fj Flessenpost Een bericht van René Veldt vanuit Nepal Bachhh bandspektakel in Buk Buk Lynx in theatercafé Provadja mededeling Workshop snoeien bij Jeanine Jonker Plusactiviteiten Bonhoeffercollege iU Powerplate 'the next generation' nieuw in Limmen Feestelijke eerste bijeenkomst van Women Aglow in Heiloo urgerzaken erk m uitvoering nm Oratoriumkoor Nieuw Leven zingt Mozart Gezocht: Kunstenaars voor Kunstdriedaagse 'Waardering voor goede werk blijft uit' UITKIJKPOST - 9 FEBRUARI 2005 - PAGINA 6 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. HEILOO vervolg van pagina 4 Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij beho rende stukken liggen vanaf donderdag 10 februari 2005 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouw en sloopvergunningen verleend. De Waard 88, reg,nr. 2004/0131 vergroten van een woning (dakopbouw) verzending: 1 februari 2005 Kanaalweg 19, reg.nr. 2004/0324 bouwen van 2 bijgebouwen (garage, fietsenber ging, veranda en berging) verzending: 2 februari 2005 Ronde Laan 68, reg.nr. 2004/0381 ged. veranderen van een woning (vergroten raamkozijn keuken) verzending: 1 februari 2005 Spoorlaan 16, reg.nr. 2004/0284 ged. vergroten van een woning (tweede verdieping) verzending: 1 februari 2005 Trompenburg 47, reg.nr. 2004/0382 vergroten van een woning (keuken/bijkeuken) verzending: 2 februari 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzen ding van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u achter het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoedei send belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 31 januari 2005 Geboorten Luuk, z.v. J.GA Belleman en E. Schaper; Rick, z.v. C.J Wesseling en M.M.J. Zomer. Elders geboren Luke M., z.v. R. van Huisstede en P. Klomp; Brent C., z.v. D.S. Dijkhuis en E. Vos; Ruben T.A., z.v. AC.]. Speksnijder en B.L. Woudstra; Thomas MA, z.v. A.C.J. Speksnijder en B.L. Woudstra; Seb, z.v. J.S.C. Kops en A.M. Kroone; Babs A., d.v. F.J.P. Klaver en P.J.M. Samson; Lotte C, d.v. P.E. Möller en M.C.A. Schipper; Feije L.G., z.v. J.H. Vesteringen en AMJ. Jong; Evi A., d.v. W.B. Roos en J.J.M. van der Krol; Marcus A.J., z.v. M.J. Borst en D.M.A. Hof; Dinte P., d.v. W.J. Leek en E.J. van den Heerik; Fabienne S., R.K.M. Barnhoorn en S.G.B. Bakker; Yasmin, d.v. E. Veel en N. Fellah; Tibbe B.M., z.v. B.J.A.M. Poelmann en P.E. Paternostre; Joeri N„ z.v. N.J.A. Oud en S. Metz. Huwelijken geregistreerde partnerschappen L.C.C.G. Hoebe en M. Groot; R.M.G. de Groot en]. Stemerdink. Overleden C.J. Bijvoet; C. Borst; AE.M. Hoeben ev Schoen. Elders overleden T.G.P. Vermolen; G. Vos evde Groot; JA. Faber; E.J.H. Ursem; D.C. Koper. "i Controle en doorspoelen van brandkranen in Heiloo Vanaf donderdag 10 februari 2005 wordt gestart met controle en doorspoelen van de brand kranen in plan Oost. Er wordt bekeken of de kranen het nog goed doen en zonodig wordt er onderhoud aan de kranen gepleegd. Ook wordt bekeken of de kranen nog goed bereikbaar zijn en niet overwoekerd worden door beplanting. Verder worden de kranen doorgespoeld. In december 2004 is de gemeente begonnen met de controle van de brandkranen in Heiloo. Inmiddels zijn de brandkranen in het Blockhove- park en het gebied ten noorden van de Stationsweg, gelegen tussen de spoorlijn en de Kennemerstraatweg,aan de beurt geweest. Op deze informatiepagina informeren wij u de komende tijd welke wijken ervoor controle en doorspoelen aan de beurt zijn. Bruin water uit uw kranen en verminderde druk Als uw wijk aan de beurt is voor controle en doorspoelen van de brandkranen kunt u thuis enige overlast ondervinden. Op het moment van doorspoelen kan er namelijk bruin water uit uw kranen komen en ook kan