Wereldrijst: een smakelijke toneelvoorstelling van Falkland Showband Heiloo op bezoek bij de Prins Hendrik Stichting Wethouder Schep opent foto-expositie Hotel Zuiderduin Nieuwe expositie Conny van Kasteel Rotary Jeugduitwisseling naar India It UITKIJKPOST - 16 MAART 2005 - PAGINA 8 Opbrengst collecte Hersenstichting Landelijke Modelspoordagen Postzegelruilbeurs Alkmaar Gezinsvieringen in Onze Lieve Vrouw ter Nood Cursus 'angst de baas' voor ouderen Collecte voor Roemenië INGEZONDEN TT Reactie op open brief VVD Kom allemaal op de fiets naar school! Slechte coördinatie gemeente en politie Oma's blinken uit in Het Trefpunt Carla Laroo exposeert bij Silhouet Vrolijke voorstelling De Springschans Dimtronic Meervogels wint van Westsite Uitslagen Oppositie Oud plaatsgenote exposeert in Museum Kranenburgh te Bergen Donateursconcert Lamoraal van Egmont Lenteprogramma in Slotkapel Rommelmarkt in Sportcentrum HEILOO - Van 27 februari tot en met 5 maart is de Nationale Collecte Hersenziekten en Psychische Ziekten gehouden. In Heiloo is dit jaar voor de zesde maal gecollecteerd, dit jaar door negen collectanten. De opbrengst bedroeg 865,54. In 2006 wil de Hersenstichting in meer wijken van Heiloo collecteren. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Jacqueline Groot, tel. 072-5333189. Heeft u de collecte gemist? Uw bijdra ge kunt u overmaken op giro 950 ten name van Nationale Collecte Hersen en Psychische Ziekten. ALKMAAR - In het weekend van 19 en 20 maart worden wederom de jaar lijkse Landelijke Modelspoordagen gehouden, waarbij tientallen model spoorclubs hun kunnen zullen verto nen. Ook bij de Alkmaarse Module Groep Het Waegspoor zal weer een mooie baan te bewonderen zijn. Zij heten u welkom op 20 maart van 10.00 tot 16.00 uur in het clubgebouw in de boerderij van de O.K.B. Munnikenweg 88 in Alkmaar. De toegang is gratis. De H.O. modulebaan (schaal 1:87) is te zien in een vernieuwde en grotere opstelling. Vele treinen zullen door de fraai landschappen rijden. Een nieuwe ontwikkeling is de N-baan (schaal 1:160), waarvan de twee eindmodules gedeeltelijk gereed zijn. ALKMAAR - De Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars, afdeling Alkmaar houdt een regionale ruilbeurs op zondag 20 maart van 10.00 tot 17.00 uur in de aula van het Clusiuscollege, Drechterwaard 10, Alkmaar. Iedereen kan hier iets vinden op het gebied van postzegels, eerste dag enveloppen, poststukken en ansichten. Van 12.00 tot 14.00 uur kunt u door een deskundige gratis de waarde van uw verzameling en/of zegels laten bepalen. Uiteraard is de jeugd ook welkom. Er zijn vijf philatelistische prijsjes te win- Door ruziënd, plagend en spelend over het toneel te rollebollen kon het jonge nen. De toegangsprijs, zowel voor le als niet-leden E 1,-, kinderen gratis. HEILOO - Geen sprookje of voorspel baar kinderverhaaltje op de planken van de Beun het afgelopen weekend. Het speciaal voor dit samenwerkings project geschreven stuk was bij Falkland Toneel en stichting de Brug uit Alkmaar in goede handen. Zowel het verhaal als de rolbezetting waren anders dan de trouwe Falkland- bezoekers gewend zijn. De verhaallijn was niet ingewikkeld, maar wel origi neel. Drie kinderen willen naar China om daar een speciale steen te zoeken waarmee ze hun gestresste en over werkte ouders kunnen onthaasten. Ze willen daarom een tunnel naar de andere kant van de wereld graven, maar komen uit in de koelkast van een Turks gezin in Alkmaar. De kinderen