Nieuwe show In Petto te zien in de Beun <=^4^ ÉB Wit de klok CAPILII JAK VOf vr Sportpark Het Vennewater - zondag 20 maart - aanvang 14.00 uur ELS MIA N Tweede kans voor ex-proefdieren Bij eenkomst Weidevogelbescherming mededeling Nieuwe eigenaar café La Strada Thuiszorgaanbieders starten gezamenlijke informatiecampagne snoeien en verwijderen, snipperen en ongekloofd openhaardhout Peter Schouten BOOMVERZORGING TUINONDERHOUD van Schooten BV Big-Band in de Muziek- en dansschool Expositie in het Trefpunt Diefstal uit woning Diefstal portemonnee Diefstal uit garage Creatieve paasmarkt Nationale Scoutingdag Scouting Rurik Palmpasen in de Ter Coulsterkerk Koor- en muziek festival van Schubert tot Zappa Expositie van Machteld Meeter in Hema Spreekuur Mantelzorg Dance Party én Base Dance bij Tendenz Big Buk Buk Band Battle Open inloop Jan van Rijckenborghschool Dansen op zondagmiddag Expositie Tine Poelsma Cafeighties Sterren kijken DE FORESTERS Bowling Heiloo Café De Wit Café Bar Oud Inn Restaurant De Klok Autobedrijf Bleeker De Deel Wijnkoperij Inst. bedrijf Borst-Guus de long BV Sporthuis Johan Jansen V0F A. de Wit (Sporthalrestaurant) VOS makelaardij Ouwejan Vastgoed Advies Nidrac Heiloo/Castricum ^avtfantCo^eec0, kapsalon Theatergroep In Petto zoekt: Trompettist Toetsenist Zanaers (Zie tekstartikel elders in dit blad) Voor info: Fred Smit 0226-422 905 of in_petto@hotmail.com www.theatergroepinpetto.nl EERLIJKE VERKOPERS gezocht voor de vestigingen Wognum, Haarlem en Den Helder. Die door middel van een interne opleiding door willen groeien. Er is een goede begeleiding, 2.500,- elke maand extra bonussen. Ervaring is niet vereist, wel i.b.v. auto en direct beschikbaar Bel voor een gesprek 0229-579790 tegelzetbedrijf Voor al uw tegelwerk Sanitair Tegelcentrum Alkmaar Hoveniersbedrijf Geïnteresseerd? Bel vrijblijvend voor prijsopgave of info! UITKIJKPOST - 16 MAART 2005 - PAGINA 9 HEILOO - Dinsdag 22 maart zal de Big-Band Heiloo onder leiding van Jack Kat een concert verzorgen. Aanvang van het concert is om 19.30 uur en duurt ongeveer 1,5 uur. Naast een aantal traditionele Big-Band stuk ken worden er arrangementen gespeeld die speciaal voor dit orkest zijn gemaakt Jack Kat. Er wordt gemu siceerd in diverse stijlen. Naast jazz worden er ook swingende Zuid- Amerikaanse en popnummers uitge voerd. Tevens staan er een flink aantal gastoptredens op stapel. De zangers Elly Molenaar en Pieter Oppelaar zul len een aantal stukken meezingen met de Big-Band en verder wordt er mee gewerkt door een strijkorkest, een koor en een aantal percussionisten. Dit con cert vindt plaats in de Muziek - en dansschool Heiloo aan Het Veld 1 te Heiloo. Voor meer informatie, tel. 072- 5332460. HEILOO - In maart en april worden er in het Trefpunt in Heiloo schilderijen geëxposeerd van Hanna Bakker en Dick Beentjes. Tekenen en schilderen is voor beiden al vanaf hun kinderjaren zeer belangrijk geweest. Ze zijn lid geweest van Tintoretto. Hanna heeft in Amsterdam teken- en boetseerlessen gehad van Gertrud Mandelbaum en Marijke Cosse. Ze heeft daar ook een opleiding aan de Rijksacademie gevolgd. In Alkmaar heeft ze les gehad van Jan Jumelet en Jak Beemsterboer en is thans lid van de Alkmaarse Schildersvereniging Doorwerken. Toen Dick nog in Haarlem woonde, heeft hij teken- en schilderlessen gehad van Roelof Klein, een kunstschilder in Spaarndam. Later, in Heiloo, was hij lid van Tintoretto, waar hij les kreeg van Cor Heek. Hij verhuisde naar Alkmaar, waar hij les kreeg van Jan Jumelet. Hij slaagde in 1982 voor zijn tekenacte en is ook lid van de Alkmaarse Schildersvereniging Doorwerken. Openingstijden op weekdagen van 09.