Castricummer schrijft boek over bewogen leven van zieke vrouw Geheim krattentransport van Brabant naar Limmen voor bouw recordkar Bulgaarse pianiste van wereldklasse komt naar NH Kerk in Castricum Nationaal Songfestival op Radio Castricum Tekenen en schilderen bij atelier Toonbeeld Project 'Samenwerken in het groen' Geen carnavaisoptocfit dit jaar voor Excelsior Boek 'COPD Een begrensd levenbiedt tal van adviezen voor lotgenoten Ronald McDonald huis ontvangt 111,- van de Uylenspieghels Verkeerde naam KVG Limmen Carnavalsweekend in Gorteldonk geslaagd GDB wil samenwerking lokale sport versterken Castricum Klassieke Concerten van start met extra concert Nadejda Vlaeva JC Conquista LIMMEN - Muziekvereniging Excelsior was niet van de partij tijdens de Carnavalsoptocht van zondag. „Heel plotseling is op donderdag 3 februari ons lid Dirk Pletting overle den. Uit respect naar Dirk, maar ook naar zijn familie hebben wij ter plekke besloten om dit jaar af te zien van deel name aan de optocht." CASTRICUM - „Het lijkt wel alsof het zo heeft moeten zijn. Juist op het moment dat het Astma Fonds een grote landelijke publiciteitscampagne over COPD (chronische bronchitis en long emfyseem) is gestart, verschijnt ook 'ons' boek 'COPD Een begrensd leven'. Dat kan bijna geen toeval zijn", opent schrijver Jacob Boudewijn uit het Noord-Hollandse Castricum, die in een biografie het leven van zijn vrouw beschrijft, die op 59-jarige leeftijd te horen krijgt dat zij longemfyseem heeft, waaraan zij na een slepende ziek teperiode van ruim 12 jaar op 14 sep tember 2004 is overleden. Het boek is een biografie. Het beschrijft het leven van Margaretha Dorothea, een vrouw met longemfy seem (COPD). Van de beginjaren van haar leven, haar verkering- en verlo vingstijd en tenslotte de huwelijksjaren. Maar vooral de laatste twaalf jaren waarin zij de strijd aanbindt met haar ziekte worden uitvoerig beschreven. De zomermaanden die zij samen met haar man doorbrengt bij hun vakantie huis in Friesland. De vele reizen die zij heeft gemaakt met haar man komen ook aan de orde. Maar ook haar voort durende zorg voor haar partner, kinde ren en kleinkinderen. Van alle jaren waarin zij werd geconfronteerd met COPD zijn gegevens vastgelegd in haar dagboeken. Deze dienden als basisma teriaal voor het 240 pagina's tellende boek. Boodschap voor COPD patiënten „De grote boodschap die wij beiden in het boek hebben willen meegeven is: hoe de kwaliteit van het leven van een patiënt met COPD kan worden verbe terd. We beschrijven tal van mogelijk heden hoe dat leven méér waarde kan krijgen. De ervaringen en adviezen in het boek zullen zonder twijfel tot een grote verbetering van de zin in het leven van COPD patiënten kunnen betekenen. Als leidraad voor het boek is het dagboek genomen dat de hoofd persoon Margaretha Dorothea gedu rende haar 12 jaar durende ziekte heeft bijgehouden. De aanwijzingen die in het boek uitvoerig worden beschreven zullen voor COPD patiënten van belang zijn. Het kan de patiënten wape nen tegen de 'valkuilen' die ze op de medische weg kunnen tegenkomen. Er staat daadwerkelijk een grote hoeveel heid onmisbare informatie in voor mensen met COPD. Voor iedereen met die aandoening is de informatie in het boek een 'must' om te weten", meldt Jack Buur, die zijn voornamen Jacob Boudewijn ook al in een eerder stadi um bij enkele kinderboeken van zijn hand als schrijvers pseudoniem gebruikte. Opbrengsten Het boek beschrijft met bijzondere aandacht de kwaliteit van leven, zoals die door de hoofdpersoon en haar familie in die twaalf jaren zijn ervaren. "De aanwijzingen die in het boek uit voerig worden