en moeder van dit gezin hebben geen verblijfsvergunning en worden belaagd door een overijverige opsporingsamb tenaar. Alle kinderen worden vriendjes en de Nederlandse ouders helpen het Turkse gezin met de juridische proce dures. Eind goed al goed in dit eigen tijdse verhaal. Gelukkig heeft regisseur Karim Traidia de Nederlandse Falklanders en de Turkse Bruggers door elkaar geklutst in de twee gezin nen. Doe daar de mokkakleurige en heerlijk gestresste moeder bij en het multiculturele aspect van de voorstel ling staat als een huis. De ondernemen de kinderen hadden een heerlijke dankbare hoofdrol. Door ruziënd, pla gend en spelend over het toneel te rol lebollen kon het jonge publiek zich prima vereenzelvigen met deze perso nages. Maar ook de andere rollen boden het nodige vermaak, dit ondanks de geringe spelervaring van enkele spelers. De interactie met het publiek en de goed gechoreografeerde liedjes waren verder krentjes in deze rijstepap. Het is alleen een raadsel waarom de kaartverkoop is achterge bleven bij de verwachting, maar de thuisblijvers hebben in ieder geval ongelijk gekregen. nen. De toegangsprijs zowel voor leden pubUek zich prima vereenzelvigen met de personages van Wereldrijst HEILOO - Dit jaar viert bedevaarts oord Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo het feit dat precies 100 jaar geleden de 'heropleving' van de bede vaarten plaatsvond. In het kader daar van worden verschillende festiviteiten georganiseerd, waaronder gezinsvierin gen op zaterdag 7 en zondag 8 mei. Voor deze vieringen worden met name die mensen van harte uitgenodigd die 'op Kapel' zijn gedoopt of getrouwd. Beide dagen beginnen om 10.30 uur met een Eucharistieviering in de grote kapel. Daarna krijgt u een eenvoudige lunch aangeboden en hebt u de gele genheid de tentoonstelling te bezoeken die vanwege het jubileum is samenge steld. De dag wordt om 14.30 uur afge sloten in de grote kapel. Er is kinder opvang beschikbaar. In verband met de organisatie, graag even vooraf aanmel den bij: Pastorie O.L. Vrouw ter Nood, Kapellaan 13, 1851 PE Heiloo, tele foon 072-5051288 of e-mail onzelieve- vrouwternood@hetnet.nl Vermeld dui delijk met hoeyeel volwassenen en hoeveel kinderen u komt en de leeftijd van de kinderen. HEILOO - Het Van Foreest Centrum in Heiloo - geestelijke gezondheids zorg voor ouderen - start eind maart weer een cursus voor ouderen die last hebben van lichte tot matige angst klachten die het dagelijks leven nega tief beïnvloeden. De cursus is bestemd voor mensen die actief willen leren hoe ze met die klachten kunnen omgaan. Angstklachten bij ouderen komen veel voor en kunnen heel verschillende vor men hebben. Piekeren, angst niet goed te worden in een winkel of op straat, angst om telefoon-gesprekken te voe ren of auto te rijden, angst voor kleine ruimtes, angst om in grotere gezel schappen te zijn of andere angsten. De cursusbijeenkomsten zijn aan de Oude Hoeverweg 10 in Alkmaar. De cursus wordt gegeven aan een groep van onge veer acht deelnemers. Het gaat om acht wekelijkse bijeenkomsten op woens dagmiddag en een terugkombijeen- komst na enkele maanden.Voor de cur sus begint worden de cursisten uitgeno digd voor een kennismakingsgesprek. Voor de cursist zijn aan deelname geen kosten verbonden. Voor meer informa tie en/of aanmelding: mevrouw J. van Beukering, tel. 072- 5312735. HEILOO - In de periode van 21 maart tot en met 26 maart houdt de Stichting Hulp Kindertehuizen Roemenië