarse bedrijf Winterink Tliinverzorging is een hove niersbedrijf dat zich toelegt op tuin aanleg en -onderhoud bij particulieren en bedrijven. Het bedrijf is expert op het gebied van de tuin: van advies en ontwerp, tot aanleg en onderhoud;, tuinrenovatie, sproeisystemen, sierbe strating en vijvers. Een compleet mém we tuin aanleggen of een bestaande tuin een nieuw aanzien geven: u zegj het maar. Ook als u zelf de gehele tuin-^ of een gedeelte hiervan, wilt aanleggen kunnen zij u adviseren en assisteren*. Winterink Tuinverzorging vindt u aan de Overkrocht 45 in Alkmaar, tel. 072- 5123642, of 06-55747751. HEILOO - Vrijdag kwamen Robert en Petra Winterink met medewerkers Peter en Rudolph hun derde bedrijfs auto ophalen bij van der Steen een nieuwe bedrijfsauto ophalen. Een cadeau vanwege het 20-jarig jubileum, dat deze maand wordt gevierd mis schien? „Nee hoor", lacht Ingrid. „Deze auto heben we niet besteld van wege het jubileum maar toevallig kwam het wel zo uit nu! De andere auto was namelijk af, dus er moest een nieuwe komen. Dat we op 6 februari officieel 20 jaar bestaan, is dus toeval. Maar wel een leuk toeval. Volgend weekend gaan we bovendien met het personeel en aanhang een weekendje HEILOO - Dinsdag 8 februari houdt Groei en Bloei afdeling Heiloo en Omstreken een lezing na haar jaarver gadering. De lezing wordt verzorgd door Karei en Kitty Wiegert. Sinds 1995 wonen zij in een stolpboerderij aan de Walingsdijk in Ursem. De stolp is een Noord-Hollandse boerderij waar de koestal, dars, hooiberg en woonge deelte allemaal onder één groot dak de ruimte vonden. Momenteel worden velen als woonboerderij gebruikt. Op het grote erf rond deze boerderij bevin den zich de moestuin, een boomgaard en een aantal borders. Het afgelopen jaar is bijgehouden hoe de vier seizoe nen verliepen; van de bloeiende sneeuwklokjes in januari tot het knot ten van de wilgen in december. De lezing vindt plaats in het ontmoetings centrum GGZ Willibrord, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo, aan vang 20.00 uur. HEILOO - In januari hebben de deel- Kramer (115 apm), Aron Kaptein (120 nemers aan de cursus Computertypen apm), Judith Schipper (120 apm), Sam voor het Basisonderwijs (groep 7 en 8) Rooker (120 apm), Suzanne bij Dompvloet Opleidingen deelgeno- Manshande (120 apm), Bram Bos (125 men aan het examen computertypen, apm), Manouk Groot (125 apm), Tim Hierbij een overzicht van de geslaagde Smit (125 apm), Sonja Ooijevaar (130 kandidaten. Achter de naam van de apm), Caspar Amson (130 apm), kandidaten staat de behaalde typsnel- Pauline Hekker (130 apm), Irene heid in aantal aanslagen per minuut Schokker (130 apm), Celina (apm). Zonneveld (130 apm), Eline Ziek (135 Dagmar Stam (110 apm), Anne-Marijn apm), Fenna van Strien (135 apm), van Ingen (110 apm), Tiemen de By Sophie de Ruiter (140 apm), Joy van (110 apm), Lotte Brink (110 apm), Wooning (140 apm), Jessica Bosman Bram Kareis (115 apm), Roos Koster (145 apm), Job Hoek (145 apm), Joyce (115 apm), Maaike van Bergejjk (115 van Weering (150 apm), Alex op de apm), Jonne Wijker (115 apm), Lars Weegh (150 apm), Lisa Schaap (150 apm), Alissa Panis (150 apm), Pauline van der Sluijs (155 apm), Maarten Westerdijk (155 apm), Rocco van der Mark (155 apm), Pieter Gimbel (160 apm), Moran Roelfs (160 apm), Sander de Ruiter (165 apm), Derk Wisman (170 apm), Marlies Visser (170 apm), combineerden in hun technisch perfect Frank Sengers (175 apm), Laurens afgewerkte schilderijen werkelijkheid Singeling (175 apm), Eveline Maan met niet bestaande elementen. Zie (175 apm), Suzanne Eelman (175 voor nadere informatie: www.frisia- apm), Floor Welling (180 apm), Steven museum.nl. Er wordt met eigen ver- Blaauboer (180 apm), Esmee voer gereden, of kan tegen vergoeding Hageman (180 apm), Jasper Smit (180 meerijden met een ander. U betaalt apm), Anouk van den Brink (180 vooruit per eenmalige machtiging, apm), Roy