beschreven, zijn voor véél COPD patiënten van belang", vin den ook de longartsen Dr. de Kanter- Koppenol van het Rode Kruis zieken huis in Beverwijk en Dr. Van de Graaff van Astmacentrum Heideheuvel in Hilversum, die samen met de zoon van de auteur zitting hebben in de Stichting Margaretha Dorothea die het boek uit geeft, met een idealistisch doel voor de opbrengsten van het boek. Ups In het boek wordt veel nadruk gelegd op de kwalitatieve aspecten van het leven van een COPD patiënt. "Zo wor den in de met regelmaat terugkerende cursieven in het boek de kwaliteitsas pecten en tips voor het omgaan met de ziekte beschreven", vervolgt de auteur, die zich herinnert dat zijn vrouw in de laatste 10 jaren van haar ziekte maar liefst 70.000 medicijn-innames heeft gehad. "Dat zijn bijna 20 medicijnen op allemaal verschillende tijdstippen per dag, hetgeen inhoudt dat je bijna het huis niet meer uit kan", meldt Jacob Boudewijn, die voor de ruim 350.000 COPD patiënten in Nederland en fami lies een steun in de rug hoopt te zijn met de bevindingen en ook tips die het boek beschrijft. Verbonden Margaretha Dorothea was zelf de grote initiator achter het boek. Ze zei tegen haar man: „Je vertelt wat er allemaal is gebeurd sinds het hele COPD is begon nen. En over al die mensen die zich met mij bezig hebben gehouden, over art sen specialisten verplegend -en balie- personeel. Maar vooral ook over de mensen die met mijn leven verbonden waren, onze kinderen en kleinkinderen mijn broers en hun vrouwen en familie. Schrijf over ons fantastische leven. Gewoon over alles." „En wat doe ik daarna", vroeg Jacob Boudewijn? „Nou, als je boek klaar is, laat je het drukken en verkoop je het. Met de opbrengsten creëer je een potje met geld, waar je dan goede dingen mee kunt doen voor mensen die COPD hebben. Simpel toch?" Lotgenoten Met die boodschap in zijn achterhoofd werd de Stichting Margaretha Dorothea opgericht. Samen met haar man heeft zij de doelstellingen van de Stichting vastgelegd. Zij kwam tot deze beslissing, omdat zij in de lange periode van ziek zijn vaak werd geconfronteerd met lotgenoten die nooit in de gelegen heid waren op vakantie te gaan. Het feit dat ze zelf zo gelukkig was in hun vakantiehuisje in Friesland, speelde daarbij een grote rol. De Stichting stelt zich tot doel om in het Friese plaatsje Idskenhuizen een aantal vakantiewo ningen in te richten, die zullen voldoen aan de eisen die COPD patiënten stel len. Vakantieplaatsen Uitsluitend op indicatie van longartsen kunnen vakantieplaatsen worden ver kregen. De patiëntenvereniging van het Astma Fonds verzorgt de verdere orga nisatie. De middelen die nodig zijn voor de realisatie van de vakantiewoningen worden verkregen uit de opbrengsten van het boek, donaties en giften.Omdat het boek niet specifiek voor de grote massa geschreven is, is besloten om het boek niet via de boekwinkels te ver kopen, maar uitsluitend via de website www.copdeenbegrensdleven.nl. Het boek kost 17,90 en wordt voor 2,50 extra aan verzend- en verpak- kingskosten per post thuisbezorgd. 210 Lege bierkratten waren nodig voor de recordkar van Limmen Ludiek (eigen foto) LIMMEN - In het holst van de nacht vertrok er een geblindeerde vrachtauto vanuit Lieshout in Brabant naar Limmen. De inhoud werd door de chauffeur angstvallig stil gehouden. Vrienden en bekenden van hem moch ten niets weten. Nee, zelfs zijn eigen vrouw durfde hij niet op de hoogte te brengen. Pas toen de trailer in Limmen op een geheime locatie werd gelost werd duidelijk wat die 'bijzondere LIMMEN - De carnavalsvereniging Uylenspieghels geeft elk jaar een gift van 111,- aan een speciaal doel. Meestal