wederom haar jaarlijkse collecte in de gemeente Heiloo. De opbrengst van de collecte is bestemd voor het voor jaarstransport van de stichting, welke eind april vertrekt. Het doel is aan ieder een bananendoos met kleding te geven en niemand over te slaan. Waar de stichting om verlegen is, is het vol gende: kleding voor kinderen en vooral in de leeftijd van 12 tot 15 jaar, kleding voor dames en heren, maar speciaal voor oudere dames en heren. Jassen, spijkerbroeken en warme kleding voor de winter, zowel voor kinderen als voor volwassenen, zijn hard nodig. U kunt terecht op elke dinsdag van 9.30 tot 15.30 uur op het sorteeradres aan de Noorddorperweg te Heemskerk, in de schuur van Beentjes. De Noorddorperweg ligt in het tuin- dersgebied van Heemskerk. Heeft u geen mogelijkheid de kleding naar Heemskerk te brengen, dan kunt u con tact opnemen met mevrouw Kraakman om daar de kleding af te geven, tel. 072-5332713. Tevens vraagt de stichting mensen, die willen helpen collecteren. i m In de voorlaatste Uitkijkpost heeft u een open brief geschreven aan de VVD Heiloo en daar wil ik graag, eveneens in een open brief, op reageren. Uit uw brief begrijp ik uw grote woede en frustratie over het gebrek aan (betaalbare) woningen in Heiloo. Het is ook vreselijk om 10 jaar op een wacht lijst te staan en dan nog niet aan de beurt te komen. Dat u mij in uw woede nogal heftige kwalificaties naar het hoofd slingert en het onrecht van de hele wereld in de schoenen van mij en de VVD schuift begrijp ik ook maar daar kan ik mij niet in vinden. VVD Heiloo heeft gestemd tegen de verhoging van de OZB in Heiloo. Dat is niet schijnheilig. Wij vinden die ver hoging niet nodig. Het leven in Heiloo is duur genoeg (u schrijft dat u dat met ons eens bent). Er wordt in Heiloo op veel verschillende plaatsen gebouwd, voor verschillende doelgroepen. Aan sociale woningbouw betaalt de gemeente natuurlijk mee. Dat is geld dat wij met elkaar hebben opgebracht (u en ik) wat nu gebruikt wordt om betaalbare woningen te bou wen. Dat is wat de VVD verantwoorde lijkheid noemt. Daar is geen misleiding van kiezers bij. Als u vindt dat de wachtlijsten nog steeds te groot zijn, dat er nog steeds te weinig woningen zijn en dat nieuwbouw voor geen meter opschiet, zijn we het eens. Echter, het zou pas kiezersbedrog zijn als VVD Heiloo of een van de andere partijen zegt dit probleem snel op te kunnen lossen. Want dat is helaas niet zo. Juist in Heiloo wordt juist wel naar burgers geluisterd. Afgelopen dinsdag en komende don derdag zijn 800 inwoners van Heiloo uitgenodigd om in de Beun met de gemeenteraad de toekomst van Heiloo richting te geven. Ik ben erg blij met uw schrijven, want op deze manier kan er een discussie tot stand komen hoe we met elkaar het beste voor Heiloo voor elkaar krijgen. Wellicht stelt u meer prijs op een persoonlijk gesprek. Dat kan, voor iedereen in Heiloo. Iedereen is welkom om met ons of de andere politieke partijen mee te den ken over de toekomst van Heiloo. Caj Oosters Gemeenteraadslid voor VVD Heiloo Mensen wat hebben wij toch een mooi scholencomplex in Ypestein. Toen ik daar op school zat, wat inmiddels al weer een paar jaar terug is, werd aan ons gevraagd hoe ver je van school woonde.Want er waren te weinig plek ken om je fiets te parkeren, dus moest ik lopen naar school, want ik woon er vijf minuten vandaan. De gemeente heeft de parkeerplaats voor de auto's heel mooi groot gemaakt. Maar met weinig succes, want je auto op