Jeugdtheater van De Teerstoof in De Burgerij Debat over Bouwen en Wonen in Castricum J ongerenappartementen in Castricum erg in trek De Soos in Castricum: 'bijeenkomsten succes' Hiphop en Ska in De Bakkerij Open ochtend Kinderopvang Limmen Debuut Jazzcuzzi Strijkkwartet en andere klassieke verrassingen Vrouwengilde neemt kijkje achter schermen winkeliers Akersloot Werkzaamheden parkeerterreinen bij winkelcentrum Geesterduin Informatieavond over Bloemendagen Limmen LIMMEN - Donderdag 17 maart houdt de Stichting Bloemendagen Limmen een informatieavond in café de Lantaarn. De avond begint om 19.45 uur. Er zal een film vertoond worden van de Bloemendagen van vorig jaar. Tevens zal er een film van de Bloemen dagen van twintig jaar terug afgespeeld worden. Natuurlijk is volop gelegen heid voor het stellen van vragen. Collecte voor 'Jantje Beton' brengt ruim 1400 euro op LIMMEN- Afgelopen week werd er gecollecteerd voor het nationaal Jeugdfonds 'Jantje Beton'. Van de Limmer IJsclub gingen ruim 50 kinde ren op pad om in Limmen te collecte ren. Zij haalden samen het mooie bedrag op van 1.422,15, waarvan de helft voor de vereniging is. Hip Hop en Ska in De Bakkerij in Limmen CASTRICUM - Het komende week end is er weer voldoende te beleven in De Bakkerij. De programmeurs heb ben hun best weer gedaan om een afwisselend programma neer te zetten. Vaak bestaat de programmering van een weekendje Bakkerij in ieder geval deels uit een succesformule uit het ver leden. Komende vrijdag bijvoorbeeld is het weer de beurt aan wat tot vorig jaar 'Hiphop In Castricum' heette. De orga nisator van deze avonden, hiphoplief hebber Tim Bennink, wil de zaken vanaf dit jaar wat serieuzer aanpakken en is van zins om met zijn kennis en kunde op het organisatorische vlak op landelijk niveau te gaan opereren. Daarom heten deze avonden vanaf heden 'Hiphop In Concert'. Een eerste voorzichtige aanzet tot deze voor Tim nieuwe manier van werken zal gegeven gaan worden op de plek waar Tim de laatste jaren al menige avond tot een groot succes heeft gemaakt: De Bakkerij. Optredens zijn er onder andere van de dj's Raaskalbomfukkerz en MC Meniz, die ook het open mic-onderdeel voor zijn rekening neemt. Iedereen die denkt dat hij of zij raptalent bezit en dat wil laten zien en horen, krijgt dus de kans om mee te doen. De Dj's van deze avond zijn Midnight en Mistah Twistah. Op zaterdag is er een zogenaamde Blije Avond: de nadruk van deze avond ligt namelijk op vrolijke ska-muziek, met onder andere de Dj's Wino en Stijn, die een paar weken geleden nog een reg- gae-avond hielden. Zij zullen deze avond bewijzen ook met deze muziek stijl uit de voeten te kunnen. Tevens is er een optreden van De Skatjes, een regionale ska-band die als geen ander de kunst verstaat om van een optreden een groot feest te maken. Jubileummaand Intussen wordt er door een enthousi aste groep vrijwilligers hard gewerkt aan de voorbereidingen van een heuse jubileummaand: in april bestaat De Bakkerij namelijk 30 jaar. Eigenlijk is het 30 en een half. De Bakkerij heeft afgelopen najaar, slecht enkele weken verwijderd van de jubileumdatum, tij delijk de deuren moest sluiten. Even goed heeft men besloten om het te houden op 30 jaar. Het is de bedoeling dat er in de jubi leummaand niet alleen teruggeblikt wordt op de bijzondere historie van De Bakkerij, ook het heden en met name de onzekere toekomst zullen in de vijf weekenden die april dit jaar telt op aparte wijze belicht worden. De Bakkerij is te vinden aan Bakkersplein 1 te Castricum, en is op vrijdag- en zaterdagavond geopend van 21.00 tot 02.00 uur. Op beide avonden bedraagt de entree 3. Wie lid is van de vereniging betaalt slechts 2,- ove rigens kun je ter plekke lid worden bij de entreekassa. Voor slechts 