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Woensdag 9 maart werd tussen 16.30 en 16.50 uur een mapje met daarin een aantal creditcards gestolen uit een woning aan het het Zandstuk. Waarschijnlijk werd de dief stal dpor een insluiper gepleegd. De voordeur van de woning was geduren de dit tijdstip dicht, maar niet afgeslo ten in verband met een buiten spelend kind. HEILOO - Woensdagmiddag 9 maart werd tijdens het doen van inkopen in enkele winkels in het winkelcentrum 't Loo een portemonnee ontvreemd. De portemonnee bevond zich in een tasje die lag in de bak van de kinderwagen van de inwoonster uit Egmond aan den Hoef. In de portemonnee bevonden zich enkele (bank)pasjes. HEILOO - Vrijdag 11 maart werd aan gifte gedaan van diefstal van een fiets uit de garage van een woning aan de Harrelaers. De diefstal van de grijze damesfiets van het merk Sparta werd vrijdag 25 februari tussen 11.00 en 13.00 uur gepleegd. De fiets stond afge sloten in de garage. De deur van de garage was dicht maar niet afgesloten. HEILOO - Op zaterdag 19 maart is er weer een creatieve paasmarkt in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. Er kunnen door jong en oud prachtige paasdecoraties ge knutseld worden, en natuurlijk is de paashaas ook aanwezig. De toegang is gratis, voor de activiteiten betaalt u de materiaalkosten. Die variëren van 50 cent tot 2 euro. Voor informa tie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - In het knaagdierencentrum Heiloo zijn onlangs 10 ex-proefdieren aangeboden door de Stichting Hulp en Herplaatsing Huisdieren. Het gaat om jonge goudhamsters. De diertjes zijn drie maanden oud en absoluut in goede gezondheid. De hamsters zijn in een laboratorium voor diergeneeskun de gebruikt. Waar dit was en wat er met de hamsters gedaan is, is niet bekend. Wel is verzekerd dat de dieren zonder enig probleem herplaatst kun nen worden, en net zo oud kunnen worden als hamsters die onder norma le omstandigheden zijn opgegroeid. Het Knaagdierencentrum heeft al eer der ex-proefdieren bij nieuwe baasjes ondergebracht. Het ging om cavia's en tamme ratten die succesvol in gezinnen zijn opgenomen. Voor de hamsters is het knaagdierencentrum ook op zoek naar een nieuwe baas. Want ook een proefdier verdient een tweede kans. Knaagdierencentrum Heiloo, De Loet 3 in Heiloo, tel. 072-5090234, www.knaagdierencentrum.nl. Deze hamster werd ooit gebruikt als proefdier en wacht nu op een kans op een beter leven. HEILOO - Op 13 november startte de tournee van Theatergroep In Petto (Tuitjenhorn) door de provincie. Op 26 maart wordt de show opgevoerd in theater de Beun in Heiloo. Bassist van de begeleidingsband, Dirk Vlam vertelt: „Onze vereniging bestaat dit jaar 50 jaar. Al die 'jaren trekt de groep met een muziekprogramma door de provincie. De laatste jaren was dat met name de kop van Noord Holland. Het concept is nog steeds een selectie uit de pophistorie vermengd met hedendaagse muziek dat in een speciaal uitgewerkte choreografie op de planken wordt gebracht door een zang groep met een begeleidings band." Om een idee te geven: de lan delijk bekende groep Jeans speelt een vergelijkbaar programma. Dirk gaat verder: „Het jubileumidee werd gebruikt om deze show vorm te geven. We springen door de tijd, van daar de titel Time Warp (sprong door de tijd). De nieuwe show voert ons