is het doel dicht bij huis, maar dit seizoen ging het naar het Ronald McDonald huis in Leiden. Prins Tyl XI en zijn vrouw hebben enige tijd gebruik gemaakt van dit huis tijdens de zware operatie van hun zoon in de kinderkli niek van het LUMC. Zijn voorstel was dan ook om daarom dit seizoen de gift aan dit Ronald McDonald huis te doen. Dit vond meteen bijval en zo was prins Tyl XI met enige raadsleden afgelopen maandagmorgen naar Leiden gereisd om daar aan het bestuur van het Ronald McDonald huis de 111,- te overhandigen. inhoud' was. Het waren 210 lege bier kratten van Bavaria uit Lieshout. De Stichting Limmen Ludiek had ze name lijk nodig voor de bouw van hun recordkar tijdens de Carnavalsoptoch ten van Limmen en Castricum. De Kar van Limmen Ludiek had veel bekijks tijdens de 2 optochten. Het publiek werd middels flyers op de hoogte gebracht van de laatste stand van zaken. De Stichting Limmen LIMMEN- Per abuis is vorige week een verkeerde naam geplaatst bij het artikel over de onthulling van een kunstwerk bij zorgcentrum De Cameren in Limmen. De heer Kensen trok samen met zijn kleindochter het doek van het kunst werk. Bewoner Kensen is ook niet de oudste bewoner van De Cameren. LIMMEN - Op woensdag 17 februari komt Mem's atelier uit Castricum de avond verzorgen voor mensen met groene vingers. De avond begint om 20.00 uur in de Burgerij. We gaan een krans maken met plantjes en introdu cés zijn welkom. Ludiek gaat op 11 en 12 juni van dit jaar het Wereldrecord Bierkratten Stapelen tot een Piramide aanvallen. Ze willen met 200 enthousiaste vrijwil ligers het wereldrecord scherper gaan stellen op 75.000 kratten. Er is zelfs hulp ingeroepen van de TU in Delft. Zij zullen hun berekeningen en ervaringen met de Limmense Kratbouwers gaan delen. LIMMEN - Gorteldonk, Limmen, stond tot en met dinsdag bol van de carnavalsactiviteiten georganiseerd door carnavalsvereniging de Uylenspieghels. Op vrijdag waren de kinderen van de basisscholen te gast in Leutbunker de Burgerij. De groepen 1 tot 5 hadden in de ochtend een optre den van clown/goochelaar Pepino. In de middag waren de groepen 6,7 en 8 aan de beurt met een playbackshow. De muzikale begeleiding was in han den van d.j. Harold en er was een jury die de beoordeling deed. Zaterdagmiddag gingen er 5 karren richting Pieperduin om daar mee te rij den in de optocht. Het was prachtig weer en een aantal karren mochten na afloop een prijs in ontvangst nemen. Zaterdagavond was er eerst een druk bezochte gezinsviering in de H. Corneliuskerk waarin zorg voor zieken en gehandicapten centraal stond. Hierna gingen om 20.30 uur de deuren van Leutbunker de Burgerij open voor een 'foute' avond. Met Zemsonites, op het podium werd het een druk bezochte avond met een hoop mensen die "fout' gekleed waren. Na, voor sommige mensen, een korte nacht was het om 13.00 uur verzamelen aan de Vuurbaak voor de optocht. Om 13.30 uur ging deze van start en er reden zo'n 25 karren mee in de stoet waar het confetti weer rijkelijk werd uitgestrooid over de mensen en auto's aan de kant. Na de aankomst bij de Burgerij stroomde deze meteen vol met kinderen, ouders, opa's en oma's die, onder leiding van d.j. Harold, er een groot feest van maakten. Zo was- er ook nog een verrassend optreden van zanger Michel uit Limmen. Rond de klok van 19.00 uur was het feest afgelopen waarna Leutbunker de Burgerij weer werd klaargemaakt voor de disco. Om 20.30 uur gingen de deuren open en meteen stoomde de jongeren uit Gorteldonk en omstreken naar binnen. Rond de 300 gasten mochten de Uylenspieghels deze avond begroeten. De Specials Drive in Shows met d.j. Harold maakte