Wup-Inn winnaar Bloemendagen Limmen Lintjesregen Castricum Motordag Limmen Castricum experimenteert met Politieke Markt Programma herdenking Castricum :i 2005-PAGINA 12 JC Conquista Agenda Vijf gemeenten in de regio oefenden met slachtofferregistratie Een nieuwe lente, een nieuwe muzikale start! Flitsende zaterdagmiddagactie in bibliotheek Verloren en gevonden Diefstal uit woning Winnaars gedichtenwedstrijd 4/5 mei bekend I IITKÏ- IKPO.QT - A MFI 90HR - RAGINA ft LIMMEN - Het programma voor woensdag 4, vrijdag 6 en zaterdag 7 Mei 2005 bij JC Conquista is, Conquista kids: Moederdag knutselen! Wil jij ook een leuke verrassing voor je moeder maken, kom dan naar Conquista en maak iets heel speciaals voor mama! Weet je een leuke activiteit voor kids? Mail dan naar kids@conquis- ta.nl De entree is 1 euro inclusief limo nade! Conquista Kids start om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. Houd rekening met een eventuele uitloop. Club X-tra: Disco Party! De DJ is er klaar voor, de lichten gaan weer aan! Wie onze disco avonden vaker bezoekt weet dat je weer lekker uit je dak kan op de juiste beats en de laatste hits! Wil je mee helpen onze club X-tra activiteiten en feesten te organise ren? Mail dan naar: tienerwerk@con- quista.nl De avond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 tot en met 16 jaar. CONQ Café: Skretsj! Het jongerencafé is op vrijdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Op de zaterdagavond is CONQ café in swinging stijl! Onze huis DJ zal het dak eraf draaien en zal ondersteund worden door een gast DJ die van feesten bijna een beroep heeft gemaakt! Met andere woorden: 'lekker feesten, een biertje pakken, een pooltje schieten en af en toe even chatten'. De medewerkers van ons café zijn er weer klaar voor! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 4 mei Club op woensdag heeft natuurlijk de spelcomputers klaar staan en de muziek aan! Ook kun je inschrijven voor een voetbaltoernooi: twee tegen twee. Je kunt natuurlijk ook weer tafeltennissen, darten, sjoelen, poolbiljarten, computer spelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen. Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's: www.conquista.nl LIMMEN - Het gemengd koor 'De Vredeburgers' bestaat bijna 30 jaar. Er is in die jaren veel veranderd en het koor is aan verjonging toe. Daarom zijn de Vredeburgers op zoek naar nieuwe, jonge leden voor alle stemgroepen. Er is een concertrepertoire opgebouwd met muziek van diverse componisten uit verschillende stijlperioden. Jaarlijks vindt een concert plaats met begeleiding van piano en/of ensemble. Hoewel het repertoire voornamelijk uit operamu ziek bestaat schuwt het koor ook het lichtere* genre niet. Momenteel worden bijvoorbeeld enkele Russische volkslie deren ingestudeerd. De repetities vinden plaats op donder dagavond in de bovenzaal van Cultureel Centrum Vredeburg te Limmen. De Vredeburgers nodigt een ieder uit om geheel vrijblijvend tijdens de open repetities van 12 en 19 mei de sfeer te komen proeven van dit koor. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Clementine Bruschke, tel. 072-5052087 of Ria Hooijboer, tel. 072-5052235. LIMMEN - Het was dit afgelopen weekend weer een drukte van belang in bloemendorp Limmen. Auto's reden af en aan en bij alle werkstukken zag je massa's mensen staan. Veel mensen waren met het mooie weer lopend of op de fiets om alle mozaïeken van de Limmers te komen bewonderen, want wat die mensen met hyacintenbloemen kunnen maken is gewoon heel knap. Elk jaar is het weer een genot om naar de creaties van prik- en werkstukken te kijken. Zaterdag werden de prijzen uit gereikt voor onder andere de mooiste werkstukken, traditioneel mozaïek en straatversiering en werden ook de kunstwerken van de jongste deelne mers gekeurd. Absolute winnaar werd het werkstuk Urbi et... van de prikploeg Wup-Inn met 156 punten. Vorige week vertelde deze prikploeg, bestaande uit Arjan Bult, Patrick de Wit en Ron van Duin (en natuurlijk ouders, vrienden en bekenden), nog in deze krant dat 'je een beetje gek moet zijn voor dit werk'. Want 30 personen die dag in, dag uit zitten te prikken, sommigen zelfs van 9.30 uur tot 23.00 uur! „We hebben wel eens uitgerekend dat we voor een uur loon een mooie auto zouden kunnen kopen", zo vertelde Nelson Bult. Het dagenlange prikken, ritsen, opspelden in de schuur en garage van de familie van Duin aan de Hogeweg had echter wel resultaat: het goud! Het actuele ontwerp, het ingenieus bedachte bewe gende systeem, de tekening van Alex Stuifbergen en de humor werd door de jury geprezen en beloond. De Uitkijkpost feliciteert Arjan, Patrick, Ron en ouders, familie en vrienden die hebben meeeholpen van harte! U kunt de Bloemendagen nog tot 5 mei gratis bezichtigen en ook 's avonds is alles mooi verlicht. Prikploeg Spijkers met Koppijn heeft een prachtig portret van de onlangs over leden Rinus Michels gemaakt, die op deze wijze de laatste eer krijgt door in de bloemen gezet te worden. CASTRICUM - Vrijdagochtend reikte Burgemeester Emmens in het gemeen tehuis van Castricum Koninklijke onderscheidingen uit in het kader van de Algemene gelegenheid 2005 (lintjes regen). De heer C.J. Nuijens - Lid in de Orde van Oranje Nassau. Voor zijn (bestuurlijke)activiteiten op het terrein van de hengelsport en de voetbalsport. Van 1967 tot heden vele activiteiten ontplooid voor de hengel sportvereniging Castricum. Vanaf 1976 tot heden vele activiteiten ontplooid voor de huidige voetbalvereniging FC Castricum (vroeger S.C.C. en C.S.V. die in 2002 fuseerden tot FC Castricum). Mevrouw A. Poeze-Reuvers - Lid in de Orde van Oranje Nassau Voor haar vele activiteiten ten verschil lende instellingen: Provinciale Bibliotheekcentrale, de Hervormde Kerk en zorgcentrum De Santmark. Activiteiten vonden plaats vanaf 1975 tot heden. Opvallend detail: mevrouw Poeze is nog steeds heel actief op hoge leeftijd (82 jaar). De heer H. Segerius - Lid in de Orde van Oranje van Nassau Voor zijn vele verdiensten voor de Hervormde Kerk in Limmen, het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Limmen en de Stichting Bloemendagen Limmen. Activiteiten dateren vanaf 1971 tot heden. Saillant detail: groot aantal activiteiten heeft hij verricht samen met zijn echtgenote, die eveneens tot de zes gedecoreerden behoort. Mevrouw A.W. Segerius-Van der Poel - Lid in de Orde van Oranje Nassau Voor haar verdiensten voor de Plattelandsvrouwen, tegenwoordig Nederlandse Bond voor Plattelands vrouwen, de Hervormde Kerk te Limmen, het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Limmen en de Stichting Bloemendagen Limmen. Veel activitei ten samen met haar echtgenoot verricht. CASTRICUM - Een nieuwe maand, een nieuwe actie. Speciaal voor filmlief hebbers heeft de bibliotheek Castricum een flitsende aanbieding in