door die 50 jaar met nummers als Buena Sera, maar ook de Back Street Boys en Tina Turner, van Madonna en Michael Jackson tot de musical Saturdaynight Fever. En dan weer terug in de tijd met nummers als Blue Moon en Stupid Cupid", aldus Dirk. De show wordt uitgevoerd met 8 zan geressen, 4 zangers en een band met 2 keyboards, gitaar, 2 saxen, bas, accor deon en drums. En uiteraard onder steunende functies zoals een toneel meester, mensen voor het geluid en voor het licht. Al met al zijn zo'n 25 man is bij de show betrokken. Aanvang van de show is 20.15 uur. Kaarten (a 10,-) kunnen worden besteld via de site op internet. Telefonisch kan dat ook bij Jan de Pee: 0226-93137. Verdere info over speelda- ta, boekingen, enzovoort staan ook op de site: www.theatergroepinpetto.nl HEILOO - In het seizoen 2004 zijn er door de Weidevogelgroep Heiloo 121 nesten gevonden en gemarkeerd, zodat de agrariër hiermee rekening kon hou den bij zijn werkzaamheden op het land. Van deze nesten is 30% is niet uit gekomen om redenen die meestal niet zijn te achterhalen. Vaak wordt een nest leeg aangetroffen zonder een spoor van eierschalen, wat aangeeft dat de eieren geroofd zijn. Dader onbe kend dus. Hoewel er op papier en ook in de praktijk heel veel aandacht wordt besteed aan het wel en wee van de grutto, de ambassadeur van de weide vogels, krijgt deze vogel te weinig kan sen om met succes zijn jongen groot te brengen. In Nederland zijn nu 50 speci ale gruttoboerderijen aanwezig, waar er alles aan gedaan wordt om het grut to naar de zin te maken. In Nederland waren in 1970 nog 115.000 gruttoparen te zien, terwijl dat nu teruggelopen is tot 45.000, een direct gevolg van de veranderingen in het weidelandschap. Hoewel er tien dagen terug nog ruim 30 centimeter sneeuw in Heiloo en omstreken lag moeten we toch gaan uitkijken naar de weidevogels die terugkeren van hun winterverblijf in zuiderlijker streken. Woensdag 16 maart 20.00 uur is de jaarlijkse bijeen komst in het Open Huis. De provinci aal coördinator Vrijwillige Weidevogelsbescherming Onno Steendam van Landschap Noord- Holland zal deze avond zeker de nadruk leggen op de overlevingskan sen van de grutto. Hij laat een pro gramma op DVD zien met de titel Boter, Kaas en Grutto's. HEILOO - Op zaterdag 19 maart vindt de Nationale Scoutingdag plaats. Op deze dag presenteren vele scouting groepen zich aan hun gemeente, zo ook Scouting Rurik. Zaterdag zal er op het marktplein bij 't Loo een open dag gehouden worden. Voor de ouders is er informatie over scouting en voor de kinderen zijn er verschillende dingen te doen zoals broodjes bakken op een kampvuur en verschillende spelletjes. De open dag zal van 10.00 tot 14.00 uur worden gehouden op het marktplein bij 't Loo. HEILOO - Zondag 20 maart vieren de kinderen Palmpasen: de intocht van de Heer in Jeruzalem. Misschien kun je thuis al een mooie versierde palmpa- senstok maken. Je maakt hem in de vorm van een eenvoudig houtenkruis versierd met stukjes vruchten, snoep goed en vrolijke slingers. En als het thuis niet lukt, wordt het in de kerk gedaan. Samen met elkaar worden er (kinder)liederen gezongen met natuur lijk het Hosanna. Zondagmorgen 10.00 uur in de Ter Coulsterkerk, HEILOO - Zondag 20 maart begint om 13.30 uur in de Kapel van de GGZ Noord-Holland noord in Heiloo een uniek festival waar drie koren, zangeres Lisa Noya en het bekende OttoMani, (8 handen) kwartet uit Amsterdam zul len optreden. Vrouwenkoor Feme Vocale uit Alkmaar brengt a capella