de autoweg zetten is veel makkelijker. Maar iedereen weet dat kinderen onvoorspelbaar zijn, volwas senen trouwens ook. Deuren die wor den opengegooid aan de verkeerde kant, dus niet aan de stoepkant, noem maar op. En zo druk, je komt er niet door heen. Als er een ambulance of brandweer door heen moet kan dat niet. Mensen denken alleen nog maar aan zichzelf. Dus daarom wil ik bij deze vragen: kom op de fiets, iedereen woont in de buurt dus het moet te doen zijn. En het is nog gezond ook. Eveline Disseldorp Heiloo N.a.v. de ingezonden brief van J. Koole (Uitkijkpost 9 maart) kan ik u medede len dat de inhoud van deze volledig beantwoord aan de mening van vele bewoners: de sneeuwsituatie was vanaf woensdag 2 maart tot en met dinsdag 8 maart ten westen van 't Loo tot de spoorbaan een Noordpool gebied. Onder andere de straten Vinkenbaan- Noordergeesterlaan- Torenlaan enz. waren vooral voor voetgangers en fiet sen onbegaanbaar! Zelf auto's en bus jes voor patiënten vervoer moesten het aflaten weten, evenals de zorgverleners van Thuiszorg enz. Vooral ouderen en gehandicapten zaten geïsoleerd. Mijn vraag is nu wat wordt er verstaan onder hoofdwegen? Mijn bellen naar de gemeente en politie was helaas vruch tenloos. Het moet mij van het hart dat de coördinatie pet was! Maar gelukkig heeft de lente zijn intrede gedaan en heeft de dooi de boel opgeruimd. Bewonerscommissie De Gouwe Boom Vrijdagmorgen 11 maart was het een drukte van belang in Het Trefpunt. Wat was er aan de hand? In het kader van de generatiemix waren leerlingen van groep 3 met hun grootouders uitgeno digd om die ochtend met elkaar toneel te spelen in Het Trefpunt. Na een wel komstwoord van Mirjam Heijnis, coör dinator generatiemix, die zei blij te zijn met zo'n grote opkomst, was het woord aan de speldocente Marlies Mantel. Zij vertelde, dat de opzet van deze ochtend was kennis te maken met toneel aan de hand van spelopdrachten. Het zou te ver voeren om verslag te doen van alle spelopdrachten. Ik noem er een paar, die mij het meest aanspraken. Zo was er een spelopdracht, waarbij je door een dicht bos moest lopen met veel kronkelpaadjes, waarin je ook vogels kon horen. Veel tsjilpende vogels ble ken toen ook tussen het publiek te zit ten. Prachtig, zo'n geluidsdecor! Iedereen was er zo bijbetrokken. De spelopdracht, waarbij een bepaalde groep dieren in een dierentuin moest worden uitgebeeld, eventueel met geluid, was een schot in de roos. Levensechte wolven, giraffen, olifan ten, flamingo's, natuurlijk ook apen, chimpansees en papegaaien passeerden de revue. Ook hierbij liet het publiek zich niet onbetuigd en maakte bijpas sende dierengeluiden. Op een gegeven moment was het zo'n kabaal, dat men sen van het biljart en uit de koffiehoek een kijkje kwamen nemen. De oefening, waarin het publiek moest raden welke handeling een groepje aan het uitvoeren was, viel ook zeer in de smaak. Bij de opdracht aardappels schillen bleek de opa heel handig om te kunnen gaan met z'n denkbeeldige aardappels en mesje. Hier speelt natuurlijk ook de ervaring een woordje mee. Zoals de meeste opa's uitblonken in het uitbeelden van de opgegeven handelingen, zo blonken de oma's uit in het geven van het goede antwoord. En toen was de tijd om. Veel te snel! De toneeljuf werd nog om haar te bedan ken toegezongen door de leerlingen, wat haar zichtbaar genoegen deed. Ook ouderen schudden haar na afloop de hand. Zo ging iedereen weer huis- en schoolwaarts. Alles bij elkaar