er verminderde druk ontstaan. Wij raden u aan uw kranen na de controlewerk zaamheden enkele minuten met water te laten doorstromen. Dit om de leiding tussen uw per ceel en de hoofdleiding schoon te spoelen. Na 16.00 uur wordt er niet meer doorgespoeld en kunt u zonder problemen water gebruiken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. HEILOO - In jongerencentrum Buk Buk in Heiloo vond zondag een spette rende presentatie van het popcollectief BACHHH plaats. Dit bandspektakel werd gehouden door de Muziek Dansschool Heiloo. Bands van muziekscholen uit de regio traden op tussen 15.00 's middags en 19.00 uur 's avonds. Een aantal jaren geleden besloten de muziekscholen uit Beverwijk, Alkmaar, Castricum, Heiloo, Heerhugowaard, Heemskerk en Purmerend op het gebied van pop muziek samen te gaan werken onder de naam BACHHH. Met het organise ren van concerten op bekende lokale podia wordt muziekschoolbands de gelegenheid geboden zichzelf te pre senteren en podiumervaring op te doen. Uit Alkmaar kwamen de bands Magic Bullets, Attitude en Blackmail. Purmerend werd vertegenwoordigd door Crossfire en Acid Green. Uit Heemskerk deden de bands 2 Many Gurlz en JazzMania mee. Tenslotte speelde de Tostiband uit Heiloo een thuiswedstrijd. De andere band uit Heiloo, Strax, viel helaas uit. Attitude won het punt voor de Publieksprijs, Crossfire het punt voor het beste eigen werk en tenslotte ging de Tostiband naar huis met het punt van de vakjury. Aan het eind van het seizoen mogen de bands met de meeste punten de stu dio in voor het opnemen van de jaar lijkse BACHHH-CD. HEILOO - Oratoriumkoor Nieuw Leven in Heiloo brengt op vrijdag 11 februari haar jaarlijkse donateurscon cert ten gehore. Ditmaal is gekozen voor een uitvoering met werken van één componist. Er worden uitsluitend werken van W.A. Mozart uitgevoerd. Als pièce de milieu geldt hierbij: de Vesperae Solennes de Confessore KV 339. De Vesperae werden in 1780 door Mozart op 24-jarige leeftijd gecompo neerd ter gelegenheid van een feeste lijke dienst in de Aartsbisschoppelijk Dom Kerk in Salzburg. Voor de uitvoe ring in Heiloo wordt de oude muziek- praktijk toegepast en wordt elke afzon derlijke psalm door de oorspronkelijke Gregoriaanse antiphonen omlijst, die voor Nieuw Leven worden gezongen door de Schola Cantorum van Frans Schouten een unicum. Aan deze uitvoering zijn toegevoegd: het offertorium, Alma Dei Creatorium KV 277, het motet Ave Verum KV 618, de graduale Sancta Maria KV 273, een kerksonate KV 263 uitgevoerd door het orkest en tot slot het Te Deum KV 141 De begeleiding wordt verzorgd door het Randstedelijk Begeleidingsorkest. De uitvoerende solisten zijn: Valeria Mignaco sopraan, Stefanie Gericke alt, Jsas Sebastiao tenor en Gerrit Lieter Heida bas. De Schola Cantorium onder leiding van Frans Schouten. Het geheel onder leiding van Jan Herman Ploeg. De prijzen voorverkoop 16,- 65+ en CJP 15,-. Aan de Kerk 17,-, 65+ en CJP 16,- Aanvangstijd 20.00 uur. Plaats van uitvoering: Ter Coulsterkerk, Holle weg 111, Heiloo. Heiloo op bezoek én aan het werk in Nepal Hallo allemaal in Heiloo en omge ving, weer een klein stukje flessen post uit Nepal In ons kinderhuis gaat alles naar wens, alle kinderen zijn gezond en wel, maar ze zijn nu allemaal wel even een maandje thuis vanwege de wintervakantie. Het is dus even extra druk in ons huis en die wintervakan tie is niet voor de lol, maar geboren uit het feit dat het nu steenkoud is in Nepal en er nergens kachels zijn, dus ook niet op de scholen. De heuvels rondom Kathmandu zijn bedekt met sneeuw en overdag is de temperatuur tussen de 2 en 8 graden, dus de kin deren zitten dan te lidderen van de kou in de klas. Dat leert niet zo heel