de maand mei. U kunt op iedere zaterdagmiddag in mei tussen 13.30 en 15.00 uur één gratis dvd lenen, van speelfilms, verfil mingen van boeken, muziekuitvoerin gen tot jeugdfilms! Dvd's worden uitge leend voor een periode van één week. Dit is een aantrekkelijke gelegenheid om kennis te maken met dit deel van de collectie van de Openbare Bibliotheek Castricum. De heer N.A. Kaan - Lid in de Orde van Oranje van Nassau Voor zijn vele verdiensten voor de Stichting Werkgroep Oud-Castricum, de plaatselijke VVV en de afdeling Castricum van het Nederlandse Rode Kruis. Activiteiten verricht gedurende een heel lange periode (bijna 40 jaar). Mevrouw A. van Wallenburg-Laban - Lid in de Orde van Oranje Nassau. Voor haar activiteiten voor de jeugd- schaak, Perspectief en de Stichting Dorpshuis de Kern. Activiteiten beslaan een lange periode (sinds 1976). Na afloop van de uitreiking van de onderscheidingen was er om zo onge veer 11.30 uur een korte bijeenkomst in de raadzaal waarin aan Burgemeester Emmens het eerste exemplaar van een fotoboek van de Stichting Werkgroep Oud-Castricum (gedecoreerde N.A. Kaan heeft daar een grote rol in ver vuld) werd uitgereikt. De heer Kaan, mevrouw Poeze, de heer en mevrouw Segerius, de heer Nuijens en mevrouw Van Wallenbrug ontvingen op 29 april een koninklijke onderschei ding tijdens de lintjesregen Route Door het dorp zijn twee routes uitge stippeld die u per fiets of per auto kunt rijden. Tevens is er een route voor voet gangers uitgestippeld. De route staat goed aangegeven door middel van pij len en er zal u aan het begin van de route een routeboekje overhandigd worden. De toegang is gratis en tijdens de Bloemendagen zullen er nog tal van andere activiteiten georganiseerd wor den. Vele straten zullen versierd zijn met straatversiering, de bewoners hebben hun tuintjes weer allemaal mooi op orde gemaakt, er zal bloemsierkunst zijn, kortom rijden door Limmen zal in deze periode een genot zijn. Uitslagenlijst 2005 Werkstukken: Goud: 1. Wup-Inn (deel nemer), Hogeweg 43, Urbi et..., (156 punten), 2. De Gaasverwerkers, Rijksweg 184, Stadhuis van Delft (154,5), 3. De Plakkers, Hogeweg 105, Bouwfraude (150,5). Zilver: 2. Effe biere na viere, Zomerschoon 63, Vrijheid Blijheid (145,5), Koppie Toe, Theebos, 60 jaar bevrijding (126,5), H v/d L, Kerkweg/Middenweg, B.ig (125,5). Traditioneel mozaïek: 1. We doen 't met de buren (deelnemer), Ostara 4, Rijvaardigheid? (136 punten), 2. Fam. Koot, Dusseldorperweg 19, De Laatste Keer (131,5), 3. De Cameren, Lage Weide 3, 2 Hyacinten (129), De vis is weg en Visweg buiten, Visweg 2,60 jaar bevrijding (117). Straatversiering: 1. Kerkweg, Jubileumweg (79 punten), 2. Ratelaar, Ratelaar (71), 3. Middenweg, Elke lente 'n Wonder (67), De vis is weg en visweg buiten, Visweg 1-53 (65), De Bartigondiërs, Bartigon, Harmonie Excelsior 80 jaar (63), Tormentil, Tormentil (58), Prikploeg Castricum, Dusseldorperweg 47-53, Dusseldorperweg is rode potlood weg (56), Pagenlaan, Pagenlaan (56), Wanne, Wanne (55), Kuilman, Jan Valkeringlaan (48). Mozaiëken/Prikstukken: Zilver: 2. De Weekenders (deelnemer), De Wieken 61, De Klokkenluider (145 punten), Om de hoek, Koningsdam 39, Spirit of the Tiger (143,5). Brons: 1. Spijkers met Koppijn, Enterij 21, Ode aan de Generaal, (139), De Zilveren Gulp, Schoolweg 8, I'm loves it (138), 2. Nu even niet, Tormentil 3, Is er nog hoop? (135,5), De Doorzetters, Het Achtkant 