een leuke en gezellige ochtend, waarbij veel gela chen is en waarin jong en oud veel ple zier hebben beleefd met elkaar. Zo'n ochtend is zeker voor herhaling vat baar! Een Oma HEILOO - Carla Laroo exposeert schilderachtig groot vrij werk met een eigen impressie, zoals strandtafe relen, slurpende koeien, stattende vriendinnen, maar ook kippen. Dit alles tussen de design meubelen van Silhouet. De openingstijden zijn: Dinsdag tot en met vrijdag: 09.00 tot 18.00 uur. Vrijdagavond: 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag: 9.00 tot 17.00 uur. Silhouet, binnenhuisarchitectuur, Kennemerstraatweg 99/103. Heiloo, tel: 072-5331199. HEILOO - Het is inmiddels een jaar lijkse traditie bij De Springschans in Plan Oost. De laatste donderdag voor de krokusvakantie wordt er door de kinderen van groep zeven en acht een wervelende zangvoorstelling gegeven. Zo ook weer dit jaar. Eerst werd 's morgens opgetreden voor de andere leerlingen van de school. En 's avonds konden vaders, moeders, broertjes, zusjes, opa's en oma's genieten van acht (bekende én min der bekende) Kinderen voor Kinderen-liedjes. Elke woensdag morgen werd door de kinderen aan de voorstelling gewerkt, samen met hun 'zangjuffie' (een vrijwillige moe der). En het resultaat mocht er zijn. Niet alleen werd er vol enthousiasme gezongen door alle kinderen, met daarbij enkele zeer talentvolle solisten, maar ook werd er vrolijk gedanst en uitgebeeld. En de nieuwe gordijnen op het toneel maakten het dit jaar extra fleurig. AKERSLOOT - Afgelopen zondag speelden de dames van Dimtronic Meervogels in Amsterdam tegen de ervaren dames van Westsite. De Akerslootse dames zijn nog steeds aan het strijden voor behoud in de overgangsklasse. Het was dus zeer belangrijk dat zij met de winst naar huis gingen. Dimtronic Meervogels bouwde vroeg in de wedstrijd een ruime voor sprong op. De doelpunten vielen vooral uit snelle aanvallen. Het was een wedstrijd met veel overtredin gen. Er vielen dan ook veel tijdstraf- fen. De dames van Dimtronic Meervogels gingen de rust in met een ruime voorsprong van 1-10. De tweede helft was eveneens hard. De dames van Westsite scoorde nog een aantal keer, maar Dimtronic Meervogels gaf de opgebouwde voorsprong niet uit handen. Uiteindelijk was de eindstand 8-18 in het voordeel van de Akerslootse dames. Volgende week spelen de dames van Dimtronic Meervogels de laatste reguliere wedstrijd van de competitie, thuis in sporthal de Lelie. Deze wedstrijd zal duidelijk maken of het team zich kan handhaven in de poule of dat er misschien een beslis singswedstrijd gespeeld moet wor den. LIMMEN - De 23e ronde van de interne competitie kende een beperkt programma vanwege een bondswed strijd die het eerste speelde tegen koploper Volendam. Het werd een spannende wedstrijd waarin Oppositie het vrijwel op elk bord moest opnemen tegen een Veerman. Van Veelen en Manni werden onder uitgehaald, maar Langereis en Smit zorgden even later weer voor even wicht. Van Etten mocht tot zijn eigen verbazing alsnog zijn partij winnend afsluiten, terwijl Woudstra in een moeilijk eindspel verwikkeld, remise overeenkwam. Jongkind, in vreselijke tijdnood, moest berusten in remise, maar had de winst achteraf voor het intrappen. Het uiteindelijke resultaat tegen de Volendammers was zeer ver dienstelijk te noemen, namelijk 4-4. In de interne competitie wisten Kracht en Limmen zich nog steviger te positioneren in de top 10. Kracht had het aanvankelijk wat moeilijk