goed, dus heeft men gewoon een maand vakantie ingevoerd. Met onze vrijwilligers hier houden wij hen nu bezig met toch maar huis werk maken, spelletjes doen, compu terles en met de oudste kinderen er met de fiets op uittrekken. Met name op landelijke stakingsdagen, die hier om de haverklap zijn, want dan is er geen gemotoriseert verkeer op straat, dan lijkt het wel de autoloze zondag van vroeger. Dat zijn de dagen bij uit stek om veilig te fietsen in de chaoti sche hoofdstad Kathmandu. Maar het gaat dus goed met onze 31 kinderen en we krijgen ook regelma tig bezoek van gasten uit Nederland. Afgelopen weekend hadden we ook nog Heiloor's op bezoek. Jan en Riet de Wit, van de Oosterzijweg zijn op vakantie in Nepal en zij kwamen even een kijkje bij ons nemen. Onze kinderen vinden het ook zo leuk al die bezoekers, want dat betekent extra aandacht en misschein wel snoepjes! Maar ik vindt het ook een hele eer als ik vrieden uit Heiloo ons kinderhuis kan laten zien. Ook onze plaatsgenote Anje Corts is via Stichting Veldwerk in Nepal aan het werk, zij schreef het volgende verhaal tje; Op 20 juli vorig jaar ontmoette ik in de kringloopwinkel van "Keer op Keer" René Veldt, die juist was teruggekeerd uit Nepal. Op die dag kreeg hij een waardecheque uitgereikt voor Stichting Veldwerk. We spraken over z'n werk in Nepal en ik kreeg de krie bels en dacht "als ik nu niet ga werken in het buitenland gebeurt het nooit". En zo vertrok ik 24 oktober 2004 voor een paar maanden naar Nepal om te werken voor Stichting Veldwerk. De eerste dagen verbleef ik in Katmandu en bezocht o.a. het wees-huis Hamro Niwas. Indrukwekkend te zien hoe de kinderen hier verzorgd en opgevan gen worden, ik heb veel respect voor het werk wat Rene daar in Nepal doet. Met andere vrijwilligers begon ik aan het introductieprogramma, we kre gen taalles, leerden Nepalese gebrui ken en zagen via 4 daagse trips een paar mooie uithoeken van het land Nepal. Uiteindelijk vertrokken we naar onze werkplek. Mijn thuis en werkplek was een klein dorpsschool tje met 200 leerlingen in een Taru dorp in het Chitwan gebied. Een dorp waar de tijd had stilgestaan met lemen huisjes, zandwegen, rijstvel den, bananenplantages, meters hoge suikerrietvelden, maar vooral een arme bevolking die amper kan lezen en schrijven. Ik was dan ook blij dat ik mijn steentje kon bijdrage door daar engelse les te geven. De kinde ren en leraren waren enthousiast, leergierig en in een korte tijd bouwde ik iets met ze op. Ja, ik voelde me daar prima op m'n plek. De maanden in Nepal zijn snel gegaan, ik hoop dan ook zeker snel weer terug te kunnen. Het was een fantastische ervaring, die ik vooral te danken heb aan de lieve kinderen en mensen uit Nepal en dc goede orga nisatie van Stichting Veldwerk. Tot zover het verhaal van Anje Corts uit Heiloo. Met de groeten uit Nepal, Rene Veldt www.stichting-veldwerk.org HEILOO - Op dinsdag 2 tot en met donderdag 3 augustus 2005 houdt Stichting Ouderenwerk Heiloo voor de tweede keer in haar bestaan een Kunstdriedaagse. Het Trefpunt zal dan in het teken van de kunst staan. Stichting Ouderenwerk Heiloo is op zoek naar regionale kunstenaars die hun werk willen exposeren in verschil lende ruimtes in het Trefpunt. De bedoeling is dat de kunstenaars in ruil voor het exposeren van hun werk een workshop of een lezing van minimaal 2 uur geven. Tevens dienen zij 1 dagdeel (3,5 uur) aanwezig te zijn om toelich ting op hun werk te geven. Informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, 072- 5331297. CDA Info-uur HEILOO - Op donderdag 10 februari kunt u een onderwerp dat u ter harte gaat bespreken met de leden van de CDA-fractie. Plaats: Gemeentehuis. Tijdstip: 19.30 uur. Graag