1 BBteaWr Voortgang groot onderhoud in Plan-Zuid (De Kroften) Gratis gebruik aanhangwagentje voor grof afval populair a k Afsluiting Kuillaan vanwege paddentrek '4WK? i HEILOO UITKIJKPOST - 9 FEBRUARI 2005 - PAGINA 4 «M 1f0 WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ^^y&^^'r Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Met de onthulling van het informatiebord eind november 2004 is het officiële startsein gegeven voor de werkzaamheden in Plan-Zuid. In januari 2005 is de daadwerkelijke uitvoering van start gegaan. De werkzaamheden zijn begonnen in de Breedelaan bij de kruising met de Stationsweg en ter plaatse van het meest noordelijke hofje van de Werkendelslaan dat aansluit op de Kennemerstraatweg ter hoogte van Radio Bakker. In Plan-Zuid wordt de komende jaren groot onderhoud uitgevoerd. Bij het groot onderhoud worden onder andere werkzaamheden verricht aan de riole ring, de wegen, de openbare verlichting en de beplanting. Omdat het diepste punt van de hoofdriolering in de Breede laan, bij de Stationsweg ligt, is hier gestart met de vervanging van het riool. Het hoofdriool ligt hier zo'n tweeën halve meter diep. De vervanging van het hoofdriool is het meest ingrijpende werk. De rioleringswerkzaamheden in de rijweg worden achter elkaar uitge voerd. Hierna kan in de Breedelaan de fundering voor het nieuwe asfalt worden aangebracht. Hoewel de weg dan nog niet geasfalteerd is, kunnen de aanwonenden weer beperkt gebruik maken van de Breedelaan. Op deze manier wordt de overlast zoveel moge lijk beperkt. Zodra het nieuwe riool operationeel is, wordt gestart met het afkoppelen van de regenwaterafvoer bij de bewoners die hieraan willen meewerken. In ver band met de uitvoering van de werkzaamheden is er een tijdelijke opslag gemaakt op een van de gras velden aan de Breedelaan. Meer informatie: U kunt een overzicht van de straten waar de komende jaren werkzaamheden worden uitgevoerd, met het voorlopige tijdschema bekijken in het informatie centrum van het gemeentehuis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 8.00-12.30 uur en maandag avond vanl8.00-20.00 uur. Voor meer informatie over de werkzaam heden 'Plan Zuid' kunt u contact opnemen met de heer J. Kok van het Ingenieurs bureau, telefoonnummer (072) 535 67 68 of met de uitvoerende aannemers combinatie VOF 'De Kroften', algemeen informatienummer (072) 505 77 28. Sinds 13 december vorig jaar is het mogelijk om bij de gemeente gratis een aanhangwagentje te lenen voor het vervoeren van grof huishoudelijk afval. Zo hoopt de gemeente het de inwoners makkelijker te maken om hun afval goed te scheiden, beter te recyclen én spullen die nog bruikbaar zijn naar de kringloopwinkels te brengen. Bij het starten van deze unieke service dacht men bij de afdeling Beheer Open bare Ruimte wel dat er animo voor zou zijn en na ruim anderhalve maand blijkt deze dienstverlening zeer in de smaak te vallen bij de inwoners van Heiloo. Het gratis aanhangwagentje wordt bijna dagelijks uitgeleend en dat is boven ver wachting. Spelregels Nog even de spelregels: u moet in het bezit zijn van een geldig identiteits bewijs en kunnen aantonen dat u inwoner van Heiloo bent, na het betalen van 50 euro borg kunt u de aanhang wagen maximaal twee uur gebruiken. U heeft wel een trekhaak nodig en een extra kentekenplaat. De service is een groot succes en dat willen we graag zo houden dus als u er gebruik van wilt maken reserveer dan via telefoonnummer (072) 535 68 68. Vanwege de zachte winter is het mogelijk dat de padden nu al gaan trekken. In de komende tijd kan het daarom gebeuren dat bij regenachtig weer de slagboom van 19.00 tot 7.00 uur uren wordt gesloten. Uiteraard blijft kwekerij Meijer gewoon bereikbaar vanaf de Westerweg. De paddentrek vindt jaarlijks plaats vanaf februari tot midden april. In deze periode trekken de padden 's nachts van hun overwinteringplaatsen naar hun voortplantingsplaatsen. De padden gaan trekken wanneer de tem peratuur boven 7°C komt. Meer informatie Indien u vragen heeft dan kunt u contact opnemen met mevrouw Swart van de Paddenwerkgroep Heiloo, tele foonnummer (072) 533 03 24 of de heer C. Hartland van de BOR, telefoon nummer (072) 535 68 11. Raad en (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op maandag 14 februari a.s. hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten: 20.00 uur: weigeren van een uitritvergunning 20.30 uur: afwijzen indicatie voor een koppelwoning 21.00 uur: verlenen van subsidie, minder dan was aangevraagd Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze openbaar zijn, ter inzage tot de datum van de hoorzitting van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, mevrouw C.J. Klein Holte, afdeling Organisatie-ondersteuning. Buiten deze bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie over het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u terecht bij mevrouw C.J. Klein Holte, secretaris van de commissie, telefoonnummer (072) 535 66 45. Commissie Maatschappelijke Zaken Maandag 14 februari a.s. vergadert de com missie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Instemmen met voorstel herziening woonruimteverdelingssysteem Noord- Kennemerland en Huisvestingsverordening Heiloo 2005 - Eerste bespreking initiatiefvoorstel PvdA voor het instellen jongerenraad Heiloo - Definiëring van klachten cliëntentevreden- heidsonderzoek (speerpunt 14 uit raadsprogramma Heiloo 2002-2006) - Stukken ter kennisname Commissie Bestuurlijke Zaken Dinsdag 15 februari a.s. vergadert de commissie Bestuurlijke Zaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Instemmen met discussienotitie over procedure rond en presentatie van de kaderbrief, programmabegroting, najaarsnota/meerjarenperspectief en Burap - Op verzoek van WD bespreking van de handhaving op berging rolcontainers - Werkafspraken inzake geheimhouding en vertrouwelijkheid van gemeentelijke stukken - Instemmen met het gewijzigd vergaderschema 2005 - Stukken ter kennisname Kent u de raadsleden van Heiloo? Elke twee weken geeft een raadslid antwoord op enkele vragen. Chris Streefkerk, raadslid voor de WD 1. Wat is leuk aan het raadslid zijn Voor mij is politiek hetzelfde als het voeren van een huis houding. Zoals ik het leuk vind om een huis te bouwen, het in te richten en daarin in goede harmonie met anderen te wonen, zo vind ik het leuk om in de gemeenteraad met anderen te werken aan een mooi dorp waar het goed wonen is, in vrede en met betrokkenheid. Het leuke zit hem vooral in de voldoening die het geeft wanneer er iets tot stand is Commissie Openbare Ruimte Woensdag 16 februari a.s. vergadert de com missie Openbare Ruimte. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Presentatie archeologisch onderzoek aan de westzijde station, locatie voormalig Taxi Zwart - Vaststellen van de methode, prioriteiten en doelstellingen voor de professionalisering van milieuhandhaving - Onrechtmatige bewoning van recreatiewoningen - Stukken ter kennisname Welstandscommissie Op maandag 14 februari a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint ontrole en doorspoelen an brand ranen gebracht, bijvoorbeeld de nieuwe bibliotheek, of een bestemmingsplan. 2. Wat doet u om burgers te betrekken bij de lokale politiek Of mensen zo graag betrokken willen worden bij de lokale politiek betwijfel ik. De mensen zien vooral graag dat het gemeentebestuur zijn werk goed doet. Goed luisteren is dan ook heel belangrijk. Daarom vind ik het experiment met de wijk- om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeen tehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen 2. Notulen vergadering d.d. 31 januari 2005 3. Ingekomen stukken 4. Ingekomen bouwplannen: - Heerenweg 203-205, realiseren horeca en appartementen - Holleweg 31vergroten woning - Zeeweg 28, veranderen en vergroten woning 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand 6. Rondvraag en sluiting De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze openbaar zijn, ter inzage op vrijdag 11 februari a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.00 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. schouwen een heel goed initiatief, ik doe daar graag aan mee. 3. Als u in Heiloo één ding mag veranderen wat zou dat dan zijn Ik zou graag het Heilooër Bos in perfecte staat brengen, het is hard aan groot onderhoud toe. Het bos is weliswaar van Natuurmonu menten, maar dat neemt niet weg dat de gemeente best wat meer betrokkenheid mag tonen. Rouwen en wonen Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. Curtiuslaan 13, reg.nr. 2004/0178 vergroten van een woning (vervangen garage door slaap- en badkamer) ontvangstdatum: 1 februari 2005 Romplaan 8, reg.nr. 2005/0018 vergroten van een woning en plaatsen raamkozijn in voorgevel ontvangstdatum: 31 januari 2005 Slimpad 24, reg.nr. 2004/0423 vergroten van een woning ontvangstdatum: 19 januari 2005 Westerweg 347, reg.nr. 2004/0328 vergroten van een woning (uitbouw keuken) ontvangstdatum: 31 januari 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het adres Fontein Verschuirlaan 9. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 10 februari 2005 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het adres Slimpad 24. Lees verder op pagina 6 Belanqriike nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) 4. Wat is uw favoriete plek in Heiloo en waarom De markt. Een mooie vis kraam of een groentekraam is een prachtig stilleven. Of een mooie kraam met olijven en olijfolie. Je leert een land pas goed kennen als je een markt bezoekt. ra» flB BB 9V MmH V

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4