10,- ben je dan de rest van het kalenderjaar lid. Voor meer informatie: www.vriendenvandebakkerij .nl LIMMEN - Op donderdag 31 maart zijn ouders en belangstellenden wel kom om een kijkje te komen nemen achter de schermen van de kinderop vang. U krijgt een rondleiding op kin derdagverblijf Eigen Wijs en Buitenschoolse opvang On Wijs. Er wordt verteld hoe een dag in de kinder opvang eruit ziet. Er is tijd voor vragen en heeft u interesse in een plaatsing, vraag dan naar het informatiepakket en inschrijfformulier. Bent u niet in de gelegenheid om ons open huis te bezoeken, maar heeft u wel interesse, dan kunt u een afspraak maken voor een rondleiding op een moment dat het u wel schikt. U kunt hiervoor op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag tussen 9.00 en 17.00 uur bellen naar Miris Reuver of Angelique Vijzelaar op tel.. 072- 5052418. Voor plaatsingen en/of overi ge informatie kunt u terecht bij .de plaatsingsmedewerkers op tel.0251- 658058. Binnen de kinderdagverblijven en de buitenschoolse opvang hebben we nog een aantal vrije plaatsen voor kinderen van alle leeftijden. Ad de Waard ingenieur LIMMEN - Ad de Waard uit Limmen is op 28 januari afgestudeerd als inge nieur Elektronica-ontwikkeling aan de HTS Haarlem. Hij is oud-leerling van het Bonhoeffer College. Ad is afgestu deerd op het gebied van elektronica ontwikkeling. Zijn afstudeeropdracht was: 'Het ontwikkelen van een produc tie testsysteem voor grote aantallen transponders' bij AMB-it, gespeciali seerd in sportstiming. CASTRICUM - Het tweede weekein de van de serie Castricum Klassieke Concerten van Stichting Iskra biedt opnieuw twee bijzondere concerten. Werd«het vorige weekend gevuld door buitenlands toptalent, ditmaal is het de beurt aan veelbelovend jong talent van eigen bodem. Vrijdag 18 maart debu teert de uit Castricum afkomstige vio list Sietse van Gorkom in het concert Sietse Friends met zijn jonge Jazzcuzzi Strijkkwartet en andere ver rassende combinaties met piano, contrabas en mezzosopraan in de NH Kerk aan het Kerkpad 1 in Castricum; aanvang 20.15 uur. Violist Sietse van Gorkom (1981) zorgt in zijn concert Sietse Friends voor een pakket muzikale verrassingen met bijzondere en hartverwarmende klas sieke werken. Met zijn opzet laat hij zich inspireren door de bekende Nederlandse violist Christiaan Bor die ooit met bevriende musici het Reizend Muziekgezelschap oprichtte dat in steeds wisselende samenstelling con certen geeft. Met zijn Jazzcuzzi Strijk kwartet debuteert hij in Castricum met voor strijkkwartet gearrangeerde jazz- en andere stukken. Verrassende combi naties zijn voorts die van viool met contrabas in een klassiek werk met folkachtige en ritmische melodielijnen, een duo mezzosopraan met contrabas en een duo piano met contrabas. Verrassend aan al deze combinaties is dat een contrabas wel degelijk een melodische solorol kan vervullen met zijn warme, sonore geluid. Deze solorol is in uitstekende handen van Arjen Leendertz. Hiernaast is er binnen dit gezelschap ook ruimte voor wat traditionelere klassieke werken. Van Gorkom speelt met pianist Daniel van de Hoeven enkele korte virtuoze vioolwerken van Achron en Bazzini en daarnaast speelt hij voor vioolsolo de Chaconne van J.S. Bach uit diens tweede Partita. Aanvullend hierop speelt celliste Marielle Rijkaart (Jazzcuzzi) eveneens van J.S. Bach een deel uit één der Cellosuites. Buitengewoon de moeite waard zijn tenslotte de prachtige liede ren van Louis Spohr gezongen door mezzosopraan Lonneke Kegels en begeleidt door viool en piano. Deze lie deren zijn te vergelijken, qua sfeer, inhoud en melodieën met die van Schubert. Toegangskaarten voor dit concert kosten slechts 8,- en voor CJP, 65+ en donateurs van Stichting Iskra 6,-. Deze zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij Boekhandel Laan aan de Burg. Mooijstraat 19. Voor info, ook over andere Iskra-concerten, en voor reserveringen kan gebeld wor den naar tel. 0251-671501, via iskra@tis- cali.nl of de Iskra website www.iskra.nl. Sietse Friends zorgt voor muzikale verrassingen met bijzondere en hart verwarmende klassieke werken. WOZ-gegevens beschikbaar CASTRICUM - Eind deze maand ont vangen inwoners van de gemeente Castricum per post een belastingaan slag met daarop de beschikking in het kader van de Wet Onroerende Zaak (WOZ). Deze aanslag ontvangt ieder een jaarlijks, en geeft aan welke waarde aan uw woning of niet-woning (huur woning) is toegekend naar het prijspeil op 1 januari 2003. Vanaf dit jaar biedt de gemeente een extra kijkje achter de cijfers en'letters die in de aanslag staan vermeld. Dat kan men op het gemak thuis doen van achter de computer. Of op de gratis web-PC in de hal van het gemeentehuis. Want met het SOFI- nummer bij de hand kunnen alle gege vens worden geraadpleegd van de eigen woning. Volgende week (en op www.castricum.nl) meer over hoe dit WOZ-portaal op de internetsite van de gemeente werkt. Reiki Healing bij Radio Castricum op 24 maart CASTRICUM - Donderdag 24 maart zal, tussen 20.00 en 21.00 uur, in het programma 'Special Edition', bij Radio Castricuml05, een Reiki Healing, uit gezonden worden. In het uur vooraf gaand aan deze uitzending, in het pro gramma 60+, is te gast Reiki Master Margreet Haverkamp, die tevens klas siek homeopaat is. Zij zal in een inter view uitleg geven over de Reiki Healing. Carry Munter is in oktober 2004 met het nieuwe radioprogramma 'Special Edition' gestart, waarin er maandelijks een letter van het popalfa bet behandeld wordt. Daarnaast valt er elke laatste donderdag van de maand een special te beluisteren. Meer informatie over de programma's van Castricum 105 kunt u vinden op de website van deze omroep: www.castri- cuml05.nl. Castricum 105 is te beluiste ren via de etherfrequentie 105.0 FM en op de kabel op 104.5 FM (in Castricum en Bakkum) en op 89.0 FM (in Akersloot, Limmen en op De Woude). Klankheling concerten in de Castricumse duinen CASTRICUM - Muziek wordt wel vergeleken met stilte, beide nauw verwant en enkel en alleen geschei den door de adem. In de tempels van onder andere India wordt geluid nog steeds beschouwd als een heel belangrijke factor. Laat u in de bos hut, in de duinen, meevoeren tijdens een klankheling-concert door de helende werking te ervaren van klankschalen, drums, ratels, rainstick en stem. De concerten worden gege ven door Joke Welboren en Willem Cretier uit Castricum. Voel hoe de kracht van de klank voor u werkt terwijl u dit in een gemakkelijke houding ervaart, in een slaapzak of een deken. Na afloop van de klank heling is er thee en is er de mogelijk heid om na te praten waarna wordt afgesloten in een meditatie-cirkel. Er is plaats voor een beperkt aantal mensen, graag telefonisch of per e- mail reserveren. De concerten beginnen om 20.30 uur (boshut open vanaf 20.15 uur), neem matje, slaapzak of deken mee, draag gemakkelijk zittende kleding (en dikke sokken, pantoffels). Kosten per concert: 10 per persoon inclu sief consumptie. Informatie en opga ve; Joke Welboren tel. 0251-657855 of e-mail sakagaweea@hotmail.com. JC Conquista Agenda LIMMEN - Het programma voor woensdag 16, vrijdag 18 en zaterdag 19 maart bij JC Conquista is: Conquista kids: paasknutselen Eieren schilderen, hazen maken, paas- slingers knippen, of toch een paasboe- ketje schikken? Ze houden het nog even tot een verrassing maar een knut- selfestijn zal het worden. Als je zelf leuke ideeën hebt mail dan naar kids@conquista.nl Natuurlijk gaan ze als er nog tijd is ook nog even de disco in. De entree is E 1 