met het energieke spel van v.d.Werff, die over een structureel betere pion- nenstelling beschikte. Op een moment dat v.d Werff in de dichte stelling niet zo concreet plannen voorhanden had, maar nog altijd een licht positievoordeel koesterde, ging hij onverwacht lelijk in de fout: hij leverde zijn dame in, waarna Kracht simpel won. Kraayenbrink speelde scherp aanvallend tegen Prins, die met het ontketende spel van zijn tegenstander eerst niet zoveel raad wist. De paarden en torens van Kraayenbrink werkten perfect samen, maar helaas moet hij in zijn enthousiasme een misgreep hebben gedaan, want enige zetten later zat hij tegen een versnipperde en verloren stelling aan te hikken. In de partij de Jong-v.d. Wal viel niet zo erg veel te beleven. In een symmetrische stelling met nog een paar lopers op het bord, kwam v.d. Wal in een betere pionnen- stelling een pion voor. Met geduld én techniek wist v.d. Wal hier wel raad mee. De Lange, die met gedurfd spel het Roodbol erg lastig maakte, liet zich verleiden tot haastig spel en ver zwakte daarmee zijn eigen stelling. Toen Roodbol frisse lucht rook, wist hij in een handomdraai de partij in een ander perspectief te plaatsen. Sauer tenslotte, zal niet gauw meer ingaan op het gesloten Siciliaans wat Hassing zo graag speelt. De over macht van witte centrumpionnen was, zoals eerder in de partij te voorzien, niet meer te stuiten. De uitslagen: vdWerff-Kracht 0-1; Limmen-van Roemburg 1-0; Bosma-Folkertsma rem; vdBrink-S. Vlaar 1-0; de Jong- vdWal 0-1; Hassing-Sauer 1-0; de Jager-Korse 1-0 (R); L.Vlaar-de Vries 1-0; de Lange-Roodbol 0-1. Nieuws rdnd >GM0ND EGMOND - Zaterdag 12 maart is Galerie Conny van Kasteel expo 31 feestelijk geopend. Jeroen Damen, kunsthistoricus deed het openings woord doen. Henk van Gerner, in 1942 te Zwollerkerspel geboren, zoekt naar de grenzen van evenwicht. Zijn doeken bestaan uit open en gesloten cirkels en wisselend in kleurcombinaties. Vormen, composities en kleuren zijn zo toegepast dat een eenduidige erva ring door de beschouwer niet mogelijk is. Het zien, de zintuiglijke ervaring van de werkelijkheid, wordt tot een beleve nis die je zelf moet interpreteren en die wezenlijk afhangt van de activiteit en het standpunt van de beschouwer. Mauro Staccioli, in 1937 te Volterra (Toscana) geboren. Aan het eind van de zestiger jaren begon hij met zijn 'ambiente' grote monumentale werken die hij ter plekke uitvoerde. In die peri ode hadden zijn werken een sociaal- politieke uitstraling. In de loop der jaren is in zijn werk het politieke accent verzacht en zijn het nu meer sociale bindingen, mens en omgeving, die hem inspireren. De natuur is hier steeds bij betrokken. Jac Bisschops, in 1952 te Bocholtz geboren toont deze keer pastels en multiples. In zijn werk denkt hij in 'klankkleuren'. Zijn mooie pastels zijn met bladgoud verrijkt. Galerie Conny van Kasteel, Noorderstraat 4 5, Egmond aan Zee. De galerie is geopend van donderdag tot en met zondag van 15.00 tot 19.00 uur of volgens afspraak, tel. 072- 5067151. EGMOND AAN ZEE- Zondag zijn de bewoners van de Prins Hendrik Stichting door hun activiteitencommis sie getrakteerd op een middagje dans én muziek. De majorettes en bandle den van de Fanfare Showband Heiloo (eind vorig jaar nog actief bij de lande lijke St. Nicolaasintocht in Alkmaar) boden een uur lang entertainment in een zeer goed gevulde zaal. Natuurlijk was er de marsmuziek, maar ook andere nummers als Pippi Langkous, La Paranda