6, Spongebob The Movie (135,5), Prikploeg Castricum, Dusseldorperweg 53, A'dam neemt afscheid van rood stempotlood, (134), 3. The Neighbours, Hogeweg 15, Losse handjes? (132,5), 3. Van Alkemadeprikkers, Alkemade- laan, Wij staan hier 'buitenspel' (132), Bartigondiërs, Bartigon 18, Harmonie Excelsior 80 jaar (132), De Waterlanders, Zwanebloem, Boer zoekt vrouw (132), De Schoolweg-prik- kers, Schoolweg 16-18, 25 jaar Hofleverancier (130). Eervolle vermel dingen: Dupyroupy's, Du Peyroulaan 8, 'Levenskunstenaar' (128,5), Volgend jaar Beter, Kerkweg 40, Wacko Jacko (128), Klus van 55+, Dusseldorperweg 64, Ruud Lubbers (127), Het Bollentuig, Kopmand, De tijd vliegt (126), De Brouwmeesters, Meidoorn laan 27, André Hazes (119). Junior 14-18: Achtkanttieners (deelne mer), Het Achtkant, Olijfje verwen nen?!?! (125,5 punten), De Buurtjes, Middenweg 16, Nijntje is 50 (125). Jeugd 8-10: 1. Mini Achtkanters (deel nemer), Het Achtkant, ook voor ons heel belangrijk! (70 punten), 2. Ostara/Zomerschoon kids, Zomerschoon 12-14, Tierelier allemaal een eigen A4 (66), De Snappies, Theebos 11, Snappie (65), 3. May Lin en Lieke, Molenweg 33-35, Diddlina (64), De Helmarprikkertjes, Helmar 2- 4, Bloemendraakje (63), Marijn, Thomas, Fenna vriendjes, Schoolweg 47, Diddl en Diddlina (59). Eervolle CASTRICUM - Het programma voor de dodenherdenking in de gemeente Castricum is als volgt: 18.40 uur: Kranslegging bij de oorlogs graven op de begraafplaats van de Hervormde Kerk 18.50 uur: Stille tocht naar het monu ment voor de Gevallenen 19.15 tot 19.30 uur: Muziekvereniging Emergo speelt enkele koralen 19.30 uur: Begin gezamenlijke herden king. Programma herdenking Limmen 16.30 uur: Aanvang op de begraaf plaats bij de Hervormde Kerk 18.55 uur: Stille tocht naar het monu ment voor de Gevallenen 19.30 uur: Begin gezamenlijke herden king Gezamenlijke herdenking bij monu ment voor gevallenen 19.15 tot 19.30 uur: Muziekvereniging Emergo speelt enkele koralen 19.30 tot 19.45 uur: Voordragen gedichten Het winnende werkstuk 'urbi et Ollievan prikploeg Wup-Inn. foto MSP vermeldingen: Roy, Dusseldorperweg 122, Sponge Bob (58,5), Martijn en Dennis, Molenweg 33-35, Donald Duck (58), Dandie. Jin, Li, Han Ying, Molenweg 33-35, Pimboli (58), Marit Draafsel, Zuidkerkelaan 7, Dolfijn (55). Jeugd 4-7: 1. Nicole en Chris (deelne mer), Den Burglaan 3, Kasteel 'Den Burgh' (67 punten), 2. De Bonemeiden, Dusseldorperweg to. 82, Bloemen (60), De Vosjes, Vredeburglaan 10, Muizenkaas (59), 3. Fam. Van der Putten, Visweg 27, Wat zou jij doen? (57), Joyce, Zomerschoon 63, Butterfly (57), Fam. Van Vliet, Visweg 87, Tekening (56,5). Eervolle vermeldin gen: Kinderopvang, Sportlaan 25, Lentekriebels (56), De Wanne kids, Wanne, Schnappi (55,5), Jeugd Tormentil, Tormentil 3, Kindermozaiek (54), Jort en Floortje, Visweg 11, AZ Jeugd 11-13: 1. Wolly Wotters (deelne mer), Theebos 38, Knorre boerderij (71 punten), 2. Voor een Prikkie, Kerkweg 29, Diddle (66), 3. Club Bikinibroek, Molenweg 103, Sponge Bob Square pants (64), 3. De Visweg Prikkertjes, Visweg 15, Anne Frank (64), Powerprikkers, Hyacinthenlaan 10, Mario Power Tennis (64), Fam. Nieuwenhuis, Hogeweg 121, In Balans (61), Claudia, Molenweg 33-35, Mickey Mouse (59), Pooh Prikkers, B.N. Straat 39 (56), Rosa, Molenweg 33-35, Roos (55), The Schoolweg Kids, Schoolweg 14-12, Pimboli (54). Bloemsierkunst: 1. Tiny van der Velden (deelnemer), Pagenlaan 27, Vogel