inclusief limonade. Conquista Kids start om 10.30 en ein digt om 12.00 uur. Club X-tra: DJ Les of workshop In Club X-tra kun je zaterdag 19 maart zelf achter de draaitafels kruipen. Onze DJ's Steve en Mark zullen een uitleg geven over de apparatuur en de trucjes die je kunt uithalen. Wil je mee helpen onze club X-tra feesten te organiseren? Mail dit dan naar: tienerwerk@conquis- ta.nl De zaterdag avond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deu ren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 tot en met 16 jaar. CONQ Café: Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, pool biljart, internetcomputers en nieuwe zithoek. Met andere woorden: 'lekker relaxen, een biertje pakken, een pooltje schieten en af en toe even chatten'. De medewerkers van het café zijn er weer klaar voor. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 16 Maart Club op woensdag heeft natuurlijk de spel computers klaar staan en de muziek aan. Om 14.30 uur start er deze week een film. Je kunt natuurlijk ook weer tafeltennissen, darten, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spe len, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen. Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar.Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl LIMMEN - Jeugdtheater De Teerstoof presenteert: 'Geen haar op mijn hoofd' door het gezelschap 'Opslag voor Cacao' in De Burgerij te Limmen op zondagmiddag 20 maart om 14.00 uur. Een spannende voorstelling voor groep 4 tot en met 7. Als je flessen inlevert krijg je statiegeld terug. Vuilnis kun je twee keer per week buiten zetten. Maar kinderen die komen ze niet halen. Die kun je ner gens inleveren. Die moet je houden, ook als ze niet bevallen.De moeders Thea en Mies vinden hun kinderen maar lastpakken. Is er een plek waar je zulke lastpakken kunt inleveren? Thea heeft wel eens gehoord van het Kalekoppenhuis, een streng heropvoe- dingstehuis waar een man de baas is. Een man met haar tot op zijn enkels, die bij aankomst iedereen kaal knipt omdat hij niemand anders haar gunt. Bestond zoiets maar echt. Maar als er plotseling een harige man uit de heg opduikt gaat alles mis en belanden de moeders zelf in het tehuis dat ze voor hun kinderen hadden bedacht. 'Geen haar op mijn hoofd' is een spannende, humoristische voorstelling met mooie spelmomenten voor grote en kleine lastpakken. De voorstellingen van het huisgezelschap van Jeugdtheater De Teerstoof staan garant voor kwaliteit en veel kijkplezier voor jong en oud. 'Geen haar op mijn hoofd' gaat dit sei zoen in herhaling omdat de voorstel ling vorig jaar zeer snel was uitver kocht. De voorstelling begint om 14.00 uur.De Burgerij is open om 13.30 uur. Toegangsprijs 2,- voor kinderen en volwassenen. Organisatie: Limmen Cultuur. Informatie: tel. 072-5052235. Jeugdtheater De Teerstoof presenteert Geen haar op mijn hoofd CASTRICUM - Het aantal woningen dat er tussen nu en 2030 bij komt ligt vast. Er worden 1600 woningen gebouwd. Hoe het uitgewerkt wordt staat nog open. Wie bouwt er en voor wie wordt er gebouwd? Hoe zit het met urgenties en het inschrijvingssysteem van huurwoningen? Wat doen woning bouwcorporaties en projectontwikke laars? Wie zijn of worden de regisseurs en wie draagt verantwoordelijkheid voor degenen die buiten de boot val len? Is het nuttig als er een 'Castricum overleg' komt van belanghebbenden inwoners; corporaties; projectontwik kelaars en anderen? Kan een dergelijk 'Castricum' overleg zorgen dat er een vangnet komt en er voldoende wonin gen in de sociale sector gerealiseerd worden? Deelnemers aan dit debat rea geren eerst op een stelling en beant woorden daarna de vraag wie er de Lezing over Huis Nijenburg in Heiloo CASTRICUM - Op donderdag 17 maart houdt Plusactiviteiten