van tevoren even een bericht naar: Elly Beens tel. 072- 5338208 of e-mail: ellybeens@quick- net.nl. ALKMAAR - Lynx bestaat inmiddels 7 jaar. Hoofdrolspelers en orkestleden van een musical van kosmo theater pro ducties besloten in 1998 een band te vormen. Na een aantal wisselingen in de bezetting ontstond een coverband met een herkenbaar repertoire, die zich inmiddels al 7 jaar in een grote hoeveel heid optredens mag verheugen. Sinds 2 snoeien. Opgave voor de workshop snoeien is op dinsdagochtend van 9.00 tot 11.00 uur. 55-plussers kunnen zich via de Stichting Ouderenwerk Heiloo opgeven, op tel. 5331297. Belangstellenden voor woensdag avond 23 februari kunnen bellen naar 072-5053646. Deze workshop wordt gehouden in Limmen aan de Kerkweg 24, aanvang 20.00 uur. Wilt u graag meer weten over tuinieren en bent u geïnteresseerd in het gehele programmaoverzicht, dan kunt u het aanvragen bij Jeanine Jonker, tel. 072-5053646. Tevens staat alle infor matie op www.tuincursussen.nl. LIMMEN - Tuincursussen Jeanine Jonker uit Limmen verzorgt work shops snoeien. Zowel op dinsdagoch tend 15 februari als woensdagavond 23 februari kunt U deelnemen om meer over het snoeien te weten te komen. Door middel van levend materiaal kunt u aan de gang. De vele meegebrachte materialen geven u inzicht waar u op zou moeten letten voordat u de schaar er in zet. Het is de bedoeling dat de deelnemers zelf actief oefenen: dus neem uw snoei- schaar mee. Gedurende 2 uur bent u actief betrokken bij alle vraagstuk ken: wat, wanneer en vooral hoe te jaar houdt Lynx zich bezig met eigen engelstalige rocknummers. Toeetsenist Bas uit de Willigen is met zijn 18 jaar de benjamin. De andere bandleden zijn: gitarist Jasper Lok. Bassist Wouter Zijlstra, zanger Nick Renooy en drum mer Johan Eggermont. Provadja, Verdronkenoord in Alkmaar. Aanvang 22.00. Toegang gratis. CASTRICUM - Plusactiviteiten Bonhoeffercollege heeft de volgende cursussen op het programma: Levenslied en smartlap. Op vrijdag 11 maart kunt u bij Piusactiviteiten Bonhoeffercollege de lezing levens lied en smartlap door Henk Brandsma volgen, van 15.30 tot 17.00 uur, kosten 6,-. In zijn lezing zal Henk Brandsma stilstaan bij het ont staan, de geschiedenis, de verbreiding en de inhoud van deze schrijnende liederen. U krijgt vele van deze tophits van toen en nu te horen en u kunt zelfs meezingen, want voor tek sten wordt gezorgd. Textielverven Op maandag 14 februari start bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de cursus textielverven, twee lessen van 19.30 tot 21.30 uur, kosten 27,- U wilt eens iets speciaals maken voor uzelf, uw kind of kleinkind? Dat kan in deze cursus waarin u de basistech nieken van het textielverven leert. U verft een t-shirt of een tas met een zelfgekozen en zelfgemaakt strijkpa- troon. Allerlei motieven zijn moge lijk. De cursusprijs is inclusief 7,- materialen. (t-shirt of tas en ver- bruiksmateriaal). Halskettingen maken Op maandag 7 maart kunt u bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de workshop halskettingen maken volgen van 19.00 tot 21.30 uur. Kosten 12,-. Met kralen, hangers en strassténen gaat u uw eigen sieraad of halsketting maken. De cursusprijs is exclusief materialen. De materiaal kosten zijn namelijk afhankelijk van wat u maakt. Alle materialen zijn tegen kostprijs bij de docente te ver krijgen. Voor informatie en inschrij ving 0251-659119 of www.plusacti- viteiten.nl. Frank Schouten van kringloop Heiloo 6viert9 20-jarig bestaan HEILOO - Hij heeft het er wel eens moeilijk mee, maar Frank Schouten van Kringloop Heiloo blijft strijd baar. Twintig jaar geleden begon hij zijn winkel in tweedehands goederen aan de Zevenhuizerlaan. Een wrang jubileum, want