en Tulp, (142,5 punten), 2. Corry Bakkum, Middenweg 50, Terug in de tijd (141,5), 3. De Sportlaantjes, Sportlaan 8, De Sportfiets (132), R. Könst, Dopheide 17, Bloemen 'Gevat' (131,5), P. Admiraal, Rijksweg 138 (129,5), CASTRICUM - De politie Noord- Holland Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevonden en verloren: Verloren in Castricum: bril roodachtig montuur; portemonnee met id-kaartje en schoolpasje; zilver kleurig dameshorloge Baum en Merchier; gsm Nokia 5140 blauw in blauw hoesje; kinderhorloge Flik Flak blauw; pinpasje; dameshorloge Seiko rv.staal; gouden armband lange valen schakels. Gevonden in Castricum: 5x bos sleu tels; zadeltas met gereedschap; klein grijs portemonneetje; dames/kinder- bril goudkleurig montuur; fijn gouden armbandje met platte schakels; klein zilveren stoffen tasje. Monique Kaandorp, Bartigon 18 (129), Eily Riedeman, B.N. Straat 76, De Gitaartjes (127,5), Kuilman, Jan Valkeringlaan 18, Oud hollands tafe reel (127), Henny Snel en Aat Heyne, Bogerdlaan 46, 25 jaar Koningin Beatrix (125,5), A. Kroon, Hyacinthenlaan 9 (123,5), fam. V.d. Putten, Visweg 12b, Vrij (123), Achtkanters, Het Achtkant, Nu even niet (122,5). CASTRICUM - Op 20 april was de gemeente Castricum gastheer van de gemeenten Heiloo, Graft-de Rijp, Wester-Koggenland en Obdam bij een oefening in het registreren van slachtof fers tijdens (de dreiging van) een ramp of zwaar ongeval. Deze oefening vond plaats in het kader van rampenbestrij ding en is georganiseerd door de Regionale brandweer Noord-Holland Noord. Het CRIB Bij een ramp is het Centraal Registratie -en informatiebureau (CRIB) belast met het verzamelen en registreren van alle van belang zijnde gegevens over slachtoffers zoals gewonden, vermisten, verplaatsten en daklozen. Ook verifieert het CRIB deze gegevens in de bevol kingsregistratie, het GBA (Gemeente lijke Basis Administratie) en informeert verwanten van slachtoffers. Ook gaat het om de verbinding te leggen tussen 'zoekers' en geregistreerden. Doelen Algemeen doel van de oefening was het oefenen door de medewerkers van het CRIB tijdens (de dreiging van) een ramp of zwaar ongeval. De oefening had ook enkele andere doelen: kennismaken met het proces CRIB door middel van een eenvoudige oefening; inschatting gemaakt van de nodige menskracht in geval van.een zwaar ongeval of ramp; en het formuleren van de eerste gedachten om (eventuele) knelpunten op te lossen. De resultaten van de oefening worden in samenwerking met de veiligheidsre gio (samenwerkingsverband tussen 30 gemeenten) na 18 mei bekend gemaakt. CASTRICUM - Op donderdag 28 april werd tussen 20.00 en 22.00 uur een dief stal gepleegd vanuit een woning aan de C.F.Smeetslaan in Castricum. Terwijl de bewoners op de benedenverdieping waren, is een onbekende de woning binnengeslopen door de achterdeur. De dader heeft vervolgens de bovenverdie ping doorzocht en daar een camera weg genomen. LIMMEN - In de week vanaf Koninginnedag tot en met 8 mei zal een aantal festiviteiten gehouden worden in Limmen om te vieren dat ons land zestig jaar geleden is bevrijd. Een onderdeel van deze bevrijdingsfeesten is de Motordag Limmen. Veel Limmers zijn de trotse bezitter van een motor fiets. Een groot aantal van hen rijdt ieder jaar mee met het 'motorwee kend', georganiseerd door M.C. De Zuchtende Man. De thuisbasis is café bar De Lantaarn. Na elke tocht kwam ter sprake, onder het genot