repertoire dat uit alle werelddelen afkomstig is. Het OttoMani kwartet uit Amsterdam, speelt op twee vleugels toegankelijke Romantische muziek. Het popkoor Spijkergoed uit Heiloo brengt op geheel eigenwijze heden daagse popsongs ten gehore, üt Mannühkoor uit Alkmaar zingt zowel klassiek als modern repertoire. Zangeres Lisa Noya, bekend van optre dens met Trijntje Oosterhuis en Karin Bloemen, zingt samen met de Mannüh het bekende enkele nummers. Als afsluiting van het festival zingen de drie koren samen een nummer. De entree is gratis. HEILOO - Machteld Meeter expo seert met haar expositie 'Mangecarta' van april tot en met juni in het restau rant van de Hema in Heiloo. Machteld Meeter werd geboren in '58 in Bergen. Na de HAVO volgde zij een opleiding handboekbinden/bandontwerpen in aan het Centro del bel Libro te Ascona in Zwitserland. Dit bracht haar de mogelijkheid om te werken met beroemde ontwerpers/binders zoals Hugo Peller en Edwin Heim. In de jaren tachtig vestigde zij zich weer in Bergen en startte daar een eigen atelier 'Het Bijenhuis'. De jaren daarna gaf zij in het land en in het eigen atelier les en verwierf bekendheid met verschillende eervolle vermeldingen en prijzen zowel in eigen land als in het buitenland. De expositie is tijdens openingstijden te zien in de hema in 't Loo. HEILOO - Zorgt u voor een chronisch ziek of gehandicapt familielid? Het spreekuur van het Steunpunt Mantelzorg kunt u voortaan bezoeken op maandag van 13.30 uur tot 14.30 uur in 't Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof 2. Er is dan een deskundig medewerker van het steunpunt aanwe zig die u graag verder helpt met een luisterend oor, gerichte informatie en advies. Het steunpunt is ook telefonisch te bereiken op tel. 072-5331297. HEILOO -Dit weekend zijn er weer twee evenementen bij Tendenz. Vrijdag 18 maart is er weer een nieuwe dance party voor jongeren vanaf de brugklas tot en met vijftien jaar. Alle jongeren zijn welkom om te komen vanaf 20.00 tot en met 23.00 uur. De entree is 80 cent en voor wie een pasje heeft is de entree 60 cent. Zaterdag 19 maart is er voor alle kinderen van groep 8 weer Base Dance. En die is deze keer hele maal in de jungle-sfeer. Het begint zoals altijd om 19.30 en duurt tot 22.00. De entree is gratis. Tendenz is alcohol vrij en rookvrij. Tendenz Tienercentrum, Pastoor van Muijenweg 12, Heiloo. Tel. 072-5321069. Meer info op: www.tendenz.nu HEILOO - Op vrijdag 18 maart zal de tweede voorronde plaatsvinden van de befaamde bandbattle. De wedstrijd is bedoeld voor beginnende bands met weinig podiumervaring, die gratis optre den en daarmee kunnen meedingen naar de Big Buk Buk Band Battle Bokaal en eventuele andere prijzen, Plus een plaats in de voorrondes van Noord-Hollands Glorie voor de absolu te winnaar. De bands strijden vanavond voor een plekje in de finale van de band battle en worden beoordeeld door een vakkundige, kritische en onafhankelijke jury. De eerste vorroonde van de Big Buk Buk Band Battle is inmiddels ver leden tijd. De winaars kijken reikhal zend uit naar 'hun' finale. Tegen wie ze het daar zullen moeten opnemen, wordt ondermeer op vrijdag 18 maart bepaald. Want dan spelen Fast Food, Volt Stupor, Clipped Dove, Bullet en A New Line alsof hun levens er vanaf han gen. De jonge bands spelen ieder twin tig minuten eigen repertoire, en aan het eind van de avond wordt door een des kundige en onafhankelijke jury bepaalt welke band het hoogst scoort op kwa liteit, originaliteit en uitstraling. Ook