echt goed gaat het niet op dit moment. Hij heeft concur rentie van een tweede kringloopwin kel en zijn relatie met de gemeente Heiloo is niet geweldig. „Het is al twintig jaar vallen en opstaan, maar ik blijf knokken." De eigenaar van Kringloop Heiloo heeft het er wel eens moeilijk mee. Hij wordt niet altijd begrepen en mist bijvoorbeeld de waardering voor zijn maatschap pelijke bijdrage. „Ik geef mensen die aan lager wal zijn geraakt of in de reclassering zitten een kans om weer vertrouwd te raken met het arbeids proces binnen kringloop Heiloo. Een goede zaak vind ik. Vaak krijg je voor dat soort projecten ondersteuning, maar in Heiloo is dat jammer genoeg niet zo." ook na twintig jaar blijft hij stug volhouden, „ik wil gewoon lek ker werken. Ik ben er trots op om Heilooënaar te zijn eh wil binnen deze gemeente mijn brood kunnen verdienen." Twintig jaar geleden hielpen zijn ouders Frans'en Gerry Schouten hem met de opbouw van zijn zaak. „mijn moeder was altijd de spil in het bedrijf, iedereen kende haar." nu krijgt hij veel steun van zijn vrouw Ingrid. „Ik kan gelukkig op haar terugvallen, maar ik moet veel din gen alleen doen. We hebben een dochtertje van acht maanden, Lizzy, en dat vraagt natuurlijk om veel aan dacht en verzorging." Kringloop Heiloo, Oude Werf 7 in. Heiloo, tel. 072-5334000. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. LIMMEN- Als één van de eerste centra in de regio heeft fitcentrum De Winter de beschikking over twee power plate's van 'the next genera tion'. Jos de Winter over het bijzon dere van de power plate: „Een power plate biedt de mogelijkheid in een zeer korte tijd het lichaam te trainen. Op een power plate 'the next genera tion' zijn wel 70 tot 80 verschillende oefeningen mogelijk die onder te verdelen zijn in kracht, stretch (rek), massage, ontspanning en coördinatie oefeningen. Afhankelijk van de uit gevoerde oefeningen kan men speci fieke doelstellingen bereiken. Er zijn vernieuwde, zeer specifieke oefen schema's voor bijvoorbeeld Bbb, vet- verbranding, total body workout, cel lulitis, duur/uithoudingsvermogen, rugstabilisatie, skieën en snowboar- den, osteoporose, rusteloze en etala ge benen, doorbloedings en lymfe- stoornis enzovoort. Belangrijk is wel dat men gedoseerd opbouwt onder goede begeleiding, want een power plate kan bij goed gebruik zeer effec tief zijn, maar bij fout gebruik ook schadelijk. Zonder begeleiding zelf op een power plate gaan trainen is eigenlijk onverantwoord. Het voor deel van 'the next generation' power plate is dat de vibratië veel aangena mer aanvoelt en minder in het hoofd doortrilt dan bij de oude modellen en dat door het grotere trilvlak er meer mogelijkheden in oefeningen zijn." Trainen op een power plate neemt ongeveer een half uur in beslag en gaat alleen op afspraak. De kosten zijn te overzien want u kunt al trai nen vanaf 4,25 per keer. Bent u geïnteresseerd, wilt u meer informatie, of een afspraak maken, dan kunt u bellen naar 072- 5054605 of loopt u even binnen bij Fitcentrum de Winter, de Drie Linden 2 in Limmen. HEILOO - De openings bijeenkomst van de inter kerkelijke, wereldwijde organisatie Women Aglow werd op 18 januari gehou den. Afgevaardigden van het nationale bestuur van Women Aglow waren gekomen om aan het afde lingsbestuur van Heiloo de scepter over te dragen. De voorzitster van het nationale bestuur, Jannie Koornneef, las voor uit de bijbel, het boek Jesaja hoofdstuk 61. Women Aglow Heiloo houdt iedere derde dinsdagochtend van de maand, van 09.15 tot 11.30 uur, haar bijeenkomst in een zaal van het open huis, in winkelhof 't Loo. De volgende gelegenheid is op 15 februari. Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6