De keuken in een splinternieuw jasje Hanraads in nieuwe handen Usui Reiki I training Fietsevenement 't Loo groot succes Intuïtieve, creatieve dag de Vijfhoek fval en milieu ededelingen erk in uitvoering mededeling UITKIJKPOST- 16 MAART 2005 -PAGINA 6 mm ^NTf HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA HeiLoo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. vervolg van pagina 4 de sector Grondgebied, telefoonnummer (072) 535 67 34. Wet voorkeursrecht gemeenten Zuiderloo Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken ter voldoening aan het bepaalde in de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) bekend dat zij op 8 maart 2005 hebben besloten de gemeenteraad voor te stellen om percelen grond aan te wijzen op basis van artikel 2 Wvg als gronden waarop de artikelen 10-24,26 en 27 van de Wvg van toe passing zijn. Op 8 maart 2005 hebben wij tevens besloten om, gelijktijdig met de publicatie van de ter visie legging van het ontwerpbestemmings- plan 'Zuiderloo', ons hiervoor omschreven besluit te publiceren in de Staatscourant ter verkrijging van het rechtsgevolg ex artikel 2 Wvg. De betreffende percelen zijn gelegen in het gebied dat globaal begrensd wordt door de Zevenhuizerlaan in het noorden, de Wes- terweg in het westen, de Vennewatersweg in het zuiden en de Kennemerstraatweg in het oosten. Ter inzage Het besluit van burgemeester en wethouders, de bijbehorende kadastrale kaart met daarop de aangewezen percelen en de perceelslij st liggen kosteloos ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie 'Bouwen en wonen', Raadhuisplein 1 te Heiloo, geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Desgewenst kunt u voor het raad plegen van de stukken buiten deze uren een afspraak maken (072) 535 67 50. De stukken kunnen ook worden geraadpleegd bij de dienst voor het Kadaster en de Openbare Registers (Rogier van de Weydestraat 6 te Alkmaar). De eigenaren en zakelijk gerechtigden met betrekking tot de aangewezen percelen ont vangen afzonderlijk bericht. Inwerkingtreding Het voorstel van burgemeester en wethouders treedt in werking één dag na de datum van publicatie in de Staatscourant. Het voorstel houdt in dat de eigenaren en zakelijk gerechtigden van de aangewezen per celen, wanneer deze de percelen respectievelijk erop gevestigde beperkte zake lijke rechten wensen te vervreemden, deze eerst aan de gemeente Heiloo te koop dienen aan te bieden. De aanwijzing loopt vooruit op de vaststelling van het bestemmingsplan 'Zuiderloo' en geldt voor de duur van vijf maanden tenzij dit besluit binnen deze termijn wordt vervangen door een besluit van de gemeenteraad ex artikel 2 van de Wvg op grond van de vaststel ling van een bestemmingsplan. Als de gemeenteraad een dergelijk besluit niet binnen deze termijn heeft genomen dient het besluit vervallen te worden verklaard. Het voorstel van burgemeester en wethouders wordt op grond van artikel 9 Wvg aangemerkt als een besluit, zodat daartegen ingevolge de Algemene wet bestuursrecht (Awb) bezwaar en beroep open staat. Bezwaar Ingevolge de Awb kunnen belanghebbenden binnen een termijn van zes weken, ingaande op 17 maart 2005, tegen het besluit van bur gemeester en wethouders gemotiveerd bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet tenminste bevatten: de naam en het adres van de indiener de dagtekening een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaar is gericht de gronden van bezwaar Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien belangheb benden een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen zij in spoedeisende gevallen een ver zoek om een voorlopige voorziening indienen bij de President van de arrondissementsrecht bank te Alkmaar, Kruseman van Eltenweg 2, 1817 BV Alkmaar. Zienswijze Binnen vijf maanden dient de gemeenteraad het voorkeursrecht definitief te vestigen op grond van artikel 2 Wvg in verband met de vaststel ling van het bestemmingsplan. In het kader van een zorgvuldige voorbereiding van het door de raad te nemen besluit tot aanwijzing van gronden, worden belanghebbenden, gelet op artikel 4:8 van de Awb, in de gelegenheid gesteld om vóór 14 april 2005 hun zienswijzen schriftelijk of mondeling naar voren te brengen ten aanzien van het raadsvoorstel. Voor het mondeling naar voren brengen van zienswijzen kunnen belanghebbenden telefo nisch een afspraak maken onder telefoonnummer (072) 535 67 34. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de gemeenteraad onder bovenge noemd adres. Vervallen verklaring Bij hun besluit van 8 maart 2005 hebben bur gemeester en wethouders tevens besloten het besluit van 2 september 2002, waarvan de werkingsduur is verlengd bij besluit van 5 juli 2004 in te trekken met ingang van de dag na de dag, waarop hun besluit van 8 maart 2005 rechtskracht verkrijgt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw E. Zaadnoordijk van de sector Grondgebied, telefoonnummer (072) 535 67 34. Ontwerpbestemmingsplan Zandzoom Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van donderdag 17 maart tot 14 april a.s. het ontwerpbestem mingsplan Zandzoom ter inzage ligt. Het ontwerp heeft betrekking op het gebied, globaal gelegen tussen Vennewatersweg, Oos terzijweg, de zuidelijke gemeentegrens en het open gebied ten westen van Heiloo. Het ontwerpbestemmingsplan kent gedetailleerde bestemmingen en uit te werken bestemmingen. Het plan is daarmee globaal van aard en kent voor delen een uitwerkings plicht. Met uitwerking kunnen uiteindelijk maximaal 1100 woningen in het gebied worden gerealiseerd. Eerder is het voorontwerp van het genoemde bestemmingsplan onderwerp geweest van inspraak. De ingekomen reacties hebben geleid tot een aantal wijzigingen van het bestemmingsplan. Het verslag van inspraak en vooroverleg, waarin een samenvatting van alle reacties en ons commentaar is opge nomen, ligt eveneens ter inzage. Ter inzage Het ontwerp kan worden ingezien bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. 's Middags kunt u terecht na afspraak, telefoon nummer (072) 535 67 54. Ook kunt u gedurende de openingstijden terecht in de openbare bibliotheek aan de Westerweg 250. Zienswijzen Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent het ontwerp kenbaar maken bij de gemeenteraad, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor informatie kunt u onze website www.heiloo.nl bekijken of u kunt contact opnemen met de heer M. Stijkel, telefoon nummer (072) 535 67 54. Ontwerpbestemmingsplan Zuiderloo Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van donderdag 17 maart tot 14 april a.s. het ontwerpbestem mingsplan Zuiderloo ter inzage ligt. Het ontwerp heeft betrekking op het gebied, globaal gelegen tussen Vennewatersweg, Wester-weg, Kennemerstraatweg en Zeven huizerlaan. Het ontwerpbestemmingsplan kent gedetail leerde bestemmingen en uit te werken bestemmingen. Het plan is daarmee globaal van aard en kent voor delen een uitwerkings plicht. Met uitwerking kunnen uiteindelijk maximaal 700 woningen in het gebied worden gerealiseerd. Eerder is het voorontwerp van het genoemde bestemmingsplan onderwerp geweest van inspraak. De ingekomen reacties hebben geleid tot een aantal wijzigingen van het bestemmingsplan. Het verslag van inspraak en vooroverleg, waarin een samenvatting van alle reacties en ons commentaar is opge nomen, ligt eveneens ter inzage. Ter inzage Het ontwerp kan worden ingezien bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. 's Middags kunt u terecht na afspraak, telefoon nummer (072) 535 67 54. Ook kunt u gedurende de openingstijden terecht in de openbare bibliotheek aan de Westerweg 250. Zienswijzen Gedurende de termijn van ter inzagelegging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent het ontwerp kenbaar maken bij de gemeenteraad, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u onze website www.heiloo.nl bekijken of kunt u contact opnemen met de heer M. Stijkel, telefoon nummer (072) 535 67 54. Wijziging legen rolemmers De grijze rolemmers die op Goede Vrijdag vrijdag 25 maart a.s. zouden worden geleegd, worden nu op donderdag 24 maart a.s. geleegd. De groene rolemmers die op Tweede Paasdag maandag 28 maart a.s. zouden worden geleegd, worden op donderdag 31 maart a.s. geleegd. Grof huisafval Op donderdag 24 maart, maandag 28 maart en donderdag 31 maart a.s. wordt géén grof huisafval opgehaald. Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer vóór 07.30 uur buiten te zetten en op de inhaaldagen tot na 16.00 uur te laten staan. De rolemmers kunnen op deze dagen namelijk later dan 16.00 uur geleegd worden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Stichting Hulp Kindertehuizen Roemenië in de periode van 21 tot en met 26 maart a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Toestemming promotie Scouting Rurik De burgemeester van Heiloo verleent toestem ming tot het verstrekken van mondelinge en schriftelijke informatie over Scouting Rurik Heiloo op de nationale scoutingdag zaterdag 19 maart 2005 tussen 9.00 en 16.00 uur op het Looplein. Dit op grond van artikel 2.2.2. van de Algemene Plaatselijke Politieverordening 2000. Tevens wordt ontheffing verleend voor het verbod vuur te stoken in de open lucht, zoals gesteld in artikel 5.5.1 van de Algemene Plaat selijke Verordening 2000. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Orga nisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 68. Verkeersbesluit Het college van burgemeester en wethouders heeft tot het volgende verkeersbesluit besloten. Het realiseren van een algemene invalidenpar keerplaats op kenteken in de directe omgeving van Hildebrandhof 30. Dit wordt kenbaar gemaakt door het plaatsen van het verkeers bord E6 met onderbord (invalidenparkeerplaats) Mogelijkheden tot bezwaar Indien u het niet eens bent met dit besluit kunt u, binnen 6 weken na de dag van deze publicatie, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend kan, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist, tevens een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Controle en doorspoelen van brandkranen in Heiloo De gemeente is gestart met de controle van de brandkranen in Heiloo. Er wordt bekeken of de kranen het nog goed doen en zonodig wordt er onderhoud aan de kranen gepleegd. Ook wordt bekeken of de kranen nog goed bereikbaar zijn en niet overwoekerd worden door beplanting. Verder worden de kranen doorgespoeld. Inmiddels zijn de brandkranen in het Blockho- vepark, plan Oost en het gebied ten noorden van de Stationsweg, gelegen tussen de spoor lijn en de Kennemerstraatweg aan de beurt geweest. Vanaf donderdag 17 maart 2005 wordt gestart met controle en doorspoelen van de brand kranen in het gebied ten noorden van de Zeeweg tot aan de Belieslaan, ten westen van de spoorlijn. Op deze informatiepagina leest u vervolgens de komende tijd welke wijken er voor controle en doorspoelen aan de beurt zijn. Bruin water uit uw kranen en verminderde druk Als uw wijk aan de beurt is voor controle en doorspoelen van de brandkranen kunt u thuis enige overlast ondervinden. Op het moment van doorspoelen kan er namelijk bruin water uit uw kranen komen en ook kan er vermin derde druk ontstaan. Wij raden u aan uw kranen na de controle werkzaamheden enkele minuten met water te laten doorstromen. Dit om de leiding tussen uw perceel en de hoofdleiding schoon te spoelen. Na 16.00 uur wordt er niet meer doorgespoeld en kunt u zonder problemen water gebruiken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. HEILOO - De officiële opening van Hanraads Schoenen op vrijdag 11 maart werd druk bezocht. De zaak is grondig verbouwd en nu in handen van Barbara van der Zwan. De winkel aan de Stationsweg 81 gaat dezelfde lijn voortzetten, maar wat eigentijdse ele menten toevoegen. Jaap en Joke Hanraads blijven bij de zaak betrok ken. „De receptie was tegelijk afscheid van Jaap en Joke, maar ook een ken nismaking met de verbouwde zaak en het nieuwe gezicht van Hanraads." Hanraads Schoenen, Stationsweg 81, Heiloo. TeL 072-5330789. HEILOO - Het fietsevenement in 't Loo is een groot succes gebleken. Het samenwerkingsverband met de drie fietsenhandelaren uit Heiloo: Vlaar Tweewielers, Bosman Tweewielers en Fietsenhandel Boersen werd met enthousiasme ontvangen. Veel mensen maakten gebruik van de gelegenheid om proef te rijden op het uitgezette parcours Verkeersorganisatie 3VO en de fietserbond stonden ook met een stand op het winkelcentrum. De Fietsersbond liet zien hoe dieven te werk gaan als een fiets wordt gestolen. HEILOO - Op zondag 17 april wordt er een intuïtieve creatieve dag georga niseerd, waarbij astrologie in combina tie met tekenen en schilderen centraal staat. Het thema van de dag is: 'De elemen ten' (vuur, aarde, lucht en water). In de astrologie bepalen zij de grondtoon van de persoonlijkheid. De workshop tekenen en schilderen zal aansluiten bij de astrologieworkshop rond 'de elementen'. Er worden veel verschil lende teken en schildermaterialen aan geboden om mee te werken. U hoeft voor deze workshop niet te 'kunnen' tekenen. Plezier in het proces en het werken met het materiaal staat voor op. De kosten voor de dag zijn 75,- inclusief lunch en materiaal. De locatie is: Ode 'de Vijfhoek', het Vierkant 22 in Heiloo. Aanvang 10.00 uur tot onge veer 16.30 uur. Opgeven via e-mail J.kalf@12move.nl Of bij Heieen Brink, tel. 072-5330353. HEILOO - Jeroen Schermer van Keuken Restyling NH: „Een eigen marktonderzoek leidde naar een gaatje in keukenmarkt. Want wat bleek? Slechts weinig keukenzaken willen serieus de handen uit de mou wen steken voor klanten die 'slechts' op zoek zijn naar nieuwe frontpane len. En dat is wat veel mensen juist willen: gewoon een ander jasje voor hun keuken, zonder meteen duizen den euro's armer te zijn." Jeroen Schermer opende op 1 september 2004 Keuken Restyling NH.. „Aan zo'n eenvoudige formule is kennelijk behoefte, want vanaf dag één loopt het prima en eigenlijk is dat ook logisch verklaarbaar. Op de eerste plaats zijn er ontzettend veel mensen die - bijvoorbeeld vlak na de aanschaf van een huis - geen geld overhebben voor een geheel nieuwe keuken, maar wel graag het uiterlijk naar hun eigen smaak zouden willen aanpas sen. Een restyling dus. Bij ons kun je een keuken net zo grondig restylen als je wenst. Of net zo minimaal natuurlijk. Honderd procent com pleet. Behalve voor frontpanelen, kun je bij Keuken Restyling NH net zo goed terecht voor: laden en inbouwapparatuur. Zo zijn wij dealer van onder andere M-System, Boretti en Siemens, topleveranciers van koel kasten, magnetrons enzovoort. En om het aanbod echt 100 procent com pleet te maken, bieden wij ook vloer tegels, wandtegels en laminaat van topkwaliteit aan." „Een andere succesfactor van de win kelformule is de heldere wijze waar op de producten worden geprijsd. Dus geen misleidende prijzen, vage 'vanaf-prijzen' of sterretjes die ver wijzen naar kleine lettertjes. Voor de consument is alles zo duidelijk, dat er in elk geval nooit verrassingen kun nen ontstaan over de prijs", vertelt Jeroen Schermer. „De complete col lectie is bijzonder uitgebreid en van hoge kwaliteit. Van kookplaten en handgreepjes tot spoelbakken en aanrechtbladen; echt alles is los te bestellen in talloze soorten en kleu ren. De panelen bijvoorbeeld, die in grote mate bepalend zijn voor de uit straling van een keuken, worden aan geboden in 152 uitvoeringen. Kortom: alleen bij Keuken Restyling NH kun je alles zelf kiezen." Artidee, Industrie terrein Oosterzij 12c, 1851 NT Heiloo, Tel. 072- 5321784, fax. 084-7373853, mobiel. 06-28882113, info@artidee.nl website: www.arti- dee.nl HEILOO - Reiki is een Japans begrip dat universele levensenergie betekent. De kosmos is vol van deze onuitputte lijke energie. Reiki is zo oud als de wereld en heeft talloze namen zoals in het Chinees Ch'i en in het Indiaas Prana. Het is de natuurlijke energie die in krachtige en geconcentreerde vorm door de handen van een Reiki-gever stroomt. Om al die redenen vindt de praktijk van Reiki het van groot belang dat Reiki voor zoveel mogelijk mensen weer beschikbaar komt. De training is heel toegankelijk en praktisch gericht en heeft een beperkte groepsgrootte. Milla van Kempen, Reikimaster, heeft sinds 1982 ruimschoots ervaring met helende energie en werkt met het leer- en werkboek 'de kern van Reiki' van Diana Stein. De Reiki I training wordt gegeven in het Golden Tulip Hotel Heiloo, Kennemerstraatweg 425. De kosten zijn 105.- inclusief thee en koffie tijdens de training, een lunch en syllabus en een certificaat Usui REIKI I. De prijzen voor bedrijven en organi saties op aanvraag. Data: 20 mei, 3 juli en 9 september. Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6