is er een publiekswinnaar aan te wijzen. De deuren openen op 21.00 uur en de entree bedraagt slechts 4, HEILOO - De Jan van Rijckenborghschool is een van de klei nere scholen voor basisonderwijs in Heiloo. Het staat op het meestal zo rustige Trompenburg. De kinderen van de Jan van Rijckenborghschool zijn gewend om projectmatig te werken in kleine groepjes. Dit stimuleert hun zelf standigheid en natuurlijke nieuwsgie righeid. Deze manier van leren ver sterkt de sociale vaardigheden bij kin deren. Binnenkort is er open inloop om kennis te maken met de school. De data zijn: 17 maart van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 14.30 uur. Ook kunt u telefonisch een afspraak maken op tel. 072-5338286. HEILOO - Het is inmiddels al een begrip geworden, de dansmiddagen op de derde zondag van de maand, deze maand dus zondag 20 maart. Tijd: van 14.00 tot 17.00 uur in het Open Huis. De muziek is weer in vertrouwde han den van het Inter-Ned kwartet. De entree bedraagt 3,50. HEILOO - Voor de maanden maart, april en mei zijn er weer nieuwe exposities te zien in atelier T.P. Het werk ziet er vrolijk uit en is een vervolg van de vorige expo sities, naar aanleiding van de lijnen in stenen. Verder zijn er nog impressies van een reis naar onder andere Tompeji. Het atelier T.P. is geopend iedere woensdag van 10.00 tot 16.00 uur of na telefoni sche afpraak, Termijen 189, 1852 TL Heiloo, tel. 072 5334596. HEILOO - Geruisloos is café La Strada aan de Kennemerstraatweg in Heiloo per 1 januari overgegaan in andere handen. Dat was ook precies de bedoeling van Ton en Renata Pekel, want eigenlijk willen zij niet zoveel veranderen aan het goedlo pende café. Toen Dick en Bep Nanne na 30 jaar aangaven er mee te willen stoppen, was Ton Pekel meteen geïn teresseerd. „Wij zijn tien jaar eige naar geweest van Voem Voem in Castricum, maar dat pand staat al tien jaar op de nominatie om gesloopt te worden. Per jaar werd de situatie bekeken. Toen deze kans kwam zijn wij er dan ook meteen ingesprongen." Veel willen Ton en Renata niet anders gaan doen in La Strada. „We willen elke maand live-muziek in het café en de festiviteiten rond de kermis in juli en rond Koninginnedag wat groter gaan aanpakken." Onder andere dart clubs en biljartverenigingen maken al veel gebruik van de grote ruimte in het café en eigenlijk is er de hele week veel aanloop in het pand. „We zijn elke dag geopend vanaf 12.00 uur en veel vaste klanten komen trouw naar het café. Vooral bij voetbalwed strijden van AZ, die worden uitgezon den via Canal is het hier helemaal vol. Op een groot scherm wordt dan gekeken en dan staat het hier voor de deur helemaal vol met fietsen." La Strada is altijd een café geweest met een publiek boven de twintig jaar en Ton en Renata willen dat graag zou houden. „La Strada is geen jongeren- café. Daar is ook de keuze van live muziek op gebaseerd. Ook wat dat betreft verandert er niets bij La Strada." Ton en Renata Pekel wor den in het café geassisteerd door René Groeneveld en Marja Hink. Bij La Strada kun je ook terecht voor feesten, bruiloften en partijen. Ton en Renata Pekel: 'We willen een groot feest maken rond Koninginnedag en de kermis(foto: UKP) REGIO - De verschillende thuiszorg organisaties in de regio Noord- Kennemerland en de kop van Noord- Holland zijn een gezamenlijke informa tiecampagne gestart. Dit naar aanlei ding van een informatiemarkt in het Medisch Centrum Alkmaar in novem ber 2004. Daar is gebleken dat cliënten en potentiële