Klaver (185 apm), Irene Nadere informatie bij het Trefpunt. Roemer (190 apm), Sanne Bakker (190 De Culturele Commissie organiseert apm), Laura Sommeling (195 apm), eenmalige activiteiten met een cultu- Nienke van der Werf (210 apm) reel karakter voor mensen vanaf 50 De medewerkers van Dompvloet jaar, en is een initiatief van het Opleidingen feliciteren de kandidaten Samenwerkingsverband van de oude- met het behalen van het diploma. In renbonden ANBO en KBO en de februari starten de nieuwe cursussen. Stichting Ouderenwerk Heiloo.' Bel voor informatie: (072) 5330936. ties en cruises. Het is ook mogelijk om aan de hand van eigen eisen en wensen de reis op maat te laten samenstellen.. De ervaren Amerika specialisten van GoödBookers hel pen graag bij het samenstellen van een eigen reis. Door de lage dollarkoers is een USA/Canada trip nu heel voordelig. Een 9 daagse fly drive Florida, waar bij de vlucht, de overnachtingen en full inclusive autohuur is inbegrepen is er al vanaf 727,-. 18 Dagen zwerven mët de camper door het westen van Amerika kan al vanaf 1161,-, Dit is inclusief de vluchten, camperhuur en verblijf op de campings. Voor de niet zo indivi dueel ingestelde vakantieganger zijn er ook volledig verzorgde busreizen met Nederlandse reisleiding. Amerika en Canada hebben echt voor elk wat wils en de combinatie mogelijkheden zijn eindeloos. REGIO - Amerika en Canada zijn ook dit jaar weer een zeer gewilde vakantiebestemming. Amerika en Canada hebben echt voor elk wat wils en de combinatiemogelijkheden zijn eindeloos. Met een camper door de canyons, met een surfplank langs de stranden van Miami of AL, met een rugzak door Yosemite National Park, een gokje wagen in Las Vegas tot shoppen op Fifth Avenue. De lage dollarkoers maakt reizen naar dit continent nu nog aantrekke lijker. Voor wie de USA en Canada wil ontdekken per auto, camper, motor, trein, bus of op welke andere manier dan ook, heeft GoodBookers uitgebreide reisprogramma's beschik baar. Zowel voor beginnende als ervaren Noord-Amerika gangers biedt GoodBookers wel meer dan 1001 mogelijkheden van culturele rei zen, exotische strandvakanties en ontdekkingsreizen, tot actieve vakan- HEILOO - Donderdag 24 februari van 13.30 uur tot 16.00 uur organiseert de Culturele Commissie een bezoek aan het in 1997 opgerichte Frisia-museum in Spanbroek (bij Hoorn). Kaarten voor deelname E 7,50 (waarvoor toe gang, rondleiding en koffie) zijn tot 19 februari verkrijgbaar bij de receptie van het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 te Heiloo (telefoon 533 12 97, website www.ouderenwerkheiloo.nl) Het Frisia-museum is bekend om zijn grote collectie werken van magisch realisten, een kunststroming die in de jaren dertig van de vorige eeuw hoog tij vierde, met als beroemdste ver tegenwoordiger Care! Willink. Zij Nieuw: de mantelzorgmakelaar HEILOO - Wanneer u zorgt voor een gehandicapt, dementerend of chronisch ziek familielid, vriend of buur heeft Stichting Ouderenwerk Heiloo de mantelzorgmakelaar in het leven geroepen. Deze vrijwilligers hebben kunnnen uw zorg even overnemen, zodat u even een paar uur weg kunt, bijvoorbeeld naar de kapper of om lek ker een eind te wandelen of te fietsen. De mantelzorgmakelaar komt op don derdag 24 februari van 14.00 uur tot 16.00 uur in 't Trefpunt vertellen hoe hij/zij u van dienst kan zijn. Als u zich nu al aanmeldt, kan de vrijwilliger nog voor deze bijeenkomst komen kennis maken. Voor meer informatie en aan melding Stichting Ouderenwerk Heiloo: 072-5331297 of ouderenwerk. heiloo@hetnet.nl Inspirerende voorbeelden van vrije en vormvaste gedichten vormen het uit gangspunt van de opdrachten. Door het gezamenlijk bespreken van de opdrachten wordt er gewerkt aan inzicht en kwaliteitsverbetering van het geschrevenen. Het resultaat? Veel pogen tot, een- enkele mooie zin, een fraai gelukte strofe, een aanzet tot een gedicht, maar bovenal