Bon- hoefercollege de lezing Nijenburg, Huis Nijenburg en de 'Kring van Heiloo' door Myrthe Schuuring van 19.30 tot 21.30 uur, kosten 9,- In deze lezing wordt de geschiedenis van het Huis en Landgoed Nijenburg te Heiloo verteld. Nauw verbonden met Huis en Land goed Nijenburg was de 'Kring van Heiloo'. Van 1836 tot 1843 heeft rond de Nijenburg een beroemde literaire kring bestaan, De Kring van Heiloo. Hierin zaten onder andere Nicolaas Beets, Johannes en Betsy Hasebroek, Willem Hofdijk en Aleida van Foreest. Voor informatie en inschrijving tel: 0251-659119. Bloemenkindje maken Op maandag 21 maart kunt u bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de workshop bloemenkindje maken van 19.00 tot 22.00 uur volgen. De cursus prijs van 32,- is inclusief 17,- mate rialen. Voor informatie en inschrijving 0251-659119 of www.plusactiviteiten.nl. regie heeft en/of zou moeten krijgen over 'Bouwen en Wonen in Castricum.' Ted Biesterbos, projectontwikkelaar reageert op de stelling: Projectont wikkelaars hebben geen maatschappe lijke doelstelling alleen een financiële.' Dick Tromp van de woningcorporatie reageert op de stelling:woningbouw verenigingen potten het geld op en besteden te weinig aan sociale woning bouw.' Herman Verhagen, Voorzitter Stuurgroep Duurzaam Castricum rea geert op de stelling 'Groen' wordt over matig beschermd ten nadele van bebouwing.' Debatdeelnemers van de PvdA: Aad Nijmeijer, afdelingsbestuur en John Hommes, gemeenteraadslid. De PvdA afdeling Castricum organi seert over 'bouwen en wonen' op 16 maart een debat. Plaats: Johanna' s Hof, van 20.00 tot 22.00 uur. De toe gang is gratis. Open dag Rembrandtschool AKERSLOOT - Op dinsdag 22 maart houdt de Openbare basisschool te Akersloot een open dag voor iedereen die eens een kijkje wil nemen hoe het er op school toegaat. Ouders van leer lingen, ouders/verzorgers die op zoek zijn naar een goede school voor hun kind en alle overige belangstellenden zijn van harte welkom. Van 9.00 tot 15.00 uur staat de deur voor u open. De hele dag zijn de directie, de groepsleer krachten de vakleerkracht muziek en de leden van de ouderraad en de mede zeggenschapsraad aanwezig om infor matie te verstrekken en vragen te beantwoorden. Tevens is er de gelegen heid om bij de adjunct-directeur van de school, mevrouw A. Mulder, nieuwe leerlingen in te schrijven. De Rembrandtschool is gelegen aan de Mozartlaan 65 te Akersloot, tel. 0251- 313623. Het schoolgebouw is het afge lopen jaar volledig gerenoveerd en aangepast aan de eisen van deze tijd en zeker de moeite waard om tekomen bekijken. CASTRICUM - Voor het verkeersvei liger maken van de Geesterduinweg heeft het college van burgemeester en wethouders een verkeersbesluit geno men.Los van de afsluiting van de Geesterduinweg en A. Schweitzerlaan begint aannemer BAM Wegen bv vanaf maandag 21 maart met werkzaamhe den op de twee parkeerterreinen aan de Geesterduinweg ter hoogte van het winkelcentrum. Bovendien wordt de Geesterduinweg voorzien van een rode toplaag. Ook worden twee verkeersge leiders aangebracht ter hoogte van de aansluiting met de Dag Hammarskjöldlaan en de Nansenlaan. De werkzaamheden op de twee par keerterreinen bestaan uit: de aanleg van een aantal extra parkeerplaatsen, onder andere op de locatie van de twee binnenste uitritten, die komen te ver vallen; de twee buitenste uitritten wor den breder en dus beter toegankelijk gemaakt; er wordt een verbindingsweg tussen de twee parkeerterreinen aange legd. In het geval één van beide par keerterreinen vol is, kan men via deze AKERSLOOT - Een aantal winkeliers van de Ondernemings Vereniging Akersloot (OVA)heeft het Katholiek Vrouwengilde (KVG) uitgenodigd om op donderdag 17 maart een kijkje ach ter de schermen te nemen. Het Katholiek