cliënten niet (goed) op de hoogte zijn van de keuzevrijheid in de thuiszorgsector. Tevens blijkt dat zij veelal de weg naar thuiszorg niet weten te bewandelen. Mensen blijken niet op de hoogte te zijn van de situaties waar in zij in aanmerking kunnen komen voor thuiszorg. Tevens is onbekend hoe zij thuiszorg kunnen aanvragen. Ook het feit dat zij zelf kunnen kiezen van welke aanbieder zij thuiszorg willen ontvangen is onbekend, constateren de thuiszorgaanbieders Actie Zorg, Dienstenwinkel, Regionale Thuiszorg, Thuiszorg Kop van Noord-Holland en ZorgBedrijf Nederland. De verschillende aanbieders onderne men nu gezamenlijk actie om de men sen beter te informeren. Zij beraden zich momenteel over de verschillende mogelijkheden daarvoor, bijvoorbeeld een gezamenlijke advertentiecampag ne, organiseren van informatiemarkten enzovoort. Mensen die thuiszorg nodig hebben en in het bezit zijn van een indicatie voor zorg, gefinancierd vanuit de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ), kunnen zelf kiezen van welke thuiszorgaanbieder zij de zorg willen ontvangen. Ook mensen die al thuis zorg ontvangen, maar niet tevreden zijn over de organisatie die de zorg levert, kunnen veranderen van thuiszorgorga nisatie. Mensen hoeven geen lid te zijn van een thuiszorgorganisatie om thuis zorg te ontvangen. „Veel mensen den ken dat, maar dat is ten onrechte." Wie AWBZ-gefinancierde thuiszorg wenst te ontvangen, moet allereerst contact opnemen met het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ, voorheen RIO). Het CIZ bepaalt of iemand in aanmerking komt voor thuiszorg en de hoeveelheid zorg die iemand kan krij gen. Het telefoonnummer van het CIZ in Alkmaar is 072-5670050 en het num mer van het CIZ in Den Helder is 0223- 650270. HEILOO - Op zaterdag 19 maart vindt het Caféighties plaats in het café van Buk Buk. En dat betekent terug naar het verleden, maar niet alleen met de overbekende hits uit de jaren tachtig. Frank Jakes en Juan Casa de Pato, bekend van de ongeëvenaarde RETROfeesten, staan je bij in de rit door het brede muzikale landschap van ruim twintig jaar geleden. Deuren open vanaf 21.00 uur, de éntree is gratis. HEILOO - tijdens de landelijke ster- renkijkdage nop 18 en 19 maart kan tussen 20.00 en 23.00 uur op Vrieswijk 122 met een telescoop de ruimte in worden gekeken. Bij helder weer kan men kraters óp de maan, de ringen van Saturnus en de manen bij Jupiter zien. Voor uitleg staan de drie amateur astronomen Simon van Leverink, Jan Tromp en René Marchand klaar. mm DE FORESTERS 1 - KGB 1 Autobedrijf RENAULT Egmond aan Zee Tel. 072-506 99 59 www.deklok.nl TULPENCROFTLAAN 36 A 1851 XN HEILOO TEL. 072 - 533 55 14 Vereniging van Nederlandse INSTALLATIEBEDRIJF GAS WATER SANITAIR VERWARMING DAK ONDERHOUD SERVICE Dusseldorperweg 73 1906 AJ Limmen Tel. (072) 505 14 05 Telefax (072) 505 13 14 Runxputteweg 3, Heiloo Telefoon 072 505 33 72 Fax 072 505 16 48 Showroom bij S.T.C. Scheldestraat 8,1823 WB Alkmaar De Brink 48 Heiloo tel. 072-533 8298 Laat je tuin verrassen door een hovenier met klasse! /Sporf instituut) ihet vennewater for wellness Fitness Fysiotherapie Pilates O Bodypump Nordic Sportief Walking wandelen Spinning Kinderoppas Bedrijfsfitness O Zonnebank Bel of kom langs voor informatie Het Zevenhuizen 48 1852 JC Heiloo Telefoon: 072 - 533 03 44 Site: www.sivennewater.nl BOMEN Herenweg 287, Egmond ad Hoef tel. 072 506 63 00 mobiel 06 22569123 www.boomentuinverzorging.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 9