en Matrimony bleken een goede keuze. De reacties van de activi teitencommissie en de bewoners waren zo positief dat dirigent Marcel Klok en zijn trawanten met een gerust gevoel het donateurconcert tegemoet kunnen treden. Dit concert zal op 9 april bij gastheer GGZ Willibrord aan de Kennemerstraatweg te Heiloo worden gehouden. Natuurlijk hebben de dona teurs weer vrije toegang. De toegangs prijs voor hen bedraagt 5,- EGMOND - De Egmondse Foto Amateur (DEFA) is een hechte vere niging die haar 40-jarig jubileum inmiddels alweer 2,5 jaar achter zich heeft liggen. Tijdens dit jubileum bleek al dat Egmond door de jaren heen vele goede en bekende fotografen heeft voortgebracht. Vele onderwerpen en specialiteiten werden op de gevoelige plaat vastgelegd. Analoog, maar de laatste jaren natuurlijk steeds meer digitaal met alle wonderen der tech niek. Complete reisverslagen werden er gemaakt en gebundeld tot in alle uithoeken der aarde. En hoewel dit altijd de meest schitterende plaatjes opleverde, moest het er nu toch maar eens van komen. De mooiste fotografie gewoon dicht bij huis. Rariteiten en realiteiten van om de hoek. Vanuit een eigen invalshoek geschoten, van strand en zee, tot bos en duin, van boulevard tot voorstraat en pompplein, gewoon het volle genieten in alle seizoenen. De meest normale zaken waar we allemaal zo dikwijls aan voorbij gaan tonen met deze expositie maar eens hoe mooi en goed we het hier hebben. Het initiatief van enkele DEFA leden om juist dit onderwerp hier in eigen omgeving te laten zien vond snel gehoor bij de directie van Hotel Zuiderduin. Voor hen was het een prima insteek om de gasten te tonen hoeveel moois Egmond te bieden heeft. Annemieke Schep wethouder voor toerisme en recreatie in de gemeente B.E.S. was graag bereid de opening van deze unieke expositie voor haar rekening te nemen. De expositie wordt gehouden in de lange gang naar de Sauna en Beautycenter van Hotel Zuiderduin en duurt van 12 maart tot en met 16 Mei (Tweede Pinksterdag). Annemieke Schep wethouder voor toerisme en recreatie was graag bereid de opening van deze unieke expositie voor haar rekening te nemen. HEILOO - De serviceclubs die in Rotary International zijn verenigd wisselen per jaar zo'n 8000 scholieren uit tussen alle landen van de wereld met het doel deze jongelui een goed inzicht te geven in andere culturen. Dat is niet alleen leuk voor de deelne mers die een geweldige ervaring opdoen in een internationaal gezel schap, het is ook erg leuk en leerzaam voor de achterblijvers. Ook Rotaryclub Heiloo is actief betrokken bij dit Rotary-programma. Door Rotaryclub Heiloo wordt ook bemiddeld in fami- lie-naar-familie uitwisseling, waarbij je vier tot zes weken te gast bent in een familie in een vreemd land. Uit dat gezin komt een jongen of meisje ook zo'n periode in een familie in het Nederlandse leven meemaken. Je moet tussen de 15 en 19 jaar zijn en geïnte resseerd zijn in andere culturen. Vanuit Pune in India is een verzoek gekomen van een aantal scholieren of ze in de periode eind mei/juni naar Nederland mogen komen en in de periode juli/augustus een jongere uit hun gast gezin in hun huis in Pune mogen ont vangen. De voertaal is Engels. Als je hier wat voor voelt moet je contact opnemen met een van de plaatselijke contactpersonen Nico Bakker tel. 072- 5335160 of Ineke Potze, tel. 072- 5053461. Wat een kameel met diesel doet leer je in India BERGEN - Daphne Louter geboren 1975 in Heiloo studeerde