Vrouwengilde telt in Akersloot meer dan 80 leden. De ver wachting is dat bijna alle leden gebruik maken van de gelegenheid om eens te zien wat er allemaal gebeurt voor er iets verkocht wordt. Coby Schagen (KVG) is bij voorbaat al enthousiast. „Ik vind het een gave actie van de ondernemers. Zij kwamen zelf met het idee om een keer iets voor ons te orga niseren. Zes winkeliers hebben ons uit genodigd. Ik ben benieuwd wat zij voor ons in petto hebben." Met een dergelijk idee is de OVA bij het vrouwengilde aan het goede adres. „De vrouwen van het KVG zijn vaak lid om, naast elkaar te ontmoeten, ook iets van elkaar te leren. Wij zijn dan ook wel zo nieuws gierig om er achter te komen wat er bij de winkeliers allemaal gebeurt," aldus Open dag Rembrandtschool AKERSLOOT - Op dinsdag 22 maart houdt de Openbare basisschool te Akersloot een open dag voor iedereen die eens een kijkje wil nemen hoe het er op school toegaat. Ouders van leer lingen, ouders/verzorgers die op zoek zijn naar een goede school voor hun kind en alle overige belangstellenden zijn van harte welkom. Van 9.00 tot 15.00 uur staat de deur voor u open. De hele dag zijn de directie, de groepsleer krachten, de vakleerkracht muziek en de leden van de ouderraad en de mede zeggenschapsraad aanwezig om infor matie te verstrekken en vragen te beantwoorden. Tevens is er de gelegen heid om bij de adjunct-directeur van de school, mevrouw A. Mulder, nieuwe leerlingen in te schrijven. De Rembrandtschool is gelegen aan de Mozartlaan 65 te Akersloot, tel. 0251 - 313623. Het schoolgebouw is het afge lopen jaar volledig gerenoveerd en aangepast aan de eisen van deze tijd en zeker de moeite waard om tekomen bekijken. Coby Schagen. Donderdagmiddag brengen de leden van de KVG per fiets een bezoek aan bloembinderij Bij Diaan, bakkerij Van Baar, drogisterij DA, warenhuis Novy Velzeboer, Kaandorp Kip en Kaas en de Schuur vol Avontuur. De vrouwen zullen in groepjes de winkeliers bezoe ken. Naast een leuke dag voor het vrouwengilde, is het ook een goede gelegenheid voor de winkeliers om zich van hun beste kant te laten zien. „De ondernemers vonden het een leuk idee, omdat de meeste leden van het KVG al tientallen jaren vaste klant zijn bij de winkeliers in Akersloot. Zij weten inmiddels wel hoe de winkel er van binnen uit ziet. Daarom is het leuk om ze een keer de andere kant van de win kel te laten zien. Neem bijvoorbeeld 't Witte Blaadje, dat lezen de vrouwen al jaren, nu kunnen we laten zien hoe dit tot stand komt", aldus Rob Dekker van warenhuis Novy Velzeboer en tevens secretaris van de OVA. Recordaantal deelne mers aan Poëzie in Vredeburg LIMMEN- 'Poëzie in Vredeburg' mag zich dit jaar verheugen in de deelname van een recordaantal van 23 amateur-dichters uit de hele regio. Van Heerhugowaard tot Bloemendaal, van Egmond-Binnen tot Akersloot. Op vrijdag 18 maart vindt dit door Limmen Cultuur geor ganiseerde evenement voor de acht ste keer plaats in de sfeervolle bovenzaal van de stolpboerderij Vredeburg in Limmen. Daar worden de in totaal meer dan zestig gedich ten, die in een fraai bundeltje zijn samengebracht, door de auteurs zelf voorgedragen. Limmen Cultuur wil hiermee jongeren en ouderen de kans bieden hun dichterlijke talen ten voor een breder publiek te mani festeren en zo de belangstelling voor de poëzie stimuleren. De avond begint om 20.00 uur en de entree prijs bedraagt 3,- Vanaf 19.30 uur zijn kaarten aan de zaal verkrijgbaar. CASTRICUM- Maandag en dinsdag (7 en 8 maart) vonden er drukbezochte informatieavonden plaats voor 16 appartementen voor jongeren binnen het nieuwbouwcomplex Primo. De belangstelling voor deze woningen was overweldigend, in totaal reageerden 230 geïnteresseerden. De koopapparte menten worden verkocht onder de