een groot feest van deze avond die rond de klok van 00.30 uur was afge lopen. Maandag werd er een bezoek gebracht aan Camerdonk, zorgcentrum de Cameren, waar de bewoners werden getrakteerd op een optreden van de gebroeders Beentjes en zang en dans van kinderen op het nummer Big Spender. Dit was ook te zien op de pla ybackshow van de vrijdagmiddag. Bij het ter persen gaan van deze krant stond de slotavond, het Boerenkielenbal, nog te gebeuren. Hiervan volgende week een kort ver slag met daarbij de uitslag van de laat ste trekking van de Jubileum Loterij. CASTRICUM - De fractie van Gemeente- en Dorpsbelang Castricum (GDB) zet zich in voor het versterken van de samenwerking .tussen de gemeentelijke sportverenigingen. De besturen van alle verenigingen in Akersloot, Bakkum, Castricum en Limmen en het Platform Sport zijn uit genodigd om dinsdagavond 15 februari om 20 uur in Sportcentrum De Lelie in Akersloot over dat onderwerp van gedachten te wisselen. Voor de pauze is er bovendien een lezing van de Stichting Sportservice. De fractie van GDB heeft de sportver enigingen afgelopen december gepolst over onderwerpen waar deze graag in een breder verband over zouden willen overleggen. Op basis van de reacties werd een drietal actiepunten geformu leerd, die 15 februari ter discussie staan. De eerste betreft de mogelijk heid om de samenwerking tussen vere nigingen uit te bouwen, bij voorbeeld op het gebied van gezamenlijk accom modaties gebruiken of het afsluiten van verzekeringen. Als tweede discussie punt staat op de agenda de communi catie met de gemeente en mogelijke verbeterpunten. Derde en laatste gespreksonderwerp vormt het Platform Sport van de gemeente Castricum. Ook daar kan eventueel worden gezocht naar verbe- terpunten.Voor de pauze houdt een medewerker van de Stichting Sportservice een lezing over het onder werp 'Wettelijke aansprakelijkheid in de relatie werkgever-werknemer.Het avondprogramma wordt afgesloten om ongeveer 22.15 uur. CASTRICUM -Stichting Iskra is er in geslaagd om in haar concertprogram mering Concerten met jong aanstor mend muziektalent af te wisselen met solisten van wereldniveau. Op zaterdag 19 februari komt de grote Bulgaarse pianiste Nadejda Vlaeva voor een con- Toporkesten eert naar Castricum als onderdeel van een Europese tournee. ging om af en toe topsolisten voor een optreden te strikken; jonge musici die al een aantal succesvolle stappen in hun carrière gezet hebben. Zo iemand is de Bulgaarse pianiste Nadejda Vlaeva. Ze vertolkt er werken van Schumann, Liszt, Chopin, Scriabin en Schubert. Met dit extra concert geeft zij het start schot voor de tweede Iskra concertserie Castricum Klassieke concerten. Vier afwisselende concerten waaronder Opera in Concert met Mozart op 4,5 en 18,19 maart. Deze worden allen gege ven in de NH Kerk aan het Kerkpad 1 in Castricum. De meeste concerten en muziekoptredens van Iskra worden gegeven door jong veelbelovend talent, artiesten die vaak nog aan één van de topconservatoria van Nederland stude ren of deze net afgerond hebben. Daarnaast is het voor Iskra een uitda- Deze nog geen 30 jaar oude pianiste soleerde reeds op de grote podia van de wereld met toporkesten, won diverse grote prijzen en heeft al een aantal cd's op haar naam staan.'She plays the way a bird sings', roemde de wereldberoem de concertpianist Lazar Berman haar spel. Hij prijst de diepte van haar inter pretatie en haar krachtige en natuur lijke techniek. Talent Arnold Steinhardt, violist van het ver maarde Guarneri Strijkkwartet zegt over haar: "She has what the Russians call a 'God-given' talent, it is what no teacher can produce". Recenscenten