van een biertje, hoeveel mensen in Limmen er wel niet een motor in hun schuur heb ben staan. En dat het toch wel erg mooi zou zijn om ook met deze motorlief hebbers in contact te komen. Misschien daar een aparte dag van te maken met evenementen. Deze motoren, waaron der waarschijnlijk diverse Oldtimers, eens op te poetsen, een ritje maken en elkaar ontmoeten? Er werd contact gemaakt met de Stichting Limbon, uit mondend in het volgende initiatief voor een motorevenement op zaterdag 7 mei in Limmen. Programma: 11.00 tot 13.00 uur: sterrit, thema Monumenten, na 13.00 uur: behendigheidsoefeningen, begeleid door Dicx auto- motorrijschool, 11.00 tot 16.00 uur: motorshow regiona le dealers, speciale gast motorcoureur Alwin Hes, in café bar De Lantaarn aan de Dusseldorperweg. Het evenement wordt opgeluisterd door muziek en vóór de inwendige mens kunt u ook terecht. Een deel van de weg zal voor de motoren worden afgezet. U kunt zich op 7 mei zelf, tot 10.00 uur opgeven, meer informatie bij Elles en José, tel. 072-5053008. Motorcoureur Alwin Hes, op de Motordag te gast in Limmen. 19.45 uur: Toespraak burgemeester 20.00 uur: Stilte 20.02 uur: Kranslegging 20.10 uur: Muziekvereniging Emergo muziek, o.a. uit de films 'Saving private Ryan' en 'Schindlers List' 20.25 uur: Einde bijeenkomst Programma herdenking Akersloot 18.45 uur: Aanvang in dorpskerk 19.00 uur: Kranslegging vervolgd door stille tocht naar het Vredessymbool Viering 5 mei Nederland viert dit jaar dat het 60 jaar geleden werd bevrijd. In de dorpsker nen van de gemeente Castricum vinden er op deze dag diverse activiteiten plaats georganiseerd door de plaatse lijke comité's. 10.30 uur: Activiteiten op de Brink te Castricum in kader van bevrijdingsdag 12.00 uur: Ontsteking bevrijdingsvuur gemeentelijke locatie Limmen door burgemeester Emmens CASTRICUM - In navolging van onder andere Almere en Apeldoorn gaat de gemeente Castricum starten met een nieuwe vorm van vergaderen: de Politieke Markt. In september 2005 wordt, als de gemeenteraad er mee instemt, gestart met de politieke markt als experiment. De huidige maande lijkse raadscommissies en raadsverga dering verdwijnen. Zij worden ver vangen door een twee-wekelijkse bij eenkomst de Politieke Markt. Het eer ste deel van de avond bestaat uit een carrousel van activiteiten die tegelij kertijd plaatsvinden. Het tweede deel van de avond heeft een pienair karak ter in de vorm van debat en/of besluit vorming. De nieuwe gemeenteraad moet in mei 2006 besluiten of de poli tieke markt als vergadermodel defini tief wordt. Opzet politieke markt Het werk van de gemeenteraad wordt zodanig georganiseerd dat alle raads- activiteiten op een avond in de week worden geconcentreerd. De politieke markt wordt om de 14-dagen gehou den. In de tussenliggende weken vin den (interne) besprekingen, presenta ties en hoorzittingen plaats. De politie ke markt begint om 19.30 uur. Tussen 19.30 en 21.30 uur vinden tegelijkertijd verschillende activiteiten plaats. Dit wordt ook wel de activiteitencarrousel genoemd. Na een pauze van een half uur is er ruimte voor een raadsdebat dat maximaal een uur duurt. Daarna volgt besluitvorming door de raad over voorstellen die al in een eerdere carrousel aan de orde zijn geweest. Daarvoor wordt maximaal een half uur uitgetrokken. Om 23.00 uur ein digt de politieke markt. De activiteitencarrousel Met de politieke markt wordt de