van 1989 tot 1993 aan de Berger Scholen Gemeenschap en daarna aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Na het afronden van haar studies in Den Haag heeft ze een aanvullende Post Graduate oplei ding gedaan aan Edinburgh College of Art in Schotland. Op dit moment werkt Daphne in Edinburgh als freelance illustrator en geeft ze les aan Edinburgh college of Art in illustratie. In maart 2005 bestaat de Berger Scholengemeenschap 85 jaar. Naar aanleiding daarvan organiseert de school samen met Museum Kranen burgh een cultureel qvenement dat past bij de reputatie van de school. Dat evenement is 'Bronnen' genoemd. Bronnen, omdat de Berger Scholengemeenschap een bron van talenten is en omdat Bergen en omge ving een bron van inspiratie is voor cul turele manifestaties. Tijdens de exposi tie presenteren 35 kunstenaars en voor malige BSG-leerlingen een selectie uit hun werk. De expositie is van 20-02- 2005 t/m 22-05-2005, openingstijden: dinsdag tot en met zondag 13.00 tot 17.00 uur. Een selectie van Daphne's werk is te zien op haar website: www.puppychickcom EQMOND AAN DEN HOEF - Aanstaande zaterdag 19 maart zal het jaarlijkse donateursconcert plaatsvin den van muziekvereniging 'Lamoraal van Egmont'. Het wordt een muzikale avond waarbij de drie afdelingen van de vereniging zullen optreden. Het con cert vindt plaats in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef, aanvang is om 20.00 uur. De avond zal met mystie ke geluiden geopend worden door de slagwerkgroep 'Slaghout' onder leiding van Michiel Eeltink. Daarna is er een optreden van het jeugdorkest onder leiding van Niels Marchal. Dit jeugdige gezelschap heeft een nieuwe muzikale show ingestudeerd en brengt dit deze avond voor het eerst voor het voetlicht. Na de pauze musiceert het fanfare orkest onder leiding van Marcel Visser. Dit orkest heeft een bijzondere mix van muziek op het programma staan, zowel in stijl als in herkomst van de muziek. Locatie: Dorpshuis Hanswijk om 20.00 uur. EGMOND AAN DEN HOEF - Op zondagmiddag 20 maart brengt het vocaal ensemble Poldervokaal onder leiding van Maria Rondèl in de Slotkapel, Slotweg 19 te Egmond aan den Hoef, een lenteprogramma ten gehore. Het koor wordt bijgestaan door begeleider Jan Laan op de piano. Het ensemble telt dertien zangers en zange ressen. Poldervokaal put uit vier eeu wen vocale muziek, van de verfijnde a- capellazang uit de 16e eeuw tot de com plexe samenklanken van de close har mony en de veeleisende partituren uit de hedendaagse musical. Maar ook 20e eeuwers als Hindemith en Quilter wor den niet geschuwd. Concerten van Poldervocaal zijn niet compleet zonder de pianosolo's van Jan Laan. Het con cert begint om 15.00 uur. De toegangs prijs is 10.-, 65+ en CJP 8.-, kinde ren tot 12 jaar 5.-, inclusief koffie thee en koek. Telefonische reservering van kaarten is mogelijk bij D. Thijssen, tel. 072-5062033 en W. Noteboom, tel. 072-5062387. EGMOND AAN ZEE -Zondag 20 maart wordt er in Sport- en Recreatiecentrum De Watertoren aan de Watertorenweg in Egmond aan Zee de laatste rommelmarkt van dit seizoen gehouden.De markt is open van 10-16 uur. Gezien het succes van de markten wordt er op zondag 24 april door de Stichting Rommelmarkten Egmond ook nog een rommelmarkt georgani seerd in Dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Voor deze markt zijn nog plaatsen beschikbaar. Voor informatie over de markten, tel. 06-20114461.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 8