van vooraanstaande internationale muziektijdschriften en kranten zijn eensgezind over haar muzikale kwa liteiten. Een greep: pianiste van wereld klasse, indrukwekkende techniek en helderheid; grote diepgang in haar interpretatie; een buitengewoon begaafde pianiste met een sterk artistiek temperament, muzikale expressie en innerlijk charisma. Liefhebbers Op zaterdagavond 19 februari om 20.15 uur kunnen liefhebbers in Castricum genieten van haar spel. Voor slechts 12 euro en voor Iskra- donateurs, CJP ep 65+ 10 euro,een niet te missen avond in de NH Kerk. Reserveren kan telefonisch bij Stichting Iskra op 0251-671501 of per'e- mail iskra@tiscali.nl. Verdere info www.iskra.nl Kaarten zijn ook verkrijg baar bij Boekhandel Laan aan de Burg. Möoijstraat in Castricum. LIMMEN - Het programma voor woensdag 9, vrijdag 11 en zaterdag 12 februari 2005 bij JC Conquista: Conquista kids: Valentijnknutselen „Bij Conquista kids gaan we weer valentijnknutselen. Gewoon iets heel moois maken voor iemand die je heel lief vindt. Pappa of mamma of mis schien ben je wel verliefd op iemand uit je klas? Natuurlijk gaan we ook nog even de disco in. De entree is 1 euro en Conquista Kids start om 10.30 en ein digt om 12.00 uur." Club X-tra: Valentijnsparty „Club X-tra staat vanavond bol van de romantiek. Er is een speciale love-mix, een super lekker drankje voor ieder koppeltje. Natuurlijk veel lovesongs, knuffelrock en een sfeervolle aankle ding. Ben je tussen de 12 en 16 jaar en wil je mee helpen onze club X-tra feesten te organiseren? Mail dit dan naar: tienerwerk@conquista.nl De zaterdag avond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 t/m 16 jaar." CONQ Café: Love is in the air „Ook Conq Café staat zaterdag 12 februari bol van de romantiek. Wij zor gen voor de juiste lovesongs, een warme aankleding en natuurlijk kaars jes en eenlekker rood wijntje. Het jon- gerencafé is op vrijdag- en op zaterdag avond geopend van 20.30 tot 01.00 uur. De entree is gratis en vanaf 16 jaar." Club op woensdag: 9 februari „Club op woensdag heeft natuurlijk de spel computers klaar staan en de muziek aan. Je kunt natuurlijk ook weer tafeltennissen, darten, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spe len, internetten, knutselen maar ook met de Play-Station op groot scherm spelen. Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar.Voor extra info en foto's kijk je op de website www.conquista.nl" CASTRICUM - Het programma 'Nederlandse Sterren', dat iedere zater dagochtend wordt uitgezonden van 10.00 - 12.00 uur op Radio Castricum 105> zal op zaterdag 12 februari geheel in het teken staan van het Nationaal Songfestival.Naast de wekelijkse gast (Han Thesingh van Stichting Dierenambulance) ontvangt presenta trice Marry Kolthoff dit keer Songfestivalvolger Jan Castricum. Finalisten Na de vierde voorronde van donderdag 10 februari zijn alle twaalf finalisten en liedjes bekend. Deze liedjes komen allemaal aan bod in de uitzending van zaterdag. De finale vindt de volgende dag op zondagavond plaats. De TROS (die samen met de NOS de voorrondes verzorgt) heeft, speciaal voor Radio Castricum, een CD geleverd met daar op alle voorrondeliedjes van dit jaar. Verder komen er oude voorrondelied jes aan bod, die nooit zijn uitverkoren om Nederland te vertegenwoordigen, maar toch erg bekend geworden zijn. Daarnaast zijn er nog een aantal unie ke live-opnamen te horen uit de Nationale voorronde van 1958 waarin werd gezongen o.a. door Greetje Kauffeld, Rita Reys en Willy Alberti. De techniek van het programma is in handen van Frank van Hove. Meer informatie over de programma's van Castricum 105 is te