inzicht en schrijfplezier. De Workshop is voor iedereen dié houdt van Poëzie lezen en/of schrijven en voor een ieder die graag de pen hanteert. De Workshop start om 10 uur en eindigt rond de klok van vijf uur. Voor koffie, thee en de lunch wordt gezorgd. Belangstellenden kunnen voor opgave en/of inlichtingen bellen: 072 5332418 of mailen m.schouwe- naar01@quicknet.nl HEILOO - Dichteres en docente Margreet Schouwenaar geeft 12 febru ari een Workshop Poëzie in Castricum. Schouwenaar is een dichter uit de stal van Querido en heeft vijf dichtbundels op haar naam staan. Binnenkort ver schijnt haar zesde dichtbundel onder de titel Valtijd. In navolging van haar optreden tijden de Nationale gedicht endag in de bibliotheek te Heiloo geeft zij een Workshop Poëzie schrijven. In deze workshop, die gepresenteerd wordt onder de titel Taal is het woord niet, Komt de kunst van het betekenis leggen in weinig woorden aan de orde, evenals de zin van een witregel. Maar ook de kracht van de herhaling, de kunde van het rijm, beeldspraak, klank en ritme komen aan bod. Evenals het werken met woordvariaties, grammati cale constructies en ritmische associa ties. ren getoond zal worden. Om je vast op de zomer te verheugen! Op maandag 21 februari is Slank-Klup uitgenodigd bij Bewegings- en Massage instituut Heiloo, aan de Westerweg 389. Omdat bewegen onmisbaar is voor een goed figuur, maar dat soms niet altijd even makkelijk gaat, is het prettig dat er bewegingsbanken zijn. Alle voordelen van deze manier van bewegen zullen deze avond uitg'elegd worden en natuurlijk volgt er een demonstratie voor de liefhebbers. Op beide avonden gelden aantrekkelijke aanbiedingen, aanvang is 19.30 uur. Voor; meer infor matie, tel. 072-5332067. Inleveren pakketten voor Polen Vernieling hortensia's HEILOO - Uit de voor- en achtertuin van een woning in Boekenstein wer den tussen 21 en 23 januari de horten sia's 'gesnoeid'. In totaal werden 10 planten van hun knoppen ontdaan. Parkeercontroles HEILOO - Op dinsdag 25 januari werd tussen 11.30 en 12.30 uur gecontro leerd in de parkeerschijfzone rondom het winkelcentrum 't Loo. Op de par keerplaats aan de Willibrordusweg werden twee bekeuringen uitgeschre ven voor het niet gebruiken van de parkeerschijf. Tijdens een parkeercont- role gehouden op woensdag 26 januari werden in totaal 22 bekeuringen uitge schreven. 19 bekeuringen werden uit gedeeld voor het niet juist gebruiken van de parkeerschijf. IWeemaal werd bekeurd voor het onjuist instellen van de parkeerschijf. Een automobilist werd bekeurd voor het parkeren bui ten de vakken van de parkeerschijfzo ne. De controle werd gehouden in de parkeerschijfzone rond het winkelcen trum en het Raadhuisplein. Aanrijding met schade HEILOO - Donderdagmiddag 28 januari vond op de kruising van de Maas Geesteranusweg met de Dokterslaan een aanrijding tussen een bedrijfsauto en een personenauto plaats. De oorzaak van de aanrijding was dat de 33-jarige bestuurder van de bedrijfsauto op de Maas Geesteranus weg geen voorrang verleende aan de 73-jarige bestuurder van de personen auto. Er was alleen materiële schade. Diefstal tassen HEILOO - Uit de keuken van een winkel aan de Stationsweg werden zaterdagmiddag 29 januari twee dame stassen gestolen. De twee tassen lagen in een afschermde ruimte in de winkel die als keuken fungeerde. In de tassen zaten diverse goederen. optreden. Om 09.00 uur gaat hij 'door het lint' en opent daarmee de Praxis. Op woensdag 2 februari ontvangen de eerste 50 klanten een speciale cadeaubon t.w.v. E 100,- waarmee zij direct gratis kunnen shoppen bij Praxis Heerhugowaard. Iedere klant ontvangt woensdag 2 t/m zondag 6 februari een leuke attentie én 10% extra korting op alle aankopen! Ook op aanbiedingen, maatwerk en bestellingen. Tegen inlevering van de speciale bon uit de openingsfolder pntvangt men een gratis bouwemmer of klapkrat. Tijdens de openingsweek zijn