gemeentepolitiek toegankelijker en aantrekkelijker voor de inwoners van de gemeente Castricum. Zo handelen de raadsleden tijdens het eerste gedeelte van de avond tegelijkertijd diverse agendapunten af. In de carrou sel worden de onderwerpen die besproken worden gekoppeld aan een strakke tijdplanning. De carrousel richt zich op onderzoek en voorberei ding. Dit betekent dat raadsvoorstel len worden besproken, vragen worden gesteld aan portefeuillehouders, bur gers, deskundigen en maatschappelijke instanties om hun opvattingen duide lijk te krijgen, politiek-bestuurlijke vraagstukken worden onderzocht en het plenaire debat en de besluitvor ming worden voorbereid. Inloop Inwoners van de gemeente Castricum kunnen de markt bezoeken, een bij eenkomst bijwonen of in de wandel gangen raadsleden, wethouders en ambtenaren aanspreken. Oordeel van een carrousel is dat de begin -en eindtijden van activiteiten vaststaan, zodat geïnteresseerden niet te hoeven wachten tot hun agenda punt aan de orde komt. Bewoners kunnen via een burgerinitiatief ook het presidium (overleg tussen voorzit ters activiteitencarrousel en burge meester als voorzitter van de gemeen teraad) verzoeken om een activiteiten of onderwerp op de markt in de plan nen. Minder vergaderavonden Met de politieke markt brengt de gemeenteraad het aantal jaarlijksever- gaderavonden flink terug. Daardoor hebben de raadsleden meer tijd voor contacten met de bevolking. Een ander voordeel is dat er efficiënter kan worden vergaderd. De politieke markt past als werkwijze goed bij het dua lisme in de gemeentepolitiek, dat in maart 2002 is ingevoerd. Besluitvorming Aan het einde van een carrouselbij eenkomst wordt direct besloten of een onderwerp gereed is voor debat of besluitvorming op de volgende politie ke markt of dat het onderwerp nog een keer terugkomt. Een van de agen dapunten voor de invoering is het ver hogen van de snelheid van de besluit vorming. Door vaker bij elkaar te komen wordt de besluitvormingscy clus verkort. Over voorstellen die ter besluitvorming voorliggen, kan een stemverklaring worden gegeven, maar er wordt niet meer over gediscussi eerd. Besluit invoering politieke markt De gemeenteraad besliste tijdens de raadsvergadering van donderdag 28 april officieel over de invoering van de politieke markt. Toen werd ook bepaald op welke vaste dag de politie ke markt werd georganiseerd. De term Politieke Markt is een werktitel, er wordt nog gezocht naar een andere benaming. Als de politieke markt in september wordt ingevoerd, wordt in december een tussentijdse rapportage met ver- beterpunten opgesteld. In mei 2006 besluit de nieuwe raad of het systeem definitief wordt ingevoerd. CASTRICUM - Dit jaar werden alle kinderen uit de gemeente Castricum gevraagd mee te doen aan de gedichtenwedstrijd 4/5 mei. Hier is groot gehoor aan gegeven, er zijn meer dan 250 gedichten binnengeko men. De winnaars van de gedichten wedstrijd zijn: Renske van der Zande (15) uit Castricum, Jamie Bakker (9) uit Limmen, Rachel Brand (11) uit Castricum en Lonneke Graas (11) uit Akersloot Zij mogen hun gedichten op 4 mei voordragen bij het vredesmonu- ment. Alle ingezonden gedichten worden gebundeld en ter inzage gelegd in de gemeentelijke locaties en de bibliotheken in Akersloot, Limmen en Castricum. De winnende gedichten worden op 4 mei op www.castricum.nl gepubliceerd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 12