vinden op de websi te van deze omroep: www.castri- cuml05.nl. Castricum 105 is te beluiste ren via de etherfrequentie 105.0 FM en op de kabel op 104.5 FM (in Castricum en Bakkum) en op 89.0 FM (in Akersloot, Limmen en op De Woude) Jurylid in 2005 en oud deelneemster in 2003: Esther Hart CASTRICUM - Op 19 januari is de overleggroep Buiten Gebied Castricum voor het eerst samen gekomen. Ongeveer 25 vertegenwoordigers van diverse instellingen die actief zijn in het buitengebied waren aanwezig bij de bij eenkomst die door burgemeester Emmens werd geopend. Buitengebied Met het opstarten van de overleggroep Buitengebied Castricum is er een plat form gecreëerd voor het uitwisselen van ideeën, meningen en activiteiten voor de verschillende organisaties die zich bezig houden met en in het buiten gebied van de gemeente Castricum. Het overleg biedt de deelnemers de gelegenheid hun standpunten om hun standpunten te toetsen aan die van anderen en om van elkaar te leren. Een platform voor de belangenorganisaties in het buitengebied biedt de gemeente de mogelijkheid om na te gaan of er draagvlak voor beleid bestaat. Hoe gro ter het draagvlak, hoe sneller en effici ënter ook de uitvoering van beleid in het buitengebied. Project Andersom kan de overleggroep zelf ook ideeën onder de aandacht van de gemeente brengen. Het belang van een overleggroep Buitengebied is onlangs nog in de gemeenteraad benadrukt bij het vaststellen van de doelstellingen van de toekomstvisie Buiten Gewoon Castricum. De instelling van de over leggroep Buitengebied Castricum valt samen met het opstarten van het pro ject 'Samenwerken in het Groen'. Dit project beoogt samenhang te ontwikke len in de plannen voor het landelijk gebied en om deze plannen zo af te stemmen dat zij gezamenlijk tot uitvoe ring kunnen worden gebracht. Afvalpasjes kosten na 9 februari 15 Heeft u nog geen afvalkalender en toe gangpasje voor het afvalbrengdepot ontvangen voor 2005? Dan kunt u tot volgende week woensdag nog koste loos een nieuwe afhalen aan de balie van Schulpstet. Vanaf 10 februari gaat een pasje voor het lopende jaar 15 kosten. CASTRICUM - Een nieuwe basiscur sus tekenen en schilderen gaat op 10 februari weer van start bij atelier Toonbeeld in Castricum. In 6 lessen maakt u kennis met ver schillende manieren van tekenen en schilderen: schetsen met houtskool of krijt, hoe maak je schaduw in een teke ning, wat is ^perspectief, hoe meng ik uit rood geel en blauw alle kleuren maar ook hoe je "kleuren" maakt met zwart en wit. Schetsen Speciaal voor die mensen die al de eer ste basiscursus hebben gevolgd in 2003 of 2004 is een vervolgbasiscursus van start gegaan op woensdagochtend. Wat u op de eerste cursus hebt geleerd wordt weer opgehaald en verder uitge diept: snelle schetsen maken, samen stellen van stillevens, het maken van een abstracte; kortom een uitgebreide re kennismaking met verschillende teken- en schildertechnieken. Beide cursussen worden gegeven doqr Rick Pauw, een beeldend kunstenaar die thuis is in verschillende takken van beeldende kunst, zowel op het platte vlak als ruimtelijk werkend. Proefles Alle eerste lessen bij Toonbeeld kun nen als proefles gevolgd worden. XJ betaalt die les pas als u zich voor de hele cursus opgeeft. Als dit uw belang stelling heeft gewekt neem contact op met de administratie tijdens kantooru ren, zodat je je op kunt geven voor eep cursus middels een inschrijfkaartje of om je naam door te geven om eèu proefles te volgen. Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6 Castricum. telefoon 0251 659012 email: tnbeeld@xs4all.nl)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 10