er vele speciale activiteiten georganiseerd en worden er demonstraties gehouden voor de klusliefhebber. de vorst kan nog altijd toeslaan. En ook zonder dat het vriest kan het vaak guur en koud zijn. Daarom doet Wereldwinkel Heiloo aan de Stationsweg 105 de shawls in de aan bieding. Niet alleen de warme winters- hawls maar ook alle andere soorten kunt u deze maand met korting krij gen. Heeft u keelpijn, een stijve nek of bent u grieperig? Een zijden shawl, ook 's nachts gedragen, werkt genezend. Wist u trouwens dat de rooibosjam, de tapenade, de dessertsaus $n de chut ney deze maand extra goedkoop zijn? TWee voor de prijs van één! Dus laat de gelegenheid niet voorbij gaan, pro fiteer! Zie ook de advertentie in deze Uitkijkpost. HEILOO - Op 14 februari is het weer Valentijnsdag, een dag waarop mensen allerlei kleine presentjes kopen voor mensen van wie zij houden. En voor originele cadeautjes kunt u bij de Wereldwinkel heel goed terecht. Heel leuk om te geven is een chocolade Valentijnshart. Een hart staat immers symbool voor warmte en genegen heid. Nederland heeft bij de verschrik kelijke ramp in Zuid-Oost Azië ai bewezen een hart te hebben voor mensen in nood. Maar ook is het soms belangrijk om aan mensen in uw eigen omgeving uw genegenheid te tonen en u zult zien, zij zullen blij verrast zijn. Maar de Wereldwinkel heeft nog meer in petto. Ook al is het tot nu toe niet echt een strenge winter geweest, Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de cursus vijvers: zes lessen van 19.30 tot 21.30 uur, kosten 60,-. Een rustpunt in de tuin, waarin vissen, kikkers, sala manders en libellen u mateloos zullen boeien. Ook een waterval behoort tot de vele mogelijkheden, die het aanleg gen van een vijver biedt. Tijdens deze cursus worden onder meer de volgen de punten behandeld: de soort vijver (een folievijver of een voorgevormde vijver), het aanleggen, de inrichting, het onderhoud, de vijver in de winter, visziekten, filtersystemen, het biolo gisch evenwicht, hoe met eventuele problemen af te rekenen, de water kwaliteit/chemie, de vijvertuin en een dialezing over de diverse planten en vissen. De cursusprijs is inclusief sylla bus. Website maken 1 Op maandag 14 februari start bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Castricum de cursus Website maken. Zes lessen van 19.00 tot 20.30 uur, kosten 86,-. In deze cursus leer je op eenvoudige wijze websites te maken met behulp van het programma Microsoft Frontpage. Dit programma maakt gebruik van handige wizards die het bouwen van een website vergemak kelijken. Aan de hand van praktische opdrachten uit het cursusboek leer je met het programma te werken. Om deze cursus te, kunnen volgen moet je wel beschikken over een versie van het programma Microsoft Frontpage. De cursusprijs is inclusief het boek Frontpagè 2000:Is het boek reeds in uw bezit dan kunt u 12,- van de cursus prijs aftrekken. Vijvers Op woensdag 9 februari start bij CASTRICUM - Plusactiviteiten Bonhoeffercollege heeft de volgende cursussen op het programma: Exel Basiscursus Op maandag 14 februari start de basis cursus Exel 2000 onder Window^ bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege te Castricum. Zes lessen van 20.40 tot 21.55 uur, kosten 76,-. Na een alge mene uitleg van het begrip spreadsheet (rekenblad) staat het praktisch gebruik van Excel centraal. De volgende onder werpen komen aan bod: inleiding spre adsheets, Excel starten, begrippen werkboek en werkblad, gegevens in werkblad verwerken, indeling en vorm geving werkbladen. Kennis van Windows is noodzakelijk voor het volgen van deze cursus. De cur susprijs is inclusief boek en oefendisket te. Zijn boek en oefendiskette reeds in uw bezit dan kunt u 15,- van de cur susprijs aftrekken. Dialezing AVVH Voor informatie en inschrijving: 0251- 659119 (werkdagen) of www.plusacti- viteiten.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6