regeling Koopgarant, waarbij De Wonerij een korting van ongeveer 30% op de verkoopprijs aanbiedt om voor deze doelgroep betaalbare koopwonin gen te realiseren. Veel belangstelling voor jongerenappartementen in Castricum weg eenvoudig op het andere parkeer terrein komen om daar een plaatsje te zoeken; er komen halverwege de twee parkeerterreinen doorgangen voor de winkelwagentjes. In de oude situatie ontstonden nog wel eens beschadigin gen aan auto's doordat sommige men sen met winkelwagentjes tussen gepar keerde auto's door probeerden te komen. Door de aanleg van deze aparte door gangen wordt dit in de nieuwe situatie voorkomen; de opstelplaatsen van de vuilcontainers worden verplaatst naar de buitenste uitritten. Deze optimalise ring van de parkeerterreinen, inclusief het duidelijker aangeven dat de Geesterduinweg ter plaatse een ver- blijfsgebied is, wordt onafhankelijk van het al of niet doorgaan van de afsluitin gen in de Geesterduinweg en de A. Schweitzerlaan uitgevoerd. Deze afslui tingen voor gemotoriseerd verkeer worden pas gerealiseerd als de inspraakprocedure goed doorlopen is. De lijnbus blijft ook na de afsluiting van de Geesterduinweg gebruikmaken. CASTRICUM - De eerste bijeenkom sten van De Soos, gericht op mensen met en zonder beperking, zijn succesvol verlopen. Twintig tot dertig mensen met, en circa tien mensen zonder beperking, namen deel aan de soosacti- viteiten die elke eerste zondagmiddag van de maand gehouden worden in café Sam Sam. De leden van 'Werkgroep De Soos' blikten afgelopen week tevre den terug op de start van De Soos eind 2004 en de bijeenkomsten die daarna volgden. De werkgroep ontvangt posi tieve en waarderende reacties van de bezoekers. 'Er is in het dorp een ont moetingspunt bijgekomen waar men elkaar in een gezellige, ongedwongen sfeer kan treffen, een spelletje kan doen of naar de muziek van Sam Sam kan luisteren', zo oordeelden de bezoe kers. De enthousiaste samenwerking tussen de tien werkgroepleden onder ling en met de medewerkers van Café Sam Sam vormen een belangrijke basis voor de goede resultaten. Voor de invulling van het programma voor De Soos is de werkgroep allerlei plannen aan het smeden, gastoptre dens van Dj's, een swingend optreden van een band en een karaokemiddag worden de komende maanden gereali seerd. In de zomer zou de werkgroep voor de bezoekers een uitstapje willen organiseren, de plannen hiervoor zijn in de maak. De werkgroep heeft na opgedane erva ringen de eindtijd van!6.00 uur voor de Soos losgelaten. Wie langer wil blijven is welkom. De eerstkomende soosmid- dag is op 3 april vanaf 14.00 uur in café Sam Sam, Dorpsstraat 75 in Castricum. Voor meer informatie over De Soos: Stichting Welzijn Castricum, Anna Dekker en Irene Zijlstra, tel. 0251-65 79 98. Borstvoeding en werken CASTRICUM - Als je weer gaat wer ken of als je eens een avondje weg wilt, kun je borstvoeding blijven geven. Je zult je misschien afvragen welke kolf daarvoor geschikt is, op welk tijdstip je kunt kolven en hoe je de melk het beste bewaard. Op donderdag 24 maart orga niseert Borstvoedingscentrum IJmond, in samenwerking met Plusactiviteiten, een informatiebijeenkomst over het afkolven van moedermelk en de combi natie borstvoeding en een baan in het Bonhoeffercollege te Castricum. Diverse kolven worden gedemon streerd. Je hebt tevens de mogelijkheid om kolven, borstvoedingskleding en draagdoeken te bekijken en aan te schaffen. De kosten zijn 10,-. Baby's zijn welkom. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Je kunt je telefonisch aanmelden bij Hester Hillegers tel. 0251-321723 of bij de Plusactiviteiten tel. 0251-659119